Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50301) lenox válasza EQMontoya (#50281) üzenetére


lenox
veterán

Tarja kevéssé hiányzott, nekem Floor jobban bejön.

Mar milyen szempontbol? Voltam amugy Tarjas Nightwish koncerten is, ehhez kepest ez a mostani enekhang szempontbol sokkal-sokkal gyengebb volt, legalabbis nekem. Meg Amorphis koncerten is voltam korabban, lehet akkor is egyutt voltak, es akkor meg Elegyrol is jatszottak szamokat, az is jobban tetszett. Tehat regen minden jobb volt.

(#50302) lenox válasza concret_hp (#50300) üzenetére


lenox
veterán

(#50303) EQMontoya válasza lenox (#50301) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pontosabb: kevesebb az ütemtévesztés, valahogy jobban együtt van a zenekarral, nem csak mellette. És nem olyan zavaró az akcentusa. Koncerten nem láttam Tarját, studiófelvételek alapján Floor nekem jobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#50304) Tothgera30 válasza parandroid (#50266) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez mind úgy kezdődött hogy szombaton lebetegedtem, vasárnap reggel hívtam (9:30-kor). Sokadik hívást követően visszahívott, közöltem vele hogy beteg vagyok. 15 percben taglalta hogy nincs helyettem ember, várjuk meg a hétfőt. Hétfőn hívom hogy még mindig változatlan az állapotom, levetetnék egy teljes vérképet és egy orr-torok mintavételt. Jóváhagyta, de TP-re ne menjek, várjuk meg a szerdát. Ma hívom hogy még mindig nem jó a helyzet, mintákat levették, de valószínű TP lesz. Újabb 10 perc hogy nincs helyettem ember, hogy gondoltam ezt, és társai. Illetve hogy maradjunk annyiban hogy péntek éjszakára rendbe jövök, és megyek éjszakás műszakban az osztályomra. Milyen érdekes.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#50305) NoLF válasza Tothgera30 (#50304) üzenetére


NoLF
addikt

Ez egyenesen verlazito. Honnan veszi a batorsagot hogy eldontse beteg vagy-e es milyen vizsgalatokra szeretnel elmenni? Nincs ember? Es ennek te vagy az oka vagy mi? Jesszusom de taknyan tenyerelnem...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#50306) szőröscica válasza Tothgera30 (#50304) üzenetére


szőröscica
addikt

Mondtam. Házirorvoshoz elmész, táppénzre kiír, munkaadónak megmondod, hogy beteg vagy és táppénzen vagy.

(#50307) parandroid válasza NoLF (#50305) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyesmik előfordulnak, amikor a politikai affinitás előbbrevaló a vezetők kinevezésénél, mint a szakmai hozáértésük. Egyenesen adódik ebből, hogy a kinevezett 'vezető' hálás lesz a kinevezőjének, és kényszeredetten próbál eredményeket produkálni, miközben a saját kisebbrendűségi komplexusa ott motoszkál a fejében, és mivel tudja, hogy szakmailag és emberileg nehezen fogadják el, szigorú vezetőként megpróbálja megkövetelni a tiszteletet. Az egészségügyre korlátozott a rálátásom, de az oktatásban mindenhol ez megy: nem számít, ha egy igazgató évtizedek óta vezet egy intézményt, ha nem tolja elég lelkesen az állampárt szekerét (nem kell, hogy ellenzéki legyen, aki nincs velünk, az ellenünk van, józan ész kizáró ok), akkor esélye sincs a kinevezése meghosszabbítására, sőt, sokakat a megbízásuk lejárta előtt már cserélnek. Innét kezdve a szakmai munka nemhogy nem szempont, de hátráltató tényező, és átmegy az egész ideológiai hadviselésbe. És az sem mentség, hogy ha ennyire nem is nyíltan, de a korábbi kormányok idején is létezett a jelenség, csak a legutóbbi váltás óta tényleg teljesen elszabadult a dolog. És hiába van szakemberhiány, ha keresztbe teszel egy ilyen gerinctelen féregnek, nem fogsz tudni a szakmádban elhelyezkedni a közelben (tekintve, hogy az intézményfenntartókat központosították, gyakran több megyét (nem) fog össze ugyanaz a csapat).

És nem, nem a hatvanas évekről beszélek, isten hozott a 21. században!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50308) concret_hp válasza parandroid (#50307) üzenetére


concret_hp
addikt

nagyjából az egész állami szféra itt tart :( aztán megy a csodálkozás amikor tizesével mondanak fel az emberek a kórházban...

lenox: vetten egy ilyen babosat, kíváncsi leszek :) :R

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50309) tope válasza parandroid (#50307) üzenetére


tope
addikt

Az ország ezért tart itt, mert nem a közérdek a cél, hanem az egyéni érdek az első. Arra bezzeg nem gondolnak, hogy mi lenne, ha jól végeznék a munkájukat.

(#50310) fokukac válasza Racecam (#50295) üzenetére


fokukac
nagyúr

öregszik a Mikulás, na.
Dugni még csak-csak tudna, de arra már nem emlékszik, hogy honnan húzta ki... :P

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50311) lenox válasza concret_hp (#50308) üzenetére


lenox
veterán

Az nagyon kiraly jatek. Majd olvasd el a szabalyokat, mi ugy szoktuk jatszani, hogy nem kell betartani a kezben levo kartyak sorrendjet, hanem ahogy jolesik, az meg kiralyabb.

(#50312) BlacKSouL válasza concret_hp (#50308) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nincs csodálkozás, csak leszarják. Itt csak a betegnek lenne fontos, hogy legyen orvos, ápoló. Nem véletlen, hogy egyre kevesebben érzik ezt hivatásnak, és egyre többen csak munkának, munkaerőpiaci árunak, amin nem is lehet csodálkozni.

NoLF#50305: Én akkor akartam felborítani az asztalt, mikor a japán ügyvezető a 3 hetes táppénzem után elkezdett a különszobában tolmáccsal kérdezgetni(pedig tud angolul), hogy mégis mik voltak a tüneteim, mik voltak a vérnyomásadataim, milyen gyógyszert írt az orvos, hogy kell szedni, és mikor kitért arra, hogy szerinte egy magas vérnyomás, és stressz miatti szívritmuszavar miatt nem kéne táppénzre menni, akkor megkértem a tolmácsot, hogy mondja meg neki, hogy még ha kívánja elemezni a teljes egészségügyi állapotomat, akkor a vérkép mellé nagyon szívesen hozok neki vizelet és székletmintát is, de cserébe én meg elkérném a kardiológus szakorvosi diplomáját, akkor meg csak ment a nagy pislogás...egy hétre rá eljöttem.
Fura, azóta nincs ritmuszavarom, a vérnyomásom meg örökölt, de alacsonyabb.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50313) csapos2 válasza fokukac (#50310) üzenetére


csapos2
addikt

Gyengéden elmosolyodtam, ahogy elképzeltem a nagyszakállast, amikor rossz helyre dugja a nem megfelelőt.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#50314) e=mc² válasza csapos2 (#50313) üzenetére


e=mc²
őstag

Nem veletlenul piros a renszarvas orra!

Ambulimax Provider

(#50315) BlacKSouL válasza e=mc² (#50314) üzenetére


BlacKSouL
addikt

és csálé a szarva

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50316) fokukac válasza BlacKSouL (#50315) üzenetére


fokukac
nagyúr

azt mondod, hogy ilyen kapaszkodó típus? :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50317) NoLF válasza BlacKSouL (#50312) üzenetére


NoLF
addikt

Szep munka.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#50318) Racecam válasza fokukac (#50310) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Végül is az nem baj, ha nem emlékszem honnan húztam ki, csak legyen ahova visszadugom... :U

u.i.: Gondolom senkit nem érdekel, de a tegnapi akció sikeres volt! :K
(Ismerve Titeket, azt direkt nem írom, hogy mindent egyedül csináltam... :P ;] )

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#50319) Tothgera30 válasza szőröscica (#50306) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Már TP-n vagyok, de úgy érzem ez még vissza fog csapni. Januárban a vizsgaidőszakom tuti olyan beosztással fog társulni, ami nem igazán lesz kompatibilis egymással.

#50305 NoLF: Évek óta ez meg, különösebben meg sem lepődtem már. Rabszolgák vagyunk, egy olyan rendszerben ahol minimális bérért, empatikusan kell viselkednünk, empátiát nem ismerő vezetők keze alatt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#50320) EQMontoya válasza Tothgera30 (#50319) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért nem ismernek empátiát, mert nincs, aki megmutassa nekik, hogy ez a hozzáállás nem vezet sehová. Kell még ebbe az országba jó néhány olyan balhé, mint a Szent Imrében meg Veszprémben volt mostanság.

Same rules apply!

(#50321) Tothgera30 válasza EQMontoya (#50320) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A dolgozók vándorolnak, nem mindenki más országban, volt aki csak egy emelettel lejjebb. De megunják és elmennek. Korábbiakban történt már egy szembesítés, azok a dolgozók nem is dolgoznak már.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#50322) ngabor2 válasza Tothgera30 (#50321) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Egy dolgot már megtanultam: mindig van lejjebb.

(#50323) BlacKSouL válasza Tothgera30 (#50319) üzenetére


BlacKSouL
addikt

DejaVu :)
Felvettek suliba, kérdeztem hogy nem lesz gond, ha péntekenként, meg vizsgákra majd eljárok? Neeem, támogatjuk a kollégák szakmai fejlődését. Ok. Aztán a második félévben szóltam, hogy akkor 4 nap múlva mennék vizsgázni, hát azt nem lehet, itt kell lenni. Kérdeztem miért, hisz 4-en lettünk arra a melóra, amire addig 3-an, hát azért, mert csak. De eddig nem erről volt szó. Ja, de ők azt várták, hogy én szeptember elsején csinálok egy ütemtervet, hogy abban a félévben pontosan mikor megyek konzultációra, pontosan mikor megyek vizsgázni, és az ezek miatt kieső időt egy táblázatban percre pontosan lebontva írjam meg hogy majd mikor pótolom... valóban reális, a valóságtól nem elrugaszkodott dolog. Főleg, hogy néha 12 órával előre változtattak időpontot...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50324) fokukac válasza Racecam (#50318) üzenetére


fokukac
nagyúr

"azt direkt nem írom, hogy mindent egyedül csináltam"

Pedig egyedül azért nem olyan jó ám dugni. :P

@Bleki: lehet, hogy ezért gyártanak a japánok jó autókat... :)

@Többiek : mindenki hagyja ott a munkahelyét, ahol rosszul érzi magát! Keressétek a boldogulást az életben, rövid ez ahhoz, hogy beletörődjünk a rosszba és az elviselhetetlenbe.
UFF

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50325) bandus


bandus
veterán

szakértő urak, whiskynet-ről 15k-i bezárólag tudnátok-e ajánlani ír whyskit, ajándékba lenne :) köszönöm!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50326) Pttypang válasza EQMontoya (#50320) üzenetére


Pttypang
veterán

Kerdes, hogy annak is mi a vege, egyaltalan milyen baromsagokat kellett volna meg elviselniuk, ha nem kapja fel a sajto, egyaltalan miert vartak eddig..

Everybody lies.

(#50327) Racecam válasza fokukac (#50324) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem. Ezért voltam tegnap még kétségbe esve. :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#50328) EQMontoya válasza bandus (#50325) üzenetére


EQMontoya
veterán

Glenmorangie
Ha nem találsz olcsóbban, akkor 0.7-es tutira belefér a keretbe.

Mod: jah, hogy írt keresel. :) Akkor nem feltétlen...

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#50329) NoLF válasza EQMontoya (#50328) üzenetére


NoLF
addikt

Epp mondani akartam hogy a glemorangie legalabb olyan ir, mint en :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#50330) bandus válasza EQMontoya (#50328) üzenetére


bandus
veterán

ez is tetszene, de sajnos: " Jelenleg nincs készleten" :(

szerk: nem is feltétlen kell whyskinetről. de magamnak akarok rendelni nikkát, így jó lenne letudni egyben a két palackot.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50331) EQMontoya válasza bandus (#50330) üzenetére


EQMontoya
veterán

Melyik Nikkát?
A from the barrel elég jó cucc.

Same rules apply!

(#50332) bandus válasza EQMontoya (#50331) üzenetére


bandus
veterán

pont azt, mivel csak ezt kóstoltam, de a többi is nagyon szimpatikus tőlük, lehet berendelek még egy üveget :)

a minap egy ilyet kaptam ajándékba: [link]

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50333) BlacKSouL válasza fokukac (#50324) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem, nem ezért. Addig gyártanak jó autókat, amíg a munkakultúrát ahol az autó készül, és ahol az alkatrészek készülnek kizárólag azonos platformon tartják. Egy japán egy másik japántól elvárhatja azt, amit mindkét fél magáénak tart. (Házon belül jól működik a tipikus hülyeségük, mert minden fél ugyanolyan) De bárki más aki másféle munkakultúrából jött, más a motivációs rendszere, és nem annyit keres, mint amennyit a japánok, az a japán elvárásoknak nagyon nehezen fog tudni hosszútávon megfelelni. És az ellentétek jellemzően mindig egyre nőnek. De van ám az országban olyan japán tulajdonú vállalat, ahol nem japán a vezetés, és érdekes mód az meg jobban működik, mint a japán vezetésű.
De ez nem csak japánokra igaz, csak talán hozzájuk képest látványos a különbség.
Egyik japán tanácsadónk mondta, hogy nekünk úgy tűnhet hogy ők "workaholic people", de ez nem igaz, csak más alapokon áll a munkával való kapcsolatuk, mint nekünk. Más a kulturális gyökerezettség, és más a külső hatás egy túlzsúfolt szigeten, mint egy sokországos régióban, vagy egy multikulturális országban.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50334) lenox válasza bandus (#50332) üzenetére


lenox
veterán

En mostanaban Arran-t szoktam venni, a single maltok is jok meg a blendek is, a tokaju hordoban erleltet nem kostoltam, de allitolag az is jo, meg erdekes is.

(#50335) bobsys válasza bandus (#50325) üzenetére


bobsys
addikt

Glenfiddich
Auchentoshan Three Woods

szerk: nah, persze, hogy ezek skot whiskeyk :)

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#50336) Tothgera30 válasza ngabor2 (#50322) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Persze, de van az a szint ahonnan már inkább érdemes menni mint hogy stresszesen tölteni a mindennapokat.

#50323 BlacKSouL: Szinte ugyan ez a helyzet. Csak itt inkább nem sikerül megoldani a konzultációs heteket, és ugye az a személyes problémám.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#50337) concret_hp válasza Tothgera30 (#50336) üzenetére


concret_hp
addikt

a középtávú terveidet elősegíti bármiben, hogy még nem mondtál fel?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50338) Viszlát


Viszlát
addikt

Hihetetlenul szanalmas ami Akos korul zajlik... De a 50 shades-re meg tomott sorokban alltak, hetvegen meg olyan szamokra razzak amik nagy resze szimplan szexualis targgya degradalja a noket (az ezekbol lemasolt gusztustalan magamutogatasrol nem is beszelve). De ha valaki ugy gondolja, hogy a nonek a konyhaban a helye, na az vilagvege, akasszuk fel. :U

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#50339) szőröscica válasza Viszlát (#50338) üzenetére


szőröscica
addikt

Teljes mértékben egyetértek veled.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#50340) Tothgera30 válasza concret_hp (#50337) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Megszoktam, melótársak nagy részével jó dolgozni, talán csak ennyi. Nem befolyásol, csak érdekel/t a terület.

#50338 Viszlát: Szerintem csak kifejtette a véleményét. Azért mert ismertebb emberről van szó, már el is van ítélve. Attól függetlenül hogy nem értnek vele egyet páran, még nem kellene ennyire felkapottan kezelni a dolgot.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#50341) EQMontoya válasza Viszlát (#50338) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem feltétlen azok rázzák a diszkóban, akik ez ellen tiltakoztak.
Ákos sajnos egy fityiszes seggnyaló lett, és ez a vonat nagyon sokaknak nem szimpatikus, nem akarnak rá felszállni.
Ahogy meg Ákos menedzsmentje kezelte az ügyet, az egy igazi burleszk volt. :)

Same rules apply!

(#50342) emvy válasza szőröscica (#50339) üzenetére


emvy
nagyúr

Mondjuk mh-t linkelni kb. barmilyen temaban eleg kellemetlen szerintem. Foleg ha az illetonek, akit linkelsz, par nappal ezelott sikerult ezt a cikket megirnia...

while (!sleep) sheep++;

(#50343) szőröscica válasza emvy (#50342) üzenetére


szőröscica
addikt

Számomra nem kellemetlenebb, mint az indexről tájékozódni.

(#50344) emvy válasza Viszlát (#50338) üzenetére


emvy
nagyúr

Mondjuk a 50 SoG eladasi statisztikai nem teszik kevesbe idiotava Akost, szerintem. :) Nem tudom, ki akarta felakasztani, az talan tulzas, de ha a masik oldalrol nezzuk, akkor a Telekonmak tenyleg nagyon ciki lett volna ezek utan par nappal vele reklamoznia magat. Evekre kidobhattak volna az equal opportunity employer zaszlojukat.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#50345) emvy válasza szőröscica (#50343) üzenetére


emvy
nagyúr

Ezzel a kijelentessel nem tudok vitatkozni. :)

while (!sleep) sheep++;

(#50346) Viszlát válasza emvy (#50344) üzenetére


Viszlát
addikt

Ilyet nem is allitottam, nem is nagyon erdekes a szemelye, barki mas is lehetett volna. Az azota zajlo hisztirohamot illettem jelzovel, a ket (harom) pelda meg csak csepp a tengerben, szvsz.

A Telekom dolog valoban ertheto az egeszet korulvevo mubalhe miatt.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#50347) EQMontoya válasza Viszlát (#50346) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én azért meglepődtem, hogy Szerbiában a múltkor hasonló szintű kijelentésért repült egy miniszter. Itthon meg büszkék rá. :)
Ez azért jól mutatja, hogy hová is tartunk, hová tartozunk.

Same rules apply!

(#50348) concret_hp válasza EQMontoya (#50347) üzenetére


concret_hp
addikt

szóval már északbalkán sem vagyunk? :(

kíváncsi leszek az új ladákra pár év múlva milyen tapasztalatok lesznek velük, afelől nincs kétségem, hogy fogják venni, elég alacsonyra lőtték be az árakat, csak kérdés, hogy milyen minőség társul hozzá?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50349) Viszlát válasza EQMontoya (#50347) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem tudom, nalam ez is szanalmas kategoria. Korrupcio oke, de ha nem vagy up to date, hogy eppen mit kell mondani a nokrol, akkor fel is ut, le is ut. Az egyiknek kezzelfoghato hatasa van szamtalan teruleten a komplett orszagra, a masik meg mubalhe, mert erosen ketlem, hogy barkinek hajszalnyit is valtozott attol az elete, hogy x miniszter nem eleg trendi. Kepmutatas lvl999...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#50350) fokukac


fokukac
nagyúr

Ez egy annyira magyar történet.
Pár közszereplő kimond valamit, ami ténylegesen probléma (a magyar demográfia sajnos borzasztó tendenciákat mutat), de azt is annyira fityeszesen bunkó, agresszív módon teszik, hogy az hihetetlen.
Ami pedig azóta megy, az üzengetés, meg a fészbúk-kommentelés, na, az megmutatja, hogy tényleg milyenek vagyunk.

És mondom, még egyszer, útálom ezeket a politikusokat, tényleg, 99%-ban idióta intézkedéseket hoznak, vagy értelmetlenül hergelnek, és amikor tényleg felhoznak valamit, ami szerintem is probléma, azt is így hozzák fel.

Ui. a magyar hírlap pedig semmilyen szinten nem vehető komolyan, sajnos. Pedig 10-15-20 éve az egyik kedvenc újságom volt. Csak aztán megvette a szélesgábor, aki a vízbű' szedi ki az okszigént. JA nem, a zenergiát a levegőből. vagy a békamenetből.

Pleased to meet you - hope you guess my name

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.