Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21501) Degeczi válasza JoinR (#21499) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Akkor futtatod az action-t, ha 65 fölött van a páratartalom - mégis arra tesztelsz az action-ben, h 65 alatt van-e: az a rész természetesen mindig fals így ott nem fut tovább...

Külön automatizálásba való a lekapcsolás a below feltétellel.

(#21502) zsamiatt válasza Degeczi (#21498) üzenetére


zsamiatt
őstag

milyen érzékelőt tettél a mosógép ajtóra? Simán nyitás érzékelő?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21503) Degeczi válasza zsamiatt (#21502) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Xiaomi Zigbee-s ajtónyitás.

(#21504) noorbertt válasza kenand (#21500) üzenetére


noorbertt
őstag

Odáig nem vittem a dolgot.
Bár szerintem így is megérheti.

(#21505) zsamiatt válasza Degeczi (#21503) üzenetére


zsamiatt
őstag

Hogy tudtad ráfabrikálni ha nem vagyok indiszkrét? Jó ötlet
Én eddig változóban gondolkodtam, hogy amig nem lesz 0 a fogyasztás (kikapcsolt készülék) és futott előtte a program akor jelez. Csak az időzítéssel vannak még gondjaim.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21506) Degeczi válasza zsamiatt (#21505) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Gyárilag kétoldalas ragasztó van ezeken - hiszen különben normál ajtóra sem tudnád rögzíteni.

(#21507) DonDennis válasza kenand (#21500) üzenetére


DonDennis
senior tag

De miért megy rá áfa? Ez nem UK-ből jön? Ott meg ha jól tudom "A kilépés dátumát követő átmeneti időszakban (2020. december 31-ig) az Egyesült Királyságot az áfa szabályok alkalmazásában továbbra is úgy kell kezelni, mintha EU tagállam lenne."

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#21508) zsamiatt válasza Degeczi (#21506) üzenetére


zsamiatt
őstag

az oké csak az elöltöltős mosógépnél kerek a betöltő rész. Plusz utána is ívek vannak.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21509) kano válasza DonDennis (#21507) üzenetére


kano
nagyúr

Nem megy rá semmi én rendeltem egy termosztátot. És elvileg Németből jön.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#21510) Degeczi válasza zsamiatt (#21508) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Simán ráragad, nem olyan kicsi az ajtó kerülete.

Az nagyon nyakatekert lenne, h "mióta van xx W alatt egy folyamatosan változó teljesítmény?"

A státuszok amúgyis praktikusak (hiszen meg is jeleníthető a felületen) - és az már egyszerűen kezelhető, h "mióta vagyunk ebben a státuszban?"

[ Szerkesztve ]

(#21511) vkp válasza huliganboy (#21484) üzenetére


vkp
aktív tag

Egyrészt van wemos mini pro, ami külső antennás: [link] , másrészt tplinkből van olyan powerline, aminek az egyik vége wifi ap: [link]
Én használok ilyet egy helyen és teljesen jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#21512) kenand válasza kano (#21509) üzenetére


kenand
veterán

Bocs igazad van félrenéztem, csak kiírja 27% az ÁFA

(#21513) DonDennis


DonDennis
senior tag

Amúgy mi a különbség a két tado szett között? (1) vs. (2) Mert a hivatalos oldalon már csak a "Improved Version: Easier Installation Process" verziót látom, de ez elvileg olcsóbb 40 fonttal mint a régi, az meg fura mert az új termékeke drágábbak szoktak lenni nem?

Elvileg mind kettő ugyan azt csinálja ha jól értelmezem, hogy a gyárilag kapott hordozható termosztátot bárhova lehet vinni és annak a szobának a hőmérsékletét méri és állítja és a "Hot Water Control" egység látja el a vezetékes kapcsolatot a kazánnal. Tehát igazából ez egy tovább fejlesztett kvázi Range Extender V2 ami jobb mint az V1 és még olcsóbb is :D?

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#21514) zsamiatt válasza Degeczi (#21510) üzenetére


zsamiatt
őstag

félre értettél. Én most azt csinálom ha lejár a mosógép akkor van egy változó ami mondjuk 0-ról átvált 1-re. Ha kikapcsolod a gépet, márpedig az ajtó nyitáshoz nálunk muszály akor a fogyasztás 0 és lenullázza a változót.

Ez szeretném megoldani valahogy domoban ha a változó átváltozásának ideje már 10 perc akor küldjön valamit
ha 20 perce változott a változó akor megint.

Mert ugyan ezt használnám garázskapunál is. Ha X időnként szóljon ha nyitva maradt.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21515) LógaGéza válasza Feherfy (#21497) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem a sima kapcsolójukkal van, gondolom ugyanazon az elven működik. A dobozában volt egy bypass, azt kellett bekötnöm a lámpa elé, és akkor nem vibrált.

Mosógép
Nálam egy SHP2 van a mosó + szárítógép előtt (Electrolux mosógép és AEG szárító). Úgy állítottam be, hogy ha 25W alatt van a fogyasztás 3 percig, akkor jelezzen, és kapcsoljon le. Nálam ez sweet-spot, másnál ki kell tapasztalni (a szárító a program vége után néha még pörgeti a dobot, ez olyan 30W körül vesz fel, a mosógép minimális fogyasztása 22-23W az elején, később több). Annyi extrát raktam még bele, hogy mivel úgy is a rajta lévő kapcsolóval kapcsoljuk be, hogy az első 30 perc alatt a gomb megnyomása után ne kapcsoljon ki, ugyanis mosás elején amikor szivattyúzik, képes 25W alá is menni.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#21516) LógaGéza válasza Degeczi (#21498) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha csak egyszer szól, azt ugyanúgy nem feltétlenül hallod meg vagy épp nem érsz rá. Ezért nálam 5, 15, 30 perc múlva is ismét bejelenti, ha addig senki nem nyitotta ki a mosógép ajtaját.

Node-RED-ben erre csináltam egy switch node-ot, amit elküld Telegramon, és választhatunk, hogy Igen/Nem. Ha Igen, akkor nem szól többet, ha Nem, vagy nem válaszolok, akkor szól 10 perc múlva. Ezt elvileg már HA appal is meg lehet csinálni.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#21517) Degeczi válasza LógaGéza (#21516) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nálam ha csak lehet, nincs telefon használatban. A figyelmeztetés is egy rövid hangeffekt, majd egy adott készletből véletlenszerűen választott szöveggel generált TTS hangbejelentés, h már x perce készen van a mosógép, a szárítógép, stb. Így nincs telefonon nyugtázás - de nem is kell, hiszen az ajtónyitás egyértelművé teszi.

(#21518) gya/352


gya/352
tag

Olyan nyomogombot keresek mint a Shelly Button1 csak olcsobb legyen. Tehat elemrol/akkurol mukodjon, wifin kommunikaljon, tudjon http parancsokat kuldeni mas eszkoznek. Optimalis ha at lehet flashelni tasmotara vagy valami hasonlo rendszerre. Hiaba keresgelem Alin, nem sikerult meg talalnom ilyet.

(#21519) Rolly válasza kano (#21509) üzenetére


Rolly
veterán

eun belül végfelhasználónál tudtommal a végcél ország áfáját kell felszámítani (esetleg saját áfát) tehát elvileg ha hivatalos akkor bizony az áfa rámehet. Én az utóbbi időben minden Amazon.de rendelés után fizettem a 27% áfát...

(#21520) Rolly


Rolly
veterán

Ha szeretném, hogy egy oldalon (home assitant, vagy sima weboldal) rá tudjak nézni hogy a házban bent van-e valaki akkor azt hogy lehetne szépen és biztonságosan megoldani? Mást nem szeretnék kintről látni...

(#21521) kano válasza Rolly (#21519) üzenetére


kano
nagyúr

Mondom rendeltem belőle és nem jön rá. Nem tudom, hogy miért (nincs időm jogszabályokat bogarászni), vagy a használt jellege miatt, vagy sima kedvezmény, de nem számolnak rá semmit. Illetve a számlán ott van, de le is vonja.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#21522) Degeczi válasza Rolly (#21519) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez attól függ, az eladónak mekkora forgalma volt előző évben a célország felé. Ha meghaladta a nem túl nagy (asszem többnyire 10e EUR, de országfüggő) küszöböt, akkor köteles a célország áfáját alkalmazni. Az Amazon persze rég elérte ezt, kisebb eladók nem feltétlenül.

(#21523) vampire17


vampire17
addikt

majd kesobb jovok, egyelore csak egy gyors kep beszuras :)

(#21524) tototos válasza Rolly (#21520) üzenetére


tototos
őstag

VPN?

(#21525) #68270080 válasza vampire17 (#21477) üzenetére


#68270080
törölt tag

1000 köszönet, így tök érthető és világos! Akkor még van remény, már ami az Ariston okosítását illeti :R

Chal

Lehet, mire megérik az egész olyanra, mint ahogyan egy okos rendszerben elvárná az ember, addigra új kazánt kell vennem. Persze új kazán vásárlásakor már elsődleges lesz a felokosíthatóság egyszerűsége. Az Ariston most 6 éves...
Ami a német dolgokat illeti: sajnos nem beszélek németül :(

(#21526) Rolly válasza tototos (#21524) üzenetére


Rolly
veterán

nem várható el, hogy vpnt telepítsen akinek a telefonján meg kellene ennek jelennie :) ... :( de csak úgy meg nem akarom kirakni még htpasswd-vel védve sem

(#21527) zsamiatt válasza Rolly (#21526) üzenetére


zsamiatt
őstag

1 perc beállítani. Kamera használat előtt megint 1 perc rákattintani. Miért probléma?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21528) vampire17 válasza vampire17 (#21523) üzenetére


vampire17
addikt

Akinek van tapasztalata ESPEasy vel: mitol lehet h az engedelyezett Serial server teljesen kinyirja?Addig amig nincs engedelyezve, teljesen folyamatos a ping, de amit engedelyezem, teljesen taccsra teszi a serial server, kimarad 3-4 ping is, meg folmegy 150ms-re

Valami beallitas gond lehet?

(#21529) ojb válasza vampire17 (#21528) üzenetére


ojb
tag

A Tools/Advanced-ben is átállítottad a sebességet 9600 bps-re?

(#21530) ojb válasza Rolly (#21520) üzenetére


ojb
tag

Ki tudod küldeni az állapotot (van-e benn valaki) egy free MQTT szerverre?
Bocs nem kameraképre, hanem logikai állapotra értettem a kérdést... :((

[ Szerkesztve ]

(#21531) zsamiatt válasza ojb (#21530) üzenetére


zsamiatt
őstag

mondjuk telegramra. Akár video animációval együtt.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21532) vampire17 válasza ojb (#21529) üzenetére


vampire17
addikt

Igen, annyin van, de nem segit sajna...

Arra gondoltam h enm akkor marad ki a ping, amikor adatot kuld? Mert az adatok amugy jonnek rendben...

[ Szerkesztve ]

(#21533) ojb válasza vampire17 (#21532) üzenetére


ojb
tag

Meglehet még próbálni az alábbi beállítások módosítást.
Nekem pl a 10ms bejött
A feldolgozáshoz pedig None vagy Generic lehet jó a Te esetedben

(#21534) Vodike válasza vampire17 (#21523) üzenetére


Vodike
tag

4 + 95 entitás :Y
Basszus, nagyon várom a részleteket, aztán rendelem :D

szerk.: telón nem láttam jól. Szóval 95 letiltott entitás, azok mik?

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#21535) vampire17 válasza Vodike (#21534) üzenetére


vampire17
addikt

Alapbol mindent letilt nalam a HA par frissites ota.

Itt van a felsorolas: [link]

(#21536) LouiS22 válasza gya/352 (#21518) üzenetére


LouiS22
veterán

Talán mert nem létezik? :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#21537) fo_di válasza LouiS22 (#21536) üzenetére


fo_di
őstag

az amazon dash gomb ilyen volt, de egyrészt nálunk egyáltalán nincs, másrészt külföldön is megszüntette az amazon
esetleg deepsleepbe dobott esp egy nyomógombbal működhet (a nyomógomb interruptra kötve kelti fel a cuccot, akkor elemmel is elketyeg)

(#21538) gya/352 válasza fo_di (#21537) üzenetére


gya/352
tag

Köszi, az ESP nekem is eszembe jutott. Talán egyszer megpróbálok egy ilyet összehozni. Ilyen célra mit érdemes rakni az ESP-re Tasmotát, vagy EasyESP-t, vagy bármi mást?

(#21539) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Beszereztem pár thermal actuator innen: [link] az I-t (NO működésű), ez egy Danfoss szerű.
[kép] [kép] [kép]
Mivel a NO-t vettem, ami ha jól gondolom áram nélkül van nyitva (így is működik) és áram adás esetén zár (azaz a kis pöcök kijön) :)
Viszont a tetején nem tudom megnézni, hogy éppen milyen állapotban van, mert mindig tök lapos.. akkor ezen most nem jelzi? Nem mintha a szekrényben látszódna, csak azért még is fura.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#21540) Fifi válasza Fifi (#21466) üzenetére


Fifi
őstag

Arra gondoltam még, hogy le kellene tesztelnem a most vett összes SHP6 (15A, 3450W) aljzatot, nehogy úgy járjak, mint a mosógépnél ami elvileg (10A, 2300W) és nem bírja, illetve megreklamálnám azért banggoodon a gyengére sikerült példányt. :K

Mivel tudnám gyorsban tesztelni valami háztartási eszközzel?
A vasalónk, ha minden igaz 2200-2600W, így az tűnik a leggyorsabb megoldásnak. :U
Egyéb ötlet?

=== Újabb téma ====
Tegnap volt egy 40 percem, hogy kicsit elkezdjek olvasni a HA-ról.

Mivel van otthon egy 24-ben járó HP Gen8 mikroszerver egy öreg GUI nélküli Debiannal (jessie), így kézenfekvőnek tűnt, hogy valahogy azon fusson. Nem nagyon foglalkoztam virtualizációval (pici KVM, Virtualbox) eddig, de google azt mondta, hogy használjak dockert, ami segítségével kb. 10 perc múlva már működött a HA.
Lesz valami hátrányom HA-ban, ha ilyen öreg a host oprendszere? Annyi gányolás van már benne az évek alatt, hogy félek nagyon sok időm rámenne egy-két dist-upgradre. :B

=== Megint más ====

Látom, ha nem a Blitzwolf brandelt alkalmazását használom a telefonon, hanem a Tuyat, akkor ahhoz van HA-ban integrátor, de csak ki-be kapcsolni tudom, a fogyasztást nem érem el.
1.) Ha jól értem a fogyasztási adatok eléréséhez már kellene a tasmota + MQTT is?
2.) Ha tasmotásítom az eszközöket, akkor megszűnik a kínai cloud és így csak a helyi szerveren lesznek meg majd az adatok, azaz HA nélkül nem is tudom majd kezelni őket? Ekkor nem fognak működni ez eddig használt mobil appok (Blitzwolf, Tuya), ezek helyett gondolom vannak HA-hoz android appok. Ki melyiket ajánlja?
3.) Vagy android app helyett a HA webfelületéről kezel minden felhasználótok mindent?
4.) Az előző pontokból következik, hogy így az adatokhoz a hozzáférést LAN-on kívül ki hogy oldja meg? VPN? Elérhetővé teszitek az internet felől a HA http portját? Ettől kicsit fázom.

(#21541) fo_di válasza gya/352 (#21538) üzenetére


fo_di
őstag

a "diy dash button" kulcsszóra elég sok különböző megvalósítást lehet a neten találni

esetleg még itt lehet nézelődni: https://tasmota.github.io/docs/DeepSleep/#using-a-switch

[ Szerkesztve ]

(#21542) LógaGéza válasza Fifi (#21540) üzenetére


LógaGéza
addikt

Lesz valami hátrányom HA-ban, ha ilyen öreg a host oprendszere?
Semmi, ez a Docker/Virtualizáció egyik előnye, hogy ha fut a virtualizációs app a host rendszeren, onnan, hogy benne mi van az nem sokat számít.

1.) Van direkt Tasmotához is app Androidra: [TasmotaControl].
2.) Vagy a fenti appot, vagy ha HA irányába mész tovább, akkor a hivatalos appot.
3.) Ez is opció, a fenti app is a HA webes felületét jeleníti meg, csak kiegészítették még pár funkcióval.
4.) VPN + DuckDNS. Van hozzá alapból addon.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#21543) ojb válasza amargo (#21539) üzenetére


ojb
tag

min Öt perc áram alá helyezett állapot után sem jelzi?

(#21544) Fifi válasza LógaGéza (#21542) üzenetére


Fifi
őstag

Arra gondoltam, hogy kellhet frissebb phyton vagy valami lib a hoston a HA-nak.

Akkor csak hogy 100% jól értem-e:
1.) HA nélkül is fogom tudni kezelni az eszközöket LAN-on a TasmotaControllal, mert minden eszközhöz fix IP-t rendelek úgyis MAC address alapján
2.) Ez párhuzamosan is működhet a HA-val, így a fenti 2-3 pontok is plusz lehetőség az irányításra

VPN már van DuckDNS-sel és DDNS-sel is az openwrtét futtató routeren, hogy távolról elérjem az otthoni LAN szolgáltatásait.

====
Viszont ahhoz szerintem túl kevés hálózati ismeretem van, hogy az openwrt által kezelt alhálóim között a HA-hoz szükséges átjárhatóságot biztosítsak.

Most ezek az egymástól teljesen izolált subnetjeim vannak, más más tűzfalszabályokkal az internet felé:
A) 172.20.1.0 /24 itt vannak a saját eszközeink, a mikroszerver rajta dockerben a HA
B) 10.20.20.0 /24 ebből a tartományból kapnak IP-t a vendégeink
C) 10.10.10.0 /24 ebben a tartományban vannak a "gépészeti" dolgok
(LG klímák, SE inverter és a most beszerzett Blitzwolf aljzatok és ledszalagok)

Majd azt kellene megoldanom, hogy az "A" hálóban lévő HA-val tudjanak kommonukálni a "C" hálóban lévő eszközök.
A Gen8-ban van egy kihasználatlan hálókártya, gondolom annak lehetne "C" hálóban lévő IP-je és a routingot valahogy a szerveren belül megoldani ... :F

[ Szerkesztve ]

(#21545) vampire17 válasza Fifi (#21540) üzenetére


vampire17
addikt

Ha a localtuya-t hasznalod integraciora megmarad a tuya appos vezerles is es a localtuya tud energy monitoringot is.

Energy monitoring (voltage, current, watts, etc.) is supported for compatible devices.

Helyedben en KVM -be raknam a HA-t (hass.io) mert Dockeres supervised telepitesnek vannak megkotesei (hivatalosan). Pl legfrissebb Debian, nem lehet a HA-hoz szukseges programokon kivul semmi mas telepitve, etc...

[ Szerkesztve ]

(#21546) Feherfy válasza Feherfy (#21497) üzenetére


Feherfy
tag

Ezzel kapcsolatban valaki? :B

(#21547) Degeczi válasza Fifi (#21544) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pont az a Docker egyik előnye, h nem kell a host-ra semmi, mert minden, ami az alkalmazás futtatásához kell, benne van a HA docker image-ében, és csak az abból létrejött containerben fog létezni (így össze sem akadhat a host-on esetleg lévő más verzióval)
Bármilyen verzióváltás során csak kiadod a dockert frissítő parancsot, és nem kell foglalkoznod vele, épp milyen környezeti feltételei vannak, hiszen mindent ott lesz benne. Így amikor a HA pár hónapja Python verziót cserélt, azzal sem volt dolga annak, aki így futtatja.

(#21548) LógaGéza válasza vampire17 (#21545) üzenetére


LógaGéza
addikt

mert Dockeres supervised telepitesnek vannak megkotesei (hivatalosan)

Ami kb annyit jelent, hogy van két piros sor a felület eldugott részén... Nem kell boszorkányüldözést tartani a dockeres Supervised telepítés ellen, nagyobb volt a füstje az egésznek, mint a lángja.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#21549) vampire17 válasza LógaGéza (#21548) üzenetére


vampire17
addikt

Pesze folmegy masra is, ugye engem inkabb az erdekel, hogy mi lesz majd kesobb. Azt irtak meg amikor a mizeria volt, hogy par komolyabb kernel vatozas utan szet fog csuszni a dolog, mas disztroknal.

(#21550) fo_di válasza gya/352 (#21538) üzenetére


fo_di
őstag

egyébként ha esetleg van zigbeed, az aqara gomb vagy a kocka célravezetőbb (jobb megbízhatóság és kevesebb elemfogyasztás, mint wifin)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.