Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23451) vigyori78 válasza vigyori78 (#23450) üzenetére


vigyori78
őstag

Így, hogy kártyával regisztráltam amikor vásárlok a PayPal accountom segítségével, akkor a megfelelő összeget a bankkártyámon keresztül leemelik a bankszámláról automatikusan ? Tehát nem is kel feltöltenem PayPal-ra ?

[ Szerkesztve ]

(#23452) hege21 válasza V/ (#23449) üzenetére


hege21
senior tag

Eddig csak csomagszám volt ami fizikálisan nem is volt feladva!(04.24 rendeltem)
Még is volt értelme mert feladták :)

[ Szerkesztve ]

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#23453) V/ válasza vigyori78 (#23451) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit írsz, hogy feltöltés, ezt nem kell használni, ha kártyát adtál hozzá, legfeljebb akkor ha előre láthatólag nem tudsz majd fizetni kártyával valamiért és akkor pár nappal előtte utalsz az egyenlegedre

(#23454) artiny


artiny
őstag

helotok
mikor lett megvaltoztatva a feltoltesi mod paypalon? mert nincs ott a bank neve a listaban ahol en vagyok :S

(#23455) V/ válasza artiny (#23454) üzenetére


V/
Topikgazda

Vége lett a promóciónak úgy április elején, vagy előbb.
Néhány országban még működik a Trustpay-s egyenleg feltöltés, az ott szereplő bankokkal, de Mo-i felhasználóknak nincs már ez..
Pár hsz-l ezelőtt írtam, hogy a egy svéd bankkal tárgyal a Paypal, ha megegyeznek akkor az lesz majd a gyors feltöltésnél.
Addig a TopUp-nál lévő módon lehet feltölteni. Mo-on a PP Unicreditnél vezetett bankszámlájára, a nem Mo-i regisztrációnál pedig ők megadják (PP) az adatokat, ott a Top Up menüpontban a módja.

[ Szerkesztve ]

(#23456) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Mit kell csinálnom Paypal rendszeren ???? Ebay-os vásárlás volt, a terméket nem kaptam meg, a tranzakció, már több mint 60 napja történt, az eladó elkérte, a paypalos címemet, majd ezt a levelet küldte:

due to your order is over 60 days ,there is no way to refund you directly .
Please open a paypal case ,than i can refund you there,ok?
After that ,please tell me .
Than we will refund you immediately.ok?

(#23457) V/ válasza Csabesz666 (#23456) üzenetére


V/
Topikgazda

Fent középen az Összefoglaló kinyitása és keresd meg ezt: Paypal Dispute és Claim indítás leírása

(#23458) 66zio


66zio
aktív tag

Üdv, mi történik akkor, ha az sms hitelesítés be van kapcsolva és elhagyom, ellopják a telefonom? Akkor soha többé nem tudok belépni és buktam a számlán lévő pénzem?

Ugyebár ha nincs elég pénz a paypalon akkor a bankomtól levonja a kellő összeget. Ez jár valami plusz költséggel, vagy az OTP vásárlásnak tekinti. Mert ha OTPről paypalra utalok pénzt akkor egy egész szép összeget levon eseti költség címén.

(#23459) V/ válasza 66zio (#23458) üzenetére


V/
Topikgazda

De be tudsz lépni a Paypal segítséggel, ki tudják kapcsolni az SMS védelmet. Amikor bejött nálunk is ez rendszer kezdetekben volt olyan probléma, hogy nem jött az SMS és nem tudtam belépni, nekem is kikapcsolták akkor. Vigyázz a telefonodra.
Pontosítsunk.
A Paypal nem tud levonni a bankszámládról.
Ha nincs az egyenlegeden elegendő pénz nem tudod kifizetni amit meg akarsz venni. Ha adtál hozzá bankkártyát akkor arról kiegészíti. Ez kártyás vásárlás.
Ha Top U-al feltöltöd az egyenleget az banki utalás, az OTP számlád kondícióit fizeted, a Paypal nem kér pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#23460) LallerHUN


LallerHUN
tag

Sziasztok!

PayPal egyenlegemet szeretném feltölteni oly módon hogy UK-ban besétálok egy bankba és kp-val szeretném rendezni. Sajnos a fiókhoz rendelt kártyán nincs elég pénz ezért nem tudom onnan átemelni a pénzt egy esetleges fizetéskor. A kérdésem az lenne hogy a PayPal általi unicredit infókat kell megadnom vagy a magyar számlám adatait? Egyáltalán ez így lehetséges?

(#23461) gojko.m


gojko.m
senior tag

Sziasztok!

A napokban regisztráltam a PayPal-on. A nevem fordított sorrendben adtam meg (First name: családnév, Last name: keresztnév). Van ennek jelentősége a későbbiekben?

Alkalmanként szeretnék az e-bay-ről vásárolni. Bankkártya adatokat nem adtam meg, mert netbankon keresztül szeretnék utalni a paypal-os számlámra.

(#23462) robinhugy


robinhugy
csendes tag

Hello!
Esetleg valaki tudja mi van olyankor mikor a régi paypal-os (trustpay) unicredit számlára lett befizetéssel pénz küldve, azután hogy felbomlott a szerződés amiről itt előttem írtak?

(#23463) V/ válasza gojko.m (#23461) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen. Az azonosítás és a fiók kezelés miatt. És az utalások jóváírása miatt.
Belépve a személyes adatoknál megadhatod, kérheted a cserét.
Az egyértelműség miatt: first name = keresztnév, last name = családi név. Így kell megadni.
Mielőtt kérdezné az általános menü elérése:
Wallet.
Alul: Old account view
My personal info
Name sor Change
és ezt válaszd:
Personal Name Change (incorrect at signup or minor name change)

[ Szerkesztve ]

(#23464) V/ válasza robinhugy (#23462) üzenetére


V/
Topikgazda

Hamarabb leállították az utalási lehetőséget, mint ahogy a szerződés megszűnt, úgy 1 hónap. Az végig futott.
De pontosítva, a macis oldalon Unicredit lett választva a felsorolt 5+1 bankból?

(#23465) V/ válasza LallerHUN (#23460) üzenetére


V/
Topikgazda

Szóval ha van az UK-ban Unicredit akkor ott célszerű, mert idegen bankban a magyar Unicredit fiókra utalás egy kicsit drága, a kártyaszámla feltöltés egyáltalán nem?
A Paypal-nek nincs feltöltési irányba kapcsolata a magyar bankszámláddal, ha arra utalsz az nem kerül a PP-re.

(#23466) LallerHUN válasza V/ (#23465) üzenetére


LallerHUN
tag

Köszönöm a válaszodat!

Nem ugyanolyan drága lenne az OTP-s számlámat (jump számla) feltölteni mint a PayPal-os unicreditest? Tudom hogy nem jönnék ki olcsón belőle, de akkor már a kevesebbik drágát választanám. 😊

(#23467) V/ válasza LallerHUN (#23466) üzenetére


V/
Topikgazda

Még is melyik bankból akarod feltölteni?
De ha kint vagy Angliában egy magyar számla feltöltésére a Transferwise-t használnám.

(#23468) V/


V/
Topikgazda

Megint próbálkoznak az adathalászok, ne dőljetek be nekik.
Ez jött, erről az e-mail címről service@fantasticurns.com, ami persze nem Paypal:

PayPal
We need your help: Your PayPaI account need verification
Hello,
1. For that, we Iimited your paypal account just until we finish our investigations, during that We will keep investigating in this case but to remove Iimitation.

2. For your security you have to confirm your informations otherwise.

Confirm now.

As always, if you need help or have any questions, give us a call or go to our Help Center. You can find the link on any page of our website.

Thank you for being a PayPaI customer.

Yours sincerely,
PayPaI

[ Szerkesztve ]

(#23469) gojko.m válasza V/ (#23463) üzenetére


gojko.m
senior tag

Köszönöm a választ! Már el is küldtem a név módosításhoz a kért dokumentumokat.

Viszont felmerült bennem, hogy a fényképes igazolvány szkennelés, közüzemi számla elküldés stb. procedúra helyett talán egyszerűbb lenne a frissen regisztrált számlát inkább megszüntetni, törölni. Aztán újból beregisztrálni a helyesen megadott névvel. De eddig még sehol nem találtam olyan opciót, amivel törölni lehetne a számlát. Van ilyen lehetőség?

(#23470) V/ válasza gojko.m (#23469) üzenetére


V/
Topikgazda

Van, profil 3. pontja a My settings és ott az Account type végén a Close account.
De ha már elküldted akkor ne zárd le a fiókot. A lezárás hosszabb folyamat és addig ugyanazzal az e-mail címmel nem regisztrálhatsz. A cserét gyorsabban lehet lerendezni.

[ Szerkesztve ]

(#23471) B-enji


B-enji
tag

Üdv!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, elakadtam. Szeretném a Paypal számlára beérkezett összeget a bankszámlámra átutalni, de nem sikerül, az alábbiakat figyelmeztetést írja. A profilom 100%-os.

[ Szerkesztve ]

(#23472) B-enji válasza B-enji (#23471) üzenetére


B-enji
tag

Közben sikerült megtalálnom a megoldást, bocs a zavarásért!

(#23473) LallerHUN válasza V/ (#23467) üzenetére


LallerHUN
tag

Konkrétan egy Lloyds Bankból tölteném fel a PayPal-omat vagy az OTP-s számlámat kpval. A transferwise ha jól olvasom csak utalás lehetséges, kp-s feltöltés nem...

De köszönöm a segítőkészséget

(#23474) V/ válasza B-enji (#23472) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha más is belefut ebbe a hibába, annak jól jöhet a megoldásod.

(#23475) artiny válasza V/ (#23455) üzenetére


artiny
őstag

koszonom a valaszt

Ez a Top Up hol talalhato? mert sehol sem latom :)) mukodik ,akkor is ha nincs hozza linkelve kartyam az fiokomhoz?

(#23476) V/ válasza artiny (#23475) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel ez banki utalás, nincs köze kártyához.
A képen alulról a 3 sor

(#23477) artiny válasza V/ (#23476) üzenetére


artiny
őstag

nekem nincs ilyen :S
http://i.imgur.com/q6aFJCK.png

amugy meddig szoktak visszatartani a penzt visszautalasnal a bankszamlara, paypal egyenlegrol? Testveremnek mar 30 napja tartjak a penzet,es meg nem jott vissza a szamlajara (uzenetben azt kapta hogy eltarthat 60 napig)
Feltoltotte gyors feltoltessel (ez az a instatly feltoltes,.. ugy hogy nem volt hozza rendelve a banszamlaja a paypal fiokjahoz )...Vasarolt valamit es a maradek 90€ eurot pedig vissza szerette volna kapni a b.szamlajara. Ramentunk valami olyasmire hogy refund (ott ahol jelezte hogy megkapta a 300€ atutalast a bankartyajarol(gyors modszerrel) a paypal egyenlegre >> szoval azt kivalasztva rakattintottunk, majd a refundnal pedig megadtuk azt az osszeget ami a vasarlas utan jelzett a paypal)

(#23478) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Ebayrol kaptam pénz visszafizetést, a paypalon látszik is, illetve, a csatolt bankártya utolsó számjegyeiis látszanak, viszont a számlán, még nincs rajta a pénz..... ilyen esetbe, ez pár nap mulva kerül rá?

[ Szerkesztve ]

(#23479) V/ válasza Csabesz666 (#23478) üzenetére


V/
Topikgazda

Több százszor leírtuk már és ezért is került az Összefoglalóba, hogy 2-4 banki munkanap amíg megjelenik a kártyához tartozó számlára.

(#23480) V/ válasza artiny (#23477) üzenetére


V/
Topikgazda

Sokat segítenél ha elárulod milyen regisztráció. De 55%-os a fiókod, nem biztos hogy minden úgy van, ahogy nálunk. Mivel a Prohardver fórum magyar, a Paypal fiókom is magyar, ezért a magyar viszonyokhoz illeszkednek a hozzászólásaim.
Ha szlovák a regisztráció akkor neked az első lehetőség az Add funds to..... van. Ha ez nem mobil kliens kép.

Az egyenlegről a Withdraw funds menüponttal lehet azt megcsinálni amit írtatok, ahhoz meg kell adni azt a bankszámlát ami az illetőé és akkor a pénz odakerül.
Megint csak magyar a Withdraw funds esetén ha saját bankszámlára megy (egyezik a Paypal családi név a bankszámla tulajdonos családi névvel) a legtöbb bankunk 2 napon belül már könyveli, de maximum 5 nap.

A refundos kattintás az egy adott vásárlásra vonatkozik, mintha meggondolta volna az illető az adott vásárlást, az amit csináltatok szimplán hülyeség volt. A Paypal sem tudja mit akartatok azzal elérni.

Itt és
itt és
itt volt szó az feltöltésről mostanában ami nem magyar.

[ Szerkesztve ]

(#23481) 66zio


66zio
aktív tag

Az új felületen, hogy lehet beállítani az SMS- es belépést? Mert a leírásban mutatto régi felület módszer nem dob oda ahova kellene, csak a historyt mutatja.

(#23482) V/ válasza 66zio (#23481) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem ott kell átlépni. Mert rá kéne kattintani a Bank accounts and cards-ra
Majd beírom, hogy rá kell kattintani.
Másik megoldás felső menüsor Wallet, majd ekkor lesz az rész ahol Old account view és onnan egyezik.
Az a lényeg, hogy eljusson a My Profile, My settings-ig.

[ Szerkesztve ]

(#23483) 66zio válasza V/ (#23482) üzenetére


66zio
aktív tag

Köszi, így már megvan.

(#23484) B-enji válasza B-enji (#23472) üzenetére


B-enji
tag

Nos, az volt a lényeg, hogy a banki számlámra utaláshoz még szükséges volt korlátlanra állítani a limitet. A pirosan kiemelt szövegrészletre kattintva, egy további megerősítést kért a beállított bankkártyámra egy négyjegyű kóddal. A 4jegyű kódot úgy kaptam meg, hogy megterhelte 400Ft-al a bankkártyámat, és a hozzá tartozó folyószámla kivonaton a közlemény rovatba volt beleírva: /PP xxxx CODE/. Majd ezt a kódot megadva feloldotta a limitet, és folytathattam a tranzakciót.

(#23485) V/ válasza B-enji (#23484) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak hozzáadtad a kártyát, de nem oldottad fel a pénzküldési limiteket, csak most erősítetted meg a kártyát.
Abból a szempontból hasznos ez az információ, hogy hiába 100%-os a fiók, ha a kártyához ez kód nincs megadva, nincs a kártya megerősítve akkor a limitek nem szabadulnak fel.
Mivel nem vártad meg a zárolás leteltét, ezt a 400 Ft-ot majd a kártyaszámládra kapod vissza, nem a Paypal egyenlegre.

[ Szerkesztve ]

(#23486) gojko.m válasza V/ (#23463) üzenetére


gojko.m
senior tag

A névcsere kérelmemre ezt a két üzenetet kaptam:

"We recently received some documents from you that appear to be for a name change request. However, it appears that the documents we received match the name that is currently on your PayPal account.

We want to make sure that the documents were submitted as a part of a name change request. If this is accurate, please send us an email confirming that you would like to change the name on your PayPal account and the reason for the change.

If you do not wish to change the name on your PayPal account, please send us an email letting us know why you had originally submitted the documents so that we may assist you further."

"Thank you for contacting PayPal about the name on your PayPal account.

When opening a PayPal account, it is required that the information you enter be true and accurate. The name that you list as the contact name should match the name that is listed on your state identification card. To ensure a more secure online payment environment, we do not allow users to switch ownership of a PayPal account or change the account's name to a different one. If this is the case, then you may want to consider closing this account and open a new account under your name and contact information. You can transfer the funds from this account to your new PayPal account, and then close this account.

If you have any further question, you can contact our Customer Service team by clicking Contact Us at the bottom of any PayPal page."

Ha jól értem, megfelelőnek találták - az elküldött dokumentumok alapján - a regisztrált nevemet és tanácstalanok, hogy miért akarom azt módosítani. Ezek szerint mindegy lenne a családnév és keresztnév sorrendje?

[ Szerkesztve ]

(#23487) V/ válasza gojko.m (#23486) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a last name nálad? Családi neved? Ha nem, akkor ha fel akarod tölteni az egyenlegedet utalással nem fog megegyezni a szabályokkal nem fogják jóváírni. Ha az egyenlegről pénzt akarsz kiküldeni a számládra szintén ua.
Aki megnézte nem tudja, hogy nálunk fordított a névrendje és mivel fordítva írtad azt hiszi hogy az jó. Egyébként csak magyarázatot kértek, ha szerinted neked így jó, akkor ird meg. De azután ha gondod lesz azzal neked kell "megküzdeni", nem kitaláltam a dolgot, a szabályok közt az van amit írtam.

(#23488) gojko.m válasza V/ (#23487) üzenetére


gojko.m
senior tag

Nálam a last name a keresztnevem. Erste bankos számlámról netbankon keresztül utaltam egy kisebb összeget a paypal-os számlámra. Az összeg egy nappal később ott volt a paypal egyenlegemen. Pár órája vásároltam az eBay-en az egyenlegemről és levonásra kerültek a termékek árai. Szóval, egyenlőre nagyon úgy tűnik, hogy minden rendben van így (is).

Nem kötekedni szeretnék (mert hálás vagyok a kezdő botladozásomban kapott azonnali válaszokért), de ha tényleg az lenne a fontos, hogy melyik a család és melyik a keresztnév, akkor nem azt kérné a regisztrációs oldal, hogy surname illetve given name?

(#23489) V/ válasza gojko.m (#23488) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem az használatos az USA angolban.

(#23490) gojko.m válasza V/ (#23489) üzenetére


gojko.m
senior tag

Rendben, értem. Mindenesetre amíg ez nem lesz probléma használom így, aztán meglátjuk.

Egyébként van akadálya, hogy több paypal számlát is létrehozzak különböző e-mail címekkel ugyanahhoz a lakcímhez?

(#23491) V/ válasza gojko.m (#23490) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem látom értelmét, de előfordulhat, hogy más név, másik bankkártya kell hozzájuk Ez egy pénzügyi intézmény, mint egy bank és azok a szabályok vonatkoznak rájuk.

(#23492) gojko.m válasza V/ (#23491) üzenetére


gojko.m
senior tag

Hosszabb távon én sem látom értelmét. Csak azért kérdeztem, mert egy rövid, átmeneti időszakban fennállhatna ez a helyzet. Konkrétan akkor, ha azt a lehetőséget választom a névcseréhez, hogy megszüntetem a régi számlát, de már előtte nyitok egy új számlát.

(#23493) laleeee


laleeee
őstag

pár terméknél eljátszottam az ebayen hogy megveszem,csak hogy lássam ,hogy mennyi lenne a végösszeg. ezért mindig kapok emaileket,hogy fizessem ki a terméket.
emiatt pár napja nem vásárolhatok az ebayen :(
tudja valaki ,hogy kell letörölni ezeket a listáról,hogy újra tudjak vásárolni ?

(#23494) esde


esde
tag

Üdv!
A 180 napos limitet még áprilisban megkaptam, amint letelik, elméletileg a rajta lévő összeget el tudom küldeni, de további használatra szerintem már nincs esély.
Viszont 7napja ezt az emailt kaptam:
"We have completed our review of your PayPal account and your account receiving limits have been removed.
Thank you for your understanding and cooperation."
Ha jól értem az email szerint törölték a limitet...
De ugyanúgy minden korlátozva van. Írtam már a paypal supportra ez ügyben az imént, ezen kívül találkozott már valaki ilyennel? Vagy valamit félre értek?

(#23495) SRII


SRII
őstag

sziasztok!

Kettő kérdésem lenne, és nagyon nagy segítség lenne a válasz!

1; Kiutaltam magamnak 5000k a bankszámlámra(ahogy eddig mindig is tettem, és aznap vagy másnap reggel már meg is kaptam) de nem érkezett meg, a leírásban teljesített van, de a bankszámlámon semmi nincs, 3 napja utaltam el az összeget, és nem kaptam meg. MIÉRT?

2; Ha 20 ezer alatt utalnék, valami limitet ír ki nekem, ezzel mit csináljak? a profilom 100% minden hozzá van adva, minden ki van töltve, miért nem tudok 20k alatt utalni és hogy aktiváljam ,hogy lehessen?

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#23496) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Sziasztok, múltkor Spotify prémiumos voltam, majd amikor lejárt, és közelgett az automatikus 5 eurós levonás, akkor paypalon letiltottam a spotify automatikus terheléseit. Most megint lennék prémium, de nem engedi, mindig visszadob a paypal oldalról. Hol tudnám újra engedélyezni? :D

(#23497) zola96


zola96
senior tag

Új kártyát kaptam otp-től. PayPal-hoz istenért nem tudom hozzáadni, mert a lejárati dátumnál nem engedi berini, hogy 20. Tehát 04/2 engedi. de utána semmit se tudok csinálni ?! 21-et enged mindent enged de 20-at nem. de 04et meg betudom irni... beilleszteni se tudom... :W :W :W :W

(#23498) V/ válasza zola96 (#23497) üzenetére


V/
Topikgazda

A vágólap nem szokott működni, az eredeti profil oldalon add hozzá. A My money rész.

[ Szerkesztve ]

(#23499) V/ válasza SRII (#23495) üzenetére


V/
Topikgazda

2. Egy kicsit visszaolvasva, ha nem confirmed a kártyád, hiába 100% a fiók, akkor van limit és havi 21000 Ft a max. withdraw esetén
1. Nálad ugye nem fordítva vannak a nevek, illetve melyik bankra utaltad?

[ Szerkesztve ]

(#23500) V/ válasza laleeee (#23493) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt a kisérletezést tiltja az eBay szabályzat. Velük kell egyeztetned a tiltás feloldásról.
De ezt hülyeségnek tartom: csak hogy lássam ,hogy mennyi lenne a végösszeg. Egyszerű zsebszámológéppel össze lehet adni, nem kell megvenni, ha meg vásárolsz köteles vagy kifizetni.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.