Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) BullZeye válasza sambenez (#3199) üzenetére


BullZeye
veterán

Sok létjogosultsága nincs. Nekem konyhasziget fölé került 3, mert ott nem szoktunk diszkózni, de 1 dollárral drágább az RGBW, és csilliárdokkal többet tud. Fényereje ugyanakkora, és van benne lehetőség color tempet állítani.

Mono az 1 színben világít és max fényerőt lehet állítani, RGBW-ből vettem 20++ darabot, ha kiég egy, addig se kelljen nélkülözni.

(#3202) MaCS_70 válasza #53314048 (#3200) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem hiszem, hogy a szenzorokkal lenne baj, mivel ugye háromból három teljes szinkronban mutatja ugyanazt a rossz értéket, és a hibára kapott, a rossz python-könyvtárra hivatkozó tanács is pont ilyen nagyságú téves adatokról szól.

Arról, hogy egy kész Arduino-könyvtárat hogyan tudnék kipróbálni, fogalmam sincs, mit ahogy azt sem látom át, hogy mennyiben segítene.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3203) toth_janika válasza BullZeye (#3201) üzenetére


toth_janika
őstag

Ez az RGBW ez izzó vagy led vagy mi? :) Bocsánat a buta kérdésekért, de nagyon új még nekem ez a téma...

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#3204) toth_janika válasza toth_janika (#3203) üzenetére


toth_janika
őstag

Semmi, már megvan :D Wifis okosizzó :)

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#3205) BullZeye válasza toth_janika (#3198) üzenetére


BullZeye
veterán

Mindenképpen érdemes idővel áttérni saját okos otthon serverre, mert Xiaomi felhő nem rossz, de korlátozott.
Domoticz - első nekifutásra logikátlan, de egyszerűbb, GUI-ból szinte minden megoldható, alap dolgokra ez jó
Home Assistant - Első neki futásra logikus, de bonyolult, Guiból megoldható pár dolog, de kb annyira könnyű mintha notepadból konfigolnád, hosszú távon ezt fejlesztik gyorsabban, és bugmentesebb, és alapból lényegesen több dolgot támogat.

(#3206) toth_janika válasza BullZeye (#3205) üzenetére


toth_janika
őstag

Köszönöm. Nagyon sokat kell még találnom. A Xiaomi hub-ja használható mindkét rendszerrel?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#3207) sambenez válasza BullZeye (#3201) üzenetére


sambenez
addikt

Amikor vettem majdnem fele áron volt a mono.

(#3208) enesbcs válasza Norby-007 (#3176) üzenetére


enesbcs
tag

Annyira nem bonyolult a Level Shifter használata... Raspberryvel így használom:
http://bitekmindenhol.blog.hu/2018/01/21/wiegand_kartyaolvaso
De semmi oka nincs, hogy ne működne hasonlóképpen ESP8266-al.

(#3209) JoHn123


JoHn123
tag

Találtam a domoticzhoz xiaomi infrához beüzemelési útmutatót. A tanítás megy is, az infra jelküldése viszont elhasal: Traceback (most recent call last):
File "irsend.py", line 25, in <module>
ir.play(id,frequency='')
TypeError: play() got an unexpected keyword argument 'frequency'

Sajnos nem vagyok penge python terén, nem értem mi baja: )
A script:
#!/usr/bin/python3
import sys
import ipaddress
from typing import Any
from miio import ChuangmiIr,DeviceException
import time
############################################
##
## Config
##############################################
ip = 'device ip'
token = 'token'


####################NO MODIFICAR NADA MAS A PARTIR DE AQUI######
f=open('codes.txt')
codeline=f.readlines()
id = codeline[int(sys.argv[1])-1]
print('vamos a enviar el codigo numero'+ id)
try:
ir = ChuangmiIr(ip,token)
except:
print ('esto ha petado sin decir nada flipa!')
print('conexion con el ir Ok procedemos a enviar el codigo ->' )
ir.play(id,frequency='')
print ('todo ha ido bien creo!')

Ha valaki kicsit ért hozzá, kérem segítsen. Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#3210) Norby-007 válasza enesbcs (#3208) üzenetére


Norby-007
tag

köszi

(#3211) Yoshida válasza MaCS_70 (#3196) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Az biztos, hogy mysensors-os libraryvel, domoticz alatt jó a BME280 "csak" a hőfok tért el nekem 3 fokkal , de a páratartalom az megegyezik a dht22 által mérttel, illetve van egy kijelzős boltban kapható hő- és páratartalom mérő, az is ugyanannyit mér + - 5%.

Hőfoknál lehet korrekciót beírni, de páratartalomhoz nem látok ilyet. Ott azt lehet, hogy amikor az arduino-ra feltöltöd a sketch-et, ott kell eltolni, Balibatyo is így csinálja.

(#3212) r0by válasza JoHn123 (#3209) üzenetére


r0by
addikt

Sajna én sem ismerem még a python-t, de ez a sor szemet szúrt:
ir.play(id,frequency='')

Megpróbálnám így:
ir.play(id,'')

(#3213) AcCEsS válasza AcCEsS (#3185) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Ezt visszavontam, sajnos tévedés volt! A Broadlink kódok kiolvasásához mégis kell az rmt.db, és annak kimásolásához root jog kell a telefonon. Bocs a téves infóért! :U

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#3214) MaCS_70 válasza Yoshida (#3211) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Belenéztem Node-reddel, és ott jók az adatok -- ergo tényleg a python-kóddal lehet a baj.

Most node-redezek egy kicsit. :)

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3215) JoHn123 válasza r0by (#3212) üzenetére


JoHn123
tag

Köszönöm hogy foglalkoztál vele, sajnos nem nyert:
File "irsend.py", line 25, in <module>
ir.play(id,'')
TypeError: play() takes 2 positional arguments but 3 were given

(#3216) Pulsar válasza JoHn123 (#3215) üzenetére


Pulsar
veterán

Mi van a code.txt-be?

(#3217) lplugo válasza AcCEsS (#3213) üzenetére


lplugo
csendes tag

@ AcCEsS
Nekem még mindig nincs meg az áttörés : )
A scripteket melyik mappába másoltad be, hogy kapcsolódjon a Brodalink RM3-hoz?
Azok maguktól futnak le, vagy hozzá valami parancs?

(#3218) jedie82


jedie82
csendes tag

Sziasztok
Tegnapelőtt megérkezett a Broadlink RM3 mini-m.
Egyszerűen nem bírom domoticz alá betenni. (RPI2)
A Gh0sT féle leírás ha jól láttam windows alá van.
Valaki akinek sikerült raspbianra feltenni, nem osztaná meg a menetét lépésről-lépésre velem és a fórumozókkal?
Sok google találatot átolvastam, végigpróbáltam, de nem akarja...
Lehet hogy kezdem egy friss telepítéssel :(

(#3219) JoHn123 válasza Pulsar (#3216) üzenetére


JoHn123
tag

A klíma on és off parancsa, amit megtaníttattam vele:

cat codes.txt
Z6VJAPgBAACtAgAAWQYAAIMGAABBEQAAYyMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAABFAQEBITEBAQEhAQEhAQEBAQEBAQEBIQEBAQEBASEBIQEBIQEB
Z6VJAFsCAACDBgAAahEAADojAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAjAAAQEAAQAAAQEBAAAAAAAAAAAAAAEAAAAAAAABAAEAAAEAAA

(#3220) JoHn123 válasza jedie82 (#3218) üzenetére


JoHn123
tag

Nekem megy rendesen, a leírás alapján, konfig u ez kb.
Hol akadtál el?

(#3221) cpt rodgi válasza JoHn123 (#3220) üzenetére


cpt rodgi
tag

pontosan melyik broadlinked van?

(#3222) jedie82 válasza JoHn123 (#3220) üzenetére


jedie82
csendes tag

Nem látom a hardverek között a domoban.
A leírás alapján csináltam.
A logban ezt írja:
Error: PluginList: Parsing '/home/pi/domoticz/plugins/BroadlinkRM2/', 'Error document empty.' at line 0 column 0 in XML ''.

Felteszem egy másik sd karira a domot+raspbi-t, és azon is megpróbálom.
Lehet hogy már túl sokat mókoltam ezen a rendszeren...

(#3223) lplugo válasza jedie82 (#3222) üzenetére


lplugo
csendes tag

Nekem ugyanezt csinálta, 6x raktam újra a Pi-t és hat napom ment rá, mert túrrtam össze-vissza, már majdnem feladtam...és akkor...
Próbáld meg úgy lementeni a plugin.py...stb file-okat (ami a domoticz oldalán van belinkelve), hogy nem csak egy save as-t nyomsz a dropbox oldalon (ahol látod az összes file-t), hanem rákattintasz arra ami kell (pl. plugin.py) és amikor látod a file-ban lévő kódot, ott van egy download gomb. Nekem így sikerült.
Az más kérdés, hogy még nem tudok csatlakozni az eszközhöz, de legalább már a listában benne van.

[ Szerkesztve ]

(#3224) Pulsar válasza JoHn123 (#3219) üzenetére


Pulsar
veterán

Hm
Amire r0by forumtars is próbalt rávilágítani, hogy a frequency argumentumot nem látom definiálni.
Ennyi a teljes program kod?
A két apaosztróf közül hiányzik valami. Meg kene nézni hogy mit var. Próbakint egy 1est beirhatnál hátha :)

[ Szerkesztve ]

(#3225) jedie82 válasza peti_andor (#3197) üzenetére


jedie82
csendes tag

Szia
Többnyire én is ezeket szeretném megvalósítani, megfűszerezve még egy pár extrával is.
Nekem is hasonló fűtésem (vegyes t 2 db pufferrel) van itthon,+kondikazán, +akarok még napkolit is majd.
Jelenleg egy darab termosztát vezérli az egészet. A teljes fűtésrendszert én csináltam kb 10 éve (DIY), kivéve a gázkazán beszerelést. Most egy arduino vezérli a vegyes-puffer részt, ezt szeretném helyettesíteni a domoval +szobánkénti fűtésvezérlés +tojáskeltető, +kapumozgató, kertitó, és akvárium vezérlés-logolás, stb... (a lehetőségek szinte végtelenek)
Persze alternatívaként megmaradna a jelenlegi rendszer (visszakapcsolható ha vmi gebasz van)
Tehát a kérdésedre a válaszom: Igen meg lehet oldani.
Volt már erről szó itt a fórumon, ha jól emlékszem. Még valahol az elején.
Én is most ismerkedem a domóval, és a linuxal, tervezem majd hogy egy-két tutorialt írok ide, hogy a kezdők is mint pl én, könnyebben megérthessék, és megszeressék ezt a témakört. Ezek a leírások szerintem nagyon hiányoznak innen.
Pl bevásároltam pár hónapja egy pár arduino mega, és uno panelt, aztán meg kiderült hogy a domo az esp8266-ot támogatja. Hogy ne legyen itt nekem feleslegbe, pár óra keresgélés után sikerült kitalálni hogyan kössem össze őket a domóval (RPI2) LAN hálózaton keresztül (nem RF gateway). Lehet hogy ez sokaknak triviális, de számomra nehézséget okozott. Viszont nagy élmény volt rátalálni a megoldásra, és látni hogy működik ...Lehet hogy ez egy új szerelem kezdete... :DD
Én azt tanácsolom ásd bele magad...

(#3226) jedie82 válasza lplugo (#3223) üzenetére


jedie82
csendes tag

Köszi este kipróbálom.

(#3227) Yoshida válasza jedie82 (#3222) üzenetére


Yoshida
aktív tag

/home/pi/domoticz/plugins/BroadlinkRM2/

itt elvileg ezeknek a fileoknak kell lennie:

plugin.py
plugin_send.py
plugin_http.py
plugin_http.sh

(legalábbis remélem, mert nekem ezek vannak, és így megjelenik a hardware részen a broadlink)

Nem tudja valaki hogy kell 3.5 pythonból 3.4-et varázsolni? Csak apt-get remove al le kell szedni a 3.5-öt, és apt-get installal felrakni a 3.4-et?

Mivel ez a broadlink plugin úgy néz ki nem megy 3.5-el, ami alapból van a raspbian strech-ben...

[ Szerkesztve ]

(#3228) jedie82


jedie82
csendes tag

Ha fent van a 3.4 is, akkor elvileg ezzel tudsz váltani:

"Next, set 3.4 as the main version to use. You can change it back later if you want."

update-alternatives --install /usr/bin/python python3 /usr/bin/python3.5 1
update-alternatives --install /usr/bin/python python3 /usr/bin/python3.4 2

Utána leellenőrzöd melyik fut

python3 -V

Nekem így a 3.4 fut most.
Próbáld ki

(#3229) jedie82 válasza Yoshida (#3227) üzenetére


jedie82
csendes tag

Semmi mást nem kell csinálni? Csak létrehozom a mappát, bemásolom a fájlokat, a plugin.py-nek adok futásjogot, domo-t újraindítom és kész?

(#3230) Yoshida válasza jedie82 (#3229) üzenetére


Yoshida
aktív tag

én futás jogot se adtam neki. (lehet ezért száll el nálam? :D a leírásban nem olvastam ilyet)

közben megtaláltam én is ezt a conigure dolgot, és most ha beírom hogy python, akkor 3.4.4 jön ki, de így is szétfagy a domoticz amikor hozzáadom a hardwaret... (tehát odáig eljutok, hogy a listában benne van az rm2 with kodi, de beállítva az ip-t, mac addresst, elszáll utána)

átnézem mégegyszer ghost leírását is, hátha van valami plusz lépés benne :)

(#3231) jedie82 válasza Yoshida (#3230) üzenetére


jedie82
csendes tag

ghost leírásában telepítget a "pip" paranccsal. Nálam ezt "pip3" paranccsal csinálja.

(#3232) peti_andor válasza jedie82 (#3225) üzenetére


peti_andor
újonc

Na ennek nagyon orulok!
En is nagyon szeretek butykolni.
A tutorialoknak fasza lenne!
Az andruinoval most ismerkedek en is youtube videokbol meg itt a forumon amiket talalok egy RPi2esem van.

A forum elejen talaltam egy bejegyzest ahol fel volt teve par alkatresz futes rendszerhez kandalos radiatoros gazkazanos futes volt. Ott kulon volt vezerelve minden radiator elektromosan.

Ismerkedek meg a dologgal es kesobb jelentkezek :D
Addig is jo epitest mindenkinek!

(#3233) Magga


Magga
aktív tag

Sziasztok!

Amatőr kérdésem lenne: van itthon néhány Sonoff Basic-em. Ezt ugye csak úgy tudom összekötni Domoval, ha firmwaret cserélek rajta (Tasmota vagy ESPEasy). Utána jól értem, hogy a Domoban létrehozok egy virtuális kapcsolót és ennek az idx-ét állítom be a Sonoff-on???

(#3234) JoHn123 válasza jedie82 (#3231) üzenetére


JoHn123
tag

A pyton verziók miatt. A pip a 2.x verzióhoz, a pip3 a 3.x verzióhoz való.A leírás 2-es verzióhoz szól, én is azzal üzemeltetem, a 3 pytonnal csak domoticz betaval megy, én 2-vel használom, de nem raktam bele a plugin-t, hanem csináltam rá virtuális kapcsolókat.

[ Szerkesztve ]

(#3235) JoHn123 válasza Pulsar (#3224) üzenetére


JoHn123
tag

Beírtam a két aposztróf közé az 1-est:
Traceback (most recent call last):
File "irsend.py", line 25, in <module>
ir.play(id,frequency='1')
TypeError: play() got an unexpected keyword argument 'frequency'

Ez mond neked valami? :)

(#3236) jedie82 válasza JoHn123 (#3234) üzenetére


jedie82
csendes tag

Megtennéd hogy leírod a lépéseket? Szerintem sokaknak segítenél vele.
Tehát telepítve van a legfrissebb raspbian strech (python2.7, és 3.5), a legfrissebb stable domoticz, mqtt.
Innentől hogyan telepítem a Broadlink RM mini 3-at?

(#3237) JoHn123 válasza jedie82 (#3236) üzenetére


JoHn123
tag

Ha nem sikerül, akkor valamikor leírom, de szerintem nálad egyetlen baj van: nem a python 2.7 -el üzemelteted.
sudo apt-get install python-pip
utána a pip -el tedd fel a csomagokat.
pip install configparser
pip install netaddr
pip install pycrypto
5, 6 7, lépés egyértelmű
Ha a BlackBeanControl.ini t helyesen kitöltöd, akkor már taníthatod is
15 pont:.Ezzel a régebbi megoldással a domoticz nem ad hozzá hardvert, neked kell kézzel virtuális kapcsolókat létrehozni, és beiirni az on / off vagy egyéb parancsokat amiket előtte ügyesen lepróbálsz, aztán csinálhatsz belőle bash scriptet is, talán úgy átláthatóbb.
példa:
#!/bin/bash
python2 /home/pi/domoticz/scripts/blackbean/BlackBeanControl.py -c klima_on

exit 0

[ Szerkesztve ]

(#3238) jedie82 válasza JoHn123 (#3237) üzenetére


jedie82
csendes tag

Akkor ez lesz a gond.
Én meg állandóan kerestem a hardverek között. 😂 Kipróbálom, ha sikerül majd kikapcsolni a kölyköket.

(#3239) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Nem címzem személy szerint, de azoknak írok akik a Broadlink Pro beüzemelésével bajlódnak. Két teljesen eltérő kezelési mód létezik. Az egyik módszer a korábbi Broadlink Pro eszközökhöz készült - tehát az újabb Pro Pro+ stb. eszközökkel nem működik -, ez fut a github-on Python control for Broadlink RM2 IR controllers néven. Na ezzel nem fog működni, de a telepítőcsomagjában lévő alap broadlink kommunikációs modulra épül a másik módszer (és az összes többi) is, tehát mindenképpen telepíteni kell, de csak python szinten legyen elérhető, a Domoticz nem kell, hogy Broadlink eszközként kezelje, tehát a nincs szükség a /home/pi/domoticz/plugins/BroadlinkRM2/ könyvtárba bemásolni semmit. (Nem is fog hardver elemként látszani, csak dummy kapcsolókhoz, eseményekhez és szkriptekhez lehet meghívni a python szkriptet ami kezelni tudja és a másik módszer része!) A másik módszer BlackBeanControl - Broadlink RM 3 Mini (aka Black Bean) control script névet fut a gihub-on, ennek az elvét írta le Gh0sT, ami az összefoglalóban is bent van. Annak a lényege, hogy a BlackBeanControl.ini nevű fájlban felvett IR/RF kódszekvenciákat a "python BlackBeanControl.py -c <kódszekvencia neve>" utasítással ki lehet küldeni a mini3 vagy bármilyen típusú Pro eszköz felé, ami vidáman kapcsolgatni fogja a kódhoz tartozó készülék adott funkcióját. Miivel az mjg59 féle python-broadlink már nem tud 100%-ban működni az új eszközökkel, ezért az IR/RF kódok betanítására sem képes, erre az Androidos e-Control applikáció fog kelleni, amiből majd ki lehet olvasni a kódszekvenciákat a Broadlink-e-control-db-dump nevű python csomaggal. A csomagból kiollózott kódokat kell beírni a BlackBeanControl.ini fájlba, és valami logikus nevet kell adni a kódszekvenciának. Ezekre lehet majd hivatkozni a fent említett módszerek bármelyikéből. Az mjg59 féle python-broadlink csomagból mindegy melyiket telepítjük, megy 2.x és 3.x python alatt is, de a Broadlink-e-control-db-dump csak 2.x alatt működik. A BlackBeanControl szintés 2.x verzióval kompatibilis, de abból létezik egy python 3.x átirat is ez. Én ezt használom, de az eredeti is működött jól. A python 2.x és 3.x telepítésére ezerféle leírás létezik, de raspbian és linux alatt az eltávolítása olyan csak a telepítéssel felkerült fájlokat és könyvtárakat is le fog szedni, melyek hiánya a későbbi újratelepítést meg fogja akasztani. Két rendszeren is belefutottam ebbe: Raspbian + Ubuntu 16.04 Csak most vettem észre, hogy a lényeget mér JoHn123 leírta. :)

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#3240) Pulsar válasza JoHn123 (#3235) üzenetére


Pulsar
veterán

esetleg próbáld meg így:
ir.play(id,'1')
egy kódban találtam egy 38000-es értéket is, esetleg érdemes lenne kipróbálni

(#3241) S.Milan válasza Magga (#3233) üzenetére


S.Milan
csendes tag

Szia igen így kell csinálni, de kell létrehozni egy mqtt gateway - t is domoticz - ban, illetve kell egy mqtt szerver is.
Ha viszont nem mqtt -n keresztül vezérled akkor Domoticz - ban az on-off action - höz be kell írnod a http request címet.

[ Szerkesztve ]

(#3242) S.Milan


S.Milan
csendes tag

Sziasztok,
Valaki próbált már Paradox riasztó rendszert Domoticz - al összehozni valamilyen úton módon?

(#3243) Magga válasza S.Milan (#3241) üzenetére


Magga
aktív tag

Köszönöm a válaszod! Mosquitto fut, azzal nem lesz baj (remélem). Akkor már csak valahonnan vennem kell usb flasheléshez kütyüt, mert OTA nem működött...
Itthon elérhető valahonnan?

Más: win10 alatt Gh0st leírása alapján elsőre (na jó másodjára, mert notapad-del szerkesztettem az ini fájlt és hibás volt) sikerült beüzemelni az RM minimet. Köszönöm a részletes leírást!

[ Szerkesztve ]

(#3244) jedie82 válasza S.Milan (#3242) üzenetére


jedie82
csendes tag

Szia, egy kis gondolatébresztő.
Nálam is lesz ilyen projekt a közeljövőben. Nekem DSC rendszerem van amivel elvileg meg lehet csinálni. Ha jól tudom a riasztóközpontban a zónákat be lehet állítani ki és bemenetre, valamint lehet definiálni hogy mit csináljanak. Persze ha van szabad zónád. Ha nincs lehet venni zónabővítő modulokat. Vannak valami PGM I/O-k is rajta, amit lehet definiálni kulcsos kapcsolóként is. Ezt már egy ESP-vel lehet vezérelni/feldolgozni. Pl: Indítás (otthonmaradó v. távozó), Leállítás (ezt nem ajánlom, a leállítás szerintem maradjon manuális úgy biztonságosabb), Események (ha vmi történik, akkor pl küldjön mailt, v induljon a webkamera, stb...)
Azon is agyaltam, hogy szerzek egy alap, nem grafikus kijelzöt, és ebből kivezetékezem a gombokat, és ezeket vezérelném egy ESP-vel. Domoticzban meg lehet írni a scripteket hozzá.
Szerintem ez alapján el lehet indulni a témában. Itt egy jó témaindító. Ötletek valakinek?

(#3245) JoHn123 válasza Pulsar (#3240) üzenetére


JoHn123
tag

pi@raspberrypi:~/domoticz/scripts $ cat irsend.py
#!/usr/bin/python3
# -*- coding: utf-8 -*-
import sys
import ipaddress
from typing import Any
from miio import ChuangmiIr,DeviceException
import time
############################################
##
## Config
##############################################
ip = '192.168.1.165'
token = 'f370406dc4102d0fc6d4e4fe9db6b347'


####################NO MODIFICAR NADA MAS A PARTIR DE AQUI######
f=open('codes.txt')
codeline=f.readlines()
id = codeline[int(sys.argv[1])-1]
print('vamos a enviar el codigo numero'+ id)
try:
ir = ChuangmiIr(ip,token)
except:
print ('esto ha petado sin decir nada flipa!')
print('conexion con el ir Ok procedemos a enviar el codigo ->' )
ir.play(id,'1')
print ('todo ha ido bien creo!')

Így meg nem tudja mit küldjön ki:
pi@raspberrypi:~/domoticz/scripts $ ./irsend.py
Traceback (most recent call last):
File "./irsend.py", line 19, in <module>
id = codeline[int(sys.argv[1])-1]
IndexError: list index out of range

Az az érdekes hogy ez a script nálam működött, de elkezdett döglődni az sd kártya a Pi-ben, és újra raktam.
Nem lehet hogy valami egyéb python progi kéne ennek?

[ Szerkesztve ]

(#3246) AcCEsS válasza AcCEsS (#3239) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Bocs, ha a tegnapi Broadlink kezeléssel kapcsolatos leírásom egy kicsit zavaros volt, de hulla fáradt voltam már este. :) Nekem annyi kérdésem lenne azokhoz akiknek új Pro+ eszközük van és v52 firmware fut rajta, hogy azzal is működik a távirányítás? Azért kérdezem, mert az enyémen még a v51-es verzió van, és eddig nem mertem upgrade-elni. :U

A Broadlink-es távirányítással kapcsolatban egyénként remek dolog az is, hogy a betanítás során a gomb nyomva tartási idejét is megtanulja az eszköz, és a kód kiküldésénél is ugyanúgy csinálja. :K Pl. az én Yamaha (házimozi) erősítőmön a hangerő -80dB-től folyamatosan emelhető, és +- 1dB-es lépésekben állítható. Az ilyen kis érték léptetése a valóságban alig érzékelhető, és mire a Domoticz felületén létrehozott gombokkal szép lassan felléptetném -35dB-re véget is érne a film. Ezért a betanításnál hosszabb ideig nyomva tartva a hangerő-szabályzó gombokat csináltam +- 5dB-es és +- 10dB-es lépéseket is, melyekhez szintén rendeltem kezelőgombokat a Domoticz felületén (és a Xiaomi Cube jobbra-balra csavarintásához is hozzárendeltem). Persze egy ideig próbálkoznom kellett a lenyomások idejével, mire sikerült elérnem a pontos és elvárt 5 és 10 dB értéket. Ezt csak azért írtam le, hátha valaki nem ismerte ezt a lehetőséget...

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#3247) Yoshida válasza AcCEsS (#3246) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Ezt amúgy a gyári broadlink e-control app is tudja, nekem is a tv hangerőt 4 egységgel emeli egy sima gombnyomás a gyári appban. Így elvileg ezt is át lehet vinni a dump-al.

(#3248) JoHn123 válasza AcCEsS (#3246) üzenetére


JoHn123
tag

Nekem nem pro van, de véleményem szerint ne frissitgesd, ha alapvetően jól működik.
A cube hangosítós eseményt megosztanád? , jól hangzik.

(#3249) itanczos válasza jedie82 (#3244) üzenetére


itanczos
senior tag

Pont pár napja próbáltam egy a HomeAssistant Hungary FB csoportból megismert srácnak megoldani távsegítséggel.
Van a paradox riasztókhoz egy python modul :ParadoxIP150v2
Ebből készült Hass.io addon is.
Azzal próbáltuk az ő riasztójához belőni, de a modul nem tudott csatlakozni rendesen a paradox-os (a riasztó hálózati modulja) web interfészhez.
Valszeg függ a modul firmware verziójához, meg a fene tudja még mitől.

Végül 1 órás próbálkozás után sem jutottunk el odáig, hogy egyáltalán be tudjon lépni az addon a riasztó rendszerbe, így az MQTT kapcsolat sem jött létre... :(

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#3250) AcCEsS válasza JoHn123 (#3248) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Megosztom, de elég primitív, sok helyről összeollózott kód. Létre kell hozni egy szöveges XiaomiCubeTime felhasználói változót, mert abban tárolja az időzítés kezdő idejét. Ugyanis a kocka nem állandóan aktív, csak két koppintásra kezdi el figyelni/feldolgozni a mozgás-utasításokat 5 percig. Az időzítés minden újabb mozgatásra újraindul. Ez nagyon jó és fontos funkció az érdeklődők ellen, akik felveszik a kockát és forgatják meg rázzák, hogy "Ezmiez?". :)

Tehát a jelenlegi funkciók:
- két kopp = kocka aktiválás 5 percre
- 180fok fordítás - fejjel lefelé = erősítő Be/Ki
- 90 fok fordítás - a kocka egyik oldaláról a másikra = erősítő némítás (mute)
- Csavarintás az óramutató járásával megegyezően = erősítő hangerő +5dB
- Csavarintás az óramutató járásával ellentétesen = erősítő hangerő -5dB

A funkciók az "Események" oldalon vannak felvéve, melyek külön-külön On/Off státushoz rendelt Broadlink IR kódokra névvel hivatkozva hívják meg a BlackBeanControl szkriptet pl. így: script://python/BlackBeanControl.py -c Yamaha_RX-V550_BE

A kód:

return {
-- active = true,
on = {
devices = {
'Xiaomi Cube'
},
},

execute = function(domoticz, cube)
local TimeLimit = 5 -- perc
local Time = require('Time')
local currentTime = Time()
local cubeset = Time(domoticz.variables("XiaomiCubeTime").value)

if (cube.levelName == "tap_twice") then
domoticz.variables("XiaomiCubeTime").set(currentTime.rawDate .. " " .. currentTime.rawTime)
cubeset = Time(currentTime.rawDate .. " " .. currentTime.rawTime)
end

if (cube.levelName == 'flip180') and cubeset.minutesAgo < TimeLimit then
domoticz.variables("XiaomiCubeTime").set(currentTime.rawDate .. " " .. currentTime.rawTime)
if domoticz.groups("Yamaha RX-V550 erősítő").state == "On" then
domoticz.groups("Yamaha RX-V550 erősítő").switchOff()
domoticz.groups("Yamaha RX-V550 MUTE").switchOff()
domoticz.groups("Yamaha RX-V550 hangerő (+-5)").switchOff()
domoticz.groups("Yamaha RX-V550 hangerő (+-1)").switchOff()
elseif domoticz.groups("Yamaha RX-V550 erősítő").state == "Off" then
domoticz.groups("Yamaha RX-V550 erősítő").switchOn()
end
end

if (cube.levelName == 'flip90') and cubeset.minutesAgo < TimeLimit then
domoticz.variables("XiaomiCubeTime").set(currentTime.rawDate .. " " .. currentTime.rawTime)
if domoticz.groups("Yamaha RX-V550 MUTE").state == "On" then
domoticz.groups("Yamaha RX-V550 MUTE").switchOff()
elseif domoticz.groups("Yamaha RX-V550 MUTE").state == "Off" then
domoticz.groups("Yamaha RX-V550 MUTE").switchOn()
end
end

if (cube.levelName == 'clock_wise') and cubeset.minutesAgo < TimeLimit then
domoticz.variables("XiaomiCubeTime").set(currentTime.rawDate .. " " .. currentTime.rawTime)
domoticz.groups("Yamaha RX-V550 hangerő (+-5)").switchOn()
end

if (cube.levelName == 'anti_clock_wise') and cubeset.minutesAgo < TimeLimit then
domoticz.variables("XiaomiCubeTime").set(currentTime.rawDate .. " " .. currentTime.rawTime)
domoticz.groups("Yamaha RX-V550 hangerő (+-5)").switchOff()
end

if cubeset.minutesAgo >= TimeLimit then
if domoticz.devices("Xiaomi Cube").state ~= "Off" then
domoticz.devices("Xiaomi Cube").switchOff()
end
end
end
}

Huhhh, ezt a kódot valahogy kattintható "hivatkozás" mőgé tudtam volna rejteni? :U

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.