Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49001) concret_hp válasza fokukac (#48999) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem amúgy sem árt néha egy winreinstall, ha tudod hol vannak a driverek, meg a szokásosan használt programok, akkor 2-3 óra.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49002) concret_hp


concret_hp
addikt

szokott valaki eladni könyvet? van pár ami csak a helyet foglalja és ha költöznénk, nem akarom már vinni, de nagyon sokat tökölni sem akarok vele, hol érdemes hirdetni?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49003) EQMontoya válasza concret_hp (#49002) üzenetére


EQMontoya
veterán

Vatera?

Same rules apply!

(#49004) emvy válasza fokukac (#48999) üzenetére


emvy
nagyúr

Windows system image -> installalasnal visszaallitas.

while (!sleep) sheep++;

(#49005) EQMontoya válasza emvy (#49004) üzenetére


EQMontoya
veterán

És az mondjuk viszi az adatokat egy nem system particióról is, ami ugyanazon a disken van? Illetve win install vajon be tud húzni image-et usbről?

Same rules apply!

(#49006) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Egész nap csak ennyi, kockatéma? Sehol egy napi nagy elmélkedés? ;]
Merre van most pesten tuctuc?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#49007) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Valaki mondja már meg nekem, hogy ki a két hoszteszcsaj az ezek megőrültekben.
Mondjuk plusz pontért indul az aki tudja mi az.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#49008) NoLF válasza bandus (#48996) üzenetére


NoLF
addikt

Koszonom a gondolatokat, elkuldtem az oneletrajzot - innen meg majd latjuk, mi lesz. :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#49009) szőröscica


szőröscica
addikt

Pesti közlekedésben nálam jártasabbak tanácsát szeretném kérni.

A XVII. kerületben élek, a Váci út - Dózsa György út kereszteződéshez, a Dózsa György úti metróállomáshoz járok dolgozni. Jelenleg az M0-ra kimegyek, majd megtámadom vagy az M3 bevezető-Árpát út vagy a Váci út felől az újpest városkapui metróállomást. Ott sajnos csak egy alig több mint 100 férőhelyes P+R található, ami 8:40 körüli érkezésemre jellemzően teljesen tele van (és a ma történtek után biztos, hogy mindig tele is lesz), ezért oda nem vettem bérletet, hanem a szomszédos nagy Tesco parkolóját használtam.

Október 1-től azonban fizetőssé válik a Tesco parkoló, 3 órán felüli parkolás esetén 500Ft/órás díját vezetnek be. Most ne menjünk bele abba, hogy ez milyen pofátlanul drága az elhelyezkedéséhez képest, magánterület és nyilván elegük lett belőle, hogy más lehetőség híján rengeteg ember P+R-ként használta.

Szeretnék parkolóhelyet bérelni, rájöttem, hogy ingyen esélytelen lesz, én pedig nem akarok azon stresszelni, hogy hol sikerül majd reggelente megállnom. 10 rugót szánok rá maximum havonta, egyelőre két opciót találtam, ami megfelelő:
[link] - 10 ezer, 10 perc séta az Újpest központ megálló. Nagyjából szerintem ugyanott lennék vele, mint a mostani ingázásommal, kicsit több a séta és plusz egy megálló, de kevesebbet kell autózni.

[link] - ez 8500, és innen csak néhány trolimegálló a munkahelyem. Viszont nagyon bent van, nem tudom, hogy mennyire halálos az M3 reggelente befelé, mert én Újpestnél mindig kimegyek, de szerintem a Szerencs utcánál lévő lámpa rettentően megfoghatja a forgalmat.

Szeretném ha a mostani reggel 50-55 percet igénybe vevő munkába járásom nem hosszabbodna. Melyiket választanátok?

(#49010) EQMontoya válasza szőröscica (#49009) üzenetére


EQMontoya
veterán

A helyedben megpróbálnék a cég környékén bérelni kicsit drágábban, és skippelném a bkv bérletet. Az átszállás azért elég sok idő, még ha kicsit sűrűbb is bent a forgalom, valszeg jobban jársz végig kocsival.

Same rules apply!

(#49011) szőröscica válasza EQMontoya (#49010) üzenetére


szőröscica
addikt

19 ezerért találtam egyet, de oda jelenleg nem árulnak bérletet, mert tele van. Bár ezt régen frissítették, egy telefont megér holnap.

Túrom még a netet.

[ Szerkesztve ]

(#49012) EQMontoya válasza szőröscica (#49011) üzenetére


EQMontoya
veterán

Cég alatt nincs?

Same rules apply!

(#49013) szőröscica válasza EQMontoya (#49012) üzenetére


szőröscica
addikt

De van, csak annyit nem szánok rá. 80 euró+áfa havonta.

Megkérdem holnap, hátha van valami dolgozói kedvezmény, de sok jóra nem számítok. Még ha nem is veszek bkv bérletet többet, akkor is havi 20 ezer pluszköltség.

(#49014) EQMontoya válasza szőröscica (#49013) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nézd, a napi mosással, heti porszívózással és havi polírozással nem rossz ajánlat annyiért. Márpedig ebben az árban nyilván benne van! :)

Same rules apply!

(#49015) fokukac válasza szőröscica (#49011) üzenetére


fokukac
nagyúr

hi!
Én is elsőre a Révész utcai parkolót mondtam volna elsőre; az csak 150 méter, és nem szokott az tele lenni, egy telefont mindenképpen megér.
Ha netán nem jön be, én ezzel , a Visegrádi utcaival próbálkoznék (ez a volt Szikra nyomda telkén van).
Ez kb. 500 méter gyaloglás, amit a fiatal szervezet még talán elbír, viszont csak 8500 Ft a bérlet. Ha figyelembe veszed, hogy akár teljesen ki is hagyhatnád a BKV-bérletet, szerintem megéri. Hátránya lehet, hogy mivel bontják a Sconto-t, és hamarosan a Volánbusz-állomást is, évekig építkezés lesz a környéken.
A Jó hír viszont az, hogy a Váci út nem olyan dugós, illetve lehet jönni a kertek alatt is (Dagály utca-Esztergomi u.)

Amúgy egy jó tanács: A Váci úton még mindig ingyenes a parkolás a kis szervíz úton, mindkét oldalon. Mondjuk, ahhoz időben kell érkezni.

Amúgy én is hetente többször parkolok a Capital Square mögötti kis utcában, és ott szállok fel a metróra, úgy reggel 9 - fél 10 magasságában. Egyik reggel akár össze is futhatnánk egy sörre, akarom mondani kávéra :D

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49016) fokukac


fokukac
nagyúr

Bájdövéj, ma hazajöttem, és le volt csapva a biztosíték - nem tudom, miért. Lehet, hogy elment az áram, és amikor visszajött, a mosógép lecsapta - csinált már ilyet.

Viszont ma úgy mentem el itthonról reggel, hogy be volt kapcsolva a számítógépem, az egyik nagy vinyóra küldtem rá egy teljes defragmentálást, ami el szokott tartani egy napig.
És most lekapcsolt közben.
A vindóz checkdisk-kel és consistency-ellenőrzéssel fogadott, nem tudom, gondolom, ez nem jelent sok jót... :(

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49017) EQMontoya válasza fokukac (#49016) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kibaszta?

Same rules apply!

(#49018) fokukac válasza EQMontoya (#49017) üzenetére


fokukac
nagyúr

akarsz körszakállat..??! :P

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49019) concret_hp


concret_hp
addikt

elmondaná valaki mi a tökömre jó az autóriasztó ha senki nem figyel oda rá?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49020) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Talalos kerdes. Vajon kell/kellett-e ma soknehany kilometert autoznom? Kicsit segitek, az idojaras valaszt ad...
Esoember, autizmus...a f.szt.

EZ az esoemberseg. Hogy utazas, nyaralas, mindegy, ha a napi megszokottol jobban kimozdulok, esik. Ennyi.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#49021) EQMontoya válasza concret_hp (#49019) üzenetére


EQMontoya
veterán

Bayes-tétel megvan? :))

Same rules apply!

(#49022) Viszlát válasza BlacKSouL (#49020) üzenetére


Viszlát
addikt

Januarban mentem vissza a szigetre, 2200-bol korulbelul 1200-n esett az eso kicsit vagy nagyon, olyan 600 korulin esett a ho es konkretan a nemet-luxemburgi hatartol Lille-ig hofodte uttesten hajtottam. Szerintem te agyergorcsot kapnal egy ilyen szituban, de legalabbis harom hetig masrol se picsognal. :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#49023) Pttypang válasza BlacKSouL (#49020) üzenetére


Pttypang
veterán

Mi ma daruztunk volna, meg 260 napelemet szortunk volna szet meg a teton, nem lesz belole igy semmi, habar ha alabbhagy, meg kepesek nekiallni..

Everybody lies.

(#49024) concret_hp válasza EQMontoya (#49021) üzenetére


concret_hp
addikt

hallottam már róla, de az összefüggést nem látom :DDD

Bleki: én szerintem jobban vizes lettem ;]

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49025) EQMontoya válasza concret_hp (#49024) üzenetére


EQMontoya
veterán

Amikor egy autóriasztó nyivákol, szerinted mennyi az esélye annak, hogy épp ténylegesen kár érhet valakit?

Mert ugye a nyivákolás úgy jön össze, hogy 99% valószínűséggel ismeri fel a veszélyt, és 1% esélye van arra, hogy beriaszt valamire, ami nem veszélyes. Csak az előbbi:utóbbi események aránya 1:1000.

Szóval az autóriasztó a 21. század farkast kiáltó juhásza.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#49026) szőröscica válasza fokukac (#49015) üzenetére


szőröscica
addikt

Mától a visegrádi utcában parkolok, köszönöm :)

A sört Megbeszéljük majd, a következő pár hetem húzós lesz.

(#49027) concret_hp válasza EQMontoya (#49025) üzenetére


concret_hp
addikt

hát a héten nyomatta egy (ugyanaz) kb. 30*... tegnap nem hallottam, tehát azért 50-50be adnám, hogy beb@szta-e valaki a szélvédőjét ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49028) BlacKSouL válasza Viszlát (#49022) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem alapvetoen az esovel van a baj, hanem az idozitessel. Az elmult 1 honapban alig esett, node nem is mentem sehova melon kivul, ami 15 km. Most eppen aznap szakad le, mikor jobban mozognom kell. Es utoljara meg akkor esett amire emlekszem, mikor epp a tengernel nyaraltam. Elotte 5 hetig nem mentem sehova...es esett?? Nem, 5hetes hosegriado volt. Elveztem is mondjuk.
Hatszoval ez mar nem szerencse kerdese hanem axioma. Ami folyamatosan onmagat bizonyitja. hogy ha en mozgok, akkor esik :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#49029) EQMontoya válasza BlacKSouL (#49028) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem volt gyanús, hogy egy hete esőt mondanak mára? :)
No offense, de ezeket valahogy mindenki más előre szokta látni, illetve szerintem Te is, mert szokták linkelni időjárás-jelentéseket. Ebből pedig - félénken ugyan, de - merek arra következtetni, hogy olvasod is őket. :D

Same rules apply!

(#49030) Pttypang válasza BlacKSouL (#49028) üzenetére


Pttypang
veterán

Ennyi erovel mi is ugyanigy jarunk rendszeresen. Amint napelemet mozgatunk, fuj a szel vagy esik, vagy a ketto egyutt. Nagyjabol 5 honapja vagyok itt, egy kivetel se volt.

Everybody lies.

(#49031) NoLF válasza BlacKSouL (#49028) üzenetére


NoLF
addikt

Azt ajanlom, semmikepp NE koltozz braziliaba, meghalnal.

Ugyanakkor tudok ajanlani fedett, sportolasra alkalmas helyeket pl uszoda, konditerem, a szobad padloja... :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#49032) Viszlát válasza BlacKSouL (#49028) üzenetére


Viszlát
addikt

Penzt kell ebbol valahogy csinalni akkor. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#49033) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Sziasztok! Van itt valaki aki régi belvárosi, körfolyosós házban, nagy belmagasságú (3m) lakásban lakik és gázkonvektorral fűt? Ha igen, fűtési szezonban kb.-ra hogyan szokott alakulni a gázszámla? Csak mert lenne jó árban egy ilyen paraméterekkel rendelkező albi, de a gáz miatt nem tudom bele merjek-e vágni...

(#49034) EQMontoya válasza vwpolopg (#49033) üzenetére


EQMontoya
veterán

Inkább a szigetelésen múlik, meg persze azon, hogy a falaid túloldalán mi van.

Ha értelmes szigetelés van (és ez gyenge pont szokott lenni azoknál a hatalmas, régi fa ablakoknál), az már félsiker. A falak amúgy jól szigetelnek, mert vastagok.
Ha tetőn vagy, vagy legalul, az szívás, az nem ajánlom.

Ha van galéria, ott mindig 2-3 fokkal melegebb lesz, mint lent, ami annyiban kellemetlen, hogy aludni lenne jó hidegebben, és nem fordítva.

Szóval normál szigeteléssel nem lesz sokkal drágább, mint egy átlag kecó, viszont szerintem megvan a maga baja.

Same rules apply!

(#49035) vwpolopg válasza EQMontoya (#49034) üzenetére


vwpolopg
őstag

Nincs szigetelve a ház, az ablakok thermo üveges fa ablakok. Földszint, galéria van. Akkor ezek szerint felejtsem el?

Szerk.: Előny, hogy a rezsi csak a villanyból és gázból áll, vízcsatorna egyebek mind a kktg része.

[ Szerkesztve ]

(#49036) Viszlát válasza vwpolopg (#49033) üzenetére


Viszlát
addikt

En a villanyszamla miatt aggodnek, bereltem ilyen lakast masfel evig, a futes nem remlik, hogy durva lett volna, de feny az nem sok jut a foldszinti lakasokba. Nem emlekszem mar a pontos adatokra, de arra igen, hogy a galerias kialakitas nagy szivas, ha fent jo, akkor lent hideg (tobb volt az 2-3 foknal, inkabb 6-7), ha lent is jo, akkor fent mar nem kapni levegot...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#49037) EQMontoya válasza vwpolopg (#49035) üzenetére


EQMontoya
veterán

Földszinttel szerintme az lesz a szívás, hogy a padló hideg, ezért alul tényleg hideg lesz, a galériára meg felmegy a meleg. Szóval télen nem egy leányálom, amúgy okés.

Same rules apply!

(#49038) vwpolopg válasza Viszlát (#49036) üzenetére


vwpolopg
őstag

Sötét van eléggé, de jó elhelyezésűek a lámpák és mindenhol energiatakarékos/led izzók vannak. Az a 6-7 fok viszont nem hangzik jól... Na meglátjuk, hátha jön versenyképesebb ajánlat szembe... köszönöm a segítségeteket!

(#49039) fokukac válasza Viszlát (#49032) üzenetére


fokukac
nagyúr

El kell küldeni Blekit - mint esőcsinálót - a Száhel övezetbe, és több száz millió ember éhezése szűnne meg! :)
Kizöldülne a sivatag is, meglássátok feleim szümtükkel..! :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49040) Tim82 válasza BlacKSouL (#49020) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hány éve is írom ezt?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49041) BlacKSouL válasza Viszlát (#49032) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Na ezaz, hát ezt mondom. Csak jól ki kell tervelni. Elmegyek bármelyik sivatagba, bármelyik esőmentes övezetbe. Ötöljük ki és kaszáljunk.

Tim: Nemtom..öö..sok? ;]

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#49042) gaborbol válasza Viszlát (#49032) üzenetére


gaborbol
őstag

Persze, csak nehogy ez legyen a vege : [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#49043) NoLF


NoLF
addikt

Ok errol ennyit, a ceg policy nem engedi, hogy rokon jelentkezzen a melora tehat kiestem. Esetleg valakit erdekel az allas? Angol-magyar eleg, de nemet sem art. Back office tapasztalat kell, szallitmanyozas, rendeles, telefonos ugyintezes, stb. Reszletek privatban, a falut Rannersdorfnak hivjak.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#49044) fokukac válasza NoLF (#49043) üzenetére


fokukac
nagyúr

Jajjmár, hát nem kell megmondani, hogy rokon vagy...! :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49045) NoLF válasza fokukac (#49044) üzenetére


NoLF
addikt

Nalatod, nem mondtuk, de kitalaltak :(

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#49046) fokukac válasza NoLF (#49045) üzenetére


fokukac
nagyúr

Mondhattad volna, hogy csak névrokonok vagytok :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49047) concret_hp válasza fokukac (#49046) üzenetére


concret_hp
addikt

bizonyos gyakoriságú neveknél ez nem mindig hihető :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49048) fokukac válasza concret_hp (#49047) üzenetére


fokukac
nagyúr

na jó, de Nolfinak elég gyakori vezetékneve van. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49049) Tim82 válasza fokukac (#49048) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kádár?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49050) EQMontoya válasza Tim82 (#49049) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kolompár! :))

Itt a topicban is le van írva.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.