Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42001) Pisztillus válasza NoLF (#41982) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Gratulálok!

Én alig vagyok lemaradva, csak 993 nappal... :DDD
(De azért megpróbállak utolérni... :DDD :DDD )

Gertrius: Lehet, hogy kicsit tovább tart neki, de vissza fog jönni. :K

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#42002) bobsys


bobsys
addikt

Ert valaki itt a mainframehez? Lenne kerdesem a mainframerol valo e-mail kuldessel kapcsolatban. Viszlat kollega?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#42003) Viszlát válasza bobsys (#42002) üzenetére


Viszlát
addikt

Mar alig latok, de monnya mi a gondja, masnem csak holnap kap valaszt. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#42004) bobsys válasza Viszlát (#42003) üzenetére


bobsys
addikt

Azt mondjak az okosok, hogy van valami library amivel lehet e-mailt kuldeni a mainframerol. Csak azt nem birjak megmondani, hogy a sajat (a mainframen futo) SMTP serveret hasznalja vagy kell neki valami relay (Exchange, egy gep linux sendmailel stb.).

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#42005) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Jajj de aludni kéne már. Pedig a pacsálás még hátra van.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42006) tildy válasza emvy (#41988) üzenetére


tildy
nagyúr

Az lehet, csak mindketten 180 vagy afelettiek vagyunk. :)

180 cm magas ferfi meg azert meg siman nem "kivetel" :U :U :U

tiv83us: Ferfiaknal kicsit masabb, pl. az izomzat miatt. De noknel sok helyen megall az elet 14-es ruhameretnel ( farmer eseten meg 28-32-nel).

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#42007) Bjørgersson válasza Winner_hun (#42005) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Pacsalas?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42008) tildy


tildy
nagyúr

Amugy a surgos vizsgalatra itt meg mindig nincs idopontom... Mar ket hete. Meg az a szerencse, hogy otthon latott orvos (maganhoz mentem vegul) , es igy tudom, hogy minden rendben van.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#42009) bandus válasza tildy (#42008) üzenetére


bandus
veterán

nekem szerencsére ezek megoldódnak jövőre, nekik köszönhetően: [link] :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#42010) Viszlát válasza bobsys (#42004) üzenetére


Viszlát
addikt

Igen, van egy behivhato program (mainframen minden feladathoz van :D), ugy hivjak, hogy IEBGENER, ami vegulis masolast vegez. Email eseteben tulajdonkeppen azt csinalja, hogy az input datasetet atkuldi a sysoutnal megadott SMTP started taskra (a job-ban beirkalt szoveget is ki tudja nyomtatni, igy szoktak standard fejlecet beallitani pl).

Reszben mar meg is valaszoltam a kerdesed, sajat SMTP servert hasznal, kell legyen egy started task ami ezt a funkciot latja el es meglepo modon SMTP-nek hivjak. Legalabbis meg sosem talalkoztam olyan idiotaval aki atnevezte volna. :) Biztos van valahol kulsos megoldas is, de nem lattam meg sehol, meg az OS resze a beepitett smtp, szoval total felesleges is lenne.

Olyan lehet meg, hogy sysplex eseten nem mindegyik LPAR-on fut smtp es ha bena volt a sysprog, akkor csak akkor fog mukodni a dolog ha az SMTP-s LPAR-on futtatod a job-ot. De nem hiszem, hogy ilyesmivel kene kinlodnod, altalaban minden normalis helyen van elore megirt draft job amit lehet hasznalni emailhez, csak a datasetet kell megadnod amit kuldeni akarsz, illetve nyilvan olvasni is tud felteteleket, stb.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#42011) tildy válasza bandus (#42009) üzenetére


tildy
nagyúr

Haaat, remélem ott ez tényleg lefedi, csak mert nekem is van egeszsegugyi magánbiztosítasom itt, aztán mégse arra küldött a haziorvos. Most azt mondták, ha csütörtökig nincs időpont, keressem őket. Pénteken legkésőbb bemegyek, és raveszem őket, hogy ennek terhére küldjenek el. Hihetetlen....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#42012) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Az milyen új hülye divat, hogy csörgésnél villog a telefon vakuja, telefonálás közben meg világít a vakvilágba ? Nagyon hülyén néznek ki emberek világító leddel a fejükön. De gondolom ez most valami divat, tehát ők divatosak. Mondjuk pár éve még menő volt a rezgésre/hangra/gsm jelre kékpirosan villogó bizbasz, szóval nem csodálkozom, csak [facepalm]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#42013) Winner_hun válasza Bjørgersson (#42007) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fürdés..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42014) bobsys válasza Viszlát (#42010) üzenetére


bobsys
addikt

IEBGENER baratunkrol olvastam a mainframet szallito ceg honlapjan ;] meg volt egy ket "minta feladat", de jobb ez igy, hogy megerosited.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#42015) concret_hp


concret_hp
addikt

voltam egy agyérműét közelében... hát érdekes élmény :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#42016) concret_hp válasza tildy (#42008) üzenetére


concret_hp
addikt

tavasszal faternak észrevettek valami kis szívritmuszavart... alapból hetekre kapott időpontot, majd még valamennyi idő, mire ráraktak egy 24 órás ekg-t, amivel valamit nem állítottak be jól v ilyesmi, és nem mért semmit... erre közölték, hogy kezdje újra a procedúrát :U magánúton ezután jelentősen gyorsabban elintéződött :U lassan tulképp nyugdíj alap helyett nyugdíj + tb alapot kell csinálni magunknak, ez van :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#42017) fokukac válasza concret_hp (#42016) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát ezért minimum egy hét ban járna :)

pssz, itt minden szép és jó.
beszéljünk inkább a p*náról. Az is szép és jó... :)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#42018) Csyppa válasza fokukac (#42017) üzenetére


Csyppa
senior tag

...és meleg is.

Idén valahogy még nem sikerült hozzászoknom a hűvösebb időhöz, igaz a mostani kabárom vékonyabb is, mint amit eddig hordtam.

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#42019) tildy válasza concret_hp (#42016) üzenetére


tildy
nagyúr

Hat de latod, sok volt az a 300 forint.... ( ami mondjuk igy elegge hulyeseg volt, de mondjuk egeszsegpenztarral mar nem lett volna annyira)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#42020) BlacKSouL válasza fokukac (#42017) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ha nyugalomban van, és csak a rendszer dolgozik üresjáraton, akkor az eddigi tapasztalatom alapján kb. 12 óránként 5%-ot merül. Azaz, ha nem nyúlnak hozzá, akkor elméletileg 10 nap a készenléti ideje.
Persze ennek így nem sok értelme van, de már ezt is tudjuk :)
Viszont a Galaxy Ace 30-35 másodperces, és néhány ismerős/kolléga 2-3 perces GPS pozícionálásához képest a 4 azaz négy4!4 másodperc enyhén megdöbbentett. :) Ezt még a PNA sem tudja, mondjuk abban nem is dühöng ennyi mag.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#42021) fokukac válasza BlacKSouL (#42020) üzenetére


fokukac
nagyúr

örülök, hogy tetszik. :)

a helymeghatározásra rásegít az adótorony és a közelben lévő wifi-hálózat is.
(ami alapból akkor is megy, ha ki van kapcsolva a wifi - már ha nem kapcsoltak külön ki ezt a funkciót)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#42022) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Úgy látom, nem vótmá még;

Leállt a The Pirate Bay, zajlik a háború

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42023) nonsen5e válasza BlacKSouL (#42012) üzenetére


nonsen5e
addikt

Én ezt a ziphoneoknál látom már 1-2 éve, hogy villámlik ha hívnak vagy érkezett üzenet. Már android is átvette volna? (nem tudom)

kovy29: De, volt. :K [link]
Épp most csekkoltam le, ilyen nagyon "buta" módban fut a TPB costa ricai domainen.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#42024) Tim82 válasza nonsen5e (#42023) üzenetére


Tim82
nagyúr

De az iPhone-okon sem gyári feature (ha jól emlékszem), hanem jailbreak után lehet valamilyen Cydiás alkalmazással beállítani.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42025) nonsen5e válasza Tim82 (#42024) üzenetére


nonsen5e
addikt

Passzolok, nekem még sosem volt Nokián kívül más telefonom. :)
Mondjuk érdekes, mert olyan személyeknél is látom, akik bekapcsolni alig tudják a gépet és a monitorra mondják, hogy internet, mondjuk simán lehet, hogy valami ismerős beállítgatott nekik ezt meg azt.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#42026) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Namost, ha a microsimre is alkalmas(perforált/körbebehasított) standard sim belsejét kitördösöm, akkor azt már utána a standard simes telefonba nem fogom tudni visszatenni? Vagy a standard keretébe visszatömködve még alkalmas lesz rá?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#42027) nonsen5e válasza BlacKSouL (#42026) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nekem simán megy visszatömködve is, viszont pl. Vodafone-nál 500Ft-ért lehet kapni valami "profibbat" is, de szerintem nem szükséges.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#42028) Tim82 válasza BlacKSouL (#42026) üzenetére


Tim82
nagyúr

Alkalmas, de ha sokszor csinálod az ide-oda tömködést, előbb-utóbb eldeformálódhat a standard keret és beakadhat egy ilyen cserénél a "normál" sim-et fogadó telefonod sim-foglalatába. Nem riogatni akarlak, de velem előfordult már mind a saját kerettel, mind adapterrel ez, mondjuk én havi-kéthavi rendszerességgel tettem a sim-em másik telefonba.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42029) Bjørgersson válasza nonsen5e (#42023) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jó, én csak magyart néztem. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42030) BlacKSouL válasza Tim82 (#42028) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Neem akarom én odavissza, csak most az új telefon kapcsán töprengtem el, hogy eddig ilyen dilemma nem volt. Most viszont ha valami mégis gebasz a N5-el, akkor az Ace-be vissza kéne tennem, mert az lassúcska-öregecske ugyan, de 3 éve működik. Működjön az új is, csak én túlbiztosítok minden ilyen tekkknikai dolgot előre. :)
Mindazonáltal ha valaki megszokik és megszeret/belakik egy telefont, akkor kissé nehezen megy a váltás, hiába jobb az új.
És a családban mindenki kék, kártyás, csak én vagyok pink előfizető, tehát mivel eladni/eldobni nem akarom, valaki örökli, ha át tudom alakíttatni függetlenné.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#42031) Viszlát válasza Tim82 (#42024) üzenetére


Viszlát
addikt

iPhone 5S-en gyari moka, igaz csak a notification villogas, olyat meg nem lattam, hogy beszelgetes kozben folyamatosan vilagitott volna...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#42032) Tim82 válasza BlacKSouL (#42030) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ebben az esetben nem lesz gond.

Ha flottás vagy, kérdezd meg a flottás kapcsolattartótól, hogy a hivatalos tarifánál olcsóbban meg tudja-e oldani a szolgáltatónál a régi telefon függetlenítését (nem úgy értem, hogy okosba', egyszerűen van, hogy flottás előfizetés esetén ilyesmire kedvezményesebb a díj).

Viszlát: 4-en/iOS 7-tel még biztosan nem így volt, 6 lesz még a környezetemben (kollégám nemrég vette át), ott még nem tudom, mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42033) fokukac


fokukac
nagyúr

és igen, fizetős lesz az M0-ás! :C :C
:))

a matrica sokkal jobban.
teljesít.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#42034) szőröscica válasza fokukac (#42033) üzenetére


szőröscica
addikt

Itt lakom az M0 mellett, elég gyakran használom is, de én valahogy ezt nem érzem különösebb tragédiának.
Eddig is volt matricám, ezután is lesz, pont leszarom.

(#42035) Viszlát válasza fokukac (#42033) üzenetére


Viszlát
addikt

Ezt nem mondod komolyan... :W Europaban sehol, de szerintem a vilagon sem csinaltak meg akkora okorseget, hogy tehermentesito utat fizetosse tesznek. Hiaba, uttorok vagyunk, megmondtak mar evekkel ezelott...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#42036) szőröscica válasza Viszlát (#42035) üzenetére


szőröscica
addikt

Kitől tehermentesít?
A teherautóktól? Eddig is fizettek útdíjat, ezután is fognak.
A román kisbuszoktól és öngyilkos merénylőktől? Eddig is megvették a matricát és a nulláson kerültek, most is fognak.

A magyar sóher tahó meg eddig is bement a városközpontba, mert 20km-el rövidebb ha átmegy pesten, mintha a nulláson csatlakozna az m1-m7-ről az m3-ra. Nem érdekli, hogy minden pirosnál állni kell, és se üzemanyagban, se időben nem fog semmit, kevesebb km, a városon keresztül hajt.

Én nem látom a tragédiát ebben a fizetős M0-ban, de biztos van, ha ti mondjátok...

(#42037) fokukac válasza szőröscica (#42036) üzenetére


fokukac
nagyúr

ha csak félkört kell menned, akkor nem sokkal hosszabb, és időben mindenképpen megéri.
Igazából 2009 óta, mióta körbeér, szerintem jóval kisebb pl. a Hungária forgalma, és pl. a külső kerületek közti átjárás is sokkal könnyebb. A b. nejem úgy jár Szolnokra, hogy kimegy az M3-ason és körbemegy, mert általában sokkal gyorsabb, mind a városon át.

Azokról a részekről, ahol pedig más út nincs (pl. A Szentendrét és Dunakeszit összekötő), ott meg végképp bicskanyitogató. Leginkább az, hogy marginális bevételnövekedésért sokakat megszopatnak, az a vérlázító)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#42038) szőröscica válasza fokukac (#42037) üzenetére


szőröscica
addikt

Én mindig a nullást használom ha lehet, nem kell mondanod, hogy gyors és megéri, csak úgy gondolom, hogy alapvetően a nagy többség eddig is perkált az autópályáért, és ezután is fog. Ha meg egyesek emiatt átülnek tömegközlekedésre, akkor csak jobb lesz. A város autóval élhetetlen jelen pillanatban, és úgy gondolom ez nem olyan nagy gond, mert szörnyű a levegő, minél többen ülnének bkv-ra, annál jobb lenne.

Nagy a leterheltsége, ha a bevételeket a karbantartásra fordítják és nem haveroknak fizetik ki, akkor nekem nincs ellenvetésem.

(#42040) Viszlát válasza szőröscica (#42036) üzenetére


Viszlát
addikt

Ugyesen felsoroltad azokat, akiket nem erint a matrica kerdese, de ettol meg az eszak-del iranyu kozlekedoket es mindenki mast, aki egyebkent nem autopalyan kozeliti meg a fovarost elkerulo utat, igen erzekenyen erinthet, hogy ekkora osszeggel megterhelik az ingazasat.

Kozlekedesi alapszabaly, hogy tehermentesito utat nem teszunk fizetosse, szimplan a jozan esz miatt sem, de manapsag mar a kornyezetvedelmi okok sem elhanyagolhatoak. Ertem en, hogy te ezt nem erzed tragedianak, de ettol meg a dillettantizmus magas fokarol tanuskodik egy ilyen dontes.

Kozben olvasom a kovetkezo hsz-ed. No comment, szemellenzosseg level999.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#42041) BlacKSouL válasza szőröscica (#42038) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mondjuk matrica nélkül szeretnék eljutni Mogyoródról A BVSC-ig autóval. Az eddigi Fót-Auchan-M0-M3-BVSC útvonal helyett melyiken menjek?
Mondjuk Hatvanból menne valaki matrica nélkül a reptérre. Eddig elment Gödöllőig a 3-ason, M31-M0-4-esút. Ezek után melyik lesz neki a rövidebb út?
És még sorolhatnánk. Azok a vidékiek, akik kényszerből érintik a fővárost, de 1-1 alkalomért mi a pöcsért vegyenek 10 napra érvényes matricát, azok b@sszák magukat szájba, mert ezeknek kezd kiürülni a zsebük?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#42042) szőröscica válasza BlacKSouL (#42041) üzenetére


szőröscica
addikt

Üsd be a googlebe és megmondja, hogy merre lesz ingyen.

Örülj, hogy itthon ilyen olcsó az útdíj. Nézd meg Franciaországban, Nizza környékén 15-20km-es szakaszokra, egyszeri alkalommal dobálhatod be a 2 eurókat.

Olyan dolgokon tudtok rinyálni, hogy számomra érthetetlen. Az MNYP-t még valahol megértettem, de a havi 700 forint, meg a fizetős 2*3 sávos autóút kérdését egy ilyen csóró országban...

(#42043) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Én spéci Budaörsre elég gyakran mentem ki vásárolni és ezzel még elég sokan vannak szerintem így. Kíváncsi vagyok Budaörs főútján ezentúl mennyire lesz katasztrofális a közlekedés, előre sajnálom azokat akik arra járnak ki / be busszal. Olyan délután 4-5 órai Budai rakpart hangulat lesz, 1 perc / méteres sebességgel. :C :W :C :W

joamilestoné: A nagy gazdag Svájcban pedig voltam két éve 1 hetet, és simán megvettem az egy éves matricát (egyetlen opció ha jól emlékszem) mert annyi volt mint nálunk a 10 napos. Finnországban pedig egy centet sem kell autopályáért fizetni, és már 10 éve is milyen jó utak voltak ott. :)

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#42044) fokukac válasza nonsen5e (#42043) üzenetére


fokukac
nagyúr

Menj, kérlek, a nemzeti áruházba. :)

szerintem ez is az egyik cél. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#42045) nonsen5e válasza fokukac (#42044) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ezen gondolkoztam éppen én is, multikat épp nagyon szeretik piszkálgatni, nem lepődnék meg ha e mögött is ez lenne az egyik indok.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#42046) szőröscica válasza nonsen5e (#42043) üzenetére


szőröscica
addikt

Észak-Olaszországon egyszer átmenni kelet nyugati irányban pedig 60 euró. Félévnyi matrica itthon. :)
Olcsóbbra és sokkal drágábbra is van példa, mint a hazai...

(#42047) fokukac válasza szőröscica (#42046) üzenetére


fokukac
nagyúr

Te most tényleg azt akarod mondani, hogy nekünk ez jó? Tök jó, hogy téged nem érint.

De mi hadd szidjuk már a rendszert...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#42048) BlacKSouL válasza fokukac (#42039) üzenetére


BlacKSouL
addikt

és tényleg. neked hiába büdös a szar, ha mások zokszó nélkül továbbra is tátott szájjal habzsolják melletted

na, most aztán készülj fel, lesz majd takarítás megint. várod már a következő bannodat? ;]

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#42049) szőröscica válasza fokukac (#42047) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem, de az ereinket se kell emiatt felvágni szerintem. :)

Szidjátok nyugodtan a rendszert, szerencsére nem egy csónakban evezünk.

(#42050) bandus válasza fokukac (#42044) üzenetére


bandus
veterán

a teljes izoláció felé jól haladunk :)

hétvégén varsóban ami feltűnt, hogy a tömegközlekedésen lévő lcd tv-ken, ahol a helyi hírek, közlekedési infók, stb ment kb minden 5-6. slide egy angol kifejezés/szó volt, a hozzá tartozó magyarázattal. nálunk meg cambridge-i diplomával nem lehet angolt tanítani... :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.