Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23601) V/ válasza kovpeti (#23599) üzenetére


V/
Topikgazda

Miért a végső lehetőséggel indítasz?
Lejárt a várható szállítási idő utolsó napja? Ha nem, akkor nem lehet indítani sem ott, sem a Paypal-n semmit.
Jelen esetben ez van.
Az eBay-n kell elsőnek case-t indítani, ha nem reagál akkor escalate, és gyorsabban visszakapod a pénzed.
Van az eBay védelme és majd utána a Paypal.

[ Szerkesztve ]

(#23602) V/ válasza mijos (#23600) üzenetére


V/
Topikgazda

Irányítószám, de ne idegesítsd magad.
Ha Hungary az alapfiókod országa, akkor ott élsz és 4 karakter az irányítószám.

[ Szerkesztve ]

(#23603) kovpeti válasza V/ (#23601) üzenetére


kovpeti
csendes tag

Akkor az lehet, amit mondasz, mert még van 3 nap hátra az Ebay által kalkulált várható szállítási időből.
Szóval várjam meg amíg az letelik, és csak azután léphetek. Rendben.

Nekem csak az a furcsa, hogy üzenetet sem lehet küldeni dispute keretében, amíg nem járt le a várható szállítási idő.

(#23604) V/ válasza kovpeti (#23603) üzenetére


V/
Topikgazda

Üzenetet tudsz küldeni, More actions, Contact seller és a I have a question about using my item or I want to send the seller a message Nem azokat kell választani amik még nem aktuálisak.

[ Szerkesztve ]

(#23605) kovpeti válasza V/ (#23604) üzenetére


kovpeti
csendes tag

Tudom hogy kell Ebay üzenetet küldeni, ahogy írtam, kétszer írtam is már, de nem hajlandó válaszolni az eladó. (másnak sem)
Gondoltam dispute nyitásra hátha reagálna...

Na mindegy, akkor megvárom, amíg letelik a kalkulált szállítási idő.

[ Szerkesztve ]

(#23606) darkflamy válasza V/ (#23595) üzenetére


darkflamy
csendes tag

Mindent próbáltam és semmi nem működött aztán próbáltam pár óra múlva és bejött az oldal, szóval végül is semmi nem segített, csak várnom kellett és jó lett (nem tudom mért), azért köszi a segítséget!

(#23607) fehér_ember válasza V/ (#23541) üzenetére


fehér_ember
addikt

Szia!

Igazad lett, valóban visszakaptam a virtuális bankkártyámra a sikertelen tranzakcióknál levont összegeket a paypal-tól;
"áruvisszavét ellenértéke" címszóval kb. 55 óra elteltével jelentek meg rajta "PAYPAL *PITNEYBOWES" feladótól.

Az az összeg amit végülis feleslegesen elutaltam a paypal számlámra, már kb. 14 óra elteltével rajta is volt. Úgyhogy, ha végülis mégse jött volna össze a beregelt virtuális kártyás fizetés, szerencsére akkor is belefértem volna az általad említett 48 órába.

Köszönöm a hasznos infókat és a megnyugtatást! :C :R

[ Szerkesztve ]

(#23608) V/ válasza fehér_ember (#23607) üzenetére


V/
Topikgazda

Szívesen.
Ezek szerint azért a normál Top Up is felgyorsult a 14 óra az jónak mondható, az eddigi 2-4 helyett.
A visszatérítés meg sajnos nem lesz gyorsabb, sok a résztvevő benne.

(#23609) atthany


atthany
aktív tag

SRÁCOK!

tööben is mondták más fórumban, hogy érdemesebb AUD-ban fizetni mint USD-ben a jobb árfolyam miatt, ez igaz lehet? :U
(nekem legutóbb 289 volt az USD árfolyam)

(#23610) V/ válasza atthany (#23609) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel és hol akarsz fizetni? Így általánosságban nem lehet válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#23611) atthany válasza V/ (#23610) üzenetére


atthany
aktív tag

Banggood, Paypal, CIB, VISA kártya

(#23612) V/ válasza atthany (#23611) üzenetére


V/
Topikgazda

De már válaszoltam neked, egyszerű kiszámolni.
Itt a link ebben a hsz-ben hogy miként számolja a bankod a vásárlást
Itt megtalálod a Visa árfolyamokat.

A Banggod alap devizája a $, az attól eltérő deviza beállítás esetén konvertál, rosszabbul jársz.
A Paypal esetén neked forintos a számlád, ha a Paypal-n a bankod vált akkor a hsz eleje érvényes.
Ha az egyenlegeden van pénz akkor fizetéskor konvertálja devizára, nincs jelentősége, ha előtte az egyenlegen csinálsz a forintból AU $-t mert akkor sem lesz jobb nagyon az árfolyam

[ Szerkesztve ]

(#23613) V/ válasza atthany (#23609) üzenetére


V/
Topikgazda

Most már levonták a pénzt, kíváncsi vagyok hogy jött ki neked a 289 Ft.

(#23614) esde


esde
tag

Üdv újra. :D
Ha nem jó telefonszámot adtam meg a paypal regisztrációnál, valahogy ez szerkeszthető? A beállításokban nem engedi se átírni se törölni. Új mobilszámot sem enged hozzáadni mert hogy már van egy mobilszám. (otthonit és munkahelyit enged, de ezzel nem lehet hitelesíteni) Ugyanis pénzt szeretnék küldeni, de kéri a telefonszám hitelesítést, és csak ezt az egy számot engedélyezi.

(#23615) norbi2010


norbi2010
őstag

Ma jár le a dispute-ommal kapcsolatban a 10 nap amit az eladónak adott a Paypal a válaszadásra, amit eddig nem tett meg, viszont még mindig awaiting the blabla státuszban van. Ez akkor változik meg amikor a dispute-ot megnyitottam?(délután valamikor)

(#23616) V/ válasza norbi2010 (#23615) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, 24 órás a forduló.

(#23617) V/ válasza esde (#23614) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerinted ha a Phone type Home vagy Work akkor nem kezdődhet 20-as, 30-as 70-es előszámmal?
Nekem például Home Telephone - Primary a mobil számom.
De lépj be és a My profile, My personal info, Phone, Update és szerkeszthető, adható hozzá másik.

[ Szerkesztve ]

(#23618) musli26


musli26
tag

Olyat lehet csinálni ,hogy párom nevén van egy ebay fiók.
De az én nevemmel szóló PP vásárlónék az ő fiókjából?
Köszi

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#23619) V/ válasza musli26 (#23618) üzenetére


V/
Topikgazda

Azzal a PP fiókkal kösd össze az eBayt és az lesz a fizetési lehetőséged, ezt az eBay Account settings, PayPal Account-nál tudod változtatni.
Buying and selling on eBay Unlink a mostani, majd link a tied. Oda-vissza, de ne naponta.

[ Szerkesztve ]

(#23620) esde válasza V/ (#23617) üzenetére


esde
tag

De ezt írtam, hogy hiába adok hozzá másikat, nem a 20-as vagy 70-es szám a gond, hanem hogy kizárólag az elsődleges számon kéri a hitelesítést (amit regnél adtam meg). És ezt se törölni se szerkeszteni nem engedi. Új számot se enged úgy hozzáadni hogy az legyen az elsődleges.

(#23621) V/ válasza esde (#23620) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen értem ezt a hitelesítést, lehet több primary. Nekem legalábbis van.
De csak telefonszámos hitelesítést választhatsz?

[ Szerkesztve ]

(#23622) norbi2010 válasza V/ (#23616) üzenetére


norbi2010
őstag

5/23/2016 01:51 PDT

Ez magyar idő szerint mikor lehet? Ekkor escale-eltem a dispute-ot.(de szép magyar mondat :DDD) Vagy délelőtt 11 vagy este 11.

(#23623) vigyori78 válasza norbi2010 (#23622) üzenetére


vigyori78
őstag

5/23/2016 10:51

(#23624) solor


solor
tag

A trustpay-os egyenleg feltöltés nem működik nálam. Más is tapasztalta ezt?

[ Szerkesztve ]

(#23625) V/ válasza solor (#23624) üzenetére


V/
Topikgazda

Lassan 2 hónapja. Már írtunk róla. Összefoglaló:
A magyarországi regisztrációk esetén ez felfüggesztve, új bankkal folyik tárgyalás, ha megkötik, akkor aktív lesz a menüpont.
Külföldi regisztrációk esetén van még ahol használható, de ott is korlátozva

(#23626) norbi2010 válasza vigyori78 (#23623) üzenetére


norbi2010
őstag

Érdekes, akkor már meg kellett volna változnia a státusznak, de mégsem.

(#23627) solor válasza V/ (#23625) üzenetére


solor
tag

Elkerülte a figyelmem, köszi az infót.

(#23628) esde válasza V/ (#23621) üzenetére


esde
tag

Köszönöm a választ, nálam sajnos bármit próbáltam nem engedte. Sikerült egyenlőre ezt úgy kikerülnöm hogy mobil alkalmazásról küldtem el a pénzt és nem kérte a telefonszámot. Valahogy átiratom majd ezt support segítséggel.
Viszont sikerült nehezen hozzáadnom a Payoneer bankszámlát pár napja, kaptam rá 2db hitelesítő összeget amit be kellett írnom PayPal-nál bizonyítékként ugye hogy az enyém. Ez valszeg így működik a külföldi bankoknál, nálunk ugye a levonás történik.

Azóta eltűnt a hozzáadott bank, és ez fogad:

Nem értem, ez micsoda? :F
Nem engedi hozzáadni újból.

[ Szerkesztve ]

(#23629) V/ válasza esde (#23628) üzenetére


V/
Topikgazda

Eddig nekem az az információm volt, hogy a magyar regisztrációhoz nem lehet hozzáadni amerikai bankot. Majd csak jelentkezik valaki akinek működik.
Nézd meg az My profile-on ott van-e, de ne mobil app-al.

[ Szerkesztve ]

(#23630) esde válasza V/ (#23629) üzenetére


esde
tag

Ilyen konkrétan hogy My Profile menü nekem nincsen. Wall menüben is tök üres minden.
Illetve a kezdőoldalon is.:

Az a furcsa hogy még egy kis összeget tudtam a hitelesítési idő alatt küldeni a Payoneer-ra meg is érkezett.
Aztán eltűnt PayPal-ról. O.o

[ Szerkesztve ]

(#23631) V/ válasza esde (#23630) üzenetére


V/
Topikgazda

Wallet,

baloldalon alul a kék színnel Old account view

Ez mindenkinek ott van

[ Szerkesztve ]

(#23632) mijos válasza V/ (#23602) üzenetére


mijos
senior tag

Ugy nez ki csak muszaj lesz uj accountot letrehoznom. A legszebb az egeszben, hogy bankot hozzaadni sem tudok. Bent van egy rakas penzem, de amerikai bankot nem akar hozzaadni... irtam paypal help-nek, hogy a kovetkezo uzenetet kapom: " you can not add bank this time " erre valaszuziben a bemasolt sablont kapom csak, hogy a wallet ful alatt tudok bankot hozzaadni, vicc.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#23633) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Paypallel fizettem ebayen.
Az első tranzakciónál elutasított a paypal, mondván, hogy a kártyám tiltva van.
Megnéztem az egyenlegem, semmi gond nem volt vele, viszont a szállítási díjat levonta.
Még nem kaptam smst a banktól, indítottam egy második kifizetést azt gondolván, hogy az első sikertelen volt.
A második tranzakció sikeres volt, de most a szállítási díj 2x lett kifizetve.
Írtam az eladónak szívhez szóló levelet, hogy bénázás miatt 2x ment a szállítási díj, mi ilyenkor a teendő.
Időközben megjöttek smsek a levonásokról, és a paypal accountomon azt látom, hogy az első tranzakcióhoz lett egy refund.
Nem kértem refundot, az eladó még nem is kapta meg a levelemet, mire ezt megnéztem.
Szóval ez most automatikusan "helyrejött" és nincsen más dolgom, csak majd pár nap múlva jön egy sms a jóváírással?

(#23634) V/ válasza #54715584 (#23633) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha tiltva lett volna akkor nem lett volna levonás, más volt a gond, aktiválás vagy banki rendszerhiba.
Már pár napja volt ilyen téma. Lásd innentől.
Röviden global shippinges szállítás esetén a vásárláskor 2 felé megy pénz, a szállítási költség egy részét kapja a logisztikai cég a másik részét + a vételárat az eladó.
Elsőnek a kisebb összeg kerül levonásra, ha valamiért nem sikerül a többi pénz levonása, akkor a tranzakció megszakad és a levont összeget refundként visszakapod, a kártyádra 1-2 nappal később kerül vissza. Automatikus az egész.
Nem megy sms.

[ Szerkesztve ]

(#23635) #54715584 válasza V/ (#23634) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszönöm az infót. Pont az elmúlt pár napot nem olvastam a topikból. :B
Akkor most feleslegesen írtam az eladónak, csak magamat hoztam ciki helyzetbe. :)

(#23636) Varoz


Varoz
őstag

Üdv!

Magyarországon regisztrált fiókot át lehet valahogy rakni Németországra vagy csinálnom kell új fiókot?


V/

A fene megeszi őket! De körülményesek. :D
Na, akkor a másik kérdés, hogy meg tudom-e szüntetni valahol, mert kéne az e-mail címem?

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23637) V/ válasza Varoz (#23636) üzenetére


V/
Topikgazda

Újat kell.

(#23638) V/ válasza Varoz (#23636) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen le lehet zárni. My profile My settings első sor Close account

[ Szerkesztve ]

(#23639) Varoz válasza V/ (#23638) üzenetére


Varoz
őstag

Megoldottam másképp. Köszi. :R

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23640) norbi2010 válasza norbi2010 (#23626) üzenetére


norbi2010
őstag

Most már le kellett telnie a 10 napnak, de még mindig nem változott meg a status. Hogy van ez?

(#23641) norbi2010 válasza norbi2010 (#23640) üzenetére


norbi2010
őstag

Most kaptam e-mail-t, megkaptam a refund-ot, köszi a segítséget. :R

(#23642) esde válasza V/ (#23631) üzenetére


esde
tag

Szoktam a régi nézetet használni mert sokkal átláthatóbb számomra is. Így is néztem, egyszerűen nincs sehol.
Bár nálam már "classic site"-ot ír old account helyett.

(#23643) V/ válasza esde (#23642) üzenetére


V/
Topikgazda

Neked hol van regisztrációd?
A Profil volt a lényeg, hogy megtaláld. Az USA Payoneer bankszámla hozzáadás magyar fiókhoz nem fog szerintem működni.
Kérnék olyat jelentkezni aki megoldotta, hasznos lenne az információ.

[ Szerkesztve ]

(#23644) kovpeti válasza V/ (#23604) üzenetére


kovpeti
csendes tag

Szia,

Ahogy tanácsoltad, vártam hogy leteljen az a pár nap, ami a várható szállítási időből még hátravan, mert addig nem tudok lépni, hogy visszakapjam a pénzem.
Viszont az eladó mától már nem tag az Ebay-en, gondolom az Ebay törölte a fiókját a rengeteg negatív miatt, amit az utóbbi időben kapott. Értesítést erről nem kaptam, úgy vettem észre, hogy időnként ránéztem az eladó profiljára.
Így most már adott az Ebay rendszere egy lehetőséget, tudtam az eladónak (aki már nincs az Ebay-en :( ) küldeni egy üzenetet, egészen pontosan egy request-et, hogy full refund-ra tartok igényt. Ez a request elment neki, és azt írta az Ebay, hogy ha június 9-ig nem válaszol, akkor beavatkoznak, akkor tudok a request-ből claim-et csinálni.
Ez így rendben van, ugye?

(#23645) mijos


mijos
senior tag

Egy gyors kerdes: ha letrehozok egy uj fiokot masik cimmel, akkor a regirol az ujra at tudom kuldeni a penzem?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#23646) emre válasza mijos (#23645) üzenetére


emre
veterán

Az nem elég jó hogy a regisztrált kártyádra küldöd vissza a pénzed?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#23647) V/ válasza mijos (#23645) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen.

(#23648) V/ válasza emre (#23646) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehet kártyára küldeni, nem USA fiókja van és nem Paypal kártyája. Te hogy tudod megcsinálni?

[ Szerkesztve ]

(#23649) V/ válasza kovpeti (#23644) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez rendben van, a refund technológia miatt fut így a dolog, függetlenül, hogy törölték a regisztrációt.

(#23650) emre válasza V/ (#23648) üzenetére


emre
veterán

Passz.
Ma ügyeztem régi regisztrációmat, (kártya frissítés, cím változás) és mintha láttam volna ilyen opciót.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.