Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#72001) concret_hp válasza tope (#71987) üzenetére


concret_hp
addikt

most ez enm személyesen neked szól, de ebből a nagy mintás megbízhatóságot tekintve mi következik? vásárlás előtt az érdekel, hogy várhatóan mennyi gond van velük _általánosságban_ , amikor meg már megvettem, akkor az az 1 dolog, hogy konkrétan az enyém jó legyen. ha 10-ből 10en beírják, hogy beszart 1 év alatt valami, az nyilván segít, a minden más meg nem igazán.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#72002) tildy válasza bitpork (#71999) üzenetére


tildy
nagyúr

:DDD :DDD :DDD Nem tudom mikor volt ez,de kb fel csaladom/barati korom ott dolgozott:D Sajnos most zar be a láda, a porszivo ahol anyum volt, szinten bezart:(
Erdeya: Anyuek felultoltos electroluxa mondjuk nem rohad. oke, 5 eves meg csak.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#72003) tope válasza concret_hp (#72001) üzenetére


tope
addikt

Nyilván, 1-2 darab az nem számottevő minta. :D

(#72004) parandroid válasza bitpork (#71999) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha történt is hasonló, ilyet írásba soha senki nem fog adni. Még belső, bizalmas levelezésben sem, nemhogy beszállítónak. Németek főleg nem. Jó kis magyaros, sírva vigadós sörözős sztorinak persze jó, mint amilyenek régen a Jézus, meg az ács történetek voltak.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#72005) emvy válasza bitpork (#71999) üzenetére


emvy
nagyúr

lol? maximum arrol lehet szo, hogy tulsagosan pazarlo volt a design, es tul volt tervezve nehany alkatresz, aminek a kovetkezmenye a dragabb gyartas, es feleslegesen hosszu elettartam

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#72006) tbs


tbs
addikt

soocas

(#72007) tildy válasza emvy (#72005) üzenetére


tildy
nagyúr

Mondjuk az is biztos, a 30-40 eve keszult lehelek kb mostansag kezdik kilehelni a lelkuket. Vagy meg most sem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#72008) parandroid válasza tildy (#72007) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor azt kell venni, nem Mielet. Problem solved.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#72009) fokukac válasza parandroid (#72008) üzenetére


fokukac
nagyúr

de hát ő most mosógépet akar... a hűtő még nem Lehelte ki a lelkét :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#72010) tildy


tildy
nagyúr

Volt Lehel huto is?:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#72011) parandroid válasza tildy (#72010) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hogyne lett volna. Néha magától kinyílt az ajtaja, alapból nem csukódott rendesen, úgyhogy a gumikéder mellett láttad, amikor égve maradt benne az izzó, hideget sem igazán csinált, de legalább zabált, mint egy disznó.

Mosógépek is hasonlóan remek konstrukciók voltak, de ugye mást nem lehetett kapni. Cserébe a maszekok ráálltak a motorcserére, csapágyazásra, meg villanymotor-tekercselésre, szóval mindig volt valami jó kis fusi.

Centrifugát ne is említsük, gyerekként mosásnál az volt a dolgom, hogy azon üljek, de így is elindult néha világgá. De nekünk legalább nem bontotta le a fürdőt. Generálozni azt is rendszeresen kellett, de ügyes szakik fasza fűnyírót tudtak csinálni a motorjából. Öntöttvas lapra, persze, aztán volt vagy 40 kg a szerkezet. Egy lyuk középen, 4 kerék a sarkokra, valami hegesztett nyelet rá, aztán kész is a műszer, tolja, aki férfi!

Szóval, ja, régen minden jobb volt.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#72012) #22743424 válasza tildy (#72010) üzenetére


#22743424
törölt tag

Csak hűtő volt :DDD

(#72013) BlacKSouL válasza parandroid (#72011) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Régen minden jobb volt..

A suttyó legényke szántott az apjával. Az apa fogta az ekét, a fiú meg a lovat vezette. Az eke ki-kiugrott a kemény földből. Bosszús volt az ember, szidta a fiát, hogy az rontja el a szántást.
- Nem én rontom el, hanem édesapám!
- Hogy beszélsz így az apáddal? Valamikor én nem mertem visszafeleselni az apámnak.
- Vót is magának apja!
- Vót bizony, különb is mint neked!

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#72014) Tim82 válasza tildy (#72010) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nanáhogy.

A mienknek kirohadt az alsó zsanérja a burkolatból, konkrétan ezután úgy lehetett nyitni, hogy leemelted az amúgy önmagában 10+ kg-os ajtót.

Ha becsuktad, vissza kellett emelni (csukott állapotban a felső zsanér megtartotta az ajtót).

Évekig így használtuk, amíg anyámnak összejött a zsé egy akkor modern Electroluxra, ami egészen tavalyig ment (20+ évig). Hja, közalkalmazott (tanár meg kutató) szülőket régen se fizették túl.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72015) gaborbol


gaborbol
őstag

Energomatt is ugralos volt. Ismerosnel kicsempeztek, jott az elso mosas, centrifuga, egy csempe betor, meg egy .... hosunk odarohan mezitlab, hogy kikapcsolja, a szar raugrott a labara harom labujja eltort. -> uj mosogep vasarlas.

(#72016) fokukac válasza parandroid (#72011) üzenetére


fokukac
nagyúr

a mosógép az Hajdú volt. a centrifuga-hordó az nagy élmény volt, hogyne :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#72017) #22743424 válasza fokukac (#72016) üzenetére


#22743424
törölt tag

Láttad mennyibe kerül manapság a keverőtárcsás mosógép? Biztos veszi még valaki ha gyártják :)

(#72018) bitpork válasza parandroid (#72004) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Simán lehet. Lehet ugratták vele az öreget, nem tudom. Azt viszont igen hogy a mai gazdasági rendszer alapja a fogyasztás és ezt elérni csak úgy lehet h tönkremenetelre terveznek.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72019) Spet válasza fokukac (#72016) üzenetére


Spet
addikt

Sőt nagyon jól lehet hasznosítani a régi centrifugákat: pálesz alapanyból simán megfogja a szilárdat :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#72020) parandroid válasza fokukac (#72016) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Uh, tényleg, ott a pont!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#72021) parandroid válasza bitpork (#72018) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Meg kemtrélt is szórnak az égbül, tudom.

A tervezett avultatás is egy jól hangzó összeesküvés-elmélet. Az igazság az, hogy nem kel azt tervezni, egyszerűen elég minden beszállítótól az alacsony árért cserébe a szükséges minimumot megkövetelni, aztán jön az avulás magától. Nem kell ezt sem túlmisztifikálni, egyszerű profitmaximalizálás. Ha még tervezni is kellene, az pénzbe kerülne, hiába fizetődne ki sokéves távlatban, annál fontosabb a rövid távú haszon, mert a vezetők év végi bónusza az éves eredmény után jár, jövőre meg már ki tudja melyik cégnél lesznek, milyen pozícióban.

Amúgy elhiszem, hogy a mesélős sztori igaz, ez úgy szokott menni, hogy ‘a büdös friccek csakis azért küldhették vissza, mert túl jó ez nekik, néddmá, józsikám semmi baja ennek, csak túl sokáig lenne jó, az a baja a labancnak, az’. Aztán ő maga is elhiszi, továbbmesélni meg már úgy fogja. Önkritika nulla, mindig csak más lehet a hibás.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#72022) bitpork válasza parandroid (#72021) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez az avultatás érdekes dolog. Barátomnak van egy 78-s 200-s tepsi mercije. Azon a kaszni szétrohadt már párszor de soha a motort megbontani hiba miatt nem kellett. Lengőkarok is meg bizbaszok kibírtak majd 20 évet. Ma ez már nem nagyon van meg. Bár lehet én is csak öregszem és szépülnek idővel a dolgok :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72023) parandroid válasza bitpork (#72022) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A Trabant se romlott el sose. Ha mégis, akkor az út szélén megjavítottad egy franciakulccsal, egy kalapáccsal, meg egy csavarhúzóval. Azok a régi szép idők! Szerencsére van még a piacon pár tepsi merci, most kell bevásárolni belőle, mint élesztőből. Meg 100-as izzóból, mert a brüsszel azt is betiltotta, pedig milyen szép fénye volt! És sose romlott el, bezzeg ezeket a ledeket úgy csinálják, hogy 5 év, és pikk-pakk, egyik napról a másikra tönkremennek. Véletlen?

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#72024) bobsys


bobsys
addikt

Legitarsasagok bekaphatjak a fuel surcharge baromsagukat
Repulojegy, juliusra
Fuel surcharge $1332 a jegy maga meg $1337
mikozben

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#72025) emvy válasza bitpork (#72018) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem terveznek tonkremenetelre. Élettartamra igen, mert úgy lehet hatékonyan és a lehető legolcsóbban gyártani. Én szívesebben veszek egy mosógépet, ami 10 évig tart, 60e forintért mint egy 25 évig tartót 300e-ert.

while (!sleep) sheep++;

(#72026) tbs válasza parandroid (#72023) üzenetére


tbs
addikt

namost azt latni kell, hogy a 2 eves, akkor 2500euros (sys76, galago pro) notebook mara gyakorlatilag hasznalhatatlan, mert az akkuja annyira feldagadt, hogy domborra formalta a femkasztnit es a billentyuzetet is. igy visszaszoktam a ~10eves x220-akra, azok ugyanezzel a hasznalati profillal orokeletunek tunnek. szerencsere van belole par meg idehaza...

ugyanitt x220-at veszek, akar bontanivalot is. :DDD

(#72027) emvy válasza tbs (#72026) üzenetére


emvy
nagyúr

Mert a Sys76 egy gyenge brand. Másrészt meg 1 darabos minta.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#72028) rushty válasza emvy (#72025) üzenetére


rushty
senior tag

Melyik ez a 60ezres?

Revolut meghívó pü-ben

(#72029) gaborbol


gaborbol
őstag

Volt par hete cikk, hogy a legitarsasgok beszoptak.
Nem napi aron veszik a kerozint hanem 6-12 honapos szerzodessel, hogy az esetleges arvaltozas ne erintse oket. Ami meg szivas nekik, hogy a megvett mennyiseget is leszallitjak nekik, hiaba nem repul a flotta 80%-ka.

Viszont a repter hasznalati dij is ugy van megallapitva, hogy dragabb ha a gepek nem szallnak fel ergo uresen repjedve sem buknak akkorat mitha fel sem szalltak volna.

Minden iranybol beszoptak...

[ Szerkesztve ]

(#72030) parandroid válasza gaborbol (#72029) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mondanám, hogy meg kell a szívnek szakadni, de egyrészt ezeket a szarháziakat is az adófizetők pénzéből fogják megmenteni, másrészt a vezető döntéshozók a golfklub szaunájában fognak panaszkodni egymásnak, hogy idén nem fogja tudni lecserélni a 30m-es jachtját 45m-esre a bahamákon emiatt a rohadt válság miatt, és az idei kocsicserére is csak egy szaros panamerát ad a cég a beígért bentley helyett, illetve a hegyi luxusvillájának a költségeit is visszavágták, szóval döntenie kell, hogy a kertészt, vagy a szakácsot tartsa meg. Szar dolog ez a válság, na.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#72031) tbs válasza emvy (#72027) üzenetére


tbs
addikt

hja, mar en is vagom, sajnos tul jo a "sajtojuk" :D amugy meg ha egydarab kehes, akkor a tobbi mar nem nagyon erdekel. never again. ;) maradok a bevalt cuccoknal.

(#72032) tildy válasza parandroid (#72011) üzenetére


tildy
nagyúr

Mindenkinek: Jolvan na. Mosogepet akartam irni. :B Edeanyam erettsegitol kezdve a hutogepgyarban dolgozott. De latom sikerult kifigurazni :D
amugy nem tudom mit szenvedtek sokan a magnessel , a hutobol a mienk zart rendesen. Egyszer csereltetni kellett, azota sem. Lehet a dolgozoknak a jobbakat adtak :D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#72033) tildy


tildy
nagyúr

Napi johir, visszajott az iphone 6 plusom, amiben 3 honapja akkut csereltettem , de valoszinuleg nem jol raktak bele, mert 1.5 ho utab egy fuggoleges csik jelent meg a kijelzon, sarkokon kerekitve, mintha valami nyomna a kijelzot. Nem pixelhiba, inkabb olyan, mintha sotetebbek lettek volna a pixelek, mintha nyomna valami. Apple genius bar ugyan most nincs, de postan be lehett kuldeni a telot. Szoval kicsereltek a kijelzot, ingyen bermentve, a mar reg nem garis telomon ( de ugye 90 napon belul voltam az akkucsere utan) .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#72034) gaborbol


gaborbol
őstag

Nem panaszkodnak ok semmirol egymasnak.
Mar be is probaltak:

[link]

Megkaptak a mentocsomagot, de reszekent szeptember 30-ig nem rughatnak ki senkit es fizetest sem csokkenthetnek!

Erre persze elkekezdtek minimal ora alapjan megvagni a bereket mar most.
Elindult a per a dolgozok reszerol, ceg azt mondja most onkenteseket keresnek akik vallaljak a fizetes csokkenest. (Biztos nagytetelben jelentkeznek)

Nem a markonyi vezetot mentegettem csak arra reagaltam, hogy a legitarsosagok is kemenyen beszoptak, nem mindenki, de a dologozok 90% az fix. Az olajar esesen nem keresnek egy buznyakot sem.

(#72035) parandroid válasza gaborbol (#72034) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ó, én azt nem kétlem, hogy a dolgozók 99%-ának szopás lesz. Akár felső-középvezető szintig. A felső 1% viszont semmit nem fog megérezni, sőt, adják majd a bónuszokat maguknak a sikeres válságmenedzsmentért. Értsd: leépítések, és költségcsökkentések.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#72036) concret_hp válasza bitpork (#72018) üzenetére


concret_hp
addikt

nem szeretek általánosítani, de ezt a tönkremenetelre tervezést, ezt valahogy elég gyakran azok hangoztatják, akik miatt egyáltalán gyártanak sz@rt, mert 10%-al olcsóbban megveszi a fele olyan jó minőségűt , általában a régen minden jobb vót' tézissel megtoldva, csak épp az marad ki a képletből, hogy 30 éve 1 havi átlag fizetésért lehetett mosógépet venni, most meg 5 napiért akar mindenki csúcsminőséget. :U
suttyó köcsög vagyok, leülök magamtól :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#72037) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Nem értem, hogy mi a probléma. Lehet vásárolni újonnan ~40k forintért Hajdu mosógépet. Régi konstukciós, G energiaosztály (mert nincs alacsonyabb).
Hajrá!

Skynet is real. It's called Google.

(#72038) Winner_hun válasza ToBeY (#71996) üzenetére


Winner_hun
félisten

Most reggel vettem észre hogy két oldalt a fehér csík az bizony gumi:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#72039) ToBeY válasza Winner_hun (#72038) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Az még jó hogy csak az oldala az, és nem az egész eleje gumi.

(#72040) erdey_a válasza ToBeY (#72039) üzenetére


erdey_a
őstag

már akartam erre a gumilemállós fogkefés dologra írni, hogy a gumi ritkán olajálló.
szóval olajos kézzel ne mossatok fogat
tada.wav
:DDD

Vérboci

(#72041) ToBeY válasza erdey_a (#72040) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mondjuk fogmosás közben viszonylag ritkán olajos a kezem,meg
úgy alapból se sűrűn olajos :DDD
Viszont vizesnek vizes, és ezek szerint az oral-b gumiborítása nem szereti

(#72042) EQMontoya válasza emvy (#72025) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ebben egyetértünk. Csak az a probléma, hogy 10 évig tartót sem veszel.
Nézegettem én is nem rég, és a legtöbb mosógépre még 100k fölötti ársávban is csak 1 év gari van. Amire a gyártó nem mer 3 évet adni legalább, arról meg nem hiszem el, hogy ki fog bírni 10-et.
De az embereket ez nem zavarja, megveszik. A legjobb példa erre a MacBook. Aminél az egy milliós gépre alapbol egy év gari van, és nemi extra pénzért kiterjeszthető 3-ra. Miközben a használtan vett Dellemre van még több, mint 3.

Alapvetoen az volna a célom, hogy inkabb minőségi termeket vegyek ritkán, de ameddig a 150k-s AEG mosogepre meg a 300k-s új telefonra is csak egy év gari van, addig ezzel eléggé meg vagy lőve.

Persze ezt pont annak mondom, aki TSi-t vesz... :P

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#72043) erdey_a válasza EQMontoya (#72042) üzenetére


erdey_a
őstag

a garancia időtartama nem fokmérője a termék "jóságának".
sokszor hosszú garanciával csábítják magukhoz új, feltörekvő márkák a vevőket (jobb autó-e a dacia 3 év garival, mint a mercédesz 2 évvel?)

melyik jobb mosógép: 5 év garancia, de évente két hét szerviz, vagy 1 év garancia, de örök élet
naugye
műszaki cikknél az ember egy sorsjegyet vesz. vagy nyer, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#72044) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Én kedvencem az,amikor mondják vegyél xy terméket és akkor nem lesz vízköves a mosógéped,de ha ezt cuccot felszorzod akkor az árából tudsz venni egy új mosógépet mondjuk 2év után. :D

(#72045) Tothgera30 válasza EQMontoya (#72042) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Vehetsz 10 évig tartót, csak meg kell fizetni, pl.: Miele. Az hogy a gyártó nem ad 3 év garit, semmit nem jelent, ez már inkább csak vevőcsalogató dolog. Pont barátom járt így a 10 éves garanciával vett Suzuki Vitarájával, a hátsó tengely ferdén/hibásan volt berakva (szériahiba volt pár hónapig), erőteljesen koptatta a gumit. Hónapokig járt a szerviz nyakára, de szerintük nem éri el a határértéket, és így nem cserélik. De ugye 10 év gari ott van, a válasz pedig "hát ez ilyen".

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#72046) tildy válasza EQMontoya (#72042) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekunk 5 volt a Samsungon, megis 8x szereltek. Tenyleg tonkrementek benne a dolgok, szoval ez sem garancia.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#72047) Winner_hun válasza ToBeY (#72044) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vízkő ellen néha ecettel csinálsz egy mosást oszt jónapot.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#72048) ToBeY válasza Winner_hun (#72047) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Majd a következőnél,ebbe már túl sok energiát nem fektetek,hajtom amíg megy az aksi. :K [kép]

(#72049) Tim82 válasza ToBeY (#72048) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elég fura mosógép.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72050) rushty válasza tildy (#72010) üzenetére


rushty
senior tag

idei történelem éreccségi [link]

Revolut meghívó pü-ben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.