Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81001) szőröscica válasza parandroid (#80998) üzenetére


szőröscica
addikt

Amugy ez naluk miben jelentkezik, mit erzekelnek masnak? Eltekintve attol, hogy velhetoen jobb anyagi korulmenyek kozott elnek, mint mielott kimentetek.

(#81002) venember83 válasza fokukac (#81000) üzenetére


venember83
nagyúr

Lehet, persze, hogy lehet. Eggyel keletebbre is lehet. Az a kérdés, hogy érdemes-e erőltetni.

(#81003) ladybug válasza erdey_a (#80995) üzenetére


ladybug
őstag

No offense….

Fékezerő mindaz, amin az ember nem akar változtatni és kifogásokat keres. :U

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#81004) erdey_a válasza ladybug (#81003) üzenetére


erdey_a
őstag

van amin nem lehet változtatni. elválni nem fogok ;)

Vérboci

(#81005) parandroid válasza szőröscica (#81001) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem csak az általános szegénység, sztenderd kérdés, hogy a magyarok miért utálnak mindenkit, meg a miért olyan sok a kövér ember, és miért olyan beteg mindenki, amikor még nem is olyan öregek? De a legszembetűnőbb a leépültség. Ma pont szóba került a dolog, ültünk együtt egy órácskát a dugóban a 16 évessel, ő mondta, hogy itt olyan szép autók vannak, Mo-n minden autó olyan "koszos, meg szomorú", "nem csak régiek, hanem nem olyan szép régi autók, hanem látszik, hogy nem foglalkoznak velük". De rendszeresen szóba kerül, hogy miért kell utálni a migránsokat, vagy a buzikat? Vagy hogy miért laknak a magyarok olyan csúnya, romos, koszos házakban? Miért van annyi hajléktalan, aki nem az, az is miért néz ki úgy, vagy hogy miért isznak annyit az emberek? Hogy miért hisznek el minden bődületes bolondságot, amit mondanak nekik? Nyilván ezt jórészt mind vissza lehet vezetni anyagi vonatkozásra is, de pont az a szomorú, hogy '89 óta eltelt 32+ év, és nem mondom, hogy nem történt előrelépés, de ha lépünk is egyet előre, akkor valahogy mindjárt legalább másfél lépésenként egyet vissza is. Mintha direkt rosszul akarnánk csinálni a felzárkózást.

Szerencsére van itt nekünk is AfD-nk, az meg univerzálisan működő magyarázat, hogy gondolj arra, hogy mit tenne az AfD, ha kétharmados kormányon lenne. Hogy mennyit segítenének az embereken, és hogy milyen embereknek lenne akkor nagy arca?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#81006) emvy válasza parandroid (#81005) üzenetére


emvy
nagyúr

> a magyarok miért utálnak mindenkit

valasz: nem utalnak mindenkit; az mas kerdes, h esetleg a te ismeroseid ilyenek, nem tudom

> itt olyan szép autók vannak, Mo-n minden autó olyan "koszos, meg szomorú",

Keletebbre meg meg koszosabb es meg szomorubb. Ennek az az oka, hogy kevesebb a penz.

Tenyleg azt kene latni, hogy ahol tobb penz van, ott jobb. Van ezen belul nemi variancia, de ennyire egyszeru.

De most erted, ezt egy olyan orszagban elve irod, ahol ket es fel generacioval ezelott az egesz orszag asszisztalt sokmilloi ember modszeres kiirtasahoz. Es pont az a kornyek, ahol a legjobb autok meg legtisztabb utcak vannak (pl. Bajororszag), ott voltak a leglelkesebbek ezzel az egesszel kapcsolatban.

while (!sleep) sheep++;

(#81007) venember83 válasza ladybug (#81003) üzenetére


venember83
nagyúr

Fékezerő mindaz, amin az ember nem akar változtatni és kifogásokat keres.

Vannak helyzetek, amikor nehéz objektívan döntést hozni, s elég tényszerű (nehezen elfogadható) megközelítés kifogásként kezelni például a családi szálakat. Pl. a feleségemnek csak a testvére maradt, ha külföldre távozunk, teljesen egyedül marad, mindenkitől távol. Nem mindig könnyű kizárólagosan objektívnek lenni.

[ Szerkesztve ]

(#81008) parandroid válasza emvy (#81006) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, ettől tartottam, hogy ez jön le. Kicsit bánom is, hogy leírtam.

A holokausztot meg tényleg kár ide keverni, arrafelé is komoly lelkesedéssel művelték, annyira bejött, hogy aztán volt belőle repeta is 49 után, szóval láthatóan nem azon múlik.

Amúgy a többi, amit hozzáfűztél, mind igaz. Az is biztos, hogy a vidéki, és a fővárosi Magyarország között óriási szakadék van, és a lányok főleg az előbbit látják.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#81009) emvy válasza parandroid (#81008) üzenetére


emvy
nagyúr

> Az is biztos, hogy a vidéki, és a fővárosi Magyarország között óriási szakadék van, és a lányok főleg az előbbit látják.

Ja, pedig Zala az meg .. egeszen jo Kelet-Mo-hoz kepest. :(

De magyarazd el jobban. Teny, hogy mint valaki, aki mar jopar helyen elt a vilagon, kicsit unom neha, amikor elkezdik magyarazni, hogy X helyen egyszeruen jobbak az emberek, mint Y helyen; ennel kicsit komplexebb a dolog (sot, merem allitani, hogy az emberek mindenhol kb. ugyanolyanok, ugyanazok a vagyaik, gyengesegeik, stb.).

A 'mi-ok' felallas szerintem nem vezet sehova (sot, vicces modon: a holokauszt sok szempontbol hasonlo 'mi-ok' sztorira alapult, ahol nepcsoportokat vetettek ossze, csak a zsidokkal nem az volt a baj, hogy szomoru az autojuk). Hasonlo a dinamika Magyarorszagon belul a magyar-cigany ellentet eseten, ahol a magyarok a ciganyokra neznek ugy, hogy neeema, putriban elnek.

De ez egyebkent inkabb ilyen sor mellett megbeszelos tema (tudom, h nem iszol, de mittudomen), itt forumon nehez; meg ne ertsd felre, nem azt allitom, hogy naci vagy :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#81010) NoLF válasza fokukac (#81000) üzenetére


NoLF
addikt

simán minden frankó, hiszen ki van írva mindenhova, akkor meg nyilván igaz is :D

énnemtom meddig feszül még a húr, de már nem sokáig bírom/bírjuk ezt szerintem...

ha meg igen, akkor maradunk csórók életünk végéig.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#81011) rushty


rushty
senior tag

Az M1 a svéd polt ekézi [link]

Revolut meghívó pü-ben

(#81012) concret_hp válasza parandroid (#81008) üzenetére


concret_hp
addikt

az a kemény, hogy még BP-n belül is tud nagyon kontrasztos lenni minden...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#81013) NoLF válasza concret_hp (#81012) üzenetére


NoLF
addikt

még egy utcán belül is ...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#81014) parandroid válasza emvy (#81009) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, igazad van, nem is magyaráznám. Az volt a kérdés, hogy mit lát egy 16-20 éves, aki az élete felét-nagy részét itt töltötte, és a másik oldalt csak évente egy hónapot látja. Nyilván ők még kevésbé értik a mögöttes okokat, és sokkal könnyebben általánosítanak, mert nincs (alig van) emlékük arról, hogy milyen volt abban benne élni, szóval csak a tüneteket észlelik. Azt is egy korlátozott mintáról leszűrve. Szóval ja, értem én, sőt, ők is értik, hogy Mo alapvetően nem egy rossz hely, konkrétan a világ kb 80%-a sokkal borzasztóbb, szóval kicsit visszás panaszkodni, de ezzel együtt eszükben sem lenne visszamenni. Mármint a nagyit meglátogatni ok, de úgy ott élni nagyon nem szeretnének.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#81015) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Keresek egy francia sajtot. Ha jól emlékszem rúzsos, lehet hogy mosott, de nem biztos, a jellemzője az alakja, egészben olyan hengeres fektetett, mint mondjuk a stefánia szelet, vagy inkább a wellington bélszín szeletelés előtt, vagy a bejgli...de mindenképp vöröses a kérge, kifejezetten vékony kérgű, lágy, közepesen érett, a közepe színre vajszínű homogén, állagra lágy és enyhén szilárdult részek vannak benne, a kéreg kívülről 'bordázott'. Ízben közepesen sós, vajas, mogyorós. Valamikor cora, auchan árulta, akciókban a LaVieux Panè-val egy időben, de már csak utóbbit látni. De amit keresek azt már neten se találom, a nevére meg nem emlékszem.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#81016) erdey_a válasza BlacKSouL (#81015) üzenetére


erdey_a
őstag

jó lesz a trappista is...

Vérboci

(#81017) BlacKSouL válasza erdey_a (#81016) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Csízió
De nem, most többet keresek

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#81018) erdey_a válasza BlacKSouL (#81017) üzenetére


erdey_a
őstag

bucheron?
(gugli mondta)

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#81019) BlacKSouL válasza erdey_a (#81018) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Jujdejó találat ami valóban illik a leírásomra, de nem ez az. Amúgy egészen hasonlít, csak ennél lágyabb, krémes-vajasabb a belseje, vörösebb a héj, és a héjon a csíkok keresztben vannak és apróbbak.
A neve mintha vagy rouge, vagy rose vagy hasonlót tartalmazna, de azokra keresve zsákutcába futottam.

Amúgy az én leírásomból hogy lett ez a gugli találat?

Most belegondolva inkább sárgásvörös a kéreg, vagy tán egész sárga... Lehet hogy nem is rúzsos?..

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#81020) erdey_a válasza BlacKSouL (#81019) üzenetére


erdey_a
őstag

beírtam, hogy "french cheese" és a képtalálatokat addig néztem, amíg nem volt fekvő, bordázott, stb. sajt :)

Vérboci

(#81021) BlacKSouL válasza erdey_a (#81020) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Jó de ezt én tegnap csináltam 30 percig, és még ezt se adta ki ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#81022) fokukac válasza BlacKSouL (#81017) üzenetére


fokukac
nagyúr

"De nem, most többet keresek"

Na hála Istennek,
Látod, a fellendülés, az aranykor végre elérte Mordort is..! ;) :K

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#81023) BlacKSouL válasza fokukac (#81022) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Naná. Annyi hogy Mordorban egy 10% béremelés az Pesten egy jatt egy közepesebb kocsmában ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#81024) tildy válasza parandroid (#81005) üzenetére


tildy
nagyúr

Amúgy beszélnek még magyarul ? Vagy egymás közt németül megy a duma? Félreértés elkerülése végett amiatt érdeklődöm , kb mire számíthatok a sajatjaimnál pár év múlva.

Kocsink nincs, anyagilag helyrejoves van, miután egy nagyobb kölcsönömet már több éve várom visz az

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#81025) Lortech válasza BlacKSouL (#81015) üzenetére


Lortech
addikt

Most olvasom itt ezt a leírást, véletlenül nem a p.nára gondoltál, mikor írtad?

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#81026) fokukac válasza BlacKSouL (#81023) üzenetére


fokukac
nagyúr

bízz az exponenciális növekedésben..! :)

vagy a p*nában, ahogy a kollega alattam is mondta :D

-----------

de más téma. Miért nem árulnak már 16:10-es monitorokat sem? Egy-két éve még volt választék, Dell, Lenovo, Eizo, Asus, stb. Most meg gyakorlatilag nulla. Illetve az árlistákban még bent van, de nincs raktáron, meg odaírva sem, hogy mikor érkezik... elég szomorú. 14 éve nem értem ezt a csík monitor-dolgot, és az idő múlásával sem lett jobb.
Amúgy a helyzet a 16:9-esekkel sem sokkal jobb, gyakorlatilag oda jutotttunk pár év alatt, hogy nincs olyan bolt, ahol lenne raktáron bármi. Rendeld meg, aztán majd jövő szerdán vagy pénteken lesz valami. Ez számomra egész elképesztő. Hova jutottunk?
oké, többévente egyszer jön rám csak a konzumálhatnék, de ez nekem új, hogy nincs az, hogy bemegyek egy boltba, és megveszem, hanem várni kell.
jó, most bleki frájdéj volt múlt héten asszem, de akkor is. az már elmúlt...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#81027) bobsys válasza fokukac (#81026) üzenetére


bobsys
addikt

Rendeld meg, mert nincs semmi raktaron, de ha nem tetszik akkor meg igy jartal. Vagy mar visszalehet vinni a megrendelt dolgokat ha nem hibas?

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#81028) ToBeY válasza bobsys (#81027) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen,vissza.Múltkor vissza kellett vinnem egy monitort mert nem volt rajta vga csatlakozó.
Nyilván pénzt vissza nem adtak,de kicserélték egy másikra.

(#81029) BlacKSouL válasza Lortech (#81025) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Már hosszasan kell kutatni emlékeimben, de az nem belülről bordázott?

Más: pénteken délután elkezdett kaparni a torkom, az a rész ahol az orrüreggel összeér. Tegnapra ez állandósult, egész nap krákogtam, és jött mellé az orrfolyás orrdugulással felváltva. Láz nincs, levertség nincs, köhögés szinte semmi, szag-íz van. Orrüreg-arcüreg feszül, meg a szemem nehéz mozgatni...deja vu, mert márciusban is ez volt, és akkor pozitív lettem. Nem lelkileg, hanem koronára. Marha kíváncsi leszek, hétfőn gondolom a doki elküld tesztre, órás sorbanállás az esőben szélben, ha jól hallom mostanában 3-4 nap mire megjön az eredmény. Továbbra is 3 oltásom meg egy márciusi átesésem van.
Persze ha nem pozitív, akkor legalább kiderül van más is ezen kívül. Ha pozitív, akkor remélem - úgy tűnik - megúszom megint olcsón. De akkoris bosszantó lesz

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#81030) erdey_a válasza BlacKSouL (#81029) üzenetére


erdey_a
őstag

nem kellene hosszasan a sajtpultnál tolongani és akkor nem kapnád el ezt a nyavaját :D
(gyors gyógyulást...)

Vérboci

(#81031) parandroid válasza tildy (#81024) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egymással angolul beszélnek. Meg ne kérdezd, hogy ez honnét jött nekik. Barátokkal, ismerősökkel, suliban, utcán természetesen németül, velünk természetesen magyarul. A 3 nyelv között teljesen automatikusan, ösztönösen váltanak, akár mondaton belül.

A nagyobbik 4. osztályig járt magyar iskolába. A helyesírása pocsék, de kitűnően beszél magyarul. Az utóbbi időben keresi néha a szavakat, de már egy éve nem velünk él, szóval ő ‘otthon’ sem magyarul beszél.

A kisebbik itt kezdte a sulit, neki vannak azért gondjai. Helyesírása konkrétan nincs, nehéz szavakkal olvasásnál is gondot lehet neki okozni. Ő gyakrabban nem találja a megfelelő szót, néha helytelenül használ kifejezéseket, sokszor kever német szavakat a mondanivalójába. De legalább magyarul toldalékolja őket. Szerintem akcentusa is van, de ezt mi nemigen vesszük észre. Gondolom otthon kiszúrják azért, bár biztos sokan benézik valami tájszólásnak (amíg nem jönnek a német szavak).

Emellett az egyik franciát, a másik spanyolt tanult, a nagyobbik abszolút nem foglalkozott a franciával, kb alapszinten tudja, szerintem összefüggő kommunikáció nem menne neki. A kisebbik spanyolt választott, szerintem már előbbre van vele, mint a nővére a franciával, de kb azon a szinten, de neki még van 3 (?) éve belőle, csak 2 éve tanulja, no megy ugye heti 2-3 órában, szóval nem ebből lesz anyanyelvi szint.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#81032) tildy


tildy
nagyúr

Ezen az angolon azért meglepődtem. Nálunk ugye mindegyik itt kezdte ovit sulit Londonban, a hat évesnek olyan akcentusa van majdnem mint Sir Michael Caine-nek. Egymásközt angolul dumálnának, de azért én próbálom rávenni őket hogy magyarul is menjen. Igazándiból mint összekötő kapocs nyelv meg kellene maradnia, ugyanis még mindig nem döntöttük el hogy merre tovább. Én nagyon mennék Németországba, esmein meg Skóciába, de az az igazság hogy az angolokból egy kicsit elegünk van azért az utóbbi egy-két évben. Meglátjuk hogy alakul, bár mondjuk még addig lenne jó menni a németekhez amíg ott nem kezdik a sulit.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#81033) fokukac


fokukac
nagyúr

HP monitorokkal van mostanában valakinek tapasztalata?
láttam most egyet, ami papíron egész szimpi, van benne usb-c-s dokkoló is a laptopnak, de a képéről semmi infó, csak annyi, hogy ips... de semmit nem találok róla a neten; színtér lefedettség, vagy vásárlói info/értékelés, vagy bármilyen teszt, semmi...
Mondjuk egy dell-hez képest milyen a képe? sima pc-felhasználásra, munkára, képnézegetésre kéne.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#81034) ladybug válasza tildy (#81032) üzenetére


ladybug
őstag

Nekik azért megvolt az alap magyar, hiszen mindkét gyerek bekerült a magyar közoktatásba. Emellett 6 és 10 évesek voltak, amikor kijöttünk.

Itt kint élő magyar vagy akár más nemzetiségű családoknál látom, hogy ha a gyerek itt születik, akkor egyre kevesebbszer szólal meg az anyanyelvén, illetve minél előbb bekerül az adott ország oktatási rendszerébe — bölcsi vagy ovi — annál biztosabb, hogy az esetek többségèben az adott ország nyelvén szólal meg. Fura, idegen és mégis teljesen természetes folyamat.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#81035) bobsys válasza fokukac (#81033) üzenetére


bobsys
addikt

Van 3 nem dokkolos. HP VH240a, irodai munkara, otthon atalg felhasznalasra teljesen jo.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#81036) venember83 válasza parandroid (#81031) üzenetére


venember83
nagyúr

Ezt borzasztóan szomorúnak találom. De egyéni szempontok elsőbbsége a közösségiekkel szemben. Nehéz egyensúlyt találni mostanában.

(#81037) NoLF válasza parandroid (#81031) üzenetére


NoLF
addikt

majd elkezd foglalkozni a franciával tüzetesebben, csak idő kérdése ;]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#81038) parandroid válasza NoLF (#81037) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tekintve, hogy férjezett, valószínű, hogy nem csak ez után fogja kezdeni. :P

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#81039) NoLF válasza parandroid (#81038) üzenetére


NoLF
addikt

jahogyja, hoppábocsánat, kicsit le vagyok maradva :Y

sok boldogságot nekik :K

nem tudom levetkőzni azt a tulajdonságomat, miszerint bennem a gyermekeitek képe még mindig a régeségi PH táborból való, ahol sztem tippre ilyen 3 és 7 évesek lehettek - nyilván felfogja az agyam hogy sok idő telt el, de akkor sem akarja kiadni azt, hogy itt már nőkről van szó, nem kislányokról :U

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#81040) venember83 válasza NoLF (#81039) üzenetére


venember83
nagyúr

Tipikus apuka mentalitás.

(#81041) tope


tope
addikt

Vérnyomásom magas mint kiderült (átlag 156/96).
Kaptam Bihart 10/5-t, beszedtem 11:30 körül (előtte 142/96/100). 12:30-kor mértem, 119/81/82 lett. Hűha, nem gondoltam hogy ilyen gyorsan hathat (érzek furcsa dolgokat, fejem picit, kába lettem)

(#81042) NoLF válasza tope (#81041) üzenetére


NoLF
addikt

szoktad mérni rendszeresen? azért ez az érték nem olyan, hogy egyszercsak ennyi... kivéve persze, ha p.na, mert akkor érthető.

na de tényleg.

életkor? családi kórtörténet? túlsúlyosság? fizikai aktivitás hiánya? dohányzás? túl sok nátrium? túl kevés kálium? túl sok alkohol? stressz? krónikus betegségek?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#81043) venember83 válasza NoLF (#81042) üzenetére


venember83
nagyúr

Nézd, száz a kérdés,
Egy a válasz!
Keresned kell, most
Egy erős, új vezért!

Úgyis minden a választásokról szól mostanában.

[ Szerkesztve ]

(#81044) ladybug


ladybug
őstag

Az, hogy ki és miért indul neki a világnak, az sokszor egy kívülállónak èrthetetlen.
Az egyéni felfogás, az anyagi helyzet, a családi kapcsolatok, a házastársak viszonya, a család jövőképe, a csalàd múltja, a család céljai…. és még sorolhatnám, hogy milyen dolgok határozzák meg ezt a lépést.

Az, hogy mások ezt a döntést hogyan látják, teljesen indviduális. A kiköltözés miatt a másikat sem csodálni, sem elítélni, sem megvetni nem kell(ene). Ha viszont emiatt vádaskodások érkeznek, mint pl. “hogy hagyhatod itt a nyugdíjas szüleidet?” vagy “nem hiányzik a szülőhazád?” vagy “nem gondolsz a családodra?” vagy “nem is vagy igazi magyar!”, azok aljas dolgok.

Ugyanígy a hazaköltözés illetve otthon maradás is egyéni (családi) döntés.

Mindeki a maga szerencséjének/boldogságának a kovácsa.

Ennyi volt…. leülök magamtól.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#81045) venember83 válasza ladybug (#81044) üzenetére


venember83
nagyúr

Remélem, hogy ezeket a kijelentéseket/kérdéseket nem az én hozzászólásaim ihlették. Nem gondolom, hogy bárkit bírálnom illene/kellene, vagy hogy bármi jogom lenne ehhez. Elnézést, ha így jött le.

[ Szerkesztve ]

(#81046) ladybug válasza venember83 (#81045) üzenetére


ladybug
őstag

Nem kell elnézést kérned. Nem bántottál meg

A hozzászólásom egyfajta monológ volt az elmúlt évek tapasztalataival és történéseivel átitatva. Ezek azok, amik most felszínre jöttek.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#81047) tope válasza NoLF (#81042) üzenetére


tope
addikt

8 napja mérem rendszeresen, 144/85 és 165/105 között mozgott kb. Most 147/91/80-at mértem, szóval a gyógyszer vitte le gyorsan, de nyilván 1 adag nem fog tartósan hatni.
Igazából nem mértem korábban, csak a Covid után kezdtem érezni kb. 1 hete, hogy fáj, érzem a szívemnél hogy valami nem kerek... Aztán vettem vérnyomásmérőt, és innen jött hogy sok.
Sokat feküdtem az tény az elmúlt 2 hétben míg otthon voltam (a múlt héten már odabent voltam), szóval fizikai aktivitás kevés volt, alkohol, dohány nincs, stressz, hát ez jó kérdés, lehet van, de különösebben nem vettem észre változást.
Életkor alapján nem kéne még, de van aki 20-on éves korábban már szedi a vérnyomás csökkentőt.

(#81048) concret_hp válasza ladybug (#81044) üzenetére


concret_hp
addikt

az idézett kérdések számomra teljesen értelmezhetetlenek, nagyjából senkinek semmi köze hozzá, puszta kíváncsiságból valid kérdezni egy részét (mint pl. hogy nincs-e atomra honvágya az embernek v ilyesmi)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#81049) NoLF válasza tope (#81047) üzenetére


NoLF
addikt

az azért durva, én sem vagyok egy rendszeresen méregetős de azért kéthavonta kb ránézünk, nem mintha lenne bármi bajom. szerencsére nekem normális, elhízva nem vagyok, sportolni sportolok, alkohol (már csak) hétvégente fordul elő, cigit letettem jó ideje, családban nincs magas várnyomásos.

mindenesetre érdemes rá odafigyelni, annyi szent - kis országunkban a legnagyobb a szív- és érrendszeri megbetegedések aránya az únióban, ha jól tudom.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#81050) BlacKSouL válasza NoLF (#81049) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Na. Én mérsékelten el vagyok hízva, sportolni is csak nyáron(kerékpár, úszás), alkohol előfordul hétköznap is amikor megkívánom, cigi sosem volt(pár szál fiatalkori kocázást lejmolást kivéve), családban meg szinte mindenki magas vérnyomásos volt, kivéve nagyapámat, akinek 100/50 volt, 40-es pulzus mellett, bár mondjuk ő 65 évig erősen bagózott... Viszont rengeteget járt az erdőre, meg dolgozni.
Nekem viszont már gimnáziumban is simán 135/95 volt az átlag nyugalmi, pedig akkor még vékony voltam, meg sportoltam is, azóta csak felfele ment, egész a stressz és életmód okozta 158/116-ig, na onnantól kapom én is a gyógyszert.

Aláírás (nem kötelező megadni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.