Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66651) Kratos75


Kratos75
csendes újonc

Februárban talán összejön az oled vásárlás.. szóval Panasonic jz1500 vs. Philips 806 a két jelölt. A kisfiam miatt lesz bőven Telekom iptv adás, illetve blu ray filmek, meg persze Netflix. Csak és kizárólag a képminőség számít, más nem. A tapasztalatokra lennék kíváncsi, érvek esetleg ellenérvek (van ilyen?) Panasonic plazmáról váltok majd :R

(#66652) Aftershock11 válasza alaves (#66648) üzenetére


Aftershock11
csendes tag

Tehát a gyári lejátszó offos, ha nem akarok válogatni és mindent tüzetesen megnézni mielőtt egyáltalán letöltöm...

Van olyan app amit le lehet tölteni a storeból és tudja?
Ha lenne egy Xbox vagy PS, azon lejátszva rendben lenne?

(#66653) Multibit válasza Kratos75 (#66651) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem is Pana plazmám volt (amíg meg nem adta magát a közelmúltban). Nálam már eldőlt, hogy 806-os Philips lesz az utóda. Azt még nem tudom, hogy mikor fogom beszerezni. Egyelőre a Telekom honlapon technikai hiba miatt nem tudom végigvinni a vásárlást.

(#66654) Pro Koryak válasza Kratos75 (#66651) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ilyenek itt még nincsenek senkinek. Ha jó áron sikerül, akkor JZ1500 egyértelmű, ugyan az, mint a JZ2000 kivéve a soundbart, ami nem tétel, hiszen a kép a lényeg.

(#66655) powerup2 válasza Partz (#66650) üzenetére


powerup2
addikt

Nekem WBE panel van a tv-be ami evo panel hát nálam nincs elszineződés jó a kép oldalról is :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#66656) Pro Koryak válasza Partz (#66643) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Kíváncsi leszek erre a nagy fényerőre.
A 3éves oledek tudják/tudták azt a fényerőt, amit a hűdenagyújítású idei LG EVO panel, 700-800nit.

(#66657) wyll358 válasza Aftershock11 (#66652) üzenetére


wyll358
tag

Milyen tv? Just player viszi mindent pl. (jobbat én még nem találtam).
Vagy esetleg kodi is már egész jól megbírkózik a legtöbb dv tartalommal, ha egy összetettebb lejátszó kell (bár itt azért még akad probléma, de már használható szint dv-re is).

(#66658) Aftershock11 válasza wyll358 (#66657) üzenetére


Aftershock11
csendes tag

C1 - a Just Player-t kerestem, de nem találtam...

(#66659) Kratos75 válasza Pro Koryak (#66654) üzenetére


Kratos75
csendes újonc

A Panasonic felé hajlok egy picit...és természetesen jz1500, mert a jz2000 lehet (biztos) hogy jobb hangot tud, de a házimozim hangjához képest akkor is csak zajos tücsök :) szóval a hang nem fontos, pláne több százezer pluszért

(#66660) wyll358 válasza Aftershock11 (#66658) üzenetére


wyll358
tag

Hát webos-re nem tudom mi elérhető akkor, azzal nincs tapasztalatom (szerencsére :) ), gyors webes keresés alapján eléggé korlátozott a rendszer. Ha nincs rá app (mondjuk a kodira még rálesnék, az hátha van), akkor marad a média lejátszó. PS nem tud dv-t, xbox elvileg igen, szóval azon keresztül működhet, ha úgyis tervben van a vétele. Vagy dedikált média lejátszó pl. shield vagy valami hasonló szintén alternatíva lehet.

(#66661) Partz válasza Pro Koryak (#66656) üzenetére


Partz
senior tag

Itt egy oldal. 1300 nitet írnak gondolom max fényerőn, kalibrálás nélkül.

Közben hírek Samsung QD-oled-ről. Karácsony előtt kezdték meg a panelek tömeggyártását, ezért úgy néz ki nem biztos, hogy bemutatják a jövőheti CES-en. A bemutató 2022 első felében várható.
Közben mennek a tárgyalások az LGD-vel és úgy néz ki a Samsung oled palettájának 4/5-ét az LG féle woled panelek fogják alkotni, amíg felfuttatják a qd-oled panelek gyártását.

(#66662) leslien


leslien
nagyúr

üdv,

Sony va paneles 55in ről váltás >> LG OLED48C11LB
mennyire lesz vissza lépés a méret miatt kérdezném? vagy annyira lenyűgöző a látvány ,h hamar megszokom?! :) illetve kell valamire figyelni a fent említett típusnál ?
a válaszokat előre is köszönöm... :R

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#66663) zazenke válasza leslien (#66662) üzenetére


zazenke
őstag

soha nem váltanék kisebbre az nem vezet sehová :)

(#66664) krx21 válasza Partz (#66661) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát evvel “lapot húz” a Samsung a 19-re.. Hacsak nem biztosak benne, hogy majd a saját paneljük jobb lesz mint a új LG panel…
Várjuk a 2022-es évet, legalább izgalmas lesz… :))

(#66665) krx21 válasza leslien (#66662) üzenetére


krx21
nagyúr

“mennyire lesz vissza lépés a méret miatt kérdezném”
Mint nyaralni menni Thaiföld erotikus szigete után a velencei strandra…:DDD

[ Szerkesztve ]

(#66666) miklos0514 válasza leslien (#66662) üzenetére


miklos0514
csendes tag

Én 43"-os tv-ről váltottam 48-ra, de megbántam, hogy nem nagyobbat vettem. A látvány nem fog kárpótolni a méretcsökkenésért. Vegyél 55-ös OLED-et.

(#66667) leslien válasza miklos0514 (#66666) üzenetére


leslien
nagyúr

bocs ..
viszont azt nem írtam , h monitornak is használnám .. filmnézés kb 1,6m ről lenne..

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#66668) salapp válasza leslien (#66667) üzenetére


salapp
addikt

Szerintem az úgy jó lehet majd.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#66669) Methox91 válasza leslien (#66667) üzenetére


Methox91
junior tag

nem fogsz csalódni

(#66670) miklos0514 válasza leslien (#66667) üzenetére


miklos0514
csendes tag

Én kicsit távolról, 3,5 m-ről nézem, az egész más. Kiváncsi leszek a beállítási paramétereidre.

(#66671) sub71 válasza Kratos75 (#66651) üzenetére


sub71
aktív tag

Én egy hete vettem a telekomnál Philips 806-ost. Képminőség nekem hatalmas előrelépés az eddigi lcd-m után. Az ambilight és az volt a fő szempont, hogy minden kép és hangszabványt ismer, nem kell figyelni, hogy dolby atmos, vagy hdr, vagy akármi, ismeri mind... az ambilight nekem nagyon bejön, bár ez ízlés kérdése. Fontos volt az is, hogy android op. rendszer legyen rajt, itt sokan kritizálják, hogy átláthatatlan a menüje, de én eddig egyszer léptem be oda, amikor beállítottam mindent, és nem tünt átláthatatlannak. Viszont az hatalmas előny, hogy majnem bármi telepíthető rá, ebben köröket ver a nem androidos tévékre...szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#66672) tutitibi válasza Multibit (#66653) üzenetére


tutitibi
senior tag

Esetleg ha eladnám a 65-ös Pana GZ-met ??

:) :) :D

(#66673) tutitibi válasza bonyeszko (#66628) üzenetére


tutitibi
senior tag

Ezt: :D :D

[ Szerkesztve ]

(#66674) szasanyi válasza tutitibi (#66673) üzenetére


szasanyi
félisten

+1 mivel én is ilyet használok. ;) De a korábban vásárolt Audioquest Cinnamon és Forest HDMI kábelek is kitűnőek, viszont azokból nagyon drága a 2.1 HDMI

(#66675) ngabriello válasza Multibit (#66653) üzenetére


ngabriello
csendes tag

Szia !
Hasonló cipőben járok , mint te, csak én a 706-os Philips-et néztem ki. Elsősorban mert olcsóbb. Elmondanád miért választottad a 806-ost , és szerinted miért éri meg a többlet költséget ? Köszi előre is !

(#66676) Multibit válasza ngabriello (#66675) üzenetére


Multibit
veterán

Egy szóval sem írtam, hogy megéri :)
Én is agyaltam a 706-oson. Sőt még most is agyalok. Csak az újabb (erősebb?) processzor miatt hajlok a 806-os felé.

(#66677) bonyeszko


bonyeszko
csendes tag

A gyárilag adott hdmi ps5-höz az jó a 4K 120hz-hez? Akinek esetleg van itt az OLED mellett..

Egyik helyen azt mondják, hogy jó, máshol pedig, hogy venni kell. :D

[ Szerkesztve ]

(#66678) Vhiktor válasza bonyeszko (#66677) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Jó hozza, hacsak nem hibás :C

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#66679) koadam777


koadam777
csendes tag

Sziasztok,

Vásároltam egy 55 LG Oled C1et, honnan tudom a legkönnyebben megállapítani, hogy hibátlanhoz közeli, jó panelt kaptam?
Vásárlás előtt nem igazán találkoztam forumokon, hogy bajos lenne az LG panel, de persze mióta megvan a tv több helyen olvasom, hogy nem jó a panel, pirosas elszínezőzés lehet stb.
Köszönöm!

(#66680) Celtis válasza koadam777 (#66679) üzenetére


Celtis
veterán

Bekapcsolod és nézed. :)

(#66681) gurus válasza sub71 (#66671) üzenetére


gurus
aktív tag

Rosszul tudod.ez az Android nem az ami a telefonodon van.ez egy fos,butitott rendszer.nem véletlenül váltanak a gyártók erről. nekem is van Philips és LG oled tévém.Lg magasan veri tudásban.távirányitó is botrányos a philips-nek

[ Szerkesztve ]

(#66682) sakal83 válasza koadam777 (#66679) üzenetére


sakal83
addikt

Pl ugy hogy nem olvasol forumot nem olvasol utana a hibaknak es elkezded nezni. Ha latsz hibakat felirod es utananezel. Ebben a sorrendben :DDD itt a forumon sokan azert vesznek tvt hogy hibakat keressenek. Ne ess ebbe a hibaba. :B

Ja es tv adast is lehet nezni oled tvn. :D

Az enyemen is van 2db!!!! :Y pixelhiba immaron 1.5 eve es elek virulok. Vhogy nem latom oket csak keresve.

[ Szerkesztve ]

(#66683) sub71 válasza gurus (#66681) üzenetére


sub71
aktív tag

Nem értem pontosan mire gondolsz a "fos, butított rendszer" alatt :F külső forrásból majdnem bármit telepíthetsz rá, akár irodai, multimédiás, szerkesztőprogram, játék, zenei, stb... ami meg nem fut, az a processzornak, (Lg-ben is ugyanilyen klumpet fos van) ram, rom mérete, és a normális grafikai proci hiányának köszönhető, nem pedig az androidnak....még így is kb végtelen a lehetőséged egy Lg-hez képest....

(#66684) anrab válasza gurus (#66681) üzenetére


anrab
addikt

Ha nem értesz az Android tv-hez akkor előbb olvass utána vagy kérdezz.

(#66685) leslien válasza miklos0514 (#66670) üzenetére


leslien
nagyúr

Kiváncsi leszek a beállítási paramétereidre.

arra én is... :D mindenesetre ,ha még is csak sikerül a Yodafone nál 55in ,akkor azt veszek.. viszont a 55in az már nagyon max a szobába nekem..

köszönöm mindenkinek a segítséget :R

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#66686) katsazoli válasza Multibit (#66676) üzenetére


katsazoli
csendes tag

Ugyanaz a processzor van benne.

Xbox live ID: Zolika21

(#66687) Multibit válasza katsazoli (#66686) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor ez a tavalyi SoC, tavalyi panel csak urban legend.
Amúgy mostanában egy másik modell is képbe került nálam (nem tudom, hogy kapható-e itthon). Ez pedig a 856-os. Csak és kizárólak a talpa miatt. Tervben van egy soundbar vásárlása is, és a 706/806 elé nem lehet odatenni! Kitakarja a képet :((( Persze lehet a tévé alá pakolgatni bármit, de azt inkább kihagynám.

(#66688) #72042496 válasza anrab (#66684) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ettől még nem lesz fos meg butított az Android TV. Semmi értelme az ezer alkalmazásnak, ha kis képernyő (már tableten se az igazi) + érintős bevitelre írták őket, és tévével az a tíz se müködne normálisan, amit jellemzően használnának rajta. Apple-nél sem véletlenül létezik a tvOS.

De aki szeretne, az nyugodtan használhat androidos dobozokat tévén. Van hozzájuk külön topik, GLHF.

[ Szerkesztve ]

(#66689) katsazoli válasza Multibit (#66687) üzenetére


katsazoli
csendes tag

Igen, nevetségesen kicsi talpai vannak mindnek.
Nekem is csak ezért ment a falra, mert nem fért elé a rúd.

Xbox live ID: Zolika21

(#66690) anrab válasza #72042496 (#66688) üzenetére


anrab
addikt

Egy jófajta vezetéknélküli egér a gyógy ír.
(Vagy gyógy egér? :DD )

katsazoli:
Nekem úgy rémlik hogy két állása van éppen a soundbar miatt. Még a 805-nél olvastam annak idején de lehet tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#66691) katsazoli válasza anrab (#66690) üzenetére


katsazoli
csendes tag

A 706-nál tuti nem, a 806-ot lehet megfordítani (más színe van), meg azt hiszem a 805-nél lehet magasabbra rakni a tv-t.
Aztán majd kijavítanak :D

Xbox live ID: Zolika21

(#66692) #72042496 válasza anrab (#66690) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nyugodtan lehet légegeret használni, de szerintem érthető, hogy a tévés rendszerek nem ilyen irányba mentek. Intuitívabb, ha egy tévéhez szabott, több méterről is átlátható felületen tallóz a távirányító gombjaival az ember. (LG-nél van erre épp légegér is, én a pokolba kívánom.)

A droidos dobozokra is ezért telepítenek inkább Kodit, és azt használják a többféle bővítménnyel. Ennek nagykijelzős gyökerei vannak, és jól kezelhető tévén.

[ Szerkesztve ]

(#66693) Multibit válasza katsazoli (#66689) üzenetére


Multibit
veterán

Milyen konzolt vettél a 706-hoz?

(#66694) katsazoli válasza Multibit (#66693) üzenetére


katsazoli
csendes tag

[link]
Így néz ki, csak a Tescoban vettem még 2-3 éve. Tizenpárezer volt akkor.
Kibírt egy 65XG95-öt, egy 55Q80T-t és ránézésre nem okoz gondot neki az 55-ös 706 sem. :)
Az ambilight miatt kb 15 centire eltoltam a faltól.
[URL=http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=527D20294EE_E04E_4B6B_8C3.jpeg]
Az étkező hivatalosan nem alatta van, csak kellett a hely a karácsonyfának :D

[ Szerkesztve ]

Xbox live ID: Zolika21

(#66695) Multibit válasza katsazoli (#66694) üzenetére


Multibit
veterán

Tetszik
:R

(#66696) vkz válasza Multibit (#66693) üzenetére


vkz
csendes tag

Nekem ilyen van.
A TV csomagban van 4 távtartó, azokkal raktam fel a konzolra. Így fix lett, és 14-15 cm a faltól, amivel jó az Ambilight.

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_thomson-132403-wab175-37-75-dönthető-fali-konzol-1164394.html

Én olcsóbban vettem az áruházban egy kicsivel. Engem zavart hogy hosszabb, levágtam a függőleges részét hogy ne lógjon felfelé. :)

(#66697) Danex válasza katsazoli (#66694) üzenetére


Danex
addikt

Engem kicsit megszivatott az, hogy az előző TVken közepén volt a vesa, az oleden meg ugyan ez szerintem lentebb van,mivel a tv felső részére érthető okokból nem került furat. Gondolkozok valami lemezen amivel függőlegesen jobban tudnám rögzíteni.

(#66698) anrab válasza #72042496 (#66692) üzenetére


anrab
addikt

Nem légegérről beszéltem de ha már szóba került itt egy androidhoz való akár programozható légegeres távirányító.
Tökéletesen működik, bár én már nem használom. Nagyon jó távirányítója van a tv-nek, plusz a vezeték nélküli egér.

A megjelenés a nagyképernyőn pedig úgy illeszkedik ahogy kell. HD,FULL HD,4K
Szóval nem értem a problémát. Persze ha a programozó nem úgy írta meg ahogy manapság kell...
Azt nem állítom hogy nincs olyan ami valóban nem jól jelenik meg de azt nem kell használni.
Még valami, hogy a háttérben futó torrent sem akasztja meg az Android tv-t. Legalábbis nálam nincs vele gond.
Nem promóciós célzattal írtam le.
Csak a "fos Android tv"miatt reagáltam.

(#66699) katsazoli válasza Danex (#66697) üzenetére


katsazoli
csendes tag

Nekem is lejjebb kellett fúrnom, mert a Q80T-nek kb középen voltak a furatok, ennek meg meg az alján. De ez nincs megdöntve, ellenben a Samsunggal, maga a tv is lejjebb került. Már csak a régi lyukakat kellene beglettelnem, vagy kap modellgipszet, mert az van otthon, meg aztán azt a falat amúgy is újra akartam kenni más színnel.

Xbox live ID: Zolika21

(#66700) #72042496 válasza anrab (#66698) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hmm, én most úgy látom, hogy mi amúgy ugyanazt mondjuk, csak nem neked, hanem #66681 gurus hozzászólására kellett volna reagálnom. :)

Nekem annyi az álláspontom, hogy van miért kritizálni az Android (most már Google) TV-t, de az nem jogos, hogy fos és a telefonos Android butítása.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.