Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!
Paypal számláról otp bankszámlára körülbelül mennyi az átlagos tényleges kiutalási idő? Olvastam, hogy 1-2 nap, ezt szokták is tartani?

[ Szerkesztve ]

(#23352) megott válasza V/ (#23349) üzenetére


megott
tag

De az én bankom honnan fogja tudni, hogy a másik félnek mi a bankszámlaszáma? azt csak a paypal adhatja ki nem?

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#23353) V/ válasza Rison77 (#23351) üzenetére


V/
Topikgazda

Usa-ban, nálunk 3-4 banki munkanap

(#23354) V/ válasza megott (#23352) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem írtad hogy miről fizetted, ha kártyáról akkor azt a bankod tudja sztornozni. Egyébként meg a rendőrség nyomozás során tudja összeszedni az adatokat, a Paypal is csak a hatósági megkeresésre adhat ki adatot.
Ha ténbyleges vásárlás lett volna, akkor ők megelőlegzik és visszakapod a pénzed, de ez esetben nincs vevői védelmed, így ez nem jön szóba

(#23355) nagy@gmx.com válasza V/ (#23350) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

A haverom utalt, de megkaptam, tehát nem az volt, hogy nem kaptam meg.
A számlatörténetben annyi van, hogy -, és az összeg.
A szokásos e-mail jött.

(#23356) tukko1


tukko1
aktív tag

Sziasztok! Lenne egy gondom! Van egy folyószámlám ausztriában! Csináltam egy euro alapú paypal számlát. Hozzácsatoltam a számlát, a kártyát nem lehet hozzácsatolni. Kisseb összegű vásárlásoknál (pl.: ebay-en) gond nélkül tudok vele fizetni! 3 héttel ezelött probáltam venni 2 darab telefont egy külföldi webshop-ból ~360euro értékben, de nem engedte. Olyankor azt kéri hogy csatoljan kártyát. Utánna megprobáltam egy telefont ~180 euro értékben azt engedte. Most akarok venni még egy telefont ~160 euro értékben és most megint nem engedi. Megint azt akarja hogy csatoljam a kártyát!
Ez mitől van? Van valami limit? De hol a bankomnál vagy a paypal-nél?
A paypal regisztrációm 60%-os, hiányzik még a telefonszám és mobilos applikáció ellenörzés! A telefonszámom megadtam, sms belépés is be van állítva! A mobilos app is levan töltve. De mégsem teljes a regisztráció. Ezt se értem. :F

(#23357) Sirandrish válasza V/ (#23348) üzenetére


Sirandrish
legenda

És el tudnád mondani hogy pontosan hogy? Nem nagyon vágom a PP-t.
Oda kéne utalnom ami adatok meg vannak adva?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#23358) V/ válasza nagy@gmx.com (#23355) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem véletlenül irják és én is irtam hogy csak a saját bankszámlárol mehet pénz. Visszamegy a feladónak, nem igazán reklamálnék mert egyértelmű a szabály amit nem tartottál be.

[ Szerkesztve ]

(#23359) V/ válasza tukko1 (#23356) üzenetére


V/
Topikgazda

Kártya hozzáadással lesz 100% De regisztrációnál ausztria választva és van osztrák címed? A bankod is korlátozhat, meg kellene nézni a számla vezetési kondiciokat

[ Szerkesztve ]

(#23360) V/ válasza Sirandrish (#23357) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen és úgy megadni az adatokat ahogy az Összefoglalóban a kérdéseknél irtam

(#23361) fap333


fap333
aktív tag

Helló!
Csináltam magamnak végre én is paypal fiókot. Hozzáadtam egy amex hitelkártyát, és szerettem volna beállítani a konverziót az összefoglalóban lévő leírás szerint, viszont a kártya mellett nekem nem jelent meg a conversion options...

Tudnátok segíteni, hogy hol lehet a probléma?
Előre is köszi!

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#23362) Sirandrish válasza V/ (#23360) üzenetére


Sirandrish
legenda

Megnéztem koszonom. Még egy kérdés. Mi az a transzfer ID? :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#23363) V/ válasza fap333 (#23361) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyar reg és forint kártya?

(#23364) V/ válasza Sirandrish (#23362) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor arra a menü pontra lépsz, az alábbi képen a bekeretezett azonosító középen, ez a te egyedi Paypal befizető azonosítód. Felhívom figyelmed, hogy csak a neveden lévő bankszámláról mehet a pénz. A családi név, last name egyezése szükséges.

(#23365) V/ válasza fap333 (#23361) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha megerősíted a 4 jegyű kóddal miután jóváírta a bankod, nem zárolt állapot valószínűleg akkor jön elő.

(#23366) Sirandrish válasza V/ (#23364) üzenetére


Sirandrish
legenda

Köszönöm. :)
Azzal nem lesz gond...saját számla.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#23367) nagy@gmx.com válasza V/ (#23358) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Most már tudom.
Hétvégén is van jóváírás, illetve PayPay számláról PayPal számlára való pénz küldés is szintén azonnal megjelenik?
Azt vettem észre, ha délelőtt utalok, akkor kb. olyan hajnali 2 körül már rajta van a számlán a pénz.

(#23368) V/ válasza nagy@gmx.com (#23367) üzenetére


V/
Topikgazda

Hétvégén a bankok nem utalnak, a Paypal egyenlegek közt a pénzmozgás az igen és azonnal látható.

[ Szerkesztve ]

(#23369) nagy@gmx.com válasza V/ (#23368) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Ma délelőtt utaltam, de hogy a PayPal holnap jóváírja-e?
Tehát maga a jóváírás működik-e hétvégén is?

(#23370) maj-viktor válasza tukko1 (#23356) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ez eléggé egyértelműen vásárlási limit-nek tűnik... netbankban általában pikk-pakk állítható: emelhető - csökkenthető! (OTP-ről tudok nyilatkozni, ott 2kattintás... valszeg az osztrák bankodnál is van ilyen lehetőség... alapból mittudomén itt egy 100E Ft-os napi költés limit van beállítva)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#23371) V/ válasza nagy@gmx.com (#23369) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a bankod ma elküldte az Unicreditnek és ők lekönyvelték akkor talán, de a 2-3 munkanap a jellemző.

(#23372) petyametyo


petyametyo
aktív tag

Sziasztok!Tudnátok abban segíteni,hogy a Paypal-ra egy másik,nem otthoni gépről próbáltam belépni,és nem tudok, szerinte rossz a jelszó. Az otthoni gépen meg van jegyeztetve ez a jelszó,azzal működik. Kértem emailt, ami nem érkezett meg az új jelszóval kapcsolatban.Többször már nem próbálkozhatok, mert túl sokszor próbáltam belépni. Valami ötlet a megoldásra?

(#23373) V/ válasza petyametyo (#23372) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ugyanazon a PP felületen és jelszóval lépsz be tökmindegy, hogy melyik gép.Gondolom a másik gépen nem egy eltárolt PP jelszóra kattintottál, hanem beírtad amit az otthoni gépen használsz.Ha le vagy tiltva telefonos segítséggel tudsz belépési lehetőséget kérni.
A jelszó resetnél jól adtad meg akódot a kűldéshez?

[ Szerkesztve ]

(#23374) romierna


romierna
csendes tag

Sziasztok
Egy olyan problémám van,h.eddig tudtam paypal-al fizetni amikor ebay-en rendeltem vmit,de most hetek óta nem enged.Miért?

(#23375) haly


haly
őstag

Sziasztok!

Az átverős topicba már leírtam az esetem.
Röviden:
1. Vettem valamit
2. Nem érkezett meg
3. Dispute, majd egyből claim (mivel bebizonyosodott, hogy rajtam kívül 3 másik embert is átvert.)
4. Május 20-áig kapott időt, hogy válaszoljon paypalnek.
5. Május 21. van. Mikor kapom vissza a pénzem, vagy most egyáltalán mi lesz? :F

(#23376) V/ válasza romierna (#23374) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kártya problémád van? Mondjuk Maestro? A Paypal egyenlegről általában nincs gond a fizetéssel.

(#23377) V/ válasza haly (#23375) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit Paypal irt intézési időre s claim üzenetben.

(#23378) nagy@gmx.com


nagy@gmx.com
tag

Olyankor mi van, ha mondjuk valaki feltöri a fiókom, és levásárolja a számlán lévő összeget?
Gondolom ennek nem fognak tudni utánajárni, már hogy is lehetne ugye.
De ebben az esetben is kártalanít a PayPal?
Még nem történt ilyen, de ha egyszer, esetleg.

(#23379) haly válasza V/ (#23377) üzenetére


haly
őstag

Semmi ilyet nem írtak.
Your dispute has been escalated to a claim. (email tárgya)
Utána pedig leírták, hogy ha keresnek, akkor válaszoljak és adjak meg minden számukra szükséges infót.
Semmi dátum, semmi időpont.
Paypal oldalon a resolution centerben láttam ezt a május 20.-i időpontot. :U

(#23380) V/ válasza nagy@gmx.com (#23378) üzenetére


V/
Topikgazda

Aktiváld az ingyenes SMS belépési védelmed és nem lesz olyan. Adjj hozzá web kártyát amit vásárlás elött töltesz fel. Ez elegendő. A belépési adatok védelme elsődlegesen a tied. Nem igazán a Paypal fiókot törik fel. Minden ilyen esetben rendörségi feljelentés, és utánna járnak. Kártalanitás szabályai a szerződési feltételekben olvashatók

[ Szerkesztve ]

(#23381) V/ válasza haly (#23379) üzenetére


V/
Topikgazda

A claim szabályokban irják, de mondjuk 7 napon belül, max 30 döntenek

(#23382) haly válasza V/ (#23381) üzenetére


haly
őstag

Értem, köszönöm, akkor még nem aggódok annyira. :K
Van rá esély egyébként, hogy valamilyen oknál fogva mégsem kapom vissza a pénzt?
El tudta utalni a csaló a pénzt a számláról?

(#23383) romierna válasza V/ (#23376) üzenetére


romierna
csendes tag

Maestro kártyám van,de eddig tudtam vele fizetni ebay-en.

(#23384) n.gab


n.gab
aktív tag

Hol találom paypalnál az ingyenes SMS belépési védelmet?
Nem találom.

(#23385) V/ válasza n.gab (#23384) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglaló első bejegyzése a leírása.

(#23386) V/ válasza romierna (#23383) üzenetére


V/
Topikgazda

Az a kártya így működik, van amikor egyik napról a másikra a kártyahitelesítés hibája miatt nem mindenhol tudsz vele fizetni, ez egyébként ismert hiba. 100 vásárlásból 3-4 db.

(#23387) V/ válasza haly (#23382) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyáltalán nem így működik, ha az eBay-n fizetsz vele, akkor a pénzt levonják tőled, de senki nem utal a számládról, csak te, ha nem sok eladása volt, akkor 21 napig nem fér hozzá a pénzhez, mert a Paypal visszatartja, a vásárlói védelem érdekében. Mivel nem írtad, hogy hol vásároltál és hogyan, ezért ezt csak általánosságban írtam, az még befolyásolja az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#23388) haly válasza V/ (#23387) üzenetére


haly
őstag

Az első hozzászólásomban linkeltem a sztori egészét. Nem hibáztatlak érte, ha esetleg nem olvastad el. :D
Itt hardveraprón vásároltam.
A számláról való utalást nem a saját számlámra értettem (nyilvánvalóan), hanem a csaló paypal accountjára.
Tehát abban nem vagyok biztos, hogy az én pénzem, ami az ő paypal accountján van/volt, ott van-e még.
Vagy esetleg átutalta a másik (igen, jelenleg kettőről tudunk) paypal accountjára. Esetleg ha ne adj isten régebbi paypal felhasználó, le tudta-e venni a pénzem az accountjáról? Ezek a kérdések izgatnak engem. :K
Elnézést, ha esetleg pontatlanul vagy érthetetlenül fogalmaztam. :R

(#23389) V/ válasza haly (#23388) üzenetére


V/
Topikgazda

Röviden:
1. Vettem valamit
2. Nem érkezett meg
3. Dispute, majd egyből claim (mivel bebizonyosodott, hogy rajtam kívül 3 másik embert is átvert.)
4. Május 20-áig kapott időt, hogy válaszoljon paypalnek.
5. Május 21. van. Mikor kapom vissza a pénzem, vagy most egyáltalán mi lesz?

Ezt olvastam, a másik topikban lévő több hszd-t nem. Mobil neten nem szoktam túl sokat visszakeresgélni.
De ha vásárlás volt, nem sima pénzküldés, mert itt az írtad Számlát kaptam a sráctól és arra kattintottam, hogy kifizetem., és nem teljesíti akkor a Paypal vásárlói védelme alapján a pénzed visszakapod. De ugye van rajta invoice szöveg és nem sima pénzbekérőt küldött, valamint a Paypal-n van tranzakció ami ennél vásárlási fizetésre - payment szöveg- is található?

[ Szerkesztve ]

(#23390) n.gab válasza V/ (#23385) üzenetére


n.gab
aktív tag

Tényleg. :W :W :W
Elkerülte a figyelmem. :R
De mindegy is mert valamiért nem működik WP-n a paypal már nem is tudom mióta. :(
Így mindegy is.
Azért köszönöm! :R

(#23391) norbi2010 válasza norbi2010 (#23310) üzenetére


norbi2010
őstag

A dispute-om sikerességét mennyire befolyásolja az, hogy amerikai fiókom van?

(#23392) V/ válasza norbi2010 (#23391) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen értem, a szerződési feltételek azonosak, a védelem is. Persze az Uniós és USA jogi szabályozás eltérő, de nincs eltérő "bánásmód" a PP-n.

(#23393) norbi2010 válasza V/ (#23392) üzenetére


norbi2010
őstag

Nem tudtam, hogy befolyásolja-e az, hogy Magyarországon történt és USA fiókom van. Amúgy mi a további menete a dispute-nak? Hétfőn tudom escalate-elni, de a Paypal honnan fogja tudni, hogy tényleg nem jött meg és jár vissza a pénzem?

(#23394) V/ válasza norbi2010 (#23393) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eladónak igazolnia kell, hogy elküldte, illetve látják az üzenet váltásaitokat és tőled is kérhetnek információt

(#23395) norbi2010 válasza V/ (#23394) üzenetére


norbi2010
őstag

Itt annyi a gond, hogy az eladó e-mail címe megszűnt, paypal resolution center-jében pedig nem válaszol. Ha nem igazolja mi történik? Az üzenetváltásainkat hol látják? Paypal-en csak egyet küldtem neki, azt is magyarul, nem kaptam rá azóta sem választ. Milyen infókat kérhetnek tőlem? Köszi. :R

(#23396) maj-viktor válasza norbi2010 (#23395) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ha nem válaszol... a te javadra fognak dönteni!
A másik viszont, hogy az alap alapértelmezett nyelv az angol - angolul írj oda... ha nem megy még egy google fordítós is többet ér, mintha magyarul írnál oda...
(de van fordítós topik, vagy ha leírod ide itt is segítenek ilyen alap angol mondatokat)

"Item - package not arrived, TN not works, i want full refund" stb.
(kérdés a te esetednél mi van.... a fenti mondat, pl. jó ha nincs érvényes TN számod, stb.)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#23397) haly válasza V/ (#23389) üzenetére


haly
őstag

Van persze szöveg is.
Ott van, hogy Samsung 850 EVO SSD - 35.500Ft
És a paypalre belépve egyből látszódik ez az összeg mínuszban nekem, mint teljesített tranzakció. :K

(#23398) haly válasza haly (#23397) üzenetére


haly
őstag

Na, elvileg megkapom a pénzem.
7 napot azonban várni kell (maximum), amíg a pénz megérkezik a számlámra. :K :C

(#23399) V/ válasza haly (#23398) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit a másik fórumon irtatok, rendőrségi feljelentés, meg kellene lépni, annak ellenére, hogy a Paypal visszaadta a pénzed. Gondolom erre utal az első mondatod.

[ Szerkesztve ]

(#23400) norbi2010 válasza maj-viktor (#23396) üzenetére


norbi2010
őstag

Akkor remélhetőleg nem válaszol. Fordítós topikról tudok, én is szoktam ott segíteni néha, szóval az angol része menni fog, köszi. :)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.