Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24301) PumpkinSeed válasza HollyBoni (#24299) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Milyen vírusirtót szoftvert használtok?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24302) csixy válasza HollyBoni (#24299) üzenetére


csixy
addikt

Ne legyen pipa az enable AP isolation koc(e)kában!

BUÉK

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24303) csixy válasza PumpkinSeed (#24301) üzenetére


csixy
addikt

Ha ez közvéleménykutatás, akkor én linuxon semmit, a másik rendszeren pedig a defendert, vagy az MS secutityt.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24304) PumpkinSeed válasza csixy (#24303) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem, nem közvélemény kutatás, csak a free irtók nagy része tartalmazz magában alapszintű tűzfalat ami alapból blokkolja a Windows saját tűzfalát.

Ezért kérdeztem, hogy mit használnak, mert lehet, hogy a tűzfal ki van kapcsolva, de még az irtó blokkolja a lokális csomagokat, mivel butaságában nem tudja megkülönböztetni azokat.

Ez még kisebb hálózatoknál annyira nem is jelent problémát, de ha egy több 100 ne adj isten 1000 számítógépes gépparkot üzemeltetünk és mindet egy adott szisztéma alapján telepítjük, de mégis egy ilyen problémát teszünk bele akkor az méretes szívások eredménye lehet.

Viszont ha nem is vírusirtós tűzfal fogná meg a LAN-t akkor még talán az is lehet, hogy a wifis és a wired rendszer nem egy alhálózatban van (csak a router okos forgalomirányítása miatt továbbítja a pinget), ezért nem találja egymást a két gép játékon belül. Bár ez kissé paradoxon mondatnak tűnhet, mert ha jó a routing a routeren akkor elvben a játék csomagokat is továbbítani kellene.

Ez a két alapfeltétele van szvsz a LAN-os játékoknak, ne blokkolja tűzfal illetve egy hálózatban legyenek a gépek. Illetve a sör, de az nem létszükséglet. :)

BUÉK mindenkinek.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24305) csixy válasza PumpkinSeed (#24304) üzenetére


csixy
addikt

Bocs . Én csak viccnek szántam ...
De a megoldás szerintem az AP izoláció kockába tett pipa eltávolítása.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24306) HollyBoni válasza csixy (#24305) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nincs bepipálva nekem alapból. :N

(#24307) Intruder2k5 válasza csixy (#24305) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár lehet rosszul tudom, de vsz az azt befolyásolja, hogy a wifire csatlakozó kliensek kommunikálhatnak-e közvetlenül egymással, vagy pedig csak az AP-n keresztül!

(#24308) csixy válasza Intruder2k5 (#24307) üzenetére


csixy
addikt

Én azt hittem (tudom, hogy azt a templomban ...), hogy az AP izoláció a kliensek közötti hálózati kommunikációt tiltja az internet zavartalansága mellett (hogy a NET Kávézó vendégei ne lássanak egymás lapjába).

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24309) Intruder2k5 válasza csixy (#24308) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet, hogy igazad van, advanced wifi opciókban annyira vagyok képben, és már kicsit tompa is vagyok! Lassan kéne menni aludni...

(#24310) csixy válasza HollyBoni (#24306) üzenetére


csixy
addikt

A kliens gépeken milyen biztonsági fokú hálózat van beállítva arra a kapcsolatra: otthoni? , munkahelyi? , reptéri?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24311) csixy válasza Intruder2k5 (#24309) üzenetére


csixy
addikt

Na én is álomra hajtom ...

BUÉK Jó éjszakát !

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24312) HollyBoni válasza csixy (#24310) üzenetére


HollyBoni
veterán

Magánhálózatot ír ha jó helyen nézem.

(#24313) csixy válasza HollyBoni (#24312) üzenetére


csixy
addikt

Akkor passzolom a kérdést. :F

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24314) faranus


faranus
aktív tag

sziasztok

A következő a problémám: vetem egy samsung smart TV-t tökéletesen működik WIFIvel látja a hálózat stb. Filmet szeretnék nézni rajta de hatalmas probléma hogy hogy juttatom el a gépről a TV-re a filmet. Próbáltam külső HDDvel de mivel a filmeim OS X rendszeren vannak nem tudok NTFS file systemű HDDre másolni a FAT32 se jó mert túlnyomó többségben HD filmeket nézek amik bőven 4 GB fölött vannak ezért szeretném valahogy a hálózaton keresztül megosztani a tartalmakat. Hogyan kellene csinálnom nem igen csináltam még ilyet nem értek hozzá, egyáltalán lehetséges hogy az otthoni hálózatomon 1080p filmeket osszak meg?

tisztelettel faranus :R

(#24315) Kiki18 válasza faranus (#24314) üzenetére


Kiki18
őstag

megosztható,de wifivel soha se fog működni a 1080p. Ahhoz már kábel kell.

(#24316) nagypasztor


nagypasztor
tag

Üdv!

Segítséget szeretné kérni hp nyomtató hálózatra csatlakoztatásával kapcsolatban.
Van egy HP laserjet P1102-es nyomtatónk, amit szeretnék wifire csatlakoztatni. Néztem már printer szervereket, de úgy sejtem, hogy ezt a nyomtatót nem lehet velük használni. Tud valaki esetleg olyan megoldást, amivel közvetlenül lehetne wifire csatlakoztatni?Köszi

(#24317) Intruder2k5 válasza nagypasztor (#24316) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#24318) Intruder2k5 válasza nagypasztor (#24316) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem ehhez a printerhez ez kellene neked!

www.google.hu

(#24319) nagypasztor válasza Intruder2k5 (#24318) üzenetére


nagypasztor
tag

Erről van szó. Szerinted lehet hozzá Magyarországon kapni ilyen kártyát? Ennyi pénzért nagyon jó lenne!

(#24320) Intruder2k5 válasza nagypasztor (#24319) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha meg is nézted volna a találatokat, láthattad volna, hogy ott van a 3-4. helyen!

http://www.uniomax.hu/hp-lj-pro-p1102-wireless-pca-p10225.html

(#24321) PumpkinSeed válasza Kiki18 (#24315) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha jól tudom a 802.11n protokoll 600MBit/s-os maximális sebességgel bír, míg ezzel szemben egy CAT5-s kábel csak a 100 Base-T szabványig megy el amely szerény 100MBit/s. Természetesen lehetséges CAT5e-s kábelt használni amely támogatja a GigaBit Ethernet-et 1GBit/s-al, de azért az n-es szabványú wifi sem csekély teljesítménnyel rendelkezik ezért helytelen az az állítás, hogy wifi-vel soha nem fog működni.

Igaz megfelelő router szükséges hozzá, mivel nem mindegyik támogatja még (bár elég szomorú, hogy egy 2009-ben megjelent technológia még nem terjedt el ennyire), de jobb esetben is max 5000 Ft egy ilyen router. :)

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24322) Kiki18 válasza PumpkinSeed (#24321) üzenetére


Kiki18
őstag

A wifi sosem olyan adatátviteli sebességgel bír,mint ami rá van írva!
Kb egy éve volt itt egy olyan fórumozó,aki pont azt akarta elérni,amiről most beszélünk. A 300N-es wifijével szaggatott az 1080p,azután feladta és inkább kábelezett.Ha nagyon muszáj,visszakeresem a komplett beszélgetést. A lényeg,hogy ő már próbálta,és nem megy. :K

(#24323) Gubek-Einste válasza PumpkinSeed (#24321) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; 600-as N-es wifi csak az újabb AC-s eszközökben van, abból is csak 1-2-ben, néhányban még csak 450-es N-es képesség van.
2; Ezek az értékek csak elméleti link sebességet jelentik amely soha az életben nem lesznek meg.
3; A valós sebességek még 300-as eszközökkel is max 100-120 Mbps de ez az érték is erősen függ a környezeti viszonyoktól és ezen osztozik az összes wifi eszköz.
4; Egy 100-as Ethernet mindig minden körülmények között 100 Mbps lesz (valójában egy picit kevesebb) környezeti viszonyoktól függetlenül.
5; Egy szabvány véglegesítése még nem jelenti azt, hogy onnantól már minden eszköz támogatja is azt, kell idő amíg megjelenek a megfelelő eszközök és még több idő, hogy el is terjedjenek mert nem fog mindenki azonnal megvenni minden újdonságot.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24324) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Köszönöm a felvilágosításokat. :)

Az igazság most is az, hogy a tapasztalat mindig jobb mint az elméleti tudás, amit az iskolában tanulunk. Bár ez ilyen paradoxon, hogy addig nem lehet erősebb tapasztalatot szerezni ameddig iskolába jár az ember. :D

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24325) nagypasztor válasza Intruder2k5 (#24320) üzenetére


nagypasztor
tag

Bocsánat! Nem figyeltem, csak az elsőt. Érdekes, hogy a hp oldalon 3 ezer forint körül van az ára, itthon pedig már 8.

Van esetleg olyan kütyüs megoldás, ami hasonló árkategóriában mozog, de mondjuk ha elromlik a nyomtató és ki kell cserélni, akkor egy másikkal is működne? Mert ez a modul, ha jól sejtem csak ezzel a típussal használható.

Tudtok esetleg olyan printer servert, ami biztosan működne ezzel is?

(#24326) VeryByte válasza nagypasztor (#24325) üzenetére


VeryByte
őstag

Ha nem kell vezeték nélküli, akkor TP-Link TL-PS110U. A vezeték nélkülivel nekem nem nagyon akart működni rendes biztonsági beállításokkal. Az eléggé felejtős.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#24327) bzoly


bzoly
aktív tag

Sziasztok,

Segítséget kérnék.
Adott két router, ami WDS-el szeretném ha látnák egymást. Mindkettő lakásban van.
Jelenleg az egyik két antennás, a másik 3, a kapcslat most eléggé instabil, mondhatnám nincs is.
Mennyire működőképes lehet a dolog egy kültéri antennával? Ha igen milyennel?
Rálátás nincs, mert a lakások egymás alatt vannak.
Segítségeteket, tanácsotokat kérném. Előre is köszi.

Zoli

(#24328) nagypasztor válasza VeryByte (#24326) üzenetére


nagypasztor
tag

Mindenképp vezeték nélküli megoldás kellene, mert az emeleten van a nyomtató és általában lent dolgozunk. A laptop akksija pedig nem bír már annyit, hogy felhurcoljuk, és ez olcsóbb megoldás most, mint egy új akksi. Meg többen is ki tudnánk használni.

(#24329) Kiki18 válasza PumpkinSeed (#24324) üzenetére


Kiki18
őstag

Épp ezért írtam,hogy volt egy ember aki komoly pénzeket ölt bele,hogy ezt megvalósítsa(wifin keresztül 1080P) ,részletesen leírta tapasztalatait,és mégsem sikerült elérnie a célját. Megpróbálom megkeresni. :R

(#24330) VeryByte válasza nagypasztor (#24328) üzenetére


VeryByte
őstag

Akkor vagy nézel egy másik gyártó vezeték nélküli nyomtató szerverét (de vásárlás előtt nagyon olvass utána), vagy ha egy lakás, akkor a lentet és fentet összekötöd mondjuk 2 powerline adatperrel, ha nem akarsz kábelezni (ez olyan, hogy a 220-as hálózatra tolja rá az internetet), és persze marad a TL-PS110U is a végére.
Bár ez már közelíti a 20K forintot megvalósításban szerintem.
És persze kérdéses, hogy megvalósítható-e?
Szóval, lehetőségek vannak.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#24331) nagypasztor válasza VeryByte (#24330) üzenetére


nagypasztor
tag

Most azon gondolkodtam, hogy lehet, hogy nem is muszáj a vezeték nélküli megoldás, mert ugye ha a router a nyomtató mellett van, akkor egy vezetékes nyomtató szervert is bele lehet csatlakoztatni. Vagy nem jól gondolom? Az csak annyiból áll, hogy van rajta mondjuk egy USB port, meg egy hálózati csatlakozó?

(#24332) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy hogyan tudom azt beállítani a routeremben hogy befogja a másik router jelét és erősítse fel?
A net az t-home.A modem jelét kéne erősíteni.Egy cisco modem a router pedig egy tp-link wr841nd amin dd-wrt van.
Ezt szeretném beállítani.Köszönöm előre is.

(#24333) bzoly válasza perfegor17 (#24332) üzenetére


bzoly
aktív tag

wirless-nél beállítod a repeater módot.

(#24334) VeryByte válasza nagypasztor (#24331) üzenetére


VeryByte
őstag

Igen, erről van szó.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#24335) perfegor17 válasza VeryByte (#24334) üzenetére


perfegor17
senior tag

És ha nincs olyan?

(#24336) mezis válasza perfegor17 (#24335) üzenetére


mezis
nagyúr

Firmware csere. Típusfüggő.

mezis

(#24337) mezis válasza nagypasztor (#24331) üzenetére


mezis
nagyúr

Nincs ott egy még egy PC is ? (Mert akkor nyomi a PC-hez, megosztod. Amikor nyomtatni szeretnél, PC-t bekapcsolod...Vagy a routert cseréled egy USB portosra...)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#24338) jakkrisz


jakkrisz
csendes tag

Sziasztok!

Egy otthoni hálózat létrehozásában kérném a tanácsotokat. Az otthoni hálózatban szerepelne egy Apple Tv, 2 laptop, és egy Tablet, adott esetben egy asztali számítógép. Ez eddig nem okozna gondot, hiszen egy wifis routerrel megoldható, ezt még én is megtudnám oldani. A probléma az, hogy az internetet egy mobil hotspotként működő telefon biztosítanà, ami a routerre WiFi-n küldené a netet, ami aztán osztaná tovább. Nincs lehetőség az esetemben kábeles netre, USB stickes mobil netre. Tudom, hogy egy hotspotos telefon routerként is működhet, több eszközzel, de nem szeretnék állandó rendszerrel egy telefont routerként használni, még akkor is, ha netet nem is akarok használni. Hogyan tudom ezt megvalósítani, mi az elve?

Köszönöm

(#24339) nagypasztor válasza mezis (#24337) üzenetére


nagypasztor
tag

Nincs PC. Pont ezért kellett volna a printserver. Viszont a router a T-s Huawei, amin van USB port, de azt olvastam valahol, hogy úgy nem tudom bekötni rá a nyomtatót, mert az a port csak firmware frissítéshez jó. Vagy rosszul tudták?

(#24340) LemPeti


LemPeti
csendes tag

Szép napot !
Nem tudunk hálózatban játszani semmivel ! laptopos gépet kidobja még akkor is ha ő csinálja a szobát. tűzfalakat kikapcsoltuk ruteren is windowsba is. windows 8.1-es oprendszer mind a két gépen otthoni cspoportba van . tplink tl-wr841n router-t használunk. az asztali gép kábelen a laptop wifin van csatlakoztatva.
3 játéknál is volt próba mindig ugyan az volt a gond.
válaszokat előre is köszönöm

(#24341) PumpkinSeed válasza LemPeti (#24340) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ping megy oda vissza?

Illetve ismerős a kérdés... Múltkor kérdeztem milyen vírusirtót használtok?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24342) bzoly válasza jakkrisz (#24338) üzenetére


bzoly
aktív tag

Beépített 3G-s router?

(#24343) jakkrisz válasza bzoly (#24342) üzenetére


jakkrisz
csendes tag

Az internet a telefonos elofizetesemen van. Korlátlan böngészés és 10 GB-os adatforgalom egyébre (Skype, stb.) Nincs lehetőség vezetékes netre ahol lakom, ilyen internet csomag mellett meg nem szándékozom otthonra is egy mobilinternetet. Apple tv-t meg azért vettem, hogy azon keresztűl tudjam a tv-re küldeni a képet, illetve hangot a laptopról vagy tabletről és a telefont meg nem akarom routernek használni filmnézésre órákig. Olyanra van lehetőség, hogy Mobil hotspot - Acces Point (kábellel csatlakozik egy routerre) - router - majd felhasználói eszközök. Így az eszközök elérik a netet, ha van hotspot megosztás, de közben egymással is kommunikálnak a router segítségével.

(#24344) bzoly válasza jakkrisz (#24343) üzenetére


bzoly
aktív tag

Társ (SIM)kártya?

(#24345) jakkrisz válasza bzoly (#24344) üzenetére


jakkrisz
csendes tag

Erről nem hallottam még.

(#24346) mezis válasza nagypasztor (#24339) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, valami ilyesmire emlékszem, nem régen valakinek megkerestem egy hasonló router teljes (nem Invitel-os) dokumentációját. Csak nem Zyxel P-660HN a modem routered típusa ?

Egyébként a legtöbb célra használható az lesz, ha veszel egy USB-s WiFi routert és arra dugod a printered.

mezis

(#24347) nagypasztor válasza mezis (#24346) üzenetére


nagypasztor
tag

Szóval van egy T-home-os net, amihez adtak egy ZTE ZXDSL931VII v2.0-ás digitális elosztót. Vagyis gondolom ez a modem-router neve. Ebben van 2 db USB csatakozás is, de ha jól emlékszem már próbáltuk rácsatlakoztatni a HP Laserjet p1102-es nyomtatót, de nem igazán sikerült a router menüjében sem találni hozzá való beállítást. Így gondoltunk arra, hogy egy printservert kellene venni hozzá, de ha valaki tud rá megoldást, hogy milyen módon lehet hozzákötni a nyomtatót, akkor azt örömmel vennénk. Én eddig nem találtam megoldást, pedig a neten is kerestem!

(#24348) bzoly válasza jakkrisz (#24345) üzenetére


bzoly
aktív tag

Kérdezd meg a szolgáltatót. Lehet kérni társkártyát.

(#24349) mezis válasza nagypasztor (#24347) üzenetére


mezis
nagyúr

Én csak egy USB-t látok. "USB HOST port, connected to the storage device or 3G USB network card"
Valószínű, hogy firmware cserével lenne csak print server funkcióra rábírni. Bár ez elég régi.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#24350) nagypasztor válasza mezis (#24349) üzenetére


nagypasztor
tag

Azért látsz csak egy usb-t, mert ez nem az a típus. Az enyém végén VII van és annak is az újabb, 2.0-ás kiadása. De ha jól emlékszem, én is anno csak pendrive megosztásra találtam lehetőséget vele. Nem tudom, hogy létezik-e rá új firm, amivel lehetne nyomtatót is osztani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.