Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23501) V/ válasza esde (#23494) üzenetére


V/
Topikgazda

Kártya hozzáadva és confirmed?

(#23502) V/ válasza zola96 (#23497) üzenetére


V/
Topikgazda

2020 a kártya lejárat, milyen kártya ez?

(#23503) V/ válasza XP NINJA (#23496) üzenetére


V/
Topikgazda

Újra aktiválni Spotify-t, ha nem törölted csak aktívvá kell tenni a PP-n, ha törölted akkor Spotify-on aktiváld, de ők sem szeretik a meggondoltam magamat sűrűn..

(#23504) XP NINJA válasza V/ (#23503) üzenetére


XP NINJA
őstag

Nem töröltem, csak a próbaidő után letiltottam paypalon. Újraaktiválnám, mert 1 euróért 3 hónapot kapnék, csak ezt a menüt nem találom paypalon :)

(#23505) laleeee válasza V/ (#23500) üzenetére


laleeee
őstag

Írtam az összes sellernek ,hogy töröljék a rendelést,hátha az is elég

(#23506) zola96 válasza V/ (#23502) üzenetére


zola96
senior tag

OTP junior. nyilván a hivatalos oldalon akarom hozzáadni.. előző kártyámmal semmi gond nem volt.Most az otp számlámat se tudom hozzáadni...

[ Szerkesztve ]

(#23507) V/ válasza zola96 (#23506) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért kérdeztem, mert én eddig nem találkoztam 4 évig érvényes kártyával, de ezek szerint van.
Erről a helyről beszélek, a Paypal-n minden oldal "hivatalos". A Debit and credit cards Update, ott lehet az új kártyát is hozzáadni és felette a számlát.

[ Szerkesztve ]

(#23508) V/ válasza XP NINJA (#23504) üzenetére


V/
Topikgazda

Az elősző hsz-m képen a My preapproved payments sor Update

(#23509) esde válasza V/ (#23501) üzenetére


esde
tag

Igen, elég régóta. Írtam ide áprilisban mikor a biztos 180 napos limitet kaptam, ezzel nem lehet sajnos mit kezdeni már, nem fogadták el a hiteles adataimat stb. Csak ezt a mail-t nem értem hogy most micsoda akkor, hisz ugyanúgy limitem van mindenre mint eddig.

(#23510) zola96 válasza V/ (#23507) üzenetére


zola96
senior tag

Áh igen. Pedig ha jol tudom az előző is az volt:) Egyébként ezt az oldalt milyen linkkel érem el? Mert nekem csak az uj fajta jön be... Pedig én is a régi fajtát szeretném használni.:D

(#23511) V/ válasza esde (#23509) üzenetére


V/
Topikgazda

Visszanézve akkor sem részletezted hogy mi a konkrét bajod velük, csak úgy felfüggeszteni egy accountot nem szoktak ok nélkül.
Nem is akarok ebbe belefolyni, kérdésedre azt javaslom kérdezd meg, hogy milyen limitre is gondoltak, ami felszabadult.

(#23512) V/ válasza zola96 (#23510) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglalóba is beírtam, de akkor így most gyorsabb.
Felső menü sor Wallet, balra alul Old account view, My money

(#23513) zola96 válasza V/ (#23512) üzenetére


zola96
senior tag

Köszönet! Most elinditottam egy vásárlást, és igy hozzá akartam adni a kártyát. Hozzá is adta, de azt irja hogy nem sikerült véghez vinni a vásárlást.. Ha meg akarom erősíteni a kártyám (hogy leterhelje) azt irja hogy a kártya nem elfogadott..

(#23514) esde válasza V/ (#23511) üzenetére


esde
tag

Ennél több részletet nem tudtam leírni akkor sem, mivel ennyit tudok én is. Nem nekem volt/van velük bajom hanem nekik velem érthetetlen okból. A mail-t is szerintem bemásoltam ide amit kaptam tőlük választ erre.

[ Szerkesztve ]

(#23515) V/ válasza zola96 (#23513) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez a OTP junior Visa vagy Mastercard vagy Maestro? Van rajta legalább 800 Ft? Mert ennyi kell a kártyahozzáadási procedurához, 1 $-nyi összeg és a 400 Ft

[ Szerkesztve ]

(#23516) zola96 válasza V/ (#23515) üzenetére


zola96
senior tag

Mastercard... de már el is tűnt 1000ftom..:D ikor ma csak egy apple icloud 0.99€ ruháztam be.. És nem is látom számlatörténetben hogy mi volt.. Tök jo-.-

[ Szerkesztve ]

(#23517) zola96 válasza zola96 (#23516) üzenetére


zola96
senior tag

1300Ftom volt rajta. -0.99€... Most meg már csak 360 van rajta..

(#23518) floratm


floratm
senior tag

Tértivevénnyel küldtem vissza a rossz tabletet a gerbestnek. A nyomkövetés szerint:

2016.05.12
08:49
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

Ez ezt kelenti hogy átvették vagy csak várakozik 3 hete?

(#23519) V/ válasza floratm (#23518) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem vették át, mert akkor az utolsó bejegyzés Delivery registered lenne. Ha volt tértivevény, a Postánkat kellene nyaggatni, hogy akkor mi is a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#23520) #54715584 válasza V/ (#23507) üzenetére


#54715584
törölt tag

Közben rájöttem, hülyeséget írtam. :B

[ Szerkesztve ]

(#23521) Frozzy


Frozzy
őstag

Kaptam ma reggel egy refoundot eBay-n keresztül de ugye PayPal-on keresztül fizettem (regelt)

Na most az a gáz, hogy amiről én vagy egy hónapja fizettem a terméket azt a folyószámlát én megszüntettem csütörtökön. és elvileg oda akarják vissza küldeni.

Hogyan tudnám jelezni a PayPalnak, hogy oda a balancemra küldjék vagy az új folyószámlámra?

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#23522) V/ válasza Frozzy (#23521) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankod tud segíteni ezen nem a PP, menj be a a PP informáciokkal és a megfelelő helyre könyvelik a bejött pénzt. 30 napih örzik az ilyen nem könyvelhető pénzeket, majd visszaküldik. Én is jártam már igy.

(#23523) Laci.79


Laci.79
csendes újonc

Ahhoz, hogy pénz tudjak küldeni másik PayPal számlára, hozzá kell adnom a számlaszámom, meg a bankkártyám?
Mert próbáltam ma pénzt küldeni, de nem engedi.

(#23524) V/ válasza Laci.79 (#23523) üzenetére


V/
Topikgazda

Az egyenlegedről tudsz pénz küldeni első sorban, tehát azt töltsd fel. Akkor tudsz küldeni és ingyenes.
Ha nincs az egyenlegen pénzed, akkor bankkártya hozzáadással tudsz küldeni, arról megy a pénz, de az már pénzbe kerül.
A pénzküldéshez nem kell bankszámlát hozzáadni, az az egyenlegedről a saját bankszámlára pénz kiküldés esetén szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#23525) nagy@gmx.com válasza V/ (#23524) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Kipróbáltam.
Ha hozzáadom a bankkártyámat, akkor enged küldeni más PayPal számlára pénzt, de ahogy töröltem a bankkártyám, már nem engedi.
Akkor mégis kell a bankkártya.
Fura.

(#23526) Laci.79 válasza V/ (#23524) üzenetére


Laci.79
csendes újonc

Most néztem én is, tényleg nem enged pénzt küldeni, ha nincs hozzárendelve a bankkártya. :U

(#23527) V/ válasza Laci.79 (#23526) üzenetére


V/
Topikgazda

A küldés és fogadás esetén a limitek eltörlése kötődik a kártyához, ha nem lehetne küldeni akkor lenne rá utalás, de nincs.
Egy biztos, ha valaki az egyenlegéről akar küldeni és fogadni pénzt akkor a fióknak megerősítettnek - az email cím confirmed kell legyen,
legyen pénz feltöltve a saját bankjáról az egyenlegre,
és ha kifelé is akar pénzhez jutni, a bankszámla legyen hozzáadva és megerősítve, persze a fogadó fél is megfelelő fiók állapottal rendelkezzen.
Újból átnéztem az egészet, nem kell kártya hozzáadás a pénzküldéshez, ha vásárolni lehet kártya nélkül, akkor a vásárlási célú pénzküldés miért ne működne?
Itt a leírás

Kiemelve a Other things you need to know: rész második mondatát, az or szó vagy lenne:
You’ll need to have either a balance in your PayPal account or a credit or debit card attached to it to transfer money.

[ Szerkesztve ]

(#23528) V/ válasza nagy@gmx.com (#23525) üzenetére


V/
Topikgazda

Én is kipróbáltam és tudok pénzt küldeni arról a PP fiókomról, amihez még nem lett az új kártya hozzáadva, a régebbi egy hónapja lett törölve.

(#23529) V/


V/
Topikgazda

Hogy egyértelmű legyen: 55%-os állapotú a fiók, a többi is látszik a képen, nincs kártya, nincs számla és a pénz meg is érkezett.

[ Szerkesztve ]

(#23530) nagy@gmx.com válasza V/ (#23527) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Egy biztos, nálam csak úgy működik, ha hozzá adom a bankkártyát.
A bankszámla megerősítés alatt mit értesz?
Felvittem a rendszerbe bankszámlaszámom.

A leírás link nem jó!

[ Szerkesztve ]

(#23531) V/ válasza nagy@gmx.com (#23530) üzenetére


V/
Topikgazda

Túl tárgyaltuk, nálad ezek szerint nem érvényes néhány dolog. A Paypal oldalán és a kép szerint viszont igen.
Leírás: Hol, melyik rész? Az összes data linket végig próbáltam és jó. Mivel előfizetésem van, ha rossz akkor javíttatom velük.

[ Szerkesztve ]

(#23532) nagy@gmx.com válasza V/ (#23531) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Bocs, működik!

Meg kell ezt valahogy fejteni, hogy miért nem tudok pénzt küldeni, ha nincs hozzárendelve a bankkártyám.

(#23533) V/ válasza nagy@gmx.com (#23532) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor neked az első három kör zöld és benne a pipajel? És nem mobil klienst használsz?

[ Szerkesztve ]

(#23534) nagy@gmx.com válasza V/ (#23533) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Igen!
Nem mobil klienst használok, notebook-ról lépek be.
Javaslom, hogy nézz körül a fiókomban, mert én már ezt nem értem, hogy mi lehet a hiba oka.

(#23535) V/


V/
Topikgazda

Megint adathalászat, ne dőljetek be.
Erről a címről jön: PayPal.com <communications@support.com>
Ezzel a tárggyal: [Warning Important] Your Last Chance To Update Your Account information. ! ✔

PayPal
This is an automated email, please do not reply
Your PayPal Account Access Has Been Limited !
Dear Customer,
Some information on your account appears to be missing or incorrect.Please update your information promptly so that you can continue to use all the benefits of your paypal account.
To help protect your account, access will remain limited until you complete the necessary steps. If you don't update your information within 48 hours, we will close your account.
The security of your account is our top piority!
We aim to review your account within 48 hours.Please update all your informations in order to continue using our service smoothly.
Click the button below and follow the steps to confirm your account.

Update
Ne kattints rá!!!

Yours sincerely
PayPaI.

(#23536) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Sziasztok!
Vásároltam volna az ebay-en egy műszaki cikket, de sajnos a fizetés a paypal-hoz beregisztrált virtuális bankkártyámról most valamiért nem jött össze, pedig többször is megpróbáltam. Okát még nem tudom, de máskor alacsonyabb összegeknél mindig sikerült. Ez egyenlőre még hagyján, de minden egyes próbálkozásnál (3x próbálkoztam) valamiért levont a virtuális bankártyámra töltött összegből ~6551Ft-ot.
A paypal-omra belépve látszódik a mínuszolás majd ugyanaz plusszolva, de a 3x levont összeg szőrén szálán eltűnt. Visszafogom én ezt kapni valahogy? Mert úgy tudom amit levonnak a virtuális bankkártyámról, de ha nem virtuális volna akkor sem tudna arra visszakerülni és a paypal egyenlegemnél sem jelent meg az összesen kb. 19500Ft körüli összeg amit ők állítólag a sikertelen tranzakciókat követően visszatérítettek (visszaplusszoltak)?

[ Szerkesztve ]

(#23537) V/ válasza fehér_ember (#23536) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem úgy tűnik, hogy nem volt elég pénz rajta, vagy valami banki limit amit meg kellett volna növelned.
Összesen mennyit kellett volna fizetni?
Ami levonásokat látsz az Global shippinges szállítás miatti, a logisztikai cégnek történő díj levonása, majd a sikertelen vásárlás miatti azok sztornózása. Ezek vissza kerülnek a kártyaszámládra, csak meg kell várnod a kártyás vásárlás és visszatérítés banki átfutási idejét, 1-2 nap.
De egyébként nincs jelentősége annak hogy virtuális vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#23538) fehér_ember válasza V/ (#23537) üzenetére


fehér_ember
addikt

147 GBP + 27.31 GBP International Priority Shipping
76000Ft-ot mozgattam át rá, de sajnos nem tudtam hogy a vásárlási limitem csak 50000Ft-ra volt állítva. Ezt az előzőek után módosítottam a netbankon keresztül és negyedszer is megpróbáltam, de ismét nem jött össze :W (a bankom elutasította a tranzakciót, hibaüzenettel). Gőzöm sincs mi a probléma, de így mostmár többször nem próbálkozom. Elindítottam átutalást a paypal számlámra, de az minimum 2-3 nap mire megérkezik rá. Remélem türelmes az eladó és kivárja.
Az is jólenne ha tényleg nem buknám el azt a 4*6551=26204Ft-ot, ami egyenlőre eltűnt tőlem.
Mondjuk tényleg nem értem hogy hogyan tudják majd (a fénykép szerint) a virtuális kártyára visszaküldeni a pénzem

, hisz annak a számlaszáma meg sincs adva a paypal-nál, hanem csak a rendes folyószámlaszámom (ami pedig nem ugyanaz mint a virtuális kártyához tartozó számlaszám).

[ Szerkesztve ]

(#23539) V/ válasza fehér_ember (#23538) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankkártyáknak sincs megadva a számlaszám a PP-n, a tiéd is annak minősül, a banki rendszer tudja, hogy miként kell könyvelni, nyugodt lehetsz.
A többszöri próbálkozás miatt amíg zárolva vannak a tételek, nem tudsz mit lépni, annyira kellett volna emelni a limitet, hogy a zárolt és a fizetendő összeg beleférjen.
48 órán belül kell fizetni, a holnapi napot megvárhattad volna az újbóli próbálkozás előtt.

(#23540) fehér_ember válasza fehér_ember (#23538) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem tudom hogy az a "bankom váltson" dolog bekavarhatott-e, mert azt is beállítottam a leírtak alapján.
Vagy tényleg 76000Ft-ból nem futná ki (... mert mondjuk mindig jelen van ez a mínusz majd plusz 15:61 GBP-s mizéria a jelenlegi költségeken felül)
, póbáljam meg ötödször is :F

(#23539) V/
Akkor szerinted most valamilyen módon "zárolva van" a bankomnál a virtuális kártya? Vagy valami paypal-os zárolásra gondolsz?

"48 órán belül kell fizetni"
Az ebay-en ez biztos így van? (mert tegnap este lett vége a licitnek)
Ha igen akkor utána egyből megy a negatív és a terméknek is lőttek :O

[ Szerkesztve ]

(#23541) V/ válasza fehér_ember (#23540) üzenetére


V/
Topikgazda

174.31 Pound Sterling = 72,476.06 Hungarian Forint ha Visa, Mastercard esetén 71775 Ft lenne a mit fizetni kell. Ha még hozzáadod a 62,44 Fontot akkor 98437.88 Forintról beszélünk, tehát 100000 Ft limit kéne+73k pénz.
A 48 óra úgy van, hogy ha nem fizeted akkor kapsz egy értesítést az eBay felületen, hogy van 4 napod még lerendezni, de ha jelzed a problémát az eladónak, akkor nem fogja kezdeményezni a nem fizetés miatti case-t.
Az eladó nem adhat negatív értékelést, az csak a vásárló joga.
A banki váltás nem kavart be.
Nem vásároltál még bankkártyával? Amikor kifizeted az árút csökken a rendelkezésre álló pénzed, de a bankod nem azonnal utalja át a kereskedőnek, az hogy már nincs hozzáférési lehetőséged a pénzhez, de még a számládon van az utalásig, ezt nevezzük zárolásnak. Erre általában 1-4 nap van.
Akkor mint most a te esetedben, nem fog a kereskedőhöz kerülni a pénz, de a kártya rendszer -te is azt használod, annak ellenére, hogy fizikailag nincs kártyád- a pénz visszamozgás tekintetében nem direkt online, kell 24 óra minimum a könyvelések átfuttatására.

[ Szerkesztve ]

(#23542) SRII válasza V/ (#23499) üzenetére


SRII
őstag

szia,
(A limitet igazolnom kell, lakcím és személyi képpel)

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#23543) fehér_ember válasza V/ (#23541) üzenetére


fehér_ember
addikt

Köszönöm a sok hasznos infót. :R
Az általad említett zárolásra nem gondoltam, megszokjuk hogy a kártyáról egyből eltűnik a pénz, és abba nem is gondoltam hogy ez várakozik, abba meg pláne nem hogy a várakozó is beleszámít a vásárlási limitbe.
Megpróbáltam ötödször is, emelt kerettel és még emelt összeggel is :Y , de a bankom váltson-t inkább kihagytam (ezt majd máskor próbálom ki); sikerült.
Ha visszakapom a ~26000Ft körüli összeget, jelezni fogom.
A paypal számlára utalás így tök felesleges és elkapkodott lépés lett, azzal majd biztos vesztek a visszautaláskor főleg a forint-deviza deviza-forint konverzió miatt.
Mindegy előbb utóbb úgyis meg kell tanulni amit még nem tudtam, és ennek ára van.

Köszönöm a segítséget

(#23544) SRII válasza SRII (#23542) üzenetére


SRII
őstag

Most miért nem engedi hozzáadni a kártyámat? ellenőrizze a kártyát, folyton ezt írja, kezd a türelmem véges lenni, miért ilyen rossz ez az egész! Felhívtam a bankot hátha nálam rossz valami(nincs gond) vagy a kártyával, közösen próbáltunk meg mindent, erre ugyan az a válasz ......ellenőrizze a kártyát.
A másik, meg egyszer a régi felület van , másik belepésemnél már az új felület van...mi ez!

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#23545) V/ válasza SRII (#23544) üzenetére


V/
Topikgazda

Valójában csak új felület van, úgy hogy töröld azt az eltárolt oldalt, itt célszerű belépni.
Milyen kártyát akarsz hozzáadni? Új kártya?
Nincs vásárlási napi limit rajta és van legalább 800 Ft?
Ha nem megy az új felületen, próbáld az általános menü My money részén

[ Szerkesztve ]

(#23546) SRII válasza V/ (#23545) üzenetére


SRII
őstag

K&H kártyám van, ez a kártya volt eddig is hozzáadva, csak költözés miatt a címet meg kellet változtatni, és ezt nem engedte csak ha újra hozzáadom a kártyát is és az új címet is.
Most meg ellenőrizze a kártyát címen nem fogadja el.
Vasárnapi limit , nem tudom nem adtam hozzá semmit, sőt ezt a limit dolgot is ki akarom szedni mert, nem tudok utalni bizonyos összegen alul.
A legfontosabb az,hogy a rajta lévő összeget ki akarom utalni magamnak, csak egy 1000 Ft maradjon rajt.
Bank fiok hozzá van adva.

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#23547) V/ válasza SRII (#23546) üzenetére


V/
Topikgazda

Röviden a cím változáshoz nem kellett volna a kártyát eltávolítani, felvinni az új címet és azt hozzárendelni a kártyához, majd a régit törölni.
Mivel a kártya benne van rendszerben ez okoz némi problémát. Ha törölsz egy kártyát, de azt vissza akarod tenni akkor minimum 24 óra várakozás kell
Sosem a bank meghatározó kártya esetén ami itt nálunk általában előfordul, Visa, Mastercard és Maestro kártya, ezt kérdeztem volna, de most nem lényeg mert nem ez a gondod.
A withdraw esetén havi max 21000 Ft a limit, ha nincs kártya.
Ha ennél többet akarsz az egyenlegről most kiszedni, akkor 1. lehetőség ideiglenesen hozzáadsz egy másik kártyát, akkor felszabadul a limit és pár nap múlva törlöd azt a kártyát. 2. lehetőség írsz nekik, hogy már volt ez a kártya és a lakcím miatt törölted, de szeretnéd visszatenni, segítsenek.

[ Szerkesztve ]

(#23548) SRII válasza V/ (#23547) üzenetére


SRII
őstag

köszönöm válaszod, 24 óra múlva újra próbálkozok..szép is ez a pay pal. :D :DDD

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#23549) Monyos


Monyos
aktív tag

Mióta nem érhető el az instantly topup oldala?
Még ma ki kellene fizetnem egy terméket, gondoltam simán felkerül a pénz egy órán belül paypalra a szokásos instant megoldással, erre ez fogad a "www.paypal-topup.hu"-ra való átirányításkor: " Service temporarily unavailable. " :(

(#23550) V/ válasza Monyos (#23549) üzenetére


V/
Topikgazda

Több mint egy hónapja és annyit foglalkoztunk már vele, hogy az Összefoglalóba is be lett írva.
A magyarországi regisztrációk esetén ez felfüggesztve, új bankkal folyik tárgyalás, ha megkötik, akkor aktív lesz a menüpont.
Külföldi regisztrációk esetén van még ahol használható, de ott is korlátozva.

Mivel 1 órás utalási rend van Magyarországon, hamarabb is átmehet pénz. Legközelebbi utalási menet 14:30-kor, előtte kellene utalnod az Unicredit számlára. De nincs garancia a mai egyenlegen történő megjelenésre.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.