Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23301) laceszgamer válasza V/ (#23293) üzenetére


laceszgamer
addikt

Megváltozik ez is? Már csak a " még " miatt kérdem.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#23302) Venyera7


Venyera7
senior tag

Másnál sem müködik? Add funds to your account instantly ez az opció?

[ Szerkesztve ]

(#23303) laceszgamer válasza Venyera7 (#23302) üzenetére


laceszgamer
addikt

Már jó ideje, én is pont napokban kérdeztem, elvileg más céggel szerződnek vagy iylesmi.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#23304) norbi2010 válasza V/ (#23300) üzenetére


norbi2010
őstag

Oké, mennyit kellene várnom? Csak tegnap küldtem el, nem akarom, hogy a Paypal azt gondolja én akarok csalni.

(#23305) SABKA válasza V/ (#21754) üzenetére


SABKA
újonc

Üdv. Mindenkinek!

Pénteken (május 13-án) hozzáadtam egy bankkártyát a paypal fiókomhoz. 400 Ft-ot és 1 USD-t zárolt a kártyámon. A 4-jegyű kódot is megadtam, a kártyám confirmed (most már nem is tudom még egyszer megadni). Tegnap a zárolás éles levonássá vált a bankszámlámról, viszont a paypal fiókomban nem kaptam vissza a 400 Ft-ot. Mit lehet ilyenkor tenni?

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#23306) V/ válasza SABKA (#23305) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem vártad meg amíg a bankod ténylegesen lekönyveli (2-3 nap) majd a kártyaszámládon lesz, van jóváírva.
Ha ma írtad volna be akkor a Paypal egyenlegen lenne a 400 Ft. Tényleg értelmetlen még zárolt állapotban beírni a kódot, hogy a pénz küldési, fogadási limit azonnal felszabaduljon. Szerintem az a pár nap nem számít.

[ Szerkesztve ]

(#23307) V/ válasza norbi2010 (#23304) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem érhető el azon az e-mail címen, akkor nincs okod várni, ez átverés volt. Rögtön törlődik az e-mail miután fizetsz, ez az lesz sajnos.

(#23308) norbi2010 válasza V/ (#23307) üzenetére


norbi2010
őstag

Rendben, azt írja hogy már elkezdtem a dispute-ot, valamint "Please allow some time for your order to arrive. If you don't receive your order by Monday, May 23, 2016, you may escalate to PayPal." Gondolom akkor hétfőn kezdhetem meg a pénzem visszaszerzését?

(#23309) V/ válasza norbi2010 (#23308) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, sajnos vannak várakozási idők.

(#23310) norbi2010 válasza V/ (#23309) üzenetére


norbi2010
őstag

Rendben, akkor várok, köszönöm a segítséget!

(#23311) dosuva911


dosuva911
csendes tag

mai nap egy otp számlabefizetés után a pay pal nagyon aktívan viselkedett olyan utalásokat tett amihez semmi közöm , beszéltem az otp vel de elötte tiltottam a bank kártyámat..a paypal re beakartam lépni de se az email cím se a jelszót nem találta a rendszer. Így hát befejeztem a paypal tranzakciokat és megtettem a jogi lépéseket.

http://harciuborka.wordpress.com

(#23312) V/ válasza dosuva911 (#23311) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen világos. A Paypal-t vásárlásra használjuk, róla utalni csak a saját számládra lehet, illetve lehet pénzt küldeni egy másik Paypal e-mail címre.
Nem kaptál jelszó és e-mail cím cseréről e-mail értesítést? Nem dőltél be adathalászatnak?
Nem törték fel a számítógépedet, a böngésződet (a tárolt jelszavak)?
Nem a bankkártyád adatait lopták el?

a paypal re beakartam lépni de se az email cím se a jelszót nem találta a rendszer Milyen rendszer? Töröltek a Paypal-ről és semmi értesítés?

Ha tényleg a Paypal lenne "feltörve" ha van mobilold akkor miért nem aktíváltad az SMS védelmet, akkor csak te tudsz a Paypal-re belépni és használni, más nem.

[ Szerkesztve ]

(#23313) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello, nekem az a kérdésem lenne, hogy a bankártyámhoz tartozó 4 jegyű kódot, amit a Pay Pal a regisztráció után a "confirm my Debit or Credit Card" menüben kérdez azt honnan lehet megtudni? :F

Enélkül elvileg nem teljes a bankkártya hozzá rendelés. Forrás. Elvileg így kellene kinéznie: PP*1234CODE

A bankszámla kivonatom már néztem (OTP), de ott nem szerepel ilyen kód...

Elég sürgős lenne, a válaszokat köszi! :)

(#23314) V/ válasza SunMount3r (#23313) üzenetére


V/
Topikgazda

Miért lenne sürgős van pénz az egyenlegeden ami 21000 Ft-nál több és ki akarod küldeni a számládra?
Ha vásárolni akarsz, már amikor megjött az e-mail, hogy hozzáadtad a kártyát akkortól tudod már használni.
Téves az információd, ez a kód csak a pénz küldési és fogadási limitek eltörlése miatt szükséges, az hogy a Paypal bankkártya meglétéhez köti az nem befolyásolja a vásárlásaidat.
Egyébkén itt az Összegfoglalóban találsz megfelelő leírásokat.

De kérdésedre a válasz ha majd könyveli a bankod a zárolt kártyavásárlások közül, akkor ott ahol most kerested, 2-3 nap.

[ Szerkesztve ]

(#23315) SunMount3r válasza V/ (#23314) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Köszi!

Akkor ezek szerint e nélkül a kód nélkül is tudok már vásárolni? (Totál új nekem a Pay Pal)...

És még 1 kérdés: a Pay Pal egyenleget ugye nem kell feltölteni a vásárláshoz, hanem egyből a kártyáról vonja le az összeget, ha jól értem? (Egy 60K körüli vásárlás esetén pl.?) :F

(#23316) V/ válasza SunMount3r (#23315) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen vásárolhatsz, és a kártyáról veszi le a pénzt (a bankod vásárlási limitjeinek megfelelően), de ha kedvezőbb árfolyammal akarsz vásárolni, akkor célszerű a konvertálást a bankodra átállítani a Paypal-n.

[ Szerkesztve ]

(#23317) SunMount3r válasza V/ (#23316) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A konvertálást hol tudom állítani a felületen (hirtelen nem látok ilyesmit)? :F

Vagy akkor ezt majd a konkrét fizetési oldalon lehet beállítani, amikor megrendelem a terméket?

[ Szerkesztve ]

(#23318) V/ válasza SunMount3r (#23317) üzenetére


V/
Topikgazda

Fent középen Összefoglaló kinyitása, a 3. tétel a leírás. De fizetéskor is állítható.

[ Szerkesztve ]

(#23319) SunMount3r válasza V/ (#23318) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, már meg találtam köszi! És a Manage Currecies-ben nem kell semmit átállítani/bejelőlni?

(#23320) atee_13


atee_13
őstag

Ma kaptam levelet, hogy megszűnik júliusban a KH Zéróm. Az lenne a kérdésem, hogy ha változik a bankszámlaszámom azt lehet változtatni a jelenlegi Pay fiókban?

(#23321) V/ válasza atee_13 (#23320) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, felviszed az újat, azt teszed meg elsődlegesnek és utána törlöd a régit.

(#23322) V/ válasza SunMount3r (#23319) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, csak add hozzá az alap devizákat, $,€,£ a Forint mellé.

(#23323) atee_13 válasza V/ (#23321) üzenetére


atee_13
őstag

köszi

(#23324) nagy@gmx.com


nagy@gmx.com
tag

Van a számlámon pénz, és a teljes összeget át akarom küldeni egy másik PayPal e-mail címre, (Send payments) de amikor beírom az összeget, és utána rányomok a Continue-ra, ezt az üzenetet kapom:
"We can't send your payments right now. If the problem continues please contact Customer Support."
Mi lehet a probléma?

(#23325) V/ válasza nagy@gmx.com (#23324) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen devizában akarod küldeni? Abban ami az egyenlegen van? Jó a fogadó e-mail cím? Nem éri el a pénzküldési limitet?

[ Szerkesztve ]

(#23326) SunMount3r válasza V/ (#23325) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Most amikor venni akarok valamit a a Payment methods-nál, angol fontban szerepel az ár. Ha a Pay-pay-es váltás van beállítva, akkor pedig forint-ban. Ez így normális, nem itt is forintban kellene kijeleznie (a már átváltott összeget)?

(#23327) nagy@gmx.com válasza V/ (#23325) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Igen, Forintban, mivel 50.000 Ft van a számlán.
Az e-mail cím jó, a pénzküldési limit nem tudom mennyi.

(#23328) V/ válasza SunMount3r (#23326) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a bank váltja a pénzt, akkor a devizát látod kiírva, a Paypal nem tudja azt az árfolyamot, ez így jó.
Ez egyébként egy fontos "segítség".
Ha egy későbbi fizetésnél a forintot látod, akkor visszaállt a Paypal visszaállt a saját váltásra -néha ez előfordult már néhány fórum taggal- és akkor ott a fizetésnél vissza lehet állítani. Hozzáteszem nekem az elmúlt évek során nem állt vissza a váltás.

[ Szerkesztve ]

(#23329) V/ válasza nagy@gmx.com (#23327) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nincs kártyád hozzáadva, akkor havi 21000 Ft.
Ha forintban akarsz vásárolni és jó az e-mail akkor át kellene menni.

(#23330) SunMount3r válasza V/ (#23328) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Oké THX még 1x! :)

Hopp, akadt még egy kis gond, bár ez kicsit OFF, de: a Pay-Pal-ban a címemet rendes magyar ékezetes betűkkel adtam meg (gondoltam, ha rendelek valamit a magyar kézbesítésnél ez így célra vezetőbb), de most azon a weboldalon ahol vásároltam, a vásárlást visszaigazoló weblap-nál már a címemben az ékezetes betűk helyett ilyen kérdőjeles kriksz-kraksz-ok szerepeltek: [link]

Ez esetleg komoly gond lehet a kézbesítést illetően? :F Ez egy angol webshop amúgy...

Van ez esetben valami teendő?

A válaszokat köszi!

[ Szerkesztve ]

(#23331) nagy@gmx.com válasza V/ (#23329) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

A havi 21000 Ft a pénzküldésre vonatkozik, ha jól értem?
A vásárlás korlátlan kártya nélkül is?
Köszi!

(#23332) V/ válasza nagy@gmx.com (#23331) üzenetére


V/
Topikgazda

Elnézést egy kicsit megkavarodtam. A 21e Ft a pénz kiküldés saját számlára havi limitje. Az előbb téves infót adtam.
A vásárlás nincs korlátozva, a Send money éves szinten limitált 773e forintig. Így ha vásárlásra küldöd a pénzt azzal nem lehet gond az éves limit elérésig.
Más lesz a gond.
Kiválasztod hogy Pay for goods, beírod a Paypal azonosítóját annak akinek fizetni akarsz, beírod az összeget úgy hogy alatta a deviza HUF, a címed az jól van megadva, az összesítő oldalon nem ír neked költséget, No fee olvasható és eljutsz addig, hogy alul Send Payments Now?

[ Szerkesztve ]

(#23333) nagy@gmx.com válasza V/ (#23332) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Nem értem.
Ugyanaz a hiba, mint a Send payments-nél.
Próbáltam 10000 Ft-ot küldeni, de szintén ugyanazt a hibaüzenetet írja ki.
A PayPal azonosító az email cím, ugye?
Mert a Send payments-hez is azt írtam, meg a Pay for goods or services-hez is.

(#23334) V/ válasza nagy@gmx.com (#23333) üzenetére


V/
Topikgazda

Aki megadta azt az e-mail címet, biztos hogy a Paypal-n az azonosítójának használt címet adta meg? Neki is forintos a Paypal fiókja, magyar?

[ Szerkesztve ]

(#23335) nagy@gmx.com válasza V/ (#23334) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Közben megkérdeztem.
Igen, azt az e-mail címet adta meg, amivel regisztrált.
Annyi, hogy pár napja regisztrált, de külföldön él, viszont a regisztrációnál a Hungary-t választotta ki.

(#23336) SunMount3r válasza SunMount3r (#23330) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Webshop-tól kapott hivatalos E-mail-ben pedig már jól szerepelnek az ékezetes betűk is a címemben, ezek szerint nincs miért aggódnom? :F

(#23337) V/ válasza nagy@gmx.com (#23335) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor attól is függhet, hogy milyen állapotban van az ő fiókjának regisztrációja. Bár ha külföldön él és nem a saját országát választotta a regisztráció során, abból később lesznek gondjai, kártya, bankszámla hozzáadás stb. Ha gondolod privátba adok egy e-mailt kipróbálni hogy a te részedről megy-e a dolog, küldesz 100 Ft-ot én meg visszaküldöm.

(#23338) V/ válasza SunMount3r (#23336) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ők azt fogják a csomagra írni, nyomtatni, így nem lesz gondod.

[ Szerkesztve ]

(#23339) nagy@gmx.com válasza V/ (#23337) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Rájöttünk.
IP címet néz, és ha nem magyar IP-vel vagyok, akkor nem engedi a pénz küldést.

(#23340) V/ válasza nagy@gmx.com (#23339) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem nem ez lehet, belépni bárhonnan lehet a fiókba, nem az számít, hogy mi az ip.
Küldtem már úgy, hogy az IP cím nem volt látható senkinek sem.

[ Szerkesztve ]

(#23341) esde


esde
tag

Üdv!
Valaki próbált már Payoneer kártyát és számlát hozzáadni a paypal-hoz?
Elméletileg gond nélkül kellene működnie de én ezt kapom:

Valami ötlet? :F

(#23342) V/ válasza esde (#23341) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt nézted erre a hibára a megoldást?
Magáncélú összerendelés némileg bonyolult, te tudod, hogy erre miért van szükséged. A vegyes magyar reg és usa számla ütközhet jogilag.

[ Szerkesztve ]

(#23343) esde válasza V/ (#23342) üzenetére


esde
tag

Néztem ezt az oldalt is ma, viszont mielőtt regeltem payoneer-ra és igényeltem a kártyát csak egy külföldi fórumon olvastam hogy ez gond nélkül hozzáadható a paypalhoz...
A magyar oldalt nézve írtam egy emailt a paypalnak, várom a válaszuk remélem sikerrel járok...

(#23344) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Másnál is "Service temporarily unavailable" van befizetésnél? Reggel óta szeretnék pp-re utalni, de nem tudok

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#23345) megott


megott
tag

Sziasztok!

Sikeresen belefutottam egy csalóba, egy régi iMacet akartam venni, itt a Hardveraprón kerestem is, írt egy srác (Németh Balázs, nbalzs7711@gmail.com), hogy neki lenne egy Székesfehérváron, nosza le is leveleztük, hogy elküldi a fizetést 11000.- forintot Paypallal egyenlítsem ki és Webox-al el is küldi. A pénz elment, másnap azt írta (2016.05.12-én), feladta a csomagot. Tegnap gyanús volt, hogy nem kaptam még semmilyen üzenetet a csomag felől, írtam neki, az email visszajött, a címzett ismeretlen. Webox ügyfélszolgálat, nincs az én nevemre semmilyen küldemény, nosza Paypal request vissza a pénzt, majd resolution centeren keresztül jelentettem mint csalót, DE nem vásárlásként "fizettem", hanem barát/család opcióval küldtem a pénzt.
A kérdésem az, van rá esélyem hogy visszakapjam a pénzem? Mit tudok tenni? Minden segítő választ, tanácsot, köszönettel veszek!
Üdv!
Norbi

[ Szerkesztve ]

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#23346) nagy@gmx.com


nagy@gmx.com
tag

Ilyet sem láttam még.
Utaltam a számlámra tegnap pénzt, ami ma meg is érkezett, délután meg már eltűnt, visszaküldte a PayPal.

(#23347) nagy@gmx.com válasza nagy@gmx.com (#23346) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Milyen e-mail címre tudok nekik írni?
Megkérdezném, miért került visszautalásra a pénz.
Bár angolul nem tudok, Ők meg valószínű magyarul nem.
Marad a Google fordító.

[ Szerkesztve ]

(#23348) V/ válasza Sirandrish (#23344) üzenetére


V/
Topikgazda

Már többször írtam, a Trustpay-l nincs már szerződés, majd valamikor lesz egy másik egy svéd bankkal, akkor majd aktiv lesz ez a máenüpont, aTopUp a feltöltési lehetőség. Ez gyors feltöltés is promóció volt.

(#23349) V/ válasza megott (#23345) üzenetére


V/
Topikgazda

Röviden erre nem érvényes a vevő védelem. Magyar rendőrség a megoldás majd a bankod.

[ Szerkesztve ]

(#23350) V/ válasza nagy@gmx.com (#23346) üzenetére


V/
Topikgazda

A te neveden lévő bankszámláról ment? Mi a szöveg a PP számlatörténetben erre a tételre, az email a jóváírásról mit tartalmaz? Van egy üzenő fal a contact-nál

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.