Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50701) concret_hp válasza lorcsi (#50699) üzenetére


concret_hp
addikt

nem azt mondtam, hogy húde odabasznak, de egy erős közepes szintet megütnek, ami mindenkppen fejlődés. a válótársak a legkevésbé erős az említettek közül, de még nézhető.

az aranyéletnél mondjuk a 4-5. rész körül látszott, hogy nem lesz belőle 3-4 évad, mert kifut a sztori én max 2x13 részre gondoltam, aztán kiderült hogy az 1. évad 8 rész (igaz 40p felett van 1-1 rész)

a terápiát nem lehet túlpörgetni pár évente lehet csinálni 1-1 évadot és a válótársak sztorija is max 2 évadnak tűnik de inkább egynek, szóval a folyamatosan gyártott jó magyar sorozatoktól még messze vagyunk, de van remény :)

munkaügyek nekem nagyon erőltetett, 2 részt láttam belőle talán.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50702) lorcsi válasza concret_hp (#50701) üzenetére


lorcsi
veterán

ha már új magyar sorozatok..Butiquehotel.hu, megvan ? ;]
ez kb. midennek a legalja..

érdekes, hogy a terápiát a hbo rendelte meg..és menynivel másabb színvonalú mint a többi
bár az aranyéletet is..és mégis bazi nagy a minőségi különbség

(#50703) concret_hp válasza lorcsi (#50702) üzenetére


concret_hp
addikt

nem, alapvetően nem nézek tv-t (nincs is), ezeket a virágboltból kölcsönöztem :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50704) lorcsi válasza concret_hp (#50703) üzenetére


lorcsi
veterán

na, én sem a reklámokkal szórakoztatom magam :D

(#50705) parandroid válasza concret_hp (#50701) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Fapadról, meg talán még az Egynyári kalandról is jókat lehetett olvasni. Be is táraztam őket a kölcsönzőből az általad is említettek mellett, de még nem bírtam nekiállni. Ellenben az agyonhype-olt Kossuthkifli szép nagyot bukott, ahogy olvastam (sorozatjunkie rulz - épp lehet egyébként ilyen kategóriában szavazni is).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50706) lorcsi válasza parandroid (#50705) üzenetére


lorcsi
veterán

az egynári kaland még jó is -már a zenéje is fülbemászó

de a fapad..:( szerintem nem igazán

(#50707) bobsys


bobsys
addikt

20 fok celsius es 18(!)% paratartalom

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#50708) szőröscica válasza bobsys (#50707) üzenetére


szőröscica
addikt

-8 volt mikor hazaértem, és végre van hó. Hódoltam is kedvenc téli sportomnak, lapátoltam és sepregettem.

(#50709) bobsys válasza szőröscica (#50708) üzenetére


bobsys
addikt

Emlekszem, jo par eve telen mikor reggel felkeltem es havazott mar tudtam, hogy elkesek. Reggeli utan kimenni letakaritani a kocsibeallot meg a jardat faterral majd nekialltam levakarni a jeget a kocsirol (mig fater meg kiallt az o autojaval a garazsbol :O ). Nem hianyzik.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#50710) EQMontoya válasza szőröscica (#50708) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hazafelé azért hátsókerekes autóhoz méltóan sedrintettem néhányat - nem is a legrövidebb úton jöttem. :)

Same rules apply!

(#50711) szőröscica válasza EQMontoya (#50710) üzenetére


szőröscica
addikt

Én csak a kézifékkel tudtam bohóckodni, de nem sokáig lesz már ez így. Talán hamarabb lesz újra BMW a háznál, minthogy a klímaváltozás miatt eltűnjön a hó. :)

(#50712) fokukac


fokukac
nagyúr

Mit nekünk egy kis hó..?
Nem tudom, melyik MÁV vonalon készült az alábbi vonatos videó. :)
[link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50713) BlacKSouL válasza fokukac (#50712) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Jó, de ez hó, az alatt meleg van, nem fagy be a váltó. És mi ez a kis könnyű porhó az őszi nedves falevelekhez képest...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50714) fokukac válasza BlacKSouL (#50713) üzenetére


fokukac
nagyúr

Na, mesélj, mi a problémád már megint..? :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50715) Racecam válasza fokukac (#50714) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Bleki vasutas lett, mert erről nem is tudtam. :F

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#50716) BlacKSouL válasza fokukac (#50714) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Az a problémám, hogy nem értitek az iróniát szmájli nélkül. Szmájli miatt meg mindenki nyavalyog.

Hívtak síelni is, de egyrészt aki dolgozik, nem ér rá hétköznap síelgetni, másrészt meg így is utálom, dehogy megyek oda ahol még hidegebb van és csúszik is.

Viszont mivel nem saját kocsit amortizálok, a céges májkrobusz meg elmegy mindenhol, 2 méteres hóban is, annyira nem izgatom magam. Mondjuk az mókás, hogy az utakról itt sosem túrják el a havat, csak az autók szétcsapják, oszt annyi. A hókotró sószóró autó tegnap 10x ment el odavissza itt az ablak alatt, de se nem túrt, se nem szórt. Ez agyarországon ilyen: ne fogyjon a só, ne kopjon a koptatógumi, bőven elég, ha a gázolaj fogy.

#télapó: nem vasutas, vasas. Mondanám, hogy acélos, de az olyan izé

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50717) NoLF válasza fokukac (#50714) üzenetére


NoLF
addikt

Gondolom eddig nem volt hideg meg ho, az volt a baj. Most hideg van es ho, az a baj. Nemsoka pedig megint nem lesz hideg es ho sem, az lesz a baj.

Ugy altalanossagban ez a mentalitas jellemzo rank, magyarokra.

Mas: van valakinek tapasztalata a kanari-szigetekkel? Ugy ertem ismeros aki arrafele dolgozik, stb.

Epp egy TEFL tanfolyamot vegzek es ha letettem, lehet nem artana kiprobalni a tudasom egy olyan helyen, ahol se hideg, se ho, de meg eso se nagyon van. Hallottam mar ezt-azt, leginkabb az erdekelne hogy vajon ha angoltanarkent kimegyek, elvarjak tolem hogy makogjak valamit spanyolul vagy tokmindegy?

Vendeglatasban el lehet helyezkedni csak angollal, de ajanlatos par szot makogni hogy legalabb a munkatarsakkal/fonokkel megertesd magad, vendegekkel nincs gond ebbol a szempontbol.

Jo lenne kinezni egy kicsit, megtapasztalni az ottani eletvitelt nomeg napozni neha melo utan, kozben, elott...

Nomeg persze mivel semminek nem neztem meg utana, azt sem tudom egyaltalan van/e ott ilyesmire szukseg, mint teaching english as a foreign language...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#50718) concret_hp válasza NoLF (#50717) üzenetére


concret_hp
addikt

mi az a tefl?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50719) emvy válasza concret_hp (#50718) üzenetére


emvy
nagyúr

toefl gondolom

while (!sleep) sheep++;

(#50720) concret_hp válasza emvy (#50719) üzenetére


concret_hp
addikt

hát azt sem tudom mi :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50721) Racecam válasza concret_hp (#50720) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Jobb, ha nem tudod... :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#50722) fokukac válasza NoLF (#50717) üzenetére


fokukac
nagyúr

A Kanári-szigetek jó hely állítólag, elviselhető a klímája, nyáron se túl meleg.
Viszont, hogy ki menne oda angolt tanulni, azt nem tudom.
A helyiek meg spanyolul makognak... :)

Ha már trópusi sziget, akkor miért nem Bermuda? Vagy Brit Virgin-szigetek?
Ezek pl. Nagy-Britanniához tartoznak.

Ui. meg eleve, miért akarsz tanítani?Ja persze, nyelvtannáci vagy...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50723) NoLF válasza concret_hp (#50718) üzenetére


NoLF
addikt

Teaching english as a foreign language

Tehat nem angol nyelvteruleten valo angoltanitashoz feljogosito tanfolyas es papper. Maganiskolakban, ovodakban, ilyesmi egysegekben lehet hasznalni, tanari elokepzettseg nelkul.

Kukac: a fentiekbol talan ki is derul, hogy oviban suliban gondoltam, mivel ott is kotelezo egy idegen nyelv tanulasa legalabb, es az nagy valoszinuseggel angol is lehet.

Koszi az eddigieket.

Igen, nyelvtannaci vagyok :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#50724) BlacKSouL válasza NoLF (#50717) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nekem van egy volt kolléganőm, akinek vannak mindenféle cégei, munkaerőt foglalkoztat mindenféle országokba. És legutóbb mikor találkoztunk, a kanárin lakott épp. Beszéljek vele, hogy most mi újság van vele? Aztán megadhatom az elérhetőségét is ha ok a dolog.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50725) EQMontoya válasza NoLF (#50723) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha mész, lehet menni csövelni? Viszünk pálinkát! ;]

Same rules apply!

(#50726) NoLF válasza BlacKSouL (#50724) üzenetére


NoLF
addikt

Ha megtenned nagyon megkoszonnem :R

Ugyanakkor jan 20-28 kozt vmikor nem jarsz pesten? En igen, es szomjas leszek :)

Montoya: vedd ugy, hogy ezt lezsiroztuk :))

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#50727) BlacKSouL válasza NoLF (#50726) üzenetére


BlacKSouL
addikt

OK.

Majd úgy csinálom, hogy járjak. :) Bár még nem látom előre pontosan, de a hétvégére csak tudok intézni valahogy odautat. Előtte én is jól kiszomjaztatom magam ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50728) BlacKSouL válasza NoLF (#50726) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Most pont itthon van, jön Tarjánba is, lezsírozunk egy találkát és dumálok vele :)

Más: tud valaki valami olyan egyszerű vezetékes egeret, ami viszonylag stabil (normál irodai/otthoni használatra), nem egy monoblokk faragott tömb, nem ilyen kétujjas mini, legyen olyan plusz gombja, mint az A4Tech-ek duplakattos gombja a bal gomb mellé integrálva, nem kell 1-től 60000 dpi állíthatóság, és ne legyen ocsmány mintázatú. A képen linkelt kb. az egyik jelölt, valami 3000 körül van. Most ennek az egyik elődje? van, csak már szétkopva, hámlik a matt bevonat,, vezetéke már megcsípődött, tekerője már összevissza ugrál. De sokkal barátságosabb a régi, mint ez az új..

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50729) NoLF válasza BlacKSouL (#50728) üzenetére


NoLF
addikt

Danke schön

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#50730) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#50728) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Egeret senki?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50731) parandroid válasza BlacKSouL (#50730) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Főnökömnek vettünk valami hasonló A4Techet, amikor meguntuk, hogy állandóan káromkodik a kincstári, kétgombos, kb nyolcéves IBM egere miatt. Igen, ennyire jó fejek vagyunk, no meg céges irodai keretből rendeltem meg. :DDD Kicsit nézett csak ki komolyabban, annyi, hogy volt rajta néhány helyen valami rücskösített csúszásgátlós műanyag. Mivel megszűnt a káromkodássorozat (legalábbis az egér miatt, amúgy elég szabadszájú alkat volt), meg innét kezdve rendszeresen csomagolta magával a laptoptáskába az egeret is (korábban inkább tapipadozott a maga darabos módján), ha ment valahova, ez szerintem nem kis fegyvertény a rágcsáló részéről.

Én is használtam jónéhyán alkalommal, teljesen jól használható, kényelmes és ergonomikus cucc volt, az árához képest főleg, még annak tekintetében is, hogy nekem _az_egér_ az a Logi G400 volt már akkor is, és az a mai napig is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50732) e=mc²


e=mc²
őstag

En olyan egeret keresnek, aminek a mikrokapcsolojanak nincs hangja. Meg nem talalkoztam ilyennel.

Itthon estenkent, zavaro masnak, ha csak annyit hall, hogy kattkattkatt - katt katt - kattkattkattkatt...

Ambulimax Provider

(#50733) concret_hp válasza BlacKSouL (#50730) üzenetére


concret_hp
addikt

én egy 600ft-s teszkós egeret használok hónapok óta, mert nem volt kedvem messzebb menni érte, még működik :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50734) parandroid válasza concret_hp (#50733) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Legutóbb egy Geniust vettem édesanyámnak valami 1,5-2e HUF körüli összegért, amikor hazalátogatáskor kiderült, hogy a meglévő egere már csak néha hajlandó észrevenni, ha kattint vele. Azért azt, mert fatornyos kis falunk papír-írószer szaküzletében ez volt az egyetlen ismert világmárka, a többi jelenlévő versenyzőről még sose hallottam. Azóta is jól működik (ami el is várható tőle, nyilván), de semmi extra, sima 3 gombos, egy görgős optikai cucc. Amúgy olcsó billentyűzetből nekem eddig Geniusról vannak a legszebb emlékeim, az összes többivel csak a baj volt (itt beleértve a kommersz Logitech cuccokat is). Itthon meg már 10+ éve egy üzleti IBM-Lenovo multimédiás irodai billentyűzetet használok. Anno betáraztam belőle vagy 3 darabot valami nevetséges 1,5e HUF / db áron (talán épp ph-s apróhirdetésből), szóval ha valami történne vele, akkor is van tartalék. Utána valamiért (vagy inkább valakinek, csak aztán rajtam maradt, már nem emlékszem) vettem 2 hasonló kategóriás Dell billentyűzetet is, szintén potom pénzért, az is fasza, csak nem kerültek még sorra. Szóval billentyűzetből 40 évre előre el vagyok látva szerintem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50735) concret_hp válasza parandroid (#50734) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem még ps2 portos ibm bill-em van :D
a legtöbbet én is egy sima 2 gombos alap geniussal kattintottam, a végén már a tenyeremnél is átvilágított, mert lekopott róla a festék :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50736) Pttypang válasza BlacKSouL (#50728) üzenetére


Pttypang
veterán

Az en egerem is hasonlo, talan egy kategoriaval ter el, de a gorgo nekem is ugralt, csak poros volt az erzekelo, talan egy eve lehetett, hogy kitakaritottam, azota nem igazan van gondom vele, csak lekopott rola teljesen a matt reteg, de igy meg sima fenyes feluletu lett, tulelheto :D

Everybody lies.

(#50737) BlacKSouL válasza Pttypang (#50736) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Áá, már én is szétszedtem, kifújkáltam, kipucolgattam, de nem sokat segített. Összerakásnál meg a vezeték miatt fél órát szívtam vele, míg összement. Mostanában mérgemben tenyérrel néhányszor megforgatom, mint régen a felhúzós autót, egy darabig jó, aztán megint nem. Erről sajnos csak félig kopott le a matt, úgyhogy most foltosan fényes és matt, ittott meg mocskos, ahogy a matt réteg és a bőrzsír összeállt. Már tisztítani sem lehet, vagy max lekaparni róla az összes mattot. De átlagosan 3 évente cserélek egeret, és egyébként ez méretben, ergonómiában, meg a legfontosabb duplakatt sárga gombban nagyon jó volt. Eleinte a felszíne is :) Most nézegetem a mai A4-eket, ami régen középen office gomb volt, az divatgomb lett (DPI) és a duplaklikk meg lett az office gomb. De nekem se office nem kell, se dpi, nekem a mostani duplaklikk kéne egy új, működő, hasonló dizájnú modellben. Lehet tőlem holeless, vagy vtrack is, felőlem normális vezetéknélküli is, de szemezek már akksissal is... egyik se az igazi. :U
Most őszintén: ki használ átlagban többször dpi váltást, és ki használ double-clicket a napi munkája során? Bármit megnyitok, mappát, akármit amihez két katt kell, ott tökéletes volt. Persze tehetnék mindent egykattintósra a windózban, de az nem olyan jó, mint ez az egy ki... gomb, amit most lespórolnak. De persze most már minden egéren 1 és 100000 között 100 lépésben válthatok dpi-t. De minek???

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50738) ngabor2 válasza e=mc² (#50732) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Mikor ilyet kerestem, úgy néztek rám, mint aki pontycombot és marhaszárnytőt kér. Pedig létezik ilyen, legalábbis már volt vele dolgom vagy 20 éve.

(#50739) Viszlát válasza BlacKSouL (#50730) üzenetére


Viszlát
addikt

Nekem egy ilyen van, ügyesen állítható, szeressem. Kicsit más árkategória mondjuk.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#50740) Pttypang válasza BlacKSouL (#50737) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem triplaklikk gomb van a bal gomb gorgo feloli oldalan, egyszeruen raszoktam a hasznalatara, kesz.
Pedig elotte teljesen feleslegesnek gondoltam.
Igaz, a dpi valasztot en se hasznaltam soha, meg a makrozasi funkciokat se, csak kattintgatok vele aztan jonapot.
A burkolatot neha lepucolom, esetleg evente szetszedem es rendesen megtakaritom, de egyebkent nem tudom, mikor ohajt mar tonkremenni, mert erosen tulkoros mar, ha a 3 eves valtasaidhoz kepest nezem.

Nezegettem en is most ezeket, de az enyem 710, amit latok hasonlot, az meg mar 718... ennyi generacioval lemaradtam? Megyek is veszek rogton harmat a legtobb gombos legfenyesebben vilagitosbol ;]

Everybody lies.

(#50741) Tim82 válasza parandroid (#50734) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van két Lenovo Thinkpad optikai egerem (egyik zsinóros, másik BT), egy régi, fekete, görgő helyett valami kék világító izével scrollozni tudó IBM optikai egér, meg egy olcsó wireless Genius.

Billentyűzetből meg van egy ujjlenyomatolvasós Lenovo Preferred Keyboard, egy Logitech Cordless MediaBoard (ez BT-s, touchpados, asszem, eredetileg PS3-hoz hozták ki, de a Windows csont nélkül kezeli), meg valami nagyon fapados és elpusztíthatatlan USB-s Logitech is.

Ezek közül a Thinkpad egerek meg a Lenovo billentyűzet a legjobbak, nagyon kellemes a tapintásuk, kb. ugyanolyan bevonatot kaptak, mint a Thinkpad-ek fedlapjai.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50742) lenox válasza BlacKSouL (#50730) üzenetére


lenox
veterán

Nekem meg Giga m8000x van, mostmar tobb is, szerintem legjobb eger, amit valaha probaltam.

(#50743) emvy


emvy
nagyúr

Mionix Naos széria. Nekem semmi sem közelít hozzá.

while (!sleep) sheep++;

(#50744) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Régi Logitech MX1000. Szeretem, hogy sárnehéz. :)

Same rules apply!

(#50745) lorcsi válasza EQMontoya (#50744) üzenetére


lorcsi
veterán

b+ :D
féléve cseréltem le, mert már fájt a csuklóm :D
kb. 7 évig használtam ...jó kis egér..de tényleg sárnehéz :D

(#50746) EQMontoya válasza lorcsi (#50745) üzenetére


EQMontoya
veterán

b+ :D
féléve cseréltem le, mert már fájt a csuklóm :D

Oké, de ennek mi köze volt az egérhez? :DDD

Same rules apply!

(#50747) lenox válasza EQMontoya (#50744) üzenetére


lenox
veterán

Nekem is van ilyen ketto, mikor vettem tetszett, de 3 ligaval szarabb, mint az m8000x. De tenyleg.

(#50748) EQMontoya válasza lenox (#50747) üzenetére


EQMontoya
veterán

A vezetékessége alapján 2 ligával jobb. Kivéve persze játszani, de azt keveset szoktam.
Ezek alapján másban 5 ligával kell szarabbnak lennie. Ez miben nyilvánul meg? :)

Same rules apply!

(#50749) Lortech


Lortech
addikt

Én még a Q3-at is touchpaddal nyomom.

Thank you to god for making me an atheist

(#50750) Tothgera30 válasza EQMontoya (#50744) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Sajnos már szinte beszerezhetetlen, erre a sorsra jutott az MX518 is. De szerencsére IMO 1.1-ből eltáraztam párat. Már vagy 8-9 éve használok egy becses darabot, és imádom. Nem is tudnám mivel kiváltani.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.