Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51501) emvy válasza kraftxld (#51496) üzenetére


emvy
nagyúr

Szingapur, ott a gyerekeknek is van sok latnivalo (allatkert, vidampark, etc.).

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#51502) EQMontoya válasza kraftxld (#51496) üzenetére


EQMontoya
veterán

Csak Szingapúrban és Tokióban voltam ezek közül, Szingapúrban szerintem nem feltétlenül van egy hétnyi látnivaló. Pár napra simán jó.
Tokió környékén utazgatni is tudsz, pl. ott van Nikko, egy szép nagy nemzeti park, nagy vízeséssel, régi tenplomokkal, stb.
A skytree szerintem gyerekekkel is poén, császári palota parkja is tök jó, bár Nektek ott most szerintem hideg van. :)
Ha van a családban technikai érdeklődés, akkor Nagoya 2 óra Shinkansenel, ott a Toyota múzeuma, az brutális, és maglev visz ki.

Same rules apply!

(#51503) kraftxld válasza EQMontoya (#51502) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Valszeg júniusban lesz aktuális :) Az idősebb gyerek erősen vonatbuzi, így lehet a japók lesznek :D
Még olvasgatok a témában, de köszi az ötleteket!

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51504) fokukac


fokukac
nagyúr

Nem tudja valaki, hogy a mobil Chrome böngészőben mitől lett fekete a fejléc, de csak a 444.hu esetén?
A többi oldalon ugyanolyan, mint eddig.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#51505) ToBeY válasza fokukac (#51504) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nekem is ilyen 444.hu,sőt az imdb is fekete a címsor.

(#51506) emvy válasza fokukac (#51504) üzenetére


emvy
nagyúr

A site szinezheti a fejlécet már pár hónapja. Csomó oldalnál működik.

while (!sleep) sheep++;

(#51507) fokukac válasza emvy (#51506) üzenetére


fokukac
nagyúr

Jó tudni, én csak most vettem észre :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#51508) EQMontoya válasza kraftxld (#51503) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez szintén Nagoyában van.

Same rules apply!

(#51509) mark! válasza kraftxld (#51496) üzenetére


mark!
őstag

Biztos hogy nem nagyvárosba. Thaiföld? (Mondjuk a gyerekeket lehet nem érdekelné egy rizsföld :D )

>

(#51510) NoLF válasza mark! (#51509) üzenetére


NoLF
addikt

Ha figyelmesen olvasol, mar irta, hogy (igaz egy gyerkoccel) mar voltak Bangkokban. Ebbol adodoan abszolut irrelevans hogy nagyvaros-e vagy sem, tehat talan olyan kellene, ahol meg nem voltak. Szvsz :)

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#51511) kraftxld válasza mark! (#51509) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, Bangkok-ban már voltunk, és nagyvárosba szeretnénk menni erre a hétre, bőven elég a kisvárosból meg a vidékből ahol most lakunk :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51512) fokukac válasza Thrawn (#40664) üzenetére


fokukac
nagyúr

Csak neked :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#51513) EQMontoya válasza fokukac (#51512) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azt a mindenit, de rég láttam Őt is. Még msn-en valamikor 2010 körül beszéltünk szerintem utoljára, személyesen meg talán 2007-ben vagy 2008-ban.

Same rules apply!

(#51514) tildy válasza EQMontoya (#51474) üzenetére


tildy
nagyúr

Azért az jo , hogy Fóti ról, meg utána a progmat emlitesetol beugrik az ELTEs szivatós tárgy . Meg így is, hogy sörről beszélsz .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#51515) Pttypang


Pttypang
veterán

Ugyfelkapunal a jelszovaltas reszrol h lehet tovabblepni?

Akarmilyen uj jelszot adok meg, csak lefrissul az oldal, torlodnek a mezokbe beirt szovegek, kiveve az aktivalo kod, de semmilyen hibauzenetet nem kapok, az uj jelszoval pedig nem tudok belepni.

Everybody lies.

(#51516) Pttypang válasza Pttypang (#51515) üzenetére


Pttypang
veterán

Nagyon jo megoldas, hogy a lejarati idore be lehet allitani kb barmilyen datumot, de nem irja ki, ha nrm megfelrlo datum miatt nem fogadja el..
2022 sok volt neki.

Everybody lies.

(#51517) kraftxld válasza Pttypang (#51516) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, értelmes módon max kb 1 évet lehet megadni lejárati időnek, nincs kiszürkítve, hogy hol a vége :)
Még sehol máshol nem láttam ilyen hülye megoldást :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51518) BlacKSouL válasza lenox (#51475) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Gödöllő gépész. Ok, elég sokmindenhez kellhet a hőtan később is, mint alapismeret ráadásul ez még csak tényleg a felszín amit kapirgál a tárgy, de akkora anyag, hogy simán ketté kellene venni, hogy fogható legyen elsőre vagy max másodikra. Ezt el is mondtam, mire mondták, hogy ez eredetileg két féléves volt, csak összevonták. Namost az meg szerintem sem csak és kizárólag a hülye hallgató hibája, hogy 90-95% a bukási arány, hogy minimum 4, de inkább 5-6 évfolyam jár vissza sokadik TF-el, meg hogy mecha szigorlat és más egyéb nehéz tárgyak simán 4-essel 5-ösel tol le valaki, ebből meg ugyanaz az ember 3 TF-el is 4-5 vizsgával tud csak átmenni.
Ja, és a 4. tf vagy a 6. sikertelen vizsga ugye a kiszórás, és magasan vezet a hőtan ebben. TO szerint is elég durva. Pedig alapvetően nem tűnik extrémnek: van egy online megoldható 2 részes házi feladatsor, csak eredményt kell beírni, max 3 próbálkozás van. Ha nem jó 3 próbálkozás, akkor nincs aláírás. Van egy ZH, ami 51%-ra kell az aláíráshoz. Van 2 db pótZH. Viszgán van egy írásbeli beugró, 75% fölött maradhat szóbelire. Viszont az anyag sok. Tömény. Az szerintem elég tömény, ha az angol és a görög ábécé minden betűje legalább 3x van felhasználva, és minden témakörben mást jelent... :) És a szóbelin néha nagyon nagyon szigorúak, és a 70-80%-ra megoldott és előadott 2 tétel sem elég a 2-eshez. Az meg hogy 1 db hiányzó képlet esetén is kib...nak, kicsit gáz.
Mondjuk jó, el tudom képzelni, hogy szükségem lesz arra, hogy a szikragyújtású belsőégésű motor körfolyamat termodinamikai hatásfoka 1 mínusz 1 per epszilon a kappa mínusz egyediken, vagy hogy a kompressziós gyújtásúé 1 mínusz 1 per epszilon a kappa mínusz egyediken szorozva ró a kappadikon mínusz egy per kappa szor ró mínusz 1. Vagy hogy a vegyes körfolyamaté 1 mínusz 1 per epszilon a kappa mínusz egyediken szorozva lambda szor ró a kappadikon mínusz egy per lambda mínusz 1 plusz lambda szor kappa szor ró mínusz 1... de valahogy jobb, hogy ez most pár hónapig nem jön majd elő :) (bónusz, hogy speciel értem is hogy mi mit jelent, tehát sikerült nem csak képleteket magolni, de valami mögöttes tartalom is megrekedt az agyban. Ami jó. Csak néha sűrű.)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51519) Viszlát


Viszlát
addikt

Valami van a levegőben...

Péntek: Ikea parkoló Budaörs, felnikupakok elpárologtak mire végeztem.
Szombat: Magánrendelő parkolója Szfváron, a hátsó ablaktörlő vált kámforrá.
Vasárnap: Balaton plaza Veszprém, a vadriasztókat tépték le az első hűtőrácsról.

Ma már gyalog megyek... :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51520) EQMontoya válasza Viszlát (#51519) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mer' köcsögkülföldi elveszi a munkát itthon! Láthatóan sikerrel, mert BMW-re fussa belőle. :D

BP-re nem jössz amúgy? Múltkor emlegettünk itt valami összefutást.

Same rules apply!

(#51521) Pttypang válasza Viszlát (#51519) üzenetére


Pttypang
veterán

Elvittek az autot is a mai fejezetkent?

Everybody lies.

(#51522) Racecam válasza EQMontoya (#51520) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Pénteken, már majdnem eljutott oda, de csak "hozzámig" ért el, ha jól olvasom. :)
Mondjuk engem meg is lepett, mert nem hallottam, hogy itt az áruházak parkolójában ilyen eltüntetési hullám tombolna, igaz nekem nincs mit eltüntetni.)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#51523) Viszlát válasza EQMontoya (#51520) üzenetére


Viszlát
addikt

Még ha az volna, de ez apu Prius-a. Mondjuk a felnikupak az nem olcsó, de a többi az filléres tétel, érti a fene...

Voltam már, csak nem úgy jött ki a lépés, de még megyek is a héten (nem tudom még mikor, jelzem majd). Busszal. :D

Crytec: neem, akkor nem lennék azért ilyen vidám. Csak megelőzendő a további károkat. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51524) Viszlát


Viszlát
addikt

Segitseg!

Ennek a bigyonak mi a bocsuletes neve? Sehogyan nem jut eszembe...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51525) Racecam válasza Viszlát (#51524) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

USB 2.0 hátlapi panel? :F

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#51526) tope válasza Racecam (#51525) üzenetére


tope
addikt

+1

(#51527) NoLF válasza Viszlát (#51524) üzenetére


NoLF
addikt

Usb hatlap panel

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#51528) Tim82 válasza Viszlát (#51524) üzenetére


Tim82
nagyúr

USB hátlapi panel. (Csak hogy én is úgy tegyek, mint aki most találta fel a spanyolviaszt!)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51529) Viszlát


Viszlát
addikt

Uh, tényleg... Köszi köszi. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51530) bobsys válasza Viszlát (#51529) üzenetére


bobsys
addikt

Ha a tobbiek altal javasolt nem jon be akkor meg megprobalhatod ugyis, hogy USB hatlapi panel :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#51531) EQMontoya válasza bobsys (#51530) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ekkora reakcióidővel ilyen "hasznos" információt adni... Nem rendszergazda vagy véletlenül? ;]

Same rules apply!

(#51532) bobsys válasza EQMontoya (#51531) üzenetére


bobsys
addikt

:P

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#51533) bobsys


bobsys
addikt

HP 6910p Core 2 Duo 1.8GHz + 3GB RAM eleg Windows7, Office meg Youtubera?

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#51534) Tim82 válasza bobsys (#51533) üzenetére


Tim82
nagyúr

32 bites Win 7-tel szerintem igen, de érdemes volna beletolni egy SSD-t. (Captain Obvious bölcs tanácsát olvashatták.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51535) bobsys válasza Tim82 (#51534) üzenetére


bobsys
addikt

Ismerosnek kell valami laptop, nem all jol most penzugyileg igy ha lehet akkor olyat aminel meglehet kerdezni, hogy akkor mennyit engedsz a felebol
Meg a T410 neztem, i5, 4GB ram meg SSD es $150 korul mar van e-bayen nem teljesen leharcolt peldany is

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#51536) Pttypang válasza bobsys (#51530) üzenetére


Pttypang
veterán

Hol van hatlap? Szep hely?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#51537) parandroid válasza bobsys (#51535) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább i5. Nálam Mo-n van egy ilyen 6910p. Nem mondom, hogy használhatatlan, de sajnos bosszantóan lassú tud lenni. Operát használok rajta Win7 alatt, ha már megy egy-két torrent is, akkor gyakorlatilag idegölő tud lenni egy-egy oldalbetöltés. A mai világ csodaszép erőforrásgazdálkodása sajnos eléképesztő módon gyilkolja a nem új generációs hardvereket. Épp a napokban csodálkoztam rá, hogy az Atomos (3740) Dell Venue tabletem, ami egy éve még teljesen használható volt, Win 10-zel, Edge-dzsel, 2GB RAM-mal gyakorlatilag már nem alkalmas böngészésre. És nem csak úgy nem, hogy lassú kicsit, hanem konkrétan perceket kell időnként várni egy 444 címlapra, ráadásul a lagoló megjelenítés mellett érintőképernyőn gyakori a mellékattintás, ami megint durván perces várakozáshoz tud vezetni. Jó, ez is gyakorlatilag két éve megvan már, és akkor sem volt erős cucc, amikor vettem, de akkor is hihetetlen, hogy ennyivel erőforrásigényesebb lett a sima böngészés. Core 2 Duo procikkal ugyanezt látom sajnos... :(

Mindeközben az iPhone-om mára már ugyancsak nem túl acélos hardverével tökéletesen mennek a nem mobilos oldalak is. Ja, hogy ott nincs flash, meg egyéb kutyám kínja, mert azokat nem tudja megjeleníteni...

Szerk.: A hatlapos finom süti, szeretem!

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51538) mark! válasza parandroid (#51537) üzenetére


mark!
őstag

Látod. És ezek után szarozzák le az almásokat. (Nem itteniekre gondolok!!) I4s még ma is egy használható telefon, a korához képest tűrhető sebességgel.

>

(#51539) tope válasza parandroid (#51537) üzenetére


tope
addikt

Ha lenne flash, akkor a telefon is izzadna rendesen, egyébként ja, a sok flash, meg mindenféle beépülő szir-szar úgy le tudja lassítani a gépet, hogy ihaj, és sokan csak lesnek, hát de pár éve még ezen a gépen ment a net rendesen, most meg szaggat, hát ezért.

(#51540) Tim82 válasza parandroid (#51537) üzenetére


Tim82
nagyúr

És nem csak úgy nem, hogy lassú kicsit, hanem konkrétan perceket kell időnként várni egy 444 címlapra

Ööö, mondjuk a 444.hu az Index.hu-hoz hasonlóan remekül optimalizált honlap.

Hasonló hardverű Bay Trail tableten netezek mostanában - Lenovo Miix 300-10IBY -, én nem érzem lassúnak. Igaz, Win 8.1 + Vivaldi, nem Win 10 + Edge. A legtöbb bajom még a retek Realtek wlannal van, amit ezekbe tesznek.

Az anyámnak vett, ám meglehetősen kihasználatlan IPS-es Thinkpad T60 (Core 2 Duo 2 GHz, 3 GB RAM, Intel G1 80 GB SSD, Win 7 HP 32 bit) pl. egészen gyors a régi, Presto motoros Operával. Mondjuk erre lassan valami kevésbé erőforrásigényes Linux disztró lenne az igazi, ezt a Windows Update tudja rendesen megfogni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51541) concret_hp válasza bobsys (#51533) üzenetére


concret_hp
addikt

6710b-m volt egy ősrégi (értsd: bármilyen) ssd-vel még bőven használható.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#51542) fokukac


fokukac
nagyúr

Bleki, olyan komoly ez a globális felmelegedés, hogy napnygta után még melegebb is lesz - februárban. Valószínűleg nagyon meleg évünk lesz....

------------------

De hogy ontopic is legyek, egy első generációs i5 még azért sok mindenre elég, van itt is egy T410-es Thinkpad, és szerintem teljesen pöpec kis gép még 4 GB RAM-mal is, soha még egy döccenést nem láttam rajta, pedig a b. nejem egyszerre 16 lappal tolja a chrome-ot, meg még 10-zel a firefox-ot.

A Sandy- és Ivy Bridge-eken pedig aztán tényleg nyoma sincs semmilyen böngészési nehézségnek.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#51543) Tim82 válasza fokukac (#51542) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azért azon meglepődnék, ha egy (akár első generációs) mobil Core i5-nek már gondot jelentene a netezés. Igazából az utolsó generációs Core 2 Duo-s notiknak sem nagyon (amennyiben GMA 4500MHD van mellé integrált videóvezérlőnek).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51544) BlacKSouL válasza fokukac (#51542) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Az nem lehet, hogy a sűrűbb hideg levegő tolja maga előtt a délnyugaton már felhalmozódott 20 fokot, és az csúszott be éjjel? Nyáron is vihar előtt először összesűrűsödik a meleg ugyanezért. Vagy mondjuk hogy elállt az eső? :)
A 21-es főút mellett kétoldalt mindenhol állnak a tavak, belvizek. Ami akkor nem gáz, ha fagyott a föld, és nem engedi be az esővizet. Csakhogy a föld már jó ideje nem fagyos, tehát a kell az eső a földekre kitétel most ott tart, hogy hektárokban mérhető állóvizek alakultak ki, amik alól már az előző években sem nőtt ki a kukorica se, a napraforgó se, és a többi se. Néhol a lejtős fennsíkokon megállt a repce, de dél felé haladva az is néhol dagonyában állt. Fura, mert ugyanígy tavaly, mikor már bokáig gázoltunk itt mifelénk a mocsárba, a Nyírségi gazdák meg sírtak, hogy porzik és repedezik az összes föld, nem tudják megmunkálni sem.
Akkor aszondod, hogy jó nyarunk lesz? Megmondjam melyik héten megyek nyaralni? ;] Csak hogy az eső mikor essen. Lehessen tervezni. Most idén nem augusztusban lesz a mindent elöntő özönvíz, hanem júliusban.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51545) EQMontoya válasza BlacKSouL (#51544) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ami akkor nem gáz, ha fagyott a föld, és nem engedi be az esővizet. Csakhogy a föld már jó ideje nem fagyos, tehát a kell az eső a földekre kitétel most ott tart, hogy hektárokban mérhető állóvizek alakultak ki

Látod-látod, most is túl meleg van! :D

Same rules apply!

(#51546) BlacKSouL válasza EQMontoya (#51545) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Látom, nem mondom én, hogy egy -5 fok nem férne el - meg lesz is még - ha közben néha napot is látni. Mondjuk a hétvége egész kellemes volt.
De a belvíz nem a nem fagyott föld miatt alakul ki, hanem a térben és időben rossz eloszlású csapadéktól. Ősszel tényleg porzott minden hetekig.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51547) Viszlát válasza lenox (#51494) üzenetére


Viszlát
addikt

Én is szemezgetek vele már egy ideje, jó cuccnak tűnik. Nem tudom próbáltad-e, de 4k tartalommal megbirkózik könnyedén?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51548) lenox válasza Viszlát (#51547) üzenetére


lenox
veterán

Nem probaltam, de elvileg netflix 4k certified. Maga a hw az tudja, hevc main10-ben is, de megfelelo player kell hozza, ami ki is hasznalja, nem tudom, hogy kell netflixet nezni. Az biztos, hogy ugyanez a hw ubuntu alatt tobb playerrel nem tudta (nyilvan nem hasznaltak ki a hw-t), de youtube-on is van 4k lejatszas teszt, meg altalaban is azt mondjak, hogy megy. De en nem 4k-zok otthon.

(#51549) bobsys válasza concret_hp (#51223) üzenetére


bobsys
addikt

Lattam egy nekem tetszo melot, nosza jelentkezzunk. Regisztralas, cv feltoltes majd irjam be az osszes eddigi munkahelyem, hoyg mit csinaltam, mikortol meddig, majd az iskolai vegzettsegek es egyeb papirok aztan meg 10 kerdes, faji hovatartozas, referenciak, disability, ujabb oldal ahol ujra feltolthetem az oneletrajzomat aztan meg egy oldal par kerdessel majd vegre 30 perc utan ott volt, hogy submit :W

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#51550) parandroid válasza bobsys (#51549) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Stressztűrést tesztelnek ilyenkor szerintem. Épp Monty panaszkodott a rendszerre nemrég, de nekem is ismerős a sztori. Aztán volt, aki egy év után jelzett vissza, hogy megtalálták az önéletrajzom, érdekel-e még a dolog. Mondanám, hogy hülyék gyülekezete, de egyre inkább úgy tűnik, hogy mi vagyunk a helikopterek.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.