Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22351) V/ válasza sotetlovag97 (#22350) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem baj, majd később is jó lesz.
De nem működik a direkt.

(#22352) sotetlovag97 válasza V/ (#22351) üzenetére


sotetlovag97
tag

Oké, de hogy érted hogy nem lehet?
Mármint a direkt + paypal alapból nem megy?
Mert havonta nekem erről vonják a spotify prémiumot is, ha ez számít valamit és erről kapok is értesítőt.

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#22353) V/ válasza sotetlovag97 (#22352) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy hogy hozzá van adva a bankszámlám és nem lehet megadni fizető eszköznek. Csak kártya lehet.
Az hogy se az egyenlegen nincs pénz és se a kártyán, vagy nincs is kártya, nem lehet fizetni nálunk.
Az előbb megkérdeztem, hogy akkor te nem adtál hozzá kártyát és úgy használod?

[ Szerkesztve ]

(#22354) sotetlovag97 válasza V/ (#22353) üzenetére


sotetlovag97
tag

Érte, akkor a kérdésedre válaszolva, én hozzáadtam a kártyámat a paypalhoz.

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#22355) V/ válasza sotetlovag97 (#22354) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor azzal fizetsz.

(#22356) shield válasza V/ (#22342) üzenetére


shield
őstag

Az Unicredit számlára csak próba kép akartam utalni, pontosan ügyeltem, hogy a közlemény rovatban a transzfer ID is be legyen írva. Pontosan beírtam mindent az utolsó betűig.
Úgy fogom használni, ahogy írtad, csak gondoltam ezt is kipróbálom néhány száz forinttal.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#22357) V/ válasza shield (#22356) üzenetére


V/
Topikgazda

És most mennyi pontosan az átfutási ideje? Utalás kezdeményezésétől a Paypal egyenlegen való megjelenésig?
Az első menüpont To Up-ról van szó, nem a másodikról ahol a maci indítja a dolgokat (Add funds to your account instantly)

(#22358) kippedli


kippedli
tag

3órája "Add funds to your account instantly" funkcióval töltöttem fel pénzt. Nem érkezett még meg... Mi lehet a gond? Átnéztem, mindent jól írtam be.

(#22359) V/ válasza kippedli (#22358) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kaptál e-mailt sem? 1 órán belül az egyenlegen kell lenni.
Melyik bankról ment? A legtöbb bank a bankon belülit még hamarabb is lerendezi, mint 1 óra.
Most 8 perce is ment egy utalási kör, minden óra 30-kor 7:30-tól 17:30-ig.
A közlemény rovatba csak a Trustpay-nél lévő számsort írtad és 45 percen belül, ahogy elkészült az utalási információ?

(#22360) kippedli válasza V/ (#22359) üzenetére


kippedli
tag

Erste bank. Igen csak azt írtam 3-4perc alatt lezajlott.

(#22361) habmalac


habmalac
tag

Üdv! Nem akarom falra festeni az ördögöt, most rendelek a tinydeal-ről, paypal fizetéssel. Mi a teendő, ha nem érkezik meg a cucc? Hogy kell ezt pontosan intézni a paypal rendszerében?
A másik gondom az, hogy rendszeresen 1-2 nap amig az utalás után megjelenik az összeg a paypal számlámon. ez normális?

(#22362) V/ válasza habmalac (#22361) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg a Tinydeal vásárlási feltételeit és a szállításra vonatkozó, meg nem érkezésre vagy a hibás dolgok rendezésére vonatkozó része.
Nem igazán a Paypal-n kell rendezni. Alapszabály a Paypal-n, ha egy webshopnak mindenre kiterjedő szabályozása van, akkor ott kell elsősorban rendezni a problémákat.

Javaslat, ha az adott terméknél van 1-3 $-os biztosítási lehetőség, akkor azon azért ne spórolj. Hosszú az út, több kézen átmegy és akkor ők sem nyavalyognak, ha fizetniük kell.

[ Szerkesztve ]

(#22363) V/ válasza kippedli (#22360) üzenetére


V/
Topikgazda

:F Ezt írtad: 3órája "Add funds to your account instantly" funkcióval töltöttem fel pénzt. Nem érkezett még meg...
A mostanit akkor nem értem.

(#22364) habmalac válasza V/ (#22362) üzenetére


habmalac
tag

És a számlára érkezés? Tegnap este utaltam egy unicredit számláról Paypal számlára pénzt és még nincs rajta. Nem lehet ezen gyorsítani?

(#22365) V/ válasza habmalac (#22361) üzenetére


V/
Topikgazda

Meg ha nem akarsz áfát fizetni, akkor EU Warehouse és szállítás EU Direct

(#22366) habmalac válasza V/ (#22365) üzenetére


habmalac
tag

sajnos nincs eu raktárban. A paypal jobban zavar

(#22367) V/ válasza habmalac (#22364) üzenetére


V/
Topikgazda

De, a másik menüpontot kellett volna használni a feltöltéshez. az banki munkaidőben 3 perc-től max 1 óra..
Nem Top Up, hanem a hosszabb nevű, de rövidebb idejű. :)
A Top Up 2-3 nap, hétfőn lesz belőle valami.

[ Szerkesztve ]

(#22368) habmalac válasza V/ (#22367) üzenetére


habmalac
tag

Az unicredit oldaláról utalok. Ott egy menü van, a forint átutalása. Egyéb menüpont nincs.

(#22369) V/ válasza habmalac (#22368) üzenetére


V/
Topikgazda

Belépsz a Paypal-re és ott kell indítanod.
Add funds to your........
Leírás a működésről fent az Összefoglalóban lévő linkről letölthető

[ Szerkesztve ]

(#22370) habmalac válasza V/ (#22369) üzenetére


habmalac
tag

Köszi, rávilágít a leírás, hogy eddig türelmesen de szarul utalok évek óta.

(#22371) Elar


Elar
senior tag

Tényleg mi van akkor, ha egy ismerősöm akar nekem utalni a Pay Pal számlámra.
Akkor melyik opciót adjam meg neki?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#22372) V/ válasza Elar (#22371) üzenetére


V/
Topikgazda

A Top up-nál eddigi tapasztalat az, hogy csak a saját bankszámlánkról történő utalás megy.
A másik esetben (Add funds to your........) te elkészíted az utalási adatokat az ismerősöd bankját választva és neki 45 perce van az utalást megtenni. A megjegyzés rovatba írandó számsor, kód addig él, azután persze lehet újabbat készíteni -a régit meg elfelejteni-.

[ Szerkesztve ]

(#22373) Elar válasza V/ (#22372) üzenetére


Elar
senior tag

Létezik, hogy 45 perc után is megy?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#22374) V/ válasza Elar (#22373) üzenetére


V/
Topikgazda

A Trustpay azt írta hogy nem. Én elhiszem nekik. Simán elkezdhetsz egy másikat, nincs korlát rá. Így nem is próbálkoznék, hogy megy, vagy nem megy tovább is. Ha nem, akkor 1 hét mire visszafordul a dolog és addig a pénzed a bankok közti üres térben lebeg.

[ Szerkesztve ]

(#22375) Elar válasza V/ (#22374) üzenetére


Elar
senior tag

Hmm. Februárban volt amikor tuti 45 perc után jött meg,
A többi azon belül volt.
1 van még ami kérdéses, de nem jó tudni, hogy akkor ezt nem próbálom máskor :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#22376) V/ válasza Elar (#22375) üzenetére


V/
Topikgazda

Félreérted, nem a pénz megérkezéséről van szó. Megcsinálod az utalási adatokat, és azt a bankod utalási részén 45 percen belül el kell utalni.

(#22377) aclandiae


aclandiae
senior tag

Tegnap írt e-mailt egy kanadai úr, a hirdetett laptopom után érdeklődik (nem itt az aprón van fent).

1, Utaláshoz kért bankszámlaszámot...
2, vagy PayPal-hoz e-mail címet.

Utóbbit választanám.

Kérdés:
A, Mennyire tűnik kamunak? Hogyan győződhetnék meg róla?
B, Amennyiben nem az, melyik céggel küldjem ki neki a gépet? Célszerű volna általa is követhető út, értékbiztosítás, és valamiféle határidő. No persze azt sem bánnám, ha nem egy vagyon lenne.
C, Hogy férek hozzá a PP-on a pénzhez?

(#22378) V/ válasza aclandiae (#22377) üzenetére


V/
Topikgazda

A: :F

B: Postázáshoz legolcsóbb talán a Nemzetközi EMS.

Vagy két futár közvetítő:
Egyik

Másik

C: Attól függ hogyan küldi, ha vásárlás ellenértéke akkor, lehet hogy vonatkozik rád a 21 napos várakozás, de lehet hogy nem.

(#22379) Elar válasza V/ (#22376) üzenetére


Elar
senior tag

Értettem :)
Megcsináltam az adatokat a felugró menűben, majd elküldtem mailben az ismerősömnek :)
Ő sztem 12 óra után küldte be a bankba a cuccot :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#22380) Sátán44


Sátán44
addikt

Sziasztok!

Az este folyamán refundoltak 17 $, ez látszik is a payments historyban, de a paypal balancnál még nem. Szerettem volna visszautalni a bankszámlára, de még nincs lehetőségem. Ez mikor lesz látható?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#22381) V/ válasza Sátán44 (#22380) üzenetére


V/
Topikgazda

Mégis eredetileg mivel fizettél?

[ Szerkesztve ]

(#22382) Sátán44 válasza V/ (#22381) üzenetére


Sátán44
addikt

Dollárral. De valszeg nem is fogom látni, mert ha jól értelmeztem a paypal továbbította a számlámra. És ennek az átfutási ideje 3-5 munkanap?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#22383) V/ válasza Sátán44 (#22382) üzenetére


V/
Topikgazda

Mármint kártya vagy egyenleg, ez utóbbi esetében már azonnal az egyenlegre került volna. A bankod 2-3 munkanap alatt könyveli, a nyuszi kicseszett veled, ha szerencséd van akkor szerdán lesz a számládon.

[ Szerkesztve ]

(#22384) klaczi


klaczi
aktív tag

Talán tudtok valami magyarázatot adni. Pár napja még fizetni tudtam. Azóta semmi nem változott. Nem járt le és pénz is van rajta.
Két éve ezzel a kártyával fizetek minden gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#22385) V/ válasza klaczi (#22384) üzenetére


V/
Topikgazda

Mégis milyen kártya? Hol akartál vele fizetni? Én utoljára 2 évre érvényes kártyát kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#22386) Möhe


Möhe
addikt

Van a számlámon 5000ft. Ott a számlán át tudom váltani az egészet, vagy egy részét hogy legyen rajta usd/eur is a forint mellett? Lehetséges ez?

(#22387) V/ válasza Möhe (#22386) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, lehetséges.
Idézet az Összefoglalóból:
Kérdés: Ezen az új Paypal felületen nem találom az átváltási árfolyamot? Hol tudom a Paypal egyenlegen lévő devizákat konvertálni?
Válasz:
Belépsz
PayPal balance-ra katt
Manage currencies-katt

Beírod az összeget és alul Continue,

Lesz egy összesítő és ott Exchange Currency

[ Szerkesztve ]

(#22388) klaczi válasza V/ (#22385) üzenetére


klaczi
aktív tag

OTP "Maestro" kártyám van és kb. két éve mindenhol gond nélkül tudtam fizetni vele.
E-Bayról akartam vásárolni és jött a meglepi.
Legalább száz tétel fölött vásároltam vele. Még pár napja gond nélkül fizettem vele.
Ezzel a kártyával regisztráltam a Pay-Palra.

Lehet, hogy változott az üzletszabályzat?

Valamikor nyáron fog lejárni. Valid 07 16.

[ Szerkesztve ]

(#22389) AtHoS válasza klaczi (#22384) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hasonló cipőben voltam pár napja [link]

Megejtettem ebay-en egy PP-s fiókellenőrzést, utána megjavult és meg tudtam oldani az előtte problémás PP fizetést [link]

Lehet egyébként a fiókellenőrzésnek nincs semmi köze hozzá, csak épp belefutottam egy PP oldali karbantartási időablakba, amikor is problémásnak jelentkezett a banki oldal

read-only mode on the forum

(#22390) V/ válasza klaczi (#22388) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezzel a kártyával ismertek ezek a gondok, a kártyahitelesítő rendszer nem tudja korrektül kezelni, mert ez ilyen fajta kártya. Egyik napról a másikra nem lehet fizetni vele mindenhol. Pár nappal később meg igen. Kérjél inkább Mastercard-ot vagy Visa-t, még az OTP ingyenes virtuális Mastercardjával is jobban jársz az Internetes vásárlások esetén, azzal nem lesz ilyen problémád.
Ez a hiba rapszodikusan jelentkezik. Nem lehet javítani.

[ Szerkesztve ]

(#22391) V/ válasza AtHoS (#22389) üzenetére


V/
Topikgazda

Most olvastam el amit írtál, a te általad fiók ellenőrzésnek írt dolog, legtöbbünknek a kezdetek kezdetén meg van, mert az része az eBay és a Paypal összerendelésének.
A Maestro ilyen, nem Paypal probléma, vagy Budapest Bank, vagy a K & H írja is a weblapján, hogy nem mindenhol lehet vele fizetni minden esetben.
Ha ilyen CVC kódos "ellenőrzést" csinál valaki, legyen a kártyán a legalább 1$-nak megfelelő összeg, (úgy 300 Ft) mert annyit küld próbaterhelésnek, és ha visszaigazolja a bank ez szokás szerint sztornózva lesz. Ha nincs rajta ennyi akkor nem sikerül az ellenőrzés.

[ Szerkesztve ]

(#22392) AtHoS válasza V/ (#22391) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk ebay oldalán nem igazán lehet látni, hogy megtörtént az ellenőrzés, mivel nem jelzi és csak a Become Verified gombocska figyel az adott helyen, így lehet nálam is megvolt már ez korábban :DDD

Mondjuk nálam Visa volt a kérdéses kártya

Szerk.
Ja nem volt meg korábban biztosan, mivel ezt követően megjelent az ebay-ről irányított PP bejelentkezési ablak alján a közvetlen bankkártyás fizetési lehetőség :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#22393) V/ válasza AtHoS (#22392) üzenetére


V/
Topikgazda

Nálad ez is lehetett a fizetési probléma oka, vagy a banki rendszer lassan válaszolt és lejárt az elfogadási időkeret, ez bármely kártyánál előforduló hiba.

(#22394) klaczi válasza V/ (#22390) üzenetére


klaczi
aktív tag

Remek! Kipróbáltam a dolgot egy másik tétellel az Ebayon.
Lazán kifizettem!!

Most csak az a kérdés, hogy tényleg szükségem van rá? :)

Viszont az előbb említett eladótól nem tudok vásárolni.
Nemsokára lejár a kártyám, megpróbálom, hogy majd mastercardot kapjak.

(#22395) V/ válasza klaczi (#22394) üzenetére


V/
Topikgazda

Tényleg volt már olyan, hogy pár héttel azután mégis sikerült attól vásárolni, akinél nem ment.
Tárold el.
De az is lehet, hogy ez a Sors keze volt és találsz olcsóbban ugyanilyet.
Valójában akkor gond ez, amikor van egy nagyon jó vételi lehetőség és nem tudod kifizetni, 100-ból 97 esetben oké a kártya. 3%-os hibaarány nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#22396) klaczi válasza V/ (#22395) üzenetére


klaczi
aktív tag

Tárolva van. Régen.
Azóta máshonnan is vettem valamit ami "nagyon" kell. (Banggod)
Működik.
Két nyavajás csavarról lett volna szó kb. 500 forint értékben.
Erre elköltöttem kétezret.
Költséges teszt, de lenyugodtam.
Köszönöm a tippeket.

(#22397) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok disputeot kellett nyitnom ,mert sajnos nem jött meg a csomag. Mivel nem jártam még így soha nem tudom pontosan mi a teendő. Az eladó full refundot akar. Most nekem hova fogja visszaküldeni a pénzt? OTP virtuális számlára fogom visszakapni? Van valami teendőm? Mit válaszoljak a levélre?

Itt az eredeti:

I'm sorry to bring you so much inconvenience.

Package may be lost in transit.

So, we will give you a full refund.

Do you agree?

thank you

The best greetings

(#22398) V/ válasza salieri. (#22397) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt hogy köszönöm, elfogadom. Meg azt, ha esetleg megérkezik, akkor ki fogod fizetni.
A virtuális kártyádhoz tartozó bankszámlára fog visszakerülni a pénz. A számla létező, a kártyád virtuális.

[ Szerkesztve ]

(#22399) salieri. válasza V/ (#22398) üzenetére


salieri.
őstag

Köszönöm a válaszod ,megválaszolom. :R

(#22400) evarga6


evarga6
újonc

Érdemes a paypallal felvenni a kapcsolatot, ha hamis paypal email címmel átvertek bennünket? köszi a segítséget! :-)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.