Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21101) noorbertt válasza zsamiatt (#21092) üzenetére


noorbertt
őstag

A kötést elbasztam #21091 Degeczi kommentje alapján sikerult rendesen bekötni. (köszönöm szépen)

Shelly-n hol találok ilyen beállítást? Mit keressek?

(#21102) ojb válasza vampire17 (#21096) üzenetére


ojb
tag

Én már annak is örülni tudnék, ha nem JTAG kellene... :)

(#21103) zambozoli válasza LouiS22 (#21073) üzenetére


zambozoli
senior tag

Köszönöm! Párosításig eljutottam, Domoban látszott, csak nem tudtam csinálni vele semmit.
Aztán megtaláltam ezt. Innét már tudtam, hogy a csoport a barátom!
Most már világít a led a szivárvány minden színében!

Üdv:ZZ

(#21104) vampire17 válasza ojb (#21102) üzenetére


vampire17
addikt

Annyibol mondjuk jo, hogy az enyemben van beepitett UART - USB. Flash hez csak nyomva kell tartani rajta a fizikai gombot csatlakoztatasnal. De OTA akkor is kenyelmesebb lenne...

(#21105) Chal válasza vampire17 (#21100) üzenetére


Chal
addikt

Thx! Biztos volt, lehet hogy olvastam is :) De ősszel/télen annyi kazános téma van itt....

Egyelőre amúgy nincs meg az Ariston, csak ilyen lesz, de akkor úgy készülök, hogy a Tado illesztésével nem lesz semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#21106) zsamiatt válasza noorbertt (#21101) üzenetére


zsamiatt
őstag

channel1/settings/button type/és a 3-s javasolt.
"Azaz, a (3) esetben a kapcsoló és az app úgy viselkedik, mint ha virtuális alternatív kapcsolói lennének egymásnak: nem a kapcsoló állása határozza meg, hogy fel vagy le van kapcsolva a villany, hiszen a másik kapcsolóval (történetesen az app-pal) is kapcsolhatjuk a villanyt."

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21107) LouiS22 válasza zambozoli (#21103) üzenetére


LouiS22
veterán

Hajrá :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#21108) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Kicsit eltüntem, sok a meló... :O
Köszönöm a korábbi meg nem köszönt segítségeteket!

Más:

Meg jött az újra küldött BHT-002 termosztát. Ez már egy régebbi alaplapos verzió, de még sem az "eredeti". A Degeczi félén a jelölt területen van egy plusz alkatrész, de nem tudom mit befojásol:

[kép]

A HA autodiscovery nem megy itt sem, így kézzel adtam hozzá. Meg is jeleniti rendesen, viszont a hőmérséklet beállítást minidg felül írja a fizikálisan a termosztáton beírt érték... Ez miért van?

HA config:

climate:
  - platform: mqtt
    name: Room_Thermostat
    availability_topic: "therm/nappalin1/tele/LWT"
    payload_available: "Online"
    payload_not_available: "Offline"
    action_topic: "therm/nappalin1/stat/things/thermostat/properties"
    action_template: "{{value_json.action}}"
    temperature_command_topic: "therm/nappalin1/stat/things/thermostat/properties/targetTemperature"
    temperature_state_topic: "therm/nappalin1/stat/things/thermostat/properties"
    temperature_state_template: "{{value_json.targetTemperature}}"
    current_temperature_topic: "therm/nappalin1/stat/things/thermostat/properties"
    current_temperature_template: "{{value_json.temperature}}"
    away_mode_command_topic: "therm/nappalin1/stat/things/thermostat/properties/ecoMode"
    away_mode_state_topic: "therm/nappalin1/stat/things/thermostat/properties"
    away_mode_state_template: "{{value_json.ecoMode}}"
    mode_command_topic: "therm/nappalin1/stat/things/thermostat/properties/mode"
    mode_state_topic: "therm/nappalin1/stat/things/thermostat/properties"
    mode_state_template: "{{value_json.mode}}"
    payload_on: true
    payload_off: false
    modes: [ "heat", "auto", "off" ]
    min_temp: 5
    max_temp: 35
    temp_step: 0.5
    precision: 0.5

(#21109) Vodike válasza fo_di (#21019) üzenetére


Vodike
tag

Megléptem ezt is és semmi. Úgyhogy marad a proxmox-ba költözés.

exTiga

(#21110) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Idén korszerűsítettünk fűtést(konvektor le radiátor + kondenzációs kazán fel). Egy Immergas VICTRIX EXA 24 X ErP kazán lett beüzemelve és egy Computherm E280-as termosztát és a radiátorokon termofejek. Kár hogy csak most akadtam erre a fórumra mert másképp csináltam volna a dolgokat. Az lenne a kérdésem, hogy létezik olyan megoldás(pl TADO) amivel nem csak a központi termosztát hatására kapcsolna be a kazán hanem ha az egyik szobában lecsökken a hőmérséklet?

Köszönöm

(#21111) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Valaki használt már Immax 07047L szenzort? Elvileg tud mozgást, fényerősséget, hőmérsékletet, és páratartalmat is mérni, mindezt Zigbee3.0 alapon. Kíváncsi lennék, hogy mennyire pontos, és milyen sűrűn jelent.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#21112) Silver42


Silver42
friss újonc

Sziasztok! Új vagyok itt, egy barátom javasolta, hogy ide jöjjek mert itt biztosan segítségemre lesztek. :)

A probléma: IKEA Tradfri mozgásérzékelő Apple Homekit kompatibilitásának létrehozása. Eddig oda jutottam, hogy van egy Raspberry Pi 3-mon futó hoobs szerverem, amit hozzáadtam a homekithez és van egy USB zigbee átjáróm is mert azt gondoltam kell hozzá, viszont azóta sem tudtam megoldani a dolgot így már nem vagyok biztos benne.
Több pluginnel is próbálkoztam, de egy sem hozott instant eredményt főleg, mert sehol sem találok értelmes leírást arról, hogy mit kéne a config-ba pontosan beírnom ehhez. Valahol olyat is láttam, hogy kéne a mozgásérzékelő ID-ja is, de arról sem találtam infot, hogy azt honnan/hogyan tudnám kiolvasni.

Kérlek segítsetek! :W

(#21113) amargo


amargo
addikt

Megjöttek az olcsósított LYWSD03 szenzorok. Egyből felpattintottam rá az ATC firmware-t. Szépen integrálódott is :)

Nem gondoltam volna, hogy a LYWSD02-nél erősebb lesz a jele (bár annál csak az tud), de a ház másik végéből is gond nélkül veszem a jelet egy sima ESP32-vel.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#21114) runner 125


runner 125
nagyúr

Noh, kezdődjék az időjárás mérés és minden más is. :) Face-en találtam, új, bolti ár fele alatt. Full szett. Jókat olvastam róla, reméljük beválik.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21115) LouiS22 válasza runner 125 (#21114) üzenetére


LouiS22
veterán

Jó lesz :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#21116) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Az egyik shelly 1l bekötése megtörtént, viszont a hátsó teraszon úgy van kialakítva az alternatív kapcsolás hogy nem a belső kapcsolónál (ahová tenném a Shelly-t) van a fix fázis.
Ilyenkor milyen megoldás jöhet szóba? Adjak neki konnektorból fázist?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#21117) Vodike válasza Vodike (#21109) üzenetére


Vodike
tag

Siker:
docker HA persistent folder-be a homeassistant mappába be kell rakni egy jobs.json az alábbi tartalommal:
{"ignore_conditions": ["healthy"]}

Majd supervisor konténer restart és jó.

exTiga

(#21118) fo_di válasza noorbertt (#21116) üzenetére


fo_di
őstag

miért nem teszed be a másik kapcsoló alá, ahol ezek szerint fix fázis van?

(#21119) LógaGéza válasza Vodike (#21117) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszi, a biztonság kedvéért megléptem én is ezt a hatalmas lépést :D

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#21120) noorbertt válasza fo_di (#21118) üzenetére


noorbertt
őstag

Kívül van és érheti az eső a kapcsolót.

(#21121) vampire17 válasza fo_di (#21118) üzenetére


vampire17
addikt

Azert ennyire nem egyszeru akkor sem, ha oda tenne, mert ugye az 1l nek kell a szivargo aram ag is, az izzotol.

(#21122) Degeczi válasza vampire17 (#21121) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Csak opcionális, van rajta nulla bemenet is.

[ Szerkesztve ]

(#21123) Hali1975


Hali1975
tag

Sziasztok!
Lenne egy kerdesem:
Egy baratomnak van 3 wifis kamera es 2 egyforma+1 masik, az a gondja, hogy mindegyik kulon appban eri el.
Meg lehetne oldani, hogy esetleg egyben lassa oket.
Van egy qnap nas,elvileg egy domoticz vagy HA felmegy ra, erdemes-e szoszolnie ezzel hogy a kamerakat egyben kezelje?
ebbol van ketto
[link]
ebbol egy
[link]

koszonom a valaszt
Udv

(#21124) zsamiatt válasza Hali1975 (#21123) üzenetére


zsamiatt
őstag

Szerintem csak ezért nem. Van a qnapon is video rögzítő én először oda próbálnám betenni, vagy megpróbálkoznék ingyenes szoftveres DVR-rel ha bírja a NAS.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21125) zsamiatt válasza noorbertt (#21120) üzenetére


zsamiatt
őstag

a dobozába nem fér bele?

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21126) Hali1975 válasza zsamiatt (#21124) üzenetére


Hali1975
tag

Koszonom szepen.
igazsag szerint elobb -utobb szeretne egy HA-s temat ,de meg csak xiaomi 3as gwje van es nehany homero+ ajtonyitas erzekelo.
De tovabbitom akkor ezt a megoldasi lehetoseget
Koszi

(#21127) kgymac válasza Hali1975 (#21123) üzenetére


kgymac
őstag

ip kamerás topicban hamarabb kapsz választ. [link]

(#21128) Hali1975 válasza kgymac (#21127) üzenetére


Hali1975
tag

Koszonom
felteszem ott

(#21129) zsamiatt válasza Hali1975 (#21126) üzenetére


zsamiatt
őstag

Az oké, de a HA, domoticz stb nem DVR. A kamerákat lehet használni adott esetben érzékelőnek.
Én a synologyn a kamera DVR-t lötem össze domoval, hogy mozgás esetén legyen eksön.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21130) noorbertt válasza zsamiatt (#21125) üzenetére


noorbertt
őstag

De, viszont nem tudom hogy kint kap e párát így parazom ezektől.
Nullát amúgy máshonnan is lehet adni neki, akkor fázist nem lehet bentről adni neki valahonnan? Úgy hogy a kinti fázist leveszem
Boccs a hülye kérdésért.

(#21131) vampire17 válasza Degeczi (#21122) üzenetére


vampire17
addikt

Persze azt vágom. Arra gondoltam h ott sincs nulla. (Ha nem húz oda)

(#21132) LógaGéza válasza Hali1975 (#21123) üzenetére


LógaGéza
addikt

Hát nem lesz egyszerű... Alap dolog, hogy kell tudnia az ONVIF protokollt, vagy legalább RTSP/RTMP streamet tudnia kell kiadnia. Ez általában a Xiaomi platformú kameráknál nem nagyon valósul meg.
Szerencsére vannak fejlesztők, akik megoldják ezt a problémát. Az elsőhöz ez jó lehet: [link] . A másodikhoz hirtelen nem találtam, keresni kell (hiába úgy hirdetik, nem támogatja).
Ha ezek megvannak, onnan jöhet a HA, vagy DVR.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#21133) DonDennis


DonDennis
senior tag

Sziasztok, érdeklődnék, hogy Netatmo THERMOSTAT + VALVES a jobb megoldás, vagy csak simán tegyek fel a szobákba a radiátorokra Eve Thermo-t? A fürdőkbe és a nappaliba+konyha padlófűtés van, csak a szobákban van radiátor. Jelenleg a gyári Computherm Q3RF-fel megy a fűtés. Köszönöm szépen a segítséget.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#21134) Zolli77


Zolli77
csendes tag

Én nemrég raktam fel egy ilyet.egy döglött tuya helyére, pontosnak néz ki a jelentési intervallot most nem.tudom fejből.de ha gondolod megnézem.

Üdv.

(#21135) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Lenne egy elkepzelsem erdekelnenek a velemenyek, tapsztalatok. Telon sygic navigaciot hasznalok. Hogyan lehet megoldani szerintetek hogy riportolja a hazaerkezesi idot mondjuk domoticz/ telegram vagy mas hasznalhato fele?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21136) tototos válasza DonDennis (#21133) üzenetére


tototos
őstag

Tado esetleg? Most nagy leárazás van itt [link]

(#21137) runner 125 válasza LouiS22 (#21115) üzenetére


runner 125
nagyúr

Bízom benne én is! :)
_
Más.

Látom sokan okosítják a fűtést is. Valószínűnek tartom, h sokan olvasgatják a topikot akik esetleg komplett fűtéskorszerűsítés, vagy éppen építkezés előtt vannak.

Próbáltam utánaolvasni még tavaly és az általános konklúzió számomra az volt, h a gyári rendszerek működőnek a legoptimálisabban. Ugyanis az utólagos megoldások (pl. Evohome, stb.) a kazánokat jellemzően csak ki be kapcsolgatni tudják. Míg a gyári rendszerek legfőbb előnye, h a kazán teljesítményét szabályozva, csak a szükséges energiát igényelve utasítják a kazánt. Egy részből nyilván ez élettartam tekintetében egy sokkal üzembiztosabb megoldás, más részből nyilván a fogyasztás így lesz a legoptimálisabb.
Így esett a választásom a Vaillant rendszeréra. A gázkazán Vaillant Exclusive vc 256/5-7 külső hőmérsékletszenzorral megsegítve + VR71 típusú 3 körös keverőmodullal + VR920 internmodullal, kábelen a netre kötve + Multimatic 700 belső vezérléssel ami egyben a padlózona termosztátja is. A radiátorokon pedig az Ambisense Wi-fi-s termofejek vannak.
Minden baromi jól és stabilan működik. Kivételesen az applikáció is remek, átlátható, kezelhető róla az egész ház fűtése. Az utolsó kis mozzanatról is üzenetet küld, valamint figyeli a fogyasztásokat is (fűtés, melegvíz, kazán áramfogyasztás, melegvíz tároló áramfogyasztás - nyáron áramról megy)
A leszigetelt ház 130 m2-en 21 fokra fűtve, 70m2-en pedig 19 fokra (melléképületek, garázs, műhely, mosókonyha) múlt hónapban 5500ft-nyi gázzal elvolt.

Pár screenshot a felületről:

[kép] , [kép] , [kép] , [kép] , [kép]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21138) nszero


nszero
csendes tag

Hello.
Sikerült egy H96Pro 2GB/16GB S912 -es belső EMMC flash tárhelyre feltenni egy linuxot. A Domoticz is felment gond nélkül. Csupán nem működik a Domoticz. GLIBC 2.28 -at hiányol. Szétnéztem fórumokon, sajnoa nem találtam működő megoldást. Tud valaki segíteni?

(#21139) huliganboy válasza huliganboy (#21108) üzenetére


huliganboy
addikt

Áh bagatel dolog... cmd helyett véletlenül stat lett írva így nem ment át a parancs :( De működik! :C

(#21140) vampire17 válasza nszero (#21138) üzenetére


vampire17
addikt

(#21141) Chal válasza runner 125 (#21137) üzenetére


Chal
addikt

Szép megoldás, grat hozzá. Amúgy kb. fűtési szezonban mindig téma ez itt. Viszont nem csak gyári megoldások vannak. Pl. ott a Tado, Netatmo, vagy egyéb Openthermes vagy ebusos dolgok.

Amúgy én most pont Vaillantról váltok Aristonra Tadoval, és baromi jó, hogy csak újra kell setupolnom, és beszélni fogja az ebus/bridgenet protokollt. Vannak hozzá radiátorfejeim is, így nagy öröm, hogy maradhat az egész rendszer, csak a kazán változik alatta.

[ Szerkesztve ]

(#21142) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Házközponti fűtéshez keresek smart radiátor fejeket. A topikban két lehetőségre bukkantam: tuya vs tado. Jelenleg elég közel van a két ár egymáshoz és nem tudom melyik lenne a jobb vétel.
[link]
[link]

(#21143) jedie82 válasza tototos (#21142) üzenetére


jedie82
csendes tag

Ezekben hogy oldjátok meg, hogy a kazán is induljon, ha valamelyik szelepnél fűteni kell?

(#21144) vampire17 válasza jedie82 (#21143) üzenetére


vampire17
addikt

A Tado komplett rendszer, nem csak maga a termosztat. Lehet hozza venni fali termosztatot (ezt kotod a kazanra alapesetben) szeleptermosztatokat, csak homerot (ez nem csinal mast, mint meri az adott szoba homersekletet es ha a beallitott ertek ala megy hoigenyt ad le) illetve un. extension kit is van, ami altalaban akkor kell, ha nincs kikabelezve a szobak fele. Ilyenkor a fali termosztat is csak egy homero, ami vezetek nelkul kommikal az extension box-al.

A fontiek barmelyikenek (kiveve nyilvan az ext. boxok) ha un. hoigeny lep fel (tehat futeni kell) akkor (mivel minden vezetek nelkul kommunikal egymassal) kerest kuld annak az eszkoznek ami vezerli a kazant (szobatermosztat, vagy extension box) hogy inditsa a kazant.

A szeleptermosztatok is ugyanugy kepesek hoigeny kuldeni. Ezeket lehet kotni radiatorra illetve oszto-gyujtore is. Oszto gyujtos megoldasnal viszont kelleni fog a fontebb emlitett homero kiegeszito. A Tado ugyanis ugy epul fel, hogy minden futendo terulet egy "szoba" amihez tobb Tado eszkozt is rendelhetsz, de csak egy lesz az ami meri is a homersekletet.

Tehat ha pl hozza rendelsz egy szeleptermosztatot (amit egy osztora teszel) meg egy homerot egy szobahoz es a homerot allitod be hogy merjen, akkor igy megvalosithato a zona vezerles is.

Nagyon fontos meg, hogy a legtobb ilyen okoseskozhoz kepest, ami csak relesen tudja kapcsolni a kazanat (on/off) a Tado kepes a modulalt vezerlesre is es ami teljesen egyedive teszi a piacon, hogy nem csak Openthermel (nyilt szabvany) hanem a kulonbozo gyartok sajat szabvanyain is (Ebus, EMS bus, HT bus, BridgeNet, etc...) kepes kommunikalni.

Persze hatranya is van a Tadonak. Eloszor is nagyon draga, foleg egy komlexebb tobb osszetevot igenylo configban. Az uj V3+ os verzio bizonyos funkcioi (ablaknyitas erzekeles, automata away mod) ez mellett meg havidijjasak is. Masreszt nagyon "zart". Te mint felhasznalo lenyegeben csak annyit tehetsz, hogy megmondod hany fok legyen es kesz.... Illetve az uj featureok hozzaadasa sem megy tul gyorsan, vannak olyan dolgok (pl gyerekzar a szeleptermosztatokra) amit mar evek ota kernek...

Ettol fuggetlenul sztm a piacon a legsokoldalubb rendszer.

(#21145) ojb válasza nszero (#21138) üzenetére


ojb
tag

Amennyiben még az elején vagy, inkább az ARM64 irányt javaslom [link]

(#21146) amargo válasza runner 125 (#21137) üzenetére


amargo
addikt

Nagyon jó ez az írás, köszi!
Ez a Vaillant rendszer elég penge, elég szépen teszi a dolgát :)

Viszont én arra jöttem rá (ebből gazdasági kérdést csinálok), hogy nem éri meg lecserélnem a kazánt (mármint szuper ez a kazán! rengeteget lehet spórolni vele!). Egyszerűen azért nem éri meg számomra a csere, mert kb 600-900e kerülne (kazán, kémény bélelés, gáz terv), jelenleg szeptember óta fűtünk, 250m3 ment el. Gyakorlatilag a kazán csere 10-20 év múlva hozná be az árát, addigra pedig tuti elromlana.. (a ház jól szigetelt, az fontos volt!) és azon kívül, hogy tudom gazdaságosan működik, nem ad semmi extrát. (a buta kazánt is felokosítottam)

Viszont, ha cserélnék, akkor valami hasonló is bőven elég lenne vagy ami kicsit még jobban le modulál [link]

(ezt 3x írtam be, mert valami kombinációval mindig újra töltöttem az oldalt.. és persze a reload or cancel -nél a reload a default.. van valami új chrome-os vagy PH! feature?)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#21147) Chal válasza amargo (#21146) üzenetére


Chal
addikt

A januárt 1-től induló lakásfelújítási támogatással megúszhatod a kazáncserét féláron. Sajnos nem annyira rózsaszín mint azt elsőre közölte a kormány, mert megfelelő mennyiségű munkadíj is kell hozzá, hogy ki tudd maxolni, de ha nem lesz annyi a számlában, akkor is 30-40%-ot kapsz a projektre, kb. ajándékba.

Amúgy a gazdasági dolgokon kívül érdemes figyelembe venni a megbízhatóságot is. Esetemben pl. egy 17 éves kazánt cserélek, aminek mostanra minden évben van valami gyíkja. Ha sikerült mellé behúzni a fenti támogatásból 30-50%-ot, akkor pláne boldog leszek.

[ Szerkesztve ]

(#21148) amargo válasza Chal (#21147) üzenetére


amargo
addikt

Igen olvastam, tudom (idén csináltam meg a külső szigetelés, a napelemeket.. szívom is a fogam miatta)

Teljesen jogos a felvetésed a megbízhatóságra, ezzel is "kalkuláltam" egy működő ilyen kazánt 20e veszek donornak :) De, ha tényleg meg áll az egész, akkor cserélem valami újra.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#21149) tototos válasza vampire17 (#21144) üzenetére


tototos
őstag

Vajon a linkelt Moeshouse is hasonló képességekkel bír? Kicsit barátibb az ára mint a tado-nak.

(#21150) jedie82 válasza amargo (#21148) üzenetére


jedie82
csendes tag

Dettó. Közel egy 10est költöttem ez évben ilyesmire :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.