Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51401) tope válasza BlacKSouL (#51398) üzenetére


tope
addikt

Rajta lévő progikat a sima vinyóra rakod pl. ?, illetve az egyéb nem fontos, napi dolgokat

(#51402) BlacKSouL válasza tope (#51401) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Csak azt hagyom rá települni, ami feltétlen muszáj, a többit átirányítom a HDD-re. De igazából az utóbbi 1-2 évben nem is nagyon telepítettem semmi különösebben nagyot.

(Lemezkarbantartóban pl. a Windows update fájlok nincsenek is feltüntetve)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51403) tope válasza BlacKSouL (#51402) üzenetére


tope
addikt

Igaz most egy pár hónapos Win10-em van, de simán 20-25GB-ból elvan.

(#51404) fokukac válasza BlacKSouL (#51400) üzenetére


fokukac
nagyúr

rendszergazdai joggal kell elindítanod a parancssort. :)

beírod a start menü keresőjébe, hogy cmd, majd ráklikkelsz jobb gombbal, és kiválasztod a run as administrator opciót. :)
és úgy fog működni.

A Disk cleanup-nál ott kell, hogy legyen a windows update is. Most nem tudom megmondani, hogy hol, mert a céges gépen nincs rendszergazdai jogom.

A pagefile méretének az állítása: [link]

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#51405) BlacKSouL válasza fokukac (#51404) üzenetére


BlacKSouL
addikt

nno, levettem a lapozót 2020-2020-ra, és letiltottam a hibert. Elvileg, mert semmi nem jelezte hogy megtörtént, csak most nem írt ki rá hibát.
No most restart, aztán ha ma már nem jelentkeznék, akkor valami nagyon nem OK. ;]
Akkor tanulhatok csütörtökre hőtanra telefonról 5"-on. :)

A win update mint helyfelszabadítási lehetőség nincs közte, ezt már régen is megnéztem, de furcsállottam is.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51406) BlacKSouL válasza fokukac (#51404) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem halt meg, és valóban nőtt a hely, a szünetmentesem viszont egyből jelzett is :) [link]

Hát köszönöm egyelőre eltoltuk a csere idejét, aztán majd próbálom nyomonkövetni.
Egyébként 98%-osnak írja a SSD-t az egyik monitorozó program. Reméljük lineáris az amortizációja, mert 2 év alatt 2% az egész jó.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51407) mark!


mark!
őstag

Crytec. A sutemenyes kerdesed hasonlo a ropoladehoz ;]

>

(#51408) Pttypang válasza mark! (#51407) üzenetére


Pttypang
veterán

Jelenleg egy sajtos ruddal kuzdok, eselyes, hogy a gaztuzhely suto resze nem igazan tartja magat a beosztashoz, mert 15-20 perc helyett mar 30 percet volt bent a szerencsetlen tepsi, mikor kivettem es meg mindig nyers volt a teszta kozepe, szoval raduplaztam a kovetkezo adagnal, mar csak egy joizu karomkodas hianyzik a muvelet vegerol..

Everybody lies.

(#51409) mark! válasza Pttypang (#51408) üzenetére


mark!
őstag

Na, az jó finom :)) Képet raksz majd ki róla? :DDD

>

(#51410) Pttypang válasza mark! (#51409) üzenetére


Pttypang
veterán

Finom lenne, ha nem kene ennyit kuzdenem vele..
Nem hiszem, hogy erre lenne igeny, majd ha egyszer epkezlab sutes is osszejon.

Everybody lies.

(#51411) mark! válasza Pttypang (#51410) üzenetére


mark!
őstag

Oké! :D

>

(#51412) C. s.


C. s.
addikt

A minap a Sever Centerben jártam, épp a trikókat nézegettem. Csak párszáz Ft (kb. 300)? Az meg hogy...??? Akkora, hogy 2-szer is elférnék benne, nem is pókhálóból készült, meg is van varrva, nem félkész motyó, nem lyukas, nem foltos, 100% pamut. Aztán nézem a címkét: áthúzgálva, javítgatva: 20 (húsz) Celsius-fokon mosható. :Y Hogy miii vaaan?? Én (mint élő ember) alapjáratom is jócskán túllépem ezt a határt. Szóval ha viselem, kigyullad rajtam a testhőmtől? Fűtött szobában szabad tárolni vagy csakis hűtőszekrényben? A nyári hőségben csak akkor moshatom hideg csapvízben, ha jégkockát is rakok mellé? Persze tudom én, hogy a mosás nem egyenlő a tárolással, de ha vizesen csak 20-at bír, szárazon mitől volna lényegesen strapabíróbb?

És a lényeg: Mi történik, ha valaki gondol egy igen bátrat (vagy botort) 21 fokon merészeli kimosni? Összemegy vagy szét? :D

[ Szerkesztve ]

(#51413) concret_hp válasza BlacKSouL (#51394) üzenetére


concret_hp
addikt

én ilyenkor inkább nyomnék egy sima reinstallt az is megvan 2 óra alatt ha minden kéznél van.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#51414) Racecam válasza C. s. (#51412) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ennyiért akár ki is próbálhattad volna és akkor most az összes (nem kevés) kérdésedre tudnánk a választ. :K :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#51415) lenox válasza concret_hp (#51413) üzenetére


lenox
veterán

Melyiket is kene valasztani, a 10 perces disc clonet vagy a ket oras reinstallt, most elbizonytalanodtam... :)

(#51416) BlacKSouL válasza concret_hp (#51413) üzenetére


BlacKSouL
addikt

ááá, én telepítgettem eleget máshol másoknak, de magamnak szeretem ha elindul valami az megy is utána.
A PII gépemen a W98 2000-től megboldogulásáig nyugdíjazásáig futott. Azt se kellett újrarakni. A mostani elődjén a P4-es rendszeren is 2005-től 2013-ig ugyanaz az XP futott, azon mindössze egyetlen rendszervisszaállítást kellett eszközölni egy köcsög vírus/féreg miatt. De az is végig futott eredeti telepítéssel. Ott alaplapi kondielszáradás miatt lett a csere.

öreg vagyok én már a baszkuráláshoz. :) kibaszkuráltam már magam 2000-2011 között.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51417) C. s. válasza Racecam (#51414) üzenetére


C. s.
addikt

A házirend szigorúan tiltja a lakásban a tűz- és robbanásveszélyes holmi tárolását. :D Nem merek kockáztatni, mert nagy kosszal járhat és a szomszédok is csúnyán néznének. Azért meglesném a tűzoltó arcát, amikor kezében a trikó üszkös foszlányaival bejelenti a lakástűz okát: spontán öngyulladás! Egyértelműen a rendeltetésellenes használattól. :D
Persze az is lehet, hogy nem ennyire veszélyes a helyzet. A mosás alatt Barbi baba méretre összemegy, centrifugáláskor meg szét. :)

(#51418) concret_hp válasza lenox (#51415) üzenetére


concret_hp
addikt

azért 2-3 évente nem árt egy win újrahúzás én azt mondom és ahogy írta az alapján tarthat ott :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#51419) Racecam válasza C. s. (#51417) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Az nem volt odaírva gondolom, hogy tűz és robbanásveszélyes 20°C felett, de legfeljebb a biztonság kedvéért bekészítesz egy poroltót... :U
Így viszont, ennyi megválaszolatlan kérdéssel, hogy fogunk nyugodtan aludni? :(

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#51420) ToBeY válasza concret_hp (#51418) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Amióta kijött a win7 nem installáltam wint (magamnak) a win 10 is csak rázúztam 7-re :K

[ Szerkesztve ]

(#51421) lenox válasza concret_hp (#51418) üzenetére


lenox
veterán

Ugyan miert?

(#51422) concret_hp válasza lenox (#51421) üzenetére


concret_hp
addikt

ezt mondatja a tapasztalatom, ennyi (pedig nem rakom tele minden szarral a gépet)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#51423) BlacKSouL válasza concret_hp (#51422) üzenetére


BlacKSouL
addikt

1 gép(konfig) 1 telepítés. Nekem eddig ez a mérleg, és így is volt jó. Nagyon kritikus gáz esetekben telepítettem csak 1-nél többször ugyanazt a gépet, de egyik sem saját volt.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51424) lenox válasza concret_hp (#51422) üzenetére


lenox
veterán

Te nem infos vagy/voltal/leszel? Akkor azert le kene tudni szedni egy windowsrol ami nem kell... En meg uj konfignal sem rakom ujra a wint, persze volt mar hogy ra kellett googlizni vmre, pl. hogy installalsz drivert ha be se tud bootolni a win, de nem kell restnek lenni. Na mindegy, ha betelt a disc es nagyobbra csereli valaki, akkor ez nem azt jelzi, hogy a winen kene reszelni, csak hogy at kell rakni ugyanazt egy masik ssdre.

(#51425) EQMontoya válasza lenox (#51424) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ma nézegettem én is, és már az 1T-s SSD-k is kezdenek bekúszni 100 alá, ami már egy tök korrekt méret notiba.

Same rules apply!

(#51426) concret_hp válasza lenox (#51424) üzenetére


concret_hp
addikt

hát az xp korszakban nem ez volt a divat (mondhatjuk, hogy azon szocializálódtam), hogy ezek a klónozások pöccre mennek, meg nagyon gyorsak, meg volt 1-2 hw elhalálozás / azonnalra kell csere és akkor keletkezett vinyón egy telepítő pakk, ami jónéhány évvel ezelőtti konfigon jelentett szűk 2 órás reinstallt, amikor meg jött a sok mag meg az ssd akkor meg ~1 órát. azért meg már tényleg nem keresgélek progit ami vagy jó lesz vagy nem ésatöbbi. meg nem használok csillió programot, modot tököm tudja mit, hogy azok visszaállításával menjen el sok idő (fontos dolgot meg nem tárolunk rendszer partíción az alap)
tudom oldscool vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#51427) parandroid válasza concret_hp (#51426) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Annak már vagy öt éve végleg vége, nem?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51428) tiv83us válasza gaborbol (#51390) üzenetére


tiv83us
veterán

Hu, ez nagyon tetszik, eddig magasan ez a nyero. Koszi, elbookmarkolom. Inkabb radobok meg egy szazast, ha ilyen gep is kijon belole, nem Vostrozok.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#51429) concret_hp válasza parandroid (#51427) üzenetére


concret_hp
addikt

megeshet :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#51430) tope válasza BlacKSouL (#51423) üzenetére


tope
addikt

Nem vagy igazi kocka, a menők legalább évente újratelepítik a cuccost ;]

Igaz én se raktam újra jó pár évig a 7-es asztali gépet (amiben SSD van), csak most mert nemrég felment rá a 10-es, de a saját kis laposomat meg raktam párszor újra, igaz WIN7 -> Win8 -> Win10 (vagy ha ép bekrepált valamiért akkor újra raktam)

(#51431) BlacKSouL válasza tope (#51430) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Az van, hogy unatkoztok, ráértek ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51432) tope válasza BlacKSouL (#51431) üzenetére


tope
addikt

Na meg spec én informatikus vagyok, igaz nem abban dolgozok már vagy 4 éve :D

(#51433) EQMontoya válasza tope (#51432) üzenetére


EQMontoya
veterán

És azt hogy hoztad össze? :)

Same rules apply!

(#51434) fokukac válasza tiv83us (#51428) üzenetére


fokukac
nagyúr

arra azért készülj, hogy ez a proci feleakkora teljesítményű, mint azok az i5-ök amikről Mikrobiék/Montoyáék korábban itt beszéltek.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#51435) tope válasza EQMontoya (#51433) üzenetére


tope
addikt

Hogy nem abban dolgozok ? hosszú folyamat, az előző helyen nem voltam jóban nagyon a fönökkel, áthelyezett máshová, és ottragadtam (tapasztalat szerzésnek jó volt). Ahol meg most vagyok meg nem annak hívtak, de a fönököm, a korábbi fönököm (nem az akivel nem voltam jóban, hanem az előtte levő)

(#51436) fokukac


fokukac
nagyúr

Nem tudom emlékeztek-e, mekkora vita volt 1,5-2 éve, hogy úr isten, ha valaki meg mert említeni egy közéleti eseményt, akkor mi lesz, majd beperlik az oldalt, és a modik mennek a börtönbe, ezért mindenkit bannoltak, sokszor.

Namost, itt az ítélet:
az internetes oldalak üzemeltetői nem tehetőek felelőssé az oldalukon megjelenő kommentek tartalma miatt.
[link]
:U
örüljünk együtt...! :B

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#51437) EQMontoya válasza fokukac (#51436) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én is nagy örömmel olvastam a hírt, háromszoros hipp-hipp-hurrá mindenképp.
Igazából én azt nem értem, hogy ez az ügy hogy a fenébe jutott idáig?
Értsd: a magyar bíróságoknak hogy a pékbe sikerült ezt az elfuserált ítéletet összehozni?

Mert ez nyilvánvalóan visszaélésekre ad okot. Bemegyek egy netkávézóba egy okosított (cserélt mac) notival, egy jó kis scripttel és pár nickkel telekommentelem a ph-t, hogy márpedig EQMontoya egy köcsög f@sz, aztán az oldalról leperelem a gatyát? Totális nonszensz.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#51438) Racecam válasza fokukac (#51436) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

De az olyan tartalmat, amelyeket kifogásolnak valamilyen jogcímen, köteles törölni. Ha nem teszi meg, akkor perelhető. És ha veszít, akkor annyi. Vagyis a megjelent tartalmakért valóban nem felelősek (előzetes moderáció nincs), de a kifogásolt tartalmakért ha megmarad, igen.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#51439) EQMontoya válasza Racecam (#51438) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez valahol szerintem érthető is.

Same rules apply!

(#51440) C. s. válasza Racecam (#51419) üzenetére


C. s.
addikt

Te is tudod, hogy a lényeget mindig az apróbetűs részben írják. :D Amikor megláttam a 20 fokot, annyira meglepődtem, hogy elfelejtettem a megcsillagozott lábjegyzetet keresni. Szóval lehet, hogy megemlítették, ezt már sosem tudjuk meg, hacsak nem vállalod magadra a kockázatot. De teljesen igazad van, lehet, hogy nem robbanna föl még 21 fokon sem. Amiket a pamutról olvastam, az is simán lehet, hogy "csak" mérgező, tehát fölöslegesen aggódtam a kosz és a mérges szomszédok miatt. :D

Jajj nekem! Remélem azért bírtál szunyálni egy kicsit. Igazán nem akartam tönkretenni a pihenésedet! Szánom-bánom vétkemet :O :W

;)

(#51441) Racecam válasza EQMontoya (#51439) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Persze. Ez a normális. Ami eddig volt, na az pedig az agyrém kategória és most igyekeztem nagyon-nagyon finoman fogalmazni... :U
Én is azt mondom, hogy szégyen az, hogy a józan ész törvényeiért és az ezzel járó pofonért Strasbourg-ba kellett elmenni... :U

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#51442) mark!


mark!
őstag

Valaki nem gondolt még arra, hogy Pestre kellene egy lámasimogató? Mert ma törin azon járt az eszem, hogy mekkora biznisz van a lámákban. Elvégre a lámákat mindenki szereti ;]

>

(#51443) BlacKSouL válasza mark! (#51442) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51444) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ebben az egészben az a legszomorúbb, hogy egy olyan pedagógus állította össze a felvételi előkészítő feladatot matematikából, ahol a helyes szövegtagolás konkrétan értelmezés szempontjából kulcsfontosságú lehet, akinek fogalma sincs a mondattagolásról, és a vesszőkről úgy általában.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51445) mark! válasza BlacKSouL (#51443) üzenetére


mark!
őstag

Na jó, de ettől nem nyílik lámasimogató sehol sem :(

>

(#51446) fokukac


fokukac
nagyúr

ez a videó a szlovéniai tömegbalesetről elég durva - mikor azt hiszed, hogy már vége, akkor jön még a java...
[link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#51447) EQMontoya válasza fokukac (#51446) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mondjuk ebben a tökig érő ködben száguldozni... Nem értem az embereket.

Same rules apply!

(#51448) SidCorky


SidCorky
senior tag

Sziasztok!
Ötletem sem volt hogy hol kérdezzem meg, maradt ez :D Tudtok valami nem túl drága, de kulturált helyet Budapesten, ahol lehet biliárdozni?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#51449) fokukac válasza SidCorky (#51448) üzenetére


fokukac
nagyúr

Noiret, Hajós utca,
Walhalla, Dohány utca

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#51450) BlacKSouL válasza EQMontoya (#51447) üzenetére


BlacKSouL
addikt

2009. január 20-án jöttünk haza kollégámmal Olaszországból egy Passattal. Délben indultunk a Comói tó partjáról, így már sötétedett, mikor beértünk az egyik utolsó alagútba, aminek a túlsó oldalán még semmi nem volt, az innenső oldalán meg szakadó havaseső. Onnantól kb. 70-el tudtam menni úgy, hogy a 3 sávos autópályán körülbelül meg tudtam mondani, hogy melyik sávjában lehetünk, bár a felfestés már bőven nem látszott. Mivel a jobb oldal se volt telerakva fényvisszaverőkkel (pedig Ausztria!) inkább húzódtam középre, mint az árokba. Sógoraink kb. 130-140-es tempóval mindkét oldalon, vadul villogva és dudálva jelezték, hogy ők márpedig látnak. Namost nemtom vezetett-e már valaki szakadó hóban éjjel... hogy olyankor mennyire látni jól/bármit is bármilyen fényszóróval...(Aki még nem: [link]) És ha mi ketten nem láttunk, akkor ők sem. De ők rohantak.
Na ez a köd is ilyen...

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.