Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#87001) Pacák válasza BlacKSouL (#86994) üzenetére


Pacák
senior tag

Inkább kicsi zsír, vaj - vagy sütőolaj, ha nincsen más - a hagyma pirításához.
Az olíva nem erre való - azt inkább a salátákba öntözd. Vagy végső esetben a pirítós kenyeredre csepegtesd, ha pont nincs otthon vaj, vagy zsír. :DDD
Fokhagymát sosem pirítok, mert keserű lesz nagyon gyorsan.
Ha mégis szükség van a fokhagymára hússütéshez, akkor csak a legvégén reszelem rá, vagy szétnyomva dobom csak rá - és minimális hőkezelést kap csak. :K

Nuclear launch detected

(#87002) NoLF válasza BlacKSouL (#86994) üzenetére


NoLF
addikt

A baratodat ugy hivjak, homerseklet. Megfelelo edeny es megfelelo homerseklet eseten az extra szuz (a tobbit felejtsd el) egyaltalan nem veszelyes vagy karos, ha az lenne, a gorogok meg az olaszok meg millio mas nep kurvara nem letezne es nem uraltak volna a vilagot ezer evekig…

ha karamellizalni akarsz vagy barmit igazan PIRITANI, akkor hasznalj zsirt, napraforgoolajat, barmit ami
birja a magas hot - hat olvasztani akarsz (ergo soffrito) akkor oliva, de lassan.

ezekrol amugy nyilvan semmi fogalmam mert vendeglattam 15 evig, fozok 30 eve es a felesegem egy olasz szakacs - de az internet meg a taplalkozastudosok majd megcafoljak :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#87003) erdey_a válasza NoLF (#87002) üzenetére


erdey_a
őstag

nem konkrétan neked, csak a témához lazán kapcsolódik:
attól, hogy valaki 30 évig csinál valamit, még csinálhatja rosszul ;)
sőt, ez a belső vakság alapvető hibája minden tevékenységnek.
nekem 30 év alatt 7 munkahelyem volt és vagy 100 projektben adtam tanácsot. mindenhol úgy kezdődött, hogy hát ők ezt már régóta így meg úgy csinálják, ezen nem lehet \ nem kell javítani. Aztán azért volt párszor, hogy sikerült. És volt, hogy nem. Szóval az évek száma nem garancia semmire.

Vérboci

(#87004) szőröscica válasza erdey_a (#87003) üzenetére


szőröscica
addikt

Szoval akkor 30 ev utan is adhatsz rossz tanacsot a 101. projektnek. ;]

(#87005) Xpod válasza szőröscica (#87004) üzenetére


Xpod
addikt

És a vendéglátós lehet pincér is. ;]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#87006) NoLF válasza erdey_a (#87003) üzenetére


NoLF
addikt

Persze, nyilvan nem az en 30 ev tapasztalatom szamit, hanem talan az a parezer ev amiota az osszes mediterran nepseg olivaolajjal foz es megis 100 evig elnek :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#87007) Lortech válasza NoLF (#87002) üzenetére


Lortech
addikt

:D Nyilván az olívaolaj fogyasztáson múlt a római birodalom sikere az akkori ~30 év várható élettartam mellett. Ez alapján a sztenderd amerikai diéta a követendő, mivel ők most a vezető világhatalom. :D

Thank you to god for making me an atheist

(#87008) erdey_a válasza szőröscica (#87004) üzenetére


erdey_a
őstag

bizony így van. sosem gondoltam magam orákulumnak.

(pedig az vagyok :D)

Vérboci

(#87009) NoLF válasza Lortech (#87007) üzenetére


NoLF
addikt

Mivel ilyen informalt vagy, azt is tudnod kell, miert volt 30 korul a varhato elettartam - hisz ez csak statisztika amit a magas csecsemokori es a szulo asszonyok elhalalozasa miatt alakult igy, aki ezt az akadalyt sikeresen vette az bizony eleldegelt 60ig siman ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#87010) parandroid válasza NoLF (#87009) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na meg ugye a vajzabáló germánok a hegyes bökőikkel…

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#87011) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Van vki aki napokban utadzik UK-ba és vissza?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#87012) kraftxld


kraftxld
nagyúr

A regisztrált tagok száma a nyitóoldalon propaganda okokból tünt el? Vagy csak elértük az 1M-et és túlcsordult a változó? :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#87013) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok,

Nagyon nem találtam topikot a dolognak, szóval hátha itt :D Azért gondoltam kiírni mert itt a fórumon tuti sokan vannak akik x-y egyetemet végeztek, és/vagy a témával foglalkoznak már egy ideje.

A kérdés igazából a következő lenne.
TFH egyetemen témaválasztáshoz közeledik az ember, és annyit tud, hogy valamilyen adatbázis/adattárház/adatokhoz kapcsolódó témát szeretne választani.

Ti milyen irányban indulnátok el, milyen olyan témák jöhetnének szóba ebben az irányban 2024-ben, amik esetleg időtállóak is lehetnek valamennyire, valamint későbbi munkakarrier során is hasznosnak bizonyulhatnak?

Big Data? AWS? Azure? Valamilyen kifejezett adatbázistechnológia? Adatfeldolgozás? Bármi?

Mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#87014) EQMontoya válasza racskobalazs (#87013) üzenetére


EQMontoya
veterán

Forditva ulsz a lovon.
A kerdes az, hogy milyen terulet erdekel, mivel szeretnel foglalkozni?
Aztan azon belul ki lehet valasztani, hogy merre tovabb.

Same rules apply!

(#87015) racskobalazs válasza EQMontoya (#87014) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Annyit tudok, hogy valamilyen adatbázisokkal, adattárolással kapcsolatos 😅

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#87016) janos666 válasza racskobalazs (#87013) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Bocs, de nem tudom kihagyni: AI :D Mostanában nagyon felkapott és divatos téma a médiában az is, hogy szerzik be, hogy szűrik/indexelik, hogy dolgozzák fel az adatokat.

#87014 EQMontoya - Mi baj van azzal, ha valami olyan szakdolgozat címet akar, amit szívesen lát egy kibővített önéletrajzon? Szerintem az egész diploma csak ennyit ér, egyfajta marketing. Nekem is van nagyon másból, és kb. semmit nem tudok a szakmáról. De azért jó, hogy van egy, és még a szakdoga címe/témája is érdekes/egzotikus. :D Amúgy olyan mindegy.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#87017) erdey_a válasza janos666 (#87016) üzenetére


erdey_a
őstag

én még nem találkoztam olyan munkahellyel, ahol a diplomamunka témája bárkit is érdekelt volna, pedig biztos voltam interjún min. 25 cégnél. igaz, nem informatikai területen dolgozom. ez ott szokás?

Vérboci

(#87018) janos666 válasza erdey_a (#87017) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én csak pár interjún voltam friss diplomásként, és ott általában kérdeztek róla röviden. De összesen pár hónapot dolgoztam a szakmában (építőmérnök), nem is kerestem ott több munkát.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#87019) szőröscica válasza erdey_a (#87017) üzenetére


szőröscica
addikt

En palyakezdoktol/diplomazas elott alloktol altalaban megkerdem, de egyaltalan nem azert, mert erdekel a temaja, szimplan csak fel akarom merni, hogy kepes-e az illeto nehany ertelmes, osszetett mondatot alkotni egy olyan temarol, amiben elvileg nagyon alaposan, heteken at el kellett melyedjen. Legtobbszor nem szoktak tudni.

(#87020) racskobalazs válasza janos666 (#87016) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Igen, teljesen jogos, még specializáció is van rá itt, de nem érzem magamban hogy én ennyire mélyen akarok valszámot tanulni :,D

@erdey_a: Nem azért választanám, hogy a munkahelynek imponáljak. Szimplán, mivel ennél jobban nem tudom leszűkíteni az érdeklődési kört, minthogy adatbázis/adattárolással kapcsolatos, ezért akkor gondoltam már olyasmi irányba kéne menni ami akár még hasznos is lehet... Írhatok relációs adatbázisok normálformára hozásáról is de azzal, hogy abban a témakörben elmélyedek valamennyire, nem valószínű, hogy olyan sokat fogok érni az életemben mint mondjuk egy Azure Data-val, vagy valamivel amit tényleg használ(nak) az ipar(ban). :)

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#87021) Lortech válasza racskobalazs (#87020) üzenetére


Lortech
addikt

Ne a technológiára fókuszálj, hanem egy megoldandó, lehetőleg új problémára, amivel érdekeset tanulsz közben és akkor már a peerjeid 90%-ánál értelmesebben töltötted el a diplomamunkára fordított időt.

Thank you to god for making me an atheist

(#87022) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Állítólag az Ai képes fotókat is generálni egy adott témáról, csak tudnám hogy melyik az a program?! Olyan fantázia szerű képetek képes készíteni hogy agyroham..
;] .

(#87023) racskobalazs válasza Lortech (#87021) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Igykeszek valami ilyesmit keresni akkor :D Hátha suliban van valamelyik tanárnak témaötlete, bár nekünk kell vinni elvileg....

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#87024) racskobalazs válasza Marcsello31 (#87022) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Stbale Diffusion az amihez tudom, hogy van "simán" telepíthető GUI, ha saját magad akarod hosztolni az alkalmazást.

Ezen kívül a Bing Chat-ben tudsz képgenerálást kérni egyelőre tök ingyen, az Dall-e-t használ a munkához.
Meg van még n+1 ilyen app de az vagy fizetős vagy vízjelet rak.
Így ezek jutottak most eszembe hirtelen amik nem :)

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#87025) Marcsello31 válasza racskobalazs (#87024) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hali! Ez bőven elég, megpróbálkozom velük.
Talán mèg az új photoshopban is lenne már,
Mintha mondták volna a youtubeon.
Holnap ki próbálom. Majd megírom hogy mi van

A youtubeon valaki psrancsokkal vagy szimplán angol
Kifejezések segítségével kèrte az ait.
Hogy kreáljon kèpet, vagy módosítson egy meglévőt.
Azért ez döbbenet. Láttam a youtube on aival generált
Harry Potter és kèpeket, túl fantáziadús módban. :DDD

(#87026) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Ezt csak úgy itt hagyom
[kép] kolbászos rájás pizza
Ja, a sima 500

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#87027) fokukac


fokukac
nagyúr

megjött a januári / éves elszámoló gázszámlám.
5320 Ft lett, azaz visszaadták amit túlszámláztak októberben, amikor 25500-as számlát küldtek (minden idők legmelegebb októberére :D ).
Általában januárban is 25 ezernél kevesebb szokott lenni :D

De ezt most nem is azért írom, hanem mert kivételesen letöltöttem a díjnetről a számlát, és olyanok vannak rajta, hogy
"rezsicsökkentett díj nélkül az ön fizetési kötelezettsége az elszámolt időszakban a következő lett volna: 1.334.333 Ft :DDDD
Így az elszámolt időszakban az Ön megtakarítása: 1.193.081 Ft. :))
Azaz a doktorminiszerelnökúr spórolt nekem 1,2 millát, a levél szerint.
.azért felröhögtem. :D
amúgy 1283 m3 volt a teljes éves fogyasztásom, szóval, ha ezt arra értik, akkor 1040 Ft-ért vették, na. most meg kb. 150-200 Ft a piaci ára, de hát azt ki nézi? :D
Mari néni ritkán néz csártokat, ő örül, mert megvédték...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#87028) janos666 válasza fokukac (#87027) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Csak elgépelték, hogy "lehetett volna", ... akár, talán, esetleg. ha.... :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#87029) Xpod válasza fokukac (#87027) üzenetére


Xpod
addikt

Korábban az szerepelt rajta, hogy a 2013-as bevezetés óta mennyit spóroltak neked. Ha jól emlékszem egy tavalyi vízszámlámon szerepelt, hogy 2013-óta összesen valami 20 000Ft-os spórolt nekem állambácsi. Kószönöm naccságosúr.

BlacKSouL #87026: a Brindzás az milyen? :F

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#87030) kraftxld válasza Xpod (#87029) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Juhtúró szlovákul :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#87031) Xpod válasza kraftxld (#87030) üzenetére


Xpod
addikt

Köszi, ma is tanultam valamit.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#87032) BlacKSouL válasza Xpod (#87031) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A Bryndzové halušky meg a juhtúrós sztrapacska északiszomszédul

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#87033) parandroid válasza fokukac (#87027) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Adhatták volna annyiért is. Sőt, közéd is lövethettek volna. A 3 millió szavazat akkor is megvan. Mármint mindkét fenti esetben.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#87034) parandroid válasza fokukac (#87027) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amúgy nekem is megvan az elszámolóm előző évre, persze itt a haldokló nyugaton nekünk nincs rezsicsökkentés...

Strómból 2653 kWh-t égettem el 2023-ban, ez 961,81 eurómba került, gázból meg 13.865 kWh-t, ami 1174.83 eurót kóstált. Van róla valami bonyolult részletezésem is, hogy hogy számolták, de annyira nem érdekel. Ja, saját órám van amúgy.

Csak hogy képbe kerüljetek, hogy milyen jó világ van felétek... Amúgy nem hasonlítottam össze (mert MJ, meg m3, meg kWh, meg kisfaszom, a fenének van kedve számolgatni), de ez így gondolom, valami nagyon hasonló árat hozna ki a végére, nem? Csak mert a gáz mostani árfolyamon forintban nekem olyan kb 450e, de ez nem társasházi lakás, hanem egy különálló, 3 szintes családi ház, padlófűtéssel, meg kurva nagy ablakokkal.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#87035) erdey_a válasza kraftxld (#87030) üzenetére


erdey_a
őstag

namost a bryndza nagyon nem egyenlő a juhtúróval. tessék csak megkóstolni mindkettőt.

azt meg már nem is mondom, hogy a halusky meg nem sztrapacska :DDD

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#87036) fokukac válasza parandroid (#87034) üzenetére


fokukac
nagyúr

az éves gázszámlám volt 141 ezer Ft végül. Ez egy bruttó 80 m2-es, szigetelt tetőtéri lakás, aminek falszomszédja nincs is, csak alul vannak. Szerintem ahhoz képest ez nem rossz. Ha igazi piaci lenne, akkor lehetett volna másfélszer vagy kétszer annyi. De nem, ők 1,2 milliót spóroltak nekem... :D

De októberben kiszámláztak nekem egy csomót, "világpiacinak" csúfolt áron, amit el se használtam, és most visszaadták.
De ez matematikailag annyira abszurd, hogy ilyen nincs is.

és itt van, hogy miért:
[link]

--------------

De más.
csak hogy tökéletes legyen a nap, meghúzták a 2 hónapos kocsimat, úgy, hogy lifeg a lökhárító is.
[kép]
és nem is tudom, hogy mikor, hogyan, vagy hogy hol, a másik oldalon van, mint ahol beszállok, észre se vettem, talán szombaton történhetett...
Imádom :B
oké, nem az enyém, hanem céges, de az önrész akkor is az enyém.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#87037) Xpod válasza erdey_a (#87035) üzenetére


Xpod
addikt

Ezek után maradok a túrós csuszánál, pirított szalonnával (avagy kurcina, ki hogy ismeri).

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#87038) szőröscica válasza fokukac (#87036) üzenetére


szőröscica
addikt

Sajnalom. :(
Bosszanto, hogy nem vallaljak az emberek a tetteik utan a kovetkezmenyeket. Nem lehet kerni meltanyossagit a cegnel? Nalunk 1 alkalommal kifizeti a ceg az onreszt is, termeszeti katasztrofa eseten pedig mindig.

(#87039) EQMontoya válasza fokukac (#87036) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez sajnos ilyen. Az MPS-em ugy huztak meg nyaron, hogy egesz evben nem allt osszesen 100 orat utcan, de aznap eleg volt valamelyik parasztnak 5-6 ora megnyomni egy parhuzamosan parkolo auto ajtajat. HOOOOGY A F...BA?
Persze cetli nuku.

Same rules apply!

(#87040) NoLF válasza EQMontoya (#87039) üzenetére


NoLF
addikt

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#87041) bitpork válasza EQMontoya (#87039) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezért kell maffiozó autó mert arra jobban odafigyelnek :DD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#87042) Pttypang válasza bitpork (#87041) üzenetére


Pttypang
veterán

File:Renault Twingo front 20080709.jpg - WikipediaPeldaul?

Everybody lies.

(#87043) bitpork válasza Pttypang (#87042) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A twingo kifejezetten kényelmes és megbízható autó 2 embernek, de amikor maffia autóról beszéltem a betonpattanás méret feletti , minél nagyobb road presence-t értettem :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#87044) Pttypang válasza bitpork (#87043) üzenetére


Pttypang
veterán

Az a baj, hogy tudom, ugyhogy egyre inkabb erzem, hogy megint venni fogok egy twingot, amikor raveszem magam az autovasarlasra. Road presence a twingoval is van, foleg vmax kornyeken, mar szabalyosan rettegest valt ki, fun point a bent uloknek is ;]

Everybody lies.

(#87045) parandroid válasza Pttypang (#87044) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Vegyél egy használt céges furgont, és hagyd rajta a matricákat. A legjobb road presence, sávváltáshoz a fővárosi csúcsban csak kicsit meg kell billentened az autót, és ott a hely, indexelned sem kell. Persze nem tudom, hogy az elmúlt 10-12 évben mi változott, a magyar utakon más nemigen, szóval szerintem ez a dolog is működik még mindig.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#87046) Xpod válasza parandroid (#87045) üzenetére


Xpod
addikt

Esetleg kalapáccsal 1-2 horpadást tehet a lökhárítóra, hogy hatásosabb legyen. :)

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#87047) fokukac válasza fokukac (#87036) üzenetére


fokukac
nagyúr

most hívott a szervíz, 574 ezer ft. :U még jó, hogy igazából nem is törték össze. :D
zseniál.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#87048) bitpork válasza fokukac (#87047) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez ennyi beza. És szerintem még örülhetsz mert pl ha érintene elektronyos horgot akkor bőszen bekarcolna a millás határba.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#87049) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

ROTFLOL, a dagadt úgy lökte a vonat alá a díszribit, mintha annak lett volna választása, hogy mit ír alá, és nem kellene még a pisiléshez is pont a csutigecitől engedélyt kérnie. :DDD Annyira csodálatos dolog ez a nemzeti együttműködés rendszere.

Mindeközben a hvg.hu ismét nem engedi betölteni a cikkeket, mert nem biztonságos a kapcsolatom. Ez olyankor szokott lenni, amikor túlterheléses támadják őket, és kénytelenek letiltani a külföldi ip-ket. :U

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#87050) Tim82 válasza parandroid (#87049) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.