Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48851) kis.zsolt válasza sambenez (#48848) üzenetére


kis.zsolt
tag

Jogos amit mondasz, és értem is az érveidet. Nem kreálok magyarázatot, hanem éppen hogy kérdezek, és érvelek. Nekem továbbra is szürke zóna, ezért most elkezdtem bújni a jogi hátteret.
Érdemes lesz a NAS-os topikban is feldobni ezt a témát, mert ott a júzerek 90%-a a torrent és a filmmegosztás miatt vett arany áron NAS-t. Kíváncsi vagyok, ott merre felé görbül a tér.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#48852) Gabesz87 válasza Degeczi (#48844) üzenetére


Gabesz87
addikt

Persze, tiszta sor, de magát az UI felületet jobb szeretem angolul használni. Leírások, útmutatók alapján egyszerűbb így megtalálni, mit hol kell csinálni. Bár ez inkább az elején okozott nehézséget, amikor még nem annyira ismertem a felületet. Most már azért valamennyire elboldogulok vele, szóval lehet, hogy majd átváltom magyarra.

(#48853) Degeczi válasza Gabesz87 (#48852) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az alkalmazások többségét én is angolul szeretem használni, vagy ha rossz a magyarítása, akkor a telefont is, de a HA alapvetően teljesen jó magyarul. Bele lehetne kötni pár apró hibába (pl. az ajtók nem "zárva", hanem "csukva" lennének helyesne - ahogy angolban sem "locked" hanem "closed" szerepel ugyanott) de igazából nincs semmi zavaró.

(#48854) cpt rodgi


cpt rodgi
tag

2 ev után elkezdtem " frissiteni", a Homeassistatntomat es megakadtam par dologban . lehet idétlenül tettem fel kérdéseim, vagy nem tudom. de állok egyhelyben, es akármit találok a neten, csak rosszabb lesz. :(
szóval .
az egész egy mini pc-n fut konténerben ( portainer alatt)
gondoltam frissítek mint anno, de persze docker alól nem enged, egy elkezdtem kivágni magam alól az egész erdőt :D

1:szóval odáig jutottam ( magam sem értem ) hogy a supervisor frissült a HA nem . :
[kép]
jo így?

2:aztán jöttek ( volna ) a bővítmények. kezdtem a tasmoadminnal amit mar nem engedett csak úgy felfrissíteni ( tényleg ugy rémlik, h anno a bővítményeket innen telepitetttem, és frissítettem) nos ujra kreáltam a Tasmota konténert amt persze a Ha allol mar ugyanúgy nem tudtam nyitni, majd az ikon is odaveszett. :( létezik, hogy egyszerűen már ez innen nem is fog menni, hanem csak önállóan?
: [kép]

3:ami eztán egyszerűnek bizonyult , h a Xiaomi par dolgot, ( egy gateway hőmérő meg egyebek nagyinai, tehát másik címen, de önaloan működő) felől egyszerűen nem tudom beilleszteni a miio integrációba. pedig elvileg username, pw, es ország....

par hasznos tanács, vagy értelmezhető irányt igazan szívesen vennék...

előre is köszönöm .

(#48855) Cyberbeni válasza cpt rodgi (#48854) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Kell egy jegyzet, hogy később is tudjad mit hol kell.

Első lépésként egy backup a configokról és a sudo docker container ls (vagy hasonló) kimenetéről. Utána pull és recreate.

Nekem nem supervisor van, de annak nem az lenne a lényege, hogy helyetted kezeli a docker konténereket? https://www.home-assistant.io/common-tasks/supervised/

[ Szerkesztve ]

(#48856) zsamiatt válasza kis.zsolt (#48838) üzenetére


zsamiatt
őstag

Buzi tre com ilyen. Most kotottek be az uj helyen. Sajat ruter nem lehet vagy natolt cimet kapsz. Iptv miatt. Erdekes hogy voda diginel nem gond trenel igen. A publikus ipt pedig nem tagadhatja meg.

Louis: pont mindegy ki mire hasznalja. Nem hiszem hogy sok kozod lenne hozza hogy mit csinal rajta. :W

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#48857) sambenez válasza zsamiatt (#48856) üzenetére


sambenez
addikt

Érdekes nekem saját router van iptv-vel, és nem natolt címet adtak. Sőt, még az ip sem változott amióta bekötötték.

(#48858) LouiS22 válasza zsamiatt (#48856) üzenetére


LouiS22
veterán

Elolvastad (és ami fontosabb: ÉRTELMEZTED IS), amit írtam?! Meg azt, ami azóta született?

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#48859) zsamiatt válasza sambenez (#48857) üzenetére


zsamiatt
őstag

Pedig az ügyfélszolgálat és a műszakiak szerint se lehet. Lehet már ők se tudják mit akarnak

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#48860) LouiS22 válasza kis.zsolt (#48851) üzenetére


LouiS22
veterán

Én a helyedben leginkább nem "reklámoznám" ezt sehol, így is elszórtál épp elég kenyérmorzsát ahhoz, hogy ha netán belebotlik egy jogvédő szervezet, akkor viszonylag gyorsan fel tudjon kutatni (hatósági megkeresésnél pedig a PH!-nak is kötelessége kiadni a naplózott adatokat - inkluzíve IP címet, amit utána már nem nehéz szolgáltatói oldalon társítani az adott időben használó userhez. Ha még fix IP-t is kérsz, akkor még egyszerűbb lesz a dolguk).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#48861) LouiS22 válasza Degeczi (#48853) üzenetére


LouiS22
veterán

Ez szerintem azért jelentősen függ az ország tájegységétől is, hogy ott miként használják a kifejezést. Én pl. az ajtót zárni szoktam, de rokonságban, az ország másik végében "becsukják". Igazából olyan szép és bőséges a nyelvkészletünk, hogy a "gyér" angol képtelen kezelni :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#48862) Degeczi válasza LouiS22 (#48861) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Van, ahol valóban nem zavaró (pl. egy tömegközlekedési eszköz jelentheti be "tessék vigyázni, az ajtók záródnak" formában, senkit nem zavar az eltérés), de pont otthonautomatizálásban ez egyértelműen hibás, információt vesztesz vele, hiszen itt nagyon fontos az eltérés egy zárt és egy pusztán csak csukott ajtó közt. Itt épp az angol jobb, nincs keveredés a closed és a locked között.

(#48863) LouiS22 válasza Degeczi (#48862) üzenetére


LouiS22
veterán

Áh. most értettem meg, hogy mire utaltál és igazad van. Zárva (kulccsal elfordítva, stb). és a (be)zárva.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#48864) kis.zsolt válasza LouiS22 (#48860) üzenetére


kis.zsolt
tag

Hajrá, infós vagyok. Szerinted kis zsolt a nevem?
És proxyról hallottál már?
És titkosított meghatóról?
Szívesen...

[ Szerkesztve ]

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#48865) La Magra válasza hunace (#48575) üzenetére


La Magra
tag

Megjött ma a Wiser, jövő héten be is lesz kötve, ha rá tudom venni a villanyszerelőt (vagy rosszabb esetben magamat). :)
Te a kis fehér kommunikációs modulon keresztül kötötted össze a Viessmann kazánoddal, vagy a másik módon? (ez még nem teljesen világos számomra, hogy hogyan kellene)
Illetve ha van infód az angliai Viessmanntól, hogy mit kellene átállítani az előfűtés kiküszöbölésére, az is jól jönne, hátha a beüzemeléskor rá tudom venni a szakit. :R

(#48866) hunace válasza La Magra (#48865) üzenetére


hunace
tag

Szia, sajnos az infót velem nem osztotta meg, illetve egyébként is karbantartói hozzáférés kell a beállításához. A fehér modul ? Be kellett csavarozni 2 kábel egy csokiba, talán X12 vagy mi is volt a neve, majd ránézek neked.. Egy biztosítékot is tettem a Hub elé, mert írta a user manual.

(#48867) Endless


Endless
aktív tag

Van pár tuyás eszközöm. Elmentünk 4 napra itthonról és az egyik okos konnektorba dugott lámpa felkapcsolt magától meg az egyik izzó. Másnap távolról megnéztük az appon keresztül. Eddig nem történt ilyen sosem és lekapcsolás után is úgy maradtak. Van tippetek mitől fordulhat ilyen elő?

[ Szerkesztve ]

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#48868) halisa válasza Endless (#48867) üzenetére


halisa
tag

Ugye-ugye kici kínaiak figyelnek, szórakoznak ;]. Kapott valami jelet a felhőből ;]. Igaz, nekem zigbee konnektor halt meg 3 év után. A rellé elfáradt, nem kapcsolta ki a világítást. Ki iktattam a rellét, most mosógép fogyasztást mér.

(#48869) sunavlys válasza halisa (#48868) üzenetére


sunavlys
senior tag

relé

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#48870) halisa válasza sunavlys (#48869) üzenetére


halisa
tag

Köszi az észrevételedet. Még reggel volt. :R

(#48871) LouiS22 válasza kis.zsolt (#48864) üzenetére


LouiS22
veterán

értem, hogy fáj, hogy bátorkodtam felhívni a figyelmed arra, hogy illegális dolgot csinálsz.
Az meg lehet, hogy infós vagy, de akkor meg nem írnád le azokat, amiket korábban is, meg most is leírtál. Nálam nyerted a rejtést.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#48872) LouiS22 válasza Endless (#48867) üzenetére


LouiS22
veterán

OTA frissítés pl?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#48873) daninet válasza Endless (#48867) üzenetére


daninet
veterán

ez sajnos kínai felhős relékkel gyakori, ezért TILOS garázskapuhoz használni őket :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#48874) migabi24 válasza daninet (#48873) üzenetére


migabi24
nagyúr

Oda mit érdemes akkor?

(#48875) Degeczi válasza migabi24 (#48874) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Bármit, ami nem felhőn keresztül vezérelt (mondjuk ez általánosságban is célszerű, mindenhová)

(#48876) migabi24 válasza Degeczi (#48875) üzenetére


migabi24
nagyúr

Hát sajnos én még nem tartok azon a szinten, ez a legegyszerübb kész termék, majd ha okosodok a témába akkor váltok én is.

(#48877) daninet válasza migabi24 (#48874) üzenetére


daninet
veterán

megbízható brand pl shelly, spec garázskapu nyitó eszközök (viszonylag drágák), vagy saját magad épített esphome/tasmota eszköz.
Opció még a tasmotásított / esphomosított kínai relé ami többet nem kapcsolódik a felhőhöz.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#48878) mitoman


mitoman
tag

Többféle szenzort szeretnék kb. 10 db, főleg elemest, ezért zigbee kell azt vágom, viszont IOT relék (mind wifis, energy monitoros) sínre, dobozba és dugaljak már megvannak használatban, eddig nem zavart, de 5 db sonoff és 5 db blitzwolf van, évek alatt más szempontokat néztem. De már választanom kell Tuya vagy ewelink, nem tudom eldönteni eddig 50-50% az érvek.
Jelenleg 5 app-ot használok, mert van xiaomi, Icsee és a klímának is app-ja, de besokalltam mert egyik a mobilnetet eszi nagyon a másik a mobilakkut, stb.
Fő célom az energia monitorozás és távoli elérés, ésszerű áron és kevés applikációval. De nem célom a teljes automatizálás, a lakás szétfúrása, és egyenlőre HA hubot sem akarok.
Később lesznek Wifi DIY dolgok, a forrasztás, software, hardware nem gond.

* LG V30 3 db, Yoga 2-13, Yoga book, tab S5e, LG 55LB700 *

(#48879) Cyberbeni válasza mitoman (#48878) üzenetére


Cyberbeni
addikt

0. lépés, hogy kell egy gép, amin fut a HA és társai. Arra felraksz egy Tailscale-t vagy bármilyen másik zero trust networking cuccot és megy a távoli elérés is. Fölöslegesen szivatod magad az x+1-edik cloudba minden adatodat feltöltő cuccal, amíg ez nincs meg.

(#48880) daninet válasza mitoman (#48878) üzenetére


daninet
veterán

Azt nem tudom, hogy mennyi energiát vagy hajlandó belefektetni, mert vannak fantasztikus kész megoldások, de azok drágák. Vannak olcsó, akár szinte ingyen megoldások, de azokkal meg mókolni kell.
Ha semmilyen hardvert nem akarsz most akkor nem nagyon lesz megoldás. Ennyi appot összefogni csak valami lokális hubbal lehet, legyen az HA, Homey Pro, Hubitat akármi.
Vannak cloud alapú okos cucc gyűjtő dolgok mint az IFTTT de biztosra veszem, hogy legalább pár eszközöd nem fogja támogatni, ahhoz úgy kell vásárolni.

Én vennék egy törött kijelzős i5 laptopot 20ezerért, felraknám rá a home assistantot. Kell még egy ingyenes domain és egy cloudflare regisztráció és megvagy.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#48881) mitoman válasza daninet (#48880) üzenetére


mitoman
tag

Az appokat összefogni az későbbi terv.
Most HA hub és shelly (ez nem illeszkedik most semmimhez) szenzorok lennének a leglogikusabbak gondolom. Viszont azt még nem jártam körbe hogy a HA az barátok-e az Onvif meglévő kamerákkal, mert ha lokal gép akkor legalább 1 db
Out. PTZ kamera kell hogy menjen nekem rajta.

@ Cyberbeni
Most csak a szenzorok helyes megválasztása lenne a legfontosabb, hogy legalább abból már jót vegyek. ewe vs. tuya, de ha HA hub akkor meg shelly is lehetne.

* LG V30 3 db, Yoga 2-13, Yoga book, tab S5e, LG 55LB700 *

(#48882) Cyberbeni válasza mitoman (#48881) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Zigbee szenzorokhoz kell egy hub, ami lehetne egyből egy usb-s cucc, ami 100%-ig együttműködik a HA-val és kb minden Zigbee eszközt támogat. Most ha veszel valami random gyártó random hubját, amihez esetleg nem lehet majd hozzáadni más gyártótól eszközt, akkor csak annyival jobban mínuszban leszel a végén.

Nekem szerencsére az ikea hubot gyorsan megvették, most ikea lámpák mellett van xiaomi kapcsoló, sonoff relé, egy gidealed led szalag, tuya konnektorok és hőmérők.

(#48883) daninet válasza mitoman (#48881) üzenetére


daninet
veterán

Mindenféle onvif ptz kamerát beállíthatsz HA alatt. Erre gyári integráció van [link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#48884) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!
Használ itt valaki android auto-t?
Láttam hogy HA-ban van mindenféle autó szenzor (üzemanyag állás, kilométeróra állás, stb.), de hiába kapcsoltam be őket, és dugtam rá a telefonom a kocsira, mind unavailable maradt.
Gondolom ezek csak akkor működnek ha magán az autón van android auto, és nem mobilt kell rádugni? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#48885) mitoman válasza Cyberbeni (#48882) üzenetére


mitoman
tag

Akkor te is jól összeválogattad.
Kb. Home Assistant Green és SkyConnect USB-re gondolsz és akkor már megvan a jövőbemutató Thread kompatibilitás is. Ez a legajánlottabb?

* LG V30 3 db, Yoga 2-13, Yoga book, tab S5e, LG 55LB700 *

(#48886) mitoman válasza daninet (#48883) üzenetére


mitoman
tag

Eredetileg NVR-t akartam a 4 kamerához, de maradtam az SD kártyánál, mert rájöttem hogy nekem csak 1, max 2 kamera fontos a többit csak néha bekapcsolom távolból. Igy az NVR-t nem használnám ki, de szerintem a lokal Hub-ot sem ezért próbálok tartózkodni még tőle.

* LG V30 3 db, Yoga 2-13, Yoga book, tab S5e, LG 55LB700 *

(#48887) Endless válasza LouiS22 (#48872) üzenetére


Endless
aktív tag

Mindegyiknél kikapcsoltam a frissítést. Be lehet állítani valahogy Tuyába pl "vakáció" módot esetleg jelezne amikor valami be van kapcsolva ha elmegyek otthonról.

[ Szerkesztve ]

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#48888) Cyberbeni válasza mitoman (#48885) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Szerintem Sonoff zbdongle-p a legajánlottabb. (Amazon.de még kapható, a magyar shopokban már csak az újabb "-e" verzió van, amihez még nincs kiforrott firmware, skyconnect sem kiforrott még a zigbee2mqtt.io szerint)

Thread-hez elég 1 border router és az mindennel kompatibilis, ráadásul most még nincs jól megoldva hogy több gyártótól border router együtt működjön. Plusz amúgyis biztonságosabb, hogy az ip alapú hálózatot nem érik el az eszközök (zigbee), eddig a thread csak egy vedd meg újra azt amid már van akciónak hangzik 0 előnnyel a zigbeehez képest.

ezek közül bármi jó gépnek random sorrendben.
ha green/yellow/bármelyik
intel n100 procis mini pc
régebbi 6-10W intel procis mini pc (pl n5100, j4105)
i5-6500 vagy 6500t alapú konfig
nas, amire lehet docker konténereket rakni
bármi más, ami nem sd kártyáról megy (gyakrabban meghalnak, mint az ssdk) és idleben 10w alatt eszik

[ Szerkesztve ]

(#48889) ojb válasza Cyberbeni (#48888) üzenetére


ojb
tag

"Szerintem Sonoff zbdongle-p a legajánlottabb. (Amazon.de még kapható, a magyar shopokban már csak az újabb "-e" verzió van, amihez még nincs kiforrott firmware, skyconnect sem kiforrott még a zigbee2mqtt.io szerint)"

Használom mindkettőt.
A SonOff Dongle E Z2M és ZHA alatt is ugyanolyan jó ill. ugyanúgy működik, mint a Dongle P ( Az E 58, a P 38 eszközt kezel )
Az E előnye a P-vel szemben, hogy ugyan az a chip van benne, mint a SkyConnect-ben
és ennek hatására a HA-n belüli Therad támogatottsága jelenleg jobb, mint a P-snek.
BestBuy vételnek talán pl ez: [link] a legjobb.

(#48890) daninet válasza LLKobe (#48884) üzenetére


daninet
veterán

igen, az autódnak is tudnia kell. Esetleg kísérletezhetsz bluetooth obd olvasóval, az egy olcsóbb tétel mint egy új autó :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#48891) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Update-eltem egy kicsit a tuyaiot2mqtt scriptem! Most mar (szigoruan teszteles alatt) kepes local mqtt-vel vezerelni a Tuya eszkozoket a felhon keresztul!

https://github.com/vampywiz17/tuyaiot2mqtt/tree/dev

kicsit bovebben:

Az adatok olvasasa amit kb ket eve keszitettem, egy "bridge" volt a lokalisan telepitett mqtt es a tuya altal hasznalt mqtt szerverek (wss - MQTT over WebSocket ) kozott. Igy minden uzenet tovabbithato volt a lokalis mqtt szerverre, amit az eszkozeink kuldtek a felhobe. A fo cel az volt ezzel vele, hogy olyan uzeneteket is el lehessen kapni, amit local integraciokkal nem. (pl riasztasok, ajtocsengo)

Ez mellett hasznos benne az, hogy abszolut nincs eszkozhoz kotve. Mivel tejesen tisztan, a gyari JSON formatumu parancsokkal lehet iranyitani az eszkozoket, nem beszelhetunk "kompatibilitasrol" hiszen ami a Tuyan keresztul iranyithato/hallgathato, az ezzel is.
Nyilvan ez a hatranya is, teljesen "RAW" vagyis mindent nekunk kell kezzel megirni, elotte attanulmanyozni/kitesztelni az adott eszkoz JSON parametereit az IoT portalon.

Azert annyira nem bonyolult a dolog, pl egy switch felkapcsolasa igy nez ki (ezt a scriptet kell elkudeni JSON-ban )

{ 'id':'device_id', 'code': 'switch', 'value': True }

Remelem lesz olyan akinek szuksege lesz ra! commitokat is szivesen fogadok, foleg error handling temakoreben :D

(#48892) 4D4M válasza vampire17 (#48891) üzenetére


4D4M
aktív tag

Nem én leszek az embered, de azért gratula és köszönjük, hasznosnak tűnik (: :R

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#48893) noorbertt válasza kis.zsolt (#48838) üzenetére


noorbertt
őstag

Cloudflare zéró trust és egy domain megoldás. Streaming is működik de érdemes pár dolgot beallitani akkor. Google es ezekkel már tudsz haladni tovább

(#48894) 4D4M


4D4M
aktív tag

Átváltottam SunSpec integrációra minden napelemes témát, ami modbuson megy (Fronius) és azzal szembesültem, hogy vagy meghagyom a letiltott előző Fronius integráció félholt entitását (total energy) vagy bukom a statisztikát, ami ahhoz kötődött.

Nincs erre utólag megoldás, ugye?

Néhol találtam olyat, hogy volt aki eleve segédentitást etetett az integráció által szállított entitással, de ezzel már csak a jövőben lehetne ezt kiküszöbölni talán.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#48895) fo_di


fo_di
őstag

bent hagyhatod az energy dashboardban mindkettőt, nem fog sok vizet zavarni, hogy a régi adatot az előző integráció adja

(#48896) vampire17 válasza fo_di (#48895) üzenetére


vampire17
addikt

Sziasztok!

ma uzemeltem be egy Shelly EM-et. Egy fazist merek vele. Az normalis, hogy a teljesitmeny tenyezo negativ ertek HA alatt? Rakerestem, masok is jeleztek ezt, de megoszlanak a velemenyek, hogy ezigy helyes, vagy nem....

(#48897) ViZion


ViZion
félisten

Egy kis "reklám" [Show descriptions in automation/script view]
Nem én találtam ki, botrányosan kevés vote van rajta, pedig kellene nagyon. Hely van, erre nekem is a neve a leírása kb., mert kicsit túltoltam a scripteket :B
Köszi, ha szavaztok rá, hátha... :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48898) 4D4M válasza fo_di (#48895) üzenetére


4D4M
aktív tag

Nyilván maradhat, csak gagyi... (:

ViZion: jaja, én is kerestem már ennek a lehetőségét.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#48899) fo_di válasza vampire17 (#48896) üzenetére


fo_di
őstag

nem lehet, hogy fordítva raktad fel a lakatfogót? a nyílnak a villanyórától elfelé kéne mutatnia
a neten lévő füzetje szerint K-tól L felé mutat a nyíl és a nyíl az áram irányát mutatja (talán panaszkodnak rá, hogy a papír fordítva írta)
a 3-asomon akkor negatív a power factor, ha negatív a fázis egyenlege és bruttó visszatáplálás van

[ Szerkesztve ]

(#48900) 4D4M válasza vampire17 (#48896) üzenetére


4D4M
aktív tag

Attól függően, hogy milyen fogyasztó(ka)t mérsz, lehet helyes is akár meg téves is, meg attól is függ, hogy a Shelly milyen szabvány szerint gondolkodik:
Power factor

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.