Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22501) V/ válasza lcdtv (#22500) üzenetére


V/
Topikgazda

No akkor kezd el bogarászni a CIB-es számlatörténetedet február 1-től úgy 15.-ig Meg fogod találni.
Ha jól gondolom akkor BANKKÁRTYA JÓVÁÍRÁS lesz a tétel kezdete

[ Szerkesztve ]

(#22502) colossal89


colossal89
tag

Sziasztok
Egyik közvélemény kutató cég pay pal IBAN-t kér tőlem, a paypal oldalán csak a sima bankszámla számom van. IBAN kalkulátor van pay pal hoz? Csak azért mert OTP nek van, és pl a családban mindenkinek más van az elején a HUXX helyén ebből gondolom, hogy nem mindenkinek fix paypal esetében sem. Hogyan tudhatnám meg a paypal IBAN számom?

(Adatlapomon van a gépem)

(#22503) Laza... válasza colossal89 (#22502) üzenetére


Laza...
addikt

Szla számod utolsó 16 számjegye

Never give up!

(#22504) V/ válasza colossal89 (#22502) üzenetére


V/
Topikgazda

A Paypal-nak nincs IBAN száma, csak a bankoknak és érdekes ez a közvélemény kutató, én nem adnám meg a számlaszámom, mert ezt nem szokták kérni, bank titok.
A Paypal-n az email-címed az azonosítód.
Tényleg bedőltök minden f..ságnak? Az utolsó kérdés a kártyád pin kódja lesz

[ Szerkesztve ]

(#22505) colossal89 válasza V/ (#22504) üzenetére


colossal89
tag

Azért kéri, mert a pénzt ki kell utalni valahová. Csak a többi oldalon nem IBAN-t kértek tőlem. És ezen az oldalon közismert, hogy pay pal-ra utal. Ezért furcsállom. Nem regisztrálok hulladék oldalakra csak több tucat forrásból megvizsgálva, és java részükön, az ismerőseim is fent vannak, és pénz is keresek vele.

(Adatlapomon van a gépem)

(#22506) V/ válasza colossal89 (#22505) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor miért kér Paypal IBAN-t ami nem is létezik? Ez tényleg furcsa. Mert a Paypal-hez hozzáadott számládra csak te utalhatsz a Paypal-en keresztül az egyenlegedről, másnak nem lehet utalni.
A te bankszámlaszámod szokott IBAN formátumú lenni. Ha azt kérné a Paypal bekavarása nélkül akkor érthető lenne.
Megosztanád melyik ez a cég, hátha én is kedvet kapok a közvéleménykutatáshoz

[ Szerkesztve ]

(#22507) maj-viktor válasza V/ (#22506) üzenetére


maj-viktor
őstag

Most vagy Paypal e-mail címet kér... vagy nemzetközi utaláshoz a IBAN és BIC (SWIFT) kódot...

Szerintem, akkor az utóbbi, csak annak meg semmi köze nincs a PayPal-hoz!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#22508) colossal89 válasza V/ (#22506) üzenetére


colossal89
tag

Olvasataim szerint, régebben csak paypal-ra fizetett ki, emiatt voltam össze zavarva, hogy miért kér IBAN-t. De ahogy olvasom nyugodtan meg lehet adni az OTP IBAN-mat mert támogatják már, oda is utalnak, magyar nyelvet is támogatnak már. Daedalus online van szó. Személyes tapasztalatom kifizetésről még nincsen ezen az oldalon, így is állok hozzá. Találtam jót és rosszat is róla, ezért is adok neki egy esélyt. Kiderül milyen, ha nem fizet akkor megy a levesbe részemről. Mobrog reg link innen kilehet venni a pénzt paypal ra 1500ft onként, ez az oldal működik 100% an 1 percen belül a kikérés után már rajta van a pay pal-omon mindig.

(Adatlapomon van a gépem)

(#22509) V/ válasza colossal89 (#22508) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, őket ismerem. Hosszú időbe is telhet az 1000 pont megszerzése. Nekem elfogyott a türelmem.
De itt egyértelmű amit írnak, ez a Payapl dolog nem igazán ide vág. Emlékeim szerint már elég régóta ez van:
A pénzt banki átutalással küldjük, ehhez a következő információkra van szükségünk:
•Keresztnév
•Vezetéknév
•Személyazonosító szám
•IBAN (a nemzeti pénznemben vezetett folyószámla)
•Bank
•Bankfiók
•Bankszékhely városa

[ Szerkesztve ]

(#22510) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Ha felviszek egy új bankkártyát a Paypal-ba, ahol van pénz, hogyan lehet átutaltatni, lehívni a kártyára?
Mindenképp kell valami "Bank accounts"?

(#22511) V/ válasza huan (#22510) üzenetére


V/
Topikgazda

Kártyával csak fizetsz.
Paypal egyenlegről pénz le csak bankszámlára.

[ Szerkesztve ]

(#22512) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Mi történik akkor, ha ebay vásárlás után az eladó rosszul adta meg a PayPal fiók mail címét, és én oda küldtem a pénzt...? Vissza lehet valahogy szerezni?

[ Szerkesztve ]

(#22513) germinator66 válasza germinator66 (#22512) üzenetére


germinator66
aktív tag

Meg is találtam: lehet addig törölni, amíg nem igazolták vissza.

(#22514) Bornie127


Bornie127
senior tag

Sziasztok,

jól emlékszem, h refoundnál 5 napja van az eladónak válaszolni? Ha nem válaszol eszkalálhatok vitává?

(#22515) Cavsfan


Cavsfan
tag

Sziasztok.Előre is elnézést,ha vak vagyok,de nem találom a 180 napos védelem menetét.Valaki le írná ezt nekem konkrétan hol találom..??

(#22516) V/ válasza Bornie127 (#22514) üzenetére


V/
Topikgazda

Az alapszabály, ha indítasz egy dispute-t, akkor 20 napon belül, ha nem egyeztek meg, claim-re lehet.
Ebből kifolyolag akár a 19. napon is válaszolhat. Régebben volt egy elvárt idő az eladó válaszára, ez 10 nap volt.
Azt javaslom, hogy várd meg, lehet olyan oka annak, hogy eddig nem reagált amit nem tud befolyásolni és a 11. napon emeld claim-re.

(#22517) V/ válasza Cavsfan (#22515) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem érthető a kérdésed, milyen menetre gondolsz? De itt a 13. fejezet tartalmazza, a 14. fejezet pedig a PayPal dispute leírása.

[ Szerkesztve ]

(#22518) Bornie127 válasza V/ (#22516) üzenetére


Bornie127
senior tag

Köszönöm! Akkor még van idő...

(#22519) Cavsfan válasza V/ (#22517) üzenetére


Cavsfan
tag

Az ebay-n kifutottam az időből,mert állítólag újra küldte az eladó a terméket.Az "újra küldött sem akar ideérni.Eltelt 72 nap.Az eby-en már nem nyithatok ügyet.Visszaszeretném kérni a pénzt.A Paypal-on van ebben a 180 napos védelemben erre lehetőség?Ha igen hol találom?

(#22520) V/ válasza Cavsfan (#22519) üzenetére


V/
Topikgazda

de nem találom a 180 napos védelem menetét Mert ezt nem írta le senki publikus formában.

Dispute-t kell indítanod.
Belépsz
bal oldali oszlop
More about your account
Resolve a problem in our Resolution Center
A Dispute a Transaction gombra kattintasz
Ezután a listában megkeresed az adott vásárlást és a rádió gombbal kiválasztod, majd jobb sarok alul Continue
Item dispute: I did not receive an item I purchased or the item I received is significantly not as described. kiválasztása, Continue
I'm opening this dispute because:
I haven't received my item. választása, Continue
Ezután értelemszerűen lépegess tovább kiválasztva és kitöltve a szükséges adatokat.

(#22521) Cavsfan válasza V/ (#22520) üzenetére


Cavsfan
tag

Ezer köszönet!!Ezt kerestem.Így már tiszta.Köszi.

(#22522) vaksi8 válasza V/ (#22312) üzenetére


vaksi8
senior tag

Szia!
Emailben kaptam értesítést, hogy az eladó visszatérítette az összeget. A paypal-on látszik is a +22 euro refund egyenleg. Ezt hogy tudom az otp-s számlámra vissza tenni?

(#22523) V/ válasza vaksi8 (#22522) üzenetére


V/
Topikgazda

A Paypal balance-on van ez a 22 €?
Ha ott, akkor a belépés után baloldalon a Balance alatt a Withdraw funds menüponttal tudod a normál bankszámládra kiküldeni, ha eddig nem volt hozzárendelve, akkor az első küldéssel együtt megtörténik.

Ha a Recent activity-résznél látszik és azt előzőleg kártyával fizetted, akkor a pénz automatikusan megy a bankkártyához tartozó számlára, nincs vele teendőd, 2-3 banki munkanap és jóváírják.

[ Szerkesztve ]

(#22524) vaksi8 válasza V/ (#22523) üzenetére


vaksi8
senior tag

Köszi!
Az activity résznél van az összeg.Tehát csak az otp-re kell várnom, ok.

(#22525) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Üdv!
Muszáj utalni a paypalra pént, ha ebayen szeretnék vásárolni? Simán nem vonja le a kártyámról az összeget?

(#22526) V/ válasza rumos XIII (#22525) üzenetére


V/
Topikgazda

Honnan jött az ötlet? Természetesen ha kártyát adtál hozzá, onnan vonja, feltéve hogy van rajta pénz.

(#22527) V/


V/
Topikgazda

Az Összefoglaló bővült a következő témával: Paypal Dispute és Claim indítás leírása

(#22528) rumos XIII válasza V/ (#22526) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Marmint hogy muszaj? Csak azt gondoltam, mert paypalon 0Ftt ir. De akkor vissza vonom az utalást a paypalra,köszi.
Akkor siman megveszem a termeket, es levonja a kartyamrol. Tok jo

(#22529) rumos XIII válasza rumos XIII (#22528) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Nem tudom visszavonni az utalást... pénzbe kerul az, ha utalok ra? Mer hanem, akkor vegulis mindegy.
Annak a trust pay címzettnek küldtem.

[ Szerkesztve ]

(#22530) V/ válasza rumos XIII (#22529) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kerül pénzbe. Ha mégsem akarod az egyenlegről elkölteni, a saját bankszámládra ingyen visszaküldheted

[ Szerkesztve ]

(#22531) rumos XIII válasza V/ (#22530) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Na ez is jo hir, koszi szépen a segitseged. Összefoglalót néztem volna,gondolom szerepel benne a kerdesem,csak telefonon nem birom megnyitni.

(#22532) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!

Mivel kissé fapados az angolom, szeretném a segítségeteket kérni. Szerettem volna megvenni és egyúttal kifizetni egy terméket ebayen. A buy it now után elirányított a paypal oldalra, ahol a confirm and pay után, mintha nem történt volna semmi. A paypal historyban ezt látni. A dolog érdekessége, hogy a termék 50font lett volna össz, mindennel együtt, de valamiért 10-et vont le, majd az vissza is jött(?), de a webkártya lekérdezés után csak azt látni, hogy levont 4000-et. Ilyenkor most mi a helyzet?
Köszi!

(#22533) Piloss válasza V/ (#22478) üzenetére


Piloss
senior tag

Lehetséges, bár 3. napja fenn állt már a probléma, de a lényeg hogy sikerült.

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#22534) V/ válasza Draken (#22532) üzenetére


V/
Topikgazda

Global shipping-s termék vásárlás esetén 2 felé megy a pénz és 2 levonásnak kell lenni. A Pitney Bowes a "szállító" és mindig azt vonja le elsőnek, ahhoz ment a 10,67 font a többi meg az eladóhoz kerülne.
Mivel sikertelen volt a vásárlás ezért a már vissza is adta a rendszer a zöld + tétellel a pénzt. Majd ott lesz a kártyához tartozó számlán, banki munkanap kell hogy a bankod lerendezze.
Akkor szokott ilyen lenni, ha nincs a kártyán elég pénz és ezért csak a kisebb összeg kerül levonásra, az 50-ből a maradékra meg nem volt fedezet, vagy ha van napi vásárlási limit van, a második rész azon felül lett volna. (5 az engedélyezett és ez a 5+1 lett volna)

[ Szerkesztve ]

(#22535) Draken válasza V/ (#22534) üzenetére


Draken
őstag

Koszonom! A kerdes, hogy miert volt sikertelen, mivel meg volt rajta a kello osszeg?! 35+15 font a szallitasi koltseg, ergo a 10fontos levonast nem tudom hova tenni.

Szerk: most nezem, lehet nagyon ki lett centizve az osszeg es ezert nem fert bele a keretbe, de attol meg a 10fontos levonast nem tudom ertelmezni. Napi limitet is leellenoriztem, nincs beallitva.

[ Szerkesztve ]

(#22536) V/ válasza Draken (#22535) üzenetére


V/
Topikgazda

Mit nem tudsz értelmezni? Global shipping esetén a vételár+szállítási költség 50 font. Az eladó kapja a vételárat és a szállítási költség egy részét 4,33 Font -a csomagoló anyagoz ő biztosította- a szállítási költség másik részét, te esetedben ez 10,67 font meg a szállítást intéző cég. Az eladónak "fizetni" kell a logisztikáért.
Minden kártyán van limit, banktól függ hogy mennyit és melyiket alkalmazza.

[ Szerkesztve ]

(#22537) tvse1995


tvse1995
senior tag

Claim során ezt írta a pp: Please provide some supporting documentation for this claim.
Milyen dokumentumokat kéne csatolnom?

(#22538) V/ válasza tvse1995 (#22537) üzenetére


V/
Topikgazda

Mit kifogásoltál, mi a téma?

(#22539) tvse1995 válasza V/ (#22538) üzenetére


tvse1995
senior tag

Február negyedikén rendeltem Banggoodról és azóta sem jött meg. Írtam nekik, hogy mi lenne a teendő de nem válaszoltak egy idő után, ezért lett a dologból claim.

(#22540) V/ válasza tvse1995 (#22539) üzenetére


V/
Topikgazda

Bele estél abba a hibába, hogy nem a BG reklamációs rendszerét használtad, szoktak válaszolni és ha az adott webshopnak van vásárlói védelme -és a BG-nek van- azt kell elsősorban használni a Paypal szerződési feltételei alapján. Ezért nem is szoktak reagálni mindig a Paypal dispute-ra.
A BG azt igazolta szerintem a Paypal felé, hogy szállítás alatt van, neked azt kell megcáfolni valamivel, ezt kell elküldened.

[ Szerkesztve ]

(#22541) tvse1995 válasza V/ (#22540) üzenetére


tvse1995
senior tag

Közben írtam nekik sokadszor bg-n keresztül is és most azt mondták, hogy kapok refundot. Remélem tényleg úgy lesz.

(#22542) V/ válasza tvse1995 (#22541) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, meg fogod kapni.

(#22543) vaksi8


vaksi8
senior tag

Az összefoglalóban találtam, hogy posta költséget vissza lehet kérni a paypal-tól. Ez úgy működik ahogy le van írva?

(#22544) maj-viktor válasza vaksi8 (#22543) üzenetére


maj-viktor
őstag

Yep.... ~3-4x éltem már vele

http://prohardver.hu/tema/paypal/keres.php?type=-&stext=paypal+visszaposta&submit=

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#22545) V/ válasza vaksi8 (#22543) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez úgy működik ahogy le van írva?, Nem, nem úgy működik :W
Nagyon nem értem ezt a hülye kérdést.
Szerinted honnan a francból állítottam össze az anyagot? Csak kitaláltam?

[ Szerkesztve ]

(#22546) vaksi8 válasza maj-viktor (#22544) üzenetére


vaksi8
senior tag

Ebben mi az okosság a paypal-nak, hogy más helyett fizeti ki a posta-szállítási költséget? Jó nálam nem egy nagy összeg, de akkor is.. :DD

V/ Nem! nem úgy értettem! Az összefoglalóban 2015-ös dátumra van hivatkozva, azt hittem ez évtől van valami változás!

[ Szerkesztve ]

(#22547) V/ válasza vaksi8 (#22546) üzenetére


V/
Topikgazda

Eredetileg egy évre 2015-re szólt, meghosszabbították 2016-ra. Volt változás mert online is kitölthető, de a lényegen nem változtatott. Senki sem reklamált azért az egy mondatért, de kitörlöm és újból feltöltöm. Kösz az észrevételt.

[ Szerkesztve ]

(#22548) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

Anno átállítottam PayPal profilomon belül a valutaváltást alapértelmezett PayPal-ról, MasterCard-ra. Most észrevettem, hogy magától visszaállt. Ismét beállítottam, nyomtam a Submit-ot és Save-t is, ezt követően rendeltem eBayről PayPal-on keresztül, majd ellenőriztem a PayPal profilomban a beállításokat. Megint visszaállította PayPal váltásra.
Tényleg minden tranzakció előtt be kell lépnem és át kell állítanom a váltást? Elég vicces. Eleve brutál eldugott helyen van.
Tudtok erre valami megoldást?

Előre is köszi.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#22549) V/ válasza kuyarashi (#22548) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs, nálad is így fog működni egy darabig. Nekem már 3,5 éve nem felejti el és másoknak sem. koözben pedig még kártya cserém is volt.
Van akinél meg elfelejti.
Próbáld meg egy másik böngészővel végigvinni, ami nem mobilról működik.

[ Szerkesztve ]

(#22550) vaksi8 válasza V/ (#22547) üzenetére


vaksi8
senior tag

Nem reklamálás volt a cél! Eddig csak segítettetek! Csak kérdeztem, hogy egyáltalán bele vágjak. :R

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.