Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) habmalac


habmalac
tag

Üdv! Békés Húsvétot mindenkinek.
Tegnap reggel topup utalta a paypal számlámra pénzt, ma egy üzenetet kaptam, mely szerint:

Kedves felhasználó,

kérjük, másolja le a lentieket és lépjen tovább a bankja weboldalára. Adja meg figyelmesen a kimásolt adatokat a fizetési megrendelés releváns mezőibe és küldje el a rendelést. A számla a TrustPay-hez tartozik, ami a PayPal partnere és a jelenlegi weboldal szolgáltatója. Amint fizetésed jóváíródik a fogadó oldalán, PayPal számlád automatikusan feltöltődik majd.

Ezután eg/y 3*8 bankszámlaszám, trust..., az összeg és valami 10 karakteres szám.

Hogy kell ezt csinálni és miért? Tegnap elöttugyan ilyen topup-pal nem kellett csak megjelent a paypal számlámon. A lafomat azonnal megterhelték az összeggel, arról jött sms.

(#22402) V/ válasza habmalac (#22401) üzenetére


V/
Topikgazda

A To Up menüpont az más fajta egyenleg feltöltés. Nem keverendő.

Ha alul baloldalt nem kattintasz rá hogy küldjön üzenetet akkor nem kapsz, az utóbbinál rákattintottál és küldött. A leírásban is megemlítettem, hogy célszerű elküldetni.

[ Szerkesztve ]

(#22403) salieri. válasza salieri. (#22397) üzenetére


salieri.
őstag

Megkaptam a refundot ,zárult a dispute..
Mikor fog megjelenni a számlámon a pénz?

(#22404) habmalac


habmalac
tag

Rákantittottam, akkor ezért küldött üzenetet. De a pénz még nincs a számlán. Mikorra várható? Tegnap előtt kb fél óra volt.

(#22405) V/ válasza habmalac (#22404) üzenetére


V/
Topikgazda

A húsvéti bankszünetet elfelejtetted? Nem mindegyik bank küldi a bankon belüli utalást ünnepnapokon és a hétvégén. Ha ilyen a bankod akkor 29-én 7:31 után.

(#22406) V/ válasza salieri. (#22403) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglalóban is írtuk:
Kérdés: Paypal fiók szerint megkaptam a refund összeget. Ennek mekkora átfutási ideje van, hogy a kártyához tartozó számlaszámomon látható legyen? Nem látszik az egyenlegen a refund összege.
Válasz: 3-5 banki munkanap, ha az 5. napon sincs a bankkártyához tartozó számlán, hívni kell a bankot.
A visszatérítés –refund- ahonnan indult a pénz, oda fog visszakerülni. Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor a kártyához tartozó bankszámlára.

(#22407) salieri. válasza V/ (#22406) üzenetére


salieri.
őstag

Bocsi ,ezen rész elkerülte a figyelmem,köszönöm! :R

(#22408) habmalac


habmalac
tag

Lehetséges. Reménykedtem benne, hogy unicredit és unicredit között nincs távolság meg húsvét.

(#22409) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Pénz feltöltésnél mi a különbség a

Top Up
Add funds to your account instantly

között? Top UP-nál ha rámegyek, akkor ugye Unicredites bankszámlaszámot ad meg. Viszont ha a másikra megyek, akkor ott korrekten végigvezet Magyar nyelven hogy melyik bankból akarok utalni, stb..

iPhone 13 Pro Max

(#22410) V/ válasza jozsi252 (#22409) üzenetére


V/
Topikgazda

Az hogy a Top Up esetén megy a bankszámládról egy bankon kívüli utalás az Unicredit felé, az a Paypal könyveléssel együtt 2-3 nap. (Érdekes módon, ha Unicredites vagy akkor is több az idő)
A Add funds to your account instantly estén a te bankodból egy bankon belüli utalás történik és az - ha normál banki nap van - 2-3 perctől maximum 1 órán belül a Paypal egyenlegeden a pénz.
Az Összefoglalóban lévő leírásban írtam példát is.

[ Szerkesztve ]

(#22411) jozsi252 válasza V/ (#22410) üzenetére


jozsi252
veterán

Ah értem, szóval a top up egy tök felesleges opció már. :R

Másik kérdésem is lenne. A Refund Return opció csak arra szolgál hogyha egy termék nem felel meg, akkor visszaküldhetem, és a PayPal 1 évbe 12 alkalommal visszatéríti az árat, 9xxx ft alatt. Garanciális probléma esetén gondolom sehogy sem lehet megoldani hogy ugyanúgy visszatérítésre kerüljön a Postázási díj?

iPhone 13 Pro Max

(#22412) V/ válasza jozsi252 (#22411) üzenetére


V/
Topikgazda

Ah értem, szóval a top up egy tök felesleges opció már. Nem, mert ez az gyorsabb nem biztos, hogy állandóra marad. Itt is persze írják, hogy csak saját számláról mehet, de ez esetben egy kicsit bonyolultabb lenne az ellenőrzés.

Ha az eladó vállal olyat hogy 60 napon belül fogad visszaküldést -általában ennél több nem valószínű- akkor nincs jelentősége, hogy meghibásodott és azért küldöd vissza, vagy más ok miatt. Ezt az eladó által megadott időt veszi figyelembe a Paypal.
De úgy van, hogy a nem garanciás visszaküldés az alap.
Az érvényes fogyasztóvédelmi törvények is a vevő költségét írják a visszaküldésekre, ha az eladó ettől el akar térni akkor persze megteheti és kifizetheti, de nem jellemző.

Visszaküldési költséget meg úgy értsd, hogy ha az 9800 Ft, akkor abból a maximális értékhatár a 9300 Ft amit térítenek.

[ Szerkesztve ]

(#22413) D@ny7


D@ny7
aktív tag

Ha úgy nyitok Paypal számlát hogy nem adom meg a bankkártya számom, mennyivel lesz kedvezőtlenebb az árfolyam, mintha megadnám a bankkártya számom?
Illetve mennyibe kerül most egy ilyen paypal fiók nyitás?
Hogyan tudnám feltölteni az egyenleget? Pl: bemegyek a bankba és átutalok rá X Ft összeget?

(#22414) V/ válasza D@ny7 (#22413) üzenetére


V/
Topikgazda

1. Egy deviza egységre 5-14 Ft. (Most Paypal 1 € 328 Ft, 1 $ 293 Ft, a banki árfolyamom 1 € 314.38 Ft, 1 $ 281 Ft.
2. Ingyenes.
3. Ha van bankszámlád akkor utalással, vagy a Paypal magyarországi bankja az Unicredit, ott a bankfiók pénztárban utalással a számlájukra. ( A saját számládról utalás lenne a jobb megoldás)
+infó: Előfeltétel a Paypal regisztrációhoz a betöltött 18. életév.

(#22415) McClane


McClane
aktív tag

Sziasztok!

Még régebben kaptam egy ilyen emailt "Get your free delivery addresses in the UK and US."
Ez hogyan működik?

(#22416) V/ válasza McClane (#22415) üzenetére


V/
Topikgazda

Akitől küldte az lehet hogy bővebben megmagyarázza. Én még nem kaptam ilyet.
De mire lenne jó nekem egy USA vagy angol kézbesítési cím? Itt vagyok Mo-on, ide kellene a küldeménynek is jönni.

(#22417) D@ny7 válasza V/ (#22414) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Nos, akkor az 10 € esetében kb 150 ft különbség.
Van olyan leírás neten, ahol részletesen leírják hogyan kell regisztrálni?
Olyant találtam ahol a bankkártyaszámot meg kell adni, vagy ugyanúgy csináljam, csak azt a lépést hagyjam ki?
A korhatár bőven megvan (bár nem tudom ezt hogyan tudnák ellenőrizni)

(#22418) V/ válasza D@ny7 (#22417) üzenetére


V/
Topikgazda

100 €-ért is szoktunk vásárolni.
Nincs különösebb leírás.
e-mail címet amit használ majd azonosítónak (ne freemail, citromail meg ilyesmi legyen)
neved kell megadni
Válasz: Vannak régi anyagok az Interneten, ahol tényleg helytelenül írják a névcserét.
A helyes sorrend:
First name = keresztnév
Last name = vezetéknév
Születési időt
Az országot kell kiválasztani,
A címedet beírni, a state az lehet egy .
Mobilszámot megadni.
Elfogadni a feltételeket.

Később: Jegyezd meg a azonosító kérdéseket és a rájuk adott választ.

Egyszerű az egész.

Ha nem akarsz kártyát hozzáadni, bankszámlát hozzáadni akkor azt kihagyod. Később bármikor adhatsz hozzá
Itt egy minta:

[ Szerkesztve ]

(#22419) luck66 válasza McClane (#22415) üzenetére


luck66
tag

Ezt olyan cégek adják,akik azzal foglalkoznak,hogy biztosít neked egy címet,ahova kérheted a csomagot olyan webshopból ami pl csak USA-n belül szállít.Ezután ők elküldik a te címedre postaköltség + 8-10$ költségért,(virtuális postafióknak is hívják)

(#22420) 4ron


4ron
senior tag

Üdv.

Regisztráltam PayPal fiókot, de már nincs rá szükségem, azaz törölni akarom. Arra van lehetőség, hogy a számlámról leemelt pénzt visszakapjam, vagy ez hogyan működik? Köszi.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#22421) Southboy


Southboy
csendes tag

Üdv
Sikerült feloldatnom a tiltást de ez a képernyő jelenik meg ha fizetni akarok ebay en ez micsoda és milyen számot kér? Segítségeteket előre is köszönőm.
http://kepfeltoltes.hu/view/160329/py_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#22422) V/ válasza Southboy (#22421) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankszámlaszámodat kéri teljes hosszában, írd be kötőjelek nélkül a 3*8 számot

(#22423) V/ válasza 4ron (#22420) üzenetére


V/
Topikgazda

Kiküldöd a bankszámládra, withdraw menü pont

(#22424) Southboy válasza V/ (#22422) üzenetére


Southboy
csendes tag

Köszönőm. Most egy másik hibát ír ki pezsgőt bontok lassan ha ez egyszer megint vásárolhatok.
http://kepfeltoltes.hu/view/160329/eb_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#22425) V/ válasza Southboy (#22424) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom hol akarsz vásárolni, lépj ki onnan is, indítsd újra a böngészőt és újból próbálj fizetni mert valami beragadt.

(#22426) Southboy válasza V/ (#22422) üzenetére


Southboy
csendes tag

Ebay -en szeretnék de valahogy nem jön össze. Megint valami baj van . Lassan neked adom a pezsgőt jobban járok

The card you entered cannot be used for this payment. Please enter a different credit or debit card number.

(#22427) V/ válasza Southboy (#22426) üzenetére


V/
Topikgazda

Priviben küld át a linket, nekem is Visa kártyám van, ránézek.

(#22428) Southboy válasza V/ (#22427) üzenetére


Southboy
csendes tag

Köszönöm hogy segítesz kicsit b... asz vagyok hozzá . OTP-s MasterCard volna elvileg .

(#22429) Charx


Charx
senior tag

A paypalomban beállítottam, hogy a bankom váltsa a devizát. Dollárban vásároltam és 292,5 Ft ért váltotta, otp-s vagyok, és 280 körül írják a neten. Most ez hogy lehet, nem jól állítottam be vagy mi?

(#22430) V/ válasza Charx (#22429) üzenetére


V/
Topikgazda

Mennyit fizettél?
Az OTP így számolja az árfolyamot:

1 $ = 0.896218 €, 1 € = 316,53 Ft

A Paypal vásárlási árfolyam 1$ 292 Ft. Akkor valami nem ment végig.
Mást többször írtam, a Paypal fizetési összesítő képernyőre ránézve ha látsz Conversion rate feliratot és hozzá forint összege, akkor nem a banki váltáson van a rendszer és változtatni kell a Change-l.

[ Szerkesztve ]

(#22431) Charx válasza V/ (#22430) üzenetére


Charx
senior tag

Na igen, akkor paypal váltással ment el, pedig direct átállítottam, ezek szerint valami nem ok.

(#22432) V/ válasza Charx (#22431) üzenetére


V/
Topikgazda

Arra gondolom figyeltél, hogy amikor A Bill me in the currency listed on the seller's invoice. rádiógombot bejelölöd majd a Submit gombra kattintasz, akkor frissül a képernyő és a megjelenő oldalon alul a Save-el is el kell menteni a beállítást.

[ Szerkesztve ]

(#22433) Charx válasza V/ (#22432) üzenetére


Charx
senior tag

Na megnéztem, és nem volt átállítva, paypal váltáson maradt, a szemét, pedig le saveltem. Na most újra megcsináltam, meglátjuk. :(

(#22434) V/ válasza Charx (#22433) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem eddig nem állítodott el az elmúlt 3 évben, de itt olvasva ezt a problémát, mindig ránézek, nem-e ír konverziós rátát a jóváhagyásnál, ha túl sok a szöveg ott, akkor az csak feltűnik.

(#22435) maj-viktor válasza V/ (#22434) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nekem folyton átrakja az utóbbi ~1évben... pedig megcsináltam mindent, amit írtatok... a menü belépős átállítással, cookie törléssel, stb. mindent! És mindig HUF-ba (azaz paypal árfolyammal) és nem $-ba akarja levonni! Így fizetés kattintás előtt mindig átkell kattintanom 3gomb nyomással!

Ugyebár $-onként simán lehet 10Ft, az meg 100$-nál már egy ezres! Azért nagyon nem mindegy!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#22436) McClane válasza V/ (#22416) üzenetére


McClane
aktív tag

(#22419) luck66

Köszönöm a válaszokat, így már érthető!

[ Szerkesztve ]

(#22437) Piloss


Piloss
senior tag

Üdv

A bankszámlaszámom akarnám hozzáadni a Paypal fiókomhoz, de továbblépésnél "Sorry, we are not able to process your request. Please try again later." hibával elakadok, az összefoglaló átolvasásán is túl vagyok már.

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#22438) V/ válasza Piloss (#22437) üzenetére


V/
Topikgazda

1. Próbáld később.
2. Milyen banknak, milyen számláját próbálod hozzáadni?

(#22439) Maksifül


Maksifül
senior tag

Valaki meg tudná mondani, hogy pontosan mennyi pénzt kellene küldenem az eladónak PayPal-on, ha bankkártyával fizetnék PayPal-on keresztül, akarom, hogy legyen Buyers Protection-öm, és pontosan 240 EUR-t kapjon az eladó a PayPal-jára?

Előre is köszönöm a segítséget!

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#22440) V/ válasza Maksifül (#22439) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon egyszerű, küldjön az eladó Paypal befizetős számlát, neki ingyen van a készítése és te egyértelműen tudsz mindent igazolni probléma esetén.
Miért te akarod fizetni az ő jutalékát?
Mert ha ezt szeretnéd: hogy legyen Buyers Protection akkor termék fizetéssel kell küldened, akkor a jutalékot ő fizeti.

De ezt te tudod, egyébként ha német az eladó:
Ha küldesz 246.00 €-t akkor kap 240.98 €-t
Ha küldesz 245.00 €-t akkor kap 239.99 €-t

[ Szerkesztve ]

(#22441) Maksifül válasza V/ (#22440) üzenetére


Maksifül
senior tag

Úgy állapodtunk meg, hogy pontosan ennyit fog kapni. Ha van jutalék, akkor én fogom fizetni.

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#22442) V/ válasza Maksifül (#22441) üzenetére


V/
Topikgazda

Csórikám nagyon rá van szorulva a te 1892 Ft-odra. Komolytalan. Ha nem német akkor több lehet.
Ha nem vásárlás fedezeteként küldöd, nincs vásárlói védelmed, hogy ez egyértelmű legyen!

[ Szerkesztve ]

(#22443) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!

lehet hulye kerdes...de...K&hnal van hitelkartyam...es eleg foss szokott lenni az atvaltas...

annal is rosszabb a paypalle? vagy Ti mit tapasztaltatok? melyik jobb? ha kartyaval vasarolok? vagy ha feltoltom a paypal accountot?

udv
b.

(#22444) luck66


luck66
tag

Olyan esetben,hogy működik a PP visszaposta térítése,ha egy csomagon belül több készülék is van?
1 vagy több alkalommal is igénybe lehet venni egy vásárláshoz?

(#22445) V/ válasza bazsimano (#22443) üzenetére


V/
Topikgazda

Mihez viszonyítod? Van másik bankszámlád?
De nézzük:
Ma Paypal 1 € 327 Ft, 1 $ 292 Ft
Ma K&H 1 € 320,41 Ft, 1 $ 281.62 Ft

Neked is a kártyás vásárlás a jobb.

(#22446) V/ válasza luck66 (#22444) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy vásárlás, egy visszaküldés.
Kell 12 db különböző tranzakció ID a 12 db visszaküldési költség megkapásához.

[ Szerkesztve ]

(#22447) Maksifül válasza V/ (#22442) üzenetére


Maksifül
senior tag

Épp ezért szeretném úgy küldeni, hogy legyen védelem. Nekem megéri ezt a +2e forintot.
Tehát egyértelmű, hogy "Pay for goods or services", csak azt nem tudom, hogy pontosan mennyit kell küldenem, hogy a jutalék levonása után megmaradjon a németnek a 240 EUR.
Olyan 248 EUR-ra saccolom. :F

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#22448) V/ válasza Maksifül (#22447) üzenetére


V/
Topikgazda

Konkrétan kiszámolva beírtam az előző hsz-be. Azt is megkérdeztem, hogy milyen országban van az eladód, mert attól függően változik.

Újból leírom:
De ezt te tudod, egyébként ha német az eladó:
Ha küldesz 246.00 €-t akkor kap 240.98 €-t
Ha küldesz 245.00 €-t akkor kap 239.99 €-t

De az eladó jutalékának a kifizetése nélkül is élne a vásárlás esetén a védelmed, rossz egyezséget kötöttél erre kívántam utalni azzal hogy kifizetsz 240 €-t és nem képes 5-6 € vállalni.

[ Szerkesztve ]

(#22449) bazsimano válasza V/ (#22445) üzenetére


bazsimano
őstag

koszonom! tehat akkor ezek szerint mindenkepp a legjobb paypalon regisztalni a bankartyat es ugy fizteni...jol ertelmezem? :)

koszonom

(#22450) V/ válasza bazsimano (#22449) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, jól értelmezed. Én ha még csak 10 $-nál a 104 Ft nem is tűnik soknak, ha nem muszáj akkor inkább megspórolom.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.