Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22101) V/ válasza maj-viktor (#22093) üzenetére


V/
Topikgazda

Légy szíves nem beszélj félre.
Azok a számlák amelyek direkt kártyához kötődnek, nem adhatók hozzá ahhoz a funkcióhoz, amit a Withdraw esetén használunk
Te teljesen másról beszélsz. Ráadásul később meg indoklod azt amit én mondok.

(#22102) V/


V/
Topikgazda

Kérek mindenkit, hogy ne elméleteket, hanem valós tényeket osszon meg segítségként. Már én is kezdem elveszíteni a fonalat.
No nem az én bejegyzéseim közt.
Új embereknek meg javaslom az Összefoglalóban is körbenézni.

[ Szerkesztve ]

(#22103) V/ válasza shield (#22100) üzenetére


V/
Topikgazda

Valami nem stimmel az OTP a kártyás tranzakciókat maximum 3 napon belül könyveli. Ha március 3-án lett elindítva a a kártya 400 Ft-os "konfirmációja" akkor a bankodnak legkésőbb 7-én könyvelni kellett volna.
Előjegyzett kártyaforgalmak-nál a 400 Ft-os tételnek mi a terhelési dátuma?

(#22104) V/ válasza nagy@gmx.com (#22097) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet törölni.
A pénzt, ha adtál hozzá saját számlát -bár azt írtad, hogy nincs- a törlés előtt Withdraw-al kiküldheted, de utána én azért várnék addig, amíg a bankszámlán megjelenik a pénz és csak akkor törölném a PP fiókot.

(#22105) cidalain válasza shield (#22100) üzenetére


cidalain
veterán

a kód a -400Ft-os forgalom közleményében van benne elvileg, nem?
bár én mostanában 2 fiókot is regisztráltam, és ilyen 400 Ft-os kódos biszbaszt egyiknél sem kellett. :U

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#22106) V/ válasza cidalain (#22105) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha már nincsenek limitjeid, akkor valószínűleg nincs szükség a limitek eltörlésére.
De kártyát is adtál hozzá?
És sokadjára is leírom, nem az SMS-ben a zárolásról megkapott üzenet alapján dolgozzatok már, lehet, de nem az a normális módja a kártyahozzáadás folyamatának.
Ez csak egy sürgősségi "opció" és ez esetben nem a Paypal egyenlgen írodik jóvá a 400 Ft, hanem a kártyaszámlára kerül vissza. Ez olyan mintha téves levonás lett volna.
Eddig mindig tudtam vásárolni a kártyával, míg nem jött meg a Paypal limit felszabadítási kód.

[ Szerkesztve ]

(#22107) shield válasza cidalain (#22105) üzenetére


shield
őstag

Mivel még 2 hét után sincs -400Ft-os forgalom, így nincs közlemény. Csak elő van jegyezve a -400Ft-os kártyaforgalom. A PP-on már volna lehetőség a 4 számjegyű kód beírására, de még várni kell a drága OTP-re.
OTP a XXl. század bankja! :C

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#22108) V/ válasza shield (#22107) üzenetére


V/
Topikgazda

Az a kód már nem fog élni. Lépj be a PP-be és kérd újra a kódot, ha még lehet.
Nem kell szidnod őket, bár nem kedvelem, de tényleg 3 napon belül könyveli a Paypal tranzakciókat. Valami más probléma van a háttérben, ahhoz hogy sikeres legyen egy kártyahozzáadás kezdése előtt legalább 800 Ft-nak kell lenni a kártyán.

[ Szerkesztve ]

(#22109) nagy@gmx.com válasza V/ (#22104) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Köszönöm!
A törlés opciót merre találom?

[ Szerkesztve ]

(#22110) V/ válasza nagy@gmx.com (#22109) üzenetére


V/
Topikgazda

Tippek:
A Paypal fiók adatainak elérése:
Bankkártya(-ák) alatt
You can update them in your Wallet.
Alul: Old account view
Akkor előkerül a My Profile normális oldala.
Azon az oldalon bal oldalt a 3. menüpont
My settings
első sor Account type végén Close account

(#22111) Pikachu24 válasza Pikachu24 (#22087) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Ma meg jön az email hogy értékeljem őket. Hát szép értékeléseket kellett adnom.

Más:
Ha Top Up-al lett pénz utalva és lemaradt vagy nem jól lett megadva Transzfer ID.
Belépés után
Message Center Ez merre található? Talán a régi felületen?

[ Szerkesztve ]

(#22112) V/ válasza Pikachu24 (#22111) üzenetére


V/
Topikgazda

Az oldal alján

Contact
majd jobb oldalon
Message Center

Azért nem ragoztam jobban, mert ez az egyik kapcsolatfelvételi mód, a másik a telefonos lehetőség a kontaktus felvételére.

[ Szerkesztve ]

(#22113) Schimi070 válasza shield (#22107) üzenetére


Schimi070
tag

Kb. 2 hónapja készítettem paypal-t Otp netszámlám van hozzá webkártya, külön számlaszámmal, ahogy hozzáadtam paypal-hoz a webkátyát fél óra nem kellett jött az sms 400ft. terhelésről és megjött az sms-ben a 4 jegyű kód is, de neten a webkártya számlán is látható volt a 4 szám.

[ Szerkesztve ]

(#22114) maj-viktor válasza V/ (#22101) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nem beszéltem másról... ha elolvasod!

Beszéltem a kártya hozzáadásról... WebKártya...
És a PayPal egyenleg pénz kivételről.. Withdraw, hogy az nem mehet az alszámlára...(azaz a "technikai Webkártyára") csak a főszámlára...

De kine találd már nekem, hogy a Webkártyás számlával nem fizethetek, mint hozzácsatolt kártya, amikor 5éve így van és így használom mindennaposan!

Az OTP-s 400 Ft látszik is az előző kommentemben, hogy a közleményben 2016.03.13.-ai dátum jegyzés van... de én azt a számlatörténetben csak 2016.03.16.-án láttam... (bár itt volt egy 3napos munkaszünet... ünnep és így banki forgalom is "zárva volt") és így is "csak" 3nap kellett, szal 2-3nap a reális, hogy a számlatörténetben megjelenjen a 400 Ft és a közleményben a 4jegyű kód!

Amit én is sikeresen beregeltem most újra... a lejárt kártyás izém, amit korábban írtam, és ma sikeresen ki is fizettem ebay-en, amit nem tudtam...


Látszik, amit márc 12-14.-én próbáltam fizetni Denied, amit meg most 16.-án, az ok és rendben van minden...

Én nem beszéltem - beszélek feltételezésekről... konkrét tényekről és tapasztalatokról írok-írtam eddig is!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#22115) V/ válasza maj-viktor (#22114) üzenetére


V/
Topikgazda

Hol a francban olvastad ezt az én hozzászólásomban?
De kine találd már nekem, hogy a Webkártyás számlával nem fizethetek, mint hozzácsatolt kártya, amikor 5éve így van és így használom mindennaposan!

Kártyával fizetsz aminek van egy háttérszámlája. És légy szíves olvasd el mit írtam, a lényeget még ki is vastagítottam.

Azok a számlák amelyek direkt kártyához kötődnek, nem adhatók hozzá ahhoz a funkcióhoz, amit a Withdraw esetén használunk.

És nagyon nem szeretem többször elmagyarázni a dolgokat.

Az egyenlegről pénzkiküldés, Withdraw csak a fő számlára mehet, ahova a járandóságait kapja és arról utal az ember különböző helyekre. Erről írtam, kibővítve hogy nem lehet kártyás számla. Hol olvastál vásárlásról a fenti mondatban?
Ez esetben kimaradt a konkrét tény. Ne tulajdoníts nekem olyan dolgot amit én nem írtam.

[ Szerkesztve ]

(#22116) maj-viktor válasza V/ (#22115) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ugyanarról beszélünk, csak te bonyolultabban írod le, és az egyszerű ember, aki idetéved nem érti...

A fizetéshez BANKKÁRTYA és annak a "száma" kell (4x4x4x4 szám)
pl.: 5321 8089 2470 9948
(ami igen háttérben egy bankszámla tartozik, azon van egyenleg, arra megy a terhelés a "bankkártyától - termináltól")

A paypaltól való pénzkifizetshez - withdraw-hoz meg a konkrét SZÁMLASZÁM kell 8x8x8 szám pl. 1177305 - 08649713 - 00000000

(ami igen, az alszámla nem jó kifizetéskor, csak a főszámla

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#22117) V/ válasza maj-viktor (#22116) üzenetére


V/
Topikgazda

Most tényleg személyeskedni akarsz? Mi az hogy nem érti az egyszerűbb ember? Nem értelmetlenül írom, magyarul, a nyelv megfelelő szóhasználatával. Rajtad kívül senki sem reklamált hogy nem érti.

Akkor ha jól értem, amikor te leírod ugyanazt amit én, akkor te az egyszerűbb emberek nyelvezetére fordítod, hogy megértsék. Rendben.
De amikor nem írok valamiről, azt nem kell nekem tulajdonítani. Lásd ez a hsz első 3 sora.
Lapozzunk.

[ Szerkesztve ]

(#22118) peestike


peestike
senior tag

lehet azt tudni, hogy claim esetében kb mennyi az átlag idő paypal-el?
ki szokták várni a vége dátumot?
most nekem április 13-at ír, de több éve volt ilyenem, akkor, úgy emlékszem nem volt azért egy hónap a dolog... köszönöm!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#22119) V/ válasza peestike (#22118) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha claimre emeld a vitát, az eladónak 10 napja van reagálni rá, tehát az mindenképp el fog telni, ha nem reagál valamit, ebben az esetben viszont a Paypal a javadra dönt.
Ha válaszol akkor általában 48 órán belül döntés születik a válasz megérkezésének idejétől számítva.
Mivel 30 nap a claim ideje, ami +30 nappal meghosszabbítható, ha bonyolult, még beleférnek + információk bekérései (amire 7 napon belül kell válaszolni) a felektől és akkor hosszabb időbe telik.

[ Szerkesztve ]

(#22120) peestike válasza V/ (#22119) üzenetére


peestike
senior tag

köszönöm a választ!
már az utolsó résznél tartok, vagyis claim megnyitva, írtam reagálást, tegnap írt vissza az eladó, partial refund lenne, 22,52 usd-ről, erre bekínált 6 usd-t, nem fogadtam el. remélem nem kérnek be semmit, próbáltam szájbarágós lenni. :)
kíváncsi leszek ki részére dönt a paypal....

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#22121) cidalain


cidalain
veterán

Paypal adathalászós leveleket fogtam ma reggel az emaileim között

Tárgy: Your account is on hold
Küldő: PayPal <support@pinpal.com>
Az üzetentben egy gomb, hogy erősítsed meg a személyes adataidat.

K A M U !

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#22122) szp389


szp389
újonc

Sziasztok! Paypal számlámhoz eddig két kártya volt hozzáadva egy VISA és egy Mastercard, de a Mastercard valamiért törlődött, nem is értem, hogy hogy? Újra hozzá szeretném adni, de az alábbi hibaüzenetet kapom: "This card is not accepted. Please use a different card." Szerintetek mi lehet a probléma?

(#22123) V/ válasza szp389 (#22122) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor jön ez a hiba üzenet, ha a kártya még ott van.
Nézd meg az alap fiókoldalon, tényleg törlődött-e, vagy csak a Wallet nem mutatja.
Itt az elérés, csak neked a My money rész

[ Szerkesztve ]

(#22124) szp389 válasza V/ (#22123) üzenetére


szp389
újonc

Hello! Köszönöm a segítséged, megnéztem az alap fiókom, ahogy leírtad, de ott is törlődött a kártya. Nem is értem hogy hogyan és miért? Megpróbáltam újra hozzáadni és ezt a hibaüzenetet kaptam: "The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer's customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue." Nemértem mi lehet a probélma, eddig hibátlanul használtam ezt a kártyát.

(#22125) V/ válasza szp389 (#22124) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom mikor vetted észre, de várj legalább 1 napot és utána próbáld meg. A kártya saját magától nem törlődik, főleg, ha még nem járt le. Biztonság kedvéért változtass jelszót és biztonsági kérdéseket. Nézz körül az e-mailjeid közt, mert a törlésről mennie kell e-mailnek.
PayPal (service@intl.paypal.com) címről Your card has been removed from your PayPal account témával.

[ Szerkesztve ]

(#22129) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Miért nem enged be a PayPal? A jelszó 100%, hogy jó volt, de engedte megváltoztatni, és úgy se enged be.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22131) V/ válasza Dilikutya (#22129) üzenetére


V/
Topikgazda

Hogy léptél be, ha jó a jelszó akkor nem kell változtani.
Nem adathalász dologra futottál?

Ez az Paypal oldal biztos jó a belépésre:
https://www.paypal.com/hu/webapps/mpp/home

(#22133) Dilikutya válasza V/ (#22131) üzenetére


Dilikutya
félisten

Be akartam lépni, nem engedett. Gondoltam, mi van, ha lecseréltem, mostanában több felé is cseréltem jelszót. Kértem cserét, de azzal sem tudok belépni. Nem adathalász, a paypal.com-on keresztül próbáltam, nem a support@pinpal.com-nak dőltem be.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22134) bandigyerek válasza Dilikutya (#22133) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Nem élesítetted az SMS-es belépődet? Páran kínlódtunk vele egy darabig...

(#22135) V/ válasza bandigyerek (#22134) üzenetére


V/
Topikgazda

Azon a linken működik, napok óta be tudok lépni, küldi automatán az SMS-t, megjavították.

(#22136) V/ válasza Dilikutya (#22133) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt próbálj életet csiholni a fiókodba

(#22137) Dilikutya válasza bandigyerek (#22134) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem. A PayPal-t cCsak használtam, semmit sem állítottam benne régóta. Igaz, nem vásároltam egy ideje már, talán idén még egyszer sem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22138) rostiron válasza shield (#22100) üzenetére


rostiron
őstag

Üdv.

Vásároltam az e-bay-en, és korábban szinte mindig egy időben megjött az email az e-bay től és a paypal -tól is.
Most viszont a paypal-tól nem jött meg. A kártyáról eltűnt a pénz.
Annyi bibi volt hogy a paypal belépéshez az sms csak másodikra jött meg, de aztán látszólag minden ok volt.
Mégis elronthattam valamit ?? Vagy a paypal-al van valami gond ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#22139) V/ válasza rostiron (#22138) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézz rá a vásárlási történetre, ott látszik-e?

(#22140) rostiron válasza V/ (#22139) üzenetére


rostiron
őstag

E-bay-en látszik, paypal-on nem. Az otp-be az előjegyzett kártyaforgalomnál ott a tétel, de nem a zároltak között.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#22141) V/ válasza rostiron (#22140) üzenetére


V/
Topikgazda

Előfordulhat OTP hiba, mert nem jó helyen van :F
Az eBay-n fizetve, nem fizetésre vár, akkor nézz rá holnap. 2 napig ráérsz fizetni ha mégis valami nem lenne oké.

[ Szerkesztve ]

(#22142) rostiron válasza V/ (#22141) üzenetére


rostiron
őstag

Mit tanácsolsz ?? Várjak pár napot hátha ?

Azt hol tudom megnézni az e-bay en ? Hogy fizetve vagy fizetésre vár ? Ilyen

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#22143) V/ válasza rostiron (#22142) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha fekete a $ jel akkor fizetve, egyébként az Unpaid item-nél lenne és szürke $ jel.
Holnap kiderül, hogy a pénz átmegy-e.

[ Szerkesztve ]

(#22144) rostiron válasza V/ (#22143) üzenetére


rostiron
őstag

Akkor várok. Köszi.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#22145) Lackki


Lackki
senior tag

Paypal van lehalva. Nem érkeznek meg a pénzek másnak sem

Privátot hamarabb észreveszem

(#22146) rostiron válasza V/ (#22143) üzenetére


rostiron
őstag

Minden ok. Reggelre minden a helyére került. :)

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#22147) V/ válasza rostiron (#22146) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, már én is vásároltam ma, rendben volt minden. Talán karbantartás volt.

(#22148) Möhe


Möhe
addikt

Üdv.

Ma regisztráltam, de csak 80%ban vagyok készen.
Emailben ezt kaptam: [link]A visszaigazoló számsort hova kell írni? Mert sehol nem kérte....
Az account nuber helyére mit kell írni?

köszönöm :R

szerk: iTunes ezt dobja a Paypal igazolásra:
Error Detected:
This recipient requires that you have a valid funding source from United States in order to complete this transaction.

[ Szerkesztve ]

(#22149) V/ válasza Möhe (#22148) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen értem amit írsz.
A bankszámlát nem muszáj hozzáadni, nyugodtan lehetsz 80%-os.
Az account number lenne a bankszámlád száma.
Bankkártyát adtál hozzá?
iTunes-n mivel akartál fizetni? USA pénz forrást hiányol
De ezt olvastad: Az iTunes Store csak az Amerikai Egyesült Államok 13 évet betöltött lakosai számára vehető igénybe.

(#22150) bandigyerek


bandigyerek
senior tag

Lenne egy kérdésem. Egy ideje az "Unpaid" résznél van egy tételem, amit nem tudom, hogy hová tegyek.
A történet: Rendeltem egy Ilyen készséget:
A csókák elküldték, megkaptam, csak éppen köze nem volt ahhoz, amit rendeltem. Mivel nem szoktam sűrűn ebay-on vásárolni, és akkor sem volt gondom,így az értékelésnél szépen kaptak egy negatívot, meg egy-egy csillagot mindenre. Kivéve a csomagolás, mert az ötös. Másnap jött a hajajj, hogy akkor most mi legyen, visszautalják-e a pénzt, mert nekik nagyon kéne az a pozitív, különben éhen hal a család. Írtam, hogy -oké, de a vissza postát felejtse el, mert annak az árán hármat lehet venni. Erre már nem írt semmit, jött a refund, és ennyi. Azóta itt díszeleg a meg nem kapott, kifizetett, pénzvisszatérített áru az Unpaidnál.
Mi a frászkarikát kezdjek vele? Tipp?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.