Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47751) Steady74 válasza Rosep (#47750) üzenetére


Steady74
addikt

Ezt most nem értem, azt írtad, hogy bekerült a rendszerbe egy SMA2. Kíváncsi lettem volna pedig rá

(#47752) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Van egy ezer éves Technika márkájú class 2-es bluetooth adapterem amit próbálok a HAOS-ba integrálni mivel a vékony kliensben nincs bluetooth. Felismeri az adaptert de a konfiguráció hibára fut: failed to start bluetooth org.bluez.error.inprogress operation already in progress Feltettem Terminal&SSH-t, így terminálból a bluetoothctl power on majd scan on paranccsal életre is tudom kelteni az adaptert. Pár percig minden rendben, majd terminálban látom, hogy folyamatosan ki-be kapcsolódik az adapter. Erre a ki-be kapcsolásra nem találtam megoldást eddig, ahol a fentieket olvastam, ott a konténer bezárásáig legalább rendben működött az adapter. Valakinek rémlik megoldás?

(#47753) Rosep válasza Steady74 (#47751) üzenetére


Rosep
senior tag

De még nincs mellette semmi más SMA eszköz. Egyenlőre csak a fogyasztást figyelném.

(#47754) Steady74 válasza Rosep (#47753) üzenetére


Steady74
addikt

260k-ért elég húzós csak a fogyasztást figyelni. A hobbira költött pénzt nem számoljuk sosem, horgászatnál ez a mondás, de erre a feladatra én soknak gondolom, a rendszer többi elemének az árát már nem is néztem. Aztán persze nem tudom mit akarsz vagy tudsz kihozni az egészből.

(#47755) LouiS22 válasza kekigyu (#47752) üzenetére


LouiS22
veterán

veszel egy normális, új, támogatott listán szereplő dongle-t ;)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#47756) szabi777


szabi777
tag

Sziasztok,

Kezdő vagyok, kérlek segítsetek helyre tenni 1-2 dolgot a fejemben, mert az elmúlt pár napot olvasással töltöttem, jó lenne tisztán látni mi-mivel kapcsolódik/kompatibilis.

A megoldandó feladat : Klímákat szereltetek fel és a meglévő ezer éves turbós kombi gázkazánnal együtt szeretném vezérelni őket. A cél az, hogy a klímák és a kazán egyszerre induljon/álljon le a megadott program szerint, pl hétköznap reggel 7-től 10-ig, ha hidegebb van a szobában mint 21 fok induljon el, ha elérte álljon le, este 6-kor ugyanez stb, csak a szokásos.

Ezt szeretném a legegyszerűbben és költséghatékonyan megoldani, ugyanakkor felhasználó barát módon, szóval nem akarok HA-ban heteket turkálni. (csak ha nagyon muszáj)

A jelenlegi felállás :
Kazán : Renova Star F24e
Klímák : Fischer FSAIF-CP-121A3
Termosztát : Computher Q7RF

Kérdéseim :
1. Egy barátom az alább setup-ot javasolta a kazán vezérlésre:
- xiaomi-smart-home-hub-2 - mint központi egység ( [link] )
- Xiaomi Mi Temperature and Humidity Monitor 2 - mint termosztát ( [link] )
- XIAOMI YEELIGHT DUAL CONTROL MODULE BEÉPÍTHETŐ WIFI KAPCSOLÓ (XMYLSDCM) - mint kazánvezérlés ( [link] )

- Eddig ez így működhet ?
- Ez egy okosrelé ami pontenciálmentes kapcsolást tesz lehetővé ?

2.
- A Fischer klímák elvileg tudnak WiFi-t, be tudom valahogy hegeszteni őket Mi Home alá ?
- Ha nem, hogy tudnám bevonni őket is? Valamilyen infra szenzorral lehet őket vezérelni? - - Van ezekre a klímákra előre definiált a Mi Home-ban ami tudja az infra kódokat ?

3.
- Ha már a Mi Home szóba jött, hogy működik ? (a kérdés ugyanez a Google Home esetében is) A Xiaomi cloud szolgáltatásában vannak elmentve a eszközeim, automatizálásaim és onnan fut minden, lokálisan semmi nincs tárolva nálam ?

4.
- A Xiaomi smart home hub csak xiaomi eszközöket tud kezelni ?

5.
- Esetleg érdemes lenne elfelejtenem a Xiaomi-t úgy ahogy van és Google Home irányába mennem ? Van előnye? (több eszközzel kompatibilis stb)

6.
- Ha Google Home-ot szeretnék, kell hozzá Googel Nest Hub ? Ha nem, akkor mire jó? [link]

7.
- Ha Google Home-ba szeretnék Zigbee eszközöket is betenni, milyen hub lenne jó, ami ár érték arányban megfelelő ?

8.
- Visszatérve az eredeti kérdéshez. Be lehet úgy kötni az okos relét a Computherm 7QRF vevőjéhez, hogy megmaradjon az eredeti termosztát is és azzal felül tudjam bírálni a smart home beállításait ?

9.
- Hogy működik a Xiaomi vagy a Google automatizáció ? Csak egyszer adja ki a parancsot, mondjuk jön a jel a wifi-s termosztáttól, hogy hideg van és erre kiadja a parancsot, hogy kazán+klímák ON és ennyi vagy bizonyos időközönként (pl 5 perc) megismétli ?
A kérdésem arra vonatkozik, ha én pl a klíma távirányítójával felülbírálom és pl bekapcsolom mert hidegnek érzem a hőfokot, habár a program szerint nem kellene mennie a fűtésnek, akkor számíthatok-e rá hogy pár perc múlva lekapcsolja a klímát?

10.
- Van e valamilyen kijelzős cucc az elképzelt rendszerhez, amivel tudom állítani az elvárt hőmérsékletet ad-hoc módon a programtó függetlentül, mint a régi termosztáton? Nem szeretnék mindig telefonban turkálni, csak hogy bekapcsoljam egy időre. (a feleségem meg pláne elveszne ebben)

Sorry a sok kérdésért, előre is köszönöm ha valaki elolvassa és megosztja velem a tapasztalatait.

[ Szerkesztve ]

(#47757) Degeczi válasza szabi777 (#47756) üzenetére


Degeczi
nagyúr

HA, pont.

(#47758) Rosep válasza Steady74 (#47754) üzenetére


Rosep
senior tag

Én nem annyiért vettem. :)
A többi komponenshez így is-úgy is szükség lett volna rá.

(#47759) 4D4M válasza szabi777 (#47756) üzenetére


4D4M
aktív tag

Valószínűleg nem ebben a topikban töltötted az idődet olvasással (:
Home Assistantnak jelen pillanatban nincs egyszerűbb és rugalmasabb gyártói (zárt) alternatívája. Persze a feladat, amit célul tűztél ki nem túl bonyolult és erőforrásigényes dolog, de a tapasztalat azt mutatja, hogy ez csak kapudrog.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#47760) ViZion válasza szabi777 (#47756) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
"Ezt szeretném a legegyszerűbben és költséghatékonyan megoldani, ugyanakkor felhasználó barát módon"
Ebből maximum kettőt választhatsz...
Egyszerű és költséghatékony, ha a klímákat a saját app-al vezéreled, a kazánt meg a fenti okosrelés megoldással. Nem feltétlenül fognak egyszerre kapcsolni (számít az?), de ha a klíma közelében mérsz, akkor az a kazánnak is kb. annyit mér, esetleg korrigálni kell az app-ban az értékeket.
1. működhet, szerintem ez nem tud dry contact-ot
2. igen, [link] ha ez megfelel
4. nem, Aquara-t is, de vásárlás előtt guglizni kell, h mit lehet társítani
8. igen, [link] csak Neked ESP helyett valami xiaomi relé kell
9. elvileg nem ismételi "csak úgy", ha változás van, vagy olyan a progi, akkor újabb jelet küld. Ezért is csináltam fordítva, X sec-enként megnézi az ESP, hogy kell-e/lehet-e fűteni és eldönti. Nem a vezérlést bírálom felül, hanem a termosztát is csak egy bemenet.
10. van, de Xiaomiban nem tudom, Tuya rengeteg van.

11. Hallgass az előttem szólókra, HA lesz az... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47761) nFlex


nFlex
tag

Üdv urak.
Most ismerkedem a HA-val.Egy pi-re van telepítve.
Van egy tök egyszerű feladat(nektek :D) ,amit évek óta használok.
Ha a hőmérséklet 22.5 alá esik akkor bekapcsol az okos konnektor,és indul az elektromos fűtés.
Ha felé akkor kikapcsol. Ezt eddig a smart home applikácioban használtam.
Ezt hogy tudnám megoldani a home assistantbe? Ez automatizálás vagy jelent? Bajba vagyok :D
Ehhez van integrálva egy tuya wifis hőmérő,plusz az okos konnektor.

(#47762) tototos válasza nFlex (#47761) üzenetére


tototos
őstag

Nem kell semmi automatizáció: [link]

(#47763) nFlex válasza tototos (#47762) üzenetére


nFlex
tag

Köszönöm szépen :))

(#47764) gacsoi válasza szabi777 (#47756) üzenetére


gacsoi
senior tag

Szia ! A Xiaomi Yeelight Dual Control nem tesz lehetővé potenciálmentes kapcsolást. Fázist kapcsol.

(#47765) szabi777 válasza ViZion (#47760) üzenetére


szabi777
tag

Köszönöm a válaszokat!

Azért szeretném egyszerre kapcsolni őket, mert a cél az lenne, hogy benne maradjak a gázár támogatott limitbe, idén kicsit megcsúsztam és nem volt viccess az utolsó 3 hónapban közel 300e ft kifizetni, míg az előző hónapokban 20e ft volt a számla. Fel lett téve napelem, szóval gondoltam, a klímákkal annyit rásegítek, hogy benne maradjak a kereteben, úgyis van némi túltermelésem...

Sajnos 2 gyerek és munka mellett folyamatosa a rohanás, így HA-val játszadozni hónapokig egyelőre nem opció. Illetve jó lenne valamilyen elfogadható fűtés mire bejön a hideg. Ezért szeretnék most Mi Home-al vagy Google Home-al menni, aztán majd később lehet csináltani.

1. Akkor ez a relé nem játszik. Az IOTCentrumban ezt ajálnlották : CEREBRO SR1 egyáramkörös okosrelé [link]
Ezt be lehet valahogy integrálni Mi Home v Google Home alá ?

2. Köszönöm, meg is rendelem.

4. Ez azt jelenti, hogy hiába tudja a Xiaomi smart home hub a Zigbee protokollt nem minden Zigbee-s eszközt lehet vele összekötni csak a Xiaomi és Aquara termékeket ?
Ha veszek egy Google Home Nest-et is és a Xiaomi smart home hub-ot bekötöm alá, akkor a Google már több Zigbee-s eszközt képes kezelni vagy ugyanúgy megmarad a Xiaomi limitációja ?

8. Köszönöm, átolvasom.

9. Értem átgondolom. Azért is kérdezem mert az a tapasztalatom hogy a Computherm rádiós termosztát 8 percenkét ismétli a jelet, de lehet hogy barmoságokat beszélek...

10. Tuya-t be lehet tenni Xiaomi v Google alá ?

Köszi

(#47766) szabi777 válasza gacsoi (#47764) üzenetére


szabi777
tag

Nagyon köszönöm!

(#47767) daninet válasza Steady74 (#47749) üzenetére


daninet
veterán

töröld ki a régit

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#47768) Steady74 válasza daninet (#47767) üzenetére


Steady74
addikt

és azt hogy kell? Adopt státuszban van, a fejlesztői eszközök között sem találtam, illetve az EPSHOME intergrációban a felvett/hozzáadott eszközök között sincs ott, én ezeken a helyeken kerestem. Köszi :R

(#47769) nFlex


nFlex
tag

Még egy kérdés. Szépen működik a general termostat. 22.5 fok a cél kapcsol ki és be. Azt hogy tudom beállítani hogy éjszaka például 21.5 fok legyen a cél. Pl este 11tol reggel 5ig?

[ Szerkesztve ]

(#47770) Vodike válasza nFlex (#47769) üzenetére


Vodike
tag

scheduler + sheduler card

exTiga

(#47771) daninet válasza Steady74 (#47768) üzenetére


daninet
veterán

Értem a gondot.
Szóval az esphome eszközök két dologgal azonosítják magukat:
1) eszköz neve
2) a titkosítási kulcs amivel HA felé kommunikál

Mivel a nevet megváltoztattad, lehet a kulcs ugyanaz. Adoptáld az eszközt és akkor össze tudod hasonlítani a konfigot melyik nem jó

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#47772) ViZion válasza szabi777 (#47765) üzenetére


ViZion
félisten

1. Ez Tuya relé, Mi alá nem, guglihóm alá felvehető, de ott is előbb a saját Tuya vagy Smart Life appjához kell adni.
4. igen, sajnos ez a helyzet, Nest-et nem ismerem
9. lehet, nem próbáltam
10. ahogy az 1-es pontban.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47773) Steady74 válasza daninet (#47771) üzenetére


Steady74
addikt

az adopt lehetőségre hibát ad

(#47774) fecus


fecus
őstag

Egy érdekes - lehet hogy biztonsági - esemény magyarázatát keresem. Az alábbi hibás belépési üzenetet kaptam már párszor a HA-ba.
[kép]
Az időpont egyszer 10:30 máskor 02:30 volt. Az IP a kínai ALLDOCUBE tabletemé amin fut a HA app. Az app nem kér jelszót csak rá kell bökni az ikonra. Egyszer sem volt a kezemben a tablet az adott időpontokban.
Mi generálhat jogosulatlan belépést vagy adatkérést?
Van egy kici kíváncsi kínai a tabletben?

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#47775) BlackJack21 válasza szabi777 (#47765) üzenetére


BlackJack21
tag

A fűtést én ugyan bedrótoztam a HA alá, de gyakorlatilag semmi szükség nem lenne rá. A termosztátot 0.5-1 °C-al alacsonyabb hőmérsékletre állítom, így a termosztát 22,5°C a klímák pedig 23°C-ra vannak állítva. Így nappal a klímák mennek, amíg nincsenek kikapcsolva( én nem szeretném kapcsolgatni, a feleségem fétise, csak a klímán a csipogás ne lenne, már rég megoldottam volna :) ), utána amikor jelentkezik az igény, már a gázkazán indul el.
1., Ez a relé alkalmas ugyan, de ez Tuya-s, nem fogja kezelni a xiaomis cucc. Két opció lehet, vagy HA vagy egy Tuyas hub/gateway, stb kell, ami tud Google Home-al kapcsolódni és abban van a vezérlés része megírva. Itt a fórumon ez nem ajánlott.
4., Így van ezek a gyártók kicsit szabadon értelmezik a zigbee szabványt, csak a saját eszközeiket kezelik.

(#47776) Kroni1


Kroni1
veterán

Tegnap beállitottam és még ment is rendesen a Tasoma ZHA módra állitott zigbe bridge-emmel és a sonoff páraérzékelőkkel a relé kapcsolás, de ma már akármilyen magas az érték nem akarja kapcsolni a ventit, pedig a szenzor adja az infókat folyamatosan. Mit rontok el? Visualban csináltam a két automatizálást, yamlban igy néznek ki:

alias: Bathroom Vent ON
description: bath vent on
trigger:
- type: humidity
platform: device
device_id: da1b93de63450825a743742223c61977
entity_id: a38e13051c870af1bb46d2deeb36e40c
domain: sensor
above: 73
condition:
- condition: time
after: "08:00:00"
before: "21:00:00"
weekday:
- sun
- mon
- tue
- wed
- thu
- fri
- sat
action:
- type: turn_on
device_id: a00ff99bf0818a660e69011bd993593e
entity_id: 2b07a0e1a1185524322f358382378cdc
domain: switch
mode: single

-------------------------------------------------------------------------------------------

alias: Bathroom Vent OFF
description: bath vent off
trigger:
- type: humidity
platform: device
device_id: da1b93de63450825a743742223c61977
entity_id: a38e13051c870af1bb46d2deeb36e40c
domain: sensor
below: 70
condition: []
action:
- type: turn_off
device_id: a00ff99bf0818a660e69011bd993593e
entity_id: 2b07a0e1a1185524322f358382378cdc
domain: switch
mode: single

(#47777) Degeczi válasza Kroni1 (#47776) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ezért hangzik itt el pár hetente folyamatosan, h ilyen automatizálások triggerébe sosem teszünk above vagy below-t, mert akkor CSAK A KÜSZÖBÉRTÉK ÁTLÉPÉSE aktiválná : ha már fölötte/alatta van, az nem!
Annak a feltételben a helye (ahol weekday viszont nem kell, ha úgyis minden napra érvényes), trigger pusztán a változás legyen, vagyis az érzékelő entitása (amit pedig nevezz, ha nem akarsz magaddal kitolni)

(#47778) vampire17 válasza Kroni1 (#47776) üzenetére


vampire17
addikt

mert csak akkor triggerel, ha atlepi a koszobot. Probald ido alapon triggerelni, mondjuk 5 percenkent, vagy a valtozas legyen a trigger.

[ Szerkesztve ]

(#47779) szabi777 válasza ViZion (#47772) üzenetére


szabi777
tag

köszönöm

(#47780) szabi777 válasza BlackJack21 (#47775) üzenetére


szabi777
tag

én azért nem járatnék 5 db klímát 0-24-ben ezért szeretném valahogy ki-be kapcsolgatni a kazánnal együtt.

Tehát jól értem, hogy mindegy hogy Zigbee-s egy eszköz, mindig az adott eszköz gyártójának a hub-ja kell az irányításukhoz és azt kell valahogy bevarázsolni google home alá (már ha lehet) ha egy platformról akarom HA nélkül vezérelni őket ?
Nem hangzik egyszerű szülésnek ha így van...

(#47781) Degeczi válasza szabi777 (#47780) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pofozgathatod még egy darabig, a vége továbbra is ugyanaz: Home Assistant, az való többek között pontosan erre, azaz eltérő gyártóktól származó eszközöket egy közös platformon, egységesen összefogni.
Minden mással csak többet fogsz szívni.

(#47782) BlackJack21 válasza szabi777 (#47780) üzenetére


BlackJack21
tag

Épp az a lényeg, hogy ne a kazánnal együtt kapcsold a klímákat, hanem amikor megéri. Nappal, amikor melegebb van, akkor a klímáknak jobb a hatékonysága( meg ott a napelemes túltermelésed), este, pedig mehet a gáz. A kettő között, mint írtam nem is kell kapcsolatnak lenni, mindkettő tökéletesen tud működni egymás mellett, egymástól függetlenül. Az öt klímát is lehetne külön indítani, mintegy skálázva a szükséges igényhez. Így a fűtés módban az inaktív állapot( amikor csak a venti megy) sem jelentkezik fogyasztásként.
Amúgy a HA-tól sokan úgy félnek, mint a tűztől. Egy hétvége alatt meg lehet csinálni mindent. Utána az eseti igények már plusz idő, de emiatt már az elején feladni?
A felesleges körök sokkal több időt emésztenek majd fel, de, mint ezt sokan, utólag fogod felismerni.

(#47783) Kroni1 válasza vampire17 (#47778) üzenetére


Kroni1
veterán

Értem, köszi! Majd megpróbálok, csak nem scriptel csináltam hanem visual editorral, ott meg ez adta magát. Ezzel a logikával ment az ewelink automatizáció, az csak néha nem indult, ezért akartam kipróbálni. Persze tudom a HA alatt jóval profibban beállítható, de elsőre igy kissé bonyolultabb is.

(#47784) Lorden válasza szabi777 (#47780) üzenetére


Lorden
senior tag

Átmeneti időben miért nem fűtesz csak klímával?
Teljesen visszaszabályoznak vagy leállnak, ha nincs fűtési igény, télen kazán, március végétől pedig megint klíma.

(#47785) Kroni1 válasza Degeczi (#47777) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi! Nagyjából sejtem mit akarsz mondani, csak még asszem kicsit bele kell majd ásni magamat a témába, úgy látom itt a beállitások nem olyan egyszerűek, mint az ewelinkben. érzékelő entitást nem tudtam megadni az editorban, de utánanézek hogy kellene rendesen megadnom mindent! :R

(#47786) DougButabi


DougButabi
tag

Sziasztok,

Mot érkezett aliexpressről két ESP32, de sehogy nem tudok rá Bluetooth proxy-t installálni

as esphome.io-n
Telepítettem a drivereket, tudok is csatlakozni a board-hoz, install gomb megnyom, de csak pörög a preparing installation, és a végén kiírja, hogy : Failed to initialize. Try resetting your device or holding the BOOT button while clicking INSTALL.

De csinálhatok bármit ugyanez az eredmény.
Lehetséges, annak ellenére, hogy a connect megy, nem az igazi a driver, és próbálkoznom kellene másikkal?
Két boardom van egy CH340 és egy CP2102, egyik sem megy.

Van pár ESP8266-om, azokra gond nélkül tudok telepíteni ESPHOME-ot.

(#47787) BlackJack21 válasza DougButabi (#47786) üzenetére


BlackJack21
tag

Amit ír javaslatnak, azt próbáltad? Mármint programozói módba tenni a boot gomb megnyomásával vagy a gpio0 láb gnd-re lehúzásával?
("GPIO0
Input Mode
Low/GND ROM serial bootloader for esptool
High/VCC Normal execution mode")

(#47788) Degeczi válasza Kroni1 (#47783) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Elsőre hirtelen félreértettem, mert a Studio Code Server korábbi neve pont Visual volt, így egy "visual editor" alapján az ugrott be :O, de persze a GUI-s automatizálás szerkesztőre gondolsz, aminek valóban sok nyűgje van, érdemes hamar túllépni rajta.

Entitást ezzel együtt ott is meg tudsz adni, "állapot" eseményindítót kiválasztva.

(#47789) Sipi-


Sipi-
tag

Tegnap óta haldoklik a Home Assistantom és/vagy a z-wave add-onja. Vagyis az add-on látszólag működik, az eszközöket látja, ha ott rányomok egy switch-re, akkor történik valami (pl. zsaluzia felhúzás, stb.). Viszont a dashboard-on undefined% (zsaluziánál), Unavailable (radiátortermosztát) szerepel csak. Ami furcsa, hogy teljes gép reboot utána működik minden egy darabig.
A Z-Wave JS UI logjában látszik, hogy az eszközökkel beszélget.
Találkozott már valaki ilyennel?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#47790) DougButabi válasza BlackJack21 (#47787) üzenetére


DougButabi
tag

Igen próbáltam a boot gombot nyomogattam amikor rádugtam a kábelt amikor connect-et nyomtam, amikor install-t nyomtam, semmi.

Viszont megmondom őszintén a try reseting-re azt gondoltam, hogy megnyomom a reset gombot és kész.

Pontosan mikor kell, és hogy a GPIO0-át földre húzni? Ha van reset gombom akkor is össze kell kötni?

(#47791) daninet válasza DougButabi (#47790) üzenetére


daninet
veterán

Ugyan ez volt a gondom pár hete. Mindenhol azt írták GPIO0-t akkor kell földre húzni mikor indítod a programozást. Fenét. Vannak kínai cuccok trükkös bootloaderrel amik nem ilyenek. Nekem az alábbi működött:

Programozó szoftver elindít és rádugod a programozót. Az ESP-t nem helyezed áram alá, minden más vezetéket csatlakoztatsz. Ha nincs az esp-den gomb hozzá sokat segít ha van egy nyomógomb forrasztva gpio0-ra mert nem lehet kézzel stabilan összezárni.
Nyomtam a gombot, hogy lehúzzam a 0-t. Rádugram VCC-t, elindítottam a programozást. Mennek a pöttyök, hogy keresi az eszközt és csak akkor engettem el a gombot.
Így elkezdte programozni

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#47792) DougButabi válasza daninet (#47791) üzenetére


DougButabi
tag

Nekem nincs programozóm csak egy usb kábellel rákötöttem a pc-re.
Viszont leírásodnak hála megtaláltam a megoldást:
reset gombot megnyomtam és csak utána dugtam rá a gépre, nyomtam folyamatosan , connect, install és csak amikor már futott akkor engedtem el, és így működött.

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

(#47793) nFlex válasza Vodike (#47770) üzenetére


nFlex
tag

Jesszus most sikerült beállítani.Kicsit elvesztem de sikerült. Köszi a tippet.Brutál jó lett :R

(#47794) Kroni1 válasza Degeczi (#47788) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi!

Triggernek State-ben megadtam a páraszenzort, hogy ha legalább 5mp-re megváltozik, Kondiciónak felvettem a kellő értéket és így most jónak tűnik! :R

Azt nemtudom, hogy ezzel most mennyire gyakran kérdezi le, talán az 5mp-et is feljebb kéne vinnem talán.. :F

(#47795) Degeczi válasza Kroni1 (#47794) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ügyi! :)
Szenzorfüggő, melyik milyen gyakran jelent (pl. hogy az elem ne merüljön túl gyorsan), van, amelyiknél akár fél óránál is több eltelhet két riport közt, így 5 mp-nek valszeg tényleg nincs túl sok értelme, úgyis ritkábban változik (de persze bajt sem okoz)

(#47796) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Egy apróságban szeretném a segítségeteket kérni.

Alapvetően, ha fűtés-hűtés termosztát okosításra keresnék megoldást, úgy, hogy az robosztus legyen (ne feltétlenül minden a HA rendszeren múljon) és legyen hagyományos fali nyomkodós/kijelzős része (nem okoskütyün keresztül), akkor mi a legcélszerűbb?
Többzónás rendszerről beszélünk, be van csövezve a fali termosztátok helyéhez minden szoba...

A semmiből épül a rendszer, szóval minden opció szóba jöhet, de mint kritikus rendszer alapvetően azért vezetékes megoldáson gondolkodnék, főleg, ha már úgyis kiépültek a védőcsövek

A zónavezérlő célszerű, ha teljesen hagyományos, szóval gondolom a termosztátnál célszerű akár okos eszközt használni aminek hagyományos felülete is van nemde? Már ha van ilyen...

Ebben a modbus meg opentherm termosztátokban annyira nem hiszek, elmodulál magának a kazán/hőszivattyú simán, nem kell ilyen bonyolításokat belevinni a rendszerbe szerintem ma feltétlenül.

(#47797) Steady74 válasza csubuka (#47796) üzenetére


Steady74
addikt

Slimmelezer kérdésem lenne Hozzátok. Egy barátom rendelt egyet, de nincs home assistantja. Hozzá lehet adni úgy a wifi hálózathoz az eszközt, hogy ip alapján lekéri az adatokat? Működésre lehet így bírni? Köszönöm.

(#47798) 4D4M válasza csubuka (#47796) üzenetére


4D4M
aktív tag

Ebben a modbus meg opentherm termosztátokban annyira nem hiszek, elmodulál magának a kazán/hőszivattyú simán, nem kell ilyen bonyolításokat belevinni a rendszerbe szerintem ma feltétlenül.

Ennek akkor lehet jelentősége, hogyha valami kis tehetetlenségű hőleadó rendszer épül ki és a hőtároló tömeg sem jelentős. Egy felfűtési szakaszban a feladat azért igényel némi bonyolítást, mert ha a hőtermelő csak simán a külső hőmérséklet jelére emeli az előremenőt, akkor órák kellenek, hogy elérjen(megközelítsen) egy adott parancsolt hőmérsékletet. Ezt az időt egy PID szabályozás tudja markánsan csökkenteni overshot nélkül. Nyilván ez mindig a hatékonyság rovására is megy valamilyen szinten. Mindenesetre ehhez kell(het) a cizelláltabb kommunikáció a termosztát és a hőtermelő között. Ezen túlmenően a korszerű házakban ezek már csak nüanszok, mert az egész fűtés kérdés már nem kihívás.

#47797 Steady74:
Alapból nem feltétele a működésének a HA. Tehát ha felkúszott a Wi-Fi-re és kapott egy IP-t akkor fel lehet rá csatlakozni egy böngészőből és kiolvashatók az aktuális üzenetek.

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#47799) Steady74 válasza 4D4M (#47798) üzenetére


Steady74
addikt

Köszönöm :R

(#47800) Steady74


Steady74
addikt

Szeretnék a házunk emeletre, a közlekedőben egy központi helyre egy érintős kijelzőt rakni, mögé természetesen valami vasat, mert nem tabletben, annál nagyobb méretben gondolkozom, 19-22". Amit futtatni/elérni szeretnék rajta_
- Home assistant: nagyjából a lényege az lenne, hogy lehessen kapcsolni a földszinten mindent, ha valaki lemegy az emeletről, akkor legyen világos, reggel lássam az időjárás előrejelzést, radarképet, kinti hőmérőim állapotát
- Kamerák elérése: szeretném a kameráim (reolink+NVR) képét is elérni, ha ugat a kutya éjjel, vagy valami történik a kertben vagy az utcában, meg tudja bárki nézni (gyerekek telóján nincs HA)
- videós kaputelefon: ha csengetnek lehessen válaszolni (Eufy), megnézni ki az.

Utóbbi két eszközt nem tudtam megfelelően HA alá integrálni, a kamerák képe lassú vagy be sem tölt (a Reolink kamerákat igen NVR nélkül, az NVR-t nem tudtam rendesen belőni rendesen), laggol, több mp-t vagy fél percet késik. A reolink saját integrációját is néztem meg az ONVIF-et is, kb ugyan az, a gyári androidos apphoz képest gyíkfng
Eufy-val az a bajom, hogy az eszköz (belső rögzítő egység) csak egyfelé tud kommunikálni, vagy HA vagy telefonos APP vagy Alexa. Maradt a telefonos app, Ha kilőve, gyerekek telefonján nincs HA.

Mit javasoltok? Próbáltam egy pi4-et 8GB-RAM mal androiddal egy érintős kijelzőre feltenni, nagyjából jó volt, de rémisztgettek, hogy az sd kártya miatt lassú lesz és az meg hamar tönkre fog menni. SSD-ről nem tudtam az androidot telepíteni/indítani, valamiért nem bootolt a pi külső ssd-ről ha andoid image volt rajta, minden mással igen (pi os, dakboard).
Lehet megoldás egy x86 thin pc+andoid, vagy thin pc+win, viszont így bukom az eufy-t, mert nincs windows progija. Vagy a combosabb pi5 esetleg droiddal+az appok? Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.