Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48751) Gabesz87


Gabesz87
addikt

HA weather card-dal kapcsolatban kérdeznék. OpenWeatherMap-ot használok, az ingyenes API ha minden igaz csak hourly opciót enged. A gyári weather card-ot használtam. Egyrészt azt nem értem, hogy miért nem magyar (pedig az integráció konfigjában hu van megadva). A másik pedig, hogy miért nem egész értékekkel jelzi ki a hőmérsékleteket (ill. szélsebességet), holott a Devices-nél beállítgattam, hogy milyen pontossággal jelezze ki az értékeket.

Mondjuk ez így elég szegényes :( Jó lenne látni valahogy egy napi előrejelzést, ill. nem 3 óránként, hanem pl. óránként. Mit ajánlotok, ki mit használ?

(#48752) LouiS22 válasza Gabesz87 (#48751) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha ez neked szegényes, akkor adott a lehetőség, hogy szebbet, jobbat írj. De az is opció, hogy végignézed azt a legalább féltucat ilyen-olyan időjárás-integrációt (akár HACS-ból is), amiből adatot kaphatsz.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#48753) gabter válasza sunavlys (#48717) üzenetére


gabter
tag

Köszönöm! Ez mondjuk nem a kifizetődő kategória, ennél az is olcsóbb, ha veszek egy Shelly 1-et és felprogramozom. Reménykedtem, hogy van esetleg valami filléres kütyü, ami megoldja.

(#48754) tototos válasza szabi777 (#48745) üzenetére


tototos
őstag

Shelly1 igen. Képem nincs mert nekem fali a termosztát és mögötte van a shelly. De a lényeg: a termosztát egyik felére a 230v van kötve a másik fele meg a shelly sw bemenetre. A shelly inputja és outputja pedig a kazánra.

(#48755) sunavlys válasza gabter (#48753) üzenetére


sunavlys
senior tag

Amikor én vettem akkor még filléres volt, most meglepődve láttam jócskán felment az ára

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#48756) gabter válasza sunavlys (#48755) üzenetére


gabter
tag

Úgy látszik felkapott lett. Mert amúgy érthetetlen, hogy miért kerül ennyibe. Mindenestre köszi a törődést! :))

(#48757) Petikeje válasza Degeczi (#48732) üzenetére


Petikeje
tag

Jap, nem voltam pontos broadlink rm prom volt az rf miatt, a mini sztem csak ír.

(#48758) Ad@m


Ad@m
tag

Sziasztok,

füstérzékelőt keresek, olyat amihez nem kell külön hub, tud jelezni helyben és értesítésit is küldeni. (ha HA-ba integrálható az plusz pont)

Korábban olvastam hogy CO érzékelőknél a katasztrófavédelem vizsgálta őket és azok között több is elbukott a teszten, füstérzékelőknél tudtok valami tesztelésről?
Van esetleg valamilyen ajánlott példány?

I am more than a fish, I am more than a man, Death will rise, from the tide! I am murloc!

(#48759) 4D4M válasza 4D4M (#48739) üzenetére


4D4M
aktív tag

Végül sikerült azért összeterelgetni őket nagyjából:

#48740 dbius:
Köszönöm, azóta eszembe jutott, hogy erről már tudtam, amikor telepítettem, csak időközben elveszett a szürkeállományban (:

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#48760) BlackJack21 válasza Ad@m (#48758) üzenetére


BlackJack21
tag

Mind megfelel, ha a EN14604-nek megfelel. Nekünk a Heiman zigbee-s verziója van, a kiválasztáskor feltétel volt ennek megfelelőségnek a megléte.

(#48761) nemethsza


nemethsza
tag

Srácok, belegabalyodtam...
Ki szeretnék törölni (tönkrement) egy eszközt a HA-ban, Passive BLE monitor alól.
Az istennek nem találom a módját. Help, pls!
1
2
A Hegyike fent_xxx-ről van szó.
Thx!

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#48762) LouiS22 válasza nemethsza (#48761) üzenetére


LouiS22
veterán

három pöttyre kell kattintani.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#48763) nemethsza válasza LouiS22 (#48762) üzenetére


nemethsza
tag

3 pöttyöt csak az egyes képen látok. ott ez a menü van: 3. És most?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#48764) 4D4M válasza nemethsza (#48763) üzenetére


4D4M
aktív tag

Egy próbát még ezzel is tehetsz:

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#48765) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Na megjött ma a Slimme Meter-em. Az órából a kis gumi takaró bigyót sikerült lepiszkálnom, de hogy hogy fogom bedugni a mérőt, az még rejtély :F Ti hogyan csináltátok? Holnap majd próbálkozom.

(#48766) nemethsza válasza 4D4M (#48764) üzenetére


nemethsza
tag

Sajnos nem törölte :W

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#48767) LouiS22 válasza Gabesz87 (#48765) üzenetére


LouiS22
veterán

Amikor cserélték az órát, akkor a szerelő jelenlétében bedugtam, ő meg plombált és felrakta borítást, előtte vágott egy kis rést oldalt és ott a kábelt kivezettük. Így a slimme kívül van, bármikor hozzáférek.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#48768) Jolida válasza Gabesz87 (#48765) üzenetére


Jolida
tag

Ha csak az óra alatti főmegszakítók ablakából férsz hozzá, munkás lesz. Nőgyógyászok előnyben. :Y
Van aki erős fémdrótból fabrikált célszerszámot a Slimmelezer csatlakozójának betuszkolására.

"Végül elegem lett, fogtam 2db megfelelően hajlított drótot, az egyiknek a végét U alakúra hajtogattam, így szorítottam a kábelt hozzá, és bejátszottam kismegszakítók ajtaja felől. Mit mondjak, nem volt egyszerű, ráadásul az RJ12 aljzat előtt van egy gumiajtó, először azt kellett kinyitni a drótokkal. Magam sem hittem volna, de úgy 1 óra szarakodás után sikerült. További nem tudom mennyi időt vett igénybe, hogy a drótot kiszedjem úgy, hogy a kábel ne sérüljön."

[ Szerkesztve ]

(#48769) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
ESP-ből lehet olyan átjárót csinálni, amivel a gyári firmwares BTLE eszközöket látni?
Én csak a cserélt firmös hőmérőkkel játszottam :)

(#48770) sambenez válasza LouiS22 (#48767) üzenetére


sambenez
addikt

Te egy nagyon szerencsés ember vagy. :DDD
Sajnos neki csak a nőgyógyászkodás marad vagy a plomba bontatás, ami nem olcsó játék.

(#48771) LouiS22 válasza sambenez (#48770) üzenetére


LouiS22
veterán

Azt kérdezte, hogy hogyan csináltuk. Válaszoltam rá.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#48772) 8


8
senior tag

Ilyen szelephez van esetleg ráépítős szabályzó?
Tehát amit csak ráteszek kívülről, és elfordítja.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen, Curve bónuszokhoz ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#48773) Audience válasza 8 (#48772) üzenetére


Audience
aktív tag

Ez egy golyós csap, nem alkalmas szabályzásra. Elzáró szerelvényt valahol láttam hozzá, szabályozót nem.

(#48774) 8 válasza Audience (#48773) üzenetére


8
senior tag

Ohh, köszi :R nem tudtam, hogy szabályzásra nem jó (de végülis a nevében is benne van, hogy elzáró)

Szabályzás nélkül, ON/OFF elzárásra is tökéletes lenne valami.
Lehet elemes vagy 220V, wifis tuya-ba integrálhatót szeretnék, de másfajta is szóbajöhet.

Napi 1x lenne nyitva és 30p múlva zárva, ezt még talán kibírja hosszú távon.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen, Curve bónuszokhoz ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#48775) vkp válasza 8 (#48774) üzenetére


vkp
aktív tag

Shelly elzáró
Alapvetően hosszú karos csapokhoz van kitalálva, tehát először vagy a csapot vagy a karját cseréld ki.

(#48776) 4D4M


4D4M
aktív tag

Van valakinek tapasztalata azzal, hogy mennyire kapja ugyanazt az ember, ha ezt vagy ha ezt veszi?
Mondhatjuk, hogy 230V-ra kötni valamit azért elég bizalmi dolog már.

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#48777) vkp válasza 4D4M (#48776) üzenetére


vkp
aktív tag

Teljesen mindegy, hogy hol veszed, kvázi ugyanazt kapod. Nekem van ilyenből sok beépítve, volt ami elhullott belőle.

(#48778) Jubejo


Jubejo
csendes tag

Home Assistantba az automatizálásnál mit kell választanom a műveleteknél ha azt szeretném hogy egy weboldalt hivjon meg?

(#48779) Cyberbeni válasza Jubejo (#48778) üzenetére


Cyberbeni
addikt

(#48780) gya/352 válasza 8 (#48774) üzenetére


gya/352
tag

Ha vizhez kell es eleg az on/off akkor magnesszelepet celszeru berakni. Persze a golyost is meg kell hagyni a biztonsag kedveert. Tobbfele tekerccsel lehet kapni 12 voltostol a 230 voltosig.

(#48781) Steady74 válasza gya/352 (#48780) üzenetére


Steady74
addikt

Öntözőrendszernek létrehozott aknában szeretném mérni a hőmérsékletet. Mivel fém fedele van, gondolom esélytelen bármilyen wifis vagy zigbee-s megoldás. Az aknában van szivattyú, vannak mágnesszelepek, és elvileg az egyik gégecsőben el tudok még húzni egy vékonyabb kábelt.
Arra gondoltam, hogy vagy a DS18B20 vagy a DHT22-es szenzort választanám. mivel van Shelly relém addon-nal. Kérdésem, hogy ha kb 6-7m kábel hosszal számolok, akkor a DHT22-es szenzornál az nem lesz hosszú? Mármint, hogy a jelerősség a szenzortól el fog-e érni az addon-ig? A DS18B20-ból láttam 10m-es kábellel szerelt verziót, az jó lenne, viszont a DHT-s megoldás is érdekelne. Köszi a tippeket és a válaszokat.

(#48782) gorbep válasza Steady74 (#48781) üzenetére


gorbep
senior tag

Mielőtt kábelezni kezdesz, tegyél egy próbát, valamelyik ZigBee-s cuccodat tedd oda... Nekem az Aquara hőmérő simán megy a vízóraakna aljáról, meg a hűtőszekrényből, fagyasztó ládából is! :Y

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#48783) gya/352 válasza Steady74 (#48781) üzenetére


gya/352
tag

Nem emlékszem hogy a Shelly addon kezeli-e a DHT22-t. De ha igen, én akkor is csak a DS-t használnám. Az biztos hogy megy több méter kábellel is.

(#48784) Steady74 válasza gya/352 (#48783) üzenetére


Steady74
addikt

Köszi srácok!

(#48785) gorbep válasza Steady74 (#48784) üzenetére


gorbep
senior tag

Shelly Flood most Black Friday akcióban 10 EUR... én azt tervezem oda tenni, mér hőmérsékletet, és közben akkor is szól, ha elengedne egy tömítés...

Ha valakinek van róla ( akár vízóra aknás) tapasztalata.... megköszönném.... :R

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#48786) Steady74 válasza gorbep (#48785) üzenetére


Steady74
addikt

szállítással már 20EUR, itthon olcsóbb.

(#48787) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

binary_sensor template-ben lehet olyat csinálni, hogy "a legutóbbi 5 percben legalább fél percig folyamatosan egy bizonyos szint alatt volt az érték" vagy ezt csak input_boolean+automationökkel lehet?

Mosógépre akarok logikát csinálni, hogy jelezzen, ha kész és szeretném ha minél kisebb eséllyel jelezne tévesen. (Mert mondjuk bekapcsolásnál pont a beállított szint felé ugrik egy pillanatra, aztán meg vissza)

[ Szerkesztve ]

(#48788) Cyberbeni válasza Cyberbeni (#48787) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Közben megtaláltam, van delay_on meg delay_off: [link]

(#48789) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#48751) üzenetére


Gabesz87
addikt

A WeatherCard-dal kapcsolatos problémámra tudtok segítséget? Miszerint hogyan is lehet magyarosítani, és egész számokkal operálni?

(#48790) Fuser és Tsa válasza gorbep (#48782) üzenetére

hűtőszekrényben meddig bírja az elem?
én próbáltam Sonoff-ot (SNZB-02), gyalázatosan karcsúnak bizonyult.
2-3 hét és vége.
máshol meg hónapok.

(#48791) ViZion válasza Gabesz87 (#48789) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
Ez a weather.forecast? A beállításaidat nézd meg, mert ez magyarul is tud amúgy:

De van custom:clock-weather-card is HACS-ban, van benne pár bug, ilyen:

Nem tudom, h mikor frissülnek... :B Nekem ezekre nincs igazán szükségem, a feleségem mindent IS tud: megkérdezem, h milyen idő várható, kész. Hang asszisztens lvl100 :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48792) ViZion válasza Cyberbeni (#48788) üzenetére


ViZion
félisten

Nálam automatizmusban van, teljesítményt nézi. Konyhában a tablet meg be is mondja, többnyire... Hátha segít:
alias: A mosógép végzett
description: A mosógép végzett
trigger:
  - platform: numeric_state
    entity_id: sensor.mosogep_teljesitmeny
    attribute: raw_state
    below: 25
    for:
      hours: 0
      minutes: 4
      seconds: 30
condition: []
action:
  - service: notify.mobile_app_lenovo
    data:
      message: TTS
      data:
        ttl: 0
        priority: high
        media_stream: alarm_stream_max
        tts_text: A mosógép végzett.
mode: single

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48793) Fuser és Tsa

Sziasztok,

Shelly Pro 1PM current overprotectiont ki lehet kapcsolni valahogy?
nem szeresse a klímámat...
régebben mosógépnél plus 1 pm-mel volt ilyen gondom, de azt egy fw frissítés megoldotta.
itt nem.

(#48794) Cyberbeni válasza ViZion (#48792) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Igen, ez eddig oké, csak én minél kisebbre akarom a késleltetést (az első mosás alapján 30 másodperc megfelelő) és a mérések alapján a mosás elején még hosszabb késleltetés kellene, ehhez akartam úgy logikát, hogy ne kelljen még két autómatizálást felvenni rá, hanem elég lett csak egy template binary_sensor, amit a condition-ben nézek (a mosás után még egy darabig bekapcsolva marad, tehát ha ott is 0-t néznék, akkor megint csak később értesülnék, hogy vége):

  - unique_id: washing_machine_recently_off
    state: >
      {{ states('sensor.mosogep_power') | int == 0 }}
    delay_on: 0:01:00
    delay_off: 0:10:00

Plusz nálam csak annak küld notificationt, aki otthon van vagy ha senki nincs otthon, akkor nekem.

(#48795) Degeczi válasza Cyberbeni (#48794) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sokkal egyszerűbbé, biztosabbá válik minden, ha teszel (pl. Zigbee-s) nyitásérzékelőt is a mosógép ajtajára: egyrészt amikor készen van, egészen addig lehet bizonyos időközönként ismételni a figyelmeztetést, míg az ajtót nem nyitja vki, másrészt a megugró teljesítményt is csak akkor kell figyelembe venni, ha az ajtó csukva.

(#48796) Jolida válasza 4D4M (#48776) üzenetére


Jolida
tag

Én Mean Well-en kívül mást már nem veszek.

(#48797) 4D4M válasza Jolida (#48796) üzenetére


4D4M
aktív tag

Naigen...ez a garantáltan járható út. Úton útfélen MW-t ajánlgatok amúgy mindenkinek, csak ezt most szeretném egy kapcsoló mögé, bővített szerelvénydobozba elrejteni, ezért keresem, hogy méretben mi az alja, ahol még nem akarja rámgyújtani a házat.

Lehetne mondjuk pont ez a különbség, amiért a mean well csak 45.7x25.4x21.5mm helyre fér be ugyanazzal a képességgel, amivel a kínai 38x23x18mm-be.

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#48798) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Pár éve telepitették a SolarEdge napelemünket, és ugye a szolgáltató kicserélte a mérőórát a képen látható tipusra:

A solaredge-et a HA-ba fel tudtam venni az integrációk közé, a pillanatnyi termelést mutatja is, de mást nem nagyon.
Azonban én csillapithatatlan vágyat érzek arra, hogy a teljes rendszerünket, pl. a ház pillanatnyi fogyasztását is tudjam monitorozni. Erre ezzel az órával van lehetőségem valami módon?

(#48799) 4D4M válasza Kroni1 (#48798) üzenetére


4D4M
aktív tag

Erre ezzel az órával van lehetőségem valami módon?
~
Valószínűleg nem.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#48800) Kroni1 válasza 4D4M (#48799) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi!

Ezek szerint ez a mérő nem olyan okos.. Olvasom az mvm oldalán, hogy lehet okosmérő cserét igényelni, de kérdés az mennyi pluszköltség lenne, gyanitom nem érné meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.