Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22201) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Előre is elnézést az kezdő szintű kérdésért, de sajnos a mi városunkban megszűnt az Unicredit és szeretném feltölteni más bank pénztáránál egy pénztárbizonylaton át a PP egyenlegemet.

Van rá lehetőség?

(#22202) V/ válasza huan (#22200) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak attól, hogy ez van összhangban az új belső nézettel.

(#22203) V/ válasza Teodor52 (#22201) üzenetére


V/
Topikgazda

Netbank nem? Mert egyszerűbb lenne.
De ha van más bank tőled olyan közel, hogy ha összeállítasz egy utalást az Add funds to your account instantly menüponttal és 45 percen belül rád kerül a sor a banki pénztárnál, akkor 1 órán belül a számládon a pénz banki munkaidőben
Összefoglalóban lévő ebben az anyagban leírva a Paypal egyenleg gyors feltöltése pénzzel a Add funds to your account instantly használatával.

[ Szerkesztve ]

(#22204) Teodor52 válasza V/ (#22203) üzenetére


Teodor52
senior tag

Ne haragudj, de az összefoglalóban csak megemlíti ezt a lehetőséget.

Add funds to your account instantly ez számomra ismeretlen.Az igazat megvallva bankkártya volt regisztrálva a PP-ben illetve kezdetek kezdetén Unicredit pénztáránál fizettem be de nem találkoztam hasonlóval sem.

A PP fiókomban kell beállítani ezt a funkciót és utána kezdeményezhetem egy kiválasztott bank pénztáránál az utalást?

(#22205) V/ válasza Teodor52 (#22204) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem megemlítem, le is tölthető.
Paypal egyenleg gyors feltöltése pénzzel a Add funds to your account instantly használatával.
Gyorsabb, mint a normál Unicredit-es számlára történő sima Top Up utalás!
Letöltési link.

Nem kell a Datára regisztrálni a lassú letöltés is max 30 mp.
Nem kell aktiválni, a Top up link alatt van.
Régebben is volt, akkor a Top up instantly volt a menüpont neve.

[ Szerkesztve ]

(#22206) Teodor52 válasza V/ (#22205) üzenetére


Teodor52
senior tag

Annyit kérhetnék még hogy leíród a folyamatát,hogy kell ezt összehozni?

[ Szerkesztve ]

(#22207) V/ válasza Teodor52 (#22206) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért csináltam azt a leírást az Összefoglalóba, hogy bármikor hozzáférhető legyen és mert képekkel kiegészítve tartalmazza az egész folyamatot. Ide bepakolva egy kicsit nagy lenne a hsz. Ha nem akarod a Data-ról letölteni, akkor privátba adj egy mail címet és elküldöm.

[ Szerkesztve ]

(#22208) Teodor52 válasza V/ (#22207) üzenetére


Teodor52
senior tag

Ez esetben én kérek elnézést azt gondoltam valami program!( Nem figyeltem a pdf-re)

Köszönöm szépen a segítséged és további szép estét kívánok!

(#22209) maj-viktor válasza V/ (#22199) üzenetére


maj-viktor
őstag

Még ha EU-n belül lenne, sem indokolt a dupla ár / árrés...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#22210) snooze


snooze
veterán

Sziasztok!
Milyen modon tudom a paypalos számlámon levö pénzt rátenni a paypalon megadott bankártyára?vagy nem is lehet?leirásban ilyet nem leltem..Köszi.

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#22211) V/ válasza snooze (#22210) üzenetére


V/
Topikgazda

Direktbe sehogy, ezért nincs leírás róla.
Csak bankszámlára küldhető ki, és azután a bankodon belül átteszed a kártyádra vagy az egyenlegen elvásárlod.

[ Szerkesztve ]

(#22212) snooze válasza V/ (#22211) üzenetére


snooze
veterán

Ok,Köszi.. :R

GO Gunners!!!

(#22213) stewe2


stewe2
aktív tag

Sziasztok!

Rossz email címet adtam meg a regisztráció során :W , ezért nem tudom folytatni a fiók létrehozását. Sajnos az elírt email cím már foglalt. Tudom törölni a fiókot?

thx stewe

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#22214) V/ válasza stewe2 (#22213) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha be tudsz lépni akkor tudod törölni.
Itt már írtam hol találatható a fiók bezárás, törlés.

[ Szerkesztve ]

(#22215) stewe2 válasza V/ (#22214) üzenetére


stewe2
aktív tag

Köszönöm :R , töröltem a fiókot, és írtam a tévedésből megkeresett embernek (a hibásan megadott email cím tulajdonosának).

üdv stewe :)

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#22216) Southboy


Southboy
csendes tag

Sziasztok Nem tudom tudnátok e segíteni rajtam a paypalom megbolondult frissítettem a bánkártyám és le vagyok limitálva adtam én már nekik bankszámla kivonattól a személyi igazolványig mindent.
Mi lehet a gond ? Válaszotokat előre is köszönőm .
[url=http://kepfeltoltes.hu/view/160321/pay_www.kepfeltoltes.hu_.png][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/160321/pay_www.kepfeltoltes.hu_.png[/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url=http://www.kepfeltoltes.hu]http://www.kepfeltoltes.hu[/url]

(#22217) Southboy


Southboy
csendes tag

http://kepfeltoltes.hu/view/160321/pay_www.kepfeltoltes.hu_.png

(#22218) Southboy


Southboy
csendes tag

Ez le maradt bocsánat

(#22219) Southboy válasza Southboy (#22218) üzenetére


Southboy
csendes tag

http://kepfeltoltes.hu/160321/pp2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#22220) V/ válasza Southboy (#22216) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom mi lehet gond. Egyeznek a fiók adataid azokkal amiket elküldtél? A szig 6 hónapon túl fog lejárni?
A 12-i case-re küldött anyagokat elfogadták.
A fiókod üzleti? Akkor céges papír is kéne.
Szerinted az ügyintézés mennyi idő? Mikor küldted el a dolgokat?
a paypalom megbolondult Ez mi lenne?

A március 21-es Case tartalma?

(#22221) Suineg


Suineg
senior tag

A kérdésem az lenne, hogy a Paypal egyenleg gyors feltöltése pénzzel, az 'Add funds to your account instantly' használatával kerül valami plusz költségbe?

(#22222) V/ válasza Suineg (#22221) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, nincs +költsége.
Még az utalási díj is a legtöbb banknál kedvezményes, mert bankon belüli utalás.

(#22223) Southboy válasza V/ (#22220) üzenetére


Southboy
csendes tag

Nem tudom már mikre kattintatom lehet üzletit csináltam belőle az lehet valahogy visszavonni ? Próbáltam újra regisztrálni otp s kártyámon hogy a másik virtuális számlámról mennyen a lóvé de nem engedte mert ugyan az a kártyaszáma mint ennek ami jó volt. Köszönöm a segítséged . Utána nézek ennek az üzleti részének ne e én rontottam el valamit.

(#22224) V/ válasza Southboy (#22223) üzenetére


V/
Topikgazda

Vissza lehet "minősíteni" premierre, de a mostani "felülvizsgálatot" rendezni kell.
Üzletinél az egyéni vállalkozónak az engedélye, cégek esetén meg a céges engedélyt szokták kérni.

(#22225) Dzsana


Dzsana
senior tag

Szevasztok, elfelejtettem a paypal jelszót. Rákattintok a Forgot my passwordre, email cím megad, s kapok az emailomra egy linket, amelyre rákattintva a login oldalra irányít ismét. De nem tudok belépni, ha nem tudom a jelszavamat! Miért csinálja ezt, illetve mit lehet tenni, hogy be tudjak lépni? Előre is köszönöm!

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#22226) Southboy válasza V/ (#22224) üzenetére


Southboy
csendes tag

Hát az egyik sincs.

(#22227) kmarci25


kmarci25
veterán

Üdv! Tegnapelőtt kaptam refund-ot a PP fiókomra, 149 USD-t. Aztán tegnap pedig vásároltam 160 USD értékben. Az érdekes az volt, hogy a 160 dollárt egyből a csatolt kártyámról vonta le, nem pedig úgy, ahogy én korábban képzeltem (és számomra logikus lett volna), hogy a 149 dollárt a fiókból, a "maradékot" pedig a kártyáról. Ez így normális? És kb. mikor fog visszaérkezni a 149 dollár a kártyámra?

Csak azért kérdezem, mert korábban volt egy pár dolláros visszatérítésem, amiből utána ugyanúgy vásároltam, és akkor a visszatérítésből vonta le az összeget. Mondjuk akkor a visszatérítés magasabb összegű volt, mint a későbbi vásárlás.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#22228) bandigyerek válasza kmarci25 (#22227) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Nekem a legutóbb 3 nap telt el a refund és a banki számlámon való megjelenés között. Szerintem ha kártya van csatolva a PP-hez, akkor azt használja. Onnan jön, oda megy. Majd megcáfolnak ha nincs igazam.

(#22229) maj-viktor válasza kmarci25 (#22227) üzenetére


maj-viktor
őstag

Szerintem más devizában kaptad, mint amiben fizettél, azért nem a PayPal egyenlegről vonta automata... mert akkor igen úgy kellett volna, ahogy leírtad!

szal mondjuk €-os refund-ot kaptál és az új fizetésedet az $-ba intézted... mert amúgy fizetésnél jelzi, hogy bankkártyáról fizetsz vagy PayPal Balance-ról... ha PayPal Balance-on van 149$-od és 160$-t fizetsz, akkor fizetésnél kiírja, hogy 149$ from PayPal Balance és a maradék 11$ meg Credit Card!

(én most így elsőre ezt tudom elképzelni... nézd meg milyen pénznemben kaptad a refundot... átválthatod paypal-on belül de ott már az átváltással bukni fogsz az árfolyamváltáson... így inkább érdemes 1. olyan devizában fizetni legközelebb a következő rendelésedet vagy 2. withdraw-olni a számládra...

Amúgy ha csatolt kártyáról fizették a refund is oda megy - menne vissza, ha PayPal-ról, akkor elvileg PayPal-ra... ezekszerint PayPal-ról fizetted annó ezt a refundot!?

Nekem 1x rémlik valami nagyon régi refundom... (mindigis csatolt kártyáról fizettem és 1x PayPal egyenlegre kaptam vissza... de az valami nagyon határidőből kicsúzott refund volt asszem)

De majd jön V/ és megírja, ha hülyeséget írtam volna, szal még ne vedd készpénznek! :D

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#22230) V/ válasza kmarci25 (#22227) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha előzőleg a kártyáddal fizetted ezt a pénzt akkor amikor ezt refundként elküldik neked, akkor lesz egy bejegyzés az érkezésről és rögtön megy a pénz a kártyádhoz tartozó számlára a bankod irányába, így azt nem is tudod elvásárolni.
Az előttem szólók, bandigyerek és maj-viktor meg leírták a többi tudnivalót.

(#22231) kmarci25 válasza V/ (#22230) üzenetére


kmarci25
veterán

és rögtön megy a pénz a kártyádhoz tartozó számlára a bankod irányába

Na, ez a rész nem történt meg. Tehát nem került át azonnal a refund a számlámra. Ezt egyébként írták is abban az emailben, amiben tájékoztattak a refund-ról: The refund amount should reflect in your PayPal balance within 5 business days, if not sooner. If you paid with a credit card, the money is refunded to your credit card. Please note that it can take up to 30 days for the refund to appear on your card statement.
Nem aggódom, mert annyira bízok a PP-ben, hogy idővel rendezik a dolgot, csak furcsának tartom. Egyébként ugyanabban a pénznemben volt (USD mindkét esetben, ahogy írtam is), és sosem töltök pénzt a PP fiókra, mindig a csatolt kártyával vásárolok.

Írtam a PP-nek is egy kérdést webform-on ezzel kapcsolatban, majd elmesélem, hogy mit válaszoltak... :)

És természetesen köszi az infókat mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#22232) stewe2


stewe2
aktív tag

Üdv

Regisztráltam a bankom, és a kártyámat, de a próbaterhelés még nem történt meg. Viszont a számlámon a -400huf előjegyzett kártyaforgalomként már szerepel. Esetleg többet kell várnom?
Amúgy PP-n a bank "checking" státuszban van, ez jelent valamit? A kártyám értelem szerűen megerősítésre vár, de gondolom a kódot csak akkor kapom meg ha a terhelés meg is valósul.

thx stewe :)

[ Szerkesztve ]

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#22233) V/ válasza kmarci25 (#22231) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel fizetted az eredetileg? Paypal egyenleg vagy a Paypalhez csatolt kártya?
Meg akkor ezt az üzenetet (The refund amount should reflect in your PayPal balance within 5 business days, if no........) nem a Paypal-től kaptad, mert annak ez a témája, végén a kereskedő neve: Refund from Mybuddy Ecommerce Group Pte Ltd.
Mert ez akor nem egészen helyes: Tegnapelőtt kaptam refund-ot a PP fiókomra Azért tűnik úgy, hogy össze-vissza beszélünk neked itt.

[ Szerkesztve ]

(#22234) Kicsirics77 válasza stewe2 (#22232) üzenetére


Kicsirics77
veterán

3-4-5 nap kb és majd a netbankban tudod megnézni a kódot a tranzakció adatai alatt.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#22235) stewe2 válasza Kicsirics77 (#22234) üzenetére


stewe2
aktív tag

:R

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#22236) V/ válasza stewe2 (#22232) üzenetére


V/
Topikgazda

bank "checking" státuszban van, ez jelent valamit? Igen ez a típusa, "checking" az USA szóhasználatban a bankszámládnak, a mienk is ilyen. Nem érdekes. A másik fajta a "Savings"
Várd meg azt a pár napot, hogy a pénzküldési limitjeid felszabaduljanak, a vásárlás az műkxik.
A normális bank 3 napon belül könyveli. (Erste, Cib, OTP)

[ Szerkesztve ]

(#22237) kmarci25 válasza V/ (#22233) üzenetére


kmarci25
veterán

Eredetileg is PP-hez csatolt kártyával fizettem. Az üzenetet is a PP-től kaptam, a claim eldöntése után - feladó: service@paypal.com, tárgya: Case ID #xxx has been decided in your favor. (Igen, ezt nem írtam eredetileg, hogy a refund a claim eredménye volt.)
Tehát tulajdonképpen a PP döntött úgy az ügyemben, hogy refund-ot kapok, mert a bolt kötekedett. :)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#22238) V/ válasza kmarci25 (#22237) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké ez akkor egyértelmű, de akkor lesz valódi refund, ha megjelenik a Paypal tranzakció történetben és majd azután számolt 2-3 napon belül lesz a bankszámládon.

(#22239) kmarci25 válasza V/ (#22238) üzenetére


kmarci25
veterán

A PP-n már láttam tegnap előtt is, 20-án. De talán értem: akkor ez még nem "valódi" refund, csak névlegesen van a PP-n is, és akkor lesz tényleges, ha utaltak a számlámra, ugye?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#22240) V/ válasza kmarci25 (#22239) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, mi a bankod? Ha 20-án láttad akkor 21-én indult el, ma vagy holnap megkapod, elméletileg.

[ Szerkesztve ]

(#22241) kmarci25 válasza V/ (#22240) üzenetére


kmarci25
veterán

Unicredit-nél vagyok. A netes felületen (a bankén) még nem látom, de az amúgy is mindig pár napos késésben van...
Mindenesetre köszi a segítséget! :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#22242) Suineg válasza Darko_addict (#21948) üzenetére


Suineg
senior tag

Tudtok olyan appot vagy programot ami pontosan ki tudná számolni a különböző Paypal költségeket, attól függően, hogy melyik országból küldik a pénzt?

Vagy ha nincs ilyen esetleg jó nekem az is ha a legmagasabb költséggel tudnék kalkulálni.

Eladni szeretnék és rá kellene tennem a költséget a vételárra...

(#22243) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Nézegettem az deviza árfolyamokat eladásra vonatkozóan.

Az unicredit 319,55ft-ot kér egy euróért a paypal (payment conversióval from-forint to-euro beállításokkal 325ft
Jelenleg 5,45ft a különbség tehát a paypal ennyivel drágábban ad egy eurót.

Jól néztem?

(#22244) janaman01


janaman01
addikt

fontosnak tartom megemliteni, hogy a sinceritytrading től rendelt memóriakártyám ugye behalt...irtam neki, és most válaszolt, kérte hogy formászzam stb...szokásáos szöveg, belinkeltem neki egy errorra futott h2testw eredményt, és már nem is válaszolt hanem nyomott egy full refundot....
ja és ezt a kártyát tavaly decemberben vettem tőle...kb egy hete döglött meg (samu64gb)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#22245) maj-viktor válasza Suineg (#22242) üzenetére


maj-viktor
őstag

A paypal oldalával mi a bajod!? (google első 3 találat "paypal fees"-re)


https://www.paypal.com/hu/cgi-bin/webscr?cmd=_display-receiving-fees-outside


https://www.paypal.com/hu/cgi-bin/webscr?cmd=_display-fees-outside


https://www.paypal.com/hu/cgi-bin/webscr?cmd=_display-xborder-fees-outside&countries=

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#22246) maj-viktor


maj-viktor
őstag

(#22243) Teodor52
Yeppp 5-10 Ft a különbség... bank jobban vált, azért mondjuk csatoljatok kártyát... ne paypal egyenleget töltögessetek!

(#22244) janaman01
Vagy 5+ éve vásárolgatok külföldről, de tényleg nagyon korrekt eladó ő!
(nekem is volt hasonló ügyem vele... ő maga indította, nem kellett noszogatni sem)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#22247) V/ válasza Suineg (#22242) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg ezt.
Bár én nem vagyok jós, én ezért nem tudom előre kikalkulálni hogy milyen nemzetiségű lesz a vevőm, ezért nem is agyalok rajta, van egy fix értékem, de ha te ráérsz akkor kalkulálj :)

[ Szerkesztve ]

(#22248) V/ válasza Teodor52 (#22243) üzenetére


V/
Topikgazda

Jól nézted. De ezt eddig is tudtuk, hogy a kettő közül a Paypal egyenlegről drágábban fizetünk.
Most ennyi, de volt már 12 Ft is a különbség.
Mi volt a kérdés lényege?

(#22249) Suineg válasza janaman01 (#22244) üzenetére


Suineg
senior tag

Nem is kérte, hogy küldd neki vissza vagy valami?

Akkor ezek szerint elég korrekt a fickó...

(#22250) Suineg válasza V/ (#22247) üzenetére


Suineg
senior tag

Mennyi neked ez a fix érték? Hátha nekem is megérné :DD

Amúgy régen volt még valami cross border fee vagy mi 1,5%, ez már nincs?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.