Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24551) PumpkinSeed válasza Tamy (#24550) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A wifi SSIDje meg a jelszavunk lesz. (Mint pl a szegedi kórházba. :D)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24552) Tamy válasza PumpkinSeed (#24551) üzenetére


Tamy
senior tag

Az is finom :)

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#24553) andrew-msi válasza PumpkinSeed (#24551) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Ez mi volt?

(#24554) PumpkinSeed válasza andrew-msi (#24553) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Hozzászólás.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24555) tzimash


tzimash
őstag

Sziasztok!
adott 2 pc, amelyek egy TP-Link wr642G routerre csatlakoznak kábelen keresztül. miért van az, hogy B gépről A-ra a másolás szinte max sebességgel történik (92Mbit körül), míg fordítva a töredéke, de max a fele? Ami mondjuk elég is lenne, ha stabilan ennyi lenne, de van mikor csak 2-3Mbit.
Az A jelű gépen win7 32bit van a B jelűn win7 64bit.

[ Szerkesztve ]

(#24556) PumpkinSeed válasza tzimash (#24555) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Lehetséges, hogy a merevlemeznek nincs akkora írási sebessége, hogy a kapott adatokat olyan gyorsan lemezre tudja írni, ahogy megkapja. Míg viszont az A gépben SSD lehet ezért képes ilyen sebesség befogadására.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24557) tzimash válasza PumpkinSeed (#24556) üzenetére


tzimash
őstag

szerk:
mindkét gépben HDD-re másoltam, bár B-ben egy régebbi s talán lassabb vinyó van, de ekkora különbség talán nem indokolt szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#24558) Claude Leon válasza tzimash (#24557) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Na és a töredezettséggel hogy állsz?
Nem töredezettségmentesírésre gondoltam, mert azok a cuccok a szabad helyek folyamatosságára magasról tesznek, és itt az volna fontos.
Persze A és B memóriaviszonyai sem mellékesek, hogy abból mennyi marad pufferelni.

(#24559) tzimash válasza Claude Leon (#24558) üzenetére


tzimash
őstag

Most kipróbáltam a Lan Speed Test nevű progival. Oda-vissza is kb 80Mbit-et mutat, viszont közben a DU Meter is mutatja a sebességeket, csak nem egyforma a kettő... most melyiknek higgyek? Szerintem átver a DU Meter, mert ugyanazon 7Gb-os file másolása kb ugyanannyi időt vesz igénybe akárhonnan másolom.

(#24560) PeGaTi


PeGaTi
csendes tag

Sziasztok!
A netet a routertől el szeretném juttatni UTP kábelen a TV-hez. A CAT5e kábelt abba a csőbe húznám be, amiben a falban az UPC TV koax kábele van. Mintegy 15 m hosszan futnának közös csőben. Szabad együtt vezetni ezeket a kábeleket, nem fogják zavarni egymás működését? :F Köszi előre is a választ! :R

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta...

(#24561) PumpkinSeed válasza PeGaTi (#24560) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szvsz a koax kábel egy jól árnyékolt kábel amely aligha fog zavart kelteni az UTP kábelben amiben amúgy is digitális jelek mennek. Nyugodtan mehet egymás mellé. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24562) And válasza PeGaTi (#24560) üzenetére


And
veterán

Én az előttem vázolt helyzet fordítottjától jobban tartanék, mivel ha káros kölcsönhatás lép fel, akkor annak elszenvedője nem a számítógépes hálózat lesz, hanem sokkal inkább a kábeltévé (főként, ha analóg csatornák vannak rajta), mivel utóbbi jóval kisebb jelszinttel dolgozik, az UTP-n meg jó meredek fel- és lefutású jelek vannak. Persze elvileg mindkettő zavarvédett a csavart érpár illetve az árnyékolt kábel okán, de elég sokat számíthat a koax (árnyékolás) minősége is.

(#24563) Petiapó


Petiapó
tag

Sziasztok!

Nem tudtam eldönteni melyik témában lennék jó helyen, ezért elnézést, ha nem idevaló.

A problémám azzal van, hogy 1 hete "paranormális" dolgokat csinál a WiFi-n keresztül használt netem.

Felépítés: Zsámbék, JacsaNet (adótornyon kersztüli kapcsolat), a routertől (TP-Link ami a szolgáltatóé, nem hozzáférhető beállításokkal) WiFi-n keresztül kapcsolódok laptoppal, amin Win 7 64bit Home van telepítve. Firefox 26.0, és uTorrent 3.3.2

Tünet: Tétlenség esetén folyamatos, kiváló kapcsolat. (uTorrentet használok a tesztelésre) Akár 10 órán keresztül, semmi hullámvölgy, vagy szakadás.
DE... Ha hozzányúlok a géphez, körülbelül 1 perc elteltével leesik a sebesség nullára, és a böngésző sem tud semmit megnyitni. Persze a Windows nem vesz észre az egészből semmit. Durván újabb 1 perc múlva újra el tudok érni mindent, de hullámzik a sebesség, és 5-10 percenként ismétlődik a jelenség. Ha ott hagyom a gépet, megint folyamatossá válik a kapcsolat, és kisimul a grafikon a utorrentben. Nem hiszem, hogy a böngésző venné el a sávszélességet a uTorrenttől, hiszen fordítva szokott lenni, de egyébként is a hiba idején, egyik sem kap netet.

Nem találkoztam ilyen jelenséggel soha. Ami miatt a hálózatra, vagy valamelyik egyéb összetevőjére gyanakszom, az az, hogy máshol vezetékkel, vagy WiFi-vel teljesen hibátlan a rendszer. Csak itthon csinálja.

Miért romlik a kapcsolat, ha nem csak a utorrent használja a netet?
Tudtok erre valami megoldást?

Sajnos a routerbe nem tudok belemászni, mert a szolgáltató nem adja meg a hozzáférési adatokat a routerhez.
Nekem nem úgy tűnik, hogy ezt én tudnám orvosolni, de azért megkérdezlek titeket. :)

Köszi előre is!
Üdv: Petiapó

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#24564) PeGaTi válasza And (#24562) üzenetére


PeGaTi
csendes tag

Köszi a választ! A koax kábelen analóg és digitális jel is megy, anno a UPC húzta be, remélhetőleg megfelelő lesz az árnyékolása. Ha mégsem lenne megfelelő az árnyékolása a koaxnak, akkor elővigyázatosságból esetleg érdemes lenne Cat5e UTP kábel helyett Cat5e FTP, vagy STP kábelt használnom? Sajna ebben sem vagyok jártas eléggé. :F Bocsi, hogy itt zavarkodom... :B

Az élet nem habostorta...

(#24565) PumpkinSeed válasza PeGaTi (#24564) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Azért van a fórum, hogy itt zavarj. :)

A legtöbb kábelTV szolgáltatónál 98 - 855 Mhz-es rátán szolgáltatnak televízió adást, míg a CAT5e-s kábel elvben 250Mhz-en (nem vagyok biztos a pontos adatban) dolgozik. Szóval ebből a szempontból elég erősen számít a jó árnyékolt kábel. Ha jó minőségű kábelekkel dolgozol akkor kicsi az esély a kavarodásra, de ha piaci UTP használsz akkor az úgy már kicsit problémás. Érdemesebb olyan kábeleket vásárolni amiknek márkájuk van mint pl a Hama UTP kábelei. Viszont lehet jobb döntés CAT6-os kábelt venni. Annak sokkal jobb az árnyékolása mint CAT5e-s társainak. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24566) PeGaTi válasza PumpkinSeed (#24565) üzenetére


PeGaTi
csendes tag

Hálás köszönet PumpkinSeed! Akkor Cat6-os falikábelt fogok venni, ahogy ajánlottad, a közeli villanyász boltban ma meg is nézem, hogy tartanak-e készleten. :K Köszi még egyszer és minden jót! :R

Az élet nem habostorta...

(#24567) Petiapó válasza Petiapó (#24563) üzenetére


Petiapó
tag

Egy kis kiegészítés: uTorrent nélkül is előjön a jelenség. Közben Operára áttelepültem, és ott is csinálja.
UTP kábellel is előjön a gond, szóval a WiFi is kipipálva.

A rejtély számomra az, hogy miért tud futni mégis a le/feltöltés órákig, szinte a plafon környékén a uTorrentben, és miért döglik be az egész, ha böngészőt használok.

Esetleg valami port hiba lenne? Vagy a Windows reccsent meg?
A PC-m letérdelt, így sajna nincs másik gép kipróbálni. Win reinstallt, meg nem szeretnék, csak úgy próbaképpen.

Nem igazán használható így a net, mert nem a letöltés érdekel elsősorban, hanem a böngészés.

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#24568) And válasza PeGaTi (#24564) üzenetére


And
veterán

Első körben a kábeltévé által használt koax árnyékolására gondoltam, ott számíthat, hogy milyen jellegű (hányszoros, csak rézfonat /harisnya/ vagy teljesen zárt fólia, esetleg több kombinációja) a kialakítása. A csavart érpáras LAN-t nem tudom, van-e értelme ilyen esetben árnyékolni (lehet, hogy van), mivel akkor a LAN-csatlakozóknak is árnyékoltnak illene lenniük, és a végpontoknál sem ártana, ha le lenne kötve valahová az árnyékolás. Ebből a szempontból a tévé koax árnyékolása egyértelműbb, mivel a jel aszimmetrikus, az árnyékolás mindenképp adott és kötelező, viszont a koaxkábelekből van jobban zavarvédett típus. Lehet, hogy az egész túlzott aggódásnak tűnik, és ha úgyis DVB-C rendszerű csatornákat nézel, nem számít. De ha inkább analóg módon továbbított műsorokat, és némelyiken zavar lesz, akkor szívás.
#24565: Nem az ethernet jelek frekvenciájával van gond (az 100Base TX esetén legfeljebb 31,25 MHz lehet), hanem a jelformájával. Az ethernet az egyes tévéadókkal / kábelcsatornákkal ellentétben nem csak egy meghatározott frekvenciasávot foglal, mert a meredek négyszögjelek elvileg elég sok felharmonikust is tartalmazhatnak, és ezek - hosszú egymás mellett vezetett és nem megfelelően árnyékolt kábelek esetén - kapacitív csatolással zavarhatják a TV-sáv elég széles spektrumát. A LAN csavart érpárján megjelenő differenciális jel amplitúdója 1V körül van, a TV meg ugye 100µV..mV-os nagyságrendű antennajellel dolgozik. Tehát főleg analóg TV-rendszer és rossz körülmények esetén már nagyon kicsi idegenjel 'beszivárgás' is észrevehető képtartalom-változást okozhat.

[ Szerkesztve ]

(#24569) smallmer válasza And (#24568) üzenetére


smallmer
őstag

egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy shuttle letöltőgépem windows 7 rendszerrel. Ennek a D meghajtóját szeretném elérni a laptopommal ami windows 8.1-l van telepítve. Mi lenne a teendő? mindkét gép wifivel csatlakozik egy tp-link 1043 nd routerhez

(#24570) PeGaTi válasza And (#24568) üzenetére


PeGaTi
csendes tag

Szia And! Megnéztem a koax kábelt, a külső műanyag köpeny alatt van egy zárt fém (alu?) fólia réteg, alatta a rézfonat, az alatt ismét egy zárt fémfólia, majd egy szigetelő réteg után a belső rézvezető. A befűzéssel érintett TV kábelen túlnyomórészt DVB-C adásokat nézünk, de havonta néhány alkalommal a fiam ha hazajön, a szobájában az elágazó ágon az analóg adást szokta nézni a hagyományos tévéjén. Lehet, hogy túlaggódom a dolgot? :F

Az élet nem habostorta...

(#24571) LonGleY


LonGleY
veterán

Adott 2 asztali gép. Az 1. LAN-on csatlakozik a Cisco (Linksys) WRT320N routerhez (legfrissebb firmware), a 2. Edimax EW-7711USn Wi-Fi vevővel lóg a neten, 4-5 jelerősséggel az 5-ből (ez egyébként egy Linuxos gép, változó disztróval, változatlanul problémásan). A net UPC kábel, sok megabit, a wireless 2,4 GHz-en üzemel, a titkosítás WPA Personal (egy laptop nem bírja a WPA 2-t).

Ha a LAN-os gépen megy az uTorrent feltöltés (nem sok torrenttel), akkor a 2.-on leakad a a net. Olyankor ráadásul mintha megszakadna, nem csak arról van szó, hogy lassú. Mi a fene lehet a baj? A router rosszul osztja el a dolgokat? Ha másik gépet pakolok LAN-ra, akkor nem szoktam észrevenni, hogy az 1. befolyásolná a le- és feltöltési sebességet.

Mit próbáljunk ki? Lehet ez az adapterhez illesztett (Linuxos) meghajtótól? Vagy ha mégis a torrent a ludas, azon mivel lehet segíteni? Esetleg firmware-csere a routeren? Egy saját disztribúciós megoldásról van szó, ezért a warez-témát hanyagoljuk.

[ Szerkesztve ]

(#24572) csixy válasza LonGleY (#24571) üzenetére


csixy
addikt

A linksysre nem tettél még paradicsomot?

lista

tomato

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24573) Intruder2k5 válasza LonGleY (#24571) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár elég furcsa ez így, mert ha egyértelműen a torrent miatt fogynának el a kapcsolati szálak, akkor másik kábeles gép sem tudna működni, de volt már hasonló eset!

(#24574) LonGleY válasza csixy (#24572) üzenetére


LonGleY
veterán

Még nem, és nem is tudtam még eldönteni, hogy ez, vagy DD-WRT.
De én is érzem már, hogy itt az ideje...

[ Szerkesztve ]

(#24575) csixy válasza LonGleY (#24574) üzenetére


csixy
addikt

Én nem ezt , hanem a 115-öst tettem a 310n-re , az tökéletes lett.

http://dl.groov.pl/download/K26/

Gondolom ehhez is a dd-wrt minin keresztül vezet az út.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24576) csixy


csixy
addikt

jav link

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24577) LonGleY válasza csixy (#24576) üzenetére


LonGleY
veterán

Jahogy egyik kell a másikhoz?

Oké, neki fogok esni, köszi mindkettőtöknek!

[ Szerkesztve ]

(#24578) csixy válasza LonGleY (#24577) üzenetére


csixy
addikt

már javítottam

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24579) csixy


csixy
addikt

Hát előbb a dd-wrt mini, aztán annak a WEB felületéből a tomato .
Sikeres flashelés után nvram törlés.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24580) And válasza PeGaTi (#24570) üzenetére


And
veterán

Nézd, a hatás előre megjósolhatatlan, de tény, hogy az a TV-koax nem tűnik ócskának.

(#24581) PeGaTi válasza And (#24580) üzenetére


PeGaTi
csendes tag

Szia! Egyre inkább úgy néz ki, hogy Cat5e kábel lesz befűzve, mert itt sehol sem lehet kapni Cat6-os kábelt méterre, mert nincs rá igény a boltosok szerint. Nagyon baráti áron tudok venni jó minőségű Cat5e kábelt, így ha esetleg mégsem válna be és cserélni kell Cat6-ra, akkor sem lesz nagy érvágás. Köszi még egyszer a szívességedet! :R

Az élet nem habostorta...

(#24582) Shia-ko


Shia-ko
aktív tag

Hello!
Arra van lehetőség, hogy WIFI-n kapott netet routerrel vagy laptoppal WIFI-n tovább osszak?
Köszi!

Üdvözlettel: Gabi

(#24583) Gubek-Einste válasza Shia-ko (#24582) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Persze, kell egy kliens eszköz ami veszi a jelet és egy második eszköz amely elvégzi a tovább osztást.
Kliens lehet gyári vagy 3rd party firmware-rel szerelt router/AP, a tovább osztó pedig egy sima router.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24584) Shia-ko válasza Gubek-Einste (#24583) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Köszi, erre én is gondoltam, de szeretnék 1 eszközöset, ha van. Bocs a pontatlanságért. :R

Üdvözlettel: Gabi

(#24585) Gubek-Einste válasza Shia-ko (#24584) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy eszközben meg lehet oldani de jelentős sebesség csökkenést okoz, inkább kettő készülékkel kellene ezt megcsinálni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24586) Shia-ko válasza Gubek-Einste (#24585) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

ok, köszi

Üdvözlettel: Gabi

(#24587) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok van egy tp-link wr841nd router,rajta pedig dd-wrt.Hogy tudom lerejteni a wifi-t? hogy csak az én eszközeim lássák.

(#24588) krealon válasza perfegor17 (#24587) üzenetére


krealon
veterán

Wireless --> Basic Settings --> Wireless SSID Broadcast --> Disable --> [Save]

(#24589) perfegor17 válasza krealon (#24588) üzenetére


perfegor17
senior tag

Köszi és hogy fogom látni wifin?

(#24590) szeva000


szeva000
addikt

Hali!

A mostani felállást sorolnám...Van egy inviteles ADSL modem...utána egy linksys WRT54GL router(wifi is megy).Most az a gondom,hogy kevés a 4LAN port,kellene 7-8 legalább.3db asztali pc,2db hálózati nyomtató,tv,média lejátszó.
A router után ezekhez elég lenne egy switch alapból és arra menne minden?

Igazából jó lenne valami olyan kütyü,amin van usb port is vagy 2db egy külső hdd-nek és egy másik nyomtatónak.
Mivel lehetne legegyszerűbben megoldani,hogy esetleg egy usb-s hdd is menne(torrent) és legalább a többi hálós eszközöm rajta legyen?(nem akarok ennyi lomot már egymás után rakni...meg sztem az életben nem tudnám beállítani mind :D :D ... ADSL-WIFI+legalább 8db gigabites LAN+usb kellene valami egyben megoldással :) )

[ Szerkesztve ]

(#24591) mezis válasza szeva000 (#24590) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Talán ez kell neked. De ezt az újat kellene a modem után kötni, aztán a jelenlegit. A 7 db LAN port csak úgy jönne össze, ha a WRT54-GL WAN portját is felhasználnád.

Vannak ennél profibb (drágább) készülékek is...

mezis

(#24592) krealon válasza perfegor17 (#24589) üzenetére


krealon
veterán

Bocsanat.
Helyesbitek.
Vagy mindenki latja, vagy senki.
A radiohullamokat nem lehet szetvalogatni.
Olyan megoldas szokott letezni, hogy elszor lathatonak definialjuk, racsatlakozunk minden eszkozzel, ami szukseges, beallitjuk a kliensen, hogy akkor is csatlakozzon, ha nem latja, majd kikapcsoljuk az SSID szorast.
A kikapcsolt SSID mellet is elerheto, mivel a MAC address mint BSSID, tovabbra is jelen kesz az eterben, viszont a kliensgepek ekkor nem jelzik ki. Ennek ellenere barmely WiFi scenner program ki fogja listazni.

Ha azt szeretned, hogy a szomszed ne lassa a wifidet, akkor kenytelen leszel Faraday kalitkat epiteni a lakasod kore. :B

(#24593) szeva000 válasza mezis (#24591) üzenetére


szeva000
addikt

nah...valami ilyen kellene :)
ha drágább nekem az sem baj csak ne 100darabból álljon össze a dolog :). A wifi antenna jó lenne ha levehető lenne,nekem nem kell az 5GHz-es sem , a wrt54GL-en is most egy saját gyártású antenna van,mert kb 50m-re lövöm át a jelet.Megháát ha meghagyom a wrt-t meg a modemet,akkor már lassan megint össze lesz kötve sok lom egyben...

[ Szerkesztve ]

(#24594) Gubek-Einste válasza szeva000 (#24593) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Manapság a komolyabb router-ek már dual band-ek.
A legjobb megoldás a több LAN portra egy switch-nek a beüzemelése. Ha kell az összes eszközhöz a gigabit akkor az új router mellé veszel egy sima gigabites switch-et, neked a korábbi leírás alapján egy 8 portos kellene.
A router-en az összes antennának azonosnak kell lennie és mivel dual band így az antennának is dual band-nek kell lennie.
Ami még szóba jöhet mint hasonló eszköz az a TP-Link 1043NDv2/3600/4300/4900, Asus N16/N66U, mind cserélhető külső antennás típus, a TP-Link 1043NDv2 és az Asus N16 csak 2,4 GHz-s wifi-vel rendelkeznek, a többi dual band.
A modem helyett nem lehet mást betenni, vannak modem-router eszközök de azoknak a használata nem ajánlott több okból sem.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24595) mezis válasza szeva000 (#24593) üzenetére


mezis
nagyúr

Talán mások tudnak ajánlani, én nem. Általában legalább két antennások a "nagyobb" routerek. A WRT54GL-t nem lehetne úgy elhelyezni "másodiknak", hogy változatlanul ő biztosítsa a 30 m-es WiFi kapcsolatot ?
Van egy olyan sejtésem, hogy 3 egységgel a legegyszerűbb megoldani a kapcsolataidat.

Ezt csak elrettentésül. Vannak ennél sokkal drágábbak is. És az USB-je lehet, hogy nem is alkalmas arra, amire neked kellene.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#24596) mezis válasza krealon (#24592) üzenetére


mezis
nagyúr

"Ha azt szeretned, hogy a szomszed ne lassa a wifidet, akkor kenytelen leszel Faraday kalitkat epiteni a lakasod kore."

Állítólag van már ilyen tapéta és festék is. A festék talán csak feketében kapható, mint a Ford -T mdell. (Fekete vasoxid ?)

mezis

(#24597) szeva000 válasza mezis (#24595) üzenetére


szeva000
addikt

Háát most már én is így kezdem látni :)
Mindegy...most veszek egy switchet a kevés port miatt...az usb és a torrenten még 1-2hónapig ráérek agyalni.....addig kiforrja magát :)

(#24598) csizo13


csizo13
tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni abban, hogy egy 1043nd routerre, 1 sony tablet, 1 30nap után full belső cserés samsung s3 mini telefon, 1 laptop wifin, a tv, erősítő, 1 laptop,1 nas kábelen van csatlakoztatva.
A wifi-s rész jól működik a laptop esetén, a tablet mindig problémás volt (csatlakozás, hitelesítés, ip-cím lekérése, csatlakozva, majd vagy újra kezd kapcsolódni,vagy nem, vagy lesz rajta net, vagy nem), pedig mikor elkezdem a hálózat jel erős, sebesség 65mbps. A tabletnél megszoktam, már nem borzolja az idegeim.
Viszont a samsung telefon a garanciális szerviz előtt, úgy csatlakozott, mint a kisangyal stabilan tartotta a jelet és marha gyors volt, de most szerviz után ugyanaz a gond, mint a tabletnél, csak ez csatlakozva folyamatosan, jelerősség kiváló, sebesség csúcson, a net mégsem megy.
A router beállítása:mindegyik eszköznél adress reservation van adva nekik, dhcp engedélyezve, a mobil eszközökön statikus ip cím a routerhez, 1.dns a router címe. Channel 13, ami alig használt a környéken, mód b/g/n mixed, channel width: auto, a router gyári fw-vel megy éjjel-nappal.
A netről szedtem össze-vissza az infokat a beállításról, fogalmam nincs jó-e, valószínű, valamit nem megfelelően csináltam.
A segítségeteket előre is köszönöm!

(#24599) Gubek-Einste válasza csizo13 (#24598) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mik a wifi beállítások?
Mutass egy inSSIDer képet is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24600) csizo13 válasza Gubek-Einste (#24599) üzenetére


csizo13
tag

A kép:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.