Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24151) ooszi válasza Intruder2k5 (#24150) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia a be írtam a routerba a 20as portot meg a 21es portot, de Port Check en az írja hogy Closed.
Nem megy?
Mit értesz az aktív kapcsolat alatt, nem nagyon vagyok otthon ebbe a témába.

BY ooszi

(#24152) Intruder2k5 válasza ooszi (#24151) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az FTP kliensben tudod állítani, hogy a aktív, vagy passzív módban kapcsolódjon!

Sajnos az FTP kapcsolat meglehetősen összetett, egy nyitott port kevés lesz hozzá! Aktív kapcsolat esetén 21-es porton mennek a parancsok, és 20-as porton az adatforgalom! Passzív mód esetén pedig használ még egy szélesebb port tartományt is, ami a szerver konfigban van megadva, és bármi lehet 1024-65535 közt! Többnyire 100-as nagyságrendű tartomány szokott lenni!

Sokkal egyszerűbb lenne az életed, ha tudnál UPnP-t használni, úgy a szerver megnyitná a neki szükséges portokat! Vagy DMZ-be tenni a szervert futtató gépet...

[ Szerkesztve ]

(#24153) ooszi válasza Intruder2k5 (#24152) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia látom hogy kened vágod ezt a dolgot, van egy gépem ami éjjel-nappal megy kis fogyasztású letöltőgép, homeserver, feladata letölteni adatokat, tárolni, és ezeket más eszközökön meg nyitni, PL. Android telók, Htpc, Laptop, más gépek.
Távoli elérésre a TeamViewer progit használom, nagyon meg vagyok vele elégedve, otthon a saját hálózatba elérek mindenkit és mindent, de szeretnék web oldalt készíteni amit az én gépemről el lehet érni, kell egy Domain név hozzá ha jól tudom, amit a NO-IP meg akarok vásárolni egy évre 15 dollár, ehhez kell egy Fix-Ip cím is ha jól tudom?!!
Persze kellene egy FTP kliens is.

Szerinted érdemes a Windows Server 2003 ki próbálni, vagy maradjak a Win7 nél?
Linux nem megy, nem erőltettem.
Vagy esetleg más jó ötlet?

BY ooszi

(#24154) Intruder2k5 válasza ooszi (#24153) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem feltétlenül kell a fix ip, a no-ip fő profilja pont a ddns szolgáltatás, aminek van ingyenes változata is, és célja, hogy az állandóan változó ip cím mögött lévő gépeket mindig el lehessen érni távolról!

Ilyen felhasználási profilhoz nyilván megfelelőbb lenne a szerver oprendszer, de adott esetben azért megvalósítható sima home win7-el is! Én mindenképpen Linux mellett döntenék, de ezen kívül is vannak még a NAS-okéhoz hasonló, de szabadon felhasználható oprendszerek, amiken szintén van - vagy telepíthető rájuk - mindenféle alkalmazás, és "egyszerű" webes konfigfelületük van! Ilyen például a freenas, vagy az openmediavault!

(#24155) ooszi válasza Intruder2k5 (#24154) üzenetére


ooszi
senior tag

Sajna ragaszkodom a Win Foshoz, na szóval, a gépemen vissza állitottam mindent alapértékre és a routeron is minden resetelve van, akkor elég csak a NO-IP kapott ingyenes Hosts, és működni fog a web server, de hogyan ?.

BY ooszi

(#24156) Intruder2k5 válasza ooszi (#24155) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Úgy, hogy vagy a routeredben beállítod a no-ip host frissítését, ha van benne ilyen lehetőség, ha pedig nincsen, akkor a szerverre telepíted fel a windows-os kliens programot!

Nekem a routeren fut webszerver (Linux alapú firmware-el), és szintén használok dyndns, és no-ip host-okat is, többet is! Attól függően, hogy melyik címre érkezik a kérés, más más oldalt szolgál ki a szerver!

[ Szerkesztve ]

(#24157) ooszi válasza Intruder2k5 (#24156) üzenetére


ooszi
senior tag

"""""Úgy, hogy vagy a routeredben beállítod a no-ip host frissítését, ha van benne ilyen lehetőség,""""

Erre gondolsz?

BY ooszi

(#24158) Intruder2k5 válasza ooszi (#24157) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, pontosan erre!

(#24159) ooszi válasza Intruder2k5 (#24158) üzenetére


ooszi
senior tag

Jó beállítom, és hogy tovább, akkor nem kell fix ip cím.

BY ooszi

(#24160) Intruder2k5 válasza ooszi (#24159) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Innentől kezdve a megadott host mindig a Te routeredre mutat! Persze ahhoz, hogy a webszervert elérd, kell még a port forward is!

(#24161) ooszi válasza Intruder2k5 (#24160) üzenetére


ooszi
senior tag

Hát uram először is egy isten vagy , hogy szánsz rám időt, és természetesen köszönöm.
De a port forward alatt mit is értesz talán ezt:

BY ooszi

(#24162) Intruder2k5 válasza ooszi (#24161) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, a Virtual Server menüben kell a szervergép IP címére forwardolni a szükséges portokat! Webszerver esetén ez leginkább a 80-as port!

[ Szerkesztve ]

(#24163) ooszi válasza Intruder2k5 (#24162) üzenetére


ooszi
senior tag

Igen csak az a bibi hogy kér egy Ip-címet amit tudok (192.168.1.101), de 120 percenkét vagy újraindítás esetén ujjat kap, ha jól tudom.
Ehhez kell a Fix-Ip ha jól tudom?

[ Szerkesztve ]

BY ooszi

(#24164) Intruder2k5 válasza ooszi (#24163) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A DHCP - Address Reservation menüben a MAC címéhez tudsz kötni egy IP-t, és akkor innentől mindig azt fogja kapni a szerver! Másik lehetőség, hogy beállítasz a szerveren egy fix címet!

(#24165) ooszi válasza Intruder2k5 (#24164) üzenetére


ooszi
senior tag

Oké értem, köszike.

A web szervernek milyen klientét ajánlasz?
Amit én is tudok kezelni.

A 80 as port elég a web szerverhez, mert azt le ellenőriztem és át engedi, de már más portot nem tudok meg nyitni ilyen a 21 és a 20 as port.
Ezen az oldalon csekolom:
[link]

[ Szerkesztve ]

BY ooszi

(#24166) Intruder2k5 válasza ooszi (#24165) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Rengeteg féle szerver program létezik, többek közt Apache is, de ez egyrészt már nem ennek a topiknak a témája, másrészt én sem ismerem igazán a Windows-os webszervereket!

(#24167) ooszi válasza Intruder2k5 (#24166) üzenetére


ooszi
senior tag

Oké értem és a port nyitásos problémát hogy oldjam meg, van valami ötleted?

BY ooszi

(#24168) Intruder2k5 válasza ooszi (#24167) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt is ugyanígy kell, de ehhez tudni kell, hogy a szerver pontosan mely portokat használja, amit leginkább a konfigban tudsz beállítani!

(#24169) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Sajnos újratelepítettem apum Asus A9T notiját.
Win xp Sp3

Mivel ebben a notiban nincs beépített wifi így egy külső usb adapterről kapná a wifit.
TP-LINK TL-WN322G

Bedugtam az USb adaptert felraktam a progit ami a cd-n volt. Az eszközkezelőben is minden rendben van. De ha megszakadok sem tudok net kapcsoltot csinálni wifin keresztül.
Háló kábellel minden rendben megy.

MI lehet a gond? Mit nézzek meg?

Csináltam pár képet:[link]
Ha kellene még kép akkor szóljatok.

THX a segítséget.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#24170) krealon válasza Predator2 (#24169) üzenetére


krealon
veterán

"Bedugtam az USb adaptert felraktam a progit ami a cd-n volt."

A kiemelt resz volt a hiba.
Csak a drivert kell feltenni es kesz. Bedugas utan megtalalja a cd-n a win.
Nekem v2-esem van, hibatlanul mukodik.

(#24171) Predator2 válasza krealon (#24170) üzenetére


Predator2
addikt

Letörültem a progit de így már villogni sem villog. Driverek elméletben minden fent van mert az eszközkezelő nem jelez hibát.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#24172) csixy válasza Predator2 (#24171) üzenetére


csixy
addikt

Lépjél be a hálózati kapcsolatokba.
Jobb klikk a wifis hálókártyára ... tulajdonságok ... a három könyjelző közül az egyik kell neked. !

"a windows configurálja "...
"csatlakozás akkor is, ha ..."
Egyből WPA2-es jelszót nem esz meg ... be kell csapni ... sima wpa jelszót kezdesz beírni, majd huncut módon váltasz WPA2-re és úgy folytatod ... Kb ennyi :)

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24173) Predator2 válasza csixy (#24172) üzenetére


Predator2
addikt

Annyit sikerült elérni, hogy lássa a wifit. A wifiről levettem a "védelmet" de még így sem tud csatlakozni.

A vezeték nélküli hálózatot a windows konfigurálja-->bepipálva

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#24174) Intruder2k5 válasza Predator2 (#24173) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Véletlenül nincs a routerben MAC szűrés bekapcsolva?

(#24175) Predator2 válasza Intruder2k5 (#24174) üzenetére


Predator2
addikt

Nincs

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#24176) Intruder2k5 válasza Predator2 (#24175) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van felrakva valami szoftveres tűzfal a gépre? Nem a Windows sajátja, hanem utólag valami... A Windows telepítő nem valami buherált gagyi cd volt? Értem ez alatt a millió példányszámban fellelhető összevissza kódnevek alatt futó, és számtalan vírust meg férget terjesztő vackot... Tehát eredeti lemezről, vagy eredeti MS lemezképből lett telepítve?

(#24177) Predator2 válasza Intruder2k5 (#24176) üzenetére


Predator2
addikt

Semmi nincs egy szűz xp. Rajta a driverek meg egy firefox+flash player.
Eredeti ms lemezképről van telepítve.

[link]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#24178) Intruder2k5 válasza Predator2 (#24177) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

SSID-ben nincs szóköz, különleges karakter (@&$Ł# stb...)?

Volt már használva az adapter telepítés előtt is? Ezen a gépen is?

(#24179) Predator2 válasza Intruder2k5 (#24178) üzenetére


Predator2
addikt

SSID: McLaren Mercedes (de ez volt régen is)

ez az adapter szolgál benne évek óta csak most újratettem a wint igaz akkor még fent volt mellett tp-link cd-ről a progi is amit mondtatok, hogy felesleges

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#24180) ooszi


ooszi
senior tag

Ha valaki tud segítsen légyszi mert nem tudok portot nyitni, mit kell beállítani hogy működjön?

[ Szerkesztve ]

BY ooszi

(#24181) Predator2


Predator2
addikt

Sikerült megoldani a hibát viszont van másik kettő amit nem.

A gépet azért raktam újra mert iszonyatosan lassú volt. Akadtak a videók minden flah-es dolog stb...
A probléma most is fent áll!! "Valami" 100% felpörgeti a CPU-t és és annyira túl volt terhelődve a gép, hogy nem bírt csatlakozni. (Asus A9t netezős gép nem erőmű). Ha semmi nem ment akkor is 100% cpu használat.

Először kikapcsoltam a frissítéseket, hogy legalább ez ne húzza a gépet. (akkor még nem tudtam, hogy ez a ludas)
Másodszor egy teljes vírus ellenőrzést futtattam ami nem talált semmit.
Nem tudtam már mire gondolni. Fogtam és rákerestem a google-be hátha van valami.
De meglepődve tapasztaltam, hogy közben életre kelt a gép és tudott csatlakozni wifin is netre bármilyen beavatkozás nélkül.

Feladatkezelőben: Bekapcsolás után az svchost.exe 100%-os CPU használatot mutat

Ezt találtam róla a neten (elég sok van még) [link]

Az automatikus frissítés szórakozik velem!!! Nem tudok frissítéseket telepíteni mert lehal a gép.
Böngészőn keresztül sem. Van, hogy ha teljes terhelésen van a gép így sem tudok csatlakozni vagy random ledob. Ha végig csinálom a fentebb a cikkben leírtakat akkor is csak egy darabig jó.

A másik gond, Mozilla alatt is tapasztaltam ezt a hibát. Ha nézek egy videót a neten (youtube) ugyan csak 100%-ra ugrik a cpu kihasználtsága és akad mint a veszedelem. Hardveres gyorsítást kikapcsoltam a flashben.

Mit lehet a hibával/hibákkal kezdeni?
Szedjem le valahogy máshogy a frissítéseket?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#24182) PumpkinSeed válasza Predator2 (#24181) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A legutolsó újratelepítés előtt formáztad a merevlemezt? Vagy csak ráengedted a telepítést? Lehet, hogy a rég rendszer maradványai szórakoznak.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24183) Gubek-Einste válasza Predator2 (#24181) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az utóbbi időben több helyen is lehet olvasni, hogy az XP-s gépek ilyet csinálnak, le kellene cserél az XP-t egy modernebb rendszerre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24184) VeryByte válasza Predator2 (#24181) üzenetére


VeryByte
őstag

Töltsd le és külön tedd fel ezeket a frissítéseket: KB2888505 és KB2898785

Intruder2k5: Ne kezdjünk hittérítést és vitát, csak ne adjunk egy átlagos felhasználónak rossz ötletet. A frissítéseket a Microsoft nem jókedvében csinálja. Én itt be is fejeztem ezt a szálat.

[ Szerkesztve ]

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#24185) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#24183) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak ezt nem minden gép bírja el... És ugye válság van, tehát újat venni sem olyan egyszerű! Az én laptopom például a 64M integrált VGA-jával Win7 alatt már akkor is folyamatosan pörgeti a ventilátort, ha csak az asztalt bambulom! Ellenben az XP tök jól hasít rajta, amit mellesleg 1000x jobban is szeretek, és nálam eddig nem produkálta a fentebbi jelenséget! Igaz, én az automatikus frissítés szolgáltatást rögtön a telepítés után le is tiltom!

Nem hittérítésnek, és nem is vitának szántam, ahogy Te sem, csak elmondtam a véleményemet! Amúgy senki sem mondta, hogy nem használok frissítéseket, még ha nem is napi szinten, de eleve olyan XP-t telepítek, ami tartalmazza ezek jó részét! A többit meg továbbra is fenntartom!

[ Szerkesztve ]

(#24186) mezis válasza Predator2 (#24181) üzenetére


mezis
nagyúr

Maradhat az at elb. MS frissítés, csak vedd vissza a prioritását low vagy idle -re. Pl. Processahcker2-vel.

mezis

(#24187) dethroner


dethroner
veterán

Srácok, tudnátok abban segíteni, hogy ha a pc internet kapcsolatát szeretném megosztani usb-n keresztül a telefonnal, akkor a számítógépen mit kell beállítani?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#24188) Gubek-Einste válasza dethroner (#24187) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY állítsd be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24189) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Köszönöm a válaszokat.


PumpkinSeed

Természetesen megformáztam a HDD-t mielőtt új rendszert telepítettem.


Gubek-Einste

Hidd el szívesen megszabadulnék az xp-től de ez a gép más op rendszert nem bírna el. (Asus A9T ->1GB ram)


VeryByte

Nekem explorer 6-hoz kellett egy frissítés amit be is linkeltek egy másik topicban [link]

Most már sikerült felrakni a frissítéseket. Viszont az általad leírt két frissítés nincs a "listában" :(
Feltelepítsem külön őket?


mezis

Ne haragudj de ez nekem Kínai. Írd le légyszíves egy kicsit részletesebben egy földi halandó számára is.

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#24190) Kiki18


Kiki18
őstag

Sziasztok.

A szokásos modem-router-router-gép beállítás miatt jöttem hozzátok tanácsot kérni.

A fő router egy 941nd, a "kis" router egy 741nd. Mindkét routeren vannak gépek,mindegyik látja egymást,műköik a filemegosztás,nyomtatás,stb.

A baj az,hogy időnként (2-3 naponta) a kis router egyszerűen eldobja magát,nem osztja tovább a netet,a rá kötött gépeken nem lesz net. Mi lehet ennek az oka?

941nd IP címe: 168.0.1, DHCP ON (100-199)
741nd IP címe: 168.0.2, DHCP OFF
Lan portba van dugva a tyúkbél mindkét routeren.

Legutoljára azt próbáltam meg,hogy a 741nd IP-jét átírtam 168.1.1-re.Ezzel fog bármi is változni,vagy csak egy pofon a sz@rnak?

Valamint érdekelne még,hogy mindkét routeren van wifi,az egyik xyz1 a másik xyz2 néven,de azonos jelszóval. Meg lehet csinálni valahogy,hogy a wifi név mindkét routeren azonos lehessen,és ne csatlakozzon le,majd újra fel(a másik routerre),ha esetleg kijövök a hatótávból?

(#24191) VeryByte válasza Predator2 (#24189) üzenetére


VeryByte
őstag

IE6-tal 2013-ban már nem illik foglalkozni.
Minimum IE8.
Igen, azokat MAJD külön tedd fel, ha már IE8 és a többiek fent vannak.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#24192) krealon válasza Kiki18 (#24190) üzenetére


krealon
veterán

"Legutoljára azt próbáltam meg,hogy a 741nd IP-jét átírtam 168.1.1-re.Ezzel fog bármi is változni"

Annyit ersz el ezzel, hogy nem fogod elerni a 741 kezelofeluletet az alapertelmezett DHCP cimtartomanybol, ha mast nem allitottal.

"Valamint érdekelne még,hogy mindkét routeren van wifi,az egyik xyz1 a másik xyz2 néven,de azonos jelszóval. Meg lehet csinálni valahogy,hogy a wifi név mindkét routeren azonos lehessen,és ne csatlakozzon le,majd újra fel(a másik routerre),ha esetleg kijövök a hatótávból?"

Lehet azonos a nev (SSID), de az mar a kliensen mulik, hogy atugrik-e a nagyobb terereju kapcsoltra.

(#24193) Predator2 válasza VeryByte (#24191) üzenetére


Predator2
addikt

Nem akarom használni az IE6-ot de sajna Xp sp3 telepítője ezt rakta fel először.
Frissítettem is IE8-ra.

THX a választ.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#24194) Kiki18 válasza krealon (#24192) üzenetére


Kiki18
őstag

Értem,köszönöm. És akkor van valami megoldás arra,hogy ne dobja el a netet a kisebbik router? Valami tabilabb beállítás? :F

(#24195) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Némi útbaigazítást szeretnék az alábbi témában, sajnos nem tudom, hogy merre induljak el. A cél valami kezdetleges hálózati automata adatmentő rendszer összeállítása lenne, otthoni környezetben. A minimális elképzelés az alábbi; lenne 3-4 gép, aminek egy adott mappáját kéne menteni bizonyos időközönként (pl. naponta, ha be vannak kapcsolva) valamilyen hálózati erőforrásra. Hálózati tárhelyként egy openwrt-s routerre tett usb-s merevlemezre gondoltam. Mivel viszonylag nagyobb adatmennyiségről lenne szó (100-200 Gb/gép), ezért a teljes mappát csak a legelején gondoltam lementeni, utána csak a változásokat kerülnének másolgatásra. Extraként gondoltam valamiféle verziókövetésre is. Félek, hogy kicsi lesz a router usb-s adatátviteli kapacitása a feladathoz, ebben az esetben gondoltam valami hálózati adattároló eszközre, NAS-ra is.
Szerintetek mennyire kivitelezhető ez az ötlet? Létezik valami ingyenes szoftver, ami képes erre a feladatra?
Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#24196) dethroner válasza Gubek-Einste (#24188) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi, de nem világos a leírás. Ha normál lan netet akarok használni telefonon usb-n keresztül, akkor mi ez a netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=hálózatnév key=jelszó ?
Szóval már a 2. pontnál elakadtam, a többit meg még nem is néztem.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#24197) Gubek-Einste válasza BigBlackDog (#24195) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Teljes mértékben kivitelezhető amit szeretnél. OpenWRT router-re tényleg kevés lesz, egy normál NAS viszont már elég erre a feladatra. Minden gépre kell tenni egy adatmentő programot amely képes hálózati mentést készíteni, hogy milyet használj azt nem tudom mert még ilyet nem csináltam.
Hálózati szempontból nincsen sok teendőd, kell egy router, egy NAS és a kábelesét, a többi már a program és beállítás kérdése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24198) Gubek-Einste válasza dethroner (#24196) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezzel a parancsa jön létre a wifi megosztáshoz szükséges virtuális adapter ami összeköti a bejövő lan netet és a wifi-t. A hálózatnév lesz az SSID, a key pedig a jelszó.
Nagyon egyszerű a beállítás, csak követni kell a leírtakat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24199) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Van 3 notebook, ami egy routeren keresztül kapcsolódik internetre, minden gép fix IP-t használ. A 3 gépből kettőn újratelepítettem a W7-et, azóta nem érnek el semmit arról az egy gépről amivel semmit nem csináltam. Ez a gép volt az Otthoni csoport létrehozója, a másik kettőt a jelszó beírásával újracsatlakoztattam. Mindhárom gép ugyanolyan beállításokat használ a Speciális megosztási beállítások módosítása fülön. Tehát a 3 gép egymást látja, élnek a megosztások is, csak éppen semmihez nem férek hozzá.
Mi lehet a gond?

(#24200) PumpkinSeed válasza aclandiae (#24199) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az újra nem telepített gépen nézd meg az otthoni csoport beállításait, hogy mi van és mi nincs engedélyezve megosztásra.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.