Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22151) V/ válasza bandigyerek (#22150) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmit, egy idő után nem látszik majd.
Ha nem akarod látni már most sem, akkor More actions, Hide order

[ Szerkesztve ]

(#22152) Möhe válasza V/ (#22149) üzenetére


Möhe
addikt

Értelek. Akkor megyek a szifon topikba, hátha tudják az ottaniak.

Köszönöm :R

(#22153) V/ válasza Möhe (#22152) üzenetére


V/
Topikgazda

Én ezt találtam, nem mindig használható a Paypal
Azokban az országokban, ahol az iTunes Store csak alkalmazásokat értékesít, az elfogadott fizetési módok közé a Visa, a MasterCard és az American Express tartozik. Egyéb fizetési módokat nem fogadunk el – például ajándékkártyát, áruházi egyenleget, havi zsebpénzt vagy PayPal-fizetést.

[ Szerkesztve ]

(#22154) bandigyerek válasza V/ (#22151) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Köszi.

(#22155) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

sziasztok! tegnap este vásároltam ebay-en és nem sikerült kifizetni paypallal, de a pénzt lefoglalta a kártyámon. azzal az üzenettel dobott vissza hogy a kártya/bankom nem engedi... a paypal fiókomban sincs semmi róla, ilyenkor mit lehet tenni?

:R

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#22156) AtHoS válasza neil_mullen (#22155) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"kártya/bankom nem engedi"

Telefon a bank ügyfélszolgálatára?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#22157) neil_mullen válasza AtHoS (#22156) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

mindjárt hivom oket, de az lehet már ezért volt mert már nem volt elég pénz a számlámon... igazából itt csak a paypal részét szerettem volna megkérdezni, hogy lehet az hogy lefoglalta a pénzt, de mégsem volt sikeres a vásárlás...

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#22158) V/ válasza neil_mullen (#22157) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nincs elég pénzed, akkor a banki rendszer persze megpróbálja zárolni az összeget, ha nincs annyi a Paypal felé jelzi ezt és nem lesz vásárlásod, nem a Paypal zárol!
a paypal fiókomban sincs semmi róla Nem vásároltál, miért is lenne?

[ Szerkesztve ]

(#22159) neil_mullen válasza V/ (#22158) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

az világos, csak le van foglalva az összeg. (és ugy már nincs elég pénz a vásárlásra, csak többször próbálkoztam. ezért írtam...)

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#22160) V/ válasza neil_mullen (#22159) üzenetére


V/
Topikgazda

Mit látsz az eBay-n? Ki van fizetve vagy a nem fizetett tételek közt van? Ott kellene kezdened.

(#22161) neil_mullen válasza V/ (#22160) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

semmit, se ebayen, se paypalon nem látom nyomát. ugyanakkor a számlámon lefoglalta az összeget...

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#22162) V/ válasza neil_mullen (#22161) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt írtad: tegnap este vásároltam ebay-en,
Belépsz az eBay-re és az amit "megvettél" nincs a My eBay: Purchase history Orders-részén és nincs az Unpaid items és a Canceled items részeknél sem?

A három közül valamelyiknél ott kell lennie!

[ Szerkesztve ]

(#22163) neil_mullen válasza V/ (#22162) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

purchase history orders és canceled items nél nincs semmi. unpaid items-et hol találom (purchase historyban nincs)?

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#22164) Qmi


Qmi
tag

Sziasztok. Spemall.com-ról készülök telefont vásárolni PayPal-on kersztül. Csak nem egészen értem hogy hogyan tud a PayPal megvédeni egy esetleges csalással szemben? (Ígérgetések, Soha meg nem érkező csomag, etc.)

(#22165) V/ válasza neil_mullen (#22163) üzenetére


V/
Topikgazda

My eBay: Purchase history Az lenne a legelső bejegyzés, azután van az Orders.
Akkor ha nincs, nem vásároltál semmit. Így sem az eBay, sem a Paypal nem tud neked információt, segítséget adni.
A bankodnak kell a zárolást feloldani, de majd azt fogják mondani, hogy a kereskedőtől kell valami, hogy nem vásároltál és akkor feloldják.

De mi volt a linkje amit megszerettél volna venni.

[ Szerkesztve ]

(#22166) V/ válasza Qmi (#22164) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem hiszem hogy csaló webshop.
Itt olvashatod azt amit ők vállalnak, ez az elsődleges ha gondod van. Ha velük nem jutsz egyezségre akkor fordulhatsz a Paypal-hez. Általában mindig a kereskedővel egyezkedsz, nem a bankkal, ami a pénzt biztosította.
A bizalmatlanságtól nem véd senki.
Általánosságban, ha a webshopnak nincs vásárlóvédelme.(A te estedben van)
A Paypal vásárlói védelme a meg nem érkezett termékre (akkor visszakapod a vételárat), a hibásan érkezett termékre is vonatkozik. Az utóbbi esetben neked vissza kell küldened és ha a kereskedő átvette, akkor kapod vissza a pénzed. Ha abban egyeztek meg a kereskedővel, hogy újból elküldi, akkor az átvétel után kell neki elküldeni az újat.

Ha tőlük rendelsz figyelj erre:
PayPal
You can complete your payment using your PayPal account, we only ship products to Billing address( the address showing at paypal transaction details page)

Arra a címre szállít ami a Paypal-n van megadva. Ha amire szállítanák nincs megadva a Paypal-n akkor vedd fel, illetve a Spemall-nál a Paypal-n lévő cím legyen beírva.

[ Szerkesztve ]

(#22167) neil_mullen válasza V/ (#22165) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

ez jó kis kör lesz... :O ezt vettem volna

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#22168) V/ válasza neil_mullen (#22167) üzenetére


V/
Topikgazda

Néha én is elfelejtem a kártyát feltölteni.Ilyenkor jön az olyan értesítés amit te is kaptál vissza kerülök az eBay-re és mivel Buy It now-os a hirdetés újból fizetni kell.
Zárolást a bankon keresztül próbáld feloldani, de ha teszel pénzt a kártyára és kifizeted, akkor valamikor szó nélkül felszabadítják a pénzt. Ez nem került ki a bankodból.

(#22169) neil_mullen válasza V/ (#22168) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

ok, köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#22170) Qmi válasza V/ (#22166) üzenetére


Qmi
tag

Köszönöm a gyors segítséget és a figyelmeztetést! Be is állítottam mindent egy címre, névre ahogy kell. :R

(#22171) shield válasza V/ (#22166) üzenetére


shield
őstag

Na..végre meg van a kód. 3.-án kezdődött a regisztráció és 17-én könyvelt az OTP.

Most még valamit akar a PP:

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#22172) V/ válasza shield (#22171) üzenetére


V/
Topikgazda

Meg kellene erősíteni (confirm) a kártyát, ha a megkapott kóddal nem lehet, akkor az lejárt.

[ Szerkesztve ]

(#22173) shield válasza V/ (#22172) üzenetére


shield
őstag

De a kártya alatt már nincs a megerősítés lehetősége.

Ilyenkor mi a teendő?
Talán hagynom is kellene a fenébe így ahogy van.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#22174) janaman01


janaman01
addikt

sinceritytrading től vettem kb 3 hónapja egy memóriakártyát ami a mai nappal megadta magát h2test is igazolta ezt...most felmentem paypalra hogy inditsak valamit de azt irja hogy 30 napig élt a védelem..
kérdés . nem úgy volt van hogy 180 napig véd a paypal ?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#22175) AtHoS válasza janaman01 (#22174) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Aztán miért nem sinceritytrading-et kerested meg elsőre?

read-only mode on the forum

(#22176) V/ válasza shield (#22173) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg az alap fiók beállításoknál is a My money résznél, ha a kártyánál csak a Edit | Remove látszik akkor oké.
A Paypal fiók adatainak elérése:
Bankkártya(-ák) alatt
You can update them in your Wallet.
Alul: Old account view
Akkor előkerül a My Profile normális oldala.

[ Szerkesztve ]

(#22177) V/ válasza janaman01 (#22174) üzenetére


V/
Topikgazda

Már néhányszor utaltam, ha van a kereskedőnek saját vásárlói védelme, garanciája akkor az mindig elsődleges a Paypal vásárlói védelmével. De a te problémás, nem az hogy nem érkezett meg, nem az hogy nem jót kaptál, hanem garancia.
Mégis melyik indokot akartad alkalmazni?

(#22178) tahepa


tahepa
senior tag

Megszüntettem az FHB számlámat , Visa kártyámat leadtam..ezek voltak társítva a pp számlámhoz de közben nyitottam egy Erste számlát és van új VISA kártyám is amit sikeresen társítottam a pp számlámhoz.
A probleam : kozben lett refundom az egyik shoptól de azt még a régi kártyámmal fizettem (pp)
de az már nincs. Hova fog érkezni a refund ? A még megszünés alatt álló ( kb.15 nap) vagy majd az új számlámra? Vagy marad a pp számlán ? Vagy megy vissza a shopnak mivel már a régi kártya nem aktív ?Nem nagy pénzről van szó de azért érdekel.

(#22179) V/ válasza tahepa (#22178) üzenetére


V/
Topikgazda

Menjél be a régi bankodba a megfelelő kinyomtatott anyagokkal, kerestesd meg, 30 napig a bejövő deviza tételek számlán dekkol, mert nem tudják könyvelni, majd visszaküldik oda ahonnan jött. A Paypal csak átjáró oda-vissza, máshogy nem tudsz hozzáférni.
A régi számlám CIB és új számlám Erste közt nekem így oldották meg az ugyanilyen problémát.

[ Szerkesztve ]

(#22180) tahepa válasza V/ (#22179) üzenetére


tahepa
senior tag

Amikor megszüntettem a régi számlát elkérték az új számlaszámot mivel még volt pár ezer ft rajta és az ügyintéző azt mondta hogy ha véglegesen megszűnik a számla ( kötelező várakozási idő) a maradék pénzt átutalják az újra.

[ Szerkesztve ]

(#22181) V/ válasza tahepa (#22180) üzenetére


V/
Topikgazda

El sem jut a számládig a pénz, az a kártyához tartozó számlára menne, de nem tud.
Nekem is csak a számlán maradt pénz küldték át.
Nézd én leírtam, hogyan tudtam egy ugyanilyen problémát megoldani, ha te az ügyintézőre bízod és várod, akkor úgy legyen. A 30 napba belefér a 15 napos megszűnés.

[ Szerkesztve ]

(#22182) janaman01 válasza AtHoS (#22175) üzenetére


janaman01
addikt

Miért gondolod hogy nem őt kerestem elsőként ?
igen megkerestem, de nem válaszol...

(#22177) V/ : a kérdés most nem ez volt hanem az hogy egy tranzakciónál jelen esetben ennél a memóriakártyánál nem 180 nap a védelem?

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#22183) V/ válasza janaman01 (#22182) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt gondoltam hogy válaszoltam.
Röviden: nem vonatkozik.
De próbálkozhatsz. Csak értelmetlen, ha nem használod az eladó által biztosított garanciális lehetőségeket.

Te garanciás védelmet hiányolsz. Az nincs a 180 nap dispute indítási lehetőségek közt.
Nézd meg mire vonatkozik és miként a 180 nap. Én találtam eddig ilyen lehetőséget a felsorolásban.
Link
13. Protection for Buyers.
13.1 Types of Problems Covered. PayPal Purchase Protection (also known as PayPal Buyer Protection) helps you if you encounter either of these problems:
You did not receive the item you paid for with PayPal – “Item Not Received” (INR), or
You received an item you paid for with PayPal but it is “Significantly Not as Described” (SNAD) (as described below)

Az INR-t hagyjuk, mert megérkezett A nem felel meg a leírásnak (SNAD) az pedig nem a 179. napon derül ki.
An item is “Significantly Not as Described” if it is materially different from what the Seller described in the item listing. Here are some examples:
You received a completely different item. For example, you purchased a book and received a DVD or an empty box.
The condition of the item was misrepresented. For example, the description when you bought the item said “new” and the item was used.
The item was advertised as authentic but is not authentic.
The item is missing major parts or features which were not disclosed in its description when you bought the item.
You purchased three items from a Seller but only received two.
The item was damaged during shipment.

An item is not Significantly Not as Described if it is materially similar to the Seller’s item listing description. Here are some examples:
The defect in the item was correctly described by the Seller.
The item was properly described but you didn't want it after you received it.
The item was properly described but did not meet your expectations.
The item has minor scratches and was listed as used condition.

[ Szerkesztve ]

(#22184) Pikachu24 válasza Pikachu24 (#22111) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Az miért van hogy állandóan csak tolják és tolják az időpontot?

What happens next

We'll contact you with any developments or if we require additional information from you by Apr 1, 2016.

(#22185) V/ válasza Pikachu24 (#22184) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tolnak semmit, azt írták ha kell információ akkor majd keresnek. Ha a nem megfelelően elküldött Top Up-ról van szó, akkor max 15 nap az ügyintézési idő, ha betudják azonosítani és megtalálják.

[ Szerkesztve ]

(#22186) janaman01 válasza V/ (#22183) üzenetére


janaman01
addikt

próbálkozhatsz. Csak értelmetlen

erre voltam kiváncsi , Te ebben vagy profi, én másban :D
köszi !
:R

ha nem használod az eladó által biztosított garanciális lehetőségeket

és ezt hogy tudom használni ha van olyan egyáltalán ?

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#22187) V/ válasza janaman01 (#22186) üzenetére


V/
Topikgazda

Konkrétan hol vetted? A saját oldalukon vagy eBay-n? Esetleg link.
A saját webshopjuknál ezt írják:
Warranty
We provide lifetime warranty for flash memory. Other products also carry warranty against manufacturer’s defects. Please contact local manufacture maintenance center for repair if it stops working. Or, you can choose to send the item back to us for repair; we will send a replacement to you as soon as we can.
A visszaküldési oldal így néz ki, erre válaszul megírják, hogy hova legyen küldve

[ Szerkesztve ]

(#22188) janaman01 válasza V/ (#22187) üzenetére


janaman01
addikt

ebay on (sajnos?)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#22189) V/ válasza janaman01 (#22188) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem mert itt is ezt írják: We provide lifetime warranty for flash memory. Please contact local manufacture maintenance center for repair if it stops working. Or, you can choose to send the item back to us for repair; we will send a replacement to you immediately.

Contact seller, Other és üzenet, hogy meghibásodott, küldenéd és jó lesz-e ez a cím:
Calvin Choi
Suite C, 57/F, Tower 2, Island Resort
28 Siu Sai Wan Road,
Chai Wan,
Hong Kong

[ Szerkesztve ]

(#22190) janaman01 válasza V/ (#22189) üzenetére


janaman01
addikt

oké köszi a segitséget rengeteg rendelésen vagyok túl de ezt még nem is ismertem.. :R :R :R

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#22191) janaman01 válasza janaman01 (#22190) üzenetére


janaman01
addikt

viszont egy valami marha furi...az ebayen ennyi, az oldalukon meg dupla ennyi..
és ez minden kártyára érvényes ..hmmm..

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#22192) nagy@gmx.com


nagy@gmx.com
tag

Ha feltöltöttem a számlámat, utána már tudok bármelyik külföldi oldalon vásárolni?
A kiszállítási címnek ugyanannak kell lennie, mint amit a PayPal fióknál megadtam?
Ha sikerült a vásárlás, a bank küld értesítést, vagy csak a PayPal?
Bocsi a túl egyszerű kérdésekért, de nem volt még fiókom, nem tudom hogy megy.
Köszönöm!

(#22193) V/ válasza janaman01 (#22191) üzenetére


V/
Topikgazda

Most hogy írod nézem a címeket, hát nem is tudom mit gondoljak. Illetve van elképzelésem.
eBay-s
Calvin Choi
Suite C, 57/F, Tower 2, Island Resort, 28 Siu Sai Wan Road, Chai Wan, Hong Kong

Sincerity-Trading
Suite B2, 7/F, Cheung Yik Industrial Building, 12 On Yip Street, Chai Wan, Hong Kong

(#22194) V/ válasza nagy@gmx.com (#22192) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha feltöltöttem a számlámat, utána már tudok bármelyik külföldi oldalon vásárolni?
Igen
A kiszállítási címnek ugyanannak kell lennie, mint amit a PayPal fióknál megadtam?
Nem, de van olyan webshop ahol egyezni kell a náluk megadott szállítási címnek a Paypal-n lévővel
Viszont vehetsz fel több címet is. A fix amit megadtál a regisztrációnál, ami célszerű ha megegyezik a bankodnál megadottal, és vehetsz fel + címeket a szállításhoz, ha nem az alap címre akar küldetni.
Ha sikerült a vásárlás, a bank küld értesítést, vagy csak a PayPal?
Természetesen mindkettő küld, ha kártyával fizetsz. Kapsz értesítést a a kártyás vásárlásról, ahogy a bankodnál a szerződés szerint megegyeztettek, majd könyveli ahogy szokta.
A Paypal-től kapsz egy konkrét visszaigazolást e-mailben ami tartalmazza, hogy mit, mennyiért és kitől vettél.

(#22195) janaman01 válasza V/ (#22193) üzenetére


janaman01
addikt

hát most hogy Te meg írod a címeket...most már nekem is van elképzelésem ... ;)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#22196) huan


huan
őstag

Csak én nem tudok belépni a fiókomba 3.napja? Az sms-belépés aktiválva de nem kéri az sms-kódot, nem mozdul a belépő oldalról és nem a jelszó rossz. :O

(#22197) maj-viktor válasza V/ (#22193) üzenetére


maj-viktor
őstag

Visszakerestem borítékot, mely tőle jött.. ebay sinceritytrading...

Calvin Choi
Suite C, 57/F, Tower 2, Island Resort, 28 Siu Sai Wan Road, Chai Wan, Hong Kong

Szal az az oldal valami "kamu"!? Mert én pl. nem is tudtam, hogy van oldala... csak az ebay shopot... és az oldalon tényleg minden gyakorlatilag dupla áron van... azt az ebay-nek még jutalékot is kell fizetnie... szal!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#22198) V/ válasza huan (#22196) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt lépj be https://www.paypal.com/hu/webapps/mpp/home Ezt a linket tárold el.
Az előbb fizettem és beléptem, meg már írtam, hogy ez a jó oldal.

(#22199) V/ válasza maj-viktor (#22197) üzenetére


V/
Topikgazda

Valójában én is meglepődtem, mert a céges oldalak nem szoktak ilyen drágák lenni, vagy a "céges" eBay oldalak nem szoktak ilyen olcsók lenni.
Valószínűleg egy viszont eladó aki használhatja a nevüket és ő nagyker áron kapja és csak kicsi haszon kulccsal dolgozik. Talán.

(#22200) huan válasza V/ (#22198) üzenetére


huan
őstag

Ezaz! :R
Ez miben különbözik az Paypal.com-tól?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.