Hirdetés

2020. október 30., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-07-01 17:30:12

LOGOUT.hu

Spotify

Összefoglaló kinyitása ▼

(#5351) kalanchoe

kalanchoe
aktív tag

Sziasztok! Gondolkodom, hogy Apple Musicról váltok Spotify Premiumra. Azonban itt az ár forint helyett euróban van feltüntetve. A kérdésem az lenne, hogy magyar forintban kb mennyi a havidíj? Valamint fix, vagy minden hónapban az árfolyam alapján változik?

(#5352) Lali-213 válasza kalanchoe (#5351) üzenetére

Lali-213
tag

Szia, minden hónapban változik, az euró forint árfolyam alapján. Nekem most legutóbb épp 3 ezer forint alatt volt a családi prémium.

(#5353) tylerddd

tylerddd
addikt

Üdv! Ki és bekapcsolás után sem jönnek a korábban megszokott értesítések e-mail-ben. Sőt, bekapcsoltam mindent értesítést, a push verziókat is, de semmi nem jön. A fiókból is ki/beléptem, de semmi. Telefon szinten is minden értesítés engedélyezve van a Spotify részére. Nem értem. Lehet ezeknek írni valahol? Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5354) Aweriot válasza tylerddd (#5353) üzenetére

Aweriot
Topikgazda

[link]

"Kezdem azt hinni, hogy Isten, amikor az embert teremtette, némileg túlbecsülte saját képességeit." Oscar Wilde

(#5355) borix válasza patex1983 (#5348) üzenetére

borix
őstag

Valóban?
Annyiban az, hogy már rég létezik. ;]
[link] 29:15 - 35:18

[ Szerkesztve ]

(#5356) tylerddd válasza Aweriot (#5354) üzenetére

tylerddd
addikt

Köszi! Írni fogok!

(#5357) FoxiestFox válasza borix (#5355) üzenetére

FoxiestFox
félisten

Uff, de kellemetlen volt alámondással :DDD
Meg amúgy is, a hatásvadász fszkodás a téma körül már picit irritáló.

Kövesd a sünöm! https://www.instagram.com/samshedgielife/

(#5358) kmarci25 válasza borix (#5355) üzenetére

kmarci25
addikt

Ahamm, a linklet filmrészlet, és a cikkben "megálmodott" felhasználás két teljesen külön dolog. Az egyik marketingcélú használata annak, amit a felhasználó saját maga megoszt, a másik pedig kb profilozás felhasználási szokások alapján, majd személyiségelemzés.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5359) borix válasza kmarci25 (#5358) üzenetére

borix
őstag

Látom, nem tűnt föl, hogy amit a Brexit alatt használtak az sokkal fejlettem sokoldalúbb.
A facebook algoritmusairól meg ne is beszéljünk...
Az, hogy amíg egy tudatlan láthatatlan kisegér vagy addig marketing, választási célokra használják ha egy radikális pártellenes lennél akkor meg másképp...
Régóta már a kézírásodból fel lehet állítani egy személyiségi képet.
A beszéd és a gesztusaidból szintén.
Zenei szokások mikor milyen zenét hallgatsz és az alapján felállítani, ez már nem nagy dolog ezen már rég túlnőtték.

[ Szerkesztve ]

(#5360) kmarci25 válasza borix (#5359) üzenetére

kmarci25
addikt

Látom nem tűnt föl, hogy nem a technológiát és a módszert nem ismerjük el, hanem az agyatlan feltételezéseket, hogy ezt mire fogják használni.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5361) Aweriot

Aweriot
Topikgazda

És akkor most eleget offoltunk uraim!

"Kezdem azt hinni, hogy Isten, amikor az embert teremtette, némileg túlbecsülte saját képességeit." Oscar Wilde

(#5362) d3tox1c

d3tox1c
senior tag

Sziasztok
Van olyan beallitas, hogy mondjuk telon abba hagyom a zene lejátszást, és legközelebb ha mondjuk firesticken, vagy bármi máson inditom a spotify-t, akkor onnan tudjam folytatni?
Köszi előre is.

(#5363) Rimuru válasza d3tox1c (#5362) üzenetére

Rimuru
veterán
LOGOUT blog

Szerintem nem, csak az aktualisat tudod atvenni. Tehat ha pl nem hagyod abba telefonon akkor at tudod venni.

Hallgass folyamatosan zenet. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#5364) tylerddd válasza Aweriot (#5354) üzenetére

tylerddd
addikt

Visszajeleztek, hogy valamit állítgattak a fiókomban, remélik, hogy jó lesz, mellé a sablon duma a mobil értesítéseiről meg a junk átnézéséről az e-mail fiókomban. Kíváncsi leszek!

[ Szerkesztve ]

(#5365) d3tox1c válasza Rimuru (#5363) üzenetére

d3tox1c
senior tag

Még egy érv az amazon music mellett :(
Ott ha ramegyek a recent-re, akkor kiadja amit hallgattam.
Spotify előfizető vagyok, de erősen gondolkodom a konkurencián, bár ott is van egy számomra nagy hiba, ami még mindig a spotify mellett szól :)

(#5366) twofatcat válasza d3tox1c (#5362) üzenetére

twofatcat
őstag

Megy ez: telefonon hallgatok valamit, leállítom, számítógépen elindítom a web playert és már ott is van ugyanaz a dal

(#5367) d3tox1c válasza twofatcat (#5366) üzenetére

d3tox1c
senior tag

Lehet azon igen, de máson nem 🤷‍♂️
Pedig nem lenne rossz.

(#5368) WhiteWalker

WhiteWalker
veterán

Kezd elegem lenni a Spotify-ból , konkrétan az átláthatatlan és logikátlan felületéből.

Nézegetem a YT Mucicot és hát első pillantásra sokkal kezelhetöbb, átláthatóbb , ésszerűen van felépítve. Mondhatni bjutiful frendsip :DDD kezdete.
Szóval erösen gondolkodok a váltáson , hiszen akkor a YT -t is megkapná az ember... Rezeg a léc a Spotify alatt ;].
Ha lejár a YT Music próbaidő addigra eldöntöm mi lesz veled Spotify.

(#5369) MADcat válasza WhiteWalker (#5368) üzenetére

MADcat
MODERÁTOR

Egy éve használom, nem váltanék vissza. :N

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#5370) WhiteWalker válasza MADcat (#5369) üzenetére

WhiteWalker
veterán

Itt egy megerősítés :C
Nézem , hogy majdnem 2000ft a Spotify előfizetés , a YT premium családi csomag pedig ~2700 ft... Az még jobban is megérné :U.

[ Szerkesztve ]

(#5371) borix válasza WhiteWalker (#5370) üzenetére

borix
őstag

A zenei ajánlások miatt szokták elvileg preferálni sokan a Spotify-t, nem pedig az oldal felülete alapján.
A legjobb felületű zenei streaming szolgáltatót keresed? ;]
Mert lehet, hogy találsz még jobbat...

(#5372) FoxiestFox

FoxiestFox
félisten

Én sosem értettem Spotinál, hogyha épp lejátszik egy számot telón, kint van a szám és a cover, elteszem háttérbe, visszaveszem azonnal, és már nem azon az oldalon van, hanem eggyel visszább a listánál... őszintén agyrém... ha a lista kell, oda tudok váltani vazze, adott listán belül pedig a coveren lapoznék... nem tudom milyen szelek fújnak UI-UX terén de szerintem szembeszél van.. :DDD

Kövesd a sünöm! https://www.instagram.com/samshedgielife/

(#5373) Burt1793 válasza FoxiestFox (#5372) üzenetére

Burt1793
veterán

Igen, ez tényleg fura, de tudsz lent swype-olni a szám címét kiíró szalagon is.
Én már több, mint 4 éve használom a spotify-t, szerintem egyre rosszabb a felület, de a sebesség legalább visszajavult, az kb. 1.5-2 éve volt mélyponton, 4.5 éve s7-esen használom. :)
YT musicra a lejátszási listákat át lehet vinni?

(#5374) borix válasza Burt1793 (#5373) üzenetére

borix
őstag

(#5375) MADcat válasza WhiteWalker (#5370) üzenetére

MADcat
MODERÁTOR

+ a reklámmal sem kell mókolni.

Borix.

Nálam az ajánlás sosem volt preferencia. :N De ez én vagyok.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#5376) borix válasza MADcat (#5375) üzenetére

borix
őstag

Mi számít nálad, mikor pl zenei minőség terén is vannak nála jobbak?

(#5377) WhiteWalker válasza borix (#5371) üzenetére

WhiteWalker
veterán

Pont , hogy ez a zene ajánlás is hulladék benne ;]
De mint irtam fentebb , ár érték arányban szerintem a YT premium már jobban megéri.

[ Szerkesztve ]

(#5378) borges7 válasza Burt1793 (#5373) üzenetére

borges7
tag

Én ezzel csináltam: [link]

(#5379) unravel válasza WhiteWalker (#5377) üzenetére

unravel
őstag

[link] #5022. hozzászólás 🙃

LG V30 ¯\_(ツ)_/¯

(#5380) twofatcat

twofatcat
őstag

A Songshift és a Spotify megegyeztek, újra működik a playlist költöztető app

Az lett a megegyezés, hogy user által létrehozott listát lehet átvinni máshova, viszont a Spotify által válogatott listákat nem. Ez így korrekt. :)

(#5381) Aweriot válasza twofatcat (#5380) üzenetére

Aweriot
Topikgazda

A User fogja magát és a Spotify saját playlistjét átcopyzza magának egy általa kreált listára és kész is a kiskapu.

(#5382) twofatcat válasza Aweriot (#5381) üzenetére

twofatcat
őstag

Ja, minden csak akarat kérdése :D viszont az érthető a Spotify nem örült az automatizált egy perces másolás rivális szolgáltatásra. Végül is szellemi tulajdonuknak tartják a válogatott listákat. Sok pénzt raknak a streaming cégek ebbe, algoritmus által összerakott, művészek által kézzel. Személy szerint engem kevésbé érint, de jó vannak ilyen költöztető szolgáltatások.

(#5383) kalanchoe válasza Aweriot (#5381) üzenetére

kalanchoe
aktív tag

vagy használja az új szolgáltatás saját playlistjeit, például Apple Music esetében. szerintem ott is egész jól összeállított listákat kínálnak, mint a Spotifynál is, persze ez egyéni eset.

(#5384) I02S3F

I02S3F
aktív tag

Hogy legyen pozitív post is, én eléggé elégedett vagyok a szolgáltatással! Ha valami szám megtetszik, de nem nagyon, akkor nyomok rá egy "számalapú rádió oldalt" vagy mit és jön sorba a hasonló stílusú zene.
A stílusokat hangulatomnak megfelelően tudom váltogatni.
Mondjuk a playlistek egy része nekem nem ad jó számokat. :R

(#5385) Burt1793 válasza I02S3F (#5384) üzenetére

Burt1793
veterán

Nekem olyankor a már szívecskézett számokat adja be nagyrészt.
Én inkább mások playlistjére keresek, ha ismeretlent szeretnék, de van kb. 100 saját is.

(#5386) mobilizmo

mobilizmo
őstag

Nagyon szól azért a Spoti mellett, akinek van a streamelős szolgáltatásokat támogató hardvere. Nem tudom mióta van pontosan a YT music, de ha tippelni kellene több, mint féléve. Van egy Yamaha R-N402D-m, Spoti, Deezer, Tidal, Qobuz, Napster kompatibilis. YT music valahogy nem akarózik felkerülni a listára.

(#5387) unravel

unravel
őstag

Engem ami elriaszt a YT Musictól, az hogy vannak bőven vannak idiótán megadott dalcímek.
Pl : Előadó - Cím [OFFICIAL MUSIC VIDEO]
Nem akarom ilyenekkel összecseszni a lastfm profilom.

LG V30 ¯\_(ツ)_/¯

(#5388) borges7 válasza borix (#5374) üzenetére

borges7
tag

Nem rossz, playlistet frankón átvitte youtube-ra, de albumokat nem tud, legalábbis oda, másikra nem próbáltam.

(#5389) borges7 válasza unravel (#5387) üzenetére

borges7
tag

Az nekem már amúgy is el van cseszve, annyi zenét hallgattam(főleg régebben még) hibás, vagy hiányos adatokkal PC-ről :D amúgy meg ha ugyanazt a lemezt meghallgatod mondjuk "eredetiben", aztán remastered, deluxe, vagy ki tudja még hányféle kiadásban, már nem stimmel a dolog.

(#5390) WhiteWalker válasza unravel (#5379) üzenetére

WhiteWalker
veterán

Nostredamus :D

(#5391) twofatcat

twofatcat
őstag

144 millió prémium előfizető van

Vajon még meddig gyengül a forint? Azért sok kicsi sokra megy alapon nem mindegy a Spotify havi 5 eurót kér, az Apple Music 1500 forintot. (azt hiszem évesnél van még kedvezmény is)

(#5392) WhiteWalker válasza twofatcat (#5391) üzenetére

WhiteWalker
veterán

Eggyel kevesebb ;]
Ma montam le. :DDD

(#5393) I02S3F válasza WhiteWalker (#5392) üzenetére

I02S3F
aktív tag

Ezen felröhögtem :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.