Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Bloodborne (PS4)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:11:09

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Minden videojáték rajongó hallhatott erről a remek címről, ami a From Software zseniális Souls-szériáját gördíti tovább exkluzívan formában, Playstation 4 konzolon. Mivel a Playstation 4 fórumon ismét egyre több kérdés merül fel a játékkal kapcsolatban, és nyakunkon a játék egyetlen, vastag kiegészítője, gondoltam jobb lesz külön fórumtémát nyitni számára. Külön kiemelném, hogy aki még nem tette meg, nyugodtan csatlakozzon a játék "Bloodborne Hungary" közösségéhez, egész jó kis brigád gyűlt össze, szerintem a közös multizások legjobb gyűjtőhelye.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#2) bandi0000


bandi0000
nagyúr

itt is vagyok, ki és hogyan tud nekem segíteni hogy tovább tudjak haladni?
Darkbeast Paarl és a Vicar Amelia bossok között vagyok asszem, egyiket se tudom kinyírni

Xbox One: bandymnc

(#3) Rigormortiis válasza bandi0000 (#2) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Privátban elküldtem a gamertagomat, majd segítek.

Más: Hivatalosan is meg lett erősítve, hogy nemsokára kiküldik emailben a kódot a platinásoknak járó exkluzív témáért. Update, DLC, Platina téma

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#4) #20844032 válasza Rigormortiis (#1) üzenetére


#20844032
törölt tag

>Souls-szériáját gördíti tovább exkluzívan formában

Köze nincs a souls szériához. Van áthallás, mert a from címről-címre magát másolja, de ez nem souls széria. Nem csak azért, mert címe nem az, de bloodborne-ből maximum egy elnagyolt betekintés lehet szerezni a soulsokhoz.
Bár a béta alpján a DaS3 is már sokkal inkább BB mint souls. Sajnos.

(#5) ImpersonatoR

Nekem errol mindig az fog eszembe jutni, hogy hanyan visszavittek/eladtak mert hogy tul nehez;)

(#6) #20844032 válasza ImpersonatoR (#5) üzenetére


#20844032
törölt tag

50 óra alatt végigjátszható kényelmesen. Fromszűz átlaggémerek behúzzák a platinát 100 óra alatti időkkel. Ettől sok mai játékba több idpt kell tenni a végigjátszásért, platinért. Mi benne a nehéz?

(#7) Rigormortiis válasza #20844032 (#4) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Rendben, történet szempontjából valóban semmi köze hozzájuk. De ettől függetlenül -és ha jól emlékszem, még a játék készítői is azt nyilatkozták kiadás előtt (linkelni nem tudom, mert nem emlékszem, hol olvastam)- hogy a Bloodborne a Demon Souls spirituális örököse. És a játék felépítését tekintve valóban az.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#8) #20844032 válasza Rigormortiis (#7) üzenetére


#20844032
törölt tag

Én ezt a spirituális örökséget nem láttam meg benne. Ellenben a csapaton eléggé látszot a tendencia már a Das dlc-knél, szal ez egy természetes folyamat része. Éshát nem csaka történet, de ez az egész lovecraftian világ meglehetősen távol áll a soulsoktól, akárcsak a mechanika. A bloodborneban töredék item, ruha, variáns, fegyver, build, stb van, Szinte egy souls arcade, csak nehézségben nem az. Vagy inkább egy bossfight központú instant souls. Nagy vonalakban souls ez is, bár inkább a megfelelő megközelítés az, hogy fromjáték ez is mint a sosulsok, de részleteiben, szellemiségében eléggé nem az. Szerettem a BB-t, és amíg külön éltek nekem az úgy oké volt, most hogy ezeknek a szerelemgyereke lett a das3, az már kevésbé tetszik. És ez a tény, illetve hogy 3. résszel ekkorát változik a széria mutatja a legjobban, hogy mennyire nem tekinhetőek egymás részeinek ezek.

(#9) MageRG válasza #20844032 (#8) üzenetére


MageRG
addikt

"...de ez az egész lovecraftian világ meglehetősen távol áll a soulsoktól,..."
Szvsz annyira nem. Az egész szérián végigvonul, hogy a főhős kozmikus/isteni hatalmak játékszere. Az "ősi gonoszt" nem lehet legyőzni, csak a sokadik vagy a jelentéktelen senkik közül, akik megpróbálták.
Tetteidnek végül nincs jelentősége, vagy ha mégis, akkor is kiderül hogy valami rejtett mestertervet végeztél be, amiről fogalmad sem volt (és nem is feltétlen állt érdekedben).
Eléggé Lovecrafti.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#10) szarvasbogár


szarvasbogár
aktív tag

Köze nincs hozzájuk sajnos. Dark souls olyan összetett és mély amihez képest ez egy délutáni teazsúr sok limonádéval...:) attól függetlenül jó kis játék de semmi több. Én lájtosan csalódtam benne.

(#11) losilee1337


losilee1337
aktív tag

Nekem ez is nagyon tetszik ès az is hogy ds3 is inkàbb efele hajlik mint a 2fele :)

Psn id: HungaryLosi

(#12) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Kijött az 1.07-es patch. Van egy új covenant, aminek segítségével offline segítőket is beidézhetünk bossok előtt. Egy kicsit átalakult a matchmaking rendszer is. Mindenképp töltsétek le :)

Időközben beszereztem a DS2-t is most, hogy le van árazva. Még mindig nagyon jó, csak nagyon sok mindent elfelejtettem a megjelenése óta...

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#13) vlaho


vlaho
aktív tag

Elővételben megvettem a dlc-t, ma van a megjelenés, de nem látom, hogy töltené a Ps.
Vagy a dlc bene volt az utolsó patch-ben?

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#14) Rigormortiis válasza vlaho (#13) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Én most nem vagyok ps4 közelben, de elképzelhető a dlc méretéből, hogy benne van. Próbáld ki, hogy el tudsz-e menni az új helyszínre.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#15) vlaho válasza Rigormortiis (#14) üzenetére


vlaho
aktív tag

Megnézem.

[ Szerkesztve ]

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#16) losilee1337 válasza vlaho (#15) üzenetére


losilee1337
aktív tag

Üsd benne volt az utolso updatben ,+1-2 mpc hunter is jött azokat màr lenyomtam.

Psn id: HungaryLosi

(#17) vlaho válasza losilee1337 (#16) üzenetére


vlaho
aktív tag

Közben olvastam, hogy Vicar Amelia legyőzése után lehet nyitni a dlc-t. Fantasztikusan megoldották, mivel a harmadik végigjátszás után hagytam abba, így most az elejéről kell mennem.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#18) Rigormortiis válasza vlaho (#17) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Az összes eddigi souls játéknál így oldották meg :D Én a negyedik végigjátszásban járok, dorekt nem öltem meg Gerhamot a végén, hogy ne kelljen újra kezdenem. Amúgy meg kb nem telik többe mint 15-20 perc amíg elérsz addig :D

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#19) akkójóva


akkójóva
tag

Üdv!
Lenne egy kérdésem, mégpedig az, hogy megér-e 15.200 Ft-ot a GOTY verzió vagy jobban járnék egy használttal fele ennyiért? Nem tudom mennyire tartalmas(ak) a dlc(k), illetve hogy még miket kapnék pluszba.
Előre is köszönöm a választ!

(#20) vlaho válasza Rigormortiis (#18) üzenetére


vlaho
aktív tag

15-20 perc? Minimum ennyi idő csak egy boss míg kivégzem. És Amelia-ig van egy pár. Nem vagyok én hard gamer. :)

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#21) losilee1337 válasza vlaho (#17) üzenetére


losilee1337
aktív tag

Èn tegnap nyomtam le màsodszor,ha meg lesz a dlc kezdem ujra ;)

Psn id: HungaryLosi

(#22) Rigormortiis válasza vlaho (#20) üzenetére


Rigormortiis
addikt

A hídon álló boss teljesen opcionális, tehát csak Gaszkony atyát kell leverni, utána Amelia jön a katedrálisban.

A bossokig vezető úton sem kell mindenkit megölni sőt! A pályák nagy részén simán át lehet futkozni.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#23) vlaho válasza Rigormortiis (#22) üzenetére


vlaho
aktív tag

Félmunkát nem végzünk

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#24) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Belevetettétek mar magatokat a dlc-be? Én szombat estig bem leszek gép közelben, de mar nagyon várom :) Vélemenyek?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#25) vlaho válasza Rigormortiis (#24) üzenetére


vlaho
aktív tag

Én elmentem odáig, hogy megnyitottam a dlc-t, aztán úgy döntöttem, hogy hagyom hétvégére. Akkor több időm lesz, mert szerintem ezt a játékot nem lehet napi egy órában játszani, annál többet érdemel. Na meg ha nekiállok, akkor mindig jön egy újabb kihívás, meg még egy, meg még egy..... , és nem bírom abbahagyni. :)

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#26) vlaho


vlaho
aktív tag

Na, a dlc jónak tűnik, hozza a színvonalat, talán kicsit nehezebb mint az alapjáték, de lehet csak én rozsdásodtam be. Az első boss egy ütéssel kivégzett. :Y

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#27) Rigormortiis válasza vlaho (#26) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Én 250-esként vágok majd bele, negyedik végigjátszás közben, kíváncsi vagyok, milyen keménységet tartogat :D

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#28) vhunor válasza vlaho (#26) üzenetére


vhunor
őstag

A második fázisban simán benne van a pakliban a oneshot :). De micsoda második fázis az! Szerelmeslevél a From Soft rajongóknak.

(#29) HosCincer


HosCincer
csendes tag

ha esetleg valakit érdekel:
A Bloodborne (egyik lehetséges?) története magyarul
I-II rész
III-IV rész

Let's fall in love with music | PSN: HosCincer

(#30) losilee1337 válasza HosCincer (#29) üzenetére


losilee1337
aktív tag

Üdv köszi. :R

Psn id: HungaryLosi

(#31) melega válasza Rigormortiis (#27) üzenetére


melega
őstag

Kérdésem időtartamba mennyi idő a játékot végigjátszani 50 óra?
Van olyan nehéz mint a PoP The Two Thrones, nehezebb mint a Batman Arkham játékok?
Soha nem volt még Dark Souls, és Bloodborne játékom.
Magyarítás nincs a játékhoz?

(#32) losilee1337 válasza melega (#31) üzenetére


losilee1337
aktív tag

üdv több mint 50 óra inkább 80,a felsorolt játékoknál sokkal nehezebb,és magyar nincs és nem is lesz benne.

Psn id: HungaryLosi

(#33) herrkoser válasza melega (#31) üzenetére


herrkoser
tag

Szia!

Ha nem volt még dolgod a Souls szériával, akkor az 50 óra reális lehet. Tapasztalatlanként nekem a DS2 SotFS dlc-kkel együtt került kb 100 órába, ehhez képest Bloodborne-t 50-60 óra alatt ki tudtam platinázni. Kifejezetten nehéznek titulálják a játékot, de én inkább úgy fogalmaznék, hogy van egy speciális "szabályrendszere", ami bünteti a jatékos hibáit, de ha ezt valaki el tudja fogadni és kellő kitartással, türelemmel rendelkezik, gyakorlatilag bárki végig tudja vinni, szóval ne riadj vissza tőle. :)

(#34) melega válasza herrkoser (#33) üzenetére


melega
őstag

Rámenne az összes pénzem az UNcharted 4-re április 27.-én akkor lemondom, és ezt rendelem meg.
Remélem jót fogok vele szórakozni.
Mindig az olyan játékokat szerettem ahol van egy nagy bejárható terület és kinyírok mindenkit.

[ Szerkesztve ]

(#35) Wellin9


Wellin9
tag

Már az elején sejtettem ez az Old Hunter DLC még egy lapáttal rá rak a nehézségre,de azért ami Ludwignál fogadott arra nem számítottam,talán a komplett Soul széria legjobb bossa(nem sokkal játszottam) és nekem legalábbis a legnehezebb,de az a zene te jól isten,kedvem lett volna még párszor meghalni,csakhogy halljam.Nem tudom ki mennyit szenvedett vele,de nálam 4 óra folyamatos try-olás kellett.Remélem azért a többi boss kicsit visszavesz a nehézségből,de,ha Moonlight Swordhoz hasonló itemeket dobnak,akkor lehetnek bármilyen kemények.

(#36) Rigormortiis válasza Wellin9 (#35) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ludwig valóban nem semmi, de a Maria-harc nekem jobban bejött.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#37) VirDan válasza Wellin9 (#35) üzenetére


VirDan
aktív tag

New game+-al mentem neki a DLC-nek. Alaphangon erősebbek ugye az ellenek. De ennyire keményre nem számítottam. Ludwig fucking boss sajna még 15-ödjére is sikertelen. Vittem egy old huntert segítségül, így "könnyebb" lett fél fokkal. Brutális ez így.

The Danee™ | PSN/Steam/Epic/Ubi : Nomad-HUN

(#38) Rigormortiis válasza VirDan (#37) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Nyugi, én ng 4+ ban álltam neki. Várni kell, amíg összegyűlik 2 segítő. Gépi spanok nem sokat érnek sajna.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#39) VirDan válasza Rigormortiis (#38) üzenetére


VirDan
aktív tag

NG 4+? :Y Az úgy már fincsi lehet akkor. Örülök ha majd így végigszenvedem. Taktikáznék én ha tudnék, csak az a baj hogy a hatótávja hosszú és széles. Eddig az jött be jobban ha a lábánál/közelében voltam folyamatosan. 146-os szintű vagyok eddig. Még megpróbálom jópár körúttal felhúzni magam, aztán újra nekiesni Ludwig komának.

Online nem játszottam még. Féltem attól hogy mindig ledarálnak a "300-as szintű' jófijúk...

[ Szerkesztve ]

The Danee™ | PSN/Steam/Epic/Ubi : Nomad-HUN

(#40) Rigormortiis válasza VirDan (#39) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Nem fognak ledarálni, mindenképp menj online :)

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#41) VirDan válasza Rigormortiis (#40) üzenetére


VirDan
aktív tag

Igazad van, online már 3-an hatásosabb a fight,(szerencsére nem kaszaboltak le...mintha láttam volna valami összetűzést, de nem avatkotam be) de még így is kevés.. Amikor már Ludwignál lesz a kard, ott kell valami taktikát kitalálni. Kevés health-nél maga elé teszi a kardot,jön a villanás, és nem tudok olyan messzire elmenni tőle hogy ne érjen el a hullám. Sebaj, próbálkozunk :K
Labirintus mellék szálnál találtam egy huntert: Madman Wallar. elég jól teljesít, megyünk előre mint a gőzmozdony :DDD

The Danee™ | PSN/Steam/Epic/Ubi : Nomad-HUN

(#42) Rigormortiis válasza VirDan (#41) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Lehet, hogy kevés a vitalityd. Nem emlékszem rá, hpgy volna olyan támadása, amivel egy csapásra elintézz. Kitartóan kell társakat keresni, ez a titka. Én Mariaval szívtam sokat, aztán egyszer találtam egy pajtit, aki kb egymaga elintézte.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#43) VirDan válasza Rigormortiis (#42) üzenetére


VirDan
aktív tag

Jelenlegi állapot.Így alakítottam ki.

Level:164

Vitality:51
Endurance:51
Strenght:44
Skill:46
Bloodtinge:11
Arcane:11

Pumpálom még magam, aztán meglátjuk..

[ Szerkesztve ]

The Danee™ | PSN/Steam/Epic/Ubi : Nomad-HUN

(#44) Rigormortiis válasza VirDan (#43) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Milyen fegyvert használsz?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#45) Wellin9 válasza VirDan (#41) üzenetére


Wellin9
tag

Ha jól rémlik az a támadása amikor a feje főlé teszi a kardot,tol egy aoe sebzést,majd utána maga elé csap a karddal és jön a hullám,ha arra gondolsz.Olyankor a boss mögé kell menni,ha előtte állsz tuti,hogy bekapod a sebzést.
Más: Közben ,bár csak NG-n,de meghalt a következő 2 boss is(Living f. meg Maria),tényleg jó kis fight volt Maria,bár viszonylag egyszerű volt kikerülni a csapásait,viszont az előző boss az egész Bloodborne legunalmasabb fightja volt.

(#46) VirDan válasza Rigormortiis (#44) üzenetére


VirDan
aktív tag

1: Ludwig's Holy Blade - 190-es sebzéssel
2: Beasthunter Saif: 150-es sebzéssel (ha jól emlékszem)

Lőfegyver pedig a sima hunter - 135-ös sebzéssel

Ludwig ellen a Holy Blade-et használom.

The Danee™ | PSN/Steam/Epic/Ubi : Nomad-HUN

(#47) Rigormortiis válasza VirDan (#46) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Arcanera többet kéne tolnod, mert a Ludwig-kard arra az attributumra S-el skálázódik (kimaxolva). Ha még nem tetted volna, Mergos Loft middle-területen tudsz tápolni, Wet Nurse előtt, a disznóknál.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#48) VirDan válasza Wellin9 (#45) üzenetére


VirDan
aktív tag

Igen, az a támadás az. Köszi, akkor majd ezt taktikázom :K

The Danee™ | PSN/Steam/Epic/Ubi : Nomad-HUN

(#49) VirDan válasza Rigormortiis (#47) üzenetére


VirDan
aktív tag

Okés köszi, rágyúrok az Arcanera :K

[ Szerkesztve ]

The Danee™ | PSN/Steam/Epic/Ubi : Nomad-HUN

(#50) Snike


Snike
aktív tag

Urak és Hölgyek!

Egy vadásztársatok éhes az alábbi információkra,

Megéri beruházni a dlc-be? mármint elegendő tartalmat ad a játékhoz?
1 térkép és egy boss miatt nem fogom letölteni! :(

Vadásztárs coop-hoz az alábbiak szükségesek ha jól sejtem:
- jelszóval ellátott harangozás
- jelszóval ellátott harangozás keresés
be kell-e hozzá állítani a worldwide-ot vagy elég a Local? (mit is nézz a local?)

Mi kell ahhoz hogy a nagy és nehéz fegyverekkel is gyorsan lehessen harcolni?

Áldott vért mindenkinek!

PS5, mert az jó! :)

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Bloodborne (PS4)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.