Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24451) woodworm válasza Intruder2k5 (#24449) üzenetére


woodworm
veterán

Innen indultunk:
"Sikerult dd-wrt-t feltenni, viszont nincs repeater mod, csak ap, client, client bridge (routed), adhoc, wds station, wds ap."

Közbenső állomás:
"Atheros Considerations

There is no "Repeater" mode on Atheros units, but you still can use it as repeater, just set the original interface as "client" and get it to connect to your AP, then create a virtual interface to broadcast the new SSID. "

Erre én megjegyeztem, hogy hasonlóan működik openwrt alatt is.

Mire ajánlod, hogy állítson be repeater módot.

Ördögi kör!

Egyszerű link helyett az is többet ér ilyenkor, ha megjegyzed mellé, hogy a repeater bridge helyett client kell.

[ Szerkesztve ]

(#24452) Intruder2k5 válasza csixy (#24450) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja értem... Ennyire nem olvastam vissza!

(#24453) Gubek-Einste válasza nagypasztor (#24448) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A nyomtató szerver felcsatlakozik a router-re és azon keresztül lehet elérni így nem kell kell váltani sehova sem. A vezetékezés mindig jobb megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24454) nagypasztor válasza Gubek-Einste (#24453) üzenetére


nagypasztor
tag

Nyilván a vezetékes kap egy IP-t és úgy lehet elérni. Arra akartam rákérdezni, hogy ha vezeték nélküli a szerver és egy wifi hálózatot használok, akkor váltanom kell e hálózatot?

Csak mert úgy tudom elképzelni a dolgot, hogy a szerver sugároz egy wifi jelet, amit vesznek az eszközök, és azon keresztül kommunikálnak. Vagy egy router is alapból érzékeli, és akkor úgy látják a gépek, mintha egy másik számítógép lenne még a hálózaton és azon keresztül lehetne nyomtatni?

Egyébként lehet hátránya a vezeték nélkülinek? Miben jobb a vezetékes megoldás? Köszi

Bocsi. Félreértettem a választ. Tehát mindkettő a routerre csatlakozik, és úgy lehet elérni a hálózaton.

[ Szerkesztve ]

(#24455) Gubek-Einste válasza nagypasztor (#24454) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A vezeték nélküli is ugyan úgy kap egy IP címet a router-től mint a vezetékes.
A vezeték nélkülinek ugyan az a hátránya mint az összes többi wifi-s eszköznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24456) Pozd0rja


Pozd0rja
újonc

Sziasztok !
Windows 7 Home Premium van a laptopomon . Ma reggeli bekapcsolas utan se kep se hang internet fronton , egyszeruen nem tudok csatlakozni az internethez vezetekkel . A Network And Sharing Centerben pedig az " Unindetified Network " fogad . Nem tudom mi tortenhetett lehet egy frissites tett fel valamit ami blokkolja az internetes elerest . Mit lehet tenni hogy megoldodjon ez a problema ? Elore is koszonom a segitseget !

(#24457) csixy válasza Pozd0rja (#24456) üzenetére


csixy
addikt

Hálókártyát tilt
majd
Hálókártyát engedélyez

hátha csak ennyi a baj.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24458) Pozd0rja válasza csixy (#24457) üzenetére


Pozd0rja
újonc

Koszi a segitseget ! Kiprobaltam ... sajnos nincs valtozas ...

(#24459) mezis válasza Pozd0rja (#24458) üzenetére


mezis
nagyúr

Driver frissítés ?

mezis

(#24460) yolan válasza csixy (#24446) üzenetére


yolan
őstag

oké, ez kivitelezhető, már csak azt nem tudom, hogy igy megoldható hogy a két router által létrehozott hálózat egy ssid alatt működjön? tehát hogy ne kelljen egyik hálózatról a másikra csatlakozni mikor mászkálok a házban.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#24461) Pozd0rja válasza mezis (#24459) üzenetére


Pozd0rja
újonc

Probaltam , azt irja up to date a driver ...

(#24462) mezis válasza Pozd0rja (#24456) üzenetére


mezis
nagyúr

- UTP kábel teszt.

- WiFi nincs a laposodon ?

mezis

(#24463) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Nem tudom volt-e másnak is ilyen problémája, ha igen szóljatok és megkeresem.

Szoval adott egy cisco 3925 modem, egy laptop és egy freecom külső hálózati meghajtó. Beállítottam a modemben a FC ip cimét, szóval látható az ezközök listájában. az intézőben is megjelenik a hálózatok csoporton belül. De amikor csatlakozni akarok hozzá az alábbi hibaüzenetet kapom:

"\\FND is not accesible. You might not have permission to use this network resource. Contact the administrator of this server to find out if you have access permissions. (network error 1208)"

Van ötletetek? Böngészőből elérem a külső vinyó admin felületét, de pl. adminként is vagyok bejelentkezve, nem tudom ezek az infók fontosak-e?

Azt szeretném megoldani, hogy erre a külső vinyóra töltsek le, aztán pedig usbról nézzem meg róla a tartalmakat. Ehhez kellene beállítás.

A segitséget előre is nagyon köszönöm!

Üdv: Flow

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#24464) atom18


atom18
aktív tag

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem, hátha meg lehetne oldani a problémámat. Olyan gondom van, hogy Utorrenten (2.2.1.-et használok) nem megy a feltöltésem csak ilyen 0.1kb/s van és ha csatlakozik is 1hez utána már le is csatlakozik róla, hálózatnál minden ok két zöld pipa, és kint is zöld pipa van de az néha átvált sárga háromszögre, de mihelyst elindítok egy letöltést rögtön zöld lesz a pipa és jön szépen, de ha lejött fel nem megy semmit routert használok és ott van engedve port (TP-Link 841ND) internetem digi alapcsomag, olyan ahol felhasználónevet és jelszót kell írni. Ha esetleg van kérdés vagy bármi amit kihagytam akkor írjátok és válaszolok, nagyon örülnék ha meg lehetne oldani ezt a kérdést és 1.1mb/s helyett nem csak 0.1kb/s lenne! :( Ha esetleg valaki úgy érzi, hogy tudna segíteni az írjon privit és ott egy telefonszámot szívesen felhívom, mert szerintem könnyebb telefonon elmondani és megbeszélni. Előre is köszönet!

(#24465) And válasza Flowtation (#24463) üzenetére


And
veterán

Mikor etherneten próbálsz csatlakozni a NAS-hoz, közben USB-n is csatlakoztatva van a géphez? Csak mert régebben találkoztam olyan hálózati meghajtóval, amelyen volt ugyan USB-végpont port (vagyis USB-s tárként is csatlakoztatni lehetett PC-hez), de egyszerre a két felület nem működött: vagy csak etherneten, vagy csak USB-n ment. A modernebb NAS-ok nem tudom, hogy hasonlók-e, az én példányomon csak USB-host port van (tehát további USB-tárolóeszközöket lehet rá csatlakoztatni, de PC-vel USB-n nem köthető össze).

[ Szerkesztve ]

(#24466) Flowtation válasza And (#24465) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Köszi a választ!
Nincs bedugva az usb, erre figyeltem.

Üdv!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#24467) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Adott 1 nagy ház ahol van 1 router amibe közvetlen csatlakozik a netes "főkábel", ez a router már régóta megy és minden oké. A ház mellett van 1 kisebb kis helység ahova ez előbb említett routerből megy 1 UTP kábel és arra van rádugva egy gép. Na most, úgy kéne megcsinálni, hogy ennek a kábelnak a végén legyen még 1 router és ott azon belül ugye lehessen még csatlakozni az új routeren keresztül a belső nagy hálózathoz, wifin is. Az lenne a kérdésem, hogy ezt az új routert hogyan kell ez esetben konfigolni? Tehát lényegében ez csak 1 végpont lenne. Valamint, a régi routeren kell-e valamit állítani és mi? (internet elérés is a cél)

Előre is köszönöm a segítésget.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#24468) Gubek-Einste válasza TheProb (#24467) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A régi eszközön nem kell semmit sem állítani, az újat tedd AP/Switch módba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24469) PumpkinSeed válasza atom18 (#24464) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha letöltés teljesen végbement akkor szerintem nem lehet nagy probléma. Az lehet a probléma, hogy a túloldalon nem használja senki, azaz nem tölti le senki ezért nincs szükség arra, hogy te feltöltsd. Viszont, ha te tudod, hogy a túloldalnak szüksége lenne rá, és azért nem tudja letölteni mert te nem töltöd fel akkor van probléma.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24470) Pozd0rja válasza mezis (#24462) üzenetére


Pozd0rja
újonc

De van Wfi rajta csak inkabb a kabeles csatlakozast tartom biztonsagosabbnak :D
Utp kabel tesztet hogyan kell csinalni ? Thx

(#24471) mezis válasza Pozd0rja (#24470) üzenetére


mezis
nagyúr

A WiFi-t csak úgy a kapcsolat tesztelésére gondoltam.

A kábelt a legegyszerűbben egy cserével tesztelheted.

mezis

(#24472) beneszilo


beneszilo
tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám:
Adott otthoni hálózat, Netgear WNR2000 N300-as router, ehhez csatlakozik kábelen 2 PC, és wifin 2 notebook, ezeknek a hálókártyái: Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG max. 54 Mbit/s, és a másiké Intel® Centrino® Wireless-N 2230.
A problémám az, hogy a wireless-n 2230-as noti csak 54Mbps módban hajlandó működni, ha a router-t átállítom 145Mbps, vagy 300Mbps módra, nem megy a net. Driverek elvileg rendben vannak. A régebbi notebook, ami csak g-s wifit tud, az gond nélkül megy, akármilen módban van a router.

https://www.dropbox.com/s/mylj0j626c8u4qh/1.jpg ezek a beállítások

Mi lehet a probléma?

Köszönöm

(#24473) Intruder2k5 válasza beneszilo (#24472) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Használj WPA2/AES titkosítást, a nagyobb sebességhez ezt több kliens alapfeltételként állítja! Bár jellemzően inkább csak a sebességet szokták csökkenteni, és nem a csatlakozást meggátolni! Ezen kívül fix csatornát is állíts be, lehetőleg az alsó és közép tartományban, mert több kliens nem ismeri a 12-13 csatit, és olyat válassz, ahol más AP nem forgalmaz!

(#24474) beneszilo válasza Intruder2k5 (#24473) üzenetére


beneszilo
tag

Nagyon köszi, megoldódott.

(#24475) #36268800


#36268800
törölt tag

Üdv!

A következő problémával küszködök:

itthon be van állítva két darab Samsung SMT-G3220 típusú router.
Az egyik SSID-je Kitchen, a másiké pedig Bedroom.

A Kitchen az alapértelmezett átjáró, a Bedroom pedig csak egy switch.
A Kitchen engedélyezi a WIFI-t, DHCP 50-150-ig beállítva, a nyomtató végett WPA2 titkosítással.

Noha a DHCP engedélyezett, mégis statikus IP-t voltam kénytelen beállítani az eszközeimen, mert az alapértelmezett átjárónak mindig a Bedroomot észlelte a számítógéptől az okostelefonig minden és nem volt internet rajtuk.

Valamint hiába kapcsolódok a Kitchen-re, összesen 5 db eszközt jelenít meg, pedig a 6.-on is ugyanúgy van internet.

Két telefonon sehogy sem akar összejönni a statikus IP beállítása (hiába állítom be mondjuk a 82-es végű IP címet, a telefon alapértelmezett 133-as IP-jét használja és az alapértelmezett átjárót is elvéti).

Hogyan tudom megoldani ezt a problémát? Biztos vagyok benne, hogy beállítási gondok vannak, csak azt nem tudom, hogy mit rontok el, nem igazán értek a hálózatokhoz.

(#24476) Magnat válasza #36268800 (#24475) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Ha a bedroom csak egy switch, akkor jól gondolom, h kábelen vannak összekötve a lan portokon? A bedroom dhcp ki van kapcsolva?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#24477) #36268800 válasza Magnat (#24476) üzenetére


#36268800
törölt tag

Igen, jól gondolod. A Bedroom DHCP-je természetesen ki van kapcsolva!

(#24478) mezis válasza #36268800 (#24477) üzenetére


mezis
nagyúr

És a Bedroom LAN IP címét jól állítottad be ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#24479) #36268800 válasza mezis (#24478) üzenetére


#36268800
törölt tag

Köszönöm szépen, ez volt a probléma!

Nálam így volt beállítva:

A -> 192.168.0.1
B -> 192.168.0.2

beállítottam a B router IP címét az A router DHCP tartományának kezdete -1-re és egyből működik...
Ennek egyébként mi a magyarázata?

(#24480) mezis válasza #36268800 (#24479) üzenetére


mezis
nagyúr

Lehet, hogy két eszköznek azonos volt az IP címe. (Ha postás vagy és két házon ugyanazt a házszámot látod, hová dobálnád be a leveleket ? Csak az egyikhez, vagy egyikhez is valamennyit meg a másikhoz is ?)

mezis

(#24481) Kiki18 válasza mezis (#24480) üzenetére


Kiki18
őstag

A leírása alapján különböző a két IP. A válasz engem is érdekelne.

(#24482) mezis válasza Kiki18 (#24481) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha beleesett a DHCP tartomáyba, akkor a router más eszköznek már korábban kioszthatta ugyanazt az IP-t.

mezis

(#24483) Kiki18 válasza mezis (#24482) üzenetére


Kiki18
őstag

De elvileg a HCP tartomány 50-150-ig volt állítva,és az eszköz a 2-esen volt.Így nem esett a tartományba.

(#24484) mezis válasza Kiki18 (#24483) üzenetére


mezis
nagyúr

"statikus IP-t voltam kénytelen beállítani az eszközeimen"

Lehet, hogy valamelyikkel mégis megegyezett az IP.

mezis

(#24485) Kiki18 válasza mezis (#24484) üzenetére


Kiki18
őstag

Igaz,ez valószínű,ezen a részen átsiklottam. :R

(#24486) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, egy volna két számítógép a házban, otthoni hálózatot szeretnék beállítani, hogy a fájlmegosztás megoldott legyen. A nagy gépem és egy kisebb számítógép között ez már megoldott dolog, a két gép látja egymást és a hálózati megosztás is működik. Ezen - nevezzük második gépnek - nem akar működni. Odáig eljutok hogy látják egymást a hálózaton, illetve hogy a 2. gép látja a hálózatot, de amikor kéri a jelszót, hiába adom meg a helyes jelszót, nem hajlandó elfogadni azt. Az okozhatja a problémát, hogy a két gépen 2 különféle windows 7 fut? Feltétlen a win gyári beállításaival szeretném használni, nem akarok külön programmal bajlódni. A op rendszerekre visszatérve, a nagygépemen egy régebbi 64bites rendszer fut, a 2. gépen pedig egy újabb 32 bites, de egy másik telepítőről. Szerintetek hogy tudnám megoldani a dolgot? Hétvégén esedékes a gép újrarakása, esetleg újraraknám azzal a lemezzel amivel a 2. gépet is felhúztam. Lehetséges, hogy más-más bulidok nem tudnak egymással kommunikálni?
Ha nagy hülyeséget írtam, írjátok meg nyugodtan, hálózati részen sose voltam képben semmivel.

Előre is köszi!
Üdv.
Kistopi

Mit is kéne ide írni?

(#24487) mezis válasza KisTopi95 (#24486) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

[Olvasd el, hátha segít.]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#24488) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Van két gép (Win7) egy routeren. Az egyiken egy nyomtató. A másikon megosztom, minden rendben. Viszont ha mindkettőt kikapcsolom, majd később újra be, akkor a távoli gépen a nyomtató offline-ként jelenik meg, hiába van bekapcsolva a másik gép és a nyomtató is. Bővebben.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#24489) mezis válasza Dr. Romano (#24488) üzenetére


mezis
nagyúr

"Két (vagy több) Windows 7 között a fájlok és eszközök megosztása a Home Grouppal gyerekjáték"

Bízd egy gyerekre. ;] :DDD

Lehet, hogy csupán türelmetlen vagy ? Az MS Windows hálózatokban bármikor keletkezhet "vezér" probléma.
Próbáld meg mindig ugyanazzal a PC-vel kezdeni a bekapcsolást és a többit csak egy kávé után...

Nyomtató elérését is próbáltad IP címesre átírni ?

mezis

(#24490) Dr. Romano válasza mezis (#24489) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Igen tudom hogy kell megosztani, működött is ez korábban nem volt vele gond. Most azonban úgy tűnik a tűzfallal lesz valami, mert ahogy kikapcsoltam mindkét gépen, nem megy le offlineba.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#24491) heaven


heaven
tag

Sziasztok!

Kamerás rendszerrel van gondom:
DynDNS szolgáltatással beállítottam a portforwardot 15961-es porttal és okostelefonnal az ingyenes NO-IP DNS segítségével látom is a képet a mobilomról.
Beállítottam erre az IP címre egy másik portforwdarot is 8845-ös porton.
Az otthoni számítógépem böngészőjéből azonban nem tudok csatlakozni a kamerára, nem akar működni az asztali gépen csak az okostelefonon.
Pedig amikor megnézem a neten dyn cím alapján a port nyitva van.
Mi lehet a gond?

(#24492) Magnat válasza heaven (#24491) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

az otthoni gépről hogy szólítod meg, domain, vagy ip alapján és ha ip alapján akkor a publikus vagy a privát címen?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#24493) heaven válasza Magnat (#24492) üzenetére


heaven
tag

A DNS név alapján keresem és utána kettősponttal a port szám.

[ Szerkesztve ]

(#24494) Magnat válasza heaven (#24493) üzenetére


Magnat
veterán

És az eszköz ugyanazon a porton érthető el amiről weben mexólítod, tehát a router 15961-es portja van a kamera 15961-es portjára forwardolva?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#24495) Rendsergizda


Rendsergizda
újonc

Üdvözlet!
Van ötletetek két internet összehozására?
(sulinet és adsl)
Jó lenne ha a két sebesség összeadódna...
Dual WAN-os router kilőve egyenlőre.
PC-ből lehet alkotni hasonlót?
PC van,Win van,sok hálókártya van,a pc után egy 24portos switc következne...
Előre is köszi!

(#24496) PumpkinSeed válasza Rendsergizda (#24495) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Linux, Multirouting. Ha ezek mondanak valamit akkor így érdemes csinálni nem Win-el. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24497) Rendsergizda válasza PumpkinSeed (#24496) üzenetére


Rendsergizda
újonc

Annyi közöm van hozzá,hogy láttam már Linuxot futni...:)
De van pár elvakult Linux ismerősöm,náluk is megkérdem...
Win-el esélytelen?

(#24498) PumpkinSeed válasza Rendsergizda (#24497) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én nem ajánlom. Biztos meg lehet csinálni, de a Windows nem való ilyenekre szerintem. :)

Illetve ha már így csinálod akkor a forgalmat is jobban tudod szűrni, ugyanis a Linuxnak van a világ legjobb tűzfala.

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24499) Rendsergizda válasza PumpkinSeed (#24498) üzenetére


Rendsergizda
újonc

Tudom hogy szebb,jobb,okosabb,stb...
Az időfaktorral van a gond.
Tegnapra kellene kb...
És ezt Linuxon kitanulni nem két nap sajna...

(#24500) PumpkinSeed válasza Rendsergizda (#24499) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Akkor úgy mondom, hogy ha azt szeretnéd, hogy probléma nélkül menjen nagyon sok ideig akkor Linux.
Ha azt akarod, hogy menjen, de legyenek problémák és évente újra kelljen csinálni akkor Windows.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.