Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22551) V/ válasza vaksi8 (#22550) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha vissza kell küldened és nem akarod, hogy veszteség legyen a postaköltség, akkor használd.
Itt kimaradt az alapszövegből, hogy meghosszabbítva, amikor megtörtént egy hsz-ben lett beírva, nem pedig a doksiba.

[ Szerkesztve ]

(#22552) Bornie127 válasza V/ (#22540) üzenetére


Bornie127
senior tag

A BG reklamációs rendszerén a a supportot érted?

(#22553) kuyarashi válasza V/ (#22549) üzenetére


kuyarashi
őstag

Köszi. Legközelebbi rendelés után megpróbálom másik böngészővel. (Egyébként PC-ről nyomom 10-ből 10-szer.)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#22554) V/ válasza Bornie127 (#22552) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen

(#22555) V/ válasza kuyarashi (#22553) üzenetére


V/
Topikgazda

Most is át tudod állítani, nem kell a vásárlásra várnod.

[ Szerkesztve ]

(#22556) kuyarashi válasza V/ (#22555) üzenetére


kuyarashi
őstag

Tudom, de már Chrome-ban beállítottam, tehát most rendben a következő rendelésig.
Szóval az a biztos, ha majd ismét veszek valamit, ő visszaáll, én pedig másik böngészőből megint végigmegyek a "procedúrán".

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#22557) V/ válasza kuyarashi (#22556) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyit hozzáteszek, hogy én nem szoktam a Paypal jelszó alatti sorban a This is a private computer.t bejelölni, de lehet, hogy ez nem befolyásol semmit.

(#22558) Tomasz8


Tomasz8
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki abba segíteni, hogy az ebay miért nem enged vásárol? Ezzel a hibával szakítja meg a vásárlást. Évek óta ebay-ezek, de csak az utóbbi 1 hónapba futottam bele ebbe a hibába, de ez már több nap óta nem enged vásárolni és mindig ezzel a kártyával szoktam fizetni! Mi lehet a baj? Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#22559) V/ válasza Tomasz8 (#22558) üzenetére


V/
Topikgazda

A kártya Maestro? Jól látom, nincs a Paypal az eBay-el összekapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#22560) Tomasz8 válasza V/ (#22559) üzenetére


Tomasz8
csendes tag

A kártya az mastercard. Nincs mert Én évek óta mindig úgy fizettem, hogy megadtam a kártyaszámot és levonta. PayPal-t még sose használtam.

(#22561) V/ válasza Tomasz8 (#22560) üzenetére


V/
Topikgazda

Van egy lehetősége az eladónak, hogy kizárja azokat a vásárlásból akiknek nincs Paypal fiókja. Ilyenbe is belefuthatsz. Én is beállítottam, mert a nem fizető vevők esélye nagymértékben csökken.

Illetve előkerülhetnek a bankod korlátozásai a kártyahasználatra vonatkozóan.
Ne haragudj, de a Paypal-l klienssel fizetsz, mivel az eBay-nek az a fizetéseket kezelő része, a képen is az látható, így minden fizetésnél azt használtad. Csak a pontosság kedvéért.

[ Szerkesztve ]

(#22562) Surci1


Surci1
tag

Sziasztok.
Olvasva a hozzászólásokat, lehet nekem sincs a paypal-om az ebay-hez kapcsolva, hogyan tudom ellenőrizni ezt? ezidáig azt gondoltam hogyha látom az ebay-en a paypal accountomnál a paypal-os emailcímem akkor össze van kapcsolva. Ezek szerint az csak a paypalos fizetéshez kellett, de nem jelenti az ebay és paypal összekapcsolását? bocsánat kissé megkavarodtam e kérdéskörben

[ Szerkesztve ]

(#22563) V/ válasza Surci1 (#22562) üzenetére


V/
Topikgazda

Pár napja volt róla szó, belépsz a neved alatt a Account settings, menüben PayPal Account, Buying on eBay: résznél vagy Link vagy Unlink accounts. Utóbbit látva össze van kapcsolva és ott az e-mail cím Paypal azonosító.

[ Szerkesztve ]

(#22564) Tomasz8 válasza V/ (#22561) üzenetére


Tomasz8
csendes tag

Értem, köszönöm szépen! Még annyi, hogy mi a véleményed biztonságos a számládat össze szinkronizálni a PayPal fiókkal? Vagy csak mindig annyit tölteni rá amennyit kellene? Azt úgy lehet, hogy az itt megadott bankszámlaszámra kell annyit utalni amennyit szeretnénk a PayPal számlánkra rakni? Bocsi, csak még sose használtam ilyet :)

(#22565) Surci1 válasza V/ (#22563) üzenetére


Surci1
tag

Igen volt róla szó már régebben is.
Most megnéztem a Buying on eBay: résznél a gmail cimem és mellette unlink accounts van, tehát akkor össze vagyok kapcsolva.
Csak az zavart meg most, hogy emlékeim szerint egyszer egy képet is raktál fel a arról amikor a buy it now gombra kattintás után mutat az ebay, és ott a fizethető kártyák helyett egy link jel volt ebay és paypal között, és ez a gyorsfizetés beállítást mutatta. Nálam nincs olyan és most ez kavart meg engem
Mondjuk azóta se tudtam kideríteni, hogy ezt a gyorsfizetést hol lehet beállítani, így ha adsz egy kis útbaigazítást, azt nagyon megköszönöm. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#22566) V/ válasza Surci1 (#22565) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne állítsd be, mert ha véletlenül elfelejti a kártya konverziót, akkor nem tudsz rajta fizetéskor állítani. 3 egér kattintást váltana csak ki, mivel nem kell belépni a Paypal-re neked és úgy fizet, nincs komolyabb jelentőség. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#22567) kuyarashi válasza V/ (#22557) üzenetére


kuyarashi
őstag

Köszi, megnézem majd ezt is.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#22568) Tomasz8 válasza V/ (#22563) üzenetére


Tomasz8
csendes tag

Minden megvan, sikerült megvennem PayPal-on keresztül! Köszönöm szépen a segítségedet! :R :R :R

(#22569) Surci1 válasza V/ (#22566) üzenetére


Surci1
tag

Oké, köszi akkor inkább nem állítom, nehogy a paypal váltson.

(#22570) V/ válasza Tomasz8 (#22564) üzenetére


V/
Topikgazda

A számla nincs úgy szinkronizálva, mint a szó alapértelmében.
Ha nem adsz hozzá, az egyenleg akkor is feltölthető banki utalással. Ha pénzt akarsz az egyenlegről a bankszámlára "kimenekíteni", akkor kell bankszámla, de akkor is csak a pénzküldés működik, nincs összekötve.
Ne ezzel tegyél fel pénzt (To Up), ez több nap, a másik módszerrel 1 órán belül az egyenlegen a pénz.
Összefoglaló Paypal egyenleg gyors feltöltése pénzzel a Add funds to your account instantly használatával.
DE ne felejtsd el, az egyenlegről történő fizetés mindig a Paypal árfolyam váltással történik.
A képen látható bankszámlaszám a Paypal Unicreditnél vezetett számlája, azt nem kell kitakarni, nyilvános, az alatta lévő azonosítót azt viszont igen, mert az a te azonosítód.(Transfer ID)

[ Szerkesztve ]

(#22571) mp54


mp54
senior tag

Óvatosságból a Paypal-hez nem csatoltam a bankkártyám...csak "átrakattam" a pénzt oda (valami szlovák bankon keresztül), hogy tudjak fizetni.
Ekkor is be lehet állítani (ha igen: hol?) hogy ne a Paypal váltson?
Szerk.: lehet, az előző hsz-ban ott a válasz?
Azaz az egyenlegre tudok HUF számláról pld EUR-t rakni, mert hogy EUR-ban kel fizetni?

[ Szerkesztve ]

(#22572) V/ válasza mp54 (#22571) üzenetére


V/
Topikgazda

Ekkor is be lehet állítani (ha igen: hol?) hogy ne a Paypal váltson? Nem, mert lenni kell egy másik fizető eszköznek ami más árfolyammal dolgozhat, ez lenne a kártya. Az "óvatosságod" a kártya nem hozzáadás miatt nem indokolt. Minden vásárlásodnál feleslegesen költesz többet.
Az egyenlegre mivel Hungary-t adtál meg és a bankodban forint számlád van, csak forintot utalhatsz. Ha lenne deviza számlád akkor is mivel Hungary-t adtál meg forintként kerülne a PP egyenlegre.
Az egyenlegen átcsoportosíthatód a devizákat, (forint->€ és vissza) de ott is van árfolyam váltás.

(#22573) mp54 válasza V/ (#22572) üzenetére


mp54
senior tag

Akkor a PP-nél jobb váltás eléréséhez:
-csatolni kell a (forint) kártyámat,
-valahol/valamit be kell állítani?

(#22574) V/ válasza mp54 (#22573) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, az Összefoglalóban ott vannak a leírások.
Annyit tennék hozzá még, ha a kártyát a Paypal-n hozzáadod akkor jobban védve vagy, mint amikor minden vásárlásnál elküldöd a kártya adatokat, a Paypal csak az azonosító e-mail címet keringteti, a pénzmozgás egy zárt, védett rendszeren keresztül történik.

(#22575) norbi2010


norbi2010
őstag

Valami gond van a fiókommal. Bejelentkezéskor ezt adja be: Please check your entries and try again.

Jól vannak beírva az adatok, iOS app-pal pedig be tudok lépni(ujjlenyomattal, nem próbáltam még email+jelszóval)
Mi lehet a gond?

szerk.: na, mire leírtam beengedett :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22576) bftsroli


bftsroli
csendes tag

Sziasztok!

Paypal fiókomhoz szerettem volna hozzácsatolni a bankszámlámat és ezt az üzenetet kapom: "Sorry, we are not able to process your request. Please try again later."

Mi lehet a probléma? :F

(#22577) V/ válasza bftsroli (#22576) üzenetére


V/
Topikgazda

Tedd azt amit ír, próbáld meg később. Ebből az üzenetből egyébként nem derül ki a probléma. Nem fér hozzá a rendszer valamihez, lehet hogy nem jó valamelyik adat és azt nem tudja egyeztetni, bármi.

(#22578) bftsroli válasza V/ (#22577) üzenetére


bftsroli
csendes tag

Rendben köszi, akkor próbálgatom. :)

(#22579) quex


quex
tag

Létrehoztam egy paypal account-ot, utaltam rá pénzt, megjelent a paypal számlán, de nem tudok vele fizetni a battle.net-en, mert kártyaszámot akar. Tudna valaki segíteni, hogyan lehet ezt kikerülni?

I have an RNA joke, but it might get lost in translation.

(#22580) V/ válasza quex (#22579) üzenetére


V/
Topikgazda

A két helyen egyezik a címed, országod? De legtöbb helyen azt olvasom, hogy egyenlegről nem fogad fizetést, illetve ez ország függő.
Nem kell a kettőt összerendelni? PP és battlenet fiókok.
Vagy ezek közül maradt ki valami:
PayPal™ can be used as a payment method on Battle.net. SMS Protect is required to add Battle.net Balance with PayPal. Select an option below to learn more.
Note: PayPal is not available in all regions.

Adding PayPal to Your Payment Options

Go to My Payment Options and click Add Payment Method.
Select PayPal from the dropdown menu, and then click Continue to PayPal.
Log in to your existing PayPal account, or create a new account.
Note: You need a valid credit card on your PayPal account to make payments.

PayPal will not appear as a payment option if you already have a PayPal account linked to your Battle.net account.

[ Szerkesztve ]

(#22581) quex válasza V/ (#22580) üzenetére


quex
tag

Magyarul fogalmad sincs? Ki tudna esetleg segíteni?

Credit kártya azonosítót kér. Ezen nem tudok tovább jutni, mivel egyrészt nincs ilyenem, másrészt nem is szeretném megadni. Enélkül hogyan lehet a battlenetre paypal-al fizetni?

[ Szerkesztve ]

I have an RNA joke, but it might get lost in translation.

(#22582) V/ válasza quex (#22581) üzenetére


V/
Topikgazda

Szívesen segítek és van fogalmam róla.
Csak bankkártyás Paypal-el lehet fizetni.
Látom nem ment át amit írtam.
Összerendelted a két fiókot egyébként?
Kifizessem helyetted? Mert én ki tudom fizetni a Paypal fiókommal.
Ki tudna esetleg segíteni? Édesapád, ha a kártyáját megengedi a Paypal fiókhoz rendelni.

[ Szerkesztve ]

(#22583) Ryder62


Ryder62
őstag

Ha egy ideig nem lépek be a PayPal fiókomba/accountomba akkor törlődik? Több mint 1 éve léptem be.

(#22584) attiati


attiati
veterán

a számlám fő devizaneme USD
Innen onnan megmarad huf-ban és eur-ban némi összeg, de azokat nem akarja elkölteni (inkább most már a kártyát használja).

ha leváltom paypalon belül, akkor elkölthető lesz?

[ Szerkesztve ]

(#22585) V/ válasza Ryder62 (#22583) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem törlődik, azt neked kell kezdeményezni. Viszont lehet, hogy kérni fogja valamelyik biztonsági kérdésedet.

[ Szerkesztve ]

(#22586) V/ válasza attiati (#22584) üzenetére


V/
Topikgazda

Az egyenlegen lévő pénz áttehető másik devizában. És ha abban kell fizetni, akkor levonja az egyenlegről.

Segítség, hogy hogyan ebben a hsz-ben.[link]

[ Szerkesztve ]

(#22587) quex válasza V/ (#22582) üzenetére


quex
tag

Nem tudom összerendelni a battlenet-et a paypal számlával, mert itt akar mindenáron bankkártya adatokat.

Ezt írja a support:

------------------
Hello ********!

I have looked into your issue.

You certainly can use PayPal to purchase Whisper of the Old Gods for Hearthstone, provided that you have either Balance or a payment method on your PayPal Account.

If you dont have PayPal Balance, then you have to add a payment method like a credit card or bank details on your PayPal Account.

If you dont have neither of that, then your PayPal Account is not verfied and cannot be used as a payment option.

I would recommand you to contact PayPal to help you out verifying your PayPal account.

Should you have further questions, please do not hesitate to contact us again.

Have an epic day!
----------------------

Sajnos nem tudok jól angolul, mert az iskolában mi sajnos még oroszt tanultunk. Amennyit értek belőle, nem az a baja, amit írtál, hanem további adatok megadását várja a paypal-on. Pontosan erre kérdeztem rá néhány nappal ezelőtt, hogy szükségesek-e ezek. Az írtad nem. Erre úgy tűnik, hogy mégis.

Nagyon örülök neki, ha segíteni próbálsz, de attól még, mert bemásolsz valahonnan egy csomó idegen nyelvi szöveget egy magyar oldalon, meg halandzsázol valamit, aminak nagy részét nem értem, nem fog megoldódni a dolog. Bár lehet, hogy neked a fontoskodás a lényeg. Figyelj, azért kértem tanácsot, mert fogalmam sincs az egészről. Egy egyetemi professzor is képes megtartani egy előadást úgy, hogy a csak a szakértők értsék, és úgy is, hogy a laikusok is. Nem tudnád magyarul leírni úgy, hogy én is megértsem, hogy konkértan mi a teendőm?

I have an RNA joke, but it might get lost in translation.

(#22588) quex válasza quex (#22587) üzenetére


quex
tag

Csak találgatok. Elképzelhető-e esetleg, hogy azért akar bankkártya számot, mert bár van rajta pénz, az forintban van, nem euro-ban? Nem kell esetleg átváltani előtte? Lehet ilyet egyáltalán, vagy ezt automatikusan megoldja és más probléma van?

25 ezer forint van rajta és 45 EUR-t kellene vele kifizetnem.

[ Szerkesztve ]

I have an RNA joke, but it might get lost in translation.

(#22589) V/ válasza quex (#22587) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyszerű, adjál hozzá kártyát a Paypal fiókodhoz, mert anélkül nem tudsz ott fizetni. többször leírtam, magyarul is.

Amennyit értek belőle, nem az a baja, amit írtál, hanem további adatok megadását várja a paypal-on.
Nem adatokat kérnek. Az írják amit eddig írtam neked.
Nem szeretem, ha ok nélkül kétségbe vonják azt, amit írok.
Két dolgot írnak:
Kártya hozzáadás (add a payment method like a credit card or bank details on your PayPal Account)
Nincs megerősítve a Paypal fiók (your PayPal Account is not verfied)

A Paypal fiók e-mail címet is meg kell erősíttetni, illetve ha adsz hozzá kártyát, akkor Verified lesz az állapotod.
Az service@intl.paypal.com címről érkező, Activate your PayPal account témájú email-ben van egy link, Click to activate your account
A kártya hozzáadáshoz pedig az Összegfoglalóban lévő leírások segítenek.
Ha ezeket megteszed, ellenőrzöd akkor tudsz fizetni majd.
Remélem így minden érhető volt.
Az hszd. utolsó bekezdésben írtak elég sértőek, ha ez neked a köszönet, akkor nem díjazom. A személyeskedése egy segítséget kérőnek nem igazán korrekt hozzáállás.

[ Szerkesztve ]

(#22590) V/ válasza quex (#22588) üzenetére


V/
Topikgazda

Elképzelhető-e esetleg, hogy azért akar bankkártya számot, mert bár van rajta pénz, az forintban van, nem euro-ban?
Kártyás fizetés esetén a bankod átváltja a más devizát a számla alap devizájára. Az €, $ forinra és úgy terheli a számládat, ez automatikus.
Normál kártyával is tudsz fizetni, de akkor a Battlenet fiók fizetési eszközeihez a Paypal helyett azt kell felvenni.

[ Szerkesztve ]

(#22591) V/ válasza quex (#22587) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosan erre kérdeztem rá néhány nappal ezelőtt, hogy szükségesek-e ezek. Az írtad nem

Ahol nemet írtam, annak semmi köze a jelenlegi helyzetedhez, így nyugodtan kijelenthetem, nem válaszoltam nemmel és a válaszok a kérdésekre a valóságot tartalmazzák.

Kérdéseid és a válaszok.
- Kérdésem az, hogy tudok-e rá utalni a bankból a paypal számlára akár többször is úgy, hogy bankkártya ne legyen hozzárendelve a paypal fiókomhoz, Igen
- és ne tudjon automatikusan levonni pénzt a bankszámlámról? Ilyen nem létezik
- Tudom-e használni a paypal számlámat neten való fizetésre bankkártya/bankszámla hozzárendelése nélkül? Igen
- Tudok-e fizetni 2 különböző battlenet fiókra, ami nem a paypal-os néven lett regisztrálva?
Semmiközük egymáshoz, igen

[ Szerkesztve ]

(#22592) beholder00


beholder00
tag

Sziasztok!

Két kérdéshez szeretnék egy kis segítséget kérni:

1. Most kaptam új bankkártyát régi bankszámlaszámomhoz. Közben 2 paypal számlám lett sajnos. Lényeg hogy ez első acc-on a bankszámlaszámot beírtam viszont a kártyámat sajnos elírtam, így ezt nem tudtam hozzáadni. Sajnos ide nem tudom a jelszót, se a jelszó emlékeztetőt. (ezért is kellett a másik acc) A második acc-on szeretném jól kezelni. Ergo az egyetlen bankszámlaszámomat és az új kártyát ezen használni. Van rá mód, hogy a régit töröljem? Illetve lehetséges, hogy azért nem fogadja most el a második acc-on a bankszámlámat mert úgymond az egyszer már be van regisztrálva?
2. Formális kérdésem: pl.:havi rendszerességgel fizetném spotify-t belőle ami 7,99€ lenne. Ezt elv tudnám bankkártyával egyből mert MasterCard de esetleg paypal-al is. Melyik kerül kevesebb költségembe?

(#22593) medvegy


medvegy
aktív tag

Sziasztok!

Egy Gearbest-es vásárlás után claim-et kellett indítanom (ez volt az első alkalom számomra), mert nem kaptam meg a terméket és a PayPal refund-ot ítélt meg, ami már látszik is ha belépek a PayPal fiókomba.

Ezt találtam az összefoglalóban:

Kérdés: Paypal fiók szerint megkaptam a refund összeget. Ennek mekkora átfutási ideje van, hogy a kártyához tartozó számlaszámomon látható legyen? Nem látszik az egyenlegen a refund összege.
Válasz: 3-5 banki munkanap, ha az 5. napon sincs a bankkártyához tartozó számlán, hívni kell a bankot.
A visszatérítés –refund- ahonnan indult a pénz, oda fog visszakerülni. Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor a kártyához tartozó bankszámlára

A banki account nincs rendelve a PayPal fiókomhoz (beírom a számlaszámot és a bank nevét, de valamiért nem sikerül), csak bankkártya, amiről a fizetés is történt.

Az volna a kérdésem, hogy úgy is vissza fog jönni a bankkártyához tartozó számlára a pénz, ha az nincs a PayPal account-hoz kapcsolva?

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#22594) V/ válasza medvegy (#22593) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt a válasz: ha bankkártyáról, akkor a kártyához tartozó bankszámlára
Van bankszámlád, adnak hozzá kártyát. Ez vagy ehhez a számlához kapcsolódik direkt, vagy egy alszámlán a számlához.
Az idézett szöveget értsd úgy, hogy a kártya egy bankszámlához tartozik, amikor fizetsz vele akkor a megadott kártya adatok alapján arról a bankszámláról utalják a pénzt a kereskedőnek. Konkrétan ezeken a kártyákon "ténylegesen" nincs pénz. Így fizikailag nem is kerülhet vissza rá. Ezért megy számlára.

Amikor a Paypal-n bankszámla hozzáadásról beszélünk, az akkor értelmezhető, ha a Paypal egyenlegen lévő pénzt szeretnéd a"kezedben" tartani és ezt úgy teheted meg ha kiutalod a bankszámládra.
Attól függetlenül, hogy az adott bankszámládhoz direktben van a kártya hozzárendelve, nincs kapcsolatban ez a két funkció: vásárlás és pénzkiküldés egymással.
Ha pénzt akarsz kiküldeni, akkor add hozzá a pénzforgalmi számládat, hanem akkor felesleges.
Ha kártyával fizetsz a refund majd a számlán lesz hozzáférhető.

[ Szerkesztve ]

(#22595) V/ válasza beholder00 (#22592) üzenetére


V/
Topikgazda

1. belépés nélkül nem tudod lezárni. Kérhető segítség, de ha nem tudod a biztonsági kérdésekre a választ, akkor telefonos kapcsolatfelvétellel tudod lerendezni, kérni fognak azonosításhoz adatokat.

2. A rendszeres fizetések beállíthatók, amit említettél az automatikus levonással működik, az hogy az adott fizetési napon a Paypal egyenlegről (ha van ott €-ban annyi amennyi szükséges) vagy a kártyáról vonja, az nem befolyásol semmit. Valahol lenni kell pénznek.
Ezt egyébként a My profile, My money, My preapproved payments-nél lehet kezelni.

De nem muszáj Paypal-t használnod a fizetéshez, mehet direkt bankkártyával is, csak akkor azt kell megadnod a Spotify fiókodban alap fizetőeszköznek. Ezen a linken ez a szövegrész: Hogyan módosíthatom a fizetés részleteit?

[ Szerkesztve ]

(#22596) medvegy válasza V/ (#22594) üzenetére


medvegy
aktív tag

Köszi a választ :R Akkor várom türelmesen, hogy a pénz a számlámra kerüljön.

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#22597) mijos


mijos
senior tag

Sziasztok.
Be lehet azt allitani hogy paypal ne kuldje automatikusan a bankszamlamra a bejovo penzeket?
A masik, van olyan aki szokott ebay-en kivul megallapodni es csak paypal-on bizniszelni? Valahogy nekem nem tunik annyira megbizhatonak, de ez vegul is mindket felnek olcsobb megoldas.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#22598) V/ válasza mijos (#22597) üzenetére


V/
Topikgazda

Be lehet azt allitani hogy paypal ne kuldje automatikusan a bankszamlamra a bejovo penzeket?
Az egyenlegre menő pénzek ott maradnak, azt csak te tudod kiküldeni, egyáltalán nem automatikus.
Ha a kártyás vásárlások esetén refundot kapsz, az megy vissza a kártya mögötti számlára.
Akkor most milyen bejövő pénzről van szó?
Megint felmerült ez a téma?
Álláspontom: van az eBay-el kötött szerződésem, ami ezt tiltja és én elfogadtam amikor eBay fiókot létrehoztam, ezért be is tartom. Szerződés betartása ez is ismérve a tisztességes embernek. Az én erkölcsi normám szerint.
Ezt nem ezen nyilvános fórumon kell megvitatni, hogy miként játsszuk ki a szabályokat.

[ Szerkesztve ]

(#22599) D@ny7


D@ny7
aktív tag

Sziasztok. Ma regisztráltam Paypal fiókot, azt írja a rendszer hogy 30%-ban van kész a fiókom. Kell még valamit tennem? Hol tudok feltölteni rá egyenleget, illetve ha én 3000 FT-ot töltök fel rá, abból levonnak valamennyit?

(#22600) V/ válasza D@ny7 (#22599) üzenetére


V/
Topikgazda

Mire szeretnéd használni, azt kell eldönteni. De ha van az egyenlegen pénz akkor tudsz már most is vásárolni.
Ha bankkártyát adsz hozzá akkor 80%-os leszel, nem lesznek havi limitjeid és a fiók verified lesz, ami néhány vásárlási helyen szükséges, ha bankszámlát is adsz hozzá akkor leszel 100% -os és a Paypal-n kapott pénzt a bankszámládra ki tudod küldeni. De a %-os kijelzés csak marketing.
Nem tudom, hol tájékozódtál a Paypal-l kapcsolatban, de az egyenleg feltöltése ingyenes. A vásárlás ingyenes.
Az Összefoglalót lenyitva találsz információkat.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.