Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-25 18:18:56

LOGOUT.hu

Spotify

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok.
Nem tudom ki használja Spotify-t Xboxon(series X) de egy ideje vagyis most tűnt fel nem 5.1-ben szól.
Eddig volt egy fain térhangzása de most sima sztereó szól csak. :F
Természetesen erősítőn Dolby Digital 5.1 be menő jel van de spotify csak sztereót küld rá annak ellenére hogy 5.1 be menőt mutat.
Valami változott vagy nálam lehet a hiba?
Netflix vagy más média tartalom pl. Film játék az 5.1.
Előre is köszönöm. :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#6852) vacs válasza erikke17 (#6851) üzenetére


vacs
veterán

Az Xbox topikban is kérdezd meg.

(^)(>.<)(^)

(#6853) Akelaus


Akelaus
senior tag

Utóbbi időben szeret "önálló" életet élni a Spotify app nálam. Vagyis...
Rendszeresen bekapcsolja magától a listáknál az intelligens keverés opciót, én meg csak lesek milyen zenék kerülnek be a listába.. rohadt idegesítő 🤬
Másnál is ilyen remekül működik a Spotify?

Másik pedig a jammelés. Hiába kapcsolom ki, minden egyes alkalommal ott van, bekapcsolva.
Az egy dolog, hogy a mesterséges intelligencia mindenhová beépül, de legalább had hallgassam már amit én szeretnék.

Sajna hiába váltanám le a meglévő YouTube Music miatt, a pénteki Zeneradar miatt jelenleg lehetetlen. A Youtube Music-on ez valami katasztrófa. Tele olyan zenékkel amiket életemben nem hallgattam/kedveltem.
Spotify legalább az általam kedvelt előadók új megjelenéseit pakolja be oda.

(#6854) Mr K válasza Akelaus (#6853) üzenetére


Mr K
senior tag

Én például nem tapasztaltam hasonlót, bár nem pontosan értem, hogy konkrétan mi is a probléma. (Pl. a "jam" tudomásom szerint egy olyan szolgáltatás a spotify alkalmazásban, amivel közösen szerkeszthető lejátszási listát lehet létrehozni, és nehéz elképzelni, hogy ilyet magától csináljon a Spotify...)

Mindenesetre érdemes lehet megnézni az account oldalon (web-es felület, ahol az előfizető adatai kezelhetők), hogy vannak-e esetleg ismeretlen alkalmazások (app-ok, plugin-ek), amik esetleg feltelepültek egyéb szolgáltatásokból.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#6855) unravel válasza Akelaus (#6853) üzenetére


unravel
őstag

Szerintem playlistfüggő. Ahol bekapcsoltad ott úgy marad, ahol nem, ott nem. :)

¯\_(ツ)_/¯

(#6856) Akelaus válasza unravel (#6855) üzenetére


Akelaus
senior tag

Most random rákerestem egy listára, soha nem hallgattam.

Ott van bekapcsolva magától. :F

Mr. K: nem magától hoz létre listát, magától kapcsolja be a Jam-et. Miután összekapcsolom a telefont pl. az Android box-al, látom hogy azt is bekapcsolja. A beállításokban természetesen ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#6857) zizidor válasza Akelaus (#6853) üzenetére


zizidor
senior tag

Nekem is csinált már olyat, hogy ahol be volt kapcsolva a keverés, ott átváltott az intelligensre. Lehet ez is egy olyan teszt, amit csak a felhasználók egy részénél vezetnek be, nem mindenkinél. Mint anno a dalszövegek, amit a kiváltságosok már hetekkel előbb élvezhettek.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#6858) Mr K válasza Akelaus (#6856) üzenetére


Mr K
senior tag

A "jam" elvileg az, amikor pl. egy buliban valaki létrehoz egy (ideiglenes) lejátszási listát, aztán meghívja a jelenlévőket közös szerkesztésre, aztán mindenki bedobálja a közös listába azokat, amiket szeret, és az este folyamán ez a közösen szerkesztett lista szól.

Ha jól értem, akkor nálad a "smart shuffle" ragad be. Próbáltam reprodukálni androidon és windows-on is, de nálam nem csinálja. (Az adott lista megjegyzi ugyan, hogy utoljára kevert lejátszás volt-e, vagy normális, de tapasztalatom szerint ez csak az adott eszközre és az adott session-re vonatkozik. Ha ismeretlen listát keresek, majd indítok, az normál módon (sorrendben) játssza a számokat.)

Neten viszont találtam hasonló beszámolót, ott a szokásos megoldást javasolják androidra (uninstall, reinstall). Nálam amúgy androidon 8.9.16.593 van fent.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#6859) theballa32


theballa32
tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Ma váltottam Android telefonról egy Iphone 13-ra. Olyan problémával szembesültem, hogy szerettem volna a Spotify-t használni rajta, de nem tudok előadón belül keresni, csak amit a telefon kiad. Ipad készüléken beütöm a címet, és előadón belül tudok még válogatni a számok közül is. Tudom,hogy amatőr a kérdés, de soha nem volt még Iphone telefonom. Köszönöm a válaszokat

(#6860) zizidor válasza theballa32 (#6859) üzenetére


zizidor
senior tag

"beütöm a címet, és előadón belül tudok még válogatni a számok közül is"

Ezt konkrétan hogyan csinálod? (Nincs ipad-em, nem tudom hogy megy).

Olyat lehet, hogy a találatoknál a címek melletti "..."-ra felugró menüben van Előadó megtekintése, és ott kedvedre tudsz válogatni a dalaik között.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#6861) repvez


repvez
addikt

valaki tudna segiteni, hogy mi lehet a probléma olyankor, hogyha a kocsiba a telefon kapcsolodik BT-on keresztül a kocsi rendszeréhez, de amikor a media részhez megyek kiirja a telefont, de azt irja, hogy nincs rajta media.
Régebben ugyan ezzel a kocsival és ugyan ezzel a telefonnal müködött, hogy ahogy kapcsolodtak egymáshoz automatikusan elindult a Spotyfy és a kocsi hangszoroján hallottam.
Most ez csak akkor mukodik ha a telefonon manuálisan elötte elinditok egy zenét a spoty alkalmazásban .

És régennen az is automatikusan tudta inditani a potit amikor USB-n kötöttem össze és az android auton keresztül a kocsi kijelzöjén inditottam a spoty vagy már eleve automatikusan indult a wazze alkalmazással egyutt.
Most ha igy kattintok rá akkor nem indit el semmit kiirja, hogy nem lehet a szolgáltatásba bejelentkezni, de ennél is ha manuálisan inditok zenét akkor müködik vezetékesen is.

DE azt szeretném, hogy vagy ne kelljen semmihez se nyulnom és akkor is a kocsoiban szoljon a zene BT kapcsolaton keresztül vagy elég legyen rádugni az USB-t és akkor meg android auton kereztül induljon automatikusan a zene.

Végignéztem minden beálitást és minden engedély amit lehet megadtam neki és a wazzehoz is hozzákapcsolttam mint zenelejátszó alkalmazás.

Android 10es és MIUI 12 van a telefonon, és egy opel insignia B a kocsi.
Mindenbol amit lehetett a legujabb van fenn.

(#6862) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Külföldön élek, van arar lehetőség, hogy a magyar felületet lássam, ha külföldi a premium fizetés? Köszönöm

(#6863) PhilBrick válasza sittes79 (#6862) üzenetére


PhilBrick
őstag

Alkalmazás nyelvét beállíthatod magyarra, az ajánlott tartalmak pedig tőled függnek.

(#6864) la_cc válasza PhilBrick (#6863) üzenetére


la_cc
addikt

Vagy az is lehet, hogy a telefonod beállított nyelvéhez igazodik.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#6865) sittes79 válasza la_cc (#6864) üzenetére


sittes79
addikt

Kicsit utána olvastam, ha élő premium előfizetés van akkor az adott országhoz lockolja ahova a kártya adatai is regisztrálva vannak illetve amelyik országban tartózkodik az előfizető sajnos.

(#6866) la_cc válasza sittes79 (#6865) üzenetére


la_cc
addikt

Lock-olja a nyelvet? Ennek vajon mi értelme lehet? :U

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#6867) sittes79 válasza la_cc (#6866) üzenetére


sittes79
addikt

Nem a nyelvett hanem peldaul a kezdőlapon az adott ország slágereit, előadóit, podcastot dobja fel stb.

(#6868) PhilBrick válasza sittes79 (#6867) üzenetére


PhilBrick
őstag

A kezdőlap a fogyasztási szokásaid alapján is változik. Időnként fel fog dobni helyi ajánlatot, de ennyi.
Az egyetlen dolog, ami valóban lockolva van a kártya alapján, az a havidíj.

[ Szerkesztve ]

(#6869) homerhamm


homerhamm
addikt

Be lehet valahol állítani, hogy ne menjen le egymás után 3 magyar dal, mikor több a külföldi szám? A véletlen lejátszásnál.

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#6870) Mr K válasza homerhamm (#6869) üzenetére


Mr K
senior tag

Nem lehet. (Ha be lehetne, akkor nem lenne véletlen lejátszás. Persze valójában nem is véletlen, mert az algoritmusnak megvan a saját elképzelése, hogy milyen sorrendben is kellene jönnie a számoknak. Mindenesetre ha kevésbé szerkesztett listát szeretnél, akkor mindenképpen kapcsold ki az "Automix"-et a beállítások között.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#6871) Jorus


Jorus
nagyúr

Van arra lehetőség a gyári Windows alkalmazásban, hogy system defaulttól eltérő kimenetre tegyem ki a Spotit?


Tidalban ugye bármelyik aktív kimenetre ki lehet tenni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6872) Mr K válasza Jorus (#6871) üzenetére


Mr K
senior tag

Régebben ezt úgy lehetett megoldani, hogy a Windows "App volume and device preferences" oldalán (a Sound settings alján) lehetett kiválasztani az eszközt, de egy ideje a Spotify már nem jelenik meg itt az alkalmazás listában, szóval sztenderd megoldás nincs többé (szerintem). (A Spotify egyre butul, gondolom így spórolnak valami minimális összeget a supporton.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#6873) Jorus válasza Mr K (#6872) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi szépen, itt nem néztem, de most megtaláltam, itt lehet megadni, milyen hangeszközre menjen ki - igaz, nem az alkalmazáson belül, de a Win 11 meg is jegyzi a beállítást, így rendben működik. :R

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6874) Breki


Breki
veterán

Sziasztok

Mostanában másnál is van amikor lassan indul a spotify lejátszás?

Pl betöltöm a listám vagy keresek egy dalt rámegyek erre kb fél percig nem játszik semmit. Utána már rendesen megy, de van, hogy néha megakad. Viszont azt vettem észre ha egyszer megy a lejátszás, de közben elmegyek és nincs közben net kb fél óráig még megy a lejátszás.

Másik kérdésem rakom a jó zenéket bele a lejászási listámba már egész frankó lett ha valamit hallom pl Shazammal keresem és egyből Spotify. És ha egy jó stílusú szám van ami tetszik elkezd ajánlani hasonlókat abból is kiválasztok párat.

Na most tegnapelőtt is ezt csinálnám erre kiírja, hogy 10.000 szám van a listámban nem rakhatok bele újat.

Na csináltam egy másik listát, de kérdésem az lenne, hogy nem lehet-e valahogy ezt a számot növelni, illetve ha nem akkor a két listát egyszerűen átrendezni, hogy pl egyikben az új zenék a másikban a régi nagy slágerek legyenek?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6875) Mr K válasza Breki (#6874) üzenetére


Mr K
senior tag

Hogy lassan indul, az feltehetően hálózati probléma. (Lassú, kell egy kis idő, ameddig szinkronizál a szerverrel és bepufferel.)

A Spotify nagyon intenzíven gyorsítótáraz (gigabájtos cache-eket épít), ezért egész jól elvan hálózat nélkül ideig-óráig, akkor is ha nem töltöttünk le célzatosan semmit.

A 10000-es limit növelésére nincs mód. (Több listát kell csinálni, a listákat pedig össze lehet vonni könyvtárakba (folder), és valamennyire lehet egységesen kezelni.)

Rendezkedni PC-n érdemes, mert ott van csoportos kijelölés, azaz egy lépésben lehet sok elemet mozgatni. Viszont kijelölni csak egyenként lehet, vagy tartományonként. Illetve lehet használni a listában a keresőt, és amit az leválogat (pl. előadót, vagy album címet), azt lehet egy lépésben átmásolni/áthelyezni. Viszont listán belül nem lehet pl. kiadás évére vagy műfajra keresni, azaz ilyen szempontból nem lehet számokat leválogatni.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#6876) Breki válasza Mr K (#6875) üzenetére


Breki
veterán

Köszönöm a korrekt és részletes választ. :R

A sebességet csak azért kérdeztem mert korábban hasonló körülmények között gyorsabbnak tűnt.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6877) repvez válasza Mr K (#6875) üzenetére


repvez
addikt

és, hogy lehet azt megoldani, ha mondjuk egy elöadonak elmentem kedvencekbe az egész albumáét mástol meg csak egy egy számot akkor ugy játsza le véletlen szerüen ,mintha ömlesztve lenen a lista?
Mert most ha az egyuttes albumába lévő számot inditom akor csak az albumon belül lévo számokat játsza le és nem válogat az albumon kivülieket.
igy mindig csak ugyan attol az elöadotol hallok számot.
Pedig jo lenne ha bárhonnan válogatna ami el van mentve mint kedvenc.

Illetve az elözöekben kérdezett kocsiban valo lejátszásra nincs valakinek ötlete?
Hogy BT-n vagy android auton , hogy lehetne ujra automatikusan elinditani a spotyt amikor cstalakozik a kocsihoz?

(#6878) Mr K válasza repvez (#6877) üzenetére


Mr K
senior tag

(Átváltottam magyarra a felületet. Nagyon furcsa. :) )
Ha az összes korábban kedvelt számot szeretnéd hallgatni, akkor a "Kedvelt dalok" c. műsorlistát kell (le)játszanod. Ha sorrendben akarod hallgatni, akkor van négyféle rendezési szempont. Ha véletlenszerűen, összevissza, akkor be kell kapcsolni a "véletlen sorrendet" (két egymást keresztező nyíl a felületen.)

Ha bizonyos dolgokat szeretnél véletlenszerűen játszani, pl. kedvenc előadód három kedvenc albumát, akkor azokból kell csinálni egy ideiglenes listát, és azon indítani a lejátszást.

Ha bizonyos (létező) listákat szeretnél keverten lejátszani, akkor bele kell őket rakni egy mappába, és a mappán kell indítani a lejátszást (jobb egérgomb PC-n).

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#6879) la_cc válasza Breki (#6874) üzenetére


la_cc
addikt

Nálam olyan van PC-n, hogy néha nem tölt be, ezért a feladatkezelőből ki kell gyilkolnom és utána elindul. Kb. minden 4. vagy 5. indításnál csinálja. Már megszoktam. :P

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.