Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50851) fokukac válasza tildy (#50850) üzenetére


fokukac
nagyúr

Az, hogy a levegő mennyi vízgőzt tud befogadni, az a hőmérséklettől függ... elég erősen exponenciális a függvény. (ez az abszolút páratartalom) Emiatt semmi értelme a benti (20 fokos) páratartalmat a kinti (8 fokoshoz) viszonyítani, mert tök más a kettő.

Sőt, ha szellőztetsz, és beengeded a kinti hűvösebb levegőt, ami abszolút mértékben fajlagosan kevesebb vizet tartalmaz, akkor utána az relatíve szárazabb lesz, ha felmelegszik (hiszen ugyanannyi vízgőz van benne, de a melegebb levegőnek sokkal nagyobb a párakapacitása)

---------------

Szóval, a problémádra a válasz:
1, fűtsél
2, ha nem fűtesz, akkor dehumudifyerezzél
3, vagy legalább fedd be a fém ablak felületét mondjuk parafával (ami részben hőszigetel is), és akkor nem csapódik ki rajta a pára.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50852) tildy válasza fokukac (#50851) üzenetére


tildy
nagyúr

Koszi! :R Kiprobaljuk a parafat.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50853) emvy válasza tildy (#50850) üzenetére


emvy
nagyúr

Most jelenleg kint 98%-os paratartalom van, bent 37%.

while (!sleep) sheep++;

(#50854) bobsys válasza emvy (#50853) üzenetére


bobsys
addikt

Akkor jol van szigetelve a lakas.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#50855) fokukac válasza bobsys (#50854) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nem, a fizika működik, lásd az alábbi grafikont.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50856) tildy válasza fokukac (#50855) üzenetére


tildy
nagyúr

Azert ok joval tobbet futenek, mint mi ( nem tudom, hany fok van naluk) Az azert nyilvanvalo, minnel alacsonyabb a lakasban a hormerseklet, annal hamarabb kicsapodik a para is. Nekunk szelloztetessel dehumidifierrel sem sikerult meg soha 50% ala mennunk, igaz 23 foknal sosem volt melegebb.

Femablakok egyik jellemzoje amugy, hogy sokkal jobban vezetik a hot is , meg a hideget is. Altalaban legkamras kialakitsas van, plusz valahol fa belul fem kivul, nalunk full fem, winkhaus markaju nemet ablakok es kertajto van, lehet rajuk kerdezek, mert ez nem normalis, hogy csopog a fem ablakkereten meg ajton a viz.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50857) emvy válasza tildy (#50856) üzenetére


emvy
nagyúr

Varj, majd kiderul, hogy mennyit futunk -- ma koltoztunk be, 8 fok volt a lakasban meg par napja (kint meg -8, ami gondolom Londonban ritka..) Meg ugye nalunk mind a negy oldalrol ablakok vannak.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#50858) tildy válasza emvy (#50857) üzenetére


tildy
nagyúr

Oke, nem volt vilagos, hogy ez mar a magyarorszagi lakasotok, es hogy mikor koltoztetek:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50859) emvy válasza tildy (#50858) üzenetére


emvy
nagyúr

Ma alszunk itt eloszor.

while (!sleep) sheep++;

(#50860) bobsys válasza fokukac (#50855) üzenetére


bobsys
addikt

Kint most eppen 80F es 60%, bent a lakasban meg 78F es 74% paratartalom

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#50861) BlacKSouL válasza tildy (#50850) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A párátlanító milyen párátlanító? Rendes kompresszoros? Pl. ilyesmi? Nem ez a (túlreklámozott)ceresit és társai ugye?
Ha a fürdőnek/konyhának/mosó-szárító helységnek nincs külön szellőzőrendszere, akkor érdemes ezeket a helységeket a többitől a páraképződés idejére elszeparálni (ajtó), és a párátlanítót ott intenzíven használni. Csak akkor összenyitni, ha már kiszáradt.

Egyébként pedig nem árt tudni, hogy a bútorok, falak, tárgyak sokkal több nedvességet tudnak raktározni, mint a levegő, vagyis ha lezársz egy lakást, amiben van 70%, majd szárítod a levegőjét 50-re 1 napig, aztán kikapcsolod, akkor a páratartalom simán visszakúszik 60-65%-ra. Tehát kell legalább 1 hét mire a bútorok, tárgyak is mind kiszáradnak. Ha laknak benne, képződik pára, még nehezebb a tartós szárítás.

Mindazonáltal nálunk is kiül a pára az ablak sarkába, ha kint -5 alá megy a hőmérséklet, hiába megy a párátlanító, és így van 43%. De ezek fémvázas műanyag ablakok. Jó hőszigetelő, de párát is benntartja. És hiába van résszellőző beépítve, az a légcsere a párátlanításhoz kevés. A gyakori szellőztetés akkor jó, ha kint száraz hideg van, de az is csak a lakás levegőjét párátlanítja, a bútorokat nem. Sőt, a hőhidaknál bizony penész is megjelenik, ablak és rá derékszögű fal sarkánál.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50862) tildy válasza BlacKSouL (#50861) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem mar irtam itt korabban, igen, olyan.Van, hogy sokszor napi ket liter vizet is kiszed, vagy tobbet ecoair amugy
.

Furdoben van szellozorendszer, de le akarom cserelni, mert eleg gyenge. Moso-szarito helyiseg errefele a konyha, szaritogepes a mosogepunk.

A vicc, hogy nem az ablak parasodik, hanem az ablakkereten ulnek a vizcseppek. Mindig ott jelenik meg eloszor a penesz is, a falon csak kesobb.
Tegnap toroltem mindenutt, megint ugyanolyan vizcseppes amugy. Kozben vagy 5-6 orat ment a paratlanito.
Furdobe minden furdes utan betesszuk.

Mondom, szerintem az a gond, hogy tobbnyire 19-21 fok van a lakasban, neha 23, de ha ehhez 70%-os paratartalom tarsul, akkor 15 foknal mar harmatpont van, ergo az ablakkeret 15 fok vagy az alatti.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50863) tildy válasza tildy (#50862) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez egy ketliteres tartály, reggel ontottem ki, és már most majdnem teli.

Ez meg most a hőmérséklet, meg a páratartalom, de most felfutottem 23.5re.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50864) fokukac válasza tildy (#50863) üzenetére


fokukac
nagyúr

Szerintem a mérsékelt égövön a pára nem lehet probléma, inkább a hőhidat kell megszüntetni. AZ normális, hogy pára van a levegőben.

Amúgy pedig azt sem szabad elfelejteni, hogy ezek azért nem feltétlenül pontos műszerek... Annak talán van jelzés-értéke, hogy 30%-ot vagy 70%-ot mutat, de ennél nagyobb pontosságot nem várnék ezektől.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50865) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Jó reggelt. A hetet egy rossz és egy jó hírrel kezdem. A rossz hír, hogy hétfő van. A jó, hogy holnapra elmúlik...

A párához: mi pár éve kénytelenek voltuk venni egy mobil klímát (hülyén néztek ránk, hogy minek akarunk decemberben klímát venni) a pára miatt. Szép nagy dög, 2 óra alatt kiszed 1,5-2 liter vizet. Leviszi a párát 70-75-ről 50 %-ra. Cserébe marha sokat fogyaszt :(

Próbáltuk a normál split klíma páramentesítő funkcióját is, de az a működéséből adódóan nem olyan hatékony.

(#50866) NoLF


NoLF
addikt

Arra kivancsi vagyok, hogy aki orrba-szajba tolja az esetleges hiressegek halalhiret kulonbozo csatornakon, az miert teszi? Nem gondja hogy a tobbi interneten szorfozo ember is tud olvasni? Vagy valamiert ugy gondolja hogy csak o olvas inexet/guardiant/tetszoleges hirportal neve behelyettesitendo, ezert o fogja elsokent hiresztelni a tudatlan vilag szamara a szemzaciot? Hihetetlen.

Persze ha ennek hangot adok, akkor en vagyok az erzeketlen tusko.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#50867) concret_hp válasza NoLF (#50866) üzenetére


concret_hp
addikt

az igazán komoly arcok mindezt 24-72 órás laggal teszik :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50868) concret_hp válasza NoLF (#50563) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem holnap lesz 12 éve, de úgysem fog holnap eszembe jutni :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50869) NoLF válasza concret_hp (#50868) üzenetére


NoLF
addikt

De hisz' mar eszedbe is jutott. :)

Sor pedig elorelathatolag jan 20-21-22 korul.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#50870) EQMontoya válasza NoLF (#50869) üzenetére


EQMontoya
veterán

Okké. :)

Én még csak bő 10 éve, gyenge kezdő vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#50871) NoLF válasza EQMontoya (#50870) üzenetére


NoLF
addikt

20as eveid kozepen, nem is csoda ;]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#50872) bandus


bandus
veterán

kukac mester, neked mennyit kajál a jazz-ed pályán, szabályosan közlekedve?

kezdem elveszíteni a reményt, hogy találok civicet, és sürgősen kell pár b terv, hogy mit vegyek, mert van rá 3 hetem. vagyis igazából csak 2, mert jó lenne az átírást elrendezni addig, amíg nem dolgozok.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50873) Tothgera30 válasza bandus (#50872) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Vegyél Swiftyet, az örök mint a nyomorúság. :D

#50874 bandus: Azért kettő között van egy óriási (főleg) minőségbeli szakadék. 1.3-asban a váló nyelestengely csapágya szokott rakoncátlankodni, ha nem, cserélik benne rendszeresen az olajat, 1.5-ösben nem fordul elő hiba. Más gyermekbetegsége nincs. Ha gyorsan kellene egy autó, felcsapnám a hahu-t, és lőnék egy klímás, keveset futott, egygazdás Suzukit. De mindenki máshogy filózik. :P

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#50874) bandus válasza Tothgera30 (#50873) üzenetére


bandus
veterán

azt csak a legvégső esetben, ha már logant sem találok ;] :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50875) parandroid válasza bandus (#50872) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha ennyire szorít az idő, akkor lassan már mindegy, mit veszel. Bemész az első megbízhatónak tűnő kereskedésbe és kiválasztod a legmegbízhatóbbnak tűnő autót, amit még el tudsz fogadni megjelenésre is. Annál roszabbul mindenesetre nemigen járhatsz, mint ha egy adott modell kell sürgősen, tegnapra, ráadásul kis választékból. Olyankor hajlamos belemenni az ember egy olyan kompromisszumba, amit utólag hajlamos megbánni.

Aztán majd később, ha lesz valami, amit tényleg akarsz, akkor lecseréled.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50876) EQMontoya válasza bandus (#50872) üzenetére


EQMontoya
veterán

Először Ufó Civicet nézegetsz, most Jazzt, miközben teljesen egyértelműen MX-5-öt kellene venned.
Mire megjössz a topiksörözésre, már lesz egy Multipla-d és diszkréten kérsz egy virgin cuba librét szigorúan lájtkólából? :))

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#50877) BlacKSouL válasza bandus (#50872) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Tudok egy 1.2-es eladót, kék, elvileg megkímélt, ha érdekel adhatok elérhetőséget.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50878) parandroid válasza EQMontoya (#50876) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Dehogy MX5-öt. Cooper S-t. Lehetőleg JCW-t. ;]

Amúgy a másik, amit ajánlani akartam, hogy kérdezz körbe ismerősök között, hogy nem tud-e valaki megbízható eladótól (rokontól, baráttól) valamit. Ahogy az idő szorít, válogatni már nem nagyon lesz lehetőséged.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50879) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Elég nagy íveket húz ez a hegesztés
le-letapad az elektróda

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50880) Viszlát válasza bandus (#50874) üzenetére


Viszlát
addikt

Az Accord nem fér bele a keretbe?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#50881) bandus válasza BlacKSouL (#50877) üzenetére


bandus
veterán

az 1.2 már tényleg kevés a pályára :)

Montoya: igen, ez a tervem nekem is :D mx-5 második autónak jó lenne, de egyelőre az elsővel is sokat szenvedek.

Robot uraság: egyetértek, eléggé szopóágra kerültem. nem lenne ekkora a gond, ha találtam volna tetszős lakást már győrben, mert napi 30 km-t ingázok bármivel, de így bizonytalan ideig napi 200-at kell, amire meg már szvsz nem mindegy, hogy mit vesz az ember. és valóban megszívtam ezzel, hogy ez a rohadt ufo civic tetszik. vagyis inkább azzal szívtam meg, hogy 2-2,2 millánál nem akarok többet rákölteni, ebben az árkategóriában nem igen akad belőle épkézláb darab, így valószínűleg ez lesz a megoldás, amit te is mondasz.

Viszlát:
jó állapotú accord ebbe már nem fér bele szerintem, csak nagyon sokat futott példányok :/

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50882) NoLF válasza bandus (#50881) üzenetére


NoLF
addikt

Mazda3?
Corolla?
300zx? ;]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#50883) EQMontoya válasza bandus (#50881) üzenetére


EQMontoya
veterán

Legalább egy Hyundai coupet vegyél, a 2 literes moci esélyesen elég bele kényelmesen.

Same rules apply!

(#50884) concret_hp válasza bandus (#50881) üzenetére


concret_hp
addikt

én tudok egy ironman matricás corsát jó pénzért eladó lehet :C van rajta napfénytető is :D

vonat nem játszik? bp-hegyeshalom vonal a legjobb az országban.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50885) bandus válasza concret_hp (#50884) üzenetére


bandus
veterán

egen, de az erőműveket általában nem a vasúti pályaudvarok közelébe építik ;] :D

Monti:
nem vagyok ennyire oda a kupékért. bár tudod mi tetszene? egy laguna kupé, na az ottvan formailag :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50886) concret_hp válasza bandus (#50885) üzenetére


concret_hp
addikt

egyébként nehogy már 2M-ért ne kapjál épkézláb autót :U

amúgy azt lehetetlen leszervezni, hogy keresel 3-4-5 embert aki szintén ingázik és akkor minden nap be tudsz társulni valahova? vagy a cégen belül (akiket persze nem ismersz mondjuk még)?

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50887) szőröscica válasza parandroid (#50878) üzenetére


szőröscica
addikt

Egy JCW nem lenne rossz, csak ne kokszolódna mint a fene.

Nekem valószínűleg 530i vagy 535i lesz az utód, csak még spórolok kicsit.

(#50888) fokukac válasza bandus (#50872) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát az attól függ, mennyire nyomom neki. Mivel kicsi, gnóm, nem annyira áramvonalas kisautó, jobban nő a fogyasztása, ha gyorsan megyek.
Értsd: országúton kb. 5 liter (vagy alatta), 110-120-nál 5,5 körül, 130-140-nél már inkább 6,5, ha nagyon nyomom, akkor inkább 7. Nagyon érzékeny a guminyomásra, meg nem mindegy, hogy milyen benzin van benne. Pl. osztrák benzinnel 6 liter alatt tudta az autópályát is, magyarral ez nem megy.

Amúgy nehogy azt hidd, hogy jó állapotú Jazz-t egyszerűbb venni, mint bármilyen más autót.

Ui. szerintem nincs nagy különbség az 1,4 és az 1,3 között (kevesebb, mint 5 lóerő, és asszem 5 Nm a különbség)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50889) EQMontoya válasza bandus (#50885) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az szerintem is egy gyönyörű forma, csak a műszaki tartalomtól félnék.

Same rules apply!

(#50890) szőröscica válasza EQMontoya (#50889) üzenetére


szőröscica
addikt

A 2.0dci nem rossz elvileg, de kopik a motor: állítólag nem ritka, hogy 300-nál már generálozni kell. :Y

A 2.0T viszont tényleg kellemes szerkezet. Én be merném vállalni, mert ismerek jó rönós szakit.

Azt megfogadtam, hogy csak olyan autót fogok ezután venni, amihez van valóban hozzáértő szerelő. A BMW-től is azért nem félek, mert bár biztos lesznek zsebbenyúlós szervizszámláim, de a 5ernél Viliék bármit megoldanak, nem lesz több pingvinezés. :)

(#50891) emvy


emvy
nagyúr

Apam 2.0-s PDTDI Skoda Octaviaja most lepte at a 650e-t. Eredeti motor.

while (!sleep) sheep++;

(#50892) BlacKSouL válasza szőröscica (#50890) üzenetére


BlacKSouL
addikt

91 körül még a 850i volt a kedvenc autóm. Mióta ismerős mesélget a BMW-ről, nekem is szertefoszlott a gyerekkori nimbusz.
Ők családi vállalkozásba vettek 530d-t 0km-el, és 400k fölött adták el. Vagyis az autóban 4xx k volt, a motorban 3xx. Ugyanis motorcserés lett. Előbb 60 000-nél elpukkant a turbó, majd 100-nál szétugrott a komplett motor. A csere után már csak váltóproblémák, még 1-2 turbócsere, meg még 3-4 párszázezres javítás volt. Pedig nem eszetlenül hajtották, csakhát 6-7 év alatt belement a 400ezer. És még plusz kopó alkatrészre is elment vagy 5-6 milla.
De a helyette vett F10-el is volt már nem egy gond. Mondjuk ez használt volt már.

Az zseniális, hogy egy elrepedt gyári szövetes gumicső cseréjére 100 000-t mondtak márkaszervizben, 60 ezret függetlennél okosba, ő meg megvette 4500-ért a tökéletesen ugyanolyan gumicsövet, és ketten beszereltük fél órás munkával, utána eladásig tökéletes volt.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50893) fokukac válasza emvy (#50891) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem baj, majd szépen visszatekeredik az is, ha egyszer eladja :))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50894) EQMontoya válasza szőröscica (#50890) üzenetére


EQMontoya
veterán

Toyota/Lexus vonalon én is tudok ilyen embert, aki bármit megold, meg az ellenkezőjét is. Egyetlen hátránya, hogy Kunfehértón van.

emvy: az szép! PD elemeket sem kellett benne cserélni?

Same rules apply!

(#50895) emvy válasza EQMontoya (#50894) üzenetére


emvy
nagyúr

De, azt hiszem, 250k korul volt PD csere.

while (!sleep) sheep++;

(#50896) bobsys


bobsys
addikt

Ki gyart jo, megbizhato vezetek nelkuli - nem is tudom, hogy hivajk - cuccot ami a bejovo viz vezetekre lehet kotni a focsap helyere es ha mondjuk mosodhoz lerakott szenzor vizet jelez akkor elzarja? Van olyan aki gyart ilyen komplett rendszert vagy ugy kell osszevadaszni?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#50897) EQMontoya válasza emvy (#50895) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az nem is olyan vészes.
Gondolom, azért egy-két kettőstömegűt is elfogyasztott már, meg ilyenek - de ekkora futásnál ez valahol normális.

Same rules apply!

(#50898) fokukac


fokukac
nagyúr

Na ki az a lúzer, aki idén eddig egyszer ment haza 9 előtt a melóból, és a 2. hét első napján egyből két napnyit is ledolgozott..?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50899) emvy válasza EQMontoya (#50897) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem tudom, h van-e benne, de azt meg nem cserélték...

while (!sleep) sheep++;

(#50900) NoLF válasza fokukac (#50893) üzenetére


NoLF
addikt

Ugyanis aki oraallas alapjan vesz autot, az meg is erdemli.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.