Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50551) concret_hp válasza concret_hp (#50548) üzenetére


concret_hp
addikt

na a babos is tuti, bár én azt hittem, kicsit pörgősebb a játék

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50552) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Megkérdeztem egy ismerősömet, aki Angliában élt 4 évig, hogy a KÖDÖS ALBIONBAN hány hónapig van egyfolytában szünet nélkül köd. Azt mondta, hogy kb. 2 nap, de a 2. nap után már az angolok is csodálkoznak.
Én így 4 hét után még éppen nem csodálkozom...[link]
De 35 éve az első olyan karácsony, amikor 23-24-25-26 egyik nap se süt be a nap az ablakon, ahogy tavalyig pedig minden évben.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50553) szőröscica válasza BlacKSouL (#50552) üzenetére


szőröscica
addikt

De neked egy benzines Hondád van, alapvetően elégedettnek kellene lenned az élettel. :F

(#50554) BlacKSouL válasza szőröscica (#50553) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A benzines Hondámmal alapvetően elégedett vagyok.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50555) concret_hp válasza BlacKSouL (#50552) üzenetére


concret_hp
addikt

nálunk sütött a nap tegnap du, aztán estére olyan köd lett megint, hoyg a szomszéd utcáig nem látni el :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50556) NoLF


NoLF
addikt

Kellemes unnepeket, jelentem itt is megvolt a tradicionalis karacsonyi jegeso, mint minden evben. :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#50557) fokukac válasza BlacKSouL (#50552) üzenetére


fokukac
nagyúr

Viszont anyukáméknál még mindig virágzik a muskátli. December 26-án.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50558) Viszlát válasza BlacKSouL (#50552) üzenetére


Viszlát
addikt

Hja, mert igencsak szeles kornyek ez. De november vegen ket hetig nem nagyon akart fujni, lett is olyan kod mint a Stephen King fele Mistben, az onkormanyzat meg kuldte az sms-t minden nap, hogy csak akkor induljunk utnak ha nagyon muszaj. Teny es valo, eletveszely volt kozlekedni.

Azt meg mar nem is szamolom, hogy miota esik szinte folyamatosan, valamikor szeptember vegen nekiallt, par oras szunetek vannak csak, aztan napokig megint csak eso, eso, eso... Szinten szeptemberre, csak az elejere datalodik a futesi szezon kezdete, eleinte igaz csak ejjel, de oktober kozepe ota tulkepp 3-4 fok a napi atlaghomerseklet, nagy kulonbseg nincs az ejjelek es a nappalok kozott a felhotakaro miatt. Meg valamikor a telapo kornyeken kibujt a Nap egy felorara, azota csak hit szintjen mozog a letezese.

Ja nem panaszkodom am, egyreszt csak azert reagaltam mert Anglia elegge osszevissza idojarasu (London peldaul joval melegebb es kevesebb a csapadek), masreszt meg ez az ara, hogy nyaron nem kell megdogleni es nekem ez igy teljesen jo. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#50559) fokukac válasza Viszlát (#50558) üzenetére


fokukac
nagyúr

Tiszteletbeli Blekinket hallottuk az Albionból. És most kapcsoljuk Bóna Mártát :-)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50560) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Ezek az adatforgalommérő appok tényleg ennyire pontatlanok, vagy a szolgáltató gőzmozdony?
A telefon szerint 1227 MB forgalmam volt a hónapban eleddig, a Voda szerint pedig elhasználtam a 2 GB-os keretem. Nekem ez azért gyanús. :U

Same rules apply!

(#50561) fokukac válasza EQMontoya (#50560) üzenetére


fokukac
nagyúr

A voda nekem ebben a hónapban már 10-én küldte az sms-t a cégesre, hogy elhasználtam a forgalmi keret 80%-át... :) Amúgy szerintem az van, hogy a felfele forgalmat is számolják.

Bezzeg a telenoros privát előfizetésemen állítólag "ingyen" volt a hipernet egész karácsonykor. Ennek örömére készer háromszor a hálót is eldobta - mondjuk lehet, hogy ebben a telefon a hibás, volt egy nagyobb esése a napokban...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50562) EQMontoya válasza fokukac (#50561) üzenetére


EQMontoya
veterán

De azt számolja a telefon is. :)
Legalábbis szerintem.

Same rules apply!

(#50563) NoLF


NoLF
addikt

12 eve rontom itt a levegot :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#50564) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Ilyet: [link] ...Ilyen ([link]/[link]) formációban tud valaki csinálni? Most jövök rá hogy nagyon béna vagyok hozzá.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#50565) fokukac válasza NoLF (#50563) üzenetére


fokukac
nagyúr

De remélem, a kiskötényed megvan még..! :))

Épp' nézegettem-válogattam fényképeket a mindenes könyvtáramban, és mit találtam...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50566) NoLF válasza fokukac (#50565) üzenetére


NoLF
addikt

Haha, a sheepshagger orok darab :)

Bar ez se rossz :))

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#50567) fokukac válasza NoLF (#50566) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ja, ez sokkal kívánatosabb :)
Bár a kikandikáló mellbimbód némileg ront az összhatáson... a fejedről nem is beszélve :P hová lett kapucnid? :)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50568) fokukac válasza BlacKSouL (#50552) üzenetére


fokukac
nagyúr

Bleki, ezt csak Neked, bizonyságul, hogy a köd fölött amúgy süt a Nap... :)

Az már más kérdés, hogy mi ott a fehér trutymó alatt élünk... :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50569) BlacKSouL válasza fokukac (#50568) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Jójójó, hát persze.
Ha felmegyek 600 méter fölé mondjuk a Salgói várba, onnan én is tudok ilyet fotózni...
Mindazonáltal ez Szlovákia (felé)
Ez meg ugyanakkor Magyarország...
Mintha a ködnek nem lenne útlevele...

[link]; [link]; [link]
Előző nap meg kimentem megnézni ki lehet-e menni... hát emlékezetből ki... (itt tompított+ködlámpa ment, és mivel a kamera lát infravörös tartományban is, a valóságban ennél sokkal rosszabbul lehetett látni..)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50570) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Remélem ma is mindenki dolgozik...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50571) parandroid válasza BlacKSouL (#50570) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nope. Majd csak holnaptól. :DDD

Ha dolgoznának, nem lenne ilyen halott a topik, akkor jobban ráér mindenki. :P

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50572) BlacKSouL válasza parandroid (#50571) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Erre próbáltam utalni.

Annyira jó, hogy nem kell összefüggő 5 napot pihenéssel, szabadsággal tölteni, hanem meg lehet szakítani 2 napos munkákkal.
Amúgy itt sírunk, pedig emlékszem, hogy régen ugyanígy simán menni kellett dolgozni, pl. ha hétköznap volt szilveszter, apámék is bent voltak 3-ig, és csak mikor már a 4 órás szilveszteri műsorok kezdődtek, akkorra ért haza.

És amúgy dolgoznak is sokan most is, csak mióta a hanyatló kapitalizmus nyugat és az ópiuma betette a lábát, és pl. sok helyen kiadják a dec 18 - jan 4 közötti időt "leállásnak", akkor is ha nem gyártó üzem, azóta már mindenki le akar állni. Csak régen valahogy egységesebbre volt szabva, nem volt példa amire vágyni kellett.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50573) tope válasza BlacKSouL (#50570) üzenetére


tope
addikt

Én már idén nem elviekben, hacsak be nem hívnak

(#50574) fokukac válasza BlacKSouL (#50569) üzenetére


fokukac
nagyúr

szép képek.
Én sem dolgozom, de ez a családi program, rokonlátogatások sorozata jobban fáraszt, mint a munka... :-)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50575) e=mc² válasza BlacKSouL (#50572) üzenetére


e=mc²
őstag

En evek ota igy dolgozom, hogy karacsony elotti par napot veszem ki es ket unnep kozott meg bejovok. Pont ilyenkor a legjobb, mert a fu se no, es amugy se tortenik semmi. Egy-ket hivas neha beesik, de ennyi.

Ambulimax Provider

(#50576) Winner_hun válasza BlacKSouL (#50570) üzenetére


Winner_hun
félisten

Már tegnap se bírtam magammal...:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#50577) NoLF válasza BlacKSouL (#50572) üzenetére


NoLF
addikt

Bizonyos szakmakban a leallas helyett ilyenkor van a nagy menet. Nem lennek itt mentos vagy rendor az angoloknal mert lenyegeben 24-e ota folyamat mennek a mentok, rendorok, tuzoltok valahova es nem jokedvukbol.

Hozzank is betortek a kavezoba, az utcaban feltortek vagy 10 autot...

Nem nagyon van leallas.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#50578) szőröscica válasza NoLF (#50577) üzenetére


szőröscica
addikt

És az ilyen okos emberek mit vittek el? Pénz nyilván nincs bent. Pár sört? :U

(#50579) NoLF válasza szőröscica (#50578) üzenetére


NoLF
addikt

Penztagepet valtoval, meg persze osszetortek mindent amit talaltak... Remek kis karacsonyi melo volt osszetakaritani a sok uveget, mert valamilyen oknal fogva az osszes ablakot is be kellet nekik torni :(

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#50580) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sziasztok!

Jobb helyet nem találtam neki. :D Van aki használ füldugót? Alpine-nal szemezgetek, de kíváncsi lennék olyan véleményére, akinek esetleg van már vele tapasztalata, ezzel vagy mással. Alpine SleepSoft pl.

(#50581) szőröscica válasza NoLF (#50579) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez viszont kimeríti a gusztustalan féreg cselekedet definícióját. Nem mintha egy sima betörés szép dolog lenne, de utána még direkt jól kitolni azzal, akit egyébként is megkárosítottál. :(

Remélem van biztosításátok, és azt is, hogy elkapják őket.

(#50582) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Aki megtalálja nekem azt a hozzászólásomat amit vagy itt, vagy onban, (vagy máshol?) követtem el, szerintem pont egy éve, de nem találom ott, és a mosogatógépekbe való sónak, és a konyhasónak az összehasonlításáról írtam, linkelt képekkel talán a somat sós dobozról, az kap egy virtuális pohár forraltbort.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50583) NoLF válasza szőröscica (#50581) üzenetére


NoLF
addikt

Junkies...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#50584) bandus válasza szőröscica (#50553) üzenetére


bandus
veterán

nekem meg szerintem dízel lesz :) egyelőre marad a bp-ről ingázás egy darabig.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50585) concret_hp válasza bandus (#50584) üzenetére


concret_hp
addikt

győrben fogsz dolgozni jól fogtam? barátnőm sógora valami 7 éve ingázik győrbe :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50586) bandus válasza concret_hp (#50585) üzenetére


bandus
veterán

majdnem, kicsit előtte. gönyű a falu neve :D megnézem 1-2 hónapig, hogy bírom, aztán eldöntöm. napi 220 km, szerintem bírható.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50587) Pttypang válasza KisTücsök (#50580) üzenetére


Pttypang
veterán

En valami ilyesmit hasznalok, amikor kell, árát nem tudom, mert ingyen volt, de nincs vele gondom, ha rendesen helyezed be, akkor nem nyomja a fuled, etc.

Everybody lies.

(#50588) szőröscica válasza bandus (#50586) üzenetére


szőröscica
addikt

Az nem sok, ha reggel/este nem kell a dugóban araszolnod Bp-n. Viszont azért számold ki a költségvonzatát, napi 220km az 6 literes fogyasztás, és a jelenlegi nagyon olcsó üzemanyagárak mellett is ~4k. Plusz az autó kopása, stb.

(#50589) concret_hp válasza szőröscica (#50588) üzenetére


concret_hp
addikt

egyből odaköltözni meg 2-300K

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50590) szőröscica válasza concret_hp (#50589) üzenetére


szőröscica
addikt

Neki kell tudnia, hogy mit szeretne. Én pl. Győrben vagy valamelyik alvóvárosában szívesebben élnék, mint Bp-n, ezért számomra nem lenne kérdés a helyében, hogy mit tegyek. :)

De én is ismerek olyat, aki naponta ingázik Győrbe a fővárosból, lelke rajta.

(#50591) bandus válasza szőröscica (#50590) üzenetére


bandus
veterán

hirtelen nem találok olyan kecót, ami tetszene. az üzemanyag nagy részét fizetik, így az max pár tízezer forintomba lesz havonta, az úgy gondolom, hogy belefér. aztán tényleg meglátjuk, mennyire bírom ezt az ingázósdit. hosszabb távon valószínűleg nem lesz nyerő, de az is lehet, hogy imádni fogom. illetve el tudom képzelni, hogy kialkudjak a későbbiekben 1-2 napos budapesti munkavégzést is. de úgy alapvetően a győrbe költözéssel sincs problémám, sok az ismerős ott is.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50592) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Aki behatóbb ismeretségben van a viszonylag modern dízelek lelkivilágával, mondja már meg nekem, hogy mi történik olyankor, amikor az alapjárat melegen kb 100 fordulattal magasabb, mint általában? Hidegen nem, de melegen (mondjuk 70-90°C) minden fogyasztót kikapcsolva a fordulat a szokásos 900 helyett kb. 1000. Mivel ugye alapvetően hidegen is ugyanúgy 900, mint egyébként melegen, ezért nem az üzemmelegséggel van összefüggésben.
Nekem van egy tippem, de nem akarok ötleteket adni.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50593) EQMontoya válasza BlacKSouL (#50569) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ma voltam Komáromban, a Szlovák oldalon. Jelentem Neked, hogy ott is takony fos idő volt. Viszont odaúton 11:00 körül Bicske környékén néha megpillantottuk a napot. Furcsa érzés volt, már-már el is felejtettük az elmúlt hetekben.
Cserébe visszafelé 5-6 között volt olyan köd végig, hogy öröm volt nézni.

NoLF: igazi patkány az ilyen. Ha kell neki a lóvé, és elviszi, azt még valahol megértem, de úgy kárt okozni, hogy abból még haszna sem származik...

Same rules apply!

(#50594) Viszlát válasza BlacKSouL (#50570) üzenetére


Viszlát
addikt

Jelentem minden nap (vagy éjszaka) dolgoztam múlt hét hétfő óta, remélem megnyugtat a tudat. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#50595) emvy válasza BlacKSouL (#50592) üzenetére


emvy
nagyúr

Hidegben, tokeletesen azonos szabalyozas mellett alacsonyabb a fordulatszam, de a legtobb vezerlo kompenzalja ezt. Szoval modern dizeleknel nem kellene ezt latnod, regieknel normalis.

while (!sleep) sheep++;

(#50596) BlacKSouL válasza emvy (#50595) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem biztos hogy jó volt a kérdésem. Tehát 20 esetből 19x olyan 900 körüli az alapjárati fordulatszám, míg 1 esetben 1000. És ez az 1-1 eset mindig üzemmeleghez közeli állapotban fordul elő.

Én arra tippeltem, hogy a részecskeszűrő szeretné kipucolni magát, ezért nyomja feljebb olyankor a befecskendezést, emelkedik a fordulat, és ha ilyenkor mennék vele, szépen kitisztulna. Csakhogy a céges kisbuszról van szó, ami napi 14+14 km-t megy. Vagyis télen soha nem éri el az üzemmeleg állapotot. Ami feltételezi a gyakoribb szűrőtelítődést. Viszont nem tudom, hogy milyen állapotok aktiválják ezt az öntisztítást. És speciel olyankor észlelem ezt a magasabb fordulatot, mikor már épp készülök leállítani. És sajnos le is állítom...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50597) Winner_hun válasza BlacKSouL (#50582) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#50598) BlacKSouL válasza Winner_hun (#50597) üzenetére


BlacKSouL
addikt

:R Na otttt pont nem kerestem :D

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50599) Winner_hun válasza BlacKSouL (#50598) üzenetére


Winner_hun
félisten

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#50600) fokukac válasza Winner_hun (#50599) üzenetére


fokukac
nagyúr

Blekinek nincsenek balátai..! :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.