Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23801) V/ válasza bluyoo (#23798) üzenetére


V/
Topikgazda

Néha előfordulhat, a böngésző is ludas, illetve a leírás szerint a végén menteni kell. Nekem az elmúlt 4,5 év alatt sohasem váltott vissza, két kártyám is van hozzáadva.
Amikor a fizetésnék forintos konverziót látsz megjelenítve a képernyőn, ( PayPal Conversion Rate......... szöveg) akkor a konverziót módosítással vissza tudod állítani. (Other Conversion Options) Többször írtam már, akinél ez előfordul vessen egy pillantást fizetéskor az összesítő képernyőre.

(#23802) Rick4 válasza V/ (#23800) üzenetére


Rick4
félisten

Várjál, két történet volt, az 530 eurós lökhárító, és az ágybetétek. A paypalon mindkettőt látom, ahogy te is láthatod. A 30.-ai 530 eurós történet a resolution centerben az előbbiekben is említett non- received claim néven fut perpilll.

Az ágybetétes dolog a tegnapi sztori, ott a purchase historyból válaszotttam ki ezt, és írtam, hogy a mellékelt képek alapján többszörösen is "not as descibed", tehát kérem vissza a pénzt. Mára eltűnt a purchase historyból, a levél persze megvan, de lehet a hét vége miatt nem történik egyéb.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#23803) bluyoo válasza V/ (#23801) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Köszönöm a válaszod!
Hát érdekes a szituáció.
Újra beállítottam "Bill me in the currency listed on the seller's invoice." Erre nem tudok fizetni PayPall-al.
Ezt a hibaüzenetet dobja:
"You cannot use this credit card for this transaction. Please use another funding source."
Visszaállítva azonnal működik a fizetés.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#23804) zsupyro válasza Kernel (#23793) üzenetére


zsupyro
tag

Na most nálam teljes a káosz.. sorry.. Szóval mobilról vagyok, majd csak este tudom megnézni az asztali nézetet, de itt úgy van ha belépek és rányomok a menü ikonra megjelenik fent a nevem alatta az email. Vezeték név, kereaztnév a sorrend, ha belépek a fogaskerék, profilba ott pedig keresztnév, aztán vezetéknév van, így használom 2 éve de eddig nem volt vele gond, barátomnak viszont fordítva van a név ezért gondoltam hogy nála ez lehet a baj, este átküldi nekem az utalás részleteit akkor megnézem hogy elírhatott e valamit. Addig is köszi a segítségeket, és bocsi az értetlenségemért.

(#23805) Kernel válasza zsupyro (#23804) üzenetére


Kernel
nagyúr

Lehet, hogy nincs is már ennek jelentősége, mert felkészítették a rendszert ezeknek a kavarodásoknak a lekezelésére.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#23806) gbalii


gbalii
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam az efox-shop Németországi EU stockjáról egy telefont, ami közel10 nap alatt tönkrement. Az efox a végén ezt írta:

Dear customer,
We feel truly sorry about this inconvenience caused
we will send a replace to you after receive the parcel back.
Please send it to our German warehouse and we will transport it further to China.

Write your order number on a note and please paste it on your handy. Don’t forget to write your name on the parcel.
Send the phone with all accessories.
Write this number on the parcel label:A25246257 and the number 903827

Please choose DHL with tracking ID. After sending please tell us the tracking number and delivery date.
Thank you!

Here is the address in Germany.

AUKEY(HK)
DC Trans Logistics
Hessenauer Strasse 2
65468 Trebur
Germany
TEL: 017632782330

Ezek szerint DHL-lel kéne küldenem a telefont vissza, és a Pay-Pal visszatérítené nekem a szállítási költséget? Illetve mennyi lenne a szállítási költség? Mert gondolom van valami korlát amennyi felett már nem fizet a Pay-Pal vissza, mennyi ez? Németországba DHL-lel mennyi kb egy telefon visszaküldése?

Köszönöm a segítséget előre is!

(#23807) zsupyro válasza Kernel (#23805) üzenetére


zsupyro
tag

Basszus tényleg az én nevem van rosszul megadva,most már értem. :U Ha most haver nem jár így és kér meg hogy nézzek utána én is bebuktam volna a "top up"-al most hogy a másik megszűnt. :DDD
Most változtathatom meg a nevemet.. már csak azt nem értem haver feltöltése miért nem lett jó...még nem küldte át az utalásról az adatokat hogy meg tudjam nézni...

(#23808) nagy@gmx.com


nagy@gmx.com
tag

A haverom küldött nekem 20.000 Ft-ot, de nem jelent meg a számlámon azonnal, hanem valami várakozó állásba került, erre én visszaküldtem neki, most meg erre hivatkozva korlátozták a fiókom, mert visszaküldtem a pénzt.
Milyen hülyeség ez.
Most azt nem tudom, hogy a felülvizsgálathoz fel kell tölteni minden dokumentumot amit kérnek, vagy csak egyet a 4-ből?

(#23809) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Egyik ismerősömnek segítettem regisztrálni PayPal-ra és eBayre. Levonás sikeresen megtörtént, egy terméket meg is tudtunk venni, rá 10 percre vettük volna meg a következőt. Átállítottam, hogy a bank váltson, akkor jött az üzenet, hogy: "You cannot use this credit card for this transaction. Please use another funding source."
Visszaállítottam, és akkor is ugyanez, a PayPal elutasította a tranzakciót. Ez volt dél fele.
Most nemrég megpróbáltuk megint, akkor ez az üzenet jött eBayről: "We were not able to process your PayPal payment because of restricion on your account".
Nekem még sose volt ilyen problémám, pedig elég rég óta vásárolok. Mit lehet tenni?
Ha segít, OTP-s Jump Mastercardja van.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23810) V/ válasza gbalii (#23806) üzenetére


V/
Topikgazda

DHL számolás itt
A Paypal 9300 Ft-ig kifizeti, ha annál több akkor csak a különbözetet kell fizetned.

(#23811) bluyoo válasza LógaGéza (#23809) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Nekem is OTP-s a kártyám és csak akkor enged fizetni, ha a PayPal van beállítva a pénzváltásra "Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency.".
Valószínű nekd is megoldja a gondod.
Remélem hamar megoldják a dolgot, mert így elég gáz.
Előtte gond nélkül működött évekig, majd egyszer csak magától átállt PayPal pénzváltásra azóta nem tudok fizetni az OTP-s váltással.

Így jár aki félálomban válaszol. :B

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#23812) V/ válasza nagy@gmx.com (#23808) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kellett volna visszaküldened, akkor könnyebb lett volna a segítség. Mit is kérnek? Ha a mondatrészek közt ott az or (vagy) akkor ami előtte van írva.

(#23813) V/ válasza bluyoo (#23811) üzenetére


V/
Topikgazda

Gondolom amit áthúztál az nem jó?
Én ide-oda állíthatom, de mindkét esetben tudok fizetni.

(#23814) V/ válasza LógaGéza (#23809) üzenetére


V/
Topikgazda

A kártyán lenni kell pénznek, aktivált legyen és ne legyen vásárlási limit rajta, vagy az összeg beleférjen.

(#23815) nagy@gmx.com válasza V/ (#23812) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

[ Szerkesztve ]

(#23816) V/ válasza gbalii (#23806) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt a másik DHL számítási oldal

(#23817) V/ válasza nagy@gmx.com (#23815) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindet, de a negyedik nem okmány hanem a fizetésről + információ ha van, a 2 és 3 kiválható egyben a havi bankszámla kivonatod számlarészével, mert a címed azon is rajta van.
A szig mindkét oldala és legalább 2 hónapig érvényes legyen még

(#23818) LógaGéza válasza V/ (#23814) üzenetére


LógaGéza
addikt

Van rajta pénz, havi szinten vesznek le róla pénzt kb 1 éve, és a limit a maximumon van (99 999 999Ft). Tranzakció limit létezik?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23819) V/ válasza LógaGéza (#23818) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem az Ersténél napi 5 az alap, a limit szerintem nem lehet ilyen magas, de akkor ezek szerint más probléma van.
De ezt írja az OTP: Vásárlási napi limit 50.000 Ft - számlaegyenleg erejéig, 10.000-rel osztható) vagy Vásárlási limit számlaegyenleg erejéig pipa jel, ha tényleg ennyi a pénze 99 999 999Ft
Még ezt is írják:
Arra figyelned kell, hogy a bankkártyádhoz tartozó napi vásárlási limit összegénél többet nem használhatsz fel.

[ Szerkesztve ]

(#23820) V/ válasza zsupyro (#23807) üzenetére


V/
Topikgazda

A képen természetesen egy kamu transfer id van, mindenki a sajátját a Top Up menüpontra kattintva tekintheti meg.

[ Szerkesztve ]

(#23821) nagy@gmx.com válasza V/ (#23817) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Köszi!
Egyébként meg miért volt várakozó állásban a jóváírás?
Miért nem került azonnal jóváírásra?

(#23822) V/ válasza nagy@gmx.com (#23821) üzenetére


V/
Topikgazda

Miként küldte? Lehet, hogy fogadnod kellett volna.

(#23823) bluyoo válasza V/ (#23813) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem, csak LógaGéza ugyanúgy ezt megcsinálta és neki nem vált be.
"Átállítottam, hogy a bank váltson"," Visszaállítottam, és akkor is ugyanez, a PayPal elutasította a tranzakciót."
Nekem visszaállítva működik.
Többször próbáltam és nem működik OTP-s váltásnál. Érdekes, mert én semmit nem állítottam el előtte.
Majd pár nap múlva újra megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#23824) nagy@gmx.com válasza V/ (#23822) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Pay for goods.
Küldött már máskor is, és nem volt semmi probléma.

(#23825) Joe Swanson válasza LógaGéza (#23809) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Szia! Ma nekem is bedobta ugyan ezt a problémát, és nem enged fizetni. Megoldást találtatok rá?

(#23826) V/ válasza nagy@gmx.com (#23824) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha vásárlásként küldi, akkor új emberként 21 napig nem férsz hozzá. Nem csináltál képernyő képet? Írni szokták a 21 napot.

[ Szerkesztve ]

(#23827) V/


V/
Topikgazda

A kártyák elutasítása függ attól is hogy a kártyahitelesítő rendszer pillanatnyilag nem elérhető, a bank karbantart, esetleg Maestro kártya, a kártya limitek.

(#23828) V/ válasza bluyoo (#23823) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóban lévő leírás alapján állítottad át? Ha nem javulna meg holnapra, hétfőre akkor ellenőrzöm, hogy változott-e valami ezen a területen és ha kell javítom a leírást.
De volt olyan aki nem OTP-s és nem tudott ma fizetni?

[ Szerkesztve ]

(#23829) Joe Swanson válasza V/ (#23828) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Igen, én Erstés vagyok.

(#23830) V/ válasza Joe Swanson (#23829) üzenetére


V/
Topikgazda

No napi limit? Hol akartál fizetni?

(#23831) Joe Swanson válasza V/ (#23830) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Ebayen. Nincs limit. Fullos verified account. Átállítottam a váltást paypalosra és minden OK.

[ Szerkesztve ]

(#23832) V/ válasza Joe Swanson (#23831) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért kérdeztem mert ha nem emeled fel a napi 5 vásárlási limitet a kártyán, akkor a 6. elutasítva lesz.
De most 23:08-kor fizettem az eBay-n az Erstés Visa kártyámmal banki konverzióval, rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#23833) nagy@gmx.com válasza V/ (#23826) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Nem.
Akkor hogy kell küldenie, hogy azonnal hozzáférjek?

(#23834) V/ válasza nagy@gmx.com (#23833) üzenetére


V/
Topikgazda

Barát, családtag. De akkor nem lesz neki vásárlói védelme, ha eladsz neki valamit és azt fizetné.
De az még igaz amit írtál, hogy nem adtál hozzá kártyát?

[ Szerkesztve ]

(#23835) LógaGéza válasza V/ (#23827) üzenetére


LógaGéza
addikt

Most hogy mondod eszembe jutott, hogy ma tán 14:00 - 22:00-ig karbantartás volt az OTP-nél... Na holnap rápróbálunk...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23836) nagy@gmx.com válasza V/ (#23834) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Értem.
És azt holt találom?

(#23837) V/ válasza nagy@gmx.com (#23836) üzenetére


V/
Topikgazda

Mármint mit hol? Ha neked küldenek akkor nem te találod meg.
A küldésekről Összefoglaló, Paypal pénzküldés másnak vásárlás ellenértékeként vagy barátnak, családtagnak pénzküldés:

[ Szerkesztve ]

(#23838) gbalii válasza V/ (#23816) üzenetére


gbalii
csendes tag

Köszi a segítséget! :)

(#23839) Kernel


Kernel
nagyúr

Miután megnyertem most egy licitet, én is belefutottam ebbe, a Budapest Banknál:

Hirtelen fel sem tűnt a felső sáv, már majdnem a fizetésre kattintottam. De miután detektáltam, ötletszerűen az alsó linkre kattintottam (piros nyíl), erre rögtön bejött az ismerős ábra:

Természetesen átállítottam a felső opcióra, utána visszajött a fizetőoldal, de már a sárga sáv nélkül.

Így végül sikerült leküzdeni. Fiókból leürítette a maradék 145 Ft-ot, így most 0 Ft a PP-egyenlegem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#23840) V/ válasza Kernel (#23839) üzenetére


V/
Topikgazda

Erről írtam, hogy célszerű egy pillantást vetni az összesítő oldalra, ha a Payment method alatt a kártyánal nem csak a deviza összeg látható a kártyaszám után, hanem a PayPal Conversion Rate as of Jun 11, 2016:1 Hungarian Forint = 0.00306287 Euros kiírás is akkor amit te ötletszerűen csináltál és amit én ebben a tegnapi hsz-ben írtam, segít a dolgon.

[ Szerkesztve ]

(#23841) bluyoo válasza V/ (#23828) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Köszi!
Mint írtam több hónapja gond nélkül használtam úgy, hogy a bank váltson.
De igen a leírásnak megfelelően volt beállítva és működött. Ezért nem is néztem az említett oldalt, mert 100 vásárlásnál ok volt, akkor miért a 101.-el lenne gond.
Az is érdekes, hogy csak úgy átállították a beállításomat, semmi e-mail se semmi.
Úgy tudok fizetni mint Kernel, de én a bankommal szeretném váltani a pénzt. Csak a legutolsó vásárlásomnál ~3K volt a különbség.
Mindenesetre írtam az OTP-nek.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#23842) V/ válasza bluyoo (#23841) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem olvastad? (#23835) LógaGéza: Tegnap karbantartás volt az OTP banki rendszereiben, akkor előfordulhat némi üzemzavar.
Nem a Paypal probléma, akkor már nálam is jelentkezett volna, de ahogy írtam 4,5 év és nem volt.
Csak még egy kérdés, a PP egyenlegeden volt pénz és az milyen devizában?

[ Szerkesztve ]

(#23843) bluyoo válasza V/ (#23842) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Olvastam, de az tegnap volt és ma sem tudok úgy fizetni.
Amúgy 4évig nekem sem volt vele bajom. :)
Hozzárendelt kártyával használom, így nincs rajta pénz.

Bazinga!

(#23844) Goose-T


Goose-T
veterán

PayPal phishing levelet kaptam, vigyázzatok!

A Login now gomb egy bit.ly-s link, ami elvisz a PayPal oldal tökéletes másolatára, természetesen tanúsítvány nélkül.

Ne dőljetek be neki!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#23845) V/ válasza bluyoo (#23843) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak egy ötlet volt mivel az egyenleg a PP-n az elsődleges fizető eszköz esetlegesen az kavar be.
Oké és neked milyen típusú a kártyád?
Gondolom nem most cseréltél kártyát, nem lejárati időt módosítottál a kártyánál, mert akkor újból be kell állítani a konverziót. Ezt csak azoknak írtam, akiknél esetleg majd ez fog történni.

[ Szerkesztve ]

(#23846) Rick4 válasza V/ (#23826) üzenetére


Rick4
félisten

Nem lehet, hogy az én német lökhárítós emberem is pont ugyanígy járt? Ez volt az első eladása az ebay-en, vevőként persze túl volt már 80 tranzakción, tehát a regje valószínű nem friss.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#23847) V/ válasza Rick4 (#23846) üzenetére


V/
Topikgazda

Előfordulhat, a nemzeti oldalak szabályai eltérőek eladás esetén. Amikor elkezdtem az eladást, nekem magyarként az angol oldalra esett a választásom a kezelhetőség és a jobb opciók miatt.

(#23848) bluyoo válasza V/ (#23845) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Köszönöm az ötleteket! :R
A kártyám egy dombornyomott multipontos MasrerCard.
Nem új, szóval ezt is kizárhatjuk.
Az utolsó OTP váltásos fizetés óta semmi nem változott és nem változtattam semmit.
Ezért is gondolom, hogy vagy a PayPal vagy az OTP variált valamit, ami nem sikerült valami jól. :DDD
Én az utóbbira tippelnék, mert az OTP-s oldalamon simán tudtam utalni SMS megerősítés nélkül is, amit előtte mindig meg kellett tennem. Bár ennek örülök, bőven elég az azonosítás belépéskor. Teljesen felesleges volt minden tranzakció után.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#23849) V/ válasza bluyoo (#23848) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt nem lehet kikapcsolni csak így, ha előfizettél rá, akkor direkt törölni kell ezt, csak akkor nem kell a jóváhagyás, az OTP kártya rendszere a hunyó, eddig soha nem halottam ilyenről, hogy ezzel a kártyával nem működne jól a PP.

(#23850) bluyoo válasza V/ (#23849) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Anno csak a belépéshez kértem, majd "fejlesztettek" és minden tranzakció után kellett azonosítás.
Vissza akartam állítani mert macera ez a sok SMS, de az ügyintéző azt mondta, hogy már így működik. Ugyanis így a biztonságos.

Remélem jövő héten megoldják a dolgot. Majd megírom mi lett az ügy végén.
Még egyszer köszi a segítséget!

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.