Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23201) kirkri válasza V/ (#23179) üzenetére


kirkri
addikt

Végül nekem levelezés nélkül is átlépett a következő szintre, most dönt a PayPal.

21 éve a Prohardveren! ™

(#23202) gamesoft válasza V/ (#23196) üzenetére


gamesoft
csendes tag

Sajnos nincs, régen volt. Írtam PP-nak is, de csak egy sablon szöveget kaptam vissza.
Ha számlát adnék hozzá, úgy működne? De ott meg IBAN számot kér, az mi?

"A pénz jön és megy, ám a szeretet, a megbecsülés olyan valami, amit ha egyszer elveszítünk, csak fáradságos munkával lehet visszaszerezni." Bud Spencer

(#23203) dptrsk válasza gamesoft (#23202) üzenetére


dptrsk
addikt

international bank account number.

Általában a havi számlakivonatodon rajta van. Esetleg a bankszámlaszerződéseden is.
Itt van segítség

[ Szerkesztve ]

(#23204) V/ válasza gamesoft (#23202) üzenetére


V/
Topikgazda

A magyar paypal fioknál az iban azonositó nem kell, csak a számlaszám, a HUXX nem kell, csak az utána lévő 3*8 szám.Szerintem a szlováknál sem. Nálatok nincs a TopUp menü pontnál egy helyi banknál vezetett Paypal központi számla?

[ Szerkesztve ]

(#23205) mijos


mijos
senior tag

Szerintetek erdemes letrehozni uj fiokot, ha anno meg magyarorszagon csinaltam, most meg kulfoldon hasznalom a fiokom?
Masik kerdes, csaladtagnak szeretnek utalni, milyen jutalekkal kell szamolni? Pp-t szeretnem hasznalni western union helyett.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#23206) vandor01 válasza mijos (#23205) üzenetére


vandor01
őstag

ha szeretnel hozzaadni kulfoldi bankszamlat akkor muszaj lesz ujat letrehozni....
szerintem amugy nem kell sot jobb ha magyar rezidens maradsz!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#23207) mijos válasza vandor01 (#23206) üzenetére


mijos
senior tag

Mi elonye lehet a dolognak?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#23208) gamesoft válasza V/ (#23204) üzenetére


gamesoft
csendes tag

Eddig TrustPay-on keresztül utaltunk, simán TopUp-pal. Beirtam mennyit akarok utalni, kaptam emailt, azzal besétáltam bármely bankba és utaltam. Ott mondták, hogy TrustPay-ra utalok, onnan kb. fél - egy nap mulva kaptam meg PP-re. Később öcsémnek lett számlája, akkor meg TopUp, bank kiválaszt, belép utal, pár perc után rajta volt a pénz. Most nincs ilyen, és TopUp menü sincs, csak ez a Add funds to your account instantly van, ahol meg nem lehet csak 3 bank közül választani, de ami kellene bank az nincs ott.

[ Szerkesztve ]

"A pénz jön és megy, ám a szeretet, a megbecsülés olyan valami, amit ha egyszer elveszítünk, csak fáradságos munkával lehet visszaszerezni." Bud Spencer

(#23209) V/ válasza gamesoft (#23208) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, de nálunk 4 bank volt a ennél a menü pontban és 5. a fel nem sorolt bank. Most a a menüben van a Topup és a Add funds a pénz feltöltéshez, a szlovak nyelvü oldal eltérő?

[ Szerkesztve ]

(#23210) gamesoft válasza V/ (#23209) üzenetére


gamesoft
csendes tag

Nálunk csak 3 bank van, nem felsorolt nincs, mindhárom konkrét bank.
Az oldal a képen látható. Eddig Top Up volt, most, kb. egy hónapja nincs.
Ha fel akarom tölteni, akkor ide dob: https://www.paypal-dobijanie.sk/
Itt azt írja, a Top Up-al csináljam, ha nincs ott a bankom, de Top Up sincs.

[ Szerkesztve ]

"A pénz jön és megy, ám a szeretet, a megbecsülés olyan valami, amit ha egyszer elveszítünk, csak fáradságos munkával lehet visszaszerezni." Bud Spencer

(#23211) V/ válasza gamesoft (#23210) üzenetére


V/
Topikgazda

Ugye nem mobil app?

Mivel nálatok működik a Add...., gyors feltöltés úgyis megoldható, hogy a 3 bank közül ami neked legközelebb van megcsinálod a Trustpay utalást és azokkal az adatokkal a pénztárba befizeted, utalsz. Vagy ismerőst megkérsz akinak van a megadott bankoknál számlája, hogy csinálja meg az utalást.

Nem vetted fel az €-t a devizák közé, vagy kitörölted a képről?

[ Szerkesztve ]

(#23212) V/ válasza gamesoft (#23210) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom hol laksz, a javasolt sorrendem az OTP, a Postova Bank és végül az Unicredit, mert ők a lassabbak.
Amit az előző hsz-ben írtam úgy működik.
Azt nem értem, hogy nálunk is volt az OTP és az Unicredit, nálatok müxik, nálunk meg egyik sem érhető el a gyors feltöltésben, semmi nincs.

(#23213) wolfhgb


wolfhgb
aktív tag

Sziasztok, paypal fiokot szeretnek nyitni, de ugy, h csak a fiokra utalt penzbol szeretnek vasarolni, bankszamlat, v hitelkartyat nem szeretnek hozzarendelni, viszont a fiok letrehozasanal ennel a lehetosegnel csak e kozul a ket osszetevo kozul lehet valasztani, es valamelyiket valasztanom kell, mert nem lehet atlepni a dolgot. Megoldhato ugy a fioknyitas, h nem rendelek hozza semmilyen kartyat v szamlat? Es ha igen, akkor hogyan? Koszi elore is a segitseget.

(#23214) #42007296


#42007296
törölt tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. :)

eBay-n vásárolgattam pár lomot ( pár száz Ft-os tételek, az egész nem haladta meg a 2e Ft-ot sem )
és egyszer csak kiirta a PayPal egy fizetés közben, hogy a bank nem engedi a tranzakciót erröl a kártyárol,
váltsak másik kártyára.

Eddig nem volt hasonló gond. Volt hogy sokkal több tételt és nagyob összegekben rendeltem meg 1-2 orán belül.

A számlámmal nem tapasztaltam semmi problémát. ( van rajta elég pénz ).

Mi lehet a probléma ?

Köszönettel.: Csipesz

(#23215) V/ válasza wolfhgb (#23213) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyiket sem kell hozzáadni, alapból a Paypal egyenleges vásárlás van. Az hogy kiírja hogy x%-os vagy csak nem kell vele foglalkozni. De elsőnek a fiók jön létre, és később bármikor adhatsz h!ozzá kártyát, bankszámla csak a pénz kivitelhez kell.
Megadod az adatokat és amikor beléptet a Paypal felületre kész, nem csinálsz mást, csak megerősíted az email címet.

[ Szerkesztve ]

(#23216) V/ válasza #42007296 (#23214) üzenetére


V/
Topikgazda

Ilyenkor ha valaki megírja a kártya tipusát könnyebb tanácsot adni.
Maestro kártya: nem mindig használható, többi kártya esetén napi vásárlási limit, pl. Erste alap a napi 5 db vásárlás

[ Szerkesztve ]

(#23217) mijos válasza mijos (#23207) üzenetére


mijos
senior tag

Esetleg?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#23218) wolfhgb válasza V/ (#23215) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Igen, közben én is rájöttem, h a fiók már él! Köszönöm.

(#23219) gamesoft válasza V/ (#23211) üzenetére


gamesoft
csendes tag

Csak kitöröltem az eurót. Nem mobil, rendes PC és Firefox. Az a baj, hogy ha bankot választok, akkor meg rögtön a belépést kéri a bankhoz, az meg nincs. Nem értem, miért nincs egy egyéb bank, mint régen, megadja az adatokat és kész. Közben válaszoltak a PP-sek is, de leráztak egy sablon szöveggel (bemásolták a help-ből).

"A pénz jön és megy, ám a szeretet, a megbecsülés olyan valami, amit ha egyszer elveszítünk, csak fáradságos munkával lehet visszaszerezni." Bud Spencer

(#23220) V/ válasza gamesoft (#23219) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy dolgot tudok még javasolni, kártya hozzáadás. Remélhetöleg hamarosan lesz az uj bankkal szerzödés. Véleményem szerint a kartya+SMS védelem elegendő biztonság és kedvezőbb árfolyam, bár a $ és € nem annyira vészes, mint a forinté.

(#23221) Hack3er


Hack3er
őstag

Csütőrtökön kifizettem egy fejhallgatót ebay-ről, írtam az eladónak de nem válaszolt még, tudom hogy még csak 2 nap se telt még el egészen de akkor is.

Az lenne a kérdésem hogy van e lehetőség vissza igényelni a pénzemet?

Szerk: megg az hogy lehet hogy a szállítási költség valami cég-nek ment, és nem az eladónak?

[ Szerkesztve ]

(#23222) Nataniel


Nataniel
senior tag

Rövid leszek, és tömör:

ILYENKOR mi van? A számlaszám jó részét töröltem,adatvédelmi ok, egyebek, mármint a képen.
Próbáltam a Profilom alatt a "Link a bank account" részben beirni a számlaszámot (virtuálist is, rendeset is)
A virtuális kártyám van csatolva a paypalhoz, OTP-s.
Gondolom ez a csatolás refundnál érdekes.... vagy tévednék?

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#23223) KamuMazsola válasza Nataniel (#23222) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Tévedsz!
Refund az a fizetési folyamat visszaforditasa. Visszamegy a pénz a kártyára, nem kell hozzá számlaszám.
Számlaszám neked akkor kell, ha pénzt akarsz kivenni, de oda nem jó a Webkártya számlaszáma, oda a folyószámla száma kell.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#23224) Nataniel válasza KamuMazsola (#23223) üzenetére


Nataniel
senior tag

Köszönöm a hasznos választ! :R

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#23225) V/ válasza Nataniel (#23222) üzenetére


V/
Topikgazda

Kamumazsi ahogy irta. Probald meg akkor a pénzforgalmi számlát hozzáadni amikor működik a bsnk, a probáld késöbb üzenet szerint. Hs mostanában nem akarsz az egyenlegről pénzt kivenni, akkor nem is kellene vele foglalkozni

(#23226) V/ válasza Hack3er (#23221) üzenetére


V/
Topikgazda

Mit kéne válaszolni Majd feladja az általa vállalt időben. Nem kaptál emailt a vásárlás visszaigazolásrol? Mert az is válasz.Mivel GSP-s a szállitás ezért két helyre megy a száll. költség, a logisztikai cégnek és az eladónak
Ha nem kell a termék, bár nem értem akkor minek vetted meg, kérheted az eladótol a vásárlás törlését.

(#23227) Assimilator


Assimilator
őstag

Sziasztok!

Neztem az osszefoglalot es probaltam itt a topicban is rakeresni, de nem jartam sikerrel.
Az erdekelne engem, hogy mi a kulonbseg a Personal es a Business account kozott?
Lattam, hogy elvileg a fee-k ugyanannyiba vannak, de azt nem lattam, hogy van-e havi koltsege vagy valami.
Paypalen azt irja, hogy free, de hat nem tudom. Keresem a buktatot.
Mert miert letezne ket kulon account, ha mindketto ugyanazt tudja, csak egyikben tobb a funkcio?
Alapveto celom egy donate gomb letrehozasa lenne. De ahhoz azt irta, hogy business acount kell.
Viszont az upgrade gombra nem mertem ranyomni azelott, hogy tajekozodtam volna.

(#23228) V/ válasza Assimilator (#23227) üzenetére


V/
Topikgazda

A premier accountnál is vannak gombok és kártyás fizetési kliens
Nem kell business, premiered van nem personal

[ Szerkesztve ]

(#23229) Assimilator válasza V/ (#23228) üzenetére


Assimilator
őstag

Annyira kerestem hova lehet irva, hogy nekem premier accountom van, hogy kozben megtalaltam a gombokat.
De korabban ezek nem voltak ott, ahol en most megtalaltam oket.
Na de lenyegtelen is. Ezer hala es koszonet! :R

(#23230) V/ válasza Assimilator (#23229) üzenetére


V/
Topikgazda

Belépsz, Wallet, alul Old account view,
My settings Account type

(#23231) Assimilator válasza V/ (#23230) üzenetére


Assimilator
őstag

Tenyleg, hogy mik vannak. Koszi! :R

(#23232) Venyera7


Venyera7
senior tag

Sziasztok!

Hozzá adom a credit cardot,és ellépek már menü pontra és eltünik mi a gond? 4-digit PayPal code ez hol van?

[ Szerkesztve ]

(#23233) V/ válasza Venyera7 (#23232) üzenetére


V/
Topikgazda

Olvasd el az Összefoglalóban letölthető Kártyahozzáadás doksit.

(#23234) Venyera7 válasza V/ (#23233) üzenetére


Venyera7
senior tag

Elolvastam, de továbbra sincs ez "Confirm Credit Card " ha berakom a kártyát csak az van , hogy edit semmi más és ha ellépek valahová akkor eltűnik wallet-böl. Old account view opcióra kattintva utána my moneyre ott mutatja , hogy ott van, de ott sem látom ezt az opciót.

[ Szerkesztve ]

(#23235) Camembert


Camembert
tag

Sziasztok,

a következő kérdésem lenne:
Ha az eBayes eladó visszatéríti nekem a postaköltséget, mivel nem regisztrált küldeményként adta fel, hanem csak simán (free), és PayPalon keresztül virtuális bankkártyával fizettem, akkor hova fog menni a pénz?

[ Szerkesztve ]

(#23236) dptrsk válasza Camembert (#23235) üzenetére


dptrsk
addikt

a virtuális kártya számlájára.

(#23237) Camembert válasza dptrsk (#23236) üzenetére


Camembert
tag

köszi, és a bank ezután fog levonni valamit ?

(#23238) maj-viktor válasza Camembert (#23237) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nem, max. az árfolam változás miatt lehet veszteséged / nyereséged!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#23239) tuningtomi


tuningtomi
aktív tag

Sziasztok
Egy kis segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől.
Rendeltem aliexpressen egy terméket ami hibás volt, visszaküldtem és az eladó PayPal számlára tudná visszautalni az árát. Kéri a PayPal adataimat, de nem találom pontosan mit kéne elküldenem neki hogy vissza tudja fizetni a pénzt. Köszi

(#23240) Venyera7


Venyera7
senior tag

Na sikerült, fel kellett hozzá hívni őket.

(#23241) Camembert válasza maj-viktor (#23238) üzenetére


Camembert
tag

köszi,
ugyan a csomag még nem érkezett meg, remélem meg jön így is.
Még csak pár dolgot rendeltem idáig, így ez az első eset, hogy nem ajánlottként (regisztráltként) küldik.

[ Szerkesztve ]

(#23242) wolfhgb


wolfhgb
aktív tag

Tudna valaki segiteni abban, h ha a fiokomhoz rendelek egy szamlat, mi a megerosites menete? Gondolom csinal minimalis oszeggel egy penzlevetelt a szamlarol a paypal, ezutan van meg valami dolgom vele? A kartyanal ugyebar a probatranzakcional hagy a paypal egy 4 szamjegyu kodot, amivel hitelesitenem kell, h en vagyok a kartyahoz tartozo szamla tulaja, de a szamlasnal is van ilyen? Vagy ott nincs mas dolgom miutan megcsinalta a probat a paypal? Koszi a segitseget.

(#23243) V/ válasza tuningtomi (#23239) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak a Paypal azonosítót, az e-mail címed.

[ Szerkesztve ]

(#23244) V/ válasza wolfhgb (#23242) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem emel le semmit.
De nem muszáj most megtenni, amikor elsőnek küldesz ki pénzt az egyenlegedről a bankszámládra akkor azonnal eltárolja, nem kell előre megadnod.

[ Szerkesztve ]

(#23245) piroszil


piroszil
csendes tag

Sziasztok. Olyan problémám lenne hogy k&h-rol utaltam paypal számlámra,( k&h le is vonta) vártam 2 hetet de lové nem érkezett meg,írtam emailt de csak egy rakás kérdést kaptam tőlük.A paypal-ra már 1szer küldtem pénzt és online fizettem is vele,de ez sehol nem látható pl histori,mondjuk ez tavaly decemberben volt.Még annyi h a kártya hozzá van adva de a bankszámla nincs összekapcsolva,próbáltam beírtam a bank nevét és a kártyaszámot de csak forog forog és semmi.Ez lehet a gond,de akkor 1szer mért tudtam utalni? Előre is köszönöm a segítséget.

(#23246) V/ válasza piroszil (#23245) üzenetére


V/
Topikgazda

A bank számla hozzáadásnál, bár az csak a pénz kivitelre szolgál a Paypal egyenlegről, ha a bankod a k&h így szereti a beírást k és h bank mivel ez csak segéd információ neked a képernyőn történő kiíráshoz, nyugodtan írhatod így.
Ha nem a te neveden volt a bankszámla akkor -családi név, last name egyezés szükséges- az a gond.
Ezt nem értem: annyi h a kártya hozzá van adva de a bankszámla nincs összekapcsolva,próbáltam beírtam a bank nevét és a kártyaszámot
Miért akarod a kártyaszámot hozzáadni, ha már hozzáadtad?

[ Szerkesztve ]

(#23247) wolfhgb válasza V/ (#23244) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Na de itt nem azt irja az email ban, amit a bankszamla fiokhoz adasa utan kuldtek, h meg kell valamit erositeni miutan leemelnek egy 1€ nal kisebb osszeget?

(#23248) wolfhgb válasza V/ (#23244) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Na de én pont fetölteni szeretném a fiokot némi pénzmaggal.

(#23249) V/ válasza wolfhgb (#23247) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ezt írják, akkor holnap lépj be a bankszámládra és csináld azt amit írnak, nekem magyar PP fiók és magyar bank lett hozzáadva és nem találok levonást, de változhatott. Majd írd már meg, hogy tényleg van-e az ami a linkelt a képen látható.

(#23250) V/ válasza wolfhgb (#23248) üzenetére


V/
Topikgazda

Az pedig a menü Top Up része, akkor nem kell bankszámlát hozzáadni, az ott szereplő bankszámlára kell utalnod.

A bankszámla hozzáadás a Withdraw funds miatt kellene.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.