Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51251) bobsys


bobsys
addikt

Mar van 4 hengeres 7-es BMW :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#51252) fokukac válasza NoLF (#51249) üzenetére


fokukac
nagyúr

Az megvan, hogy ez egy vicc? (világos - sötét)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#51253) NoLF válasza bobsys (#51251) üzenetére


NoLF
addikt

Es azon kivul nagyon sok minden mas is.

Kukac: eleg sotet vagyok, vilagosits fel! :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#51254) fokukac válasza NoLF (#51253) üzenetére


fokukac
nagyúr

[link]
pedig eddig Bleki volt a sötét... :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#51255) parandroid válasza fokukac (#51254) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az az, csak én ezt a cuccot viccet tűzgolyó (minden slukkra áthúz az égen egy tűzgolyó) verzióban ismertem. Lehet hogy a feltöltő salgótarjáni vot, ahol ritkán látni a napot.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51256) e=mc² válasza parandroid (#51255) üzenetére


e=mc²
őstag

Ahol Geza a fu rabja.

Ambulimax Provider

(#51257) BlacKSouL válasza parandroid (#51255) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mit látni ritkán?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51258) parandroid válasza BlacKSouL (#51257) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez egy ilyen tüzes gömb az égen, egyszer küldök majd képet. Elsőre ijesztő, de már régóta ott van, alapvetően nem veszélyes.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51259) BlacKSouL válasza parandroid (#51258) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Értem. És hasznunkra van, vagy egy szükséges rossz? Tehát hogy nekünk végülis jó, hogy hetekig nem látjuk?

Nomost előállt az a helyzet, hogy az általában sokkal hidegebb hegycsúcsok kilógnak a sohamegnemszűnő köd fölé, és ott 10 fokkal melegebb van, mint a mindenkikedvence köd alatt.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51260) parandroid válasza BlacKSouL (#51259) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom, miről beszélsz, itt, bár verőfényes napsütés nincs, de a múlt héten és előtte hét második felében megtartott tél után erősen tavaszodik, hajnalok hajnalán 10 fokban szálltam be az autóba, most hazafelé 13 fokban jöttem, kimondottan kellemes, pulóveres idő van. Kutyák is érzik, dobja le mind a kettő a téli bundát, mint a rossebb, győzünk porszívózni, pedig alapvetően nem szőrözős fajta.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51261) Tim82 válasza emvy (#51237) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csábítottak? :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51262) NoLF válasza fokukac (#51254) üzenetére


NoLF
addikt

Ehen, igy mar remlik :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#51263) parandroid válasza Tim82 (#51261) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Lohohohohohol...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51264) EQMontoya válasza Tim82 (#51261) üzenetére


EQMontoya
veterán

:))

Same rules apply!

(#51265) BlacKSouL válasza parandroid (#51260) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Erről beszéltem nyuszómuszó ;]

Mondjuk tökjogos, már itt is felment a tökizzasztó 1,6 fokig a hőmérő, node nem panaszkodom. Legyen tél. De az most nincs, csak köd, meg sár az utakon.

Tényleg, idegenbe szakadt lányaink és fiaink meg tudják-e nekem mondani, hogy azon külországokban, ahol hasonló az időjárás (vannak mínuszok és hó is valamennyi) ott hogy oldják meg a hótakarítást és síkosságmentesítést? Ott is van-e 3 centi vastag sár a 2 centi vastag sóderréteg alatt ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51266) EQMontoya válasza BlacKSouL (#51265) üzenetére


EQMontoya
veterán

Te, salgótarjáni láthatatlan ember - alias ködmön. :)
Inkább gyütté vóna inni!

Same rules apply!

(#51267) fokukac válasza BlacKSouL (#51265) üzenetére


fokukac
nagyúr

Csak mondom, hogy Zalában 12 fok van.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#51268) BlacKSouL válasza EQMontoya (#51266) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hát inkább mentem vóna. De balfasz módon inkább másnap jöttem dógozni. Hiába lottózok, nem nyerek, politikus se vagyok, úgyhogy muszáj dógozni hogy a segélyeseknek csináljak alapot az adómmal.

@: Igen, tudom, Zalában annyi a hőmérséklet, mint Szicíliában, itt nálunk meg annyi, mint Moszkvában. Csak Moszkva meg Szicília közt kilométerben nem 250 a különbség :) Komolyan mondom, hogy senki nem gondolt még arra, hogy kössön két drótot az északkeleti, meg a délnyugati határdrótokra, oszt itt lenne egy gigantikus hőelem. Úgy termelné az áramot, hogy fohh.. Mostanában úgyis mindig 15 fok a különbség.
Jaaj nem jó, a megújuló energia itt nem nyerő, abban nincs jövő, azt úgyis 200%-ra megadóztatnák. Csak az olaj, csak a gáz.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51269) NoLF válasza BlacKSouL (#51265) üzenetére


NoLF
addikt

Most oszinten, neked a tel fogalma mit takar?

Mert nalam a hideg, a ho ugyanugy hozzajarul, mint az enyhebb idoszakban a kod, sar, latyak. Amiota elek.

Ezzel szemben odakint erre az idoszakra 5-6 fok, es folyamatos (ertsd 2-3 honapig tarto) eso jut. Az egyetlen valtozatossag ebben hogy neha csak siman, neha meg rohadtul fuj a szel.

Nem tudom, neked mi lenne a megfelelo kontinens, de az tuti hogy barhova is koltoznel, 1 honapon belul tuti tudnal fogast talalni az idojarason.

En speciel imadok most itthon lenni es telibevert modon leszarom hogy milyen ido van, sot.

Kerdezd csak meg Montit, mit kertem toluk mikor sorgozosen kiszalltunk a taxibol naluk, s szallingozott a ho :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#51270) EQMontoya válasza NoLF (#51269) üzenetére


EQMontoya
veterán

Same rules apply!

(#51271) NoLF válasza EQMontoya (#51270) üzenetére


NoLF
addikt

:Y :C

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#51272) BlacKSouL válasza NoLF (#51269) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nekem a tél fogalma azt takarja, hogy utálom :)
Nyáron a 10 hétig tartó 40 fokban egy szót se szóltam. ;] Akkor is csak akkor, mikor 1 hétig 12 fok volt és vihar. De azért, mert akkor nyaraltam. Abból jól látszik mennyire vagyok szerencsés.

De beszéljünk másról.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51273) Tim82 válasza BlacKSouL (#51272) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, akkor viszont csöpögött ám a jóindulat. [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51274) BlacKSouL válasza Tim82 (#51273) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem csöpögött, szakadt! :) Egy héten keresztül.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51275) Viszlát válasza BlacKSouL (#51272) üzenetére


Viszlát
addikt

Ha gondolod, van Tenerife-n ismeros egy hotelban, az angol gondolom megy, mehetsz 1000 euroert borondot cipelni, decemberben is 27 fok volt napkozben. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51276) bobsys válasza BlacKSouL (#51272) üzenetére


bobsys
addikt

Ausztral bevandorlas. Komolyan. Magyarorszagrol megkaphatod a letelepedesit ha megvan a kello vegzettseged. Queensland es a Northern Territory neked valo. Jo ido, sok napsutes, tengerpart es termesztesen a lovely Ausztral angol (az angol nyelv szekelyei).

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#51277) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

El is gondolkodom ám ezeken.
Nekem is van ismerős Canaria-n, és ő még ráadásul amellett, hogy most ott lakik, magyar fiataloknak segít kinti munkákban.. Erről jut eszembe: NoLF: nem tudtam még kávézni és beszélni vele, mert haza nem jött, de közben elruccant egy kis karibi hajókázásra a Carnival Victoryn, és a Bahamákról, meg Jamaicából posztol képeket épp :)
Télen rövidgatyában strandolni... na az volna csak nekem való. :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51278) parandroid válasza bobsys (#51276) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ne vegyétek már el az örömét, ő szereti, ha rossz neki.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51279) fokukac válasza parandroid (#51278) üzenetére


fokukac
nagyúr

akkor igazából jó is neki, szóval szerintem ne is foglakozzunk vele :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#51280) tope válasza BlacKSouL (#51272) üzenetére


tope
addikt

3,14 na ?

(#51281) BlacKSouL válasza tope (#51280) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ádehogy, a jobb felső sarokban is csiklót olvastam.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51282) fokukac válasza BlacKSouL (#51281) üzenetére


fokukac
nagyúr

mivel mindenről az jut eszedbe, ezúton küldöm Neked Madonna szeméremajkát, soxeretettel :P
link

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#51283) concret_hp


concret_hp
addikt

nincs amúgy nagy köd, csak a szemben levő házig nem látni el :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#51284) tope válasza BlacKSouL (#51281) üzenetére


tope
addikt

Azt hiszem rád férne egy kiadós liftezés ;]

UI: Ja és csiklasz mikor emlegetnek

[ Szerkesztve ]

(#51285) NoLF válasza BlacKSouL (#51277) üzenetére


NoLF
addikt

"Ej raerunk arra meg..."

Koszi ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#51286) BlacKSouL válasza fokukac (#51282) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Érdekes amúgy, hogy sokaknak szexszimbólum, de nekem az ilyen szíjas szikkadt típus sosenem jött be. Még éhesen se.
Amúgy ja, rámférne, de most még mindig idő és energiahiányban szenvedek.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51287) NoLF


NoLF
addikt

Ismet koszonom a reszvetelt minden kedves delikvensnek, sajnos meg fenyegetni sem tudok senkit, mikor tudunk megrottyanni legkozelebb...

Vizslat! Vagy pulit... Esetleg komondort.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#51288) Racecam válasza NoLF (#51287) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Sajnálom, hogy nem tudtunk találkozni... :(
Pedig úgy voltam vele, hogy még Montit is elviselem, ha arról van szó. ;] :P :DDD
Mindegy, majd legközelebb! :K

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#51289) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Olyan kérdőjeles dolgok merültek még fel a múltkori otthoni wifire furán csatlakozáson felül, hogy csak na.

Például azt a csoda dolgot nem tudtam még megfejteni, hogy van egy Toshiba eStudio 167 típusú fénymásoló-nyomtató gépünk. Azt csinálja, hogy amikor már csak 2-6 papírlap van a tálcában, akkor egy hasznos nyomtatott oldal mellé felszed még 2-3 üres lapot is. Vagyis 2 oldal hasznos nyomtatásra kinyom 1 hasznost, 2 ürest, és a második oldalért is 1 hasznosat és 2 üreset. Mármint egyszerre húz be 3 oldalt 1 helyett.
Ez inkább csak fura és zavaró, mint katasztorfális, de keresem a megoldást. A szervizes karbantartó nem tudta megoldani.
És itt jön a csoda. A tálcába betettem kb. 100 lapot, majd azt a 4-et, amit csak úgy kidobott fölöslegesen, és még 100 db papírt. És ez a szerkezet "felismerte" a korábban kidobott üres lapokat, és micsinált? Ismét kidobta üresen 1-1 hasznos oldal mellé, egyszerre felszedve. :F
Gondoltam kib@szok az okostojással, és nem együtt, hanem egyesével tettem közé a régi immár 2x üresen kidobott lapokat, méghozzá úgy, hogy 15-20 új lapot tettem, megint újakat, majd közé egy régit, aztán így tovább rétegezve.
És b.zmeg, megint kiszúrta, és mindig amikor odaért, azokat a lapokat, mostmár csak egyesével, ismét kidobta üresen a hasznos oldallal összefogva egyszerre felhúzva.. :Y

Teljes képtelenség.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51290) parandroid válasza BlacKSouL (#51289) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tudja, hogy mik az elvárásaid, meg mit szeretsz, úgyhogy ott szivat, ahol tud.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51291) Racecam válasza BlacKSouL (#51289) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Szerintem nyisd ki és szólj a kollégádnak, hogy másszon ki belőle... :U

u.i.: Az emberek, a gépek, a természet, mind utaznak Rád, nem tűnt még fel??? :D

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#51292) parandroid válasza BlacKSouL (#51289) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Komolyra fordítva, lehet, hogy pont anyagfogyás utáni átállás volt a papírgyárban, vagy valami minőségkontrollt még nem riasztó gépalkatrész-elmozdulás, és vagy a súly, vagy a felület kicsit más néhány lap esetében, amik bizonyos henger alól jöttek ki (egy csomag kaphat egyszerre több hengerről is lapot szerintem, szóval keveredhet). Én mondjuk ebből nem csinálnék gondot, ezeket a lapokat félbetépném (vagy negyedbe) jegyzetlapnak, vagy odaadnám a gyereknek, hogy rajzoljon rá, esetleg menne az írótáblámra jegyzetelni. Vagy hajtogass belőle csákót, béleld ki alufóliával, hátha megvéd a negatív sugárzásoktól. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51293) fokukac


fokukac
nagyúr

bocsi, hogy témát váltok.

Az megvan, hogy az éves autópálya matrica még mindig 1500 Ft-tal drágább, ha online veszed? ("szolgáltatói díj" jeligére a szerkesztőségbe)

komolyan mondom, az agyam eldobom ezen az országon; méghogy bürokráciacsökkentés... Olyan messze állunk az elektronikus ügyintézéstől, mint felcsút Jeruzsálemtől....

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#51294) EQMontoya válasza fokukac (#51293) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jaja, ez évek óta így van, szánalmas is valóban.
Itt szerintem arról van szó, hogy a benzinkutak kapnak ugye részedesét az eladásból, és azt meg kell védeni valahogy (bizonyára némi lobbitevékenység volt mögötte), ezért az online felület nem kap. No, annak meg valamiből élnie kell, és ha 0 haszonnal adja, de bukja a mastercard/visa és bank rátáját az online fizetés miatt (~3%), akkor maximum abból élhetne, hogy vasárnap zárva van. Szóval muszáj rátennie valamennyit. Nyilván ez egy vicc, kicsit abszurd, kicsit savanyú, de legalább a miénk. :)

Same rules apply!

(#51295) BlacKSouL válasza parandroid (#51292) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Az úgy van, hogy az elmúlt évben mindig visszatettük ezeket a lapokat. Értelemszerűen legalulra, hisz az már kéznél volt, és arra tettük még az új felbontott csomag lapjait. Tehát ott logikus lett volna, hogy mindig ugyanazokat dobja így be, pont a legvégén kifogyás előtt.
Csakhogy változtattunk a stratégián: azokat a lapokat, amiket kidobott, félretettük "jegyzetelésre alkalmas" pakkba. Azonban soha senki nem jegyzetel A4-es lapokra, így ezek folyamatosan gyűltek. Hisz az utolsó 2-6 lapot mindig kidobálta a friss csomagból is..
Mivel én ülök a nyomtató mellett, a sok összegyűlt lap feltűnt, majd eszembe jutott, hogy a kidobott lapok visszarakhatók lennének. Mivel semmiféle sérelmi nyom nem lett rajtuk, alkalmasak voltak nyomtatásra. De a visszadobási arányok fennálltak a korábban kidobott lapok esetében, de ugyanakkor keletkeztek új kidobódott lapok akkor is, ha csak a frissen felbontott lapok kerültek bele, lásd fent.
Magyarul akár friss lap került alulra, akár új, az utolsókat mindig kidobálta, ha kidobottat tettünk vissza, azt ugyanúgy kidobálta de nem csak a végén, hanem közészúrva is, lásd előző hsz-m, vagyis az lenne az egyedüli megoldás, ha mutatná az aktuális töltöttséget, és soha de soha nem hagynánk, hogy 10 alá fogyjon a tálca. Akkor a régi kidobált lapokat kidobnánk kukába, és soha többé nem keletkezne duplán-triplán behúzott lap, ami visszatéve is ugye...
Tehát akkor lennének elfogyaszthatók ezek a már felgyűlt lapok, ha csak ilyet tennénk bele, és mindig visszatennénk a már nyomtatott lapot is, más sorrendben, így az üres kidobott lap valójában egy már nyomtatott lap lenne, a köztes korábbi kidobott üres lapra viszont minden 3.-ra nyomtatna. Így végeredményben elfogyna a sok összegyűlt kidobódott lap, és utána nem hagynánk kifogyni 10 alá.

Remélem érthető. ;]

Röviden mit akartam ezzel mondani: nem a papírlap vastagságától függ, hogy kidobja vagy nem, illetve a fűtőhengeren már átforgatott lapok valamilyen módon megváltoznak, ami miatt vékonyabbnak, vagy nem létezőknek érzékeli a gép.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51296) Viszlát


Viszlát
addikt

Sűrűn repülők, milyen márkát javasoltok cabin bag-nek, kinek mi vált be? 15 év után megadta magát a mostani és sajnos nem találok a gyártóról semmit online, pedig jó kis masszív darab volt ez. 99%-ban csak ezzel utazom, jó lenne valami tartós cuccot beszerezni. Samsonite-okat nézegettem, de mindenhol ezt az American Tourist szériát nyomatják, nem tűnik egy minőségi darabnak, az összesen lötyögött például a teleszkópos húzóka...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51297) bobsys válasza Viszlát (#51296) üzenetére


bobsys
addikt

American tourist egy rakas szar.
Nezzel Travelprot, itt minden legiutas kiseronek, kapitanynak, masodpilotanak az van. Meg nekem is. A mereteire figyelj, nemtudom mekkora a cabin bag meret a pocsolyan tul :) es ne felejsd el beleszamolni a kerekeket is. Az enyem pont itteni meret, passzra befer, 4 kereke van nemcsak huzni lehet, hanem tudod magad mellett tolni is. Teleszkop birja, 4 napnyi cuccom belefer ingekkel, kabattal, laptoppal.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#51298) gaborbol válasza bobsys (#51251) üzenetére


gaborbol
őstag

Porsche is elkezdte szorni oket, Volvo par eve kihozta mar az S80-at 1.6-os dizel motorral, ok is 4 hengereseket pakolnak mar szinte mindenbe. Raktal a lakasba Z-wave cuccot vagy barmi hasonlot?
Tegnap megvettuk a hazat, egybol azzal kezdem majd.

(#51299) bobsys válasza gaborbol (#51298) üzenetére


bobsys
addikt

Meg nem, de folyamataban van. Van egy csomo gyartonak en meg probalom kitalalni melyik lenne a jo. Meg ugy van meg 4-5 fajta Z-wave hub is. Addig jutottam, hogy a water sensorbol olyan kell ami jelzi a hubnak ha merul az elem es a probe az madzagon log (mert a terv az, hogy fal mogotti csohoz is rakok meghozza ugy, hogy furok egy lyukat amin keresztul be lehet rakni a probeot)
Bojlerhez csak ezt az egyet talaltam ami a nemcsak a vizet zarja hanem le is kapcsolja. Nem Z-wave cucc, de nem is erdekes a fontos nekem az, hogy az aramot is lekapcsolja.
Kornyeken vettetek meg? Mekkora? Kert?

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#51300) emvy válasza Viszlát (#51296) üzenetére


emvy
nagyúr

Samsonite, abbol is nem a kemeny (karbon) boritasu, hanem a sima.

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.