Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) haly válasza V/ (#23399) üzenetére


haly
őstag

Már intézkedünk ellene. Csoportos feljelentés készül, csak az a baj 1 ember még tudtommal nem jelentkezett. :U
3 embert számlával vágott át, a negyediket pedig számla nélkül (giftként küldte a pénzt), úgyhogy sajnos ők úgy néz ki nem kapják vissza a pénzt, legalábbis nem paypalen keresztül.
Köszönöm a segítséged! :R

(#23402) Quasi_modo válasza V/ (#23376) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nem kártya problémád van? Mondjuk Maestro?
Én pl. folyamatosan Maestro-val fizetek.

valami

(#23403) romierna válasza V/ (#23386) üzenetére


romierna
csendes tag

És ilyenkor mit tudok tenni?Szeretnék még vásárolni ebay-en illetve máshol is.

(#23404) V/ válasza romierna (#23403) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet vele vásárolni, csak azt amit most nem tudtál kifizetni az nem megy, de esetleg egy későbbi időpontban mégis. A kártyahitelesítés banki munkarend esetén biztos működik normálisan akkor fizetni, de az adott banknál kártya csere Visa vagy Mastercardra, vagy netes kártya ami nem Maestro is megoldás.

(#23405) V/ válasza Quasi_modo (#23402) üzenetére


V/
Topikgazda

Előbb vagy utóbb te is találkozni fogsz ezzel a problémával, sajnos.

(#23406) nagy@gmx.com


nagy@gmx.com
tag

Ha van a számlámon pénz, akkor miért kell megadnom a bankkártyám számát?
Kártyaszám nélkül nem is tudok vásárolni?

(#23407) V/ válasza nagy@gmx.com (#23406) üzenetére


V/
Topikgazda

A Paypal egyenlegre gondolsz?
Adtál hozzá kártyát?
Ha elegendő az a pénz mennyiség ami az egyenlegen van ahhoz, amit meg akarsz venni, akkor nem a kártyáról vonja, ha kevesebb akkor kiegészíti a kártyáról.
Mindig az egyenleg az elsődleges fizetési eszköz.
De pontatlan volt a kérdés, így a válasz is csak hozzávetőleges.

[ Szerkesztve ]

(#23408) nagy@gmx.com válasza V/ (#23407) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Nem adtam hozzá kártyát.
Van egy termék, ami 2000 Ft, az egyenlegem 2000 Ft-nál több, de kéri a kártya adatait.
Ezért kérdeztem, hogy ha nincs hozzárendelve a kártyám, akkor anélkül nem is tudok fizetni?

(#23409) V/ válasza nagy@gmx.com (#23408) üzenetére


V/
Topikgazda

Természetesen lehet fizetni.
Van amelyik kereskedő nem fogadja el az egyenlegről történő fizetést, úgy van beállítva a Paypal fizetési kliense, de ezt írják is az oldalukon. Hol akarsz fizetni?

[ Szerkesztve ]

(#23410) nagy@gmx.com válasza V/ (#23409) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

SPEMALL.COM

(#23411) nagy@gmx.com válasza V/ (#23409) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Az ebay-t még nem próbáltam, de ha ott is kell a kártyaszám, akkor kénytelen leszek hozzáadni.

(#23412) V/ válasza nagy@gmx.com (#23411) üzenetére


V/
Topikgazda

A Paypal lényege hogy nem kell bankkártya a vásárláshoz.
Nem rég volt róla szó, hogy ez a cég csak a Paypal-n megadott címre fogad el vásárlást, amelynek meg kell egyezni a náluk megadott szállítási címmel.
Ezt be kellene állítani.
Egyébként amit megakarsz venni azt milyen árfolyammal számoltad?
Ha náluk akarsz vásárolni a $-ra állított Currencies beállítással próbálkoznék, illetve azzal, mert ez néhány webshopban segít, hogy az PP egyenlegen a szükséges pénzmennyiséget a fizetendő devizára konvertálod és úgy fizetsz az egyenlegről.
De amikor fizetnél ugye a Have a Paypal account választása és a Paypalre történő belépésről van szó

[ Szerkesztve ]

(#23413) nagy@gmx.com válasza V/ (#23412) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Hát besz....
Azért kéri a kártyaszámot, mert nem elég a pénz a számlán.

(#23414) V/ válasza nagy@gmx.com (#23413) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ugye a #23407 hsz szerinti "hiba"

(#23415) nagy@gmx.com válasza V/ (#23414) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

igen!
Lassan belejövök ebbe is.

(#23416) shield válasza V/ (#23414) üzenetére


shield
őstag

Eddig 80%-os voltam, egyszerre most 100%-os lettem, nem csináltam vele semmit. Változott valami náluk?

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#23417) V/ válasza shield (#23416) üzenetére


V/
Topikgazda

Kártya és bankszámla hozzáadva a fiókhoz és 100%

(#23418) shield válasza V/ (#23417) üzenetére


shield
őstag

Csak az a bökkenő, hogy nem rendeltem hozzá bankszámlát.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#23419) V/ válasza shield (#23418) üzenetére


V/
Topikgazda

Az egyenlegedről nem küldtél a bankszámládra pénzt?

(#23420) shield válasza V/ (#23419) üzenetére


shield
őstag

Nem küldtem, csak a bankszámlámról töltöttem a PP egyenlegre. Ezért találtam furcsának, nem mintha baj lenne.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#23421) Let


Let
újonc

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni az alábbi gondommal kapcsolatban:

A https://www.paypal.com/ oldalon szeretnék a fiókomba belépni, de a hétvége óta kínai karakterek jelennek meg. Belépés után és a jóváhagyás előtt szintén kínai karakterek jelennek meg. (Alkalomadtán latin betűk, de mindig visszavált kínaira)

Hiába állítom át a nyelvet, ugyan úgy visszahozza + a jóváhagyó SMS-ben sincs semmi számomra érthető karakter...

Mi ennek az oka?

(#23422) matta2003


matta2003
tag

Sziasztok!

Ha eurót akarok utalni a paypalra (forint OTP számláról), amikor feldobja ezt az oldalt.
Mit kellene beírnom a megfelelő helyekre? Ha a topup-ra megyek, akkor ezeket az adatokat adja meg:
PAYPAL ADATOK LINK amikor meg az OTP oldalán a deviza utalásra, akkor meg ilyeneket kér: OTP ADATOK LINK

Hogy tudnék EUR-t utalni a paypal számlára OTP-ből?

Vagy csak forintot tudok és majd a paypalon át kell váltani?

előre is köszi segítséget!!

[ Szerkesztve ]

nem 21 éves vagyok...

(#23423) V/ válasza Let (#23421) üzenetére


V/
Topikgazda

(#23424) V/ válasza matta2003 (#23422) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a Paypal fiók regisztrációnál Hungary-t adtál meg akkor ez egy forintszámla, nem utalhatsz rá más devizát.

(#23425) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy egyszerű, nem dombornyomott Maestro kártyát is hozzá lehet rendelni egy PayPal fiókhoz?

Előre is köszönöm a válaszotokat!

(#23426) V/ válasza sopruk (#23425) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, de ezzel a kártyával néha fizetési gondjaid lehetnek.
De egyébként semmi értelme dombornyomásnak, mert a legtöbb bankkártyával az összes bank biztosítja a devizás vásárlásokat. Amelyik csak kifejezetten forintos vásárlásra van, az nincs is támogatva a Paypal-n.

[ Szerkesztve ]

(#23427) Let válasza V/ (#23423) üzenetére


Let
újonc

Szia!
Ugyan úgy kínai karakterek jelennek meg... :( + a jóváhagyó SMS ben is négyzetek vannak...

(#23428) mijos


mijos
senior tag

Utaltak nekem penzt, azt irja, hogy "received" megsincs hozzaadva az egyenlegemhez. Nem lehet pending mert nem ebayrol kaptam hanem kozvetlen utalas. Mi lehet a problema?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#23429) V/ válasza Let (#23427) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor a böngészőből töröld az előzményeket, a mentett jelszót, a sütiket és indítsd újra, vagy lépj be másik böngészővel.
Az a link végig angol nyelvű felület, így csak a böngésző lehet a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#23430) V/ válasza mijos (#23428) üzenetére


V/
Topikgazda

Az a deviza fel van véve a currencies-k közé? Illetve nézd meg az Összegző oldalt (History) régi felületen -alul balra Old account view-, lehet hogy fogadnod kell.
De inkább küldtek, mint utaltak

[ Szerkesztve ]

(#23431) sopruk válasza Let (#23427) üzenetére


sopruk
aktív tag

Köszi szépen!
Lehet, hogy én is regisztrálok akkor egyet (most is jó lett volna ha van), bár most már összezavarodtam, hogy hogyan is működik.
Eddig úgy tudtam, hogy ha már hozzá van adva egy kártya a fiókhoz, akkor csak a bankszámlámról utalok a PayPal fiókra egy összeget Ft-ban és azzal tudok fizetni bármilyen valutában. Hol történhet fizetési probléma?

Meg a következők történtek:
Akartam venni egy elektronikus könyvet bevezető áron a Gumroad rendszerén keresztül.
Bankkártyával nem mertem fizetni, mert külföldi fórumokon azt olvastam, hogy volt, akinek később lenyúltak pénzt a számlájáról újabb tranzakciókkal.
Egy barátom segített volna PayPal-al, de azzal sem mertünk, mert nem tudjuk, hogy onnan is lehetséges-e az ilyen, ha van rajta pénz. Tudnak ilyet csinálni?
Aztán barátom azt mondta, hogy nála a PayPal-on látszik a teljes összeg, ami a kártyáján is van. Itt vesztettem el a fonalat :) Hogy is van ez?

Tudtok mutatni valami oldalt, ahol érthetően össze van foglalva a működési elv?
Köszi előre is!

(Bocsánat! Rossz üzenetnél kattintottam a válasz gombra :( )

[ Szerkesztve ]

(#23432) V/ válasza sopruk (#23431) üzenetére


V/
Topikgazda

Néhány dolgot keversz.
Kezdem az egyszerűvel. Ha nem havi előfizetéses dolgot veszel a Gumroad-on, akkor csak azt fizeted amit meg akarsz venni és ugyanolyan biztonságos mint bármely webshop. Mikori bejegyzések voltak amiket olvastál?
A feltöréses históriák legtöbbjénél van egy kis felhasználói probléma is. Feltörik a gépét, a a böngésző által tárolt belépési azonosítóhoz hozzáférnek, adathalász linkekre kattintva megadja a belépési adatokat, a Paypal direkt feltörése nem jellemző, de ugye az informatika világában nincs lehetetlen. Az SMS védelem jelenleg megfelelőnek tűnik, a mobilszolgáltatók rendszerét és a Paypal rendszert egyszerre feltörni, még azért a hackereknek sem egyszerű.

Eddig úgy tudtam, hogy ha már hozzá van adva egy kártya a fiókhoz, akkor csak a bankszámlámról utalok a PayPal fiókra egy összeget Ft-ban és azzal tudok fizetni bármilyen valutában.
Alapesetben nincs kártya a Paypal-n hozzáadva, akkor banki utalással fel kell töltened a PP egyenleget és tudsz vásárolni, bármely a PP-n elfogadott devizában.
Ha adsz hozzá bankkártyát akkor azzal fizetsz szintén a bármely a PP-n elfogadott devizában, illetve ha a konverziót átállítod a bankodra, akkor a bankod által kezelt devizákkal.

Hol történhet fizetési probléma? A Maestro kártya hitelesítési rendszere nem mindig üzembiztos és vannak olyan helyek, ahol ezzel a kártyával nem fogadnak fizetést. Erre gondoltam.
A Paypal oldalán le van írva a működés.

[ Szerkesztve ]

(#23433) sopruk válasza V/ (#23432) üzenetére


sopruk
aktív tag

Unokatesóm találta őket, 1-3 évesek, de akkor ez megmagyarázza a dolgot, amit írtál.
https://www.billguard.com/search/gumroad.com-jl9oivn/
https://www.youtube.com/watch?v=CQpaLL2MPw8
https://www.youtube.com/watch?v=aQ1XLlls79U

Én sajnos nem tudok angolul (ezt elfelejtettem említeni), ezért lenne jó egy magyar összefoglaló…

Azt hittem kártyát mindenképp kell adni hozzá! :) Akkor ez így leegyszerűsíti a dolgot.
(Korábbi utánajárásomkor még sokkal bonyolultabbnak tűnt, gondolom azóta változtak is a dolgok…)

Nagyon köszi az új infókat!!!

(#23434) #17478144


#17478144
törölt tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy paypal-on azt a funkció, hogy ha nincs elég pénz rajta akkor rögtön a bankszámláról emeli le. Azt ki lehet valahogyan kapcsolni?
Előre is köszi! :)

(#23435) V/ válasza sopruk (#23433) üzenetére


V/
Topikgazda

A a kártya esetén a banki árfolyam kedvezőbb mint a PP árfolyam. Pl: 1 € 331 Ft, a kártyás árfolyam 317.64 Ft, 1 $ 295 Ft, a kártyás árfolyam 282.90 Ft

(#23436) V/ válasza #17478144 (#23434) üzenetére


V/
Topikgazda

A magyar PP fiókhoz nem kapcsolható direktbe a bankszámlád. Kártya igen és az egyenleget akkor arról egészíti ki. A kikapcsolás nem értelmezhető, ha nincs az egyenlegen elég pénz nem tudsz fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#23437) sopruk válasza V/ (#23435) üzenetére


sopruk
aktív tag

Na igen! Sejtettem, hogy utalásos módszerrel drágább lehet. Meg arra még ott van az átutalás költsége is...
Thx!

(#23438) V/ válasza sopruk (#23437) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmi köze az árfolyamnak az utaláshoz. Ha kártyát használsz és a PP vált akkor is több.
A tranzakciós illeték elhanyagolható, a banki számlád kondíciós díjai meg egyediek, pl. nekem nem kell az utalásért fizetni, csak az államnak az illetéket.

[ Szerkesztve ]

(#23439) flash-


flash-
veterán

van egy társkereső amin egyszer megrendeltem a prémium tagságot.
a profilon beállitottam az automatikus megújítást, mégis mindig minden hónapban átállt és levonta a 2000forintot.
most a paypalon próbálkozotam:
a beállitások-payments-preappoved payments-nél a problémás "Merchant"-ot cancel-status-ra állitottam.

jött is az e-mail:
"Hello xy

You have successfully cancelled your subscription to arany 1990

You will not be billed for this subscription again."

nyugodt lehetek? vagy ez a társkereső ebbe is bele tud nyúlni?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#23440) V/ válasza flash- (#23439) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, mert ez már a Paypal-n lett leállítva, majd egy kis idő múlva törölheted is.

(#23441) mijos válasza V/ (#23430) üzenetére


mijos
senior tag

Csak azt a devizat hasznalom :) szerk.: csak el kellett fogadnom... paypal alkalmazast hasznalok telon de ugye ott nincs ilyen opcio, az en hibam.. koszi a helpet :R

[ Szerkesztve ]

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#23442) bgabi1


bgabi1
aktív tag

Üdv. mindenkinek!
Paypal egyenlegemet szeretném feltölteni az összefoglalóban leírtak alapján, de amikor Add funds to your account instantly-ra klikkelek, azt írja már kb. 2 hete, hogy Service temporarily unavailable.
Kérdésem, hogy miként tölthetném fel egyenlegemet. Én nem rendeltem korábban sem bankkártyát a fiókomhoz és nem is szeretnék. Alkalmi vásárló vagyok és mindig a vásárlások előtt töltöttem fel banki utalással egyenlegemet.
Köszönöm előre is.

(#23443) veze


veze
őstag

Üdv!
az uj felületen hol kell beállítani, hol ellenörizhetem azt hogy az átváltást a bankom vagy a paypal árfolyam szerint végzi?
a régin be volt állítva hogy a bankom árfolyama szerint váltson, de az a gyanum hogy az uj felület ezt alapbol paypal átváltásra állította , és sehol nam találom, hol lehetne ezt ellenőrizni...
Ha visszatérek a régi felületre, azokat az opciókat nem találom amivel akkor lehetett ezt átállítani

[ Szerkesztve ]

(#23444) V/ válasza bgabi1 (#23442) üzenetére


V/
Topikgazda

Olvass már vissza egy kicsit, már foglalkoztunk vele többször is. Az a menüpont az új banki szolgáltatóval történő megegyezésig nem működik. Ha meg lesz az új, cserélni fogom a leírást, ha nagy mértékben változik. Felette van a Top Up menüpont az ott szereplő számlaszámra kell utalnod a pénzt, van apró segítség az Összefoglalóban, hogy mire kell figyelni.

[ Szerkesztve ]

(#23445) V/ válasza veze (#23443) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóban az új felületre vannak átdolgozva a leírások. Ez is: Konverzió beállítás bankkártyához......

[ Szerkesztve ]

(#23446) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.

Először is megköszönném az összefoglalóban leírt segítségeket.

Ma regisztráltam PayPal-re, hozzáadtam bankkártyát, jött is az sms, hogy levontak 400 forintot ott volt a PP code is amivel aktiváltam a kártyát majd jött az 1 forintos teszt is.
Bankkártya konverziót is beállítottam.

Pár kérdésem lenne elnézést ha túl egyszerűt kérdek :

1:
Így, hogy azonnal jött az sms a 400 forintról és PayPal-en beírtam a PP code-ot, de a banknál még csak zárolva van már elvileg aktív a PayPal-om és tudok rá utalni illetve vásárolni vele ?

2:
Top Up- ra nyomva megjelennek:
Beneficiary name
Bank
Bankszámlaszám
Transfer ID

Ide kell utalnom ? és a közleménybe beírva a Transfer ID-t az én PayPal-omra megy a pénz?

3:
Ugye én Credit cards-al nyitottam a PayPalt,
a Bank account mi célt szolgál van értelme kitölteni ?

Köszi előre is.

(#23447) hege21


hege21
senior tag

Két hét várakozás után vitát nyitottam,mert nem élt a követési szám :(
Rá két napra léptek mert most már feladták a csomagot "célországba elküldve" :)
Kérdésem zárjam a vitát vagy kivárjak,mert utánna már nem tudok újból reklamálni ?

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#23448) V/ válasza vigyori78 (#23446) üzenetére


V/
Topikgazda

1. A vásárláshoz nincs köze ennek a kódnak, a pénz küldési és pénzfogadási limitjeidet szabadítottad fel. A kártyahozzáadást visszaigazoló e-mail megkapása utántól tudsz vásárolni.
2. Igen, közlemény rovatba csak a te transfer id-d legyen beírva. de ha adtál hozzá kártyát nem célszerű ezt a funkciót használni, mert az egyenlegen mindig a Paypal árfolyam van érvényben vásárláskor.
3. Ha az egyenlegedről akarsz pénzhez hozzáférni, mert küldtek neked és nem akarod elvásárolni.

(#23449) V/ válasza hege21 (#23447) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne zárd le, nem tudsz később újat nyitni. De nem volt értelme egy szállítás alatt lévő termékre azért vitát nyitni mert nem frissült a nyomkövetés. Egyszerűbb rákérdezni, hogy miért nem mozdul.

(#23450) vigyori78 válasza V/ (#23448) üzenetére


vigyori78
őstag

Köszi.

2. I de ha adtál hozzá kártyát nem célszerű ezt a funkciót használni, mert az egyenlegen mindig a Paypal árfolyam van érvényben vásárláskor.

Milyen funkció van még?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.