Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#80001) erdey_a válasza ToBeY (#80000) üzenetére


erdey_a
őstag

itt meg még most is esik... :O

Vérboci

(#80002) rushty válasza axlfsi (#79962) üzenetére


rushty
senior tag

Nem nagyon van kedvem kibújni a takaró alól. Kissé lehűlt. 21,5

Revolut meghívó pü-ben

(#80003) fokukac válasza concret_hp (#79984) üzenetére


fokukac
nagyúr

gratula! :)

Ui. Te aztán tudod, mikor kell venni! (all-time high árak mellett) tudom, gonosz vagyok

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#80004) axlfsi válasza rushty (#80002) üzenetére


axlfsi
veterán

Mire leírtad, már meg is jött a felmelegedés ;) napközben már egyre melegebb a hétvégéig... (Igaz, éjszaka már stabilan hűvös).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#80005) concret_hp válasza fokukac (#80003) üzenetére


concret_hp
addikt

amilyen profi vagyok, most jön a válság, ja :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#80006) BlacKSouL válasza ToBeY (#80000) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nyócvanezer? Oszt senki észre nem veszi?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#80007) FehérHolló válasza BlacKSouL (#80006) üzenetére


FehérHolló
veterán

mit olvasol ki belőle?

Skynet is real. It's called Google.

(#80008) erdey_a válasza BlacKSouL (#80006) üzenetére


erdey_a
őstag

mi már kinőttünk ebből :)

btw: 80008 :P ez menőbb, mert visszafelé is ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#80009) parandroid válasza BlacKSouL (#80006) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

De ha legalább valami kerek szám lenne, mint pl a 98304, ami a 2^16 másfélszerese… :U

Vagy valami izgalmasabb prímszám.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#80010) ToBeY válasza BlacKSouL (#80006) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Haha azt is csak pár nap csúszással vettem észre,amikor az évfordulóm volt itt ph-n :D

(#80011) Pacák válasza ToBeY (#79994) üzenetére


Pacák
senior tag

Egyszer úgy hajnal egy-kettő között becsöngettek hozzánk. Kimásztam az ágyamból, a szemüveget sehol nem találom, na jó, legalább a papucs megvolt. Kimentem pizsiben, begyógyult szemmel a folyosói üveg ajtóhoz. Rendőrök. Kinyitottam az ajtót és közelről már felismertem a három zsarut - szolgálatváltás után a szomszéd ház előtt szoktak egyet kávézni. A kicsi nagy rajongójuk volt akkoriban - Mondom nekik, hogy:
- Gyertek be srácok! Megint a Szűcs néni?
Az egyikük a néni alatt lakott és akkor intenzíven eláztatta őt a hölgy, de nem nyitott nekik ajtót. Beljebb fáradtunk, akkor már kezdtem felébredni, pláne attól, hogy az érintett erőteljesen bekopogott. Szűcs néni kinyitotta az ajtót én meg hátrébb léptem, mert kiborult több fürdőkádnyi víz is a küszöb felett.
Mindezt azért, mert a néni délután a mosogatóba rakott egy kg fagyott húst, hogy másnapra, a lassan folyó víz alatt kiolvassza. A hiba ott volt, hogy a hölgy elaludt, a vízcsap nyitva maradt, a mosogató meg eldugult valamennyire. Alatta két lakás, plusz a földszinten a Családsegítő iroda teljesen elázott.
Szűcs néninek intéztek a hatóságok egy beutalót a pszichomókushoz - akkoriban már erősen szalajtottak neki. Sajnos még nem eléggé, mert kiengedték, de legalább alaposan megfürdették és a pártfogójául kijelölt ember felügyelete mellett kicsit rendet vágtak nála.
Azért amikor megjött, akkor nekem címezve a képembe vágta:
"- Kiengedtek, mert nem vagyok ám bolond! :)) "
- Örülök, de semmi közöm nem volt hozzá... Saját magának intézte el ezt a túrát, azzal, hogy eláztatott mindenkit. :DDD
Aztán egyszer elhunyt, mi pont arra jöttünk haza, hogy a tűzoltók törték rá az ajtót. A lakása már egy bank tulajdona volt, ők felújíttatták egy kicsivel később - ne tudjátok meg mennyi rom volt ott - és kiadták egy rendes családnak.
Hamarosan kiderült, hogy már a felettük lévő lakásban lakó hölgynek is szalajtanak, azóta ő is eláztatott maga alatt minden szintet kb. háromszor. :N

Nuclear launch detected

(#80012) tildy válasza erdey_a (#79999) üzenetére


tildy
nagyúr

És még mondja valaki, hogy a britek mennyit dumálnak az időjárásról. Jelentem itt meg mindig a szokásos , rovidujjus 15-21 fok van. Pár napig jó meleget (23 fok feels like 28;) ) jósolnak , 3-4 nap és Magyarországra ér .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#80013) erdey_a válasza tildy (#80012) üzenetére


erdey_a
őstag

csak tudod mire a 15-20 fok ideér hozzánk, addigra az nem lesz rövidujjús, hanem pulcsis :D

Vérboci

(#80014) ToBeY válasza tildy (#80012) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Az én világomban a 15-21fok már rég nem rövidujjas idő :N

(#80015) ToBeY válasza Pacák (#80011) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Régebben a mi házunk is tele volt ilyen "Szűcs néni-kel".
Itt az volt a divat,hogy mosógép kifolyócsövét nem tették rá a kádra és ázott az egész front tőle.Mára már az unokák vették át a lakásokat,akik jó arcok többnyire.
Kivéve a felettünk lakót aki időről-időre kiadja a lakását többnyire "koboldok-nak",akik képtelen az együtt élés minimális szabályainak betartására.

(#80016) fokukac válasza BlacKSouL (#80006) üzenetére


fokukac
nagyúr

Abszolút különleges jubileum
A fázós kutya nem fázik, hanem azt mondja a 18 fokban, hogy jó az idő..? :C :))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#80017) ToBeY válasza fokukac (#80016) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A tegnap reggeli állapotokhoz képest értettem,hogy jó idő van.
Nem úgy általában,mert a jó idő úgy 30 foknál kezdődik :P

(#80018) fokukac válasza ToBeY (#80017) üzenetére


fokukac
nagyúr

jajjmár. most miért rontod el a kivételes ünnepi pillanatot..? :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#80019) ToBeY válasza fokukac (#80018) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én mà' csak ilyen sz@r fej vagyok :DDD

Btw annyi sok okos ember van itt a topicban:Honor telefonról hogyan lehetne uninstalálni a SwiftKey csodát?

(#80020) fokukac válasza ToBeY (#80019) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát bemész a beállításokba, és uninstallálod... nem? :U :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#80021) Pacák válasza ToBeY (#80015) üzenetére


Pacák
senior tag

Alattunk vámpírok lakhatnak, mert rendszeresen éjfél körül aktivizálódnak. :DDD
"Kapcsold már ki azt a sz*rt!"
"Kussoljál!"
"Naaaa, nem kell összetörni!"
"Állítsd le a számítógépet!"
"Nem vagy átlátszó!"
Szóval nagy a lamúr odalent... :D

Nuclear launch detected

(#80022) ToBeY válasza fokukac (#80020) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem,nincs ilyen lehetőség csak leállítás és letiltás,így hát letiltottam a francba és feltettem Gboard-ot.Szerintem gyárilag lett feltéve a telefonra.

(#80023) bobsys


bobsys
addikt

Hol talalok infot arrol, hogy egy napelem milyen hatasfokkal mukodik a nap folyaman? Olyasmi, hogy napfelkeltetol napnyugtaig hogyan valtozik a hatasfok/termeles. Gondolomn fugg a foldrajzi helyzettol, de egy atlag is jo lenne nekem.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#80024) Uher válasza ToBeY (#80019) üzenetére


Uher
aktív tag

sehogy

(#80025) concret_hp válasza bobsys (#80023) üzenetére


concret_hp
addikt

legtöbb rendszerhez van app, ami rajzol chartokat is ha tudsz kérni valakitől adatot akinek van, abból sok minden látszódhat.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#80026) bobsys válasza concret_hp (#80025) üzenetére


bobsys
addikt

Persze amint beirtam megtalaltam (tegnap egy ora utan se sikerult)
Global Solar Atlas

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#80027) axlfsi válasza ToBeY (#80022) üzenetére


axlfsi
veterán

Mert az van konfigolva, a rendszeralkalmazos reszet kepezi.
Athidalo megoldas lehet, hogy feltelepited, amit helyette szeretnel hasznalni, beallitod azt alapertelmezettnek es a SwiftKey-t tiltod.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#80028) ToBeY válasza axlfsi (#80027) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Pontosan ezt tettem mivel nem láttam más megoldást a problémámra.

(#80029) axlfsi válasza ToBeY (#80028) üzenetére


axlfsi
veterán

Ha rootolt a keszulek, akkor megoldhato lehet annak eltavolitasa, de inkabb ne tedd; annyit nem er, mint amennyi galibat okozhat, ha meghivja az OS neked meg mar nincs ott (sem masik). Okkal teszik a gyari, alapertelmezett bill-t rendszralkalmazassa.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#80030) lenox válasza bobsys (#80023) üzenetére


lenox
veterán

A hatasfokot miert akarod tudni? Mert oke, biztos valtozik az is attol fuggoen, hogy merrol jon a feny, meg ugye ha mas frekvenciat szur ki a legkor, akkor lehet mas, de ez mit szamit? Marmint hogy a beeso feny energiajanak mekkora resze alakul elektromos energiava?

(#80031) concret_hp válasza bobsys (#80023) üzenetére


concret_hp
addikt

amúgy ha becsülni akarod a teljesítményt, akkor ha jól van forgatva, akkor asszem úgy lehet számolni hogy névleges teljesítmény * napsütéses órák száma * 0.85 (dőlésszög nem lesz egész évben fix, a nagyon melegben már kevésbé hatékony, stb) az egy aránylag jó alsó becslés.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#80032) bobsys


bobsys
addikt

Napkozbeni teljesitmeny gorbet kerestem. A szolgaltato harmad aron veszi meg az aramot, mint amennyiert adja ezert minimalizalni szeretnem a vissza taplalt aramot. Nem akarom en az egesz napi hasznalatot fedezni, csak csokkenteni a szamlat. Megneztem, hogy mondjuk atlagban 1.5-1.7 kW megy el mondjuk delutan 1 orakor tehat ennel tobbet nem nagyon kell termelni. Egy 3.6kW rendszer fedezne nagyreszeben a napkozbeni fogyasztast, felesleges 5kW venni sokkal tobb penzert.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#80033) FehérHolló válasza bobsys (#80032) üzenetére


FehérHolló
veterán

Az előzővel összekötve.
Nálunk a 4.5kW-os légkondi tud lehűteni egy komolyabb nyári napon 60 négyzetmétert, amikor délután hazaérünk. A szinten tartás ennél természetesen kevesebbe kerül.
Jól hőszigetelt a lakás, Budapest.

Ha nálatok 2kW-nál kevesebb a fogyasztás délután 1-kor, akkor valóban valami gubanc van a rendszerrel, és azért van rohadt meleg.

Magához a témához:
Az általad linkelt oldalon fent van, hogy mekkora az átlagos teljesítmény és ehhez milyen szögben érdemes állítani a napelemeket. Valószínűleg nem motorosat fogsz venni, ezért több adatra nem nagyon van szükséged.
A napelem specifikációjában megtalálod, hogy mekkora a hatásfoka. Nemrég istenítették a 40%-os cellákat, amihez emberi áron úgysem fogsz tudni hozzáférni, úgyhogy számoljunk a szokásos 20%-kal.
Nálunk havi 120kWh körül van a fogyasztás, ez napi 4kWh. Ha az évben minden nap ugyanúgy sütne a nap, akkor ezt 5 négyzetméternyi napelemmel le tudnánk fedni és szívem szerint egy 10kWh-s akksit raknék mögé, fele ekkora inverterrel.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#80034) FehérHolló válasza FehérHolló (#80033) üzenetére


FehérHolló
veterán

Középső bekezdést kiegészítve: ha megállás nélkül megy a légokndi, akkor a leírt példában is bőven 2kW alatt van délután 1 körül a fogyasztás.

Mondjuk trópusi éghajlaton a párátlanításra is irdatlan energia megy el.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#80035) bobsys válasza FehérHolló (#80034) üzenetére


bobsys
addikt

Termeszetesen nemtudom mekkora a legkondi kW-ben, mert valami buzi Ton-ban merik a teljesitmenyt, meg BTU-ban.
A 2kW az egy olyan nap amikor nem megy a legkondi, direkt nem szamoltam bele, mert 3-4 honapot nem megy egyaltalan.
Meleg egybkent nincsen a lakasban, marmint tartja a beallitott hofokot, csak kint van 30 fok es 85% paratartalom.
Nekem a median februar-augusztus 22 kWh mig az atlag 19 kWh naponta. Ahogy neztem egy 3.6 kW rendszer jo lenne, de a sales arcok meg jonnek az 5-6-7 kW rendszerekkel, meg, hogy rakjak fel aksit meg plusz $10K-ert, de egybol kettot belole.

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#80036) concret_hp válasza bobsys (#80035) üzenetére


concret_hp
addikt

ez esetben az egy jó korrelációnak tűnik, hoyg akkor megy a nagy fogyasztód, amikor izomból süt a nap :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#80037) erdey_a


erdey_a
őstag

Gyerekek, én csak általános utálattal vagyok a vezérünk és az általa képviselt politikai irányzat iránt, de amikor a kedvenc "az asszonynak a konyhában a helye" húrokat pengeti, akkor ordítani tudnék és legszívesebben kalapáccsal verném szét a fejét.
És én most nem a nőkért szeretnék kiállni ebben a kérdésben, azt megteszik ők maguk, hanem a férfiakért, akik kilógnak az orbánista ideából. [link]

Ez a sudribunkó csak úgy tudja elképzelni az életet, hogy apa elmegy reggel, hazajön este, felbassza a gumicsizmás lábát az asztalra, megsimogatja mind a 7 gyerek fejét, megzabálja a vacsorát, aztán vége a napnak. Anya meg addig a hokedlin ül a sarokban. Vagy ha nem, akkor majd berugdossuk.

Soha nem vittem még koszorút sírra, de az Orbánéra már kettőt is tennék.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#80038) fokukac válasza erdey_a (#80037) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ráhel meg elköltözött Spanyolországba....
gyere haza fiatal...? :D

pedig egy hete még a Travoltával pózolt a férje turai kastélyában.
Lehet, rájött, hogy puska kellett volna? :D

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#80039) erdey_a válasza fokukac (#80038) üzenetére


erdey_a
őstag

pedig hát főzni, mosni, vasalni itthon is tudna...

Vérboci

(#80040) FehérHolló válasza bobsys (#80035) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha este nem fogyasztasz túl sokat és napközben általában süt a nap, akkor az akksi felesleges.

concret_hp észrevétele alapján az 5kW-nak még talán lenne értelme, de többnek nem igazán.

Skynet is real. It's called Google.

(#80041) tildy válasza erdey_a (#80037) üzenetére


tildy
nagyúr

A koszorúvitelbe én is szívesen beszállok. Én nem értem, hogy él még olyan ember aki azt hiszi hogy a nőnek ez a feladata? Tegnap pl.Esm olyan jó vacsorát készített , külön repeta kellett. Komolyan mondom az ország szégyene a magyar miniszterelnök . Na, kíváncsi lennék, dívot mit mondana rá.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#80042) NoLF válasza tildy (#80041) üzenetére


NoLF
addikt

Meg jo, hogy en nem olvasok ilyesmi hireket egyaltalan, meg a vegen azt hinnem, hogy a ku®v@ anyamat...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#80043) fokukac válasza NoLF (#80042) üzenetére


fokukac
nagyúr

asszony, ne olvassá', a konyhában a helyed..! :D

ui. csak arra ne tévedjen egy vak komondor...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#80044) BlacKSouL válasza erdey_a (#80037) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#80045) NoLF válasza fokukac (#80043) üzenetére


NoLF
addikt

Megyek is, osszedobok egy ebedet mig szegény kipiheni a reggeli uszas faradalmait :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#80046) fokukac


fokukac
nagyúr

Közben pedig olvasom, hogy a művésznő több százezer követőt vesztett, mert kiderült, hogy vannak mellei, sőt, nagyok... nem értem én ezt a világot józsa! :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#80047) NoLF válasza fokukac (#80046) üzenetére


NoLF
addikt

Van olyan muveszno, akinek keson derulnek ki a melleirol az igazak? :F

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#80048) parandroid válasza NoLF (#80047) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem olyan művésznő. Állítólag eddig eldugta. Már csak azért is, mert csak most lett nagykorú. Ennek örömére vóg-címlapon debütált. Mármint a mellei. Szóval lehet, hogy mégis olyan művésznő. Ki bírja ezt követni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#80049) NoLF válasza parandroid (#80048) üzenetére


NoLF
addikt

Akkor nem muveszno, ha nem olyan :))

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#80050) BlacKSouL válasza fokukac (#80046) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ezkiez? DollyParton?

Aláírás (nem kötelező megadni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.