Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24601) csizo13 válasza csizo13 (#24600) üzenetére


csizo13
tag

Ezek a router wifi beállításai:
channel:13
mode:11 b/g/n mixed
channel width: Auto
max tx rate: 300
enable wireless router radio
enable SSID broadcast
disabled WDS bridging

security WPA/WPA2 personal
encryton: AES
Group key update period: 0
wireless MAC filtering disabled

wireless advanced
Transmitt power: high
Beacon interval: 100
RTS Treshold:2346
Fragmentation Treshold: 2346
DTIM interval: 1
Enable WMM
Enable short GI
disabled AP isolation

(#24602) csizo13


csizo13
tag

(#24603) Bonkheads


Bonkheads
tag

Sziasztok. Routeren valahogyan be lehet állítani, hogy a LAN portok (1,2,3,4) közül, csak mondjuk egy legyen aktív a többi le legyen tiltva, illetve, hogy a wifit is le lehet e tiltani valahogyan? (nem jelszóval)

(#24604) xigris


xigris
őstag

Sziasztok egy otthoni szerverre mit érdemes tenni win7 vagy win2003 szervert
(2 magos gép 1gb ram később még bővül 2gb-ra) torrent dlna és ftp lenne használva. :R

[ Szerkesztve ]

(#24605) mezis válasza Bonkheads (#24603) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, van olyan router, switch, amelyik portonként managelhető. A WiFi meg a routerek egy részén a beállító menüben kapcsolgatható. Ahány router annyi szokás. :D

[ Szerkesztve ]

mezis

(#24606) mezis válasza csizo13 (#24602) üzenetére


mezis
nagyúr

A mobilok egy része nem szereti a 11,12,13-as csatornákat. Tedd át az 1-esre.

mezis

(#24607) Gubek-Einste válasza xigris (#24604) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább valamilyen Linux vagy BSD alapú rendszer lenne ajánlott, jobb teljesítményt ad mint a Win ebben az alkalmazásban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24608) xigris válasza Gubek-Einste (#24607) üzenetére


xigris
őstag

ubuntu 13.10-s verzió jó lenne?

(#24609) csixy válasza xigris (#24608) üzenetére


csixy
addikt

Már ha szereted (vagy szeretnéd) a Unity felületet (én legalábbis utálom).

A Linux Mint is tökéletes Ubuntu békebeli felületekkel.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24610) xigris válasza csixy (#24609) üzenetére


xigris
őstag

Nem tom mert nem ismerem így bizonytalan vagyok benne azt sem tudom azon hogy van a dlna az ftp egyedül a sambat ismerem belőle a routerről

(#24611) csixy válasza xigris (#24610) üzenetére


csixy
addikt

Szerintem ez is Ubi , meg az is Ubi.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24612) PumpkinSeed válasza xigris (#24608) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha már Linux (és Szerver) akkor Debian. :)

DLNA

FTP

rTorrent

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24613) csixy válasza PumpkinSeed (#24612) üzenetére


csixy
addikt

Hát persze ! Neked! :R Mert kened vágod.
De nekem Ubi , mert ugyanolyan konyhakészre van darálva mint a Winnyóz. :))

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24614) csixy válasza PumpkinSeed (#24612) üzenetére


csixy
addikt

Van egy 64 bites vasam sajnos nvidiával. Egy Pendrájvra mit ajánlasz feltelepíteni Debiánból , hogy próbálgassam?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24615) PumpkinSeed válasza csixy (#24613) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Részben igaz, részben nem. Majdnem egy évet én is használtam "Ubit"-t, mint szervert és a parancsok részben tértek csak el a Debian parancsaitól, de a logikája ugyan az szerintem. Szerintem ha valaki Linux-ot szerverként akar használni akkor elkerülhetetlen a parancssor, mert a szolgáltatások 1000x gyorsabban és jobban menedzselhetőbbek mint GUI-n keresztül.

Viszont Ha az előző kérdező nem használt még Linux-ot akkor értelmetlen Linux szervert feltennie ezért a 3 szolgáltatásért, még ha ténylegesen nagyobb sebességet is érne el, de az amit ott szenvedne, kínlódna nem hozná vissza a sebességgel elért eredményeket, míg a Windowson az adott szolgáltatások "Next...Next...Finish" módszerrel feltelepíthetők azután jó leírások alapján beállíthatók. Nem is kell mondja ezek körül a DLNA igényel nagyobb beállítást ugyanis a torrent klienseket konyhakészre telepítjük illetve a FileZilla (ha jól írtam) is nagyjából konyhakész mint FTP szerver. Illetve ha valami gond is lenne úgy, hogy a gép éppen a padláson van TeamViewer-el bármikor rá lehet csatlakozni, nem kell az SSH beállításaival szenvedni. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24616) PumpkinSeed válasza csixy (#24614) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Jobb felső sarok. Ha jól tudom van GUI telepítési mód is az elején így nem kell a CLI-s telepítővel szenvedni.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24617) csixy válasza PumpkinSeed (#24616) üzenetére


csixy
addikt

Live módban fel lehet tenni egy 16, vagy 32 gigás pendrivera?
Hagyományos BIOS-om van ( :)) ) :R

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24618) PumpkinSeed válasza csixy (#24617) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem igen, de ha ténylegesen tesztelni akarod akkor Windows-ra létezik a VirtualBox nevű program amelyre fel tudod tenni és tesztelhetsz rajta. Virtuális gépet hoz létre amely a fizikai gépedtől el van szeparálva.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24619) csixy válasza PumpkinSeed (#24618) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm!

A virtualboxot próbáltam valaha , de mindig tökéletes gubanc volt a hálókarival, meg az IP-címmel és akkor félretettem.
Na egy kis délutáni szakkör következik! :R

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24620) xigris válasza csixy (#24611) üzenetére


xigris
őstag

Az a baj én a linuxot nem ismerem ézért gondolkodtam a windows szerverben de ideje tanulni

(#24621) csixy válasza xigris (#24620) üzenetére


csixy
addikt

Ha linuxot akarsz próbálni, akkor szerintem a linux mint 16 cinnamon kezdetnek elég emberbarát megoldás.
Ha van sok helyed akkor először egy winnyózt utána egy linuxot is telepíthetsz és a linux bootmanagere adja majd a bootmenüt.
Ha UEFI BIOSod van akkor felejtsd el a hozzászólásaimat!!!!!!!!!!!
Másodjára a linuxot ugy is telepítheted, ha meg akarod védeni a windows bootsectorát, hogy eleve beteszel egy USB pendrájvot és a telepítés kezdetén azt mondod neki, hogy a Grubot a pendrájvra tegye.
Ezután ha pendrájvról bootolsz, akkor van linuxos bootmenüd és választhatsz a windows és a linux közül, vagy ha bootolás előtt kiveszed a pendrájvot akkor a vinyó bootsectoráról a windows bootol és a linux mintha ott se lenne nem is látod.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24622) xigris válasza csixy (#24621) üzenetére


xigris
őstag

A terv a gép menne fel a padlásra a router mellé és csak távoli asztallal érném el lenne benne egy 320gb-s rendszervinyó ketté osztva meg egy 1.5tb-s lenne az adatoknak.
így csak egy oprendszer lenne, a cél olyan legyen mint a router évek óta stabilan oszt dlna-n csak most már kevés 6 tv menne róla.
Jövőhéten megpróbálom a linuxot,amúgy a win szerver nem ezért lenne az nem olyan stabil?

(#24623) csixy válasza xigris (#24622) üzenetére


csixy
addikt

A win szervert nem tudom.
Ha a linuxot próbálod, akkor a partícináláshoz szerintem annyit, hogy tedd előre a swap partíciót ez lehet 2-3 giga (ha elég sok RAM van benne úgysem fogja használni), a második a /, ez kb 10 giga lehet , a többi a /home.
Telepítéskor ne felejtsd el felmountolni az 1Terásat is, csak ezt meg ne formázd ha van rajta már adat, ha nincs rajta adat akkor formázd ezt is ext4-re!

A tapasztaltabbak majd kijavítanak!

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24624) PumpkinSeed válasza xigris (#24622) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A win szerver felesleges. Windows 7 és kész. Ha nem tudod a Linuxot akkor szerintem ne erőltesd. Addig oké, hogy megcsinálod nagy nehezen működőre, de arra is gondolni kell, hogy mi lesz ha elromlik? SSH-n keresztül megtudod majd csinálni? Okosabb döntés Windows 7-et tenni sokkal könnyebb menedzselni is és a programok beállítása is nevetségesen egyszerű.

Ha nagyon ragaszkodsz a Linuxhoz akkor érdemes előtte kicsit tanulmányozni mielőtt egy ilyen projektbe belevágsz. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24625) csixy válasza PumpkinSeed (#24624) üzenetére


csixy
addikt

A debián telepítésről egyenlőre lemondtam, mert nem ismeri sem a gépben lévő wifi kártyát, sem a ralinkos USB-s wifi hálókártyámat, sem a tp-link322g wifi kártyát. Majd otthon megpróbálom UTP kábeles internettel.
Mondjuk arra is kíváncsi vagyok, hogy hány óra alatt fogja magát felreszelni a 16 gigás pendrájvra, merthogy a vinyóból csak a rajta lévő swap partíciót fogom neki megengedni használni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24626) xigris válasza PumpkinSeed (#24624) üzenetére


xigris
őstag

Köszi szerintem is egyszerűbb a win7 és remélem tartós lesz érdemes azt bizonyos időnként újraindítani?
Habár a munkahelyi gépek van amikor 1 évig sincs újraindítva.

Csixy: Köszi azért egy linuxot feldobok virtuál pc-re nézegetni az sosem baj ha többet ismer az ember

[ Szerkesztve ]

(#24627) PumpkinSeed válasza xigris (#24626) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem lesz gond ha csak ftp, torrent, DLNA fut rajta. Nem érdemes rajta keresztül internetezni, amint ezeket feltetted és beállítottad feldobod a padlásra és tv(teamviewer)-n csatlakozol ha gond van. Nem érdemes abba a hibába esni, hogy még valamit letöltesz meg azon netezel mert teli lesz szeméttel és belassítja.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24628) xigris válasza PumpkinSeed (#24627) üzenetére


xigris
őstag

Köszönöm majd megírom milyen lett. :R

[ Szerkesztve ]

(#24629) VeryByte válasza xigris (#24628) üzenetére


VeryByte
őstag

Én mondjuk erre az egészre egy TL-WDR 1043/3600/4300 (a típus szabadon választott, de azért járj utána) router-t használnék valami OpenWRT-vel. Kevesebb áramot fogyaszt, kevesebb dolog tud behalni.

[ Szerkesztve ]

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#24630) csixy válasza PumpkinSeed (#24616) üzenetére


csixy
addikt

no fent van a debian
Most azt kutatom, hogy lehetne rá firefoxot telepíteni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24631) csixy válasza csixy (#24630) üzenetére


csixy
addikt

Jó vicc.
Parancssorból tudom leállítani.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24632) csizo13 válasza mezis (#24606) üzenetére


csizo13
tag

Nem akarom elkiabálni, de szuper jól működik minden az 1-es csatornán. Köszönöm szépen!

(#24633) PumpkinSeed válasza csixy (#24631) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Iceweasel van rá, ami nevéből is láthatóan egy alternatíva rá, illetve Chromium. Mást felesleges is, hisz alapjában nem internetezésre tervezték hanem, hogy egy nagyon jó szerver disztribúció legyen.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24634) xigris válasza VeryByte (#24629) üzenetére


xigris
őstag

Szia! Most wdr3600 van vargalex firmmel ami több mint egy éve stabil,de egyszerre 6 tv-t már nehéz kiszolgálni

(#24635) csixy válasza PumpkinSeed (#24633) üzenetére


csixy
addikt

Már megbarátkoztam az iceweasellel.

Van a vinyón egy linux mint 16. Az elfelejtette a swap partícióját. Hogyan lehet rávenni , hogy bootoláskor egyből csatolja fel?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24636) PumpkinSeed válasza csixy (#24635) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

/etc/fstab állományba felveszed.

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24637) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Tudok Linksys E1500-s routeren ACL vagy valami hozzá hasonló beállításokat végezni?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24638) csixy válasza PumpkinSeed (#24636) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm! :R
Sikerült. Tehát az UUID ezek szerint nem sui generis tulajdonsága egy partíciónak.
Volt először egy Linux Mint és az már régóta használta a /dev/sda3 partíciót swapként egy régi UUID-del.
Most hogy telepítettem a Debiánt és telepítéskor felcsatoltam neki a /dev/sda3 partíciót swapnek a Debi egy újabb a régivel nem megegyező UUID-re "átkeresztelte" és ezért kellett ezt javítanom a Linux Mint fstab fájljában.
Jól gondolom? :F

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24639) psg5


psg5
veterán

Nem teljesen otthoni hálózat, de mégis:

Különböző településen különböző szolgáltatónál netre kapcsolódó két PC adott.
Össze lehet-e hozni őket egy hálózatba? (ami kellene: mappába másol egyik PC, másik PC ezt látja)
Ha igen, hogyan?

F.K.T.

(#24640) PumpkinSeed válasza psg5 (#24639) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Fix IP címek esetén VPN, milyen platformon akarod megvalósítani?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24641) psg5 válasza PumpkinSeed (#24640) üzenetére


psg5
veterán

Előre is köszi.
Windows 7-es van a gépeken.
Hogy megy a VPN, fix IP kiosztás?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#24642) PumpkinSeed válasza csixy (#24638) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Érdemes külön swap-ot állítani nekik. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24643) PumpkinSeed válasza psg5 (#24641) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A fix IP cím annyit takar, hogy ha a szolgáltató szolgáltat neked egy olyan IP címet amivel te kilépsz az internetre.

A VPN témában egy VPN szerverre és egy VPN kliensre van szükség. Windows 7 alatt valahogy így.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24644) Gubek-Einste válasza psg5 (#24641) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Regisztrálni kellene valamilyen DDNS szolgáltatást amit meg lesz adva a router-ben. Kell valamilyen megfelelő VPN program + szolgáltató és már működik is a dolog elvileg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24645) krealon válasza psg5 (#24639) üzenetére


krealon
veterán

VPN-nel oldhato meg a kozvetlen eleres ket tavoli gep kozott.

Ha az egyik oldalon megoldhato a port tovabbitas a routeren (vagy kozvetlen csatlakozik a netre a gep)
http://www.oakwoodinsights.com/set-vpn-home-network-windows-7-windows-8/

Vagy Hamachi, ami fizetos, de egyszerubb beallitani.

(#24646) psg5 válasza krealon (#24645) üzenetére


psg5
veterán

Nagyon köszönöm mindegyikőtöknek! :R
Átnézzük és kipróbáljuk!

F.K.T.

(#24647) p-viktor


p-viktor
csendes tag

Urak, nagy tisztelettel.
Tanácsot kérnék a következő problémám megoldására:
Adott egy nagyobb méretű rendezvényterem.
Adott néhány állandó hálózat használó úgymint a technikai személyzet számítógépei, az üzletvezető és irodája illetve ezek mobiltelefonjai. Minden működik is szépen addig amíg meg nem érkezik az esetenként 200 vendég. Na ekkor a wlan router (most pontosan nem emlékszem a típusára de nem is lényeges) összef...a magát.
Szeretnénk tiszta lappal indítani, a modemig mindent visszaszedni.
Az lenne az elérendő cél, hogy az állandó felhasználók egy jelszóval védett teljes sávszélességű wifi hálózaton legyenek, míg a vendégek mobiljai, laptopjai egy jelszó nélküli felhasználónként csökkentett sávszélességű wifi-t kapnának.
Ebben kérnék segítséget. Megoldható ez egy routerrel? Vagy az sem baj ha csak két külön eszközzel?
A szolgáltatótól 8 Mbit/s netet kapunk.
Köszi

[ Szerkesztve ]

Utasok nincsenek a Föld nevű űrhajón - mindannyian a legénységhez tartozunk.

(#24648) VeryByte válasza p-viktor (#24647) üzenetére


VeryByte
őstag

Egyrészt több access point-ot tennék oda, másrészt nem egy mezei router-t, hanem valami komolyabb eszközt, talán kezdve egy mikrotik-kal, de lehet tovább menni a cisco felé.
SOHO cucc ezt nem fogja bírni.
Ha meg már komolyabb a cucc, akkor vlan, qos simán menni fog.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#24649) #49155328 válasza VeryByte (#24648) üzenetére


#49155328
törölt tag

Üdv.

Itthoni hálózaton két megosztott gép között nagyon lassú az adatátvitel.
Netről gyorsan jön minden.
Az egyik gép wifi-n csatlakozik. A másik lanon egy TPLINK WR841N routerhez.
Mi lehet a gond?

(#24650) VeryByte válasza #49155328 (#24649) üzenetére


VeryByte
őstag

Mit jelent a nagyon lassú? Valami nagy fájl esetén mennyi az adatátvitel?
Ha mindkettő kábelen van, akkor is lassú?
Milyen operációs rendszerek vannak?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.