Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23701) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy vásároltam valamit neten paypal-al de kiderült, hogy a cuccot nem szállítják UK-n kívülre. Így lemondtam a rendelést és visszakértem a pénzt. Na már most a paypalos számlámon azt látom, hogy van egy refundom május 31-i dátummal, viszont a státusza pending. Az lenne a kérdésem, hogy kb mikor íródik jóvá a számlámon hivatalosan is? Mert már eltelt 1 hét. Illetve ha nem íródik jóvá az mitől lehet?

Ha az segítség akkor a cuccot paypalról fizettem szóval nem a saját bankkártyámról.
Keresgéltem itt a fórumon meg neten de nem igazán találtam választ erre a kérdésre.

Előre is köszi!

Üdv,
Horvi

Hello darkness, my old friend...

(#23702) V/ válasza Horvi (#23701) üzenetére


V/
Topikgazda

Paypal egyenlegről fizettél akkor ott kell lenni, legfeljebb el kell fogadnod. A történetet váltsd alul klasszikus nézetre akkor egyértelműbb az adott vásárlásnál.

[ Szerkesztve ]

(#23703) Horvi válasza V/ (#23702) üzenetére


Horvi
őstag

Szia,

Köszi a segítséget. Átváltottam a nézetet ahogy tanácsoltad és ott ezt láttam
Status: Pending until Jun 7, 2016
Szóval akkor ha jól értelmezem holnap kerül rá a számlámra.
Köszönöm még egyszer!

Amúgy azt lehet tudni, hogy miért várnak ennyit?

Üdv,
Horvi

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#23704) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok!

Tegnap rendeltem egy telefont, amit PP-vel ki is fizettem, majd ma visszamondtam a rendelést, és az eladó szépen vissza is utalta a pénzt a PP-re. A kérdésem az, hogy a jelenleg PP-n lévő pénz visszakerül a kártyámhoz csatolt folyószámlámra, ugye? Én a PP-n nem tartok pénzt, a kártyám van hozzá csatolva, ezért nagyon remélem, hogy a visszautalt pénzt is megkapom a számlámra. Jól gondolom?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23705) V/ válasza kmarci25 (#23704) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóba is beírtuk, nem változott, a kártyád mögötti számlára megy vissza, 2-4 banki munkanap mire megjelenik.

(#23706) Horvi válasza kmarci25 (#23704) üzenetére


Horvi
őstag

Elvileg oda kapod vissza ahonnan utaltad. Tehát ha a hozzá csatolt kártyáról fizettél akkor oda ha magáról a PP számláról akkor oda.

Hello darkness, my old friend...

(#23707) kmarci25


kmarci25
veterán

Mindkettőtöknek köszönöm! :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23708) cof


cof
veterán

Sziasztok.

Utaltattam egyik ismerosommel a paypal szamlamra TOP UP feltoltessel internetbankon keresztul mult het szerdan csekely 3000huf-ot, ebay vasarlasi celokra. A gondom az, hogy meg a paypal nem irta jova az egyenlegemen az osszeget, viszont most olvastam, hogy a befizeto nevenek meg kell egyeznie a paypalon levo nevvel. Ez esetemben nem all fenn, a kerdesem az, hogy nem is fogjak jovairni az osszeget a paypal szamlan? 1-2 munkanapot irnak de ez mar a 4. munkanap. Koszi a segitseget.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#23709) V/ válasza cof (#23708) üzenetére


V/
Topikgazda

TopUp saját számlárol feltöltés, ki is van emelve, majd visszamegy a küldőnek max 30 napon belül, van amikor csak 2 hét.

(#23710) cof válasza V/ (#23709) üzenetére


cof
veterán

Tehat en befizethetem egy bankba ha bemegyek, vagy egy olyan szemely akinek ugyanaz a neve mint nekem. En arra gondoltam, hogy azert van ez a lehetoseg mert akinek nincsen bankszamlaja az is fel tudja tolteni az egyenleget. Ha lenne szamlam csatoltam volna a bankkartyat egyertelmuen, zsenialis future. Azert koszonom.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#23711) Rage47


Rage47
veterán

Ez komoly, hogy nem tudok fogadni paypal paymentet? Hiába állítottam be jól a seller preferences-t. Egy másik fórumban láttam: What that error means is that the country in which you have registered your account does not yet have the ability to receive money.
Ránk is vonatkozhat?

(#23712) #15241216


#15241216
törölt tag

Sziasztok!

Ha Top uppal unicredit bankkon keresztül utalok pénzt a számlámra annak van valami díja? Pl ha 10000ft-ot küldök, akkor 10000ft-t is fogok megkapni?

(#23713) V/ válasza #15241216 (#23712) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, a Paypal nem von le pénzt, a bankod az persze a számlacsomagod függvényében majd számolhat fel. De bármely bankból (a saját számlánkról) a PP Unicreditnél vezetett számlájára történő, Top Up-nál megadott adatokkal történő utalás esetén nincs PP részéről díj.

(#23714) V/ válasza Rage47 (#23711) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, de a másik fórum nem utalt konkrét országra és mikori volt ez a bejegyzés? Az PP fórum?

(#23715) V/ válasza cof (#23710) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért 2016-ban kevés embernek nincs bankszámlája, a kp fizetés felvétel és rezsiköltség kp-s fizetése sem jellemző. A fejlett országokban, ahova pozicionálták a PP-t üzletileg a bankszámla jellemző, akinek nincs az legfeljebb nem használ netes vásárlást.

(#23716) kippedli válasza V/ (#23713) üzenetére


kippedli
tag

Helló. Jó már MO-n az instantly TOP UP vagy azért írja ,hogy nem elérhető mert még nem jó?

(#23717) V/ válasza kippedli (#23716) üzenetére


V/
Topikgazda

A Top Up nem változott.
A gyors feltöltés nincs elromolva, nekünk még mindig nincs ez az opció. A felirat már az új szolgáltatóra mutat, a Trustly-ra.

Már nem ez a szöveg: Add funds to your account instantly

[ Szerkesztve ]

(#23718) Varoz


Varoz
őstag

Na sikerült a számla hozzáadás, várni kellet még. :)
Felmerült egy kérdésem és nem találtam egyértelmű infót.
Küldenék haza pénzt, ennek érdekelne a költsége. Mennyibe fájna öcsémnek a pénz leszedése a PayPal fiókról?
Ez lenne a folyamat:
Deutsche Postbank-->német PayPal--->magyar PayPal--->K&H Bank.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23719) V/ válasza Varoz (#23718) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a PP egyenlegről küldöd, nincs költsége.
Az egyenlegről leszedésnek a testvérednek saját bankszámlára nincs költsége.
De elindíthatod és miután kiírta a költséget és alul a Cancel vagy visszalépsz a böngészőben az előző oldalra, nem történik semmi de látni fogod hogy mennyi lenne.
Magyar reg esetén:

[ Szerkesztve ]

(#23720) V/ válasza Varoz (#23718) üzenetére


V/
Topikgazda

Mondjuk ez elégé egyedi német fiók, nem sokan lesznek, akik ugyanilyen felállásban használnák és előfordulnak ezen a fórumon, de talán.
Deutsche Postbank-->német PayPal--->magyar PayPal--->K&H Bank.

(#23721) Varoz válasza V/ (#23719) üzenetére


Varoz
őstag

Tehát gyakorlatilag csak annak lehet költsége, hogy pénzt tegyek a PayPalomra?*
Ez jó hír. :)
A pontos menetet azért írtam le, hogy tiszta legyen miről is van szó. :DDD

*Ez meg elvileg itt úgy működik, hogy a Paypal levonja a számlámról az összeget.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23722) V/ válasza Varoz (#23721) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez írják: €0.00 EUR fee if you use your PayPal balance and/or a bank account.
A bankszámla persze hozzáadva fizetőeszközként.

[ Szerkesztve ]

(#23723) Varoz válasza V/ (#23722) üzenetére


Varoz
őstag

Perfekt! :R

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23724) #15241216 válasza V/ (#23713) üzenetére


#15241216
törölt tag

Köszi.
Azt írja, hogy azonos névként kell küldeni a pénzt mint ami a fiókban megvan adva. Én csak vezeték és kereszt névvel regisztráltam, az utónevem nem adtam mag, illetve fordítva írtam be a nevet a vezeték és kereszt nevet felcserélve.
Írnom kell nekik utalás előtt vagy ennyi még belefér?

(#23725) V/ válasza #15241216 (#23724) üzenetére


V/
Topikgazda

Az utónév a keresztnév azoknál akiket nem keresztelnek.
Hogy írtad be? A first name-hez a vezeték nevet?

[ Szerkesztve ]

(#23726) #15241216 válasza V/ (#23725) üzenetére


#15241216
törölt tag

Igen. Fordítva a vezeték és a keresztnév. Most így néz ki a paypal: János Kovács. Erről: utalnék: Kovács János Béla

[ Szerkesztve ]

(#23727) V/ válasza #15241216 (#23726) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor jó, a PP így kell szerepelnie firstname: János, last name: Kovács. Keresztnév és családi név az angol írási sorrend. Tudják hogy mi magyarok ezeket fordított sorrendben írjuk.

[ Szerkesztve ]

(#23728) #15241216 válasza V/ (#23727) üzenetére


#15241216
törölt tag

Ok, akkor jó. :) Az nem gond, hogy az utónév nincs megadva?

(#23729) V/ válasza #15241216 (#23728) üzenetére


V/
Topikgazda

Az nem úgy utónév, két keresztneved vagy utóneved van.
Lényegtelen. Nekem nincs és ezért nem is lehet megadva. Egyébként middle name, középső névként írja az angol és a PP regisztrációnál opcionálisnak van írva, nem szükséges. A másik kettő a szükséges

[ Szerkesztve ]

(#23730) #15241216 válasza V/ (#23729) üzenetére


#15241216
törölt tag

Mindegy. :D Engem csak az érdekelne, hogy okozhat e problémát hogy a 3 tagból álló nevemből csak kettő van a paypalban megadva?

(#23731) elvismail válasza V/ (#23030) üzenetére


elvismail
csendes tag

Mos vettem észre, hogy már megvan a menüpont de még nem működik. "Add funds using Trustly"

(#23732) V/ válasza #15241216 (#23730) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne aggódj, mert a last name, családi névhez viszonyít a rendszer, ha szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#23733) V/ válasza elvismail (#23731) üzenetére


V/
Topikgazda

(#23734) Fragosus


Fragosus
csendes tag

Sziasztok,

Az a problémám,hogy nem tudok fizetni paypal-on keresztül,FHB-s maestro kártya van hozzárendelve, battlenet-en.

Azt a hibaüzenetet kapom,hogy nem beazonosított fizetési mód.

A kártya hozzá van adva a paypal-hoz.
A battelnet accounthoz a paypal fizetési mód hozzáadva.

Mindenre az írja oké, viszont mikor fizetnék akkor a fenti hibaüzenet jött.

Ami furcsa,hogy beállítottam a feleségem paypal accountját is, amihez szintén FHB-s maestro kártya van hozzárendelve,és használja is e-bay-en,azzal sem engedte a fizetést a battlenet.

Egy olyan paypal-os accountot sem fogadott el amin majdnem napi szinten van tranzakció,és ugyan olyan bankkártya van hozzáadva.

Erre support,azt a választ kaptam,hogy a battlenet felől,az accounton, nincs semmi probléma,nem tudják miért nem engedi a paypalos fizetést,forduljak a bankomhoz.

Akkor még is hol lehet a hiba?
FHB-nál kell engedélyeztetnem,beállítattnom valamit?

Segítségeteket előre is köszönöm,

Üdv,

(#23735) V/ válasza Fragosus (#23734) üzenetére


V/
Topikgazda

A Maestro kártyával nem mindenhol lehet fizetni, ez is az a hely ahol a hiba előjön. 100-ból 3-4 fizetés néhány kártyafogadó helyen nem működik. Csere. VISA Electron-ra, számlacsomagtól függően mintha ugyanannyi lenne mint a Maestro.

[ Szerkesztve ]

(#23736) Ciccuka válasza regos (#20576) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ilyenre mi a leghelyesebb lépés; Várni vagy Change the reason + Missing quantity és írni a Paypal-nak?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23737) randras


randras
veterán

Most, hogy a Send & Request Payments eddig alsó részén lévő Old Account View is eltűnt, sehol nem lehet megnézni pontosan, mennyibe vált x devizát a PayPal?

[ Szerkesztve ]

(#23738) V/ válasza randras (#23737) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem az az alapelérés. Kattints a PayPal balance szövegre, majd a Manage currencies-re.

[ Szerkesztve ]

(#23739) szimi57


szimi57
őstag

Sziasztok!

eBay-on vásárolnék alap PayPal-lal, de nem megy a fizetés.Úgy tünik szükséges a kapcsolt bankkártya. Lehetséges ez?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#23740) V/ válasza szimi57 (#23739) üzenetére


V/
Topikgazda

Első kérdés: magyar a regisztrációd?
Van a PP egyenlegeden elegendő pénz?
Mit szeretnél venni (link)?

(#23741) szimi57 válasza V/ (#23740) üzenetére


szimi57
őstag

Két igen és egy 6 ezres gyürüt vennék. Addig eljutottam, hogy felajánlotta a PP-s fizetést. Lehetett választani PP plusz kapcsol bankkártyák, ill sima PP-s fizetés között. Én a simát választottam mivel nincs kapcsolt kártyám. A fizetés jóváhagyása után ezt irta ki: We are not able to process your payment using your PayPal account at this time. Please return to the merchant's website and try using a different payment method (if available).

A link.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#23742) szimi57 válasza V/ (#23740) üzenetére


szimi57
őstag

Két ujabb próbálkozás után harmadjára már nem volt választási lehetöség csak a kapcsolt kártyás PP. :F

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#23743) szimi57 válasza V/ (#23740) üzenetére


szimi57
őstag

Közben ujra megnéztem a termék lapját és csak a kapcsolt kártyás PP játszik. Akkor miért ajánlotta fel 2-3-szor az alap PP-t?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#23744) V/ válasza szimi57 (#23741) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen értem, nekem simán jött a Paypal oldal, nem volt olyan kiírásom: PP plusz kapcsol bankkártyák, ill sima PP-s fizetés .
Lehet hogy hiba, de segíthet ha a forintban lévő egyenlegből 7500 Ft-ot $-ra konvertálsz, az 26.76 USD lenne, 26.50-t kellene fizetni.
Normál számítógép vagy mobil kliens?

[ Szerkesztve ]

(#23745) V/ válasza szimi57 (#23743) üzenetére


V/
Topikgazda

Volt akinél Chrome esetén jelent ilyen probléma meg, az azt írta, hogy IExplorer-el tudott fizetni

[ Szerkesztve ]

(#23746) szimi57 válasza V/ (#23745) üzenetére


szimi57
őstag

Átkonvertáltam a megfelelő összeget USD-re, elsődleges fizetőeszközzé tettem a PP-n. Az eredmény ugyanaz.
Explorerrel szintén, WIN 10-en ua. Egyébként Firefoxot használok.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#23747) V/ válasza szimi57 (#23746) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor az eladó adott meg valami kizárást ami vonatkozik rád. Nekem meg cancel order-eznem kellett, mert a konkrét fizetéstől léptem vissza. Egyébként a fiókod hány %-os?

(#23748) szimi57 válasza V/ (#23747) üzenetére


szimi57
őstag

75%-os. Hiányzik a kártya.

Ez után dobott hibát.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#23749) V/ válasza szimi57 (#23748) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor még valami nem jó, az esetben 80%-osnak kell lenni, a címed confirmed ha vásárolsz?
A visszaigazoló e-mail:
Shipping purchases
Shipping address - confirmed
Telefonszám van megadva?

(#23750) szimi57 válasza V/ (#23749) üzenetére


szimi57
őstag

Más oldalakról tudok vásárolni (BG, TD). Utána nézek itt mi lehet a plusz, ami hiányzik.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.