Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23901) V/ válasza shield (#23900) üzenetére


V/
Topikgazda

Igaz nem a webkártya számlájáról töltöttem fel Ha a Top Up adatokkal saját számláról ment, akkor eltárolódhat. Mivel az van meghatározva, hogy onnan mehet csak pénz, így nyugodtan tárolható az adat.
A felhasználóknak segítség, hogy azt a számlát nem kell bepötyögni. Ha így működik.
Nincs károd abból, hogy 100%-os a fiókod és ezután ha az egyenlegről pénzt akarsz kiküldeni egyből a bankszámládra megy, nem kell írogatni.
De ezt én sehol nem látom a felületen a banki adatoknál: a bank neve, település még az utca és a házszáma is

[ Szerkesztve ]

(#23902) _stick_


_stick_
őstag

Srácok, mióta nem működik a Add funds using Trustly funkció?

(#23903) maestro87 válasza V/ (#23897) üzenetére


maestro87
őstag

Ez azt jelenti, hogy akinek nincs bankszámlája az nem tud rendelni külföldről? Ha én pl. a testvérem PP számláját fel akarom tölteni pénzzel akkor azt nem tehetem? :F

[ Szerkesztve ]

(#23904) Kernel válasza maestro87 (#23903) üzenetére


Kernel
nagyúr

Épp erről volt szó, hogy egyezni kell a névnek (pénzmosás elkerülése stb.), különben visszadobja, de előbb még levonja a visszautalás, kezelés nem kis költségét is.

A PayPal önmagában nem bankszámla, csak egyfajta "pótzsebnek" tekinthető, ami mögött kell állni valamilyen rendes bankszámlának is, amit valahol személyesen nyitottál, megnézték az igazolványod, be lettél azonosítva.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#23905) _stick_ válasza Kernel (#23904) üzenetére


_stick_
őstag

Kérdés, Én 4-5 éve, mikor nyitottam a PP számlámat, akkor hozzárendeltem egy MKB-s webkártyát. 2 éve viszont megszüntettem az MKB-s számlámat és töröltem PP-ról a kártyát. Azóta (még előtte is) csak top up-al toltam a pénzt a számlára és azzal fizettem. Nem lesz ebből előbb-utóbb gond, hogy nincs számla vagy kártya csatolva a PP fiókomhoz?

(#23906) Kernel válasza _stick_ (#23905) üzenetére


Kernel
nagyúr

De mit értesz TopUp-on, legalább három módja jut eszembe.

Normál, instant, vagy személyes Unicredit befizetés.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#23907) _stick_ válasza Kernel (#23906) üzenetére


_stick_
őstag

Jogos, a pénz utalása PP-ra azonnal. Most ezt Add funds using Trustly-nak hívja a PP

(#23908) Kernel válasza shield (#23418) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak az a bökkenő, hogy nem rendeltem hozzá bankszámlát.

Mindegy, hozzárendeléssel egyenértékű, amikor pénzt utalsz rá és automatikusan megjegyzi a forrásszámlát. Nekem már duplán is eltárolta, noha ugyanazon számláról utaltam:

Másik dolog, hogy amikor regisztráltam a PayPal-t, később vásároltam vele, egy idő után automatikusan ellenőrzött státuszba került a fiók. Figyeli ilyenkor a tranzakciókat, azok összegét, vagy ilyesmi.

(#23907) _stick_

Azt nem ismerem, jelenleg nem is működik a funkció, de bizonyára azért van, hogy elfogadják azt is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#23909) V/ válasza _stick_ (#23905) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel nem kell egyiket sem csatolni és működik, miért lenne gond?

(#23910) V/ válasza maestro87 (#23903) üzenetére


V/
Topikgazda

De tud vásárolni az is akinek nincs bankszámlája. (Magyarországról beszélek)
A megoldás a következő:
Egyenleg feltöltés.
A Top Up menü pontra kattintva látja az utaláshoz szükséges adatokat.
Besétál egy Unicredit bankfiókba.
Ott kitölt egy pénztáron keresztüli utalási nyomtatványt.
Megadja a nevét, a számlaszámot, az összeget és a közlemény rovatba beírja a transfer id-t.
Sorszámot húz.
Hívja a pénztáros, odaadja a kitöltött nyomtatványt és a pénzt.
Ha ez 15:00 óra előtt történik akár már másnap az egyenlegen a pénz, de legkésőbb 48 órán belül.

(#23911) V/ válasza _stick_ (#23902) üzenetére


V/
Topikgazda

Március közepétől kb. Megszűnt a promóciós szerződés a Trustpay-l.

(#23912) pecze


pecze
aktív tag

Nem engedi törölni a Paypal a hozzárendelt kártyámat, meg van bolondulva, eddig nem volt gondom, mindig hozzáadom, ha fizetni akarok vele, majd el is távolítom kifizetés után. Néha egy-egy napot várnom kell rá, hogy meg tudjam ezt tenni, de egy április 8.-i vásárlás óta, amit kétszer is kiszámlázott, majd gondolom rájöttek, hogy nem kéne, egyiket le is vette, így helyrehozta a hibát, de nem engedi levenni azóta a kártyám.
Ezt írja: Sorry, you can’t remove this card right now. Please try again after all transactions have been processed.
Mit lehet tenni?

(#23913) V/ válasza pecze (#23912) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez most tényleg komoly? mindig hozzáadom, ha fizetni akarok vele, majd el is távolítom kifizetés után.
Mi az értelme?
Ne csodálkozz ha eddig nem is, de előbb-utóbb korlátozzák a fiókodat.

[ Szerkesztve ]

(#23914) shield válasza Kernel (#23908) üzenetére


shield
őstag

Akkor rendben. Most kezdtem el az Ebay-os vásárlásokat, elég sok apró rendelésem volt, rendben ment minden, akkor nekem is automatikusan ellenőrzött státuszba került a fiókom, ahogy írtad.
Akkor minden OK! :C
Köszi. :R

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#23915) pecze válasza V/ (#23913) üzenetére


pecze
aktív tag

Ne haragudj, de tudtommal semmi szabálytalan nincs benne, a termék, szolgáltatás kifizetésre kerül, mindig ugyanazt a kártyát adom hozzá, nem cserélgetem. Nem webkártya, (citis, ott nincs webkártyára lehetőség) hogy csak egy bizonyos összeg van rajta, így tartom biztonságba. Folyamatosan jelennek meg a hírek, hogy megint feltörték ezt meg azt az oldalt, nem hiányzik, hogy egyszer azt vegyem észre, hogy ismeretlenek szívják le a lét a számlámról, mert beléptek a paypalomba.

(#23916) V/ válasza pecze (#23915) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyilván akkor még nem ismered az SMS belépési védelmet, így 0-hoz közelít a feltörési lehetőség, ha viszont minden alkalommal küldözgeted oda-vissza a kártya adatokat az szerintem kevésbé biztonságos.
Valójában minden kártyán lehet a limiteket csökkenteni és növelni ha van netbankod, mobilbankod.
Azt hogy véded ki, hogy a bolti fizetésnél, automatából pénzfelvételnél ne lopjanak meg?
Én nem a szabályosságra utaltam, amit csinálsz az ellentmond a Paypal használat logikájának. Egyébként meg feleslegesen terheled a Paypal rendszerét.

[ Szerkesztve ]

(#23917) _stick_ válasza V/ (#23911) üzenetére


_stick_
őstag

Hát ezt nagyon sajnálom. Eddig csak így használtam a PP-t és ennyiben ki is merül a PP tudásom. Közös számlám vagyunk a nejemmel és az ő nevén van a folyószámla, a PP az enyémen, vagyis a sima Top Up-os utalás nem játszik. Akkor hozzá kell kapcsolnom egy bankkártyát vagy hitelkártyát, de gondolom legjobb lenne egy internet-vásárlós bankkártya (korábban az MKB-nél volt ilyenem).
Mit javasoltok, hogy intézzem a vásárlásaimat? :F

(#23918) pecze válasza V/ (#23916) üzenetére


pecze
aktív tag

Nem ismertem, de azóta elolvastam, kösz a jelzést, így tényleg biztonságosnak tűnik, de attól még nem természetes, hogy nem távolíthatom el a kártyám, mert szerinte van nem lezárult tranzakcióm.

(#23919) V/ válasza pecze (#23918) üzenetére


V/
Topikgazda

A refund, esetleges visszatérítés miatt okozhat gondot.
Az hogy te mindig ugyanazt a kártyát adod hozzá az eltér a normális folyamattól.
De ha valaki eltávolít egy kártyát és kap visszatérítést, akkor mivel ahhoz a kártyához tartozó számlára kerülne vissza, az nem fog összejönni, neked kell a bankodban megkerestetni és lekönyvelni.
Másik a kártyás fizetések banki könyvelés lehet akár 5-6 nap is.

(#23920) V/ válasza _stick_ (#23917) üzenetére


V/
Topikgazda

Most akkor melyik bank az ahol a számlátok van?

(#23921) _stick_ válasza V/ (#23920) üzenetére


_stick_
őstag

Raiffeisen banknál van a nejem számlája.

(#23922) V/ válasza _stick_ (#23921) üzenetére


V/
Topikgazda

Náluk ami szóba jön kártyaként a Visa Classic, az jó lenne, de 5434 Ft az éves díja.
Vagy ha nem zavar az hogy a Paypal árfolyammal gazdálkodsz akkor ebben a hsz-ben a B terv.

(#23923) _stick_ válasza V/ (#23922) üzenetére


_stick_
őstag

B terv járható.
Olyan megoldás nincs, hogy a PP fiókomat átírom nejem nevére?

(#23924) V/ válasza _stick_ (#23923) üzenetére


V/
Topikgazda

Azzal mit érnél el? Ugyanaz mint ha újat készítesz. De ezt is ajánlják, új fiók.
Ezek a névcsere lehetőségei:

[ Szerkesztve ]

(#23925) _stick_ válasza V/ (#23924) üzenetére


_stick_
őstag

Kösz a segítséget, meglátom még mi legyen.
Csak mellesleg kérdezem. Édesapámat ugyanúgy hívják, mint engem. Ez már elég ahhoz, hogy fel tudjon tölteni pénzt a PP számlámra?

A leginkább költség hatékonyabb úgy lennék, ha az ingyenes pénzkivétellel kivett összeget feltolom a PP-ra az unicredit banknál és, mint linkelted, ez ingyenes bankon belül. :F Nekem nincs unicredit számlám, akkor is ingyenes?

[ Szerkesztve ]

(#23926) V/ válasza _stick_ (#23925) üzenetére


V/
Topikgazda

PÉNZTÁRI MŰVELETEK
Befizetések – számla javára
Számla devizanemével egyező valutában Díjmentes

Unicredites számlára, Unicredit pénztárban.

Édesapámat ugyanúgy hívják, mint engem.
Akkor az ő számlája lesz eltárolva. Arra a számlára tudsz kiküldeni pénzt később. A pénzügyi törvények alapján kérhetik igazolni a jogosultságot, akkor a lakcím is kötődik már hozzá, a személyes okmányok is. Nem biztos hogy járható út.

(#23927) _stick_ válasza V/ (#23926) üzenetére


_stick_
őstag

Újfent köszönöm a segítséget! :R

Még egy :B
A Top Up-nál megadott adatok, kedvezményezett, számlaszám, ID ezek a PP fiókomhoz vannak rendelve? Állandóak?

[ Szerkesztve ]

(#23928) V/ válasza _stick_ (#23927) üzenetére


V/
Topikgazda

A számlaszám az a Paypal általános magyar számlája, értelemszerűen a kedvezményezett is, ezek is állandóak.
Téged és a fiókodat a fix transfer id-el azonosítanak amikor pénz érkezik a számlájukra, ez csak a tiéd.
A legfontosabb, hogy azon kívül semmi más szöveg ne legyen a közlemény rovatban.

[ Szerkesztve ]

(#23929) Kernel válasza _stick_ (#23927) üzenetére


Kernel
nagyúr

Annyira állandó, hogy az Erste Netbankban sablont is kreáltam hozzá, így csak pár kattintás az utalás.

Legfeljebb ránézek, hogy nem változott-e az ID, de évek óta ugyanaz.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#23930) V/ válasza Kernel (#23929) üzenetére


V/
Topikgazda

nem változott-e az ID, de évek óta ugyanaz. Persze hogy nem, az e-mail cím és a transfer id a két Paypal azonosítód.

(#23931) bluyoo válasza maestro87 (#23879) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Köszi ez nekem is megoldotta félig a gondom! OTP-s kártya ...
Mondjuk hiába állítom be, újra meg újra visszaáll arra, hogy a PayPal váltson. :W
De legalább a fizetési oldalon újra beállítva engedi, hogy a bankom váltson.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#23932) zsupyro válasza V/ (#23857) üzenetére


zsupyro
tag

Ma ráértem elküldeni haver nevében a lekönyvelési kérelmet, most várjuk a csodát :)

A név változtatási kérelmemet elutasították,hiányos volt a benyújtott dokumentum , a sz.ig hátlapján lévő születési dátumra is kíváncsiak,legalábbis ezt vettem ki, most benyújtottam újra... :)

(#23933) Irvine81


Irvine81
csendes tag

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy február 12-én volt egy jogosulatlan vásárlás és a bankszámlámról 21 ezer Ft-ért vásároltak.
Ezt megreklamáltam el is fogadták ahogy én látom mert február 24-én megjelent a paypal oldalamon a +75 dollár de azt sem vissza utalni sem elkölteni nem tudom. Csak a tranzakcióknál jelent meg a jobb oldalon viszont a bal oldalon az elérhető összegnél nem.
A bankszámlámra sem érkezett meg a pénz ahogy itt olvastam ahogy javasolták bementem a bankomhoz de ők sem látták semmi nyomát hogy próbáltak volna nekem utalni.

Mi lehet a gond ennyi idő után van még rá esély hogy vissza kapom a pénzem.

Próbáltam az oldalon tájékozódni de az angolom elég gyenge még. Illetve egy ismerős segítségével írtunk már nekik de csak automatikus választ küldtek amitől nem lettem okosabb.
Irkálnak ott 60 napot de az is rég letelt már. Az első hsz-be meg 5 napot írnak
Köszönöm!

(#23934) TiberiusX


TiberiusX
tag

Szasztok!
Paypalomra feltettem 1600 ft-ot, 4.99 eur ért szeretnék vásárolni.
Nincs credit card kapcsolva a paypalomhoz. Az lenne a gond, hogy nem tudok fizetni, de ott a pénz rajta. Miért?

(#23935) KamuMazsola válasza TiberiusX (#23934) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Nem lehet, hogy nem elég a pénzed rá?

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#23936) V/ válasza TiberiusX (#23934) üzenetére


V/
Topikgazda

1600 Ft az 4.878 €. 1636 Ft kell.

Ezt nem szoktad használni?

(#23937) TiberiusX válasza V/ (#23936) üzenetére


TiberiusX
tag

Pedig használtan valuta váltóz, gondolom ez a paypalé. Akkor lehet ez a gond.
De lenne még 1 kérdésem. Az én bankkártyám nem alkalmas online fizetésre, így hozzá sem tudtam rendelni azt. Csak annyit tud a paypal h k&h bank és kész. Igy 75% osnak írja a profilom. Muszály paypal fizetéshez credit cardot rendelnem a profilomhoz?

(#23938) V/ válasza TiberiusX (#23937) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen kártyád van? Ha van neki CVC kódja, és ez mindegyiknek van már az utóbbi időben, akkor használható. Nincs hátulján az aláírás mező után külön 3 db szám?
De ha nem akarsz kedvezőbb árfolyammal fizetni mint a Paypal-é, akkor nem kell kártyát hozzáadnod.
A profil % egy marketing fogás, nincs jelentősége. Ki nem akar 100%-os lenni? :)

[ Szerkesztve ]

(#23939) TiberiusX válasza V/ (#23938) üzenetére


TiberiusX
tag

K&h trambulin bankkártyám van.
Am van 3jegyű kód rajta. Hozzá is tudtam rendelni mint bank,de nem mint credit card

[ Szerkesztve ]

(#23940) V/ válasza TiberiusX (#23939) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt írja a bankod:
K&H trambulin Maestro betéti bankkártya
széles körben használható, belföldön, külföldön és interneten is egyaránt használható

Ha az Összefoglalóban lévő leírás alapján csinálod akkor menni fog.
Ha mégse akkor az alap menü ezen az oldalán,
Debit and credit cards Add my card

(#23941) SRII válasza V/ (#23938) üzenetére


SRII
őstag

Szia!
Kaptam választ, (előzmény...töröltem a kártyám véletlen, és most újra hozzá szeretném adni)de nem értem és nem találom azon opciókat amiket kell tennem ahhoz ,hogy újra a kártyám hozzáadhatnám.

2. Click 'Profile' near the top of the page.
3. Click 'My money.'
4. Click 'Update' beside 'Debit and credit cards.'
5. Click 'Add a Card.'
6. Select the 'Card Type' and enter the required information.
7. Click 'Add Card.'

Hol találom ezen opciókat, sehol nem találom.

ez kaptam még.

• Some merchants cannot accept American Express. Consider adding a backup card to your account.
• You can link up to 8 credit cards or debit cards to your PayPal account.
• The card you add must be in the same name as the PayPal account and issued in the country in which the account was opened.

Here's how to change your card's expiry date:

1. Go to www.paypal.com and log in to your account.
2. Click 'Profile' near the top of the page.
3. Click 'My money.'
4. Click 'Update' beside 'Debit and credit cards.'
5. Click 'Edit' next to the card you want to update.
6. Enter the expiry date.
7. Enter your card's security code and click 'Save'

If you have any cards on PayPal that you are no longer using you can remove these cards.

Here's how to remove a debit card or credit card:

1. Go to www.paypal.com and log in to your account.
2. Click 'Profile' near the top of the page.
3. Click 'My Money'.'
4. Click 'Update' beside 'Debit and credit cards'
5. Select the card you want to remove and click 'Remove.'
6. Review the information and then click 'Remove.'

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#23942) bluyoo válasza KamuMazsola (#23895) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Webkártyával nekem is normálisan működik (kíváncsiságból hozzáadtam a fiókomhoz és működik), de normál bankkártyával állandóan visszaáll.
Plusz ahogy Góbi írta [link] mégis úgy mutatja, hogy a bank vált, mégis forintban von.
Szóval minden tranzakciónál hamis tájékoztatót ad és újra be kell állítani a banki váltást.
Az érdekes, hogy nekem a virtuális kártyámmal problémamentes, Góbinak meg az a problémás.

Bazinga!

(#23943) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

jópár éve regeltem már, de most léptem be hosszú idő után és kínai(?) írásjelek fogadnak. Többféle böngészővel próbáltam, nem az a gond.

Találkozott már valaki ilyesmivel?

most nézem, lefordítottam a kínai írásjeleket, valami 9 dolláros követelésről jött email ma hajnalban :F

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#23944) SRII válasza V/ (#23940) üzenetére


SRII
őstag

Megtaláltam az opciokat végig is mentem, de sajna ezt írja..

f you were making a purchase or sending money, we recommend that you check both your PayPal account and your email for a transaction confirmation after 30 minutes.

If you came to this page from another website, please return to that site (don't use your browser's Back button) and restart your activity.

If you came from PayPal's website, click the PayPal logo in the upper-left corner to return to our home page and restart your activity. You might have to log in again.

Mi az istenért ilyen nehéz hozzáadni egy kártyát. :F

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#23945) V/ válasza SRII (#23944) üzenetére


V/
Topikgazda

Kártya hozzáadássnál ilyen szöveget eddig még sosem láttaam: f you were making a purchase or sending money, we recommend that you check both your PayPal account and your email for a transaction confirmation after 30 minutes.
De a Profil oldal elérésed a felső menüsor Wallet, majd balra alul a Old account view, és My money volt?

[ Szerkesztve ]

(#23946) Kernel válasza Motion_Blur (#23943) üzenetére


Kernel
nagyúr

Jobbra fent a fogaskerék-ikonra kattintás, utána:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#23947) V/ válasza Motion_Blur (#23943) üzenetére


V/
Topikgazda

Töröld a sütiket és itt próbálj belépni.

(#23948) TiberiusX


TiberiusX
tag

Lenne egy olyan kérdésem, h a paypalomrol ha vissza akarok utalni a számlámra annak mi a menete és mennyi annak a díja?

(#23949) V/ válasza bluyoo (#23942) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak a pontosítás miatt kérdezem.
Belépsz átállítod, majd A Bill me in the currency listed on the seller's invoice. rádiógomb választása, Submit. Ezután az előző képernyő visszajön és ott alul a Save gombra kattintás után lépsz ki ebből a részből?

(#23950) SRII válasza V/ (#23945) üzenetére


SRII
őstag

szia..

My money - Debit and credit cards - Add a card - kitöltök mindent..és ezt kapom---

Sorry — your last action could not be completed
If you were making a purchase or sending money, we recommend that you check both your PayPal account and your email for a transaction confirmation after 30 minutes.

If you came to this page from another website, please return to that site (don't use your browser's Back button) and restart your activity.

If you came from PayPal's website, click the PayPal logo in the upper-left corner to return to our home page and restart your activity. You might have to log in again.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.