Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23101) V/ válasza Botigta (#23099) üzenetére


V/
Topikgazda

A visszatérítés –refund- ahonnan indult a pénz, oda fog visszakerülni. Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor a kártyához tartozó bankszámlára. Nincs más opció.

(#23102) V/ válasza laleeee (#23100) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Áfa az még mindig 27%, 47 000 Ft-ig nincs vám, fizetni kell még a vámkezelés szolgáltatási díját Posta esetén 2000 Ft.

(#23103) Suineg válasza V/ (#23030) üzenetére


Suineg
senior tag

Akkor biztosan lesz költsége is a gyors feltöltésnek. Mert Trustpaynál eddig nekem nem volt.
És vajon a pénzkikérést saját bankszámlára is fel tudják majd gyorsítani?

(#23104) laleeee válasza V/ (#23102) üzenetére


laleeee
őstag

Köszönöm szépen ! És 47 000 ft felett mennyi a vám ?

(#23105) V/ válasza Suineg (#23103) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem biztos, hogy lesz költség.
Legutóbb 3 napon belül a számlán volt a withdraw, az elfogadható szerintem.
A jelenlegi banki könyvelési rendszert alapul véve nem valószínű, hogy 24 órán belüli menne.

(#23106) V/ válasza laleeee (#23104) üzenetére


V/
Topikgazda

Az adott termék kereskedelmi vámtarifája 0%-15%, a TARIC-ban keresgélhetsz.
Árukód [Böngészés]
Kiválasztani a terméket és országot, majd beolvastatni az intézkedéseket, az adott tételnél vastagítva írva a %.

[ Szerkesztve ]

(#23107) laleeee válasza V/ (#23106) üzenetére


laleeee
őstag

Köszönöm az infókat,Istenkirály vagy !

(#23108) SRII


SRII
őstag

Sziasztok!
Van paypal fiókom valamennyi összeg, ebből szeretnék utalni email címre, de sehogy sem engedi, mind csak a bánkártyámról akar utalni!
Miként lehet fiókon lévő pénzből utalni?
köszönöm.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#23109) V/ válasza SRII (#23108) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt a devizát választottad ki amiben az egyenlegeden van pénz? És az e-mail cím egy Paypal fiók?

[ Szerkesztve ]

(#23110) SRII válasza V/ (#23109) üzenetére


SRII
őstag

Azt a devizát választottad ki amiben az egyenlegeden van pénz? a fiókomon eur-ban van a pénz, de utaláskor hun adok meg.

És az e-mail cím egy Paypal fiók? ?? gondolom igen, mert a kifizetés megegyezésekor írta,hogy payplara utaljak és adta az email címét.

A gond az,hogy a visa kártyámról akar utalni,(mikor beírom az utalni kíván összeget , majd folytatás gomb, és ott a visa kártyámat írja, és nem a pay pal baromfiakon lévő pénzből.

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#23111) V/ válasza SRII (#23110) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel nincs az egyenlegen forint azért kell neki a kártya. Tegyél át annyit az €-os egyenlegről a forint egyenlegre amennyit el akarsz küldeni. (De ne centizd ki.)
Belépsz, baloldalon PayPal balance
Manage currencies
Jobb oszlop Currency Exchange
Select type of currency conversion
Balance conversion
From az €
Amount mennyit
To
Hungarian balance választás
alul Continue
és tovább értelemszerűen.

[ Szerkesztve ]

(#23112) SRII válasza V/ (#23111) üzenetére


SRII
őstag

köszi, sikerült.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#23113) laleeee válasza V/ (#23106) üzenetére


laleeee
őstag

Amúgy a postaköltséget is beleszámolják az áfa és vám számításba ?

(#23114) maj-viktor válasza laleeee (#23100) üzenetére


maj-viktor
őstag

http://prohardver.hu/tema/aliexpress_tapasztalatok/hsz_10665-10665.html

(mondjuk ez épp motor alkatrész volt - de talán könnyebben betudod határolni a kategóriakódot)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#23115) V/ válasza laleeee (#23113) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, minden olyan költség amit EU-n kívül fizettél szállítás, biztosítás stb. a termék megvásárlása során.
Információk összefoglalva itt.
Ezt is célszerű megnézni Olvassa el a Magánszemélyek részére szóló tájékoztató levelet , hogy megtudja, milyen dokumentumokat kell mellékelnie a vámkezelési nyilatkozathoz.
és vannak linkek az információkhoz.

[ Szerkesztve ]

(#23116) laleeee válasza V/ (#23115) üzenetére


laleeee
őstag

akkor a vám maximum 15 % lehet ugye ?

(#23117) V/ válasza laleeee (#23116) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet több is. Jellemzően 0% amiket én vásárolok, 3,5-5% előfordulhat néhányszor, az ismereteim alapján írtam a hozzávetőlegesen max. 15%-ot.
Ez sok mindentől függ, pl a napelemek esetén büntető vámot vettettek ki az antidömping vám a Delsolar (Wujiang) Ltd termékeire 64.90 % és a többi kínai szállítóra is 40% körüli, de ha nem Kínából jön akkor csak 2.70 % a vám. Lényeg, hogy ha pontosan kell infó akkor konkrétan keress rá az adott termékre.

[ Szerkesztve ]

(#23118) Ciccuka


Ciccuka
veterán

A PayPal szűkíti a vásárlásvédelem hatókörét

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23119) maj-viktor válasza V/ (#23117) üzenetére


maj-viktor
őstag

sportkam esetén "hallottam" olyanról, hogy ha sima kameraként vámolják, akkor "csak" ~3%, ha meg sportkameraként, akkor már 14%-os vámot raknak rá... (szal nagyon nem mindegy épp milyen termékkategóriába jelöli be az adott vámügyintéző)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#23120) V/ válasza Ciccuka (#23118) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi lenne ha csak a lényeget tennéd be.
De hibás cikk címe, változik a felhasználói szabályzat és nem csak szűkíti a védelmet.

Én úgy látom ezekkel nem is baj hogy kikerülne, egyiknél nincs jelentősége a védelemnek (állami dolgok) a másik meg mindig nehezen bizonyítható volt a jogossága az érdeksérülésnek ezért a pártatlan döntés lehetetlen volt.
A legfontosabb újdonság, hogy kiveszik a vásárlásvédelem köréből a közösségi finanszírozásban (crowdfunding, pl. a Kickstarter vagy az Indiegogo platformján) készült és forgalmazott termékeket, illetve azokat a tranzakciókat, amikor valaki kormányzati hivatalnak fizet vagy utal, valamint a játékokkal és a szerencsejátékokkal (beleértve a nyereményjátékokat is) kapcsolatos utalásokat.

A bennünket jobban érdeklő rész az, hogy dispute esetén 7 nap után lehet claimra emelni a vitát, ezt azt is jelenti, hogy az eladónak 7 napon belül kell lépnie valamit, ez így már egyértelmű.
Kedvező változás hogyha több eszközzel fizetünk ki valamit, akkor érvényes a vásárlói védelem, mert eddig nem az volt.

(#23121) V/ válasza maj-viktor (#23119) üzenetére


V/
Topikgazda

Jól hallottad:
A 900710 Mozgóképfelvevő (kamera) és -vetítő, hangfelvevő vagy hanglejátszó készülékkel vagy anélkül : 3.70 %
A 8521900020 Digitális videofelvevő készülék:
- merevlemez-meghajtó nélkül, - DVD-RW meghajtóval is, - akár mozgásérzékelővel vagy mozgásérzékelési képességgel LAN-csatlakozós IP-kapcsolaton keresztül, - soros USB-porttal is, zárt láncú televíziós (CCTV) megfigyelő rendszerek gyártásához 13.90 %
De a sportkamerát a 3,7%-ra szokták tenni, mert inkább fényképezőgép kategória, mert állóképek is rögzíthetők, a másik meg csak folyamatos felvételre használható elsősorban.

(#23122) atee_13


atee_13
őstag

Üdv mindenkinek!

Tanácsot szeretnék kérni. Van egy Gearbest es telefonos rendelésem 28 óta ez a státusz: Latest Event -- 2016-04-28 11:37 The item is pre-advised

Azt mondja egy fórumtárs csak etetnek és valójában fel sem adták a telefont. Nyitottam tikettet náluk többet is hivatkozva a dátumra állapotra és, hogy kérném vissza a pénzt, de csak azt szajkózzák várjak.

A fő gondom, hogy a telefon nem az enyém lenne, hanem haver rendelné a barátnőjének. Paypalt ilyen esetben mikor célszerű bevonni? (még nem kellett paypallos ügyet nyitnom soha eddig mindig minden rendelésem rendben volt)

(#23123) V/ válasza atee_13 (#23122) üzenetére


V/
Topikgazda

Nemrég írta valaki, hogy a GB igazolta a PP felé, hogy ők elküldték a telót és annyi. Egy kicsit nehézkesek vásárlói védelmükkel a GB-n, én már nem vásárolok tőlük semmit.
Még csomagolják.

[ Szerkesztve ]

(#23124) atee_13 válasza V/ (#23123) üzenetére


atee_13
őstag

Rendelés előtt érdeklődtem a külföldi rendeléses topikban és azt mondták megbízható oldal és én elhittem. Akkor kb csak várni tudok és ennyi még a paypal sem fog megvédeni?

(#23125) V/ válasza atee_13 (#23124) üzenetére


V/
Topikgazda

Ők ezt írják:
Most of postal deliveries performed by flat rate shipping companies and standard shipping companies ie EMS can be delivered within 25 business days. However deliveries can be be delayed by multiple factors such as : weather, peak season, third party, customs or other government official;"Force Majeure" - e.g. earthquake, cyclone, storm, flood, fog, war, plane crash or embargo, riot or civil commotion, industrial action.
Therefore GearBest, we will use delivery deadline of 2 to 3 months (depending on the country) after shipment to confirm the item loss and offer compensation. GearBest strongly recommends customers selecting flat rate shipping to buy both shipping insurance and tracking number for fast ,smooth and secure delivery.

Ha EMS posta akkor 25 munkanapon belül jó a szállítási idő, egyébként !2-3hónap után tekintik elveszettnek, és biztosított nyomkövetős szállítási kifizetését javasolja.
Ha nem tudsz velük megegyezni, akkor persze kérhető a Paypal segítség.

De én nem találtam olyat, hogy hány napon belül adják postára a kifizetett terméket, lehet, hogy még időn belül van.

Itt vannak a szállítási idők

[ Szerkesztve ]

(#23126) atee_13 válasza V/ (#23125) üzenetére


atee_13
őstag

Holland Postás, kértem nyomkövetési számot is.

Folyamatosan tikettezek velük. Egy fórumtárs akit már sokszor etettek azt mondja fel sem adták a csomagot csak etetnek és húzzák az időt.

A kis kínaiak gyakorlatilag mindegy mit írok ezzel jönnek:

tracking site: http://www.postnl.post/ shipping date: 2016-04-24 20:52:45,estimated time: 10-25 business days

Viszont a csomag 28 óta ezt mutatja: Latest Event -- 2016-04-28 11:37 The item is pre-advised

Rendeltem már párszor, igaz nem mostanában, de ennyi ideig nem állt soha már rég történt vele valami.

(#23127) V/ válasza atee_13 (#23126) üzenetére


V/
Topikgazda

Megnéztem néhány NL-st a pre-advised után 7-8 nap volt mire mozdult a nyomkövetés

(#23128) atee_13 válasza V/ (#23127) üzenetére


atee_13
őstag

Akkor szerintem ez a hét még reális, hogy történjen valami?

(#23129) Ciccuka válasza atee_13 (#23126) üzenetére


Ciccuka
veterán

pre-advised azaz még nem adták fel, csak kikérték az ottani holland postától a tracking-et.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23130) atee_13 válasza Ciccuka (#23129) üzenetére


atee_13
őstag

tehát akkor akár az örökkévalóságig is várhatok mert ők a paypal felé majd mutatják, hogy történt valami?

(#23131) V/ válasza atee_13 (#23128) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen.

(#23132) McSpy


McSpy
őstag

Sziasztok
A paypal balance-ra a bankomon keresztül szeretnék feltölteni kb 50EU-t,a bankomon keresztül az unicreditre utalok,de devizát kell vagy forintot?

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#23133) V/ válasza McSpy (#23132) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha Hungary választottad regisztrációs országnak, akkor forint a paypal számla alapod.
Ez forintos számla: 10918001-00000001-15050684

A TopUp-nál írja: You can transfer money from your bank account in HUF to your PayPal account.......

(#23134) McSpy válasza V/ (#23133) üzenetére


McSpy
őstag

És a kedvezményezett neve a BofA re: PAYPAL PTE LTD,vagy az Unicredit Bank Hungary Zrt., Budapest?

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#23135) V/ válasza McSpy (#23134) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóba beírtam már, hogy mit és hogy kell írni.
Kedvezményezett neve: PAYPAL PTE LTD. (Az övé az a bankszámla, ami Unicreditnél van.)
A BofA re: a kedvezményezett neve rövidítése.

[ Szerkesztve ]

(#23136) McSpy válasza V/ (#23135) üzenetére


McSpy
őstag

Ok köszönöm :R

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#23137) Botigta válasza V/ (#23101) üzenetére


Botigta
aktív tag

Köszönöm válaszod

(#23138) ricsike81


ricsike81
aktív tag

oppomart oldalról rendelt telefon vételárát hogyan lehet vissza utaltatni a számlámra pay palon keresztül, hogyan tudom vissza követelni, vissza utaltatni a vételárat, ha már átutaltam az eladó részére a vételárat, de ugye telefont nem kaptam é s csak hiteget az eladó.Segítségeteket köszönöm!

(#23139) V/ válasza ricsike81 (#23138) üzenetére


V/
Topikgazda

Mikor vetted, milyen szállítással? Mennyit adtak meg feladási időnek -Processing Time-?
Ide írtál support@oppomart.com?

[ Szerkesztve ]

(#23140) V/


V/
Topikgazda

Megint adathalászat, ne dőljetek be neki.

Erről az e-mailről, ami nem Paypal cím: Contact-PayPal@support.com és címe Reminder: We need your help.
Dear Customer,
We emailed you a little while ago to ask for your help
resolving an issue with your account.
We aim to review your account within 72 hours

72 órán belül felülvizsgálják a fiókot. Anyád ...... :W

[ Szerkesztve ]

(#23141) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Nagyon megköszönném ha ERRŐL a problémáról valaki tudna mondani valamit. Esetleg a megoldás is jól jönne :R nem csak bangoodon hanem ebayen is ez fogad ha fizetni akarok

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#23142) V/ válasza marec1122 (#23141) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen kártya lenne?

(#23143) kirkri


kirkri
addikt

Nyitottam egy bő héttel ezelőtt egy case-t, egy meg nem érkezett Geekbuying csomaggal kapcsolatban.
A PayPal be is kérte a TN-t az eladótól, mire az megadott egy kamu TN-t.
Belépve a PayPal-re látpm, hogy tőlem vár a PP respond-ot.

Azonban nem igazán látom mit is kellene erre válaszolnom és hol. A csomagom továbbra sem érkezett meg, így sem lezárni nem akarom a case-t, sem módosítani.

21 éve a Prohardveren! ™

(#23144) V/ válasza kirkri (#23143) üzenetére


V/
Topikgazda

Ők is azt írták, hogy nem tudták ellenőrizni, de megosztják veled.

Írd vissza hogy egy olyan számsor ami így néz ki: unregistered airmail tracking # 888888, (tényleg mind 8-as?) valótlan, ezt a számsort szokta mindig megadni Geekbuying, nem valószínű, hogy minden reklamáló vásárlónak ugyanazon a számon küld csomagot. (Megnézted valahol van ilyen bejegyzés? :F )
Rákérdeztél a Magyar Postára ők sem tudnak semmiről és ezt amit írtál,
A csomagom továbbra sem érkezett meg, így sem lezárni nem akarom a case-t, sem módosítani.
Bár most nem látom, hogy miként tudsz hozzászólni.

[ Szerkesztve ]

(#23145) kirkri válasza V/ (#23144) üzenetére


kirkri
addikt

Igen, ez a gondom, hogy nem tudok hol válaszolni.
A pár napja küldött emailben az szerepelt, hogy csak tájékoztatnak, de itt konkrétan úgy tűnik, hogy a válaszomra várnak.

21 éve a Prohardveren! ™

(#23146) V/ válasza kirkri (#23145) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor meg a két lehetőséget ajánlja amit mivel nem teljesül egyiknek sem a feltétele, nem kell választanod. Nem kell felülvizsgálnod döntésed, a dispute comment-nél ha nem tudsz újat hozzáadni, akkor várd a döntésüket.

(#23147) atee_13 válasza V/ (#23131) üzenetére


atee_13
őstag

Ma megváltozott az állapota a csomagnak. Igazad volt a 7-8 nappal. Köszi!

(#23148) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Sziasztok!

Refundot kértem egy korábbi vásárlásomra ami PayPal-on keresztül történt. Május 7-én kaptam PP-os mailt, hogy megtörtént a refund és "The refund will go to the card you paid with." Kérdésem az lenne, hogy mennyi idő szokott lenni, amíg tényleg meg is jelenik a kártyához tartozó bankszámlán a refundolt összeg? Gondoltam másfél munkanap csak elég lesz rá, de így dél felé közelítve ez mindjárt letelik, pénz meg még sehol.

OTP Bank-os kártya és számla egyébként.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#23149) V/ válasza [Prolixus] (#23148) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel ezt sokan kérdezik ezért az Összefoglalóba is be lett írva. 2-3 munkanap.

(#23150) [Prolixus] válasza V/ (#23149) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Jah, hogy itt is van összefoglaló. Totál benéztem. :B Elnézést, és köszönöm a választ. :)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.