Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50251) csapos2 válasza Racecam (#50246) üzenetére


csapos2
addikt

Amit én tojok, azt ő nem akarja a nappalijában látni.

Igen, ő az a Nulla nevezetű Uraság, akire célozgattam.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#50252) Racecam válasza csapos2 (#50251) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Itt volt utoljára... :O

És "normális" helyen, ami nem valami mobiltelefonos ökörség, itt szólt hozzá legutóbb... :(

u.i.: De nem hagytam annyiban... ;]

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#50253) csapos2 válasza Racecam (#50252) üzenetére


csapos2
addikt

Mindig is egy kiszámíthatatlan alak volt. Képes volt hajnali 3-kor a sör hőmérsékletének ellenőrzése közben és a buborékok számolgatása mellett adatlapokat böngészgetni. Bár, hozzá teszem, szerintem, figyel ő csak nem szól, mert azt hiszi nem tudjuk, hogy itt van. Pedig, ha tudná, amit nem tudunk mi sem, akkor lennél te nagy gondban, drága Miku.

Kérlek mondd, hogy nem írtál neki privátot, mert az nagyon felmérgeli...

[ Szerkesztve ]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#50254) Racecam válasza csapos2 (#50253) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Privátot nem írtam, nem mintha érdekelne, hogy felmérgeli-e, vagy sem. Jobbat találtam ki! ;]
De ha nem jön be, akkor én fogok felmérgelődni és egyszerűen felhívom a picsába! :(((
(Ha csak nem cserélt minden telefonnal telefonszámot is... :U )

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#50255) EQMontoya válasza parandroid (#50234) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én a red alert 2-t raktam fel a héten.. :)

Same rules apply!

(#50256) ToBeY válasza EQMontoya (#50255) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én a napokban a tiberian sun-t vettem elő,régen nekem ő volt a favorit :K

(#50257) Racecam válasza ToBeY (#50256) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Wolfenstein 3D-vel az aktuális e-penis díjat bezsebelhetem? :DDD

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#50258) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Ez a kis 12"-es Latitude nagyon jól jött, pont elfér az ágyban, ha már 38,3C-os lázam van. Bár TP-t nem ajánlja a munkaadóm, nem tudom hogy oldja meg a dolgot.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#50259) parandroid válasza Tothgera30 (#50258) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"Bár TP-t nem ajánlja a munkaadóm"

Nem értem, hol itt a gond, a Latitude nem ThinkPad. :D

Komolyra fordítva: mondd meg nekik, hogy bekaphassák a kisujjad.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50260) fokukac válasza Tothgera30 (#50258) üzenetére


fokukac
nagyúr

Pedig a thinkpadnak jobb a hűtése. Egyből levinné a lázad. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50261) Tothgera30 válasza parandroid (#50259) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Végül is... :DDD Annyiban maradtunk, hogy holnap hívom hogy alakul az állapotom, de ő nem támogatja :U .

#50260 fokukac: Ebben nem vagyok biztos.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#50262) Tim82 válasza Racecam (#50257) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha most raktad fel, nem.

Nekem fent van DosBox-ban még a Centurion is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50263) Racecam válasza Tim82 (#50262) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

nem most, de kb. 2 hónapja raktam fel újra. Olyan nosztalgiás napom volt. :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#50264) szőröscica válasza Tothgera30 (#50261) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez milyen dolog már, hogy nem "támogatja" a munkaadód a táppénzt? Ki nem szarja le, hogy mit támogat? Ha beteg vagy, elkocogsz a háziorvosodhoz, és majd az eldönti, hogy mennyire időre ír ki.

(#50265) Tothgera30 válasza szőröscica (#50264) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Érdekes dolog, és még mindig közalkalmazott vagyok, szóval hihetetlen néha.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#50266) parandroid válasza Tothgera30 (#50265) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A közalkalmazottság még mindig nem rabszolgaság. És még mindig versenyképes szakmád van. Amíg meg megtanulsz egy idegen nyelvet, addig is meg tudsz élni részmunkaidős állásokból civilizált országban - ha éppen nem úgy vesz fel a leendő munkáltatód, hogy az első pár hónapban betanulás helyett nyelvtanfolyam, ha aláírsz hozzájuk. A jelenlegi főnöködnek meg küldesz majd képeslapot. Szerintem már úgyis szép gyűjteménye van Európa nagyvárosaiból...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50267) BlacKSouL válasza Racecam (#50257) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én meg a nosztalgikus hévben felberheltem w7-re a Dungeon Keeper 2-t. Csak szar, mert nem tudok menteni rendesen, és mikor már fasza kis dungeonom van, kilép, és én meg :Y
Ezért feltettem telefonra. Sokan leszólták, de néha egész leköt. És FullHD-ben kicsit jók az újrarajzolt grafikák.

Szia Nyuszi! ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50268) Tim82 válasza BlacKSouL (#50267) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én meg a nosztalgikus hévben felberheltem w7-re a Dungeon Keeper 2-t.

Pro tipp: a gog-os változatot nem kell "berhelni". Amúgy most volt akcióban is (de elég rendszeresen szokott is).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50269) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Kik fel nem tűnnek itt az offban... Szia Nyuszi!

Más: gyerekek, van egy rossz és egy jó hírem. A rossz, hogy hétfő van. A jó, hogy holnapra elmúlik...

Különben is, most közelebb vagyunk a 7VGhez, mint péntek délben.

(#50270) Pttypang válasza ngabor2 (#50269) üzenetére


Pttypang
veterán

Felteve, hogy nem rombolja senki a hangulatot egy"az ido csak egy iranyba halad" mondattal.

Everybody lies.

(#50271) BlacKSouL válasza Tim82 (#50268) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Demóváltozat van meg csak, azt szoktam így kb. 5 évente feltenni, csak a legutóbbi óta változott az oprendszerem. A berhelés itt most az oprendszerhez való igazítást jelentette, mert elindult, csak alapból fekete képernyő volt, miközben hang meg játék volt. Aztán annyira sokat nem játszom én, idő sincs, meg idő sincs. Csak úgy vagyok vele, mint anno a doommal. Hogy néha úgy jó egy kicsit irtani, de 2-3 nap után már meg se nyitom. :)
Meg a telefonos verzió kielégít. Az ráadásul ingyenes, csak iap-os. És sokan fikázzák, szerintem egész jó.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50272) ngabor2 válasza Pttypang (#50270) üzenetére


ngabor2
nagyúr

A lényeg az, hogy nem a haladást, hanem a távolságot emeltem ki. Az, hogy semmire nem megyünk vele, nem számít, de a mondat igaz. De ez már majdnem politika :D

(#50273) Viszlát


Viszlát
addikt

Multinál dolgozók ezt értékelni fogják, ezen röhögök reggel óta...

Elmúlt egy évben a csapatom SLA statisztikája igen jól sikerült, sok-sok erőforrás újrafelosztás, súlyozás és átütemezés után (37 ügyfél összesen ~97000 naponta, de különböző feltételek mellett futó, önálló feladatot elvégző job-járól van szó). 234874 SLA-ből végül 9-t, azaz kilencet nem tudtunk időre megoldani, ami 99.99%-os teljesítést jelent.

Be is zsebeltem az elismeréseket, erre ma megkaptam a következő évi célokat, amik között rögtön az elején ott díszelgett az, hogy legalább 1%-kal növelni az SLA teljesítési mutatót. Az egy dolog, hogy az elmúlt egy év mutatója az egészen konkrétan a beszarás kategória, de egyelőre gőzöm sincs hogyan fogunk 2325 SLA-t a létezőkön felül teljesíteni. :DDD

Ötleteket szívesen veszek!

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#50274) EQMontoya válasza Viszlát (#50273) üzenetére


EQMontoya
veterán

:))
A megoldás egyszerű.
Ha egy problémát határidőn belül oldotok meg, akkor az nem egynek számít, hanem határidő/eltelt idő arányban veszitek figyelembe. (elvégre még az elvártnál is jobban dolgoztatok! :) )
Ezzel egész gyorsan elérhető 100% fölötti hatékonyság.

Azért kevéssé vicces kedvemben jelezném az illető főnökének, hogy emberünk vajon elolvasta-e azokat az eredményeket, amelyek alapján kitűzte az új célokat? Viccesnek nyilván vicces, de leginkább gáz. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#50275) lenox válasza Viszlát (#50273) üzenetére


lenox
veterán

Jovore csak 8-at csesszetek el. De amugy ez hulyeseg, meg kene vitatni az illetekessel, hogy itt nincs fejlodesi lehetoseg, aki ezt nem latja, az valoszinuleg nem is erti az egeszet, mondjon le...

(#50276) Melack válasza Viszlát (#50273) üzenetére


Melack
veterán

Ha a beküldött hibajegyekben lehet +flr-t nyitni, akkor 1 ügyre 2 megoldás jut. Így csak 1400 jegyre kell ilyet alkalmazni. Szerintem kivitelezhető :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50277) BlacKSouL válasza Viszlát (#50273) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ez így működik. A célok meghatározása az esetek többségében nem a valós körülmények reális figyelembevételével történik, hanem pusztán számtani alapon. Ha a tavaly felállított terv 1000 és valami hirtelen piaci kiugrás miatt mondjuk a reális/átlagos 930-980 helyett sikerül 1100-at csinálni, akkor a jövő évi terv sosem a reális 930-980-ra esik, de még csak nem is a korábbi 1000, hanem 1100 +x%. És akkor ha a következő év eredménye 1080, akkor jön az hogy ejnye bejnye, terven alul teljesítettél. És a piac utána is hiába esik vissza, a terveket már nagyon foghúzásosan engedik lefelé módosítani "dehát tavaly is 1100 lett" alapon.
Nálunk az idei éves tervet október közepéig sikerült teljesíteni, méghozzá úgy, hogy 2 vagy 3 hónap a mindenkori havi rekordot is felállította, de ugye vannak havi tervek, most még a decemberivel küzdünk, de talán meg lesz. Már félünk előre, hogy akkor most mennyivel fogják emelni a '16-ost.

Japánoknak anno mondtuk, hogy x alkatrész ára mondjuk várhatóan 0,35 € lesz. Ajjaj, hát a cél, targettoprajszi az 0,185€. Írjunk be annyit. De hát az nem reális. Az nem baj, tervezni attól lehet, mert nagy a baj, ha még csak nem is tervezünk az olcsóbb termékkel(nagyobb profittal) A feladat egyrészről a terv elkészítése. A másik feladat az alkatrész minél nagyobb profitja. Aztán majd ha nem jön össze, akkor ráérünk ezen gondolkodni, majd lefaragunk mást, de a terv mindent elbír.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50278) lenox


lenox
veterán

Amorphis, Arch Enemy, Nightwish koncert megvolt valakinek?

(#50279) EQMontoya válasza lenox (#50278) üzenetére


EQMontoya
veterán

Yep, ott voltunk a kiemelt állóban. Te is?

Same rules apply!

(#50280) lenox válasza EQMontoya (#50279) üzenetére


lenox
veterán

En uloben voltam, a 11 es haromnegyed eves lanyom ezt kerte karacsonyra, de alloba azert nem akartam vinni.

Arch Enemyt eddig nem ismertem, de az is jo volt. Mondjuk most megneztem, Amott a Carcassban is jatszott elotte, azt meg ismertem. Azert Tarja hianyzott.

[ Szerkesztve ]

(#50281) EQMontoya válasza lenox (#50280) üzenetére


EQMontoya
veterán

Arch Enemy nekem úgy közepes, annyira nem vagyok oda értük.
Tarja kevéssé hiányzott, nekem Floor jobban bejön.
A hangosításon és a fénytechnikán viszont reszelhettek volna még egy kicsit. (Előbbi olykor torzított, utóbbit meg néha arcba kaptuk, kis epilepszia-teszt)
A koncert egyébként jó volt.

Viszont némi pozitívum, hogy a kiemelt állóba nem sokat adtak el, nem volt sem heringparti, sem pogó.
Szóval lányoddal is oké lett volna, csak esélyesen nem lát semmit az emberektől.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#50282) Viszlát válasza lenox (#50275) üzenetére


Viszlát
addikt

& többiek:

Csak lusta volt, három Data Center átlagát megnézte (USA-ban van még kettő, egyikük 92%-ot hozott, a másik 94%-ot), arra már nem futotta, hogy külön-külön határozzon meg célokat. Természetesen jó móka volt felhívni a figyelmét a problémára, ;)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#50283) tildy


tildy
nagyúr

Jatszott valaki az Elfenlanddel? Jo jatek? Karacsonykor board gameket szoktunk egymasnak venni, es most ezt lestem ki. Catan, A discworld, meg epidemic mar megvan.A mytht is nezem.
Vagy egyeb otlet valami jo tarsasra?

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50284) tildy válasza tildy (#50283) üzenetére


tildy
nagyúr

oops, pandemic, nem epidemic.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50285) bandus válasza EQMontoya (#50255) üzenetére


bandus
veterán

szólj ha kész vagy egy homm3 menetre ;]

holnap van egy interjúm, ezer éve nem voltam, remélem sikerül a dolog, ide váltanék :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50286) EQMontoya válasza bandus (#50285) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kalappal.
Homm3 jöhet. :)

Same rules apply!

(#50287) gaborbol válasza tildy (#50283) üzenetére


gaborbol
őstag

Megkerdezem fonokomet, most valahol 800-900 board game korul jarhat. Ha olyanrol ker valaki velemenyt ami esetleg meg nincs meg neki, akkor egybol megrendeli, jatszik vele, es elmondja mit gondol. :D

(#50288) concret_hp válasza gaborbol (#50287) üzenetére


concret_hp
addikt

azt már tárolni is komoly :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50289) lenox válasza tildy (#50283) üzenetére


lenox
veterán

Carcassone az kiraly.

(#50290) concret_hp


concret_hp
addikt

kooperatív társasból mit ajánlanátok amúgy? 1 óránál semmiképp ne legyen hosszabb 1 játék és ha 2en is lehet játszani az is jó pont :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50291) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Na fiúk, lányok! Most van az, hogy szétszedtem a gépemet takarítás és alkatrész csere céljából, de tartok tőle, hogy nem tudom összerakni... :Y :O
Nem ér rá valaki SOS eljönni, segíteni? :F :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#50292) concret_hp válasza Racecam (#50291) üzenetére


concret_hp
addikt

hogyhogy nem tudod összerakni? kb. semmit nem lehet rosszul összedugni

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50293) ngabor2 válasza Racecam (#50291) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Én mennék, csak messze laksz. Ráadásul az Északi sarkon most nagyon hideg van...

concret_hp: erő és kalapács/véső/fűrész kérdése, és egy sata helyre is be lehet passzírozni egy videokártyát is :D

[ Szerkesztve ]

(#50294) ToBeY válasza concret_hp (#50292) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én anno láttam olyat,hogy "pistike" DDR1 foglalatba beletuszkolta a DDR2-es memóriát.Aztán ment balhézni a boltba hogy nem jó a ram.Akkoriban a DDR2 olcsóbb volt mint a DDR1, így gondolta jó boltot csinál :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50295) Racecam válasza concret_hp (#50292) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Röviden: igazad van, de proci, hűtőcsere, emiatt az alaplap összes kábeleinek lekötése stb... Ez nekem Puzzle és kurvára nehezen haladok, pláne, hogy még csak takarítok... :(

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#50296) concret_hp válasza ToBeY (#50294) üzenetére


concret_hp
addikt

jó de új alkatrész elvileg nem került a közelbe nem? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50297) tope válasza Racecam (#50295) üzenetére


tope
addikt

Elvileg az alaplapnak megnézed a manualját, ott írja, hogy melyik micsoda, meg a kábelekre is rá van írva mi micsoda

(#50298) ngabor2 válasza Racecam (#50295) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Én annak idején úgy kezdtem, hogy az egészet végigfotóztam minden oldalról, mielőtt lehúzgáltam.

Az alaplapi vezetékeknél segítenek a színek. A fekete a föld, vagy a - jellel jelölt oldal. A ház csatlakozói meg nevesítve vannak. USB esetén mostanában már egyben van a csatlakozó, egy jelölő tüskehiánnyal, azt nehéz máshogy bedugni, ha hozzá lehet férni. Ha megvan az alaplap kézikönyve, az sokat segít a dolgon, mert abban nagyobb betűkkel van leírva, hogy mi hova megy, mint az alaplapon.

Legnagyobb probléma a hozzáférhetőséggel szokott lenni. Meg a memória jó irányba történő betuszkolásával.

(#50299) lenox válasza concret_hp (#50290) üzenetére


lenox
veterán

Olyat meg nem lattam, csak deathmatch tarsast. Amugy a babos kartya is kiraly, meg az elobb emlitett korkoszoru. Mondjuk ezeket 3-an erdemes jatszani legalabb. Ketten sakkozni kell pl. Vagy ha fiu/lany akkor papas-mamas :). Persze lehet papas-papas is, csak ahhoz nem ertek...

[ Szerkesztve ]

(#50300) concret_hp válasza lenox (#50299) üzenetére


concret_hp
addikt

babos kártya?

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.