Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#84001) ToBeY válasza concret_hp (#84000) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Már irtam fentebb,hogy egy régebbi Vestel klíma van.Ami papíron tud fűteni,de egyszer kipróbáltam amikor hasonlóan hűvös volt az ősz,de nem éreztem semmi meleget. (az is lehet nekem vannak más elképzeléseim a melegről mint amit a kílma tud :U .)

képzeld,idén nyáron kétszer,azaz kétszer bekapcsoltam a klímát,hogy hűtsön ;]

(#84002) concret_hp


concret_hp
addikt

gondoltam a tavasszal, hogy azért ilyen szeptember végéig jó lehet a jakuzzi, jelentem a hónapban 1 napot nem ültem benne, már le van eresztve a víz :C

egyébként zseniál, hogy mennyire eltaláltam volna a pillanatot, hogy mikor kell gatyáig eladósodni 3.5%-on, ha nem szivat meg a bank, 5 év alatt egy új kisautó árát megnyertem volna / nem buktam volna el ahhoz képest, mint hogy ki kellett pengetnem :W néha a jó terv mellé kell 1 kis mák is. remélem a nav is megszivat hogy nem ad részletfizetést az illetékre, mert "vagyont szereztem" :U tudom first world problems :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#84003) erdey_a válasza concret_hp (#84002) üzenetére


erdey_a
őstag

én szeptember elején egy napos szombaton engedtem le a vizet és raktam el a jacuzzit. hát összehajtogatni nem volt egyszerű...
nagyon bevált a cucc. rendszeres tisztítással egy szűrővel és egyszeri vízfeltöltéssel ment májustól. nyáron fűteni szinte egyáltalán nem kellett. hetente többször fürdőztünk végig.
remélem tavasszal amikor elővesszük, nem lesz baja és indulhat a móka.
egy apró macera van vele, hogy nem programozható állandóra, így a keringetést minden nap programozni kellett, ha nem akartam 24 órában járatni. napi 8 óra bőven elég volt a tisztán tartáshoz

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#84004) concret_hp válasza erdey_a (#84003) üzenetére


concret_hp
addikt

igen a hogyan marad benne tiszta a víz az egy nem teljesen triviális kérdés ha nem akarod egész nap keringetni. én vettem hozzá egy solar panelt, amin átfolyik a víz (persze picit favágó módon van megoldva, mert a saját keringetőjéből lett elkanyarítva a víz), azt általában délután bekapcsoltam, de amikor pár napig nem voltunk, na akkor fajvakarás h mit csinálj :D

+ simán öntöztem vele, azzal valamennyire rotálódott a benne levő víz, de nyilván ha benne van 500 littyó és napi 10-20 litert öntözök belőle, azzal nem cserélődik gyorsan :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#84005) Spet válasza ToBeY (#84001) üzenetére


Spet
addikt

Ha nem hőszivattyús, és tényleg régi, akkor nem kell csodát várni (sajnos) tőle.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#84006) NoLF válasza fokukac (#83995) üzenetére


NoLF
addikt

persze, hogy jól van. minden a lehető legnagyobb rendben, de ha mégsem, a konzultáció majd megoldja. szerencsére ingyen van, így senki ellátásában nem esik csorba... oh wait. :Y

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#84007) Pacák


Pacák
senior tag

Konzultáció?
Úgy konzultálnék négyszemközt a sok elszállt, messiás szindrómás pártvezérrel.
Fletóék sara, hogy eltörölték a neoadjuváns kemó támogatását - ez miatt 2009-ben temethettük Aput, addig bírta.
Orbánéknak köszönhettük, hogy februárban rehab nélkül, combnyaktörés műtét után hazazsuppolták Anyut. (A nővér szövege: rehab csak államtitkároknak jár!) Ő már akkor feladta fejben, most ő is elaludt.
Politikusnak akkor sem hiszünk, ha már ló legel a sírkán!
Szmájli nincs.

Nuclear launch detected

(#84008) tildy válasza ladybug (#83967) üzenetére


tildy
nagyúr

Mindeközben a ködös Albionban odakinn reggelre 8 fokra esik a hőmérséklet , a lakásban 24 fok, lazán apsogatyaban meg szoknyában tolja a csipet csapat .
Fűteni szerintem majd nov végén fogunk .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#84009) concret_hp válasza tildy (#84008) üzenetére


concret_hp
addikt

mivel termeltek annyi hőt?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#84010) erdey_a válasza concret_hp (#84009) üzenetére


erdey_a
őstag

sok babot esznek :D

Vérboci

(#84011) tope


tope
addikt

Valakinek van ötlete hogy ha nyáron (augusztus) több a gáz fogyasztás mint a vegyes használatú jelleggörbe által megadott, akkor hogyan számláznak, és ha többet kérnek, akkor azt mikor adja vissza, pláne hogy éves szinten bőven alatta vagyok?
Az élet jelenlegi nagy kérdései...

(#84012) ToBeY válasza concret_hp (#84009) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nálam amikor hajnalban 4-5fok volt a lakásban volt 20,5fok és ez csak egy sz@ros panel.

(#84013) erdey_a válasza tope (#84011) üzenetére


erdey_a
őstag

éves elszámoláskor nyilván. de ha alatta vagy a határnak, akkor miért nem átalányozol?
olvasom mindenfelé, hogy szivatják magukat az emberek a diktálással meg a görbékkel. ez olyan lehet, mint a sárga csekk fétis a csoportos beszedés helyett

Vérboci

(#84014) tope válasza erdey_a (#84013) üzenetére


tope
addikt

Inkább azt kéne kérdezni miért szopatják az embert, milyen jogon szabta meg a jelleggörbét...
Albiban vagyok, általány nem opció...

(#84015) tildy válasza tildy (#84008) üzenetére


tildy
nagyúr

Kis lakás , sok ember , jó szigetelés . Amúgy sütés-főzés , plusz napközben azért meg mindig 18-20 fok van kinn .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#84016) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Itt hétfő óta nagyon változatos az idő. Mert egyszer nagyon esik, máskor meg kibszottul szakad az eső. Azért van néha 20-30 perc amíg eláll, de annyi.
Vénasszonyok mittudoménmije. Semmije, ősz.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#84017) erdey_a válasza tope (#84014) üzenetére


erdey_a
őstag

milyen jogon? hát az érvényes szerződés alapján. :)
albérletben miért nem opció az átalány? beköltözéskor és kiköltözéskor kérni kell egy elszámoló számlát és kész.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#84018) tope válasza erdey_a (#84017) üzenetére


tope
addikt

Akkor finomítok a kérdésen, az engedélyezett éves fogyasztás 1/3 alatt van a fogyasztásom, miért szivatnak a jelleggörbével...
Egyszerűbb a diktálás, nem is lenne ezzel gond, csak direkt szopatják az embert, napi szinten láttam hányan álltak sorban, mert nem értik miért kaptak piaci áron számlát ha az éves fogyasztásuk a közelében sincs az 1744-hez...

(#84019) concret_hp válasza tope (#84018) üzenetére


concret_hp
addikt

so called cipőtalp költség... ha összeszámoljuk a teljes lakosság mennyi energiát fektet ilyen számolgatásokba amik amúgy teljesen feleslegesek kellene, hogy legyenek... :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#84020) erdey_a válasza tope (#84018) üzenetére


erdey_a
őstag

értem én, értem. de ez van. diktàláshoz jellegörbe jár, átalányhoz meg nyugalom (és néha durva elszámoló számla) :D

ha nem titok, mennyivel lettél átmenetileg megkárosítva?

Vérboci

(#84021) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nolfi, beleszaladtunk asszonnyal egy videóba random böngészés közben, és rád gondoltunk, hátha jól jöhet ez a life hack: [link] (9gag alert).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#84022) lenox válasza tope (#84018) üzenetére


lenox
veterán

De amugy a jelleggorbe pont azert van, hogy az atlagos ember ne szivjon amikor sok a fogyasztasa, mert oda a jelleggorbenek magasabb erteke jut. Miert van valaki a jelleggorbe folott, amikor eves szinten kozeleben sincs a 1744-nek?
Marmint szerintem is bekaphatjak az illetekesek, de a jelleggorbe akar jo is lehetne.

(#84023) concret_hp válasza lenox (#84022) üzenetére


concret_hp
addikt

ebben az országban a dolgok többségére igaz, hogy akár jó is lehetne... :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#84024) fokukac válasza lenox (#84022) üzenetére


fokukac
nagyúr

Jelentem, nálam jó a jelleggörbe.
Alatta vagyok a limitnek, gázról megy a melegvíz, ugyanúgy 2400 Ft-os számát kaptam mint máskor is nyáron.
Persze nem néztem meg, hogy amúgy hány köbmétert fogyasztottam, annyira nem érdekel a dolog...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#84025) concret_hp


concret_hp
addikt

mivel mindenhez is van értés: allergia ellen immun terápiával van valakinek tapasztalata?
https://www.webbeteg.hu/cikkek/allergia/10375/kerdesek-es-valaszok-az-immunterapiarol

vagy fullba vagy sehogy :D

(#84026) emvy válasza concret_hp (#84025) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem nincs, de en is akarok ilyet.

while (!sleep) sheep++;

(#84027) erdey_a válasza concret_hp (#84025) üzenetére


erdey_a
őstag

nekem nincs, de biztos nem ér semmit

;]

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#84028) concret_hp válasza erdey_a (#84003) üzenetére


concret_hp
addikt

amúgy az eredeti dobozméret hányszorosára sikerült összecsomagolni? nekem olyan 1.5 :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#84029) erdey_a válasza concret_hp (#84028) üzenetére


erdey_a
őstag

gyári állapotot tudtam visszaállítani. kitettem a napra puhulni és így sikerült jól összehajtogatni. de ráment egy fél délutánom.

Vérboci

(#84030) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Tegnap bekapcsolták a távfűtést,de mondjuk ötösre csavarva se őrültem a melegtől éjszaka,mondjuk legalább van valami...

(#84031) NoLF válasza ToBeY (#84030) üzenetére


NoLF
addikt

én még mindig nem fűtök, 18 fok van a házban, és tökéletes. ma már vastag pulóvert vettem föl, estére pedig magamra tettem az egyik macskát :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#84032) fokukac válasza ToBeY (#84030) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát, ha már lehűlt a fal, akkor kell neki 2 nap, mire felmelegszik...
ezért nem kéne hagyni, hogy lehűljön.

Egyszer, 2008-ban volt olyan, hogy szeptember közepén bejött ez a 6-8 fok. Én egy képzésen voltam Füreden, emlékszem, kabátban ültünk a hotelban, tömegével pusztultak a fecskék, mert nem volt mit enniük.
Hazaértem pénteken a panelba, és asszem 15 fok volt, hát vaze, majd megfagytam 2 napig. vettem a media marktban egy ilyen elektromos melegítőt, de kb lófaszt sem ért, míg be nem indult a fűtés.... 2 nap múlvára beindították, mert lázadtak a lakók. 2 nap volt, mire felmelegedett.

@Nolf: ahogy már sokszor lemondtam a hőérzet a falhőmérséklettől függ, és attól, hogy milyenek pl. a burkolatok... a legtöbb házban a 18 fok rohadt hidegnek tűnhet.

A munkám során rengeteg, évtizedek óta üresen álló, régi épületben jártam, és volt olyan, hogy kint is 5 fok volt, és bent a házban is, de bent sokkal hidegebbnek érződött, mert a falból sütött a hideg...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#84033) ToBeY válasza fokukac (#84032) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igazad lehet mert eddig olyan 19fok volt a lakásban fűtés nélkül.(ami nekem már élég hideg)
Most hogy elindÍtották a fűtést (úgy hogy nincs bekapcsolva csak éjszakára ) 22,5fok van a lakásban,ami teljesen okés már :K

[ Szerkesztve ]

(#84034) NoLF válasza fokukac (#84032) üzenetére


NoLF
addikt

szerintem itt is hidegnek tűnik a 18 fok (mostmár 18,3) merthogy hideg is :) forró teát iszok, és pólót is vettem a vastag pulóver alá.

reggeli után nem sokkal tornáztam egy lazát, ebédre pedig chillipelyhet szórok majd bőven a levesbe, simán izzadni fogok :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#84035) tope válasza ToBeY (#84033) üzenetére


tope
addikt

Lakásban este még 21.9° volt, tavaly szigeteltek, de már érezgetem hogy hűvösödik pólóban...

(#84036) Xpod válasza concret_hp (#84025) üzenetére


Xpod
addikt

Nekem volt, kb 20 éve. Cseppeket kellett szedni, 3 félét 4 hónapig. Nem emlékszem már mi volt a cucc neve, de nekem használt. Nem bántam meg.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#84037) concret_hp válasza Xpod (#84036) üzenetére


concret_hp
addikt

és azóta is érződik a hatása?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#84038) concret_hp válasza erdey_a (#84029) üzenetére


concret_hp
addikt

na így hogy nem viharban kellett összerakni 5 perc alatt, hogy ne legyen megint koszos, így itt is sikerült belehajtogatni az eredeti dobozba, mondjuk fater egy bő 3 évtizedet töltött a királyi postánál, csomagolni tud :))

vagy fullba vagy sehogy :D

(#84039) Xpod válasza concret_hp (#84037) üzenetére


Xpod
addikt

Igen, legalábbis sokkal kevésbé visel meg.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#84040) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Tudok valahogy magamon segíteni, ha ügyfélkapus azonosítást kérő oldalakra idp.* vagy kau.gov.hu-n keresztül be tudok lépni, de a gate.gov.hu-n nem?
Tehát például az online doksicserélős tárhelyre simán beenged, de az államkincstárhoz nem.

Tök ugyanazzal a jelszóval próbálom.
Mondjuk 2018 óta ugyanaz a jelszavam, eddig valami kiskapuval mindig sikerült ugyanazt beállítani a lejárat előtt nem sokkal, de pár hónapja nem megy a gate.* bejelentkezés.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#84041) fokukac válasza FehérHolló (#84040) üzenetére


fokukac
nagyúr

nekem tök összekavarta a jelszót az államkincstár és az ügyfélkapu között a chrome... mivel mind a kettő gov.hu, összekeverte. Persze, én bementem, és úgy nyitottam a kincstárnál számlát, nem ügyfélkapuval nyitottam.

amúgy a kaü egy csomószor csak inkognitó módban megy nekem. Próbáld meg úgy, esetleg. Én adót is csak úgy tudtam bevallani...
A régi típusú belépés viszont bárhol megy (az e-közműn még olyan van)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#84042) kraftxld válasza FehérHolló (#84040) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem is csak privát ablakban megy, gondolom valami összehákolt rendszer :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#84043) concret_hp válasza FehérHolló (#84040) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem is volt ilyen gond, cookie törlés segített meg a másik böngésző.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#84044) Tim82 válasza FehérHolló (#84040) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha gate.gov.hu-s bejelentkezéses oldalon/szolgáltatásnál nem tudsz belépni, nem fogod tudni elkerülni a jelszócserét, mert gondolom, pont pár hónapja legkésőbb, de már lejárt a jelszavad és 2021 őszétől ezt már csak a https://ugyfelkapu.gov.hu oldalon teheted meg.

Egyébként a gate.gov.hu-s bejelentkezés előbb-utóbb mindenhonnan ki fog kopni, mindenhol KAÜ lesz. Abban mondjuk az a jó hír, hogy a KAÜ jelenleg kábé lesz*rja a jelszólejáratot (a lejárati időpont után is be tudsz lépni KAÜ-s bejelentkezésnél a lejárt jelszóval), mert csak. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#84045) concret_hp válasza Tim82 (#84044) üzenetére


concret_hp
addikt

mellesleg azon gondolkodtam, hogy nem hogy olyan informatikust nem ismerek aki állami fejlesztésen dolgozik vagy a 4ig-nek, de olyat is csak 1et aki korábban igen (amikor megjelent lölö mint tulajdonos, szépen le is lépett egyből :C ) és hát azért ismerek 1-2 embert, akik többnyire jó szakik... hasonló méretű cég valószínű nincs, ahol nincs ismerősöm 1 sem...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#84046) FehérHolló válasza Tim82 (#84044) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hát hallod..
ugyfelkapu.gov.hu-n KAÜ belépéssel lecseréltem a jelszót, és már beenged a gate.* bejelentkezést váró oldalakon is. :D
Ekkora egy ipari hulladékot...
Köszi az ötlet fogantatását!

@többiek: Sajnos nem oldotta meg se másik böngésző, se privát ablak, se kuki törlés. Ennek ellenére nektek is köszi!

Skynet is real. It's called Google.

(#84047) fokukac válasza FehérHolló (#84046) üzenetére


fokukac
nagyúr

És tudtál megfelelő erősségű jelszót adni..? :U
Mert nem egyszerű ám... :B ;]

:))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#84048) erdey_a


erdey_a
őstag

elovasok egy ilyen cikket és felmegy a vérnyomásom.
[link]

azt írja, 501ezer motorgyári munkahely szűnhet meg... aha, meg kb. még kétszer ennyi a beszállítóknál. mindez egy senki által nem kért, pusztán politikai haszonszerzés okán meghozott döntés miatt.
az ilyen kőbe vésett dátumos döntések mellé miért nem teszik oda, hogy mi lesz az érintett emberekkel? persze tudom én, ez már nem a mostani döntéshozók problémája lesz. ja kérem, így könnyű...

ez az ezredik cikk ebben a témában, de a kínzó kérdéseket ez sem teszi fel. pedig lenne pár.

Vérboci

(#84049) concret_hp válasza erdey_a (#84048) üzenetére


concret_hp
addikt

valahogy a lópatkoló kovácsoknak is lett más munkájuk...
másrészt 13 év alatt egy csomóan elmennek nyugdíjba / váltanak amúgy is és elég ha sokkal kevesebb új belépő érkezik a helyükre...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#84050) FehérHolló válasza erdey_a (#84048) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nyugi, láttam elég komoly terveket átképzésre az OEM-eknél és a Tier1-eknél is.
Nem szűnik meg, csak átalakul.

Skynet is real. It's called Google.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.