Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45001) EQMontoya válasza BlacKSouL (#44998) üzenetére


EQMontoya
veterán

:))

Same rules apply!

(#45002) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

[link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#45003) szőröscica válasza lenox (#44997) üzenetére


szőröscica
addikt

Engem az Android nem érdekel, de egyébként van egy motorola milestone telefonom, és arra van igo, igaz motonav néven. Legjobb navi, sokkal jobban működik, mint a copilot, amit WP-re vettem.

(#45004) 7 válasza fokukac (#44986) üzenetére


7
addikt

I feel for you, bro... :P
Én is nemrég kaptam, pedig kerültem az okostelefonokat nagy ívben. Most nagyon ügyesen megoldottam a helyzetet azzal, hogy 2 céges kártyám van:
- az egyik a Dual SIM-es butatelefonomban, ami nálam van mindig, hogy elérhető legyek
- a másik a céges iPhone-ban, ami itthon van, hogy tudjak olvasni céges emaileket munkán kívül is (az én munkakörömben elérhetőnek kell lenni 24/7-ben, ahhoz pedig az emailek figyelése is hozzátartozik)

Amíg nem veszik el a butatelefonos SIM kártyámat, addig én nagyon boldog leszek ezzel a felállással :D

[ Szerkesztve ]

(#45005) NoLF válasza BlacKSouL (#45000) üzenetére


NoLF
addikt

Szep munka :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45006) lenox válasza szőröscica (#45003) üzenetére


lenox
veterán

Hat engem meg a masik ketto, de nem ez volt a lenyeg, hanem koltoi keppel akartam elkerulni a warezt.

(#45007) emvy


emvy
nagyúr

En a Heret használom minden platformon. Itt Szingapúrban extrém részletes, az összes közepesnél nagyobb bevásárlóközpontban működik a beltéri térkép is, buszok, metrók, stb. mennek szépen offline (most épp Android van nálam, de gondolom a WPmen is menne ugyanígy).

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#45008) fokukac válasza emvy (#45007) üzenetére


fokukac
nagyúr

Én azért nem használom a heréimet minden platformon, de valóban, sosem indulok el nélkülük én sem :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45009) Tim82 válasza fokukac (#45008) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez a poén már másfél éve is gyenge volt, de azért jó, hogy még mindig van valaki, aki örömét leli benne. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45010) parandroid válasza Tim82 (#45009) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Addig jó, amíg van, aki örömét leli a her... Ja, értem, mit akartál mondani.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#45011) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Elmondhatatlan módon gyűlölöm ezt a förtelmesen okádék időt... :U

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#45012) Balathruin válasza BlacKSouL (#45011) üzenetére


Balathruin
veterán

Én sem kedvelem, főleg akkor ha egész nap félhomály van a felhőktől.

(#45013) fokukac válasza parandroid (#44995) üzenetére


fokukac
nagyúr

Na, a szuper almás termékről annyit, hogy az előbb bekapcsoltam, nyelvet választottam, beütöttem a wifi jelszót, gondolkodott egy picit, majd kiírta, hogy sim-kártya nélkül nem hajlandó aktiválódni és semmit sem csinálni, tegyek be egy simet. :W

Namost, ez androidon úgy működik, hogy bekapcsolod, bejelentkezel a wifibe és van egy teljes értékű kütyüd akkor is, ha nem raksz bele sim-kártyát. De biztos steve jobs ezt is máshogy gondolta, és ez így van jól. Aki menő, az rakjon be sim-kártyát, ennyi.

Na, megyek, megkeresem. :))

Ui. és Orsi már le is ejtette egyszer, de hát majd ráfogom, ha rossz :D

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45014) Viszlát válasza fokukac (#45013) üzenetére


Viszlát
addikt

Azért remélem nem süllyedünk le a szokásos alma vs mindenmás szintre csak azért, mert van ami másként működik. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#45015) tope válasza BlacKSouL (#45011) üzenetére


tope
addikt

Cseréljünk, én eddig egész hétvégén feküdtem kb. ez a rohadt nátha, baci, vagy akármi is ez. De mostmár legalább jobban vagyok.

(#45016) Viszlát válasza emvy (#45007) üzenetére


Viszlát
addikt

Ez tud olyat, hogy pozicíót megosztani emailben vagy smsben (folyamatos követésre gondolok)?

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#45017) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

[link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#45018) Lortech válasza BlacKSouL (#45017) üzenetére


Lortech
addikt

[link]

Thank you to god for making me an atheist

(#45019) tope válasza BlacKSouL (#45017) üzenetére


tope
addikt

(#45020) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

(#45021) EQMontoya válasza BlacKSouL (#45011) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tegnap en is morcos voltam miatta, 200km alatt egy arva folt nem volt, ahol legalabb kicsit sutott volna a nap egy ertelmes fotohoz. (regi autoval voltam)

Same rules apply!

(#45022) parandroid válasza fokukac (#45013) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Androidon azért nem találkoztál még ezzel, mert nem szolgáltatótól kapott simlockos készülékkel próbálkoztál, ami csak az adott szolgáltató sim-kártyájával hajlandó működni. :DDD

A leejtés egy érdekes kérdés, Katica is gy kezdte: egyszerűen annyira egyedi, más a súlyelosztása, hogy először kézbe véve tényleg gyakori - egyszerűen másképp fogsz rá, ha nem szoktad.

Flame meg nem lesz, mert attól eltekintve, hogy személyes véleményem, és nem túl kiterjedt tapasztalom szerint a rengeteg hülyeségétől, és számos hibájától eltekintve, illetve ezzekkel együtt is még mindig az ios a legjobban használható és legkézreállóbb mobil operációs rendszer semmi érvem sincs mellette, és a többiek ellen is csak annyit tudok felhozni, hogy szerintem nem azok. Persze fel tudom sorolni, hogy melyikben mi zavar / idegesít, szép hosszú lista lenne, de kb ugyanolyan hosszú minden platformon.

Szóval ez kicsit olyan, mint boldogult ifjúkoromban a vérre menő viták, hogy Cindy Crawford, vagy Claudia Schiffer a jobb nő - már akkoriban is azon a véleményen voltam, hogy amelyikük előbb ráér.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#45023) ngabor2 válasza BlacKSouL (#45017) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Rekurzió: lásd: rekurzió.

(#45024) Pacák


Pacák
senior tag

Na bakker... Megadta magát az www.eset.hu. Olyan, mint a mesében: hol volt, hol nem volt. :N

Nuclear launch detected

(#45025) tope válasza Pacák (#45024) üzenetére


tope
addikt

Hát tuti 200m2 felett vannak :U

(#45026) Pacák válasza tope (#45025) üzenetére


Pacák
senior tag

Most működik. :) Ezek szerint ők is találtak valami kiskaput a törvényben? ;] :DDD

Nuclear launch detected

(#45027) fokukac válasza parandroid (#45022) üzenetére


fokukac
nagyúr

közben már elmagyarázták a rajongó barátaim.
Én már csak azért sem értettem, mert a hozzá kapott sim-kártyát csak hétfőn aktiválják, ergo miért ne nyomogathatnám addig a telefont a nélkül, hogy belerakom?

Na mindegy. Közben este feltelepültem, számomra nagyon hosszadalmas folyamatnak tűnt ez az egész epöl ájdí. Amikor billing address-t kért ahhoz, hogy be tudjak lépni a store-ba, hogy letöltsem a gmail alkalmazást, majd közölte, hogy nem létező karaktereket használok (érted, mert cupertino-ban nincs népfőrdőőő utca), akkor azért majdnem földhöz vágtam.

Na mindegy, a céges e-mail be van hangolva, a többi meg nem érdekel. Szerencsére van rá gugli music, tudom hallgatni, ha már előfizettem rá.

Azt már látom, hogy böngészni nem azon fogok, mert rohadt kicsik a betűk, és nem is tudom nagyobbra állítani (ha növelem a beállításoknál a betűméretet, csak a menüben növeli, az alkalmazásokban nem), és nem tördeli rendesen a sorokat...
eleve nagyon keskeny az egész telefon, nem túl praktikus, pláne gépelésnél.
Ja, és amit megfigyeltem még, hogy a felrakott gugli-s appok sokkal lebutítottabbak, mint androidon, fele annyi beállítási lehetőség van, és természetesen azokban is 1 mm-es betűk vannak, amit eléggé nehezményezek.

Alapvetően nagyon-nagyon jó érzés utána a kezembe venni a nexus 4-est, mert egyrészt nem szögletes, a kezembe simul, sokkal kellemesebb fogni, másrészt jóval szélesebb, és jobb olvasni, és sokkal könnyebb rajta gépelni - az iphone-on nem fogok hozzászólásokat írni, az tuti.

Egy blekkberrrinél nyilván nagyságrendekkel jobb, de használatban (az ujjlenyomat-olvasó kivételével) szerintem nemhogy a Nexus, hanem egy 60 ezres Moto G is leveri - ár érték-arányban biztosan.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45028) Viszlát válasza fokukac (#45027) üzenetére


Viszlát
addikt

Van topic ahol tudsz kerdezni ha valamire nem jossz ra/nem tudod.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#45029) EQMontoya válasza Viszlát (#45028) üzenetére


EQMontoya
veterán

Félig jogos. Ha egy telefon menüjében nem talál meg valamit a user, pedig keresi, akkor valszeg valami baromira nem logikus. :)

Same rules apply!

(#45030) fokukac válasza Viszlát (#45028) üzenetére


fokukac
nagyúr

szerinted nem találtam meg a text size menüt?
a probléma az, hogy csak a rendszer betűit növeli az egyes appokéit _nem_.
Kivéve a gyári levelezős menü. A többi nagyjából olvashatatlan. Illetve el tudom olvasni, csak fárasztó.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45031) Viszlát válasza EQMontoya (#45029) üzenetére


Viszlát
addikt

Izé, életében először használ egy teljesen más felépítésű telefont, rühellem a user errorral dobálózást, de itt egyértelműen az a hozzáállás, hogy az ájfón szar és kizárt, hogy jó legyen. Tény, hogy totál más mint az android (WP-t nem használtam még), de ettől még nem lesz szar.

fokukac: azt gondoltam, hogy nem, mert a böngészőn kívül google appokra is panaszkodtál. Igaz én csak a gmailt használom, de abban is növeli a méretet, ezért gondoltam, hogy nem sikerült rálelni. A böngészőt amúgy nem értem, én a PH-t nem is mobilos nézetben használom és még így is simán használható, dupla bökésre nagyít, remekül tördel. Persze biztos van olyan weboldal ahol nem működik rendesen. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#45032) EQMontoya válasza Viszlát (#45031) üzenetére


EQMontoya
veterán

A lentiek alapján viszont a probléma még nagyobb, mint látszik. Ha jól értem a panaszokat, az appok zöme nem támogatja ezt, ami gáz.

Same rules apply!

(#45033) Pttypang válasza Viszlát (#45031) üzenetére


Pttypang
veterán

Nyugi, a wp a legrosszabb, total random sorrend a beallitasoknal :)

Everybody lies.

(#45034) parandroid válasza fokukac (#45027) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Böngészni (és főleg a böngészés user interface-ét) én sokkal jobban szeretem az almán. Valahogy a lapok megjelenjtése is jobb egyébként, meg nem esnek annyira szét a dolgok safarin, mint anno az opera mobile-on, vagy később a chrome-on. Hírolvasásra meg appokat használok (index, hvg, 444-nek sajna nincs, de nekik meg egész használható a mobil oldaluk). Sortördelés, betűméret problémával nem találkoztam, pedig 2-es szemüvegem van, de ha néha anélkül ránézek valamire, akkor is tudom olvasni még a mobil oldalakat is. :F

AppleID beállításához nem tudom, most mi kell, de hogy a google play store legalább ekkora szívás , az tuti (a minap majd földhöcsaptam a gyerek tabletjét, mert nem akart engedni letölteni semmit, amíg nem adok meg bankkártyaadatokat (amit valamiért nem szerettem volna), aztán szerencsére valahogy előjött a fizetési beállítások átugrása gomb, szóval itt 1:1).

Nexusról váltottam én is i4-re, nekem pont a szögletessége jött be a legjobban, de ez nem érv, hanem ízlésbeli pofon. Az ár-érték arányt meg nézd majd meg, amikor a többiek is a Galaxy S6-hoz hasonló árazással jönnek majd. :DDD

Egyébként az alma egyértelműen durván túlárazott, és ez talán a legnagyobb hibája, bár a gyereknek most vettünk használtan egy szinte gyári állapotú 5-öt tartozékokkal, dobozzal, pár tokkal 250 EUR-ért, annyiért szerintem az egyik legjobb telefon még mindig a használtpiacon. Ez egyébként meg a legnagyobb előnye az árát kompenzálandó, hogy 2-3 évesen még mindig ugyanannyira használható, mint megjelenéskor, kevés gyártó tud ilyen hosszú életciklusokat nyújtani (a i4s most vált elavulttá, az i5 és az i5c pedig ugye hardveresen megegyeznek, tehát még legalább 1-2 évig nem lesz vele gond).

Gépelni egyébként nem szeretek rajta én sem, de azt semmilyen telefonon nem szerettem, ha nagyon fontos, egy-két üzenetet megírok, akár egy rövidebb fórumhozzászólást is, de ennél többre tableten sem vagyok hajlandó, ha nincs hozzá fizikai billentyűzet.

Szerk 2.: Jaj, Viszlát említi fentebb az iTunest, csak azt tudnám feledni! Majd amikor a képeidet próbálod meg leszedni róla, vagy akár magán a készüléken rendszerezni őket, akkor fogod befonni a hajad.

Szerk 1.: De egyébként a legtöbbet az segítene, ha nem úgy állnál hozzá, hogy utálod az egészet, hanem valami egészséges érdeklődéssel. :DDD

BTW voltam tegnap Scott Bradlee & The Postmodern Jukebox koncerten, azért jut mindig eszembe, amikor veled beszélek, mert az együttesvezető úgy néz ki, mintha valaki a családból nálatok valami nagy huncutságot követett volna el az óceán túlpartján pár évtizeddel ezelőtt... ;] :U :DDD

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#45035) Viszlát válasza EQMontoya (#45032) üzenetére


Viszlát
addikt

Vicces, hogy én kardoskodom az ájfón mellett. :D

Dehogynem támogatja, az összes gyári és az összes normálisan megírt app támogatja, oké, hogy divat utálni (ami legalább akkora gáz mint fanboy-nak lenni), de az ne az Apple hibája legyen már, hogy a Google szarik bele és nem írja meg normálisan a platformra az alkalmazásait. Számomra ez komolytalan hozzáállás, majd amikor szembesül a gyenge akku idővel meg a zájtúnsz hülyeségeivel, akkor bológatni fogok én is. :)

Gyorsan körbenéztem, eBay, Amazon, Paypal, Transferwise, Waze, Google Maps, repülős/mozi appok, Skype, Whatsapp, Teamviewer, iMDB mind támogatja a betűs dolgot.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#45036) EQMontoya válasza Pttypang (#45033) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tény, a WP menüjében is vannak f@szságok, meg nem túl szerencsés elnevezések.
Nem mint ha gyakran kéne benne babrálni. :)
Ami nekem nagy szívfájdalmam a WP-n, hogy a hangerő 0-ra vétele a néma üzemmód, és nincs választható "néma" mód, meg hangos mód. Ez szerintem béna.

Same rules apply!

(#45037) Tothgera30 válasza fokukac (#45027) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Azt azért nem írnám olyan bátran hogy annyi telefon jobb lenne az i5-nél, főleg az IOS-nél. Inkább csak megszokást igényel. Persze ez nekem sem sikerült, ennek két oka volt: iTunes, nevetséges üzemidő. Valahogy elmegy az ember kedve, mikor 12h-t is alig bír ki, folyamatos 3G mellett. Így maradt a Jiayu G3T, ami nekem egy 110%-os i5, tekintve hogy kapcsolatunkat megelőzően G3-asom volt, jelenlegi élettársam pedig már lassan 1,5 éve hűen szolgál. Azóta öcsém és barátnőm is ilyet használ.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#45038) Pttypang válasza EQMontoya (#45036) üzenetére


Pttypang
veterán

Van ott valami ilyesmi :)

Everybody lies.

(#45039) bandus válasza Viszlát (#45031) üzenetére


bandus
veterán

okostelefonjaim közül az összes androidos volt eddig, iphone-t jó sokáig még a kezemben sem fogtam, ennek ellenére, amikor megvettem az ipad-em minden rettentő természetesnek tűnt, és nagyon hamar sikerült megtanulni a használatát, elenyésző dologra kellett rákeresnem, hogy hol találom a beállítások között. nekem nagyon tetszik, de akkor sem fogom kifizetni ugyanezt a rendszert telefonra :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#45040) fokukac válasza Viszlát (#45035) üzenetére


fokukac
nagyúr

Demonstrálva, hogy miről beszélek. Mind a két telefonon az ízlésem szerint próbáltam nagyra állítani a betűméretet. Így sikerült. (A háttérben a hvg dátumának a betűméretéből azért lehet következtetni, hogy ez élőben mekkora)

böngésző, tördelés; 1mm-es vs 2 mm-es betűméret:

fészbúk

gmail:

gugli music: (itt szinte csak grafikus felület van, ezért sem értem, miért 1 mm-es pl. a másodperc kijelzése)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45041) Viszlát válasza fokukac (#45040) üzenetére


Viszlát
addikt

A facebook betűmérete nekem szinte azonosnak tűnik, nyilván a Nexus szélesebb képernyője több karaktert tesz lehetővé egy sorban. Amúgy meg belinkeltél három google alkalmazást, amihez az Applenek semmi köze. Írj nekik, hogy kapják össze magukat, nem hozzák a színvonalat a konkurens platformján. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#45042) fokukac válasza Viszlát (#45041) üzenetére


fokukac
nagyúr

Az első kép a gyári safari. a fészbúk betűmérete is kisebb valamivel kb. (15-20%, ha kinagyítod, látszik)

Az meg, hogy keskenyebb - igen, ez a probléma. :-)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45043) ladybug válasza fokukac (#45040) üzenetére


ladybug
őstag

Szerintem kerd meg Orsit, hogy foglalkozzon veled, es akkor nem kell ennyit bosszankodnod a (sz@ros) uj mobiltelefonod miatt. ;)

Amugy meg, ha annyira nem vagy elegedett vele, akkor holnap akar vissza is adhatod, nem?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#45044) Viszlát válasza fokukac (#45042) üzenetére


Viszlát
addikt

Kinek mi ugye, nekem ez pont előnyös, a rövid ujjaimmal is átérem.

Hm, nálam a Safari így néz ki. Amúgy ha elfordítod a telefont, a legtöbb oldal kényelmesebben olvasható (bár ez nem csak az iPhone-ra igaz).

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#45045) NoLF


NoLF
addikt

Az iphone szar. Ugyanakkor 3 eve megvan es az egvilagon semmi bajom nincs es nem is volt vele, tehat lehet nem is olyan szar...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45046) fokukac válasza Viszlát (#45044) üzenetére


fokukac
nagyúr

hiába kisebb, mégis többször kell átfognom, mint a nexuson, mert nincsenek funkciógombok, és a vissza-gomb ugye általában fent van.

Elforgatva meg szintén a szélesvásznúság a probléma, hiszen fentről le olvasol, és úgy alig fér bele pár aor :-)

@Katica, jó, majd szólok neki :-) Amúgy nem kérhetek másikat. Csak most először van alkalmam 5 percnél tovább nyomogatni, és továbbra sem értem a fanatikus rajongókat :-)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#45047) Viszlát válasza fokukac (#45046) üzenetére


Viszlát
addikt

Neked valami nagyon egyedi Safarid lehet, nálam alul vannak a navigációs gombok, bár a swipe hatékonyabb és könnyebb megoldás a navigálásra... na de innentől rádhagyom, jó ismerkedést. :)

NoLF: dehogynem szar, csak te fanbojjjj vagy. :P

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#45048) NoLF válasza fokukac (#45046) üzenetére


NoLF
addikt

Vissza gomb helyett huzd el balraa kepetnyot es visszalep.

Amugy meglepo modon az enyemen is alul vannak a gombok mint viszlatnak. Nem kinai kamufont kaptal? :)

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45049) szőröscica


szőröscica
addikt

Nézem épp az új M1 esti híradóját, és meglepően korrektül beszámoltak az ellenzéki tüntetésekről, megmozdulásokról is.

(#45050) concret_hp válasza szőröscica (#45049) üzenetére


concret_hp
addikt

azért az durva, hogy ez a meglepő :U

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.