Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48401) tototos válasza eastsider (#48378) üzenetére


tototos
őstag

Muszáj relének lennie? Ikeaban kapható ilyen szett [link]

(#48402) eastsider válasza tototos (#48401) üzenetére


eastsider
nagyúr

Jó lenne, nekem van jópár ilyenek, csak nem akarok hozza ikea Zigbee központot venni

(#48403) magyar895


magyar895
csendes tag

Üdv!
Adott 2 db sonoff THR16 + DS18B20 RJ11 4P4C érzékelő+ 5 m hosszabitó az érzékelőhöz.
Egy kazán puffertartaly rendszerére vannak rárakva.
Nincs semmjlyen eszköz vezérelve velük, igazából csak a tárolók monitorozására szolgálnak.

Nem tudom mi van rosszul beállítva , de valahol 50 fok alatt eltűnik a hőmérsékletjel. A készüléket látom de a hőmérséklet ki van húzva az appban.
Ha újra 50 fok felett van a a Tároló megint látom a hőfokot.

Hol lehet ezt orvosolni?

[ Szerkesztve ]

(#48404) tototos válasza eastsider (#48402) üzenetére


tototos
őstag

De ezek mennek központ nélkül is szerintem, de majd valaki kijavít ha tévedek.

(#48405) daninet válasza zambozoli (#48393) üzenetére


daninet
veterán

pár eszköznek ha standard állapotai vannak listázható az automatizációnál

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#48406) Eclips21


Eclips21
őstag

homebridge-ben meg lehet duplázni valahogy a homekit hozzáadó kódot?

Az uj iOS alatt nem lehet mar megosztani az Otthonokat, így nem tudjuk a párommal szimultán használni, mert csak az egyik telefonra lehet aktiválni. Szerencsére az apple ezt is már appletv vagy homepod-hoz köti amit biztos hogy nem fogok venni...

(#48407) hun005a


hun005a
tag

Használ valaki ilyen dugaljat hogy Xiaomi Smart Plug2(wifi) a Mi Home alkalmazásban?
Nekem nem akar csatlakozni pedig már mindent elkövettem
Alkalmazás újratelepítés a hálózat biztos hogy 2.4ghz a jelszó biztos hogy jó
Megtalálja aztán kapcsolódás a készülékhez az is ok aztán információ feltöltés is ok egy darabig villog kéken a led aztán elalszik készülék csatlakoztatása ez végigmegy aztán a készülék csatlakoztatási ideje lejárt ennyi...

(#48408) gya/352 válasza #214 (#48398) üzenetére


gya/352
tag

En nem feltem. Vettem, es jo volt.

(#48409) PBA


PBA
aktív tag

Sziasztok,

házfelújítás kellős közepén vagyok és tanácsra lenne szükségem. Kb. nulláról újítjuk fel az egész épületet (kétszintes kertes ház). Az elektromos hálózat is nulláról épül újra. Természetesen elolvastam az összefoglalót, meg pár informatív blogbejegyzést, de nincs időm hetekre elmerülni a témában és alaposan körüljárni. 1-2 héten belül el kell döntenem, hogy az okosotthonos és kapcsolódó dolgokat milyen rendszerre építjük fel. Ebben vennék nagy köszönettel tanácsot, meglátást tőletek. Az alapdolgok, alapszempontjaim:

- atombiztosan üzemelő rendszert szeretnék, a behangolást és beállítást követően minél kevesebb szükséges beavatkozással,
- ne felhőben fusson a vezérlés, mindenképpen lokális alapokon nyugvó rendszert szeretnék (az más kérdés, hogy VPN-en keresztül hozzáférek mondjuk),
- van egy DSC NEO (nem power series, hanem az újabb) riasztórendszerem, ezt mindenképpen szeretném integrálni, úgy látom hogy ezt leginkább HOOBS alatt tudom megtenni (legalábbis ott találtam infót, hogy control4 modullal ez elvileg működik), de ha van még tippetek, megköszönöm,
- lesznek elektromos redőnyök, vezérelném őket,
- lesznek okos LED-ek, világítás, klíma, projektor, ezeket szintén integrálnám,
- lesz elektromos autó töltő, napelem rendszer/inverter, amit szintén integrálnék.

Alapvetően vezetékes átvitel párti vagyok, de a Zigbee, Z-wave átvitel is szimpatikus, izgalmasnak tűnik a thread is. Future proof megoldás keresnék. :)

Nem lesz időm heteken hónapokon át tesztelni, scripteket írni, így hajlok a "dobozos" megoldások felé. Ami jónak tűnik elsőre, az a Homey (itt nem találtam illesztési lehetőséget a DSC NEO rendszerhez), illetve a HOOBS (itt van utalás a DSC illesztésre).

Mit gondoltok, jó irány a HOOBS, esetleg a Homey a fenti alapigények ismeretében? Nagyon köszönöm a véleményeket!

[ Szerkesztve ]

(#48410) daninet válasza PBA (#48409) üzenetére


daninet
veterán

Írtam neked egy cikket. :) Olvastad?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#48411) LouiS22 válasza daninet (#48410) üzenetére


LouiS22
veterán

:DD
Az értő olvasás és keresés alulértékelt fogalmak. Vö: "olvasgattam", "nincs időm", "ezt akarom, rjátok meg mi kell, kösz", illetve a segítés összekeverése azzal, hogy utána folyamatosan privátban vagy zaklatva.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#48412) ViZion válasza zambozoli (#48389) üzenetére


ViZion
félisten

Ha nincs alarm, akkor none az állapota, volt anno alarm, de előzményekben sincs :(
Viszont itt írja: [link]
Jah, meg is van, assszem MAJOR-t írt, túlfesz volt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48413) La Magra válasza hunace (#48379) üzenetére


La Magra
tag

Igen, érintőkijelzős, B1KF a típusszáma. Miért?

(#48414) eastsider válasza tototos (#48404) üzenetére


eastsider
nagyúr

Jogos . Akkor ez jó lehet teljesen! Nem is gondoltam a bindingre :R

(#48415) PBA válasza daninet (#48410) üzenetére


PBA
aktív tag

Olvastam, köszönöm, és nagyon hálás vagyok érte, hogy így összeszedted ezeket az információkat!

(#48416) PBA válasza LouiS22 (#48411) üzenetére


PBA
aktív tag

Bár nem nekem közvetlenül címezted a hozzászólásodat... Senkit sem zaklattam és zaklatok privátban, sem téged, sem Daninetet. Kicsit átestél a ló túlsó oldalára. Egy szóval nem írtam, hogy mondjátok meg, mi kell a rendszerhez. Esetleg ha végigolvastad a litániámat, akkor láthattad, hogy leszűkítettem az ismereteim alapján két rendszerre (HOOBS és Homey) a választásomat. Ami miatt feldobtam itt a kérdést, hogy esetlegesen kinek milyen pro és kontra tapasztalata van ezzel a két rendszerrel, "neadjisten" integrálta-e már bármelyiket DSC NEO riasztóval. Ez baromira nem egyenlő azzal, hogy "fogalmam sincs mit akarok, de mondjátok meg, mi kell nekem." Csupán leírtam az alapvető dolgokat, hogy mely két rendszerre szűkítettem le a dolgot, és milyen integrációt kell majd megvalósítanom. Én kérek elnézést!

(#48417) LouiS22 válasza PBA (#48416) üzenetére


LouiS22
veterán

Neked címeztem volna? Kétlem. Általánosságot, trendet fogalmaztam meg.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#48418) PBA válasza LouiS22 (#48417) üzenetére


PBA
aktív tag

Aham, igen, értem. :) Van olyan szituáció, élethelyzet, hogy épp nem tudsz elmélyülni az adott, neked ismeretlen témában több napig hétig, viszont szeretnél jó döntést hozni. Tudom, hogy az általános trend az, hogy senki nem szeret és akar olvasni. Készen akar kapni mindent is. Nem biztos, hogy ez nálam bármely részben is igaz jelen esetben. Részemről a témát túl beszéltük, szép estét neked.

(#48419) La Magra válasza 4D4M (#48373) üzenetére


La Magra
tag

Köszi! Tegnap este még olvasgattam kicsit az Openthermről (a topicban rászűrve 238 hsz-t dobott ki, azokat nagyjából átnyálaztam :B ), és ezt egybevetve az általad említett két úttal, azt hiszem, most a "relatíve okos termosztát, out of box működik, de nem lehet módosítani" mellett teszem le a voksom, aztán max. később lecserélem bíbelődősre, ha valami nagyon nem tetszene az out of box megoldásban.

Ezen belül, ha jól látom, csupán néhány megoldás jöhet szóba: Tado, Wiser, esetleg Netatmo (de lehet, hogy ezeken kívül is van még nem építős, Openthermes cucc, csak elkerülte a figyelmemet). Még nem tudom, mi alapján, de néhány napon belül döntenem kell valamelyik mellett. :)

(#48420) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Az egyik klímánk nem akar menni HA alatt. Thermostat card-ot használok, és amikor bekapcsolnám, ezt írja ki:

A kínai rész a végén elvileg azt jelenti, hogy a készülék nem csatlakozik. 3 klíma van, ugyanolyan LG mindegyik, nem volt eddig ilyen gond. SmartThinQ LGE Sensors integrációval működnek. Mit lehet ezzel kezdeni?

(#48421) sambenez válasza Gabesz87 (#48420) üzenetére


sambenez
addikt

Valamit változtattak a HA SmartThinQ elérésén. Mert az LG hűtőnk eddig látható volt HA alatt egy ideje meg nem elérhető.

(#48422) Gabesz87 válasza sambenez (#48421) üzenetére


Gabesz87
addikt

Most az elmúlt néhány (talán 2-3?) nap alatt 2 update is volt rá.

(#48423) hunace válasza La Magra (#48419) üzenetére


hunace
tag

Mert nálam is az a típus megy 1 éve hibátlanul a Wiser rendszerével Opentherm kapcsolaton. Annyi + hogy nekem vannak radiátortermosztátok is rendszerben. Illetve hogy az egész még HA alá is integrálva van. De nyilván saját Appból is vezérelhető. Én kötöttem össze a kazánnal mert a hivatalos szerviz nem akart hozzányúlni 🙄

[ Szerkesztve ]

(#48424) vampire17 válasza PBA (#48418) üzenetére


vampire17
addikt

Van meg par alternativa azert:

https://www.loxone.com/int/

https://chameleon-smarthome.com/

https://yabune-home.hu/ (ez lenygeben home assistant, csak megcsinalnak neked mindent)

(#48425) DEJVID válasza its_grandpa (#48374) üzenetére


DEJVID
őstag

Gondjaim? Segítés kérlek, tényleg nem tudom, miről van szó, abszólút laikus vagyok a témában. Eszembe jutott, hogy akár relével is lehetne kapcsolni, de gondolom net nélkül csak hagyományos relével lehetne visszakapcsolni, az megint nem jó.

(#48426) La Magra válasza hunace (#48423) üzenetére


La Magra
tag

Ó, nagyon jó ezt "hallani", mert épp a Wiser tűnt a legszimpatikusabbnak nekem is. :)
Lehetne néhány kérdésem?
Ha igen, itt tegyem fel őket vagy privátban? (semmi titkos, csak nem tudom, mennyire érdekes a többi fórumlakónak)

(#48427) 4D4M válasza La Magra (#48426) üzenetére


4D4M
aktív tag

Bármi bármikor érdekes lehet, ezért vagyunk itt (:

Legyen valami ON is: kíváncsiságból kipróbáltam egy IKEA Styrbar-t és ezzel a blueprinttel nagyon pengén működik Z2M alatt. 4× short click, 4× long click, és elvileg szoftveres dupla click is lehetséges, de arra még nem repültem rá, úgyse tud megjegyezni senki ennyi parancsot. Nagyon szimpatikus a sok ragasztó meg mágneses tartó hozzá. Jó cucc, ha esetleg valaki kételkedne.

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#48428) kis.zsolt válasza odrif (#48316) üzenetére


kis.zsolt
tag

Índítsd újra az eszközt. Ne a csak a HA-t, hanem a teljes cuccot.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#48429) hunace válasza La Magra (#48426) üzenetére


hunace
tag

Szia,

Persze azért írtam mert jöhetnek a kérdések, segítek szívesen.
Néhány alapinfó: angliai amazonról rendeltem egy kezdőcsomagot, ott Drayton -Wiser néven találod. A Hub + room thermostat+ 2 radiátor termosztát van benne ha jól rémlik. Aztán repeatert rendeltem még németből ott 'Eberle' márkanéven fut. De repeater nélkül is elég jó a hatótáv (zárt zigbee hálózat). Szerintem maradhatunk fórumban, nem hinném hogy zavarna bárkit, később másoknak is segítség lehet.

(#48430) 4D4M


4D4M
aktív tag

Volt itt valaki, aki régen néhány olyan kifejezést használt rádiós adatátvitel (wifi) témakörben, amit talán nem is ismertem, sajnos nem találom meg a hozzászólást.

Szóval felteszem itt a kérdést: milyen interferenciára kell számítani Bluetooth(ESP32-POE-EA) és ZigBee eszközök esetén? Mindkettőn ugyanolyan külső antenna van. Minimum milyen messze célszerű elhelyezni őket egymástól, ha kiszeretném zárni, hogy zavarják egymást?
(Az olimex egy EGLO bluetooth mesh-sel beszélget, a ZigStar meg ZigBee coordinator)

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#48431) Degeczi válasza 4D4M (#48430) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Wifi kapcsán ez jön elő mindig

A BT sokkal rosszabb ebből a szempontból, ott nincs ilyen fix beállítás, az véletlenszerűen és nagyon gyorsan ugrál a csatornák közt, valóban okozhat gondot ha közel vannak.

(#48432) 4D4M válasza Degeczi (#48431) üzenetére


4D4M
aktív tag

Igen, ezt ismerem, köszönöm.
(a ZB 15-ös csatornán megy, WiFi meg 7-esen egyelőre, ahhoz nem volt indokolt nyúlni)

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#48433) BlackJack21 válasza 4D4M (#48430) üzenetére


BlackJack21
tag

Nálunk jelenleg ilyesmi a helyzet. Zigbee is, BT is van a wifi AP hatókörében.
Bár magasnak tűnik. de nem okoz érezhető problémát.

(#48434) daninet válasza 4D4M (#48430) üzenetére


daninet
veterán

Offtopik, de mennyire elcseszett, hogy a wifit úgy kezdték el fejleszteni, hogy a mikró sütők miatt a zajos 2.4GHz szabad volt. Most pedig a világ vezetéknélküli adatmennyiségének a legnagyobb százaléka ezen a frekvencián megy :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#48435) Tamarel válasza daninet (#48434) üzenetére


Tamarel
senior tag

Senki nem vette volna meg a mikrók miatt, tehát ingyenessé tették és globálisan ugyanez a helyzet.

legnagyobb százaléka: kapcsolati darabszámra lehet, adatmennyiségre erősen kétlem

[ Szerkesztve ]

(#48436) La Magra válasza hunace (#48429) üzenetére


La Magra
tag

Szuper, köszönöm! Nekem ezt a kitet dobta ki a kérdések megválaszolása után: https://wiser.draytoncontrols.co.uk/product-selector/45
Mit gondolsz, ez elég lehet indulásnak? Később is kiegészíthető radiátortermosztátokkal a rendszer, igaz?

Van egyébként olyan is, amit írsz, hogy van hozzá két radiátortermosztát is... Az is jó megoldás, ha először csak két radiátoron van olyan, a többin meg hagyományos manuális, vagy jobb "mindent vagy semmit" alapon gondolkodni a radiátortermosztátokról?
Illetve gondolom a fürdőszobai törölközőszárítóra nem kerül ilyen okos vezérlés, az fűt mindig maxon és kész.

Illetve még ez az “Én kötöttem össze a kazánnal mert a hivatalos szerviz nem akart hozzányúlni” pontosan mekkora és milyen munkát jelentett? Nem járt ez garanciavesztéssel?

(#48437) E.Kaufmann válasza daninet (#48434) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekem sosem volt gond a mikró + 2.4GHz wifi, pedig egy ősöreg Nimbusz van a lakásban, a többieknél meg ki tudja mi a társasban.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#48438) LouiS22


LouiS22
veterán

Notice - Starting from RouterOS version 7.13, significant changes have been made to the RouterOS wireless packages. This is done due to a new product developemnt which will require more disk space for hardware drivers so we had to split it in order to maintain old products alongside the new ones. More wireless packages are yet to come.

Ki mit tippel, melyik vonatra ül fel a Mikrotik? Zigbee vagy Matter?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#48439) E.Kaufmann válasza LouiS22 (#48438) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ez nem csak arról szól, hogy maga a Wifi alrendszer lett akkora, hogy a régi eszközökre már nem tudják felpakolni és így is már külön Wifi-Wave2 csomag van az újabb eszközökhöz?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#48440) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Tud esetleg valaki kapcsoló mögé szerelhető okos relét ami dimmelni is tud, és működik HA-al? Ha zigbee lenne, az lenne a legjobb.
Most láttam EZT, de nemtom menne-e HA alatt...

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#48441) BigBear válasza LLKobe (#48440) üzenetére


BigBear
senior tag

Elnézést, nem válasz akart lenni, félrenyomtam.

Sziasztok,
egy kis segítséget szeretnék kérni az alábbi probléma megoldására.
Az utóbbi hetekben elkezdett szarakodni a vezérelt kapcsolónk. Az elmúlt 2 napban nem volt emiatt meleg víz, ami elég kellemetlen ilyenkor. A bojler megy, konnektorra kötve fűt, de ez nem igazán megoldás.
Van-e olyan - lehetőleg olcsó - eszköz, amivel monitorozhatnám a bojler működését. Egész pontosan inkább a bejövő oldal megléte érdekelne, mert az EON elég gyökér, minden kiszállást szépen kiszámláz, ha szerintük a mérő jó. Márpedig mivel a bojler megy, amikor kapja a delejt, inkább ott a probléma. Okosmérő, hibát nem jelez, a vétel villog rajta, mégsem kapcsol, ma ugyan beindult, de ~20 percre, ami elég kevés, hogy felmelegítsen a bojler. Bosszantó. Időnként nézem, hogy a kábelben van-e delej, de bármikor néztem, nem volt (kivéve mikor valóban fűtött a bojler.)
Én valami sonoff fogyasztásmérő féleségre gondoltam, de nem tudom, ezek a bemeneti oldalt monitorozzák-e, vagy hogyan.

[ Szerkesztve ]

(#48442) sambenez válasza BigBear (#48441) üzenetére


sambenez
addikt

Gondolom H tarifán van a bojler az meg nem ad folyamatosan áramot. Lehet neked nem kedvező a ritmus.
Egyébként egy fogyasztásmérős konnektorral meg tudod nézni mikor van fesz. alatt és mikor nincs.

(#48443) BigBear válasza sambenez (#48442) üzenetére


BigBear
senior tag

B tarifán (vezérelt) H a klímáké :R . A ritmus eléggé kedvezőtlen, ha 2 napig nincs áramom... ilyen a B tarifa szabályozása szerint szerint sem lehetne.
Az a baj a fogymérős konnektorral, hogy azzal nem tudok monitorozni, legfeljebb azt látom, mikor működik a bojler. Én valami olyanra gondoltam, ami azt is nézi, mikor kap betápot (már ha van olyan).

[ Szerkesztve ]

(#48444) Audience válasza sambenez (#48442) üzenetére


Audience
aktív tag

A H-tarifán folyamatos a vételezés! Szerintem Te a Geo-ra gondolsz vagy a vezéreltre.

(#48445) Audience válasza BigBear (#48443) üzenetére


Audience
aktív tag

Mit szeretnél monitorozni? Egy Shelly simán kielégíti az összes monitoring igényt.

(#48446) BigBear válasza Audience (#48445) üzenetére


BigBear
senior tag

Egyelőre csak azt szeretném látni, mikor van betápja a bojleremnek, mert gyanús, hogy a B óra/kapcsoló szarakodik.
Most nézegettem, egy sonoff POW elite nem lehet jó erre? Occó.... :DDD

(#48447) spst válasza BigBear (#48446) üzenetére


spst
csendes tag

Ha megoldható, akkor a Shelly Plug-S jó lehet a célra. Sajnos nekem nincs B, H vagy Geo tarifám, de úgy tudom ezekre a fogyasztót csak fixen szabad bekötni, hogy egyéb eszközt ne köthessenek rá. Ezért szerintem nem tudsz rákötni fogyasztásmérőt. Ha tévedek, akkor nálam hozzáértőbbek ki fognak javítani. Sok szerencsét hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#48448) LouiS22 válasza E.Kaufmann (#48439) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem tudom, a product developement kifejezés nekem valami termékre utal inkább.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#48449) BigBear válasza spst (#48447) üzenetére


BigBear
senior tag

Az eszköz lehet, hogy jó, a konnektor nem igazán. Vezérelt mérőn fixen kötött eszköz van. Legfeljebb a megszakító mellé tudnék valamit rakni, amiről mehet tovább a fix kábel. (Oké, fizikailag megoldható, de a csempézett fürdőben nemigen szeretnék vésni új konnektort.)
Szerk: az EM már jobbnak tűnik...

[ Szerkesztve ]

(#48450) Audience válasza spst (#48447) üzenetére


Audience
aktív tag

Tudsz, mert pl a Shelly EM nem dugaszolható kivitel és a biztosítéktáblához fel tudod fixen tenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.