Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23551) Monyos válasza V/ (#23550) üzenetére


Monyos
aktív tag

Akkor bocsánat, figyelmetlen voltam. Azt hittem, csak valami időszakos leállás.
Köszi a gyors választ. :R

(#23552) nagy@gmx.com


nagy@gmx.com
tag

A bankszámlámra vissza akarom utalni a PayPal számlán lévő 50.000 Ft-ot, de azt írja, hogy túlléptem a limitet, és hogy erősítsem meg a személyazonosságom.
Ilyenkor elég csak a személyi igazolványom másolatát feltölteni, vagy kell a lakcímkártya is?

(#23553) V/ válasza nagy@gmx.com (#23552) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor most adtál hozzá kártyát és az a 4 jegyű kóddal comfirmed, megerősített?
Most már tényleg nem tudlak követni.
Csak tisztázzuk, van egy leírás az Összefoglalóban a kártyahozzáadásról, az alapján csináltad?
Ha végig vittél mindent, akkor nincs csak az éves 773000 Ft limit, azt elérve kérnek igazolást, illetve ha egy tétel 300000 Ft lenne.

[ Szerkesztve ]

(#23554) nagy@gmx.com válasza V/ (#23553) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Nem adtam hozzá a kártyát.

(#23555) V/ válasza nagy@gmx.com (#23554) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, a limitek eltörlésének leggyorsabb módja a kártyahozzáadás, az okmány feltöltés alapján az elbírálás majd 1 hét és előfordulhat, hogy javasolni fogják a végén a kártyahozzáadást.
Mostanában nem hallottam olyanról, hogy az alaplimitet felszabadították volna csak a személyes okmány feltöltése után. De lehetséges.
A kérdés meg azért volt, mintha azt írtad volna, ha kártyát adsz hozzá akkor tudsz pénzt küldeni.

(#23556) Schimi070


Schimi070
tag

Azt szeretném kérdezni, hogy a barátom vásárolna buszjegyet, paypal-lal lehet csak fizetni, én fizetném ki részére. Lehetséges ez és ha lehet hogyan megy? Csak nem régóta van számlám és nincs elég tapasztalatom.

(#23557) V/ válasza Schimi070 (#23556) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehetséges, de milyen buszjegyről van szó, mert a Volánok esetén kártyás fizetésről tudok.

(#23558) Schimi070 válasza V/ (#23557) üzenetére


Schimi070
tag

Nem Volán, hanem külföldi (Német) de , most pontosan nem tudom milyen társaság.

(#23559) V/ válasza Schimi070 (#23558) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké. A PP fiókodhoz van bankkártya hozzáadva? Ha igen akkor csak arra kell figyelned hogy legyen rajta annyi pénz amibe a jegy devizában kerül ma ha Visa a kártyád akkor 1 € = 316.97 Ft, Mastercard esetén 313.68 Ft.
Ha úgy működik mint nálunk, akkor ki kell választani a induló és cél állomást, az utazás napját, járatot, helyfoglalást, meg kell adni némi személyes adatot, esetleg számla igényt, amikor ezek megvannak akkor a fizetésnél a Paypal-n keresztül fizetsz, célszerű a fizetési igazolást elküldetni egy e-mail címre, letölteni a jegyet és kinyomtatni. Bár amit megadtál infót, abból nem igazán derül ki, hogy ez majd tényleg ilyen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#23560) Schimi070 válasza V/ (#23559) üzenetére


Schimi070
tag

Persze komplett a PP, és Mastercard a kártya , számla is hozzáadva, ráutalom amennyibe kerül a jegy. És a barátom adatait kell megadni társaság regisztrációs oldalán, csak én fizetem ha fizetésnél a PP-t választom. Sajnos én sem tudom hogy milyen társaság, elvileg lehetséges, akkor mondom neki hogy megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#23561) V/ válasza Schimi070 (#23560) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor szerintem nem lesz gond.

(#23562) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Ha Top Up-al utalok az mennyi idő míg megjön? Hajnalban elutaltam, le is volna, de a PP egyenlegem nem változott..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#23563) V/ válasza Sirandrish (#23562) üzenetére


V/
Topikgazda

2-3 nap, banktól függ.

(#23564) Sirandrish válasza V/ (#23563) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hja akkor okés :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#23565) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Sziasztok!

Ha van egy még nem lejárt kártya a paypal alatt, de inkasszó van a számlán, akkor a paypallal addig lehet vigéckedni, amíg nem akarok effektíve pénzt kivenni? (Tehát utalás másnak, pénz fogadása paypalra, vásárlás)
Előre is köszönöm a segítséget!

(#23566) V/ válasza fiATHaLON (#23565) üzenetére


V/
Topikgazda

Melyik számlán van inkasszó?
A Paypal-n? Ilyennel még nem találkoztam. Ha ezen akkor nem tudod mire használni, mihelyst megy rá pénz az megy a Paypalhez.
Ha a saját bankszámládról van szó, akkor gondold végig hogyan is működik a Paypal.
Vásárlás: elsődleges az egyenleg, ha nincs rajta pénz akkor kártya, mindkettőt pénzzel kell feltölteni, ehhez rendelkezésre áll az inkasszó alatt lévő számlád, tudomásom szerint ilyenkor a számlád egyirányú számodra, csak befelé megy pénz, kifelé a inkasszót indítónak megy pénz. De lehet, hogy már nem így van.
Pénz küldés: Egyenlegről az egyenlegre kapott mehet, az egyenleg feltöltés mint az előző.
Pénz fogadás: Mivel egyenlegre megy az oké.
Pénzkiküldés számlára (withdraw): Viszi az inkasszó.

(#23567) atthany


atthany
aktív tag

vettem néhány kisebb dolgot, természetesen no paypal konverzió!
csekkoltam, hogy mégis mennyi az annyi és 289-en váltotta a dolcsit! :W
bár gondolom ez a bankom szemétsége (CIB)?!

Nincs vmi jobb megoldás?

(#23568) V/ válasza atthany (#23567) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen kártyával fizettél? De szerintem nem jól számolsz, itt a 11. oldalon van rajta hogy milyen árfolyammal számol a CIB kártyától függően. Sehogy nem jön ki a 289 Ft. A zárolási érték lehet több, de levonni a táblázat szerint fogják.

[ Szerkesztve ]

(#23569) smithsys


smithsys
aktív tag

Sziasztok,
Teljesen friss paypal-os vagyok, ezért inkább kérdeznék mielőtt hülyeséget csinálok.
Tehát PayPal fiók létrehozva, összeg ráutalva, kártya nincs hozzáadva, account 75%-os.
A kérdés a következő:
Tudok e akár két-háromszáz dollárért vásárolni amennyiben van annyi a PayPal számlán, vagy limitáltak a fizetési kondícióim, mert mintha olvastam volna valami ilyesmit a topicban?
Ha pedig van ilyen limit, akkor azt hogyan tudom megváltoztatni?
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#23570) atthany válasza V/ (#23568) üzenetére


atthany
aktív tag

köszi a választ, egyébként szimpla VISA kártyával fizettem...

(#23571) V/ válasza smithsys (#23569) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt a topikban csak kérdésként olvashattad limitáltak a fizetési kondícióim.
Nincs a vásárlás limitálva, de fontold meg a következőt:
Paypal egyenlegről fizetve 300 $ = 88310 HUF, kártyával fizetve 84774 HUF

(#23572) smithsys válasza V/ (#23571) üzenetére


smithsys
aktív tag

Jogos a 2 pont. :C Ettől függetlenül lehet hogy nekem nem sok értelme volna dombornyomott kártyát csináltatnom, tekintve hogy ilyen összeget előreláthatólag évente max 1x fizetnék paypal-on keresztül, a kártyadíj pedig kb. el is vinné ezt a pénzt. Hacsak nem tudtok ajánlani valami olyan kártyát aminek az éves díja viszonylag kedvező.
Mindenesetre köszönöm szépen a gyors választ.

(#23573) V/ válasza smithsys (#23572) üzenetére


V/
Topikgazda

Honnan veszitek ezt a dombornyomott kártyát?
Bármely kártya ami Visa vagy Mastercard illetve Maestro típusú, legyen valódi vagy virtuális, használható, a mostani kártyák bel-és külföldi fizetésre korlátlanul használhatóak, a netes kártyák nem kerülnek sokba, az OTP-nél van ami ingyenes, Erstenél évi 1500 Ft, CIB-nél van ingyenesen is számlacsomaghoz vagy 1100 Ft.
A mostani bankkártyád is használható, mert gondolom van, annak úgyis fizeted az éves díját.

[ Szerkesztve ]

(#23574) smithsys válasza V/ (#23573) üzenetére


smithsys
aktív tag

Ooooops! Túlzottan az elején kezdhettem el olvasni a topicot. Ott még mindenki ezt a dombornyomott nyomorult kártyákat emlegeti.
Akkor viszont felmerült bennem egy újabb kérdés:
Ha a jelenlegi és egyetlen kártyámat csatolom hozzá, az véleményed szerint jár e valamiféle extra kockázattal.
Hozzáteszem jelenleg is azzal vásárolok pl. aliról és még soha semmi problémám nem adódott.
Ne haragudj hogyha esetleg botorságokat kérdezek, dehát "egy újszülöttnek minden vicc új"!

(#23575) musli26


musli26
tag

Most regisztráltam a PP-ra.
Érvényesítettem emailt címem.
Hozzáadtam egy webkártyát az is jó.
Most a 80% a profilom.
Egyedül a:Link bank account amit nem tudok kitölteni.
Hogyan kell kitölteni?

Köszönöm

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#23576) V/ válasza smithsys (#23574) üzenetére


V/
Topikgazda

A Paypal jobban védett, ha a belépési SMS védelmet is aktiválod akkor biztonságosabb mint az Ali-n való használat.
A netes kártyákat azért "szeretjük" jobban mert arra csak a vásárlás előtt teszünk pénzt, így az sms védelem nélkül is biztonságos.
A meglévő kártyád bankjától függően lehet vásárlási limit, arra figyelni kell (Erste 5 vásárlás/nap) de a netbankon az is növelhető.
Kellő odafigyeléssel nyugodtan használhatod.
Nekem a netes és a normál kártyám is hozzáadva, az utóbbi arra az esetre, ha elfelejtem a netes kártyát feltölteni és fizetéskor derül ez ki, akkor automatikusan emezt ajánlja fel, miután elolvastam a "hülyevagyok, pénznélkülnefizess" üzenetemet.

(#23577) V/ válasza musli26 (#23575) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell 100%, van az egyenlegen pénzed amit a bankszámládra akarsz átmenteni? Ha nincs, akkor nem számla.
Az Összefoglalóban van segítség:
Válasz:
1.Nem a kártyához tartozó számlát – alszámlát - kell hozzáadni. Azt, amit az általános pénz fogadásra és utalásokra használ.
2. Csak a számokat szóköz, kötőjel nélkül, 24 szám, ha az utolsó 8 számjegy 0, akkor elegendő az első 16 számjegy.

Pl: 11703006-20411440-00000000 így: 1170300620411440
A banknév esetén K&H nem megy, K és H, ez egyébként is csak neked kiírás, ha több számlát adnál hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#23578) smithsys válasza V/ (#23576) üzenetére


smithsys
aktív tag

Ismét köszönöm a felvilágosítást.
Akkor már csak 1 kérdésem maradt, és ígérem nem zaklatlak tovább:
A PayPal számlámra ugye bárki bármelyik bankból korlátozás nélkül utalhat bármilyen összeget, csak még kell adnom neki a számlaszámot illetve a transfer ID-met amit közleményként kell megadnia?

(#23579) V/ válasza smithsys (#23578) üzenetére


V/
Topikgazda

A szabály az hogy a te neveden lévő számláról utalhatsz a te Paypal egyenlegedre.
Van akinek írtak jóvá, van akinek rögtön visszaküldték, van aki még várja azt a pénzt (max 30 nap) amit a Top Up-nál lévő adatokkal mások utaltak neki.
Nekem a konkrét tapasztalatom az volt hogy nem lehet küldeni, ami alá támasztja a Paypal kiírást.
Lásd a képen az Important részt és a help szöveg:

Why must my PayPal account name match the name on my bank account?

So that PayPal can identify you, the name on your bank account must match the name on your PayPal account. If we can't identify you, there will be a delay in PayPal completing the payment transfer and we may have to return the money to your bank account.
If your PayPal account name does not match and you would like to change it you can do this online. Close this window and go back to the page you were on. Type 'name change' into the search box at the top right of the screen. Follow the online instructions.

same = ugyanolyan, ugyanaz

[ Szerkesztve ]

(#23580) smithsys válasza V/ (#23579) üzenetére


smithsys
aktív tag

Még egyszer köszi a hathatós segítséget. Szerintem innen már menni fog. Ha mégis elakadnék akkor jelentkezem. :C

(#23581) fiATHaLON válasza V/ (#23566) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Igen, a paypal alatt lévő banki számlán van inkasszó...
Maradva az általad felhozott sorrendnél:
vásárlás: ha megoldott máshonnan (beérkező pénzekből, nem a bankszámlámról) a paypal egyenlegem pénzzel felöltése, akkor mehet a vásárolgatás?

pénzküldés: ok...
pénzfogadás: ok...
pénzkiküldés: nem saját számlára, hanem más bankszámlára... Vagy azt csak céges paypallal lehet?

Van valami limit pénzezésre a paypalon? (évente x, naponta x...ilyesmi.) Valamint mi van akkor, ha elérem
ezeket a limiteket (ha vannak)?

Nagyon köszönöm!

Még egy... Paypal kártyáról úgy tudom, hogy egyszer csak a paypal szól, hogy kaphat iylet az ember...
Lehet ezt tudni, hogy milyen feltételei vannak, hogy felajánlásra kerüljön?

[ Szerkesztve ]

(#23582) V/ válasza fiATHaLON (#23581) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyenleg feltöltés, csak saját számláról -ez kilőve- vagy más Paypal-s küld neked pénzt. Akkor van amit elkölthetsz.
Kártya nincs hozzáadva, akkor van limit a pénz küldésekre, ha van, akkor az éves 773k, de csak személyazonosság azonosítás limit.
Nem lehet az egyenlegről más bankszámlájára küldeni, ezért írtam ezt: kifelé a inkasszót indítónak megy pénz.
Te küldhetsz pénz más Paypal-snek és az odaadja neked a pénzt.

Paypal kártya magyar reghez nincs.

(#23583) SRII válasza V/ (#23566) üzenetére


SRII
őstag

szia, eltelt 24 óra és nem engedi aktiválni a kártyám...Most jön ,hogy írjak nekik? hol tehetem ezt meg, és csak angol játszik?

(sms belépés aktiválni opciót hol találom?)

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#23584) musli26 válasza V/ (#23577) üzenetére


musli26
tag

Van a pénz a webkártyámon(3000ftkörül).
Tehát akár már most kezdhetem a vásárlást a PP-vel?
Vagy mit kell még tennem?
Bocsi ha nagyon alap a kérdések de nekem ez a világ mától kezdődik:)
Köszi

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#23585) V/ válasza musli26 (#23584) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, de csak 3000 Ft-ig költhetsz. :)
Ha Visa kártyád [L:https://www.visaeurope.com/making-payments/exchange-rates]van árfolyam
My Card is in-nél kiválasztod a (HUF) Hungarian Forint, mellette a My Transaction was in a devizát amiben fizetsz, Purchase amount az összeg (pont a tizedes, nem vessző) és nem Enter hanem a Calculate exchange rate gomb
Ha Mastercard kártyád van árfolyam
Base Currency -nél kiválasztod a devizát amiben fizetsz, majd megkeresed a listában a HUF Hungarian forint sort.
A Maestro is ez utóbbi lenne kb.
Ezekkel kalkulálj úgy hozzávetőlegesen, mert a bankod kártyás vásárlási elszámolása egy kicsit eltérhet.

[ Szerkesztve ]

(#23586) V/ válasza SRII (#23583) üzenetére


V/
Topikgazda

Aktiválni vagy hozzáadni?
Az SMS téma az Összefoglaló legelső bejegyzése.

(#23587) SRII válasza V/ (#23586) üzenetére


SRII
őstag

Hozzáadni, nem engedi a bánkártyám még mindig, .....sms megvan köszönöm szépen.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#23588) V/ válasza SRII (#23587) üzenetére


V/
Topikgazda

Írj nekik az Üzenő falon, kell a kártya utolsó 4 számjegye.

Alul Help & Contact,
Message Center
Create New Message

[ Szerkesztve ]

(#23589) SRII válasza V/ (#23588) üzenetére


SRII
őstag

nagyon szépen köszönöm!

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#23590) darkflamy


darkflamy
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudok felmenni a PayPal hivatalos oldalára, akárhányszor próbálom "A kiszolgáló nem található" (nem gépeltem el 100%)
Valaki tapasztalt hasonlót? Mi lehet a probléma és hogy oldjam meg? :F

(#23591) V/ válasza darkflamy (#23590) üzenetére


V/
Topikgazda

Böngésző vagy tűzfal probléma.
Egy másikkal
vagy ez a link

[ Szerkesztve ]

(#23592) fiATHaLON válasza V/ (#23582) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Ok, nagyon köszönöm.
Egyetlen pontosítás... Ha igazolom a személyazonosságom, akkor küldhetek 773.000 felett is?

(#23593) V/ válasza fiATHaLON (#23592) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze, ez az Uniós pénzmosás elleni törvény miatt van, a magyar bankok is kötelesek jelenteni az ilyesmi forgalmat.

(#23594) darkflamy válasza V/ (#23591) üzenetére


darkflamy
csendes tag

Tűzfalat kikapcsoltam, még a vírusirtót is, próbáltam másik böngészővel, de nem jó nem működök a link se...
még telefonon se tudom elérni az oldalt, minden más bejön kivéve a PayPal, próbáltam proxy-val is azzal se. :F

(#23595) V/ válasza darkflamy (#23594) üzenetére


V/
Topikgazda

A böngésződben a törölni kellene a paypal sütiket, tárolt adatokat. A gépeden blokkolja a valami. Nincs valami optimalizáló programod, driver frissitő stb ami bekavar?
Mások azt írták, hogy újra telepítve a böngészőt működik.

Még ezt a linket is megnézheted.

[ Szerkesztve ]

(#23596) V/


V/
Topikgazda

Megint adathalász e-mail, ne dőljetek be neki!
Erről jön: pay@pal.com
és a szokásos barom szöveg:

PayPal
This is an automated email, please do not reply

Your PayPal Account Access Has Been Limited !

Dear Customer,
Some information on your account appears to be missing or inco.....

NE kattints az Update gombra!

[ Szerkesztve ]

(#23597) kovpeti


kovpeti
csendes tag

Sziasztok,

Dispute indításával kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Az összefoglalóban lévő útmutató alapján végigviszem a lépéseket, beírom az üzenetem az eladónak, majd amikor a folytatásra klikkelek, akkor ezt dobja be:

Ugye a Paypal azt mondja először legyen megnyitva egy dispute, küldj üzenetet az eladónak, és próbálj vele megegyezni. Ha ez nem megy, akkor 20 napon belül lehet dispute-ból claim, hogy a Paypal döntsön.
De most nekem nem hajlandó üzenetet küldeni az eladónak, hanem egyből ezt az oldalt dobja ki.
Ilyenkor mi a teendő? Egyből claim lesz a dologból dispute nélkül?

(#23598) V/ válasza kovpeti (#23597) üzenetére


V/
Topikgazda

Hol keletkezett a probléma, eBay, egy webshop? A vásárlás mikor volt, mikor vetted át? Amit írsz az kevés információ.
De az első mondat az, hogy nem tud az eladó reagálni most. Tudni kellene az előzményeket is.

(#23599) kovpeti válasza V/ (#23598) üzenetére


kovpeti
csendes tag

Szia,

Köszönöm a segítséget.
Ebay-es vásárlás, áprilisi. A termék még nem érkezett meg, ezért akartam írni az eladónak dispute keretében.
A történethez még annyi tartozik, hogy az eladó senkivel sem kommukikál (én is írtam már Ebay üzenetben kétszer is neki), illetve az utóbbi bő egy hónapban kizárólag negatív értékeléseket kapott, mert senki sem kapott tőle semmit. Úgy néz ki, hogy csak a pénzt gyűjtötte be.
Lehet, hogy ennek okán ugorja át a Paypal a dispute lehetőségét, mert "ismert" előttük az eladó, mivel sokan jelentették náluk?

(#23600) mijos


mijos
senior tag

Valaki arulja mar el postcode alatt mit ert kedves paypal, mert csak 4 karaktert engedelyez, feltetelezem nem iranyitoszam, mert az smugy is zip, es 5 karakter ahol en elek, nem 4....

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.